„We moeten verzet tegen bouwplannen organiseren" Wassenaarse begroting sluitend met enkele tariefsverhogingen Stichting vorming volwassenen Lisse Artiestenpalet naar Katwijk T"EHTR LTB-KRING DUINSTREEK: ILLEGALE KENNEL MOET WEG Jota-festijn in Katwijk en Voorschoten PAGINA i LEIDSE COURANT DONDERDAG 14 OKTOBER 1976 In de zomer van dat jaar nam een aantal Lissese vrouwen het 'initiatief om voor tot thuiszitten gedwongen personen diverse ac tiviteiten te ontplooien. Het be stuur van de stichting i.o. wordt gevormd door de initiatiefneem sters, de dames J. v.d Aardweg- Van Leeuwen, D. Gaastra-De Wijs, W F. v. Gellekom-Metz en L. M. Jongerius-Van terwijl ook terwijlook een aantal heren deel uitmaken van het bestuur. Ook in de komende maanden organiseert de stichting i.o. een aantal cursussen: maandag van RIJSBURG Het AR-kamerlid Hanny van Leeuwen brengt vol gende week vrijdag een bezoek aan Rijnsburg. Op uitnodiging van de plaatselijke kiesvereni ging houdt het kamerlid een lezing in gebouw het Centrum. Aanvang 20.00 uur. 9.00 tot 10.00 uur, Frans voor beginners; maandag van 10.30 tot 11.30 uur, Engels voor begin ners; dinsdag van 9.30 tot 11.30 uur. praatgroep; woensdag van 9.30 tot 11.30 uur, creatieve handvaardigheid; donderdag van 9.30 tot 11.30 uur, cursus „doe het zelf", vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur, Engels voor twee dejaars; vrijdag 10.30 tot 11.30 uur, Engels voor gevorderden. Personeelsreis naar Ibiza Alle personeelsleden van het bedrijf Auto Bierman maakten deze week ter viering van het 25-jarige bedrijfsjubileum een reis naar zonniger oorden. Drie dagen bracht men door met echtgenotes en verloofden op Daarnaast is er gelegenheid c op woensdag en donderdag v 9.30 tot 11.30 een kopje koffie te drinken. Alle activiteiten heb ben plaats in V.J.V. Qbus aan de Kanaalstraat. Tijdens de cur sussen is de kindercrèche open. Opgave voor deelname bij: me vrouw Gaastra, tel. 12477. me vrouw Wellekom, tel. 10286, de heer Luxen, tel. 10609 en de heer Van der Poel, tel. 13300. het eiland Ibiza. daarna volgde een bezoek aan de Simca- Chrysler fabrieken in het Fran se Poissy en een visite aan Parijs vormde de afsluiting van dit kostbare jubileumgeschenk aan het personeel. De 67 werk nemers keerden gisteravond te rug op Schiphol. Op de foto het gezelschap bij aankomst in het hotel op Ibiza. VOORHOUT „We moeten het verxet organiseren. Als we prijs stellen op bet behoud van de teelt en handel in bloembol len en bloemen, dan moeten we gezamenlijk feiten en gegevens aanvoeren om duidelijk te maken wat er met de bouwplannen in de Bollenstreek op het spel wordt gezet." Dit was gister avond de conclusie van een vergadering van de afdelingsbestu ren van de LTB-kring Duinstreek in Voorhout. De besturen waren bijeengkomen om vooral de nog steeds dreigende bouw plannen Voorhout te bespreken. Uit een enquête onder de bedrijven in de streek moeten de gegevens geput worden waarmee we de bouwplannen van de autoriteiten kunnen bestrijden. Onder verantwoordelijkheid van de Gewestelijke Raad van het Landbouwschap is dat ook al gedaan door de plaatselijke organisaties in de bedreigde tuin bouwgebieden Wateringen en Den Hoorn (Schipluiden). En met succes. De afdelingsbesturen toonden zich gisteravond allen felle tegen standers van de bouwplannen. Een van de bestuursleden maakte zelfs opmerking, dat de „hele bloembollencultuur dreigt te verdwijnen". Een Noordwijks bestuurslid meende, dat het in Noordwijk niets beter is gesteld met de verdediging van de kostbare grond, dan in de overige plaatsen „In de Vinkenveld- polder is de beste hyacinthen-grond van Noordwijk. Maar wanneer de bouwplannen voor dat gebied doorgaan, dat is ook deze grond verloren. Hoe moet een miljoenenproject als de veiling Flora Rijnsburg en de veiling Katwijk dan blijven draaien als er zo weinig grond overblijft waarop bloemen of bollen kunnen worden geteeld?" De afdeling Noordwijk vroeg zich overigens wat angstig af, of het Vinkenveld niet volgebouwd zou worden als de bouwlocatie Voorhout zou worden afgewezen. Alle leden van de L.T.B van deze afdeling Kring Duinstreek hadden een stencil gekregen met nadere informatie over de ..Bollenstad". Van de zijde van de Provincie is de studie verschenen over de Bouwlokatie Voorhout. Het rapport bevat een nadere uitwerking van deze locatie. De eindconclusies waren als bijlagen opgenomen. Aan de achterzijde van één dezer stencils is het gebied in de kaart aangegeven met de fasen van de voorgestelde bebouwing. De le fase is getekend tussen Boekenburglaan en Noordwijkerhoek. 2e in de Luizenmarktpol- der; 2e in de Roodemolenpolder; 4e tegen Zuid Westzijde van de Rijksstraatweg Sassenheim; 5e Boekhorstpolder; 6e tussen Jacoba van Beierenweg en Prinsenweg; 7e in de „Mottiger Polder" in de hoek tussen Prinsenweg en Zandsloot. P. v. Rijn verlaat raad Zoeterwoude Zoeterwoude P. v. Rijn, lijst trekker van het C.D.A. bij de laatste gemeenteraadsverkie zingen, gaat de Zoeterwoudse gemeenteraad verlaten. Hij ver huist in november naar Rijnsa- terwoude. De heer Van Rijn werd halver wege de vorige zittingsperiode, in mei 1972, geïnstalleerd als raadslid, voor de KVP. Hij volg de daarbij de heer Van Hofwe gen op bij diens vertrek uit de gemeente. Het afscheid van de heer Van Rijn betekent een ge voelig verlies voor het CDA. De technisch medewerker bij de af deling wegen van de provinciale Waterstaat was de verkeersspe- cialist van de fractie die zich ook intensief bezighield met de woningbouw. Hij heeft boven dien een gedegen oordeel over de planologie en onderwijsza ken. De heer Van Rijn vindt het jam mer dat de gegroeide contacten met name in het politieke vlak, door zijn vertrek verloren gaan. Hij laat echter de verbetering van zijn woonsituatie in combi natie met de terugkeer naar zijn geboortestreek, prevaleren. Voor de opvolging van de heer Van Rijn komt als eerste in aanmerking drs. P v. Son. Deze is verbonden aan het ministerie van Volksgezondheid en Milieu hygiëne en werd vorig jaar voorzitter van de woningbouw vereniging Willibrord als opvol ger van J. H. v.d. Ploeg. Het is nog niet bekend of drs. v. Son de benoeming zal aanvaarden. In Voorschoten: VOORSCHOTEN Het Voor- schotense college van B en W wil de twee eigenaars van de boerderij aan de Leidseweg, die een illegale kennel hebben inge richt, indien zij niet op korte termijn zelf toezeggingen doen, via de rechterlijke macht de kennel laten verwijderen. Dit antwoordt zij op vragen van de raadsleden drs C J. M. Meershoek en drs L. ter Mul. B en W verklaren dat de voor malige boerderij in eigendom is overgedragen. De betrokkenen zouden zich daarbij gebonden hebben aan de regel om het gekochte uitsluitend voor woon- doeleinden te gebruiken en dat er niet een of ander bedrijf uitgeoefend zou worden. Nadat was gebleken dat de beide he ren een kennel hadden opge richt verzond de gemeente door middel van haar advocaat een brief naar de kennelhouders om een einde te maKen aan de over treding. Een compromisvoorstel van de beide eigenaars wezen B en W in augustus van dit jaar van de hand Indien het tot een gerechtsgeding komt wil de ge meente Voorschoten voorts 250 gulden boete eiser} voor iedere dag dat de overtreding voort duurt. Op de vraag waarom de rijkspolitie aan de hand van de algemene Politie Verordening niet in aktie is gekomen, on danks het feit dat omwonenden overlast ondervinden, verklaren B en W dat de groepscomman dant in opdracht van de burge meester eind augustus wel dege- 1 ijk proces-verbaal heeft opge hakt RIJNSBURG - De Rabo-bank houdt houdt dinsdag in het Cen trum haar ledenvergadering. Hoofdagendapunt ris de be stuursverkiezing, welke noodza kelijk is geworden na het over lijden van twee van de bestuur sleden. Aanvang 20.00 uur. RIJNSBURG De gemeente organiseert in de herfstvakantie van volgende week een zwem- vierdaagse in het Water bos. Daarnaast zullen tal van activi teiten worden ontplooid. Deelne merskaarten voor deze zwem- vierdaagse kunnen aan de kassa van het zwembad en op de afde ling bevolking van het gemeen tehuis tegen betaling van 5 gul den worden afgehaald. Van een onzer verslaggevers KATWIJK Het Artiestenpa let komt morgen 15 oktober op uitnodiging van de Stichting wijk aan Zee. Het Artiestenpa let geeft een voorstelling in sporthal Cleyn Duin aan de Stadhoudersdreef in Katwijk. De voorstelling begint om 20.15 r. Medewerkenden zijn accor- Sport en Recreatie voor gees te- deoniste Riet Jerusalem, zanger lijk gehandicapten naar Kat- Gene Travis (winnaar van de talentenjacht in Naaldwijk), bandparodiste Gerda van 't Hoff en goochelaar John Elfe- VOORSCHOTEN/KATWIJK - Op de Kim's Hoeve in de Vliet- wijk in Voorschoten wordt 16 en 17 oktober weer de jaarlijkse Jota" gehouden: Jamboree on the air. Tijdens dit internationale evenement werken padvinders en zendamateurs samen. De bedoeling is om radiocontacten te leggen met andere stations die elders in de wereld eveneens deelnemen aan deze wedstrijd. Niet alleen het aantal gemaakte contacten is belangrijk, maar ook de kwaliteit ervan wordt bij de beoordeling in aanmerking geno men. De Jota in Voorschoten wordt georganiseerd door de scouting groep Prinses Marijke in samenwerking met acht zendamateurs van de Veron en V.R.Z.A.. Alle amateurs hebben een machtiging van het ministerie en hun apparatuur is goedgekeurd door de P.T.T.. Gedurende het weekeinde worden ook nog andere activitei ten gehouden in de Kim's Hoeve aan de Baden Powellweg in Voorschoten. Ook in Katwijk wordt in het komende weekeinde een zendfestijn gehouden. Daar wordt de Jota gehouden in het scoutcentrum „Noorderlicht" aan de Zwarteweg in Katwijk. De voorstelling wordt gegeven voor de geestelij gehandicapten in Katwijk. Deze activiteit maakt deel uit van de vele acti viteiten die de Stichting Sport en Recreatie voor geestelijk ge handicapten organiseert. De stichting is in mei van dit jaar opgericht en na de zomervacan- tie is begonnen met een uitge breid activiteitenpakket, waar onder bloemschikken, zwem men .korfbal,'dans en muziek. Het Artiestenpalet is opgericht in 1963 door Wim de Vos en Victor Conselman. Slechts tegen reiskostenvergoeding treden de leden van het palet op in heel Nederland. Per jaar verzorgen zij ongeveer tweehonderd voor stellingen voor geestelijk gehan dicapten. Het Artiestenpalet be schikt over ongeveer 400 ver schillende acts, variërend van opera tot bandparodie. LISSE Het recreatiecentrum van het gemeenschapshuis De Poel organiseert morgenavond klaverjaswedstrijden voor kop pels in het Poelhuys aan de Ruishoornlaan. Aanvang 20.00 RIJNSBURG Burgemeester Roos heeft gistermiddag, geas sisteerd door een aantal school kinderen, door het verwijderen van een laken van een door Sybilla Korsch vervaardigd bronzen beeld de officiële ope ning verricht van de christelij ke basisschool „De Wegwijzer". Het is de tweede school voor christelijk basisonderwijs in wijk F rederiks oor d. De burgemeester stelde in zijn openingsrede zeer gelukkig te zijn met het hoge tempo waarin de school was gebouwd. Eind december vorig jaar ging de eerste paal de grond in en begin augustus betraden de leerlingen het gloednieuwe onderkomen. De onthulling als officiële opening van „De Wegwij zer" Dï Ka vai zoi sul vo va Van een onzer verslaggevers) LISSE In Lisse worden stappen genomen om te komen tot de oprichting van de stichting Vorming Volwassenen. Besloten werd tot de oprichting van deze stichting, nadat vorig jaar gebleken is dat de belangstelling van volwassenen voor de diverse cursussen erg groot is. „Wegwijzer" Rijnsburg geopend Hondenbelasting De afgelopen vijf. jaar heeft Wassenaar de hondenbelasting niet verhoogd. Thans acht het college een verhoging met vijf tig procent wenselijk en de raad zal hierover nog een afzonder lijk voorstel krijgen. Het ge raamde nadelig saldo van de kosten van het kleuteronderwijs is ten opzichte van het vorig jaar iets lager geworden. De netto-kosten voor het openbaar met^rS^M.^61^!^^^1! Het h0üden van een hond in Wassenaar wordt duur: de belasting gaat met 50 overig onderwijs geeft in verge- omhoog. WASSENAAR Evenals de afgelopen drie jaren is het gemeente bestuur van Wassenaar er ook nu in geslaagd om de begroting voor het volgend jaar sluitend te maken. Voor 1977 zal echter niet kunnen worden ontkomen aan een verhoging van de tarieven van de rioolrechten en de reinigingsrechten. Wassenaar, dat er naar streeft financieel zelfstandig te zijn, heeft de afgelopen drie jaar geen belastingen behoeven te verhogen, maar voor volgend jaar zou blijkens de toelichting op de begroting eenverhoging van de plaatselijke belastingen met tien tot dertien procent redelijk zijn. De gemeente kan echter volstaan met alleen een verhoging van de riool- en reinigingsrechten met zeven procent. Bovendien is er een redelijke reserve voor onvoorziene uitgaven en mede gezien een saldi-reserve van bijna negen miljoen gulden 's Wassenaar niet ontevreden over de budgettaire positie. In de toelichting op de begro- lijking met het vorig jaar een ting merken b en w op dat kabeltelevisie een luxe is en dat het daarom niet de taak van de gemeente is om zich te belasten met de aanleg en exploitatie er van. Aangezien echter een groot deel van de bevolking van Was senaar van kabeltelevisie wil profiteren heeft het college het plan om twee firma's, die in staat zijn om een goed systeem aan te leggen voor een redelijke prijs, een presentatie te laten geven over kabeltelevisie voor de commissies financiën en technische diensten. Voorts wil men de mogelijkheid bekijken om in een aantal woningen een proefaansluiting te maken. Aangezien over ruim twee jaar de vermakelijkheidsbelasting wegvalt zal Wassenaar de ont wikkelingen ten aanzien van •toeristenbelasting met interesse volgen. Tot nu toe was men daar nog niet toe overgegaan omdat het praktisch moeilijk was de dagrecreanten te belas ten. In Lisse wordt dit systeem echter al toegepast en aangezien op 1 januari 1979 de Opbrengst van de vermakelijkheidsbelas ting wegvalt (335.000 gulden) is de toeristenbelasting een moge lijkheid om dit bedrag op te brengen. tekort te zien van bijna 80.000 gulden. In de begrotingstoelichting wordt aangekondigd dat de Wassenaarse raad volgende maand een nota krijgt aangebo den over de woningbouw. Vol: gend jaar zullen de bestem mingsplannen voor onder meer „Zijlwatering" en het landgoed Duinrell in procedure worden gebracht. Verder zal de komen de maanden een ontwerp-subsi- dieverordening voor het jeugd- en jongerenwerk aan de raad ter goedkeuring worden voorge legd. De Wassenaarse sportverenigin gen kunnen nog slechts met gro te moeite rondkomen. De veld- sporten zitten met grote onder- houdslasten van de velden en daarom stelt het college zich voor om met ingang van 1 ja nuari het overigens betrekke lijk lage huurbedrag voor de velden niet meer van de vereni gingen te vragen. De zaalsport- vererugingen kunnen steeds moeilijker de verhoogde tarie ven voor het gebruik van de sporthal en de gymnastiekloka len opbrengen. Daarom zullen de subsidies aan deze verenigin gen moeten worden verhoogd, uitgaande van het totaal aantal leden en het aantal jeugdleden. Ook zal worden bezien hoe ex tra steun kan worden gegeven aan de verenigingen, die ge bruik maken van het Sportfond- senbad. Het aantal bezoekers aan het zwembad is overigens in vergelijking met het vorig jaar aanzienlijk gestegen. Er is een grote behoefte aan coördinatie op het gebied van de bejaardenvoorzieningen. Op verzoek van de gemeente zal de Provinciale Planningscommissie Bejaarden voorziening een on derzoek in Wassenaar instellen naar de behoefte aan verzor gingsplaatsen van oudere Was: senaarders. Onder het hoofdstuk school*- tandverzorging wordt opge» merkt dat een regionalisatie daarvan nog niet van de grond is gekomen. Men streeft er naar om in september van het vol gend jaar een samengaan mei de schooltandverzorging van Katwijk te realiseren en dan tevens over te gaan tot algehele- modernisering van de appara- Bromfietser schept vrouw LEIDEN Een 20-jarige Vat kenburgse bromfietser heeft gis termiddag op een van de venti wegen van de Lammenschans* weg een 86-jarige Leidse voet gangster aangereden op een oversteekplaats. De vrouw ii met beenletsel naar het Acade misch Ziekenhuis vervoerd. ZOETERWOUDE - De kinde ren van club ,,'t Spumeweb" trekken zaterdag het bos van Noordwijk in. Ook niet-cluble- den kunnen tegen betaling van 3 gulden met de bus mee naar Noordwijk. Bij slecht weer blij ven de kinderen echter in het clubhuis. Daar kunnen ze dan gemeten van een aantal films. Ook kunnen ze kleien, verven en volksdansen. Deelname aan dit uitje kan geschieden d*oor opgave bij Leo Jansen, Verlaat- weg 4c; Sjaan Beerefenger, Zon- negaarde 7 en Bernadette van den Akker, Weipoortseweg 86. OEGSTGEEST De stichting Jeugd- en Jongerenwerk start morgen weer met haar activitei ten voor jongeren tussen 13 en 15 jaar. Vanaf 19.30 zal in het Gemeentecentrum de film Luc ky worden vertoond.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4