„Deze tegenstander niet onderschatten rekent op spel Terugkeer van Lubanski in Pools team? Mogelijke schorsing voor rolhockeyers na partijtje rollerball FITTIPALDI ZOEKT STAL VUJADIN BOSKOV WAARSCHUWT SPELERS 11 GESPREK GEEN RESULTAAT RVC ZOEKT STEUN TV .w II ffOENSDAG 20 OKTOBER 1976 LEIDSE COURANT sta KAISERS LA UTERN - Vujadin Bos- kov is nog niet vergeten hoe hij drie weken geleden in Stockholm bij de wedstrijd Djurgarden Feyenoord in de zenuwen heeft gezeten. „We waren ervan overtuigd dat we die Zweden gemakkelijk zouden kunnen hebben. Maar de onderschatting kostte ons toch bijna de kop". Vanvond speelt Feye noord in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-beker weer tegen een club, die in de nationale competitie in de onderste regionen vertoeft. De kleine Joegoslaaf heeft duidelijk respect voor de 1. FC Kaiserslautem. „Het is een elftal, met een grote interna tionale ervaring. De ploeg heeft kwali teiten. Dat heb ik twee weken geleden in de Bundesligawedstrijd tegen Bo- chum gezien. Kaiserslautem mag dan op dit moment niet optimaal draaien, maar met een ervaren ploeg kan dat plotseling veranderen. Ik vergelijk ze maar met FC Twente, dat bij ons nu bijna onderaan staat. Je kunt toch on mogelijk zeggen dat Twente een slecht elftal heeft Het draait bij die jongens eenvoudg nog niet, maar het kan er wel weer plotseling zijn. Ik heb het mijn spelers de laatste dagen telkens voor gehouden dat ze de Westduitsers niet mogen onderschatten". De overwinning van 7-0 op Haarlem, afgelopen zondag, heeft het zelfvertrou wen van de Rotterdammers duidelijk versterkt. Juist daarom is Boskov weer bang geworden door onderschatting. „Na zo'n monsteroverwinning denkt een aantal spelers misschien weer dat er niets kan gebeuren en dat moet ik nu juist niet hebben". Boskov brengt in het boven Kaiserslautem gelegen Betzen- berg-stadion, dat door vrijwel alle clubs uit de Bundesliga wordt gevreesd om de geweldige sfeer die er kan hangen, hetzelfde elftal in het veld dat Haarlem met 7-0 oprolde. „Vos en Van de Korput klagen weliswaar over blessures maar dat heeft vrijwel niets om het lijf, ze kunnen spelen", aldus Boskov. De Joegoslavische trainer, die er heilig van overtuigd is dat zijn elftal aan het eind van de competitie de nationale titel zal overnemen van PSV, denkt nog niet aan de ontmoeting PSV Feyenoord van komende zondag. „Dat zien we na de wedstrijd tegen Kaiserslautem wel weer". Waarom is Boskov er van overtuigd dat Feyenoord kampioen, van Nederland wordt? „We hebben vijf punten voorsprong op PSV, er moeten nog 24 wedstrijden worden gespeeld. Als je kampioen van Neder land wil worden zul je uit die 24 ont moetingen minimaal veertig punten moeten halen. Dat is een zware opgave voor elke club. Zowel voor Ajax, PSV als Feyenoord. Wij hebben echter het voordeel van een voorsprong van vijf punten PSV. Als wij én PSV die veertig punten halen, is de titel voor Feye noord". Gewezen op het simplisme van die stelling antwoordt Boskov: „Wacht maar tot het einde van het seizoen". Vorm Erich Ribbeek, de trainer van FC Kai serslautem, hoopt dat juist tegen Feye- Innruk noord zijn elftal zich weer eens in wat betere vorm zal manifesteren. ploeg meeging die zich buiten Kaiser slautem terugtrok. Ribbeek bevestigde het niet spelen van de Zweed. „Als ik hem tegen Feyenoord laat meespelen, weet ik dat Sand berg zeker weer voor enkele weken buitenspel staat. Afgelo pen zaterdag speelde hij in de beker wedstrijd tegen de Stuttgarter Kickers een helft mee. Het ging gewoon niet Ik hoop dat hij er over twee weken in Rotterdam weer bij is". „Het gaat bij ons met zoals ik graag zou willen. We worden de laatste tijd herhaaldelijk geplaagd door blessures. Dit seizoen heb ik nog niet één maal mijn sterkste formatie kunnen opstel len". Tegen Feyenoord zal Ribbeek niet over Roland Sandberg kunnen beschik ken. De 37-voudige Zweedse internatio nal, die eind augustus werd geopereerd aan een voetbalknietje, is nog steeds niet de oude. De 29-jarige Zweed, die in Zweden lange tijd met Ralf Edström speelde, doet wel de looptraining mee, maar kan niet met de bal oefenen. „De binnenbanden van mijn knie zijn nog niet sterk genoeg en ik heb voortdurend pijn. Ik kan onmogelijk spelen", aldus Sandberg, die gisteren ook niet met de Ribbeek, die Feyenoord heeft zien spe len tegen AZ'67 en Haarlem, is bij die gelegenheden vooral onder de indruk van Nico Jansen gekomen. „Het is een spits, die ik graag in mijn elftal zou willen hebben. Het is dan misschien niet zo'n technisch begaafde voetballer, maar een voortdurend ge vaar voor elke defensie". De Duitse trainer acht zijn ploeg zeker niet kan sloos tegen Feyenoord. „We hebben de ze voordelen: we spelen op eigen terrein en we worden als underdog gezien. Hier op de berg spelen wij bovendien altijd erg sterk". Het Betzenberg-stadion, dat plaats biedt aan 36.000 toeschouwers, die op tribunes tot aan de rand van het speelveld zitten, zal niet uitverkocht zijn. Men verwacht in Kaiserslautem zo'n 25.000 kijkers. Vujadin Boskov uitte zijn bewondering voor de kracht van Kaiserslautem. „De ploeg heeft kwaliteiten". „PLOEGJE UIT PROVINCIE „Ach", zei iemand lachend, „het zal wel gebeurd zijn, omdat het een ploegje uit de provincie betreft". Van Gelder repli- SAINT ETIENNE - Ben van Gelder Dat is ideaal voor een schakelprogram- cc.cr^t' wist er geen raad mee. „Waarom ko- ma", vroeg de manager van PSV zich Prna^?°et' maar sta weI achter men er in Nederland geen directe uit- af, „Bovendien heeft de NOS zendtijd. zendingen van onze wedstrijd en van Ik vind het een verkeerde beslissing. In Frankrijk zelf wordt de wedstrijd die van Feyenoord? We beginnen een Door de Olympische spelen zou er te Saint Etiënne-PSV rechtstreeks door de veel sport op de televisie zijn geweest", televisie uitgezonden. Ook bereid voor de spelers is het een kwestie van aanpassen. Dus waren Posthuma, Edström en V. d. Kuylen best een hap uit een stokbrood te nemen. ST. ETIENNE Kees Rijvers had geen verrassingen in pet to. Dat kon ook moeilijk an ders, want het zou iedereen erg hebben verbaasd wanneer het elftal niet zo zou zijn ge formeerd als zaterdag in de tweede helft tegen Go Ahead Eagles. Het enige vraagteken was eigenlijk of Rijvers Harry Lubse of toch weer Peter Dahlquist, zoals in maart, aan de eerste helft zou laten be ginnen. De kleine oefenmees- ter deed wat het meest voor de hand lag en koos de weer in vorm groeiende Lubse bo ven de zaterdag nogal tegen vallende Zweed. L Rijvers voegde als commen taar aan de verder .normale" opstelling toe: „Het zal nie mand gek in de oren klinken, dat de drie spelers die zater dag weer voor het eerst mee deden, nu weer in de ploeg staan. Na wat in Deventer is gebeurd wordt het duidelijk dat Van Beveren, Edström en Krijgh in elk geval spelen". Rijvers maakte er overigens geen geheim van, dat het duel tegen de Eagles hem van veel zorgen heeft verlost Niet al leen omdat het drietal gebles seerden kon terugkeren. „Go Ahead was net als St. Etienne dat zal zijn een geprikkelde tegenstander. Daarbij kwam nog dat we twee keer achter kwamen. Toch zijn we geen moment in paniek geraakt, na rust bleek dat trouwens al he lemaal niet meer nodig. Als we iets dergelijks vanavond weer kunnen maken, dan zitten we goed. Het ligt er gewoon aan hoe evenwichtig we ons zullen opstellen". Problemen Kees Rijvers wenst niet te geloven dat de .problemen die bij St. Etienne onmiskenbaar bestaan zijn formatie in de kaart spelen. Toch zijn die problemen niet kinderachtig, want liefst drie belangrijke spelers uit de selectie zijn er vanavond niet actief bij. De eerste is Jean Michel Lar- que, de aanvoerder die zelf voor het Europacupduel tegen PSV alle risico's wilde nemen wanneer dat zou kunnen hel pen de kwakkelende „groe nen" opnieuw langs PSV te tillen. Larqué werd gesteund door voorzitter Roger Rocher, maar Herbin weigerde het ad vies van de artsen te negeren en maakte gisteren een opstel ling bekend waarin Santini op de plaats van Larqué stond vermeld. Minstens even grote zorgen maakt Herbin zich over de houding van Hervé Revelli en Christian Sarramagna. Het tweetal heeft getobd met een enkel- en een liesblessure. Her bin is van mening dat zij bei den weer fit zijn, het duo zegt hardnekkig dat dit niet het geval is. Wegens „sabotage" heeft de rossige trainer de over het paard getilde heren daarom na afspraak met Ro cher voor drie weken met ver lof gestuurd, met de medede ling dat zij zich maar eerst eens goed moeten verzorgen alvorens zich weer te melden. Rijvers over de affaire die de gemoedsrust van heel St. Etienne verstoort: „Alle pro blemen die St. Etienne heeft mogen ons niet misleiden, want we weten dat ze dat in Frankrijk i nogal graag over drijven". Ze hebben in het verleden ge noeg bewezen dat we ze niet mogen onderschatten. Het is een finalist die bijna de cup had gepakt. We moeten reke nen op een ontzettend fel en agressief St. Etienne, dat ver plicht is voor eigen publiek wat te presteren. Dat kan voor ons voor- maar ook nadelig zijn. En ze hoeven me niet wijs te maken, dat het ontbreken van drie spelers de Fransen zo zeer verzwakt, dat ze nu plot seling kansloos zouden zijn. Ze moeten nu eigenlijk omdat ze zo sterk op de beker hebben gegokt, ons wel opnieuw uit schakelen. Dat betekent dat we hoe dan ook zeer moeten oppassen. Nogmaals, ik ver wacht een aanzienlijk grotere agressie dan een half jaar ge- WILLEM PFEIFFER Lubanski WARSCHAU Jacek Gmoch, de coach van het Poolse voetbalelftal, heeft ver klaard dat hij er ernstig over denkt Wlodzimierz Lubanski van de Belgische club Lokeren in zijn selectie op te ne men voor de wedstrijd Polen - Cyprus op 31 oktober. Dit is het tweede duel voor Polen in de voorronden van het toernooi om het wereldkampieonschap, waarin verder Denemarken en Portugal uitkomen. Zaterdagavond won het Pool se team in Oporto zijn eerste ontmoeting in groep een met 2-0 van Portugal. Lubanski speelde drie jaar geleden voor de laatste keer in het Poolse nationale elftal toen Engeland in Polen werd verslagen met 2-0. Dankzij deze overwinning en het gelijkspel dat Polen later op Wembley behaalde, plaatste het zich voor de eind ronden in München, waar de Olympisch kampioen van 1972 als derde eindigde. In de Wedstrijd tegen Engeland raakte Lubanski, enkele minuten nadat hij het tweede doelpunt had gemaakt, ernstig geblesseerd. Zijn voetbalcarrière leek voorbij, maar na ruim een jaar maakte hij zijn comeback bij Gornik Zabrze. Later kreeg hij toestemming naar de Belgische vereniging Lokeren te vertrek ken. De 29-jarige Pool scoorde in 67 interlands 46 treffers. Op 16-jarige leeftijd debuteerde hij in het nationale elftal. Vanavond speelt hij met Lokeren tegen Barcelona in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-beker. Gmoch is van plan behalve Lubanski ook de' 31-jarige Jerzy Sadek in de selectie op te nemen: Sadek heeft een paar jaar in Nederland gespeeld bij Haarlem en Sparta en is dit seizoen terugge keerd naar LKS Lodz, de club die in de Poolse competitie op de eerste plaats staat. Als spits van Lodz scoort Sadek zeer regelmatig. Jos Tammens: wel of geen schorsing Joop Bruyn: het voltal lige hoofdbestuur beslist... DEN HAAG De Nederlandse Rol- schaatsbond is niet erg ingenomen met de de maandag gehouden rollerball wed strijd in het Rotterdamse sportpaleis. Leden van deze sportorganisatie zorgden voor dit gevecht het programma van Loek Hollander, dat ook nog bestond uit Full Contact Karate. Zondagavond kregen de bij de Neder landse Rolschaatsbond aangesloten rol- hockey verenigingen van de bond een telegram met daarin de mededeling dat het aan de leden verboden was om hun medewerking te verlenen aan het ge- vechtsport gala in Ahoy'. Zouden de rol hockeyers wel meedoen, dan zouden ze door middel van deze presentatie de rol- schaatssport in het algemeen schaden en zou schorsing of de intrekking van de licentie het gevolg zijn. Maandagavond traden in Ahoy toch de volgende spelers aan: Rene van der Werf, Henny Luchtenburg, Eddy Dijkhuizen, Jos Tammens, Nilis Schoor, Jan Faasse, Rinus Faasse, Rein Miener, Siem Boele, Wira Krijnen, Paul Keizer, Rob Fransen, Arie Kieboom en Harry Teeuwen. Alle maal spelers voor de twee eersteklassers KRC Dordt en Agor, uit Dordrecht. Bondsbestuurders Joop Bruyn en Bikkel woonde de rollerballwedstrijden in Ahoy'. maandag bij. Bondsbestuurder Joop Bruyn: „Ik moet rapport uitbrengen aan het bondsbestuur en die zal dan een beslissing nemen, schorsing of geen schorsing. Hoop dat het voor de jongens goed zal aflopen is er weL Afgelopen weekeind kwamen we er als Nederlandse Rolschaatsbond ach ter, dat vele leden van de bond aan deze „wilde wedstrijden" zouden mee doen. Als bondsbestqur waren we het er niet mee eens dat tonze leden daaraan hun medewerking ziuden verlenen. Maandag morgen kwam er een telefoontje van de heer Loek Hollander, de organisator. Toen bleek dat de rolhockeyers al vier weken aan het trainen waren voor het rollerball en dat er zoveel kosten waren gemaakt, dat het niet meer mogelijk was om de wedstrijden af te gelasten". „Als we hen toch in de weg zouden staan en de spelers zouden gaan twijfelen om wel of niet mee te doen, zou hij ze duizenden guldens bieden om in ieder geval toch te komen spelen. Wij namen het Loek Hollander kwalijk dat hij geen contact had opgenomen met de Neder landse rolschaatsbond, maar hadden ook ergens wel begrip dat zijn programma door moest gaan. We hebben de spelers geen toestemming gegeven, maar de me dedeling gedaan dat het bondsbestuur in dezen het laatste woord zal hebben". De Nederlandse Rolschaatsbond vindt het rollerball een farce en heeft geen enkele interesse om dit spel op te nemen in het parket dat bij de bond nu bestaat uit rolhockey, kunstrijden en hardrijden. Joop Bruyn: „Het was een grote giller. Vrijdagavond komt het roller-ball op de T.V. Ik hoop dat in deze uitzending goed uitkomt dat de Nederlandse Rolschaats bond met dit alles niets te maken heeft En voor een tweede opvoering hoeven we dacht ik niet bang te zijn. Loek Hollander vertelde mij dat er bij zijn feest vijfen twintig mille bij moest". ARTHUR VAN RIJSWIJK UTRECHT Het gesprek, dat gisteravond in Utrecht op het bondsbureau van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond heeft plaatsge vonden lussen enerzijds een aantal leden van het voormalig afdelingsbestuur keurturnen dames en anderzijds het dagelijks bondsbestuur en het da- felijks bestuur van de sectie topsport, heeft niet tot het gewenste resultaat geleid. De dames Mazure, Willems, Van Someren en Heil zijn gevraagd om zitting te nemen in een interim werkgroep, die de uitvoerende werkzaamheden op zich neemt totdat een nieuw afdelingsbestuur is gevormd. Naderhand heeft het dagelijks bondsbestuur in, overleg met het dagelijks bestuur van de sectie topsport voorzieningen getroffen om de continui- teit van het werk van de afdeling keurturnen dames te waarborgen. RIO DE JANEIRO Emerson Fittipaldi gaat de Braziliaanse renstal Copersucar verlaten. De tweevoudige oud-wereldkam pioen heeft van zijn sponsor de vrijheid gekregen om een ande re renstal te zoeken, waar hij wellicht een betere formule I-wagen tot zijn beschikiing krijgt Emerson Fittipaldi was in 12 (Lotus) en '74 (MacLaren) we reldkampioen. Vorig jaar stapte hij over naar Copersucar, een Braziliaanse auto, waarmee zijn broer Wilson voorheen meer brokken maakte dan goede prestaties boekte. Maar ook de tweevoudige oudwereldkam pioen zag geen kans de Coper sucar met succes te laten deel nemen aan de internationale Grand Prix. Emerson, die voor het „overstapje" naar de Brazi liaanse renstal een gigantisch handgeld ontving, werd er op bepaalde momenten moedeloos van. Emerson Fittipaldi wacht nu op een aanbieding. (Van onze sportredactie) RIJSWIJK De Rijswijkse voetbalvereniging RVC zal begin komende week een brief doen uitgaan naar alle medehoofdklasseverenigingen. Met dit schrijven wil men onderzoeken of er bij de amateurs een behoefte bestaat te komen tot een herziening van de huidige amateurbepa lingen. Mocht blijken dat RVC bij dit streven de nodige steun ontvangt, dan is het de bedoeling dit onderwerp tijdens de eerstkomende vergadering van de LBA aan te snijden.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 11