|JZ onfortuinlijk bij Kickers .ISSE HANDHAAFT ZICH AAN KOP Bax/Foreholte schiet aanvallend tekort ITOMPWIJKSE BOYS VERRAST KRV ARTHUR SCHUERING WINT TOERNOOI VAN „LEITHEN" 13PQRTTRIBUIME beiden weggespeeld: 0—4 KRV nog zonder puntenverlies LEIDSE COURANT PAGINA 17 (Van onze sportredactie) i vaijDEN Meerburg heeft zijn leidende het |itie in groep B van de Gouds/Leidse deffeling stevig in handen gehouden, on- Ie t»ks het gelijke spel, dat de Rijndijkers r (bigen huis tegen ZLC bereikten. De twee balangrijkste achtervolgers van Meerburg, hackers '69 en SJZ, speelden namelijk in slutynuiden eveneens remise, waardoor de i dolrsprong van Meerburg drie punten imeiief. In groep A behaalde Alphense Boys mi) ruime 5—1 zege op Schoonhoven, gevdnpwijkse Boys verraste door in Katwijk het j KRV te winnen: 3—2. dom heeft wat onfortuinlijk een punt aan eze,ïters '69 moeten laten. In Leimuiden werd |erk| 22. Nadat doelman Ton Vurens in de ^'eMe helft was uitgevallen met een gebro- ïje vinger (zijn vervanger was de 16-jarige een Berg), ging in de tweede helft ook nog all 2—0 voorsprong voor de Zoeterwoude- 1331 bn verloren. Vlak voor tijd scoorde Gerrit tweemaal voor de thuisclub: de eerste "^ller verdween via de voet van Wim Mooij- eenh in het doel en bij de tweede treffer ..Bij- er mmmmmmm— later ging doelman Ton Berg niet geheel vrijuit, doordat hij een kopbal van Gerrit Wit niet goed stopte, waardoor de Kickers-speler als-, nog kon scoren. Na een weinig opzienbaren-" de eerste helft (Addie van der Hoek kopte voor Kickers op de lat), zorgden de twee teams na rust voor spektakel. Nadat Wim Bos onderuit was gehaald, miste Sjaak van Slingeland de penalty: doelman Ton van der Meer reageerde goed. Even later was het wel 0—1 door Kees Lelieveld, die attent inschoot toen Van der Meer een inzet van Sjaak van Slingeland niet goed onder con trole kreeg. Sjaak van Slingeland zorgde voor 0—2 na aangeven van Wim Bos. Het bleek echter niet voldoende. Met name voor rust, toen de thuisclub aanmerkleijk sterker was en ook meer kan sen creëerde, verzuimde de ploeg afstand te nemen. Ger Straathof, Paul van der Hey- den en Jan Zandbergen misten. Na rust scoorde Paul van der Heyden wel uit een onoverzichtelijke situatie. ZLC kwam terug door een treffer van Bart Neuteboom. die de bal over de uitlopende doelman Peter van der Heyden lepelde: 11. Vlak voor tijd kreeg Paul van der Heyden weer een kans, toen hij vrij voor de goed keepende Kees van der Steen verscheen. Ook nu had hij geen succes. WOA miste bij Soccer Boys een afmaker. De Oud-Adenaren dicteerden wel het spel maar verloren de wedstrijd: 0—1. Paul van der Geest, Adrie Olijerhoek (na rust vervan gen door junior Paul Post) en Peter Tersteeg vonden niet de juiste richting. Aan de andere kant deed Martien van Tol dat wel: hij passeerde doelman Straver kansloos. Ook het aanvallende spel na rust leverde WOA niet de verdiende gelijkmaker op. Groep A In een fel duel verschalkte Stompwijkse Boys KRV in eigen huis: 2—3. Nadat John Eshof 1—0 had gescoord, zorgde Bram Scholten voor de gelijkmaker, toen Geek Grimbergen uitgleed. Jan van der Bosch tekende voor de 1—2 ruststand. Na rust kwam Stompwijkse Boys zelfs op 1—3, toen Jan Vreeswijk (invaller voor Sjaak Luiten) profiteerde van uitglijden van Alex Jongejan. Henk Krouwel bracht KRV weer even terug (2—3), maar de kans op de gelijkmaker (een penalty) werd door Geek Grimbergen gemist. Doelman Ed Knijnenburg reageerde attent. Alphense Boys heeft geen moeite gehad met Schoonhoven: 5—1. Al voor rust had de thuisclub een 3—0 voorsprong genomen door doelpunten van Jan Verwoerd (2x) en John Macco. Na rust verslapte Alphense Boys wat. Typerend daarvoor was het mis verstand tussen Frans Bahlmaon en doelman Jos Hendriks, waardoor Bert Versteeg met een kopbal tegen kon scoren. Via twee penalty's verruimde Alphense Boys echter de voorsprong weer: Nièk Verwoerd en Peter de Rijk gingen neer en Kees de Rijk en Janus Krumpelman scoorden van elf meter. Stolwijk won met 3—0 bij Gouderak. Gerrit Boogaard scoorde tweemaal. René Ooms schoot de derde goal in eigen doel. Gijs Kooy (Gouderak) werd van het veld gezon den toen hij wraak nam op Gerrit Boogaard. daa we i rara esLfan onze sportredaktie) uOj pen Sportclub Lisse ^ïdhaaft zich in de eer klasse zaterdagvoet- afdeling Leiden goed 1 de kop. Leiden werd t 40 teruggewezen, terswoudse Boys ver- ilde een punt aan fS: 1—1. Hierdoor loof Oegstgeest, dat ruime 41 zege op V boekte, op naar de teelde tweede plaats. I duel WSB-Kagia was deze doelpuntrijke teldag (23 treffers in 1 wedstrijden) de abso- e top: 3—4. Woubrugge aide ook fors uit tegen lken'68 en won met ere,*1- ;rgrj duel tussen den no.'s je en vier, Hazerswoud- pur '9 /an. Boys en GWS, eindig- I. (h een onbeslist: 1—1. ivoerder Rob de Roo te de Hazerswoudse be iers diep in de tweede op een voorsprong een voorzet van ..iel Kampman hard af te 'iden. Toch kwam GWS terug. Invaller Dick frestein gaf doelman van Tol het nakijken. 1 Lisse toonde zich te- P1! Leiden duidelijk de w"Vkste. Zeer regelmatig rd de score opgevoerd. Tilma (kopbal) en Pe- i Slobbe scoorden voor Gerard van Beek en rard van der Poel (straf- lop) zorgden voor de Istand: 40. stgeest startte bij Jtheer KRV fel. hetgeen I 3—0 voorsprong ople- Dick van der Mey, Lieman en Gé Per- vonden het net. KRV, i de eerste speeltijd jnig geloof in eigen Jinen toonde, probeerde in de de helft toch terug te komen. Ins Houwer kopte in, maar het j Gé Perfors, die de marge weer ndrie goals bracht: -1. Jelte Tilma lost een schot op het doel van Leiden-doeJman Dick Miggels in het duel Sc. Lisse-Leiden. zaterdag afdeling JSB-Kagia was de wedstrijd van ■wisselende kansen. Kagia open- Koning op. Ton Bey scoorde voor 1 de score via Adrie Oosterhof. Bernardus tegen. rten Hazenoot zette deze ach.- "ftstand om in een voorsprong >r VVSB (21). Na rust liep ff|gia via beter combinatiespel tot •2 uit (Herman Brouwer (2x) en (rrie van Dijk). Maarten Hazenoot lakte de hattrick vol, maar meer er niet in: 3—4. ^ubrugge zat na 45 minuten al i. Kees Boer (2x) en Jan jrggraaf zetten een 3—0 voor- long op het scorebord. Oppo- jnt Valken '68 herstelde zich in J tweede helft enigszins, maar jfam niet verder dan een treffer Maup Spaargaren. Henk Kijk e Vegte zorgde voor 41 topper in de tweede klasse Issen Abbenes en Meerbrug ferd door de thuisclub in haar ordeel beslecht. Ook Stomp- jkse Boys haalde biede punten inen tegen VNL: 1—0. Alphia eg de score hoog op. Unitas ilden werd met 81 afge- oogd. Ook SJZ (3—1 tegen Ber- irdus) en Kickers '69 (3—2 winst LSW *70) zegevierden. :*»eemaal kwam Meerburg terug. •*^aar toch trok Abbenes aan het tngste eind: 3—2. John Cuvelier b() en Wout Uythoven scoorden 1 ^or Abbenes. Kees Hagenaars e. laakte tweemaal een gelijkmaker. diep in de tweede helft zette stynold van Marwijk het beslissen- doelpunt, waarmee (Stompwijk- a9k Boys het ontvangende VNL ia1opte: 0-1. vt%n grotere doortastendheid van ldlOZ leverde treffers van Gé van fetten, Joop de Jong en Guus de Alphia voerde het doelsaldo tegen Unitas Leiden fors op: 8—1. Frits Verkerk (4x), Bert Koster (3x) en Ben Beukeboom verzorgden de produktie. Jan Keyser redde de eer voor de Leidenaren. Gouda In de afdeling Gouda zaterdagvoetbal gaat Siveo na de 3—0 nederlaag van Rhoda tegen Sportief alleen aan de leiding. Siveo zelf klopte Rijnstreek met moeite: 1—0. Ook Aarlanderveen en Floreant behaalden een zege. De duels Oudewater—Waddinx- veen (1—1) en Zwammerdam- Reeuwijk (0—0) eindigden in een puntendeling. Al na vijf minuten gaf Gerard Slof Aarlanderveen de leiding in de ontmoeting met Gouda. Hierbij bleef het, ofschoon Aarlanderveen veel sterker was en talrijke kansen had. Zowel Floreant als Bergambacht schiepen zich vele scoringsmoge- lijkheden, maar Floreant benutte ze beter. Via Ed Smid en Gerard van Ooyen werd een 2—0 voor sprong genomen. In de laatste mi nuten scoorde Bergambacht te gen. Sportief nam bij Rohda uit een strafschop de leiding. Rohda trok vervolgens furieus ten aanval, waardoor gaten in de eigen defen sie ontstonden. Hier profiteerde Sportief goed van: 0—3. Van onze sportredactie LEIDEN In de regionale dames voetbalcompetitie bleef KRV onge slagen dankzij een 8—0 overwin ning op Monster. Bij de rust leid den de Katwijksen reeds met 40. De doelpunten werden gescoord door Nel van Beelen (3x), Coby Trigt (3x), Mies van der Mark en Anneke Oudshoorn. In dezelfde af deling had Alphia aanvankelijk veel moeite met SVLV. De Alphen se meisjes wonnen weliswaar met 52, maar die score bereikten zij pas ver in de tweede helft. Alphia leidde bij de rust met 2—0 door doelpunten van Marja Zonderop en Thea Verduin, maar SVLV kwam terug tot 2—2 door een inzet iit eigen doel van Inge Zuidam en een treffer van Brigitte Parlevliet. Inge Zuidam (2x) en Janny Straathof bepaalden de eindstand op 5—2. In de tweede klasse speelde KRV 2 met 1—1 gelijk tegen 's-Graven- zande, boekte Zevenhoven een 10 overwinning op het reserve team van Weteringse Girls en ze gevierde Valken '68 met 2—0 (doelpunten van Ineke Messenma ker en Henny Jansen) over Klein Maar Dapper. In de zondagafdeling kon slechts één wedstrijd doorgang vinden. SJZ 2 moest tegen Kickers '69 met 40 het onderspit delven. Voor Kickers '69 scoorden Emmy van Velzen (2x). Carla de Graaf en Annette Middag Bax/Foreholte mist (wegens blijde omstandigheden) in aanvallend opzicht de kracht van Ellie Hoek (hier op-archieffoto). De Voorhoutse dames verloren met 7—10. (Van onze handbalmedewerker) LEIDEN Het Montfortse Zonnebloem, debutante in de landelijke 1e klasse van de zaalhandbalcompeti tie, lijkt na twee speelzendagen duidelijk kanshebster voor één van de ereplaatsen in deze klasse. Na vorige week de reserves van het Haagse Idem-Hellas met ruim verschil te hebben verslagen, werd nu het Voorhoutse Bax-Foreholte verdiend met 7—10 op verlies gezet. In verdédigend opzicht deden beide ploegen weinig voor elkaar onder. Bij Bax-Foreholte was het vooral Marjan Mens die zich daarbij manifesteerde. Topscoor- ster bij de Limburgse dames, Mary Mestrom, werd door haar vrijwel aan banden gelegd. Dat dezelfde Mary Mestrom uit „ingestudeerde vrije worpen" toch drie maal wist te scoren kan haar niet worden aangere kend, maar wel de op bepaalde momenten te traag reagerende Voorhoutse verdediging. Aanvallend toon de de Limburgse ploeg zich duidelijk de meerdere. Bax-Foreholte had de handen vol aan het beweeglijke en agressieve spel van de conditioneel sterke Mont fortse dames (bijna de gehele wedstrijd werd in de basisopstelling gespeeld). De Bax-Foreholte aanval opereerde statischer en vooral de debutanten misten de durf (en ervaring) om door te gaan. Reeds na twee minuten had Zonnebloem via de gevaarlijke Maria Baars Bax-Foreholte op een 0—2 achterstand gezet. Het was toén al duidelijk dat de Limburgse ploeg „wat van plan was". Hannie Bos kamp, de beste speelster aan Voorhoutse zijde, ver kleinde door middel van een strafworp de achterstand tot 1—2. Via 1—3, en 2—3 drukte Zonnebloem echter door naar 2—5. Bax-Foreholte kreeg de kans terug te komen, doch de schotvaardigheid liet te wensen over. Vlak voor rust bracht Ineke Slobbe Bax-Foreholte nog op een ogenschijnlijk overbrugbare 3—5. In het begin van de tweede helft een wat agressiever Bax-Foreholte. Via Marjan Mens kwam de ploeg dich terbij 4—5. Uitblinkster Maria Baars had daarop echter direct een antwoord: 46. En weer, nu via Hannie Boskamp, naderde Bax-Foreholte haar tegenstandster tot op één doelpunt. Via een zeer aanvechtbare strdfworp verstoorde Zonnebloem de hoop op een gelijkspel. Het pleit voor de mentaliteit van de Voorhoutse dames dat ze, ondanks deze tegenslag, door bleven gaan. Via 5—8, 68, 6—9 en 7—9 bepaalde Zonnebloem in de laatste minuut uiteindelijk de eindstand op 710. De doelpunten van Bax-Foreholte kwamen op naam van: Hannie Boskamp 4x, Ineke Slobbe. Jet Verdegaal en Marjan Mens. Een ietwat teleurgestelde trainer/- coach Frank Bonte: „Een verdiende overwinning voor de verrassend sterke Montfortse ploeg. Het is wel duidelijk dat de Limburgse dames zich in tegenstelling tot Bax-Foreholte (door de affaire met de Pennings-sporthal heeft de Voorhoutse ploeg slechts één keer in de hal kunnen trainen, red.) optimaal hebben kunnen voorbereiden op de zaalcom petitie. Gezien het vertoonde spel kan het komende duel tegen het Haagse Idem-Hellas 2 (Vijf Meihal 14.00 uur. red.) toch met vertrouwen worden tegemoetge- zien". In de veldcompetitie heeft het Rijpweteringse NIO haar inhaalwedstrijd tegen het Haagse CWP in winst omge zet: 11—6. In het begin was er nog wel sprake van een gelijkopgaande strijd (ruststand 54), doch in de tweede helft werd de Haagse ploeg duidelijk overklast. Bij de Rijpweteringse dames kan naast topscoorster Corrie Weening ook doelverdedigster Gré Struiven op een bijzonder goede wedstrijd terugzien. Doelpunten- maaksters aan NlO-zijde: Corrie Weening 5x. Ria Weening 2x, Gerrie Baak 2x, Nellie Jansan en Annie Willemse. (Van onze schaakmedewerker) LEIDEN De schaakvereniging „Leithen" kan terug zien op een bijzonder geslaagd jubileumtoernool. In de diverse vierkampen werd bijzonder fel maar sportief om de punten gestreden, terwijl de spanning er vaak tot de allerlaatste ronde in bleef. De eregroep, met vier oud-LSB-kampioenen, werd op overtuigende wijze gewonnen door de LSG-er Arthus Schuering. Na langdurige strijd wist hij al zijn partijen tot winst te brengen. Theo Piket (Philidor) bleef met 1 1/2 punt ver achter. Daarbij mocht hij nog blij zijn met zijn overwinning op nummer drie Jerry Bey. Ab Barkema eindigde door pech achtervolgd met een half punt op de laatste plaats. De eerste invitatiegroep werd geheel beheerst door de RSB-kampioen Charles Kuijpers (LSG) en John v.d. Wiel (Philidor). Na een onderlinge remise in de eerste ronde brachten zij beiden hun andere partijen tot winst. Na loting werd de eerste prijs toegewezen aan John v.d. Wiel. De derde plaats was hier voor de licht tegenvallende Leon Konings (LSG). Hij wist alleen te winnen van Jan Bey (Leithen). Joop Piket (Philidor) was na twee rondes al bijna zeker van de eindoverwinning in de tweede invitatiegroep. Hij had toen al twee overwinningen geboekt op zijn belangrijkste tegenstanders Rudolf Dobbelaar en Jan Tolenaar (beiden LSG). De laatste twee deelden na een remise in de laatste ronde de tweede prijs. Laatste werd hier de Den Haag-speler Jan Harteveld. Door het niet opkomen van Smit in de laatste invitatie groep streden hier nog slechts drie spelers om de eer. Ruud Weber wist in de eerste ronde Jan Koet te verslaan in een moeilijk eindspel. In de tweede ronde ging hij echter ten onder tegen Hensing. Via een erg gedurfde partij wist Jan Koet daarna gelijk te eindigen met de andere twee. Naast deze invitatiegroepen waren er ook nog zeven andere vierkampen, waar iedereen aan mee kon doen. Wilfred Binnendijk en John van Dijk waren duidelijk de sterkste spelers in de eerste groep. Na twee overwinningen op Dick Wetselaar en Jan Planjer, de voorzitter van Leithen, moest de onderlinge partij in de laatste ronde de beslissing brengen. Na een sterke koningsaanval weerstaan te hebben pakte Binnendijk het volle pond. Op deze groep volgden twee parallelgroepen, die gewonnen werden door Rob v.d. Aardweg en Rini Kuijf. Beiden scoorden 2 1/2 punt. De tweede plaatsen waren voor de zeer jeugdige Roel Piket en Joost van Hal, die met twee punten net iets te kort kwamen. Drie schakers eindigden in de derde groep op een totaal van twee punten. Na loting werd de volgende volgorde bereikt: Bey jr.. Vlasveld en Geyer. G. H. v.d. Berg was duidelijk de sterkste in de vierde groep. Tweede werd hier Boer met twee punten. Teijgeler zag kans om in de vijfde groep de maximale score te bereiken. Karei Revet werd met twee punten tweede. Van onze sportredactie LEIDEN De regionalen van UVS hebben in de streekderby tegen Katwijk een 1—0 overwinning be haald. De zege van de jeugdige Leidse ploeg was meer dan ver diend. UVS heeft vrijwel de gehele wedstrijd het initiatief gehad, maar zoals gebruikelijk de laatste tijd komen de blauwwitten moeilijk tot scoren. Kees van Veen en Richard Klein schoten net over en naast. UVS nam na de rust verdiend de Jeugd UVS wint derby leiding. Richard Klein bereikte uit een listig genomen vrije trap Mario Faber die toen eenvoudig kon sco ren. Na deze treffer kreeg UVS nog een hand vol kansen om de voor sprong te vergroten, maar onzorg vuldig schieten hield UVS van ver dere treffers af. Quick Boys blijft door de 2—1 zege op De Musschen in de top goed meedraaien. Quick Boys heeft voortdurend een veldover- wicht gehad toch was het De Mus schen dat geheel tegen de verhou ding in de leiding nam. In de tweede helft bleef Quick Boys aan dringen. In de tiende minuut lever de dat eindelijk een doelpunt op. Rommelaar Arie Schaap scoorde. Erik Plug zorgde even later voor de winnende treffer: 2—1 Dit zeer persoonlijke geschenk ontvangt u als dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement. ...als nieuw kwartaalabonnee van de naam adres woonplaats: Stuur als dank voor de moeite het sterrenbeeld naam:...-..... adres woonplaats

Leidse Courant | 1976 | | pagina 17