ZIAN slaat eerste slag in Europa Cuptoernooi Ocana rijdt koopje voor voor Frisol Helft Nederlandse ploeg in halve finales Tilburg Trappers gelijk tegen Feenstra Verwarming HOLLAND-BOKSTOERNOOI SENSATIONEEL IJSHOCKEYDUEL ATERDAG 23 OKTOBER 1976 LEIDSE COURANT''-'" (Van onze polomedewerker) 0EN HAAG Een zeer goed elend Zian heeft gisteravond het Haagse zwembad Mor- stond de eerste slag naar de alve finales in het Europa up toernooi voor landskam pioenen waterpolo geslagen. In He eerste wedstrijd van dit Spectaculaire toernooi won de Haagse formatie met de over tuigende cijfers 10—2 op het Zweedse team SKK Sparvagen. Topscorer Jan Evert Veer |blonk niet alleen uit als doel- ntenmaker hij schoot vier- al raak maar ook als inlei- ler van menige winstgevende elsituatie. elman Wim van der Schilde blesseerde al bij het ingooien ijn linkerwijsvinger. De reser- doelman Ruud Misdorp maakte zich gereed om Van der Schilde te vervangen, maar na het aanbrengen van een zoge naamde ijszak op de vinger van de eerste doelman, verkoos Van der Schilde weer de positie in het doel. Het eerste part werd gekenmerkt door beweeglijk spel, met hier en daar een slecht afgewerkte worp. Doch dit eu vel was snel verholpen door de twee doelpunten, die Zian-Vites- se een voorsprong gaven. Zij waren afkomstig van Jan Evert Veer, die Söreiï Carlsson „ver leidde" en Piet Reedijk. Overheersend In de tweede vijf minuten werd het 2—1 uit een strafworp tegen Bert Goudena. Zian herstelde zich onmiddellijk en Hans Par rel bracht de stand via een strafworp op 31. Door twee overtredingen van Piet Reedijk slaagde SKK Sparvagen erin om nog eenmaal de uitstekend spelende Wim van der Schilde te passeren: 3—2. De derde pe riode eindigde voor Zian in de overheersende stand van 6—2, door doelpunten van Bram van der Leeden en Jan Evert Veer (twee). De toch al gesneden koek werd met hier en daar wat verzet van de kant van Zweden afgemaakt door Hans Parrel (met een zeer krachtig schot), Piet Reedijk (op doortikbal van Sören Carlsson) en Bert Elzer- man (ondanks een man minder). Het werd tenslotte zelfs 10—2 door Jan Evert Veer met een prachtige boogbaL Coach Hans van der Moolen kon tevreden zijn. „Het was de. eerste stap in de goede richting. In het begin liep het allemaal wat stroef, maar we wisten dat wij veel meer conditie hadden. Die Zweden waren bekaf na de wedstrijd". Over het spel van de Roemenen en de Russen was de trainer van Zian niet zo te spre ken. „Ze spelen ongelooflijk ruw, het is haast geen polo meer te noemen. Als enige oplossing zie ik voor ons de snelheid waarmee we moeten spelen. We mPeten de Moskouse ploeg geen tijd gunnen om ruw te gaan spelen. Er moet „gepressed" worden met zo min mogelijk overtredingen. CSK Moscow won van Rapid Bucuresti met 7—6. Vervroegd DEN HAAG Om or ganisatorische redenen is het nodig gebleken de aanvangstijden van de laatste séance van het Europa- Cupwaterpolo- toernooi twintig minu ten te vervroegen. De aanvang van de wed strijden SKK Sparva gen Ethnikos Piraus en de slotwedstrijd Zian- Vitesse tegen CSK Mos- kow is nu op 16.10 ge steld. Het was niet allemaal raak bij ZIAN Vitesse. Dit schot belandt tegen de lat. èen concours £k Maastricht (Van onze sportredactie) ICHT Maastricht geen internationaal con- organiseren. De Neder- Hippische Sportbond gaf toestemming, omdat het il aantal concoursen in Ierland is bereikt, istricht, dat in de Eurohal geschikte accommodatie gevonden, mag pas van de tot organisatie overgaan, at| een van de bestaande evene- iten komt te vervallen. IS: volgend jaar ieuwe structuur (Van onze sportredactie) N HAAG De Nederlandse •pische Sportbond gaat met ang van 1 januari 1977 een •uwe structuur volgen. De jrganisatie, die werd ontwor- in door een speciaal daartoe het leven geroepen commis- zal een „proeftijd" hebben In een half jaar. li van de hoofdpunten in de uwe structuur is grotere zelf- idigheid van de verschillen- «rganisaties, vooral wat wed- rijdtechnische zaken betreft. „Kees .Verkerk" 3 verstapt zich (Van onze sportredactie) "3 DEN HAAG - Tijdens de training, gisteren op het strand bij 's-Gravenzande, i heeft het Nederlandse kampioenspaard Kees Ver- kerk zich verstapt. i Het „paard van het jaar" A zal morgen zo goed als niet starten in het stayerskam- i a pioenschap van Nederland j op Duindigt en indien dit wel gebeurt, zal Kees Ver- kerk buiten weddenschap pen lopen. Het paard verstapte zich toen het tijdens de traming in zee liep en in een kuil trapte. Fysiotherapeut v.d. Putten uit Honselersdijk en t dokter Palgi uit Naaldwijk hebben Kees Verkerk on middellijk onder behande ling genomen. J'eer nederlaag asketballers hiijvestein (Van onze sportredaktie) ORDRECHT De competi- ewedstrijd basketball tegen isol heeft Duijvestein Winter- 'Z ort niet in winst kunnen om- ^tten. De Hagenaars verloren >r de vijfde achtereenvolgen- maal. Nu met 121-74. Maar uijvestein speelde dan ook aar roet zeven man. Jon Hil- rs heeft een rugblessure en an Bemmelen is met vakantie. O risol. dat gedurende de gehele edstrijd een overwicht had, et reeds bij de rust merken dat geen medelijden met de Ha ll maars had: 49-30. Dit verschil an 19 punten bleek voor Duij- estein reeds de genadeslag te rijn. "t >e persoonlijke fouten van de pelers van Duijvestein telden an ook extra zwaar daar zij laar met zijn zevenen waren, ^it kwam vooral tot uiting in de ^yeede helft toen elke speler 'ier persoonlijke fouten had ge- Tegen wat resulteerde in zeer oorzichtig spel van de Hage- laars. duijvestein is dan ook wanho- >ig aan het zoeken naar spelers lie meer concurrentie ir. de iloeg kunnen brengen. Men loopt deze gevonden te hebben n Steven Raad die van Van der Josch Eagles over is gegaan lar de Haagse ploeg. VALKENSWAARD Tijdens de officieuze voorstelling van de Frisol-Gazelle-Thirionploeg in Dommelen maakte de direc tie van Frisol bekend dat ze ventien renners definitief zijn gecontracteerd. Dit zijn de Spanjaard Luis Ocana (kop man), de Nederlanders Fedor den Hertog, Cees Priem, Fred Rom pel berg en Theo Smit, de Australiër Donald Allan en de Belgen Jean-Pierre Baert, Paul Clinckaert, Ludo van der Lin den, Roger Loysch, Geert Mal- fait, Roger Rosiers, Mars Steels, Etienne Vandersnickt, Paul Wellens, Wilfried Wesanael en René Wuyckens. Luis Ocana heeft wel een veer moeten laten. Na zijn matige seizoen 1976 kon hij geen eisen meer stellen, zoals bij de Spaan se ploeg Super Ser, waar hij twee jaar kopman was eri een contractgeld van 350.000 gulden opstreek. Frisol, zijn nieuwe werkgever, biedt hem ongeveer een kwart van dat bedrag met de toezegging dat zijn beloning zal worden verdubbeld als hij de Ronde van Frankrijk in 1977 wint Dat deerde de Spanjaard niet. Integendeel. Hij leek zelfs ver heugd een stal te hebben gevon den die zo ver van zijn huis (Mont de Mars an in zuid-west Frankrijk) is. De minzaam la chende Spanjaard verklaarde: „In een Spaanse ploeg en dus verplicht tot het rijden van alle belangrijke Spaanse wedstrij den had ik geen leven meer. Mijn landgenoten hadden in die wedstrijden maar één doel en dat was er voor te zorgen dat ik niet zou winnen. Iedereen reed tegen mij. Louter en alleen uit jaloezie". Geen contract Het viertal Nederlanders wordt in ieder geval nog uitgebreid met een vijfde renner. Frisol onderhandelt met nationaal wegkampioen Jan Raas, die ook nog aanbiedingen van de Belgi sche firma's Ebo en Maes en het Franse merk Gitane heeft Ma nager Piet Liebregts hoopt niet temin dat de komst van Raas naar zijn ploeg binnen veertien dagen zijn beslag krijgt Negen renners krijgen geen nieuw contract meer bij Frisol: Nidi den Hertog, AT il van Hel- voirt, Gerard Kamper, Henk Prinsen, Ko Blok, Gertie ff ilde- boer, Gerard Tabak (allen Ne derlanders), Roger Gilson (Lu xemburg), Willy Vanneste en Paul Lannoo (beiden Belgen). Van hen kan alleen Gerard Kamper misschien nog een ver bintenis krijgèn. Piet Liebregts: „We zijn een Belgische ploeg geworden. Het spijt me ook dat die jongens weg moeten, maar het komt hoofdzakelijk door de bepalingen van de FICP. Ik had ook liever tien Nederlanders en tien buitenlanders gehad". PSV ONDER NIEUW DAK In juli 1977 zal PSV over een van de mo dernste stadions van Europa kunnen be schikken. Dan is deze tekening van de hoofd tribune werkelijkheid geworden. Er zullen dan in totaal 27.500 plaatsen zijn, waarvan tienduizend zitplaatsen die verwarmd zijn. On der de tribune met een zelfdragend dak zodat onbelemmerd zicht is gegarandeerd komen kleed- en be stuurskamers en de kantine. ROTTERDAM Van de zes Nederlandse boksers die de eer ste dag (donderdag) van het Hollandtoernooi hadden over leefd, plaatsten zich gisteren in een wederom teleurstellend be zet „Ahoy"' Van Eek, Schmidt en Rutten voor de halve finales die ook door de voor het eerst aantredende Magielse werden bereikt Maar voor Bouman, Ruck en Verstappen was het toernooi reeds na een enkele partij voorbij. Verstappen lag er zelfs nog eerder uit: hij was bij de weging te zwaar. Cor Ton, donderdag glorieus winnaar, kon op .geen stukken na tegen de Joegoslaaf Stanko- vic op. Met wat Nederland nog „achter de hand" heeft, komen er acht - precies de helft van de selectie - in de vandaag te bok sen halve eindstrijden. De Oosteuropese vertegenwoor- - diging kwam gisteren voor het eerst op volle sterkte in actie. Vijf pugilisten betraden de ring en zij beëindigden allen hun partij voor de limiet Het impo- nerendst was het optreden van de Oostduitse lichtgewicht Ri chard Nowakowski, die in Mont real de finale in het vederge wicht haalde. De toch bepaald niet van talent gespeende Joego slaaf Samo liet hij alle hoeken van de ring zien voordat zijn helper in de derde ronde de handdoek wierp. Van de Nederlanders die giste ren de ring betraden, werd Leo Bouman in de derde ronde van zijn duel met de veel te sterke Pool Janowski terecht naar zijn hoek gestuurd. Eenzelfde te groot krachtsverschil kenmerk te de partij tussen de Ier Hamill en Wim Ruck. In dit geval advi seerde de ringarts om het onge lijke duel te staken, in de derde ronde. Tonny van Eek zowel als Kobus Schmidt behaalden duidelijke overwinningen op resp. Scheel (W.-Dld.) en Clausen (Den.). Ma gielse trof de Westduitser Lewe- rang onophoudelijk maar stuitte op een onwaarschijnlijk incasse ringsvermogen en René Rutten bokste net wat minder slecht dan de Belg Dujardin. Voor Ron Wijngaard was het een rustige dag. Zijn tegenstander Dörfer (Oost) had een handblessure op gelopen en kwam niet opdagen. De uitslagen: BANTAMGEWICHT: John Bambrick (Sch) w.o.p. van Christian Christensen (Den); Carlos Cabeza (Spa) w.o.p. van Trsan Zelij- ke (Joe); Dumitru Burdihoi (Roe) w.o.p. van Boris Krumov (Bul). VEDERGEWICHT: Christian Zor- nov (Odl) wint van Alex Brogaard (Den) door interventie scheidsrechter eerste ronde; Tzacho Andriekovski (Bul) wint van Draguljub Popetru (Gri) door interventie scheidsrechter eerste ronde; Roman Gotfryd (Pol) wint door opgeven tweede ronde van Thomas Zimmerman (Zwi); John Hutchinson (Sch) w.o.p. van Ferdi nand Specht (Oos). LICHTGEWICHT: Ruszard Tomc zyk (Pol) wint van Jesus Marin (Spa) door interventie scheidsrechter twee de ronde; Richard Nowakowski (Odl) wint van Mato Samo (Joe) door opgeven derde ronde; manan Lazar (Roe) wint van Serge Roetheli (Zwi) door interventie scheidsrechter eer ste ronde; Gerry Hammil (Ier) wint van Wim Ruck (Ned) door interven tie scheidsrechter tweede ronde. LICHTWELTERGEWICHT: George Aghrimanakis (Gri) w.o.p. van Jim Malarky (Schot); Steven Early (Eng) w.o.p. van Victor Lopez (Spa); Dra- gan Dragic (Joe) wint van Erling Engh (Noo) door interventie scheids rechter derde rende; Tonny van Eek (Ned) w.o.p. van Olaf Scheel (Wdl). WELTERGEWICHT: Ulrich Beyer (Odl) w.o.p. van Paul Kelly (Eng); Athenasis Eliadeis (Gri) wint van Peter Petersen (Noo) door interven tie scheidsrechter derde ronde; Frank Rasmussen (Den) w.o.p. van Claude Lancastre (Fra); Srba Stan- kovic (Joe) w.o.p. van Cor Ton (Ned). ZWAARWELTERGEWICHT: Adrie Magielse (Ned) w.o.p. van René Le- (Óost); Erik Maalem (Fra) w.o.p. van Fernando Mayo (Spa); Charlos Ma larky (Sch) w.o.p. van Brian Byme (Ierl). MIDDENGEWICHT: Rufino Angulo (Fra) w.o.p. van Rupert Schneid (Wdl), René Rutten (Ned) w.o.p. van Danny Dujardin (Bel), Henryk Ja nowski (Pol) wint van Leo Bouman (Ned) door interventie scheidsrechter derde ronde; Kobus Schmidt (Ned) wint van Frank Clausen (Den) door interventie scheidsrechter derde ron de. LAATSTE RACE Niki Lauda vooraan tijdens de training van de Grote Prijs van Japan, de laat ste race voor het wereldkampioen schap waarin de Oostenrijker slechts drie punten voor staat op James Hunt. In deze posi tie. vooraan, wil Lauda die in de training enige se conden sneller was dan Hunt, ook eind igen. (Van onze correspondent) TILBURG Vijfendertighonderd toe schouwers beleefden gisteravond in de Til- burgse Pellikaanhal een sensationeel ijshoc- keyduel zoals voor de competitie de laatste jaren in Nederland maar weinig gespeeld zal zijn. Bij de Trappers, die vanavond tegen HYS Intervam moeten aantreden op De Uithof, was Feenstra Verwarming op bezoek. Feenstra had in de eerste vijf com petitiewedstrijden nog geen punt verloren. Tilburg Trappers had slechts een verlies- punt opgelopen tegen Nationale Nederlan den. Door het gelijkspel (5-5) van gister avond zijn beide teams nog geheel in de strijd voor de Competitie Nationale Neder landen. Vanavond ontmoet Feenstra in Heerenveen Nationale Nederlanden Nijme gen. De Friezen hadden in het eerste periode hun tegenstanders aardig in bedwang. De solide verdedigin g voor de onzekere doelman Sie- monsma ving de Trappers op de blauwe lijn op, waardoor de Brabanders geen kans kre gen de vele rebounds, die de doelman weg gaf, in doelpunten om te zetten. Feenstra had in de zeer snelle De Heer en Palmassino in de twee aanvalslijnen uitstekende en ge vaarlijke spelers. De Heer bewees dat na ruim zeven minuten door te scoren: 0-1. In de tweede periode drukte Tilburg Trap pers door. Van Dielissen schanste achter doel om en prikte de bal in de hoek: 1-1. Palmassino maakte bij een rommelige situa tie vdor het Tilburgse doel het tweede Friese doelpunt Precentice beantwoordde die actie vrijwel onmiddellijk met een doelpunt na aangeven van Bakker. De Tilburgers kwa men zelfs voor na een aanval van een-tegen- twee, waaruit John MacDonald scoorde. Het was de eerste doelpunt uit een vloeiende combinatie. Kort daarop vergat De Heer zich even en ging in op de voortdurende provocaties van zijn oud-clubmakkers. Kroon Weer was hpt de onverstoorbare Palmassino die de stand in evenwicht bracht Daarvoor had de Tilburgse doelman Gerry Go bel al diverse malen uitstekend ingegrepen. Kort voor de tweede rust kwam Tilburg Trappers voor door een doelpunt van MacDonald uit een rebound nadat Siemonsma een schot van Peternousek niet had kunnen stoppen: 4-3. Na een fraaie combinatie maakte Van Wieren gelijk: 4-4. 'De laatste periode was de kroon op het spannende duel. Twee doelpunten in de laatste seconden, het eerste van De Heer en het tweede van Christiaans in de laatste seconde van de wedstrijd. Ondanks hevige protesten van eerst Tilburg en daarna Feen stra keurden de scheidsrechters beide tref fers goed. Jerry Göbel werd de laatste seconden gewis seld voor een veldspeler. De Friezen konden echter ook zonder een bewaker van het Tilburgse doel niet meer tot zen treffer komen. Andere uitslagen: Nijmegen—OFÉWO 2—3, Grongen—Utrecht 8—4

Leidse Courant | 1976 | | pagina 7