Sassen kan Eichmann laten spreken Leve dekompakte kombinatie Lange weg naar welvaart Tsjecho-Slowakije Weinreb beklaagt zich bij Tweede Kamer OUD-SS-ER BEZIT GESPROKEN BANDEN Engeland nodigt Nkomo, Moegabe en Moezorewa uit EEN GELD VOOR BERGEN SCHIP MET GIFLADING Acht jaar na het einde van de Praagse lente(2) WOENSDAG 13 OKTOBER 1976 LEIDSE COURANT/ PAGINA 7 Boek Franse president groot succes Van onze correspondent Jan Drummen PARIJS Het maandag verschenen boek van presi dent Valery Gispard d'Es- taing Democratie Franpai- se is het grootste succes van de Franse boekhandel tot dusver geworden. Ondanks het feit, dat veel boekwinkels zoals gebrui kelijk op maandag gesloten waren, was op het einde van de voormiddag de ge hele eerste oplage van 200.000 exemplaren ver kocht Een aantal zaken had borden achter hun eta lageruiten moeten hangen met het opschrift „Demo cratie Franfaise uitver kocht". De voorzitter van het Fran se boekverkopersgilde ver klaarde, dat men op een grote verkoop gerekend had, maar „in dertig jaren in dit vak heb ik zoiets nooit meegemaakt." ford geeft Oosteuropese vergissing toe WASHINGTON - President Ford heeft een „vergissing" be- ;aan door tijdens het tweede tv-debat met zijn democrati sche opponent Jimmy Carter te zeggen dat Oost-Europa niet door de Sovjet-Unie wordt ge domineerd. De president heeft dat gisteren op het Witte Huis toegegeven tegenover vooraan staande Amerikanen van Oos teuropese herkomst In republikeinse kring wordt ge vreesd (en in democratische, ge hoopt) dat Ford de Oosteurope- 1 etnische" stemmers door zijn geruchtmakende blunder zich heeft vervreemd. Car ter komt in elke toespraak op Fords „black-out" terug. Juist M doorhameren van Carter wordt nu echter door Ford ge bruikt om het leiderschap van de democraat in twijfel te trek ken. Door een vergissing van de zit tende president dermate meedo genloos uit te buiten, redeneert Pord, heeft Carter getoond dat hij desnoods de Verenigde Sta- en zal schaden om het Witte te bereiken. 1ARESE De Russische groot meester Tigran Petrosjan heeft isteren in Varese zijn afgebro- en partij voor de beslissings- riekamp om twee plaatsen in V&"Kandidatentoernooi tegen de iar Lajos Portisch in winst BBEDA Het Nederlands mili- aire voetbalelftal heeft gisteren en oefenwedstrijd in Breda te len eredivisievereniging NAC net 3—1 verloren. Illllllllllllllllllllllllllllllllll HEILBOT Westduitse vissers hebben onlangs een heilbot gevan gen die 2,50 m lang was. De leeftijd van het dier werd ge schat op vijftig jaar. De kop die 14,5 kilo woog, is verkocht aan het beroemde Senckenberg mu seum in Frankfort llllllllllllllllllllllillllllilllll DEN HAAG Friedrich Weinreb heeft zich via een brief van zijn advocaat bij de Tweede Kamer beklaagd over het rapport van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumen tatie over zijn activiteiten tijdens de bezetting, dat vorige week aan dé minister van justitie is uitgebracht en door deze aan de Tweede Kamer is aangeboden. De minister heeft het rapport tevoren niet gelezen. Weinreb (65) die in Zwitserland woont, maakt er bezwaar tegen dat hij niet is gehoord op een wijze zoals dit had behoren te gebeuren. De samenstellers van het rapport zijn volgens hem buiten hun opdracht gegaan (samenstellers zijn mr. D. Giltay Veth, oud-raadsheer in het gerechtshof te Amsterdam en de heer A. J. van der Leeuw, medewerker van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie). Verder maakt Weinreb er bezwaar tegen dat hij en zijn advocaat, mr. J. H. Smeets geen gelegenheid hebben gehad het rapport voor de verschijning te bestuderen. MAC ARTHUR Om een perfecte gelijkenis met generaal Mac Arthur te krijgen werd Gregory Peck's haarlijn ver legd en z'n kruin kaalgeschoren. Peck speelt de hoofdrol in de film die gewijd wordt aan het leven van de generaal die beroemd werd om zijn rol in de strijd om de Pacific in de tweede wereldoorlog. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG In twee grote leren zakken in een bankkluis in Zwitserland zitten zeventig banden opgeborgen, waarop Adolf Eichmann zijn memoi res heeft ingesproken. De enige man die deze kluis kan openen is de Brabantse ex-SS-er Willem Sassen, in wiens aanwezigheid Eichmann, gedu rende twee jaar, zijn levensverhaal vertelde. Er is veel gespeculeerd over deze zg. „Sassen-docu- menten", maar niemand kwam er het fijne van te weten. Nu is de Vlaamse journalist en schrijver Stan Lauryssens Sassen op bet spoor gekomen, hij heeft hem gevolgd tot in zijn huis in Buenos Aires in Argentinië en hem daar aan het praten gekregen. Lauryssens heeft nu van deze gesprek ken verslag gedaan in zijn nieuwe boek De Eich- mann-erfenis, dat vandaag bij Manteau versche nen is. In zijn gesprekken met ex-nazi's voor zijn boek Opmars naar het Vierde Rijk, zo vertelt Laurys sens, viel telkens de naam Eichmann. Skorzeny, „de gevaarlijkste man van de eeuw" (de man die Mussolini uit zijn gevangenis bevrijdde), zei daar bij, dat hem één ding interesseerde, een «zaak waar nog nooit over geschreven was, nl. de Sassen-docu- menten. De gegevens hierover in het Rijksinstituut voor. Oorlogsdocumentatie waren hierover zeer summier. Lauryssens kreeg Sassen in München te pakken toen deze een bezoek bracht aan diens zuster, die met een Duitse graaf getrouwd is. In plaats van de overeengekomen 30 minuten, spraken ze zes uur. Sassen vertelde hem daarbij dat hij in Buenos Aires in het begin van de jaren vijftig Ricardo Klement te hebben ontmoet, die Eichmann bleek te zijn. Sassen die een journalistieke speurneus heeft en een groot artiest is, rook geld in de memoires van deze man. Hij maakte Eichmann warm zijn memoires op de band te zetten, en gedurende de volgende jaren zaten ze elk weekend de gesprekken op te nemen. Sassen kan overigens met de banden niets doen, want de vrouw van Eichmann die in Oostenrijk leeft, heeft het copyright. Eichmann was zo slim om hem een contract te laten tekenen dat tijdens zijn leven niets met de banden mocht gebeuren. „Ik heb het idee dat alles erbij gebaat is om de banden stil te houden", zegt Lauryssens. Er staan bijvoorbeeld dingen op over Bormann, die volgens Eichmann toen zeker nog leefde, maar waarvoor hij geen bewijzen kon leveren. Eich mann vertelde dat. Bormann plastische chirurgie liet toepassen in zijn gezicht; dat ook hem dat werd geadviseerd, maar dat hij er niets voor voelde. Willem Sassen werd in 1918 geboren in Geertrui- denberg, verhuisde in het midden van de dertiger jaren naar Veghel, waar zijn vader burgemeester werd. Willem ging studeren in Nijmegen, kwam daar in kontakt met de latere Linie-redactie-secre- taris Mertens, werd in Nijmegen Van de universi teit verwijderd, sloot zich aan bij de Waffen-SS en was in oktober 1944 twintig dagen lang hoofdre dacteur van het Nieuws van de Dag, kopblad van De Telegraaf. Na de oorlog werd hij in Utrecht gearresteerd. Sassen heeft ook verteld hoe hij uit fort Blauwka pel ontsnapte. Voor kerstavond schreef hij een een-akter: De Ontsnapping. Hij speelde zelf een rol in Canadees uniform, Liet het toneel dichtbou- wen met prikkeldraad en matrassen, en terwijl Canadezen met geweer in de aanslag de zaal in bedwang hielden, maakte hij van zijn rol realiteit en ging er van door. Via België vluchtte hij, om met de hulp van Mertens op een vals paspoort naar Ierland te ontkomen. Van het vandaag verschenen boek van Stan Lau ryssens ligt de tweede druk al op de pers. De eerste druk was uitverkocht, voordat hij versche nen was. De vertaalrechten zijn al aan zes landen doorverkocht. Gewapende blanke militaire houden de wacht in het Rhodesische dorp Zimunya, terwijl twee elftallen van Afrikaners een voetbalwedstrijd spelen. Jn Zimunya, dat ligt tegen de grens met Mozambique, hebben Rhodesische vrijheidsstrijders de afgelopen weken herhaaldelijk verrassingsaanvallen uitgevoerd. Conferentie Rhodesfé 25 oktober LONDEN-SALISBURY (Reuter-UPI-AFP-AP) - Londen heeft de Rhodesische nationalisten Ro bert Moegabe, bisschop Moezorewa en Joshua Nkomo uitgenodigd voor de conferentie over Rho- desië, die op 25 oktober in Genève moet beginnen. Niet uitgenodigd is de in Zambia vertoevende ZANU-leider, Ndabaningi Sithole. Hij heeft naar aanleiding hiervan verklaard dat hij de guerrilla zal voortzetten „tot in Zimbabwe een eerlijke regeling is bereikt". In Salisbury heeft premier Ian Smith de samen stelling van zijn delegatie bekendgemaakt. Behalve Smith zelf gaan nog vier ministers naar Genève, namelijk vice-premier en minister van financiën David Smith, de minister van domeinen, natuurlij ke rijkdom en waterstaat Mark Partridge, minister van buitenlandse zaken Pieter van der Byl en minister van justitie Hilary Squire. Over de datum 25 oktober is nog al wat te doen geweest. Nkomo had voorgesteld de conferentie twee weken uit te stellen, omdat hij zijn delegatie leden niet allen onmiddellijk bij de hand heeft Engeland is op dit verzoek niet ingegaan. Een heet hangijzer op de conferentie is de bezet ting van de departementen defensie en openbare orde. Ian Smith wil deze in blanke handen houden en beroept zich daarbij op afspraken met Kissin ger. De nationalisten zijn van mening dat in dat geval de feitelijke machtsinstrumenten onder blan ke zeggenschap blijven. Van onze correspon dent Frans Wijnands) OME In Otranto, in et uiterste zuiden van talië is gisteren mas- aal geprotesteerd en estaakt tegen het uit lijven van aktie om de uim 900 vaten gif te ergen die vlak onder kust van Otranto lig- en. De vaten, gevuld iet zeer giftige lood-te- ra-ethyl, een loodver- inding die gebruikt ^JWordt bij het klopvrij haken van benzine, vor- 'men een deel van de iding van de Joegosla vische boot „Cavtat". De Cavtat zonk m juli 1974 voor de kust van Otranto na een aanva ring met een Panamese vrachtvaarder. Na ver loop van tijd werd be kend hoe gevaarlijk de inhoud van de ruim 900 vaten (230 ton) was. Het gif brandt door de men selijke huid heen en tast vooral de hersenen aan. Hoewel het zwaarder dan water is, vrezen des kundigen dat het gif, als het eenmaal vrijgeko men is, door de sterke stromingen en door de vissen omhoog zal wor den gebracht Tot enkele weken gele den hield het Italiaanse ministerie van koop vaardij vol dat de vaten nog gesloten waren. Na dien is bekend gemaakt dat Joegoslavische dui kers geconstateerd heb ben dat tenminste één vat zou lekken. Boven dien zouden meer dan 200 vaten na de aanva ring van de boot gesla gen zijn en dus elders op de bodem van de Adria- tische Zee liggen. De zee bij Otranto is bijna 100 meter 'diep. Nadat eerder beweerd was dat de berging een levensgevaarlijk karwei was en daarom niet zon der meer kon worden uitgevoerd, wordt nu toegegeven dat het ge woon een kwestie van geld is. De hele bergingsopera tie zou minstens 75 mil joen gulden kosten. Het is nog steeds niet hele maal duidelijk wie dat moet betalen: Joegosla vië omdat het een Joego- slavisch schip betreft, of Italië, omdat de bewuste boot binnen de Italiaan se territoriale wateren ligt. Losse tuners, versterkers, platenspelers en boxen zijn er in overvloed. In feite is het aanbod zo groot dat u bijna niet meer kunt zien dat er ook nog komplete HiFi/Stereo-kombinaties bestaan. En dat is jammer. Want een kombinatie is eigenlijk een ver rassend handig apparaat. Neem de Erres TA 6839.Tuner, versterkeren platenspeler vormen een harmonieus geheel dat zich moeiteloos laat bedienen. Zodat u zich volledig kunt koncentreren op de uitzonderlijk fraaie weergave. Als u"weinig verstand hebt van techniek zullen begrippen als blokdiagram, HiFi-norm Din 45500, 2x20 Watt kontinu uitgangsvermogen, 2x 30 Watt muziek en scratch en rumble filter u misschien niet zoveel zeggen. Maar het is erg goed en de Erres TA 6839 heeft het! Voor deze HiFi/Stereo-kombinatie geldt overigens een adviesprijs van: f 1.399,-. Inklusief 2 regelbare luidsprekerboxen en afsluitbare stofkap. Wanneer gaat u kijken en luisteren bij uw Erres-dealer? Erres HiFi/Stereo: mooie muziek op een - /v makkelijke manier. Arrestaties in Sovjet Unie toegenomen MOSKOU (UPI) Arrestaties en opsluitingen om politieke en religieuze redenen zijn in de laatste drie en een halve maand sterk toegenomen in de Sovjet Unie, volgens een groep leiden de Russische dissidenten. In een verklaring deelde de groep onder leiding van natuur kundige Yoeri Orlov mee, dat het aantal in genoemde periode om politieke redenen gearres teerde personen groter is ge weest dan in de elf voorgaande maanden. In de voor de westerse pers bestemde verklaring stond dat de reden voor het aanpakken van dissidenten zou kunnen schuilen in het feit dat de be langstelling voor de rechten van de mens in de Sovjet-Unie is overschaduwd door de verkie zingscampagnes in de Bondsre publiek en in de Verenigde Sta- Griekse politie functionarissen veroordeeld ATHENE Zes voormalige po litiefunctionarissen, onder wie het hoofd van de veiligheidspo litie van Athene en zijn twee assistenten, zijn gisteren we gens het martelen van politieke gevangenen tijdens het militai re bewind veroordeeld tot ge vangenisstraffen variërend van tien maanden tot twee jaar. Vassilios Lambrou, voormalig chef van de veiligheidspolitie, kreeg tien maanden. Een van zijn assistenten, Petros Babalis, werd tot twee jaar veroordeeld. De andere assistent, Evangelos Mallios, kreeg zeventien maan den. Groot Syrisch offensief in Libanon SIDON (ap) Syrische troepen en gevechtswagens hebben gis teren een aanval ingezet tegen Palestijnse stellingen gelegen ten oosten van Sidon, de Zuidli- banese havenstad. Het nieuwe vredesplan dat de Libanese burgeroorlog wil doen beëindi gen is hierdoor zeer wankel ge worden. Vooral via Sidon arriveerden wapens en voorraden voor de Palestijnse strijders en hun links-Libanese bondgenoten. Sceptici lieten onmiddellijk we ten dat „Syrië zijn offensief in Libanon wel niet zou staken tot dat alle Palestijnen de strijd hadden opgegeven en hun zwa re wapens hadden afgestaan. De Egyptische minister van bui tenlandse zaken Ismail Fachmi heeft het nieuwe Syrische offen sief in Libanon gehekeld als een brutale uitdaging aan het adres van de Arabische koningen en staatshoofden die volgende week een topconferentie over Libanon houden. Water gate- vonnissen bevestigd WASHINGTON - Het hof van beroep in Washington heeft gis teren de Watergate-vonnissen tegen oud-minister van justitie John Mitchell en de voormalige Nixon-topmedewerkers John Ehrlichman en H. R. Haldeman bevestigd. Mitchell, Haldeman en Ehrlich man werden indertijd veroor deeld tot gevangenisstraffen van 2,5 - 8 jaar wegens het in de doofpot stoppen van het schandaal dat Nixon uiteinde lijk tot aftreden dwong. In een lijvige verantwoording concludeerden zes van de zeven beroepsrechters, dat het oor spronkelijke vonnis van rechter John Sirica niet ontvankelijk is voor revisie. (Van onze correspondent Hella Piek) Praag In Tsjechoslo- wakije kent men werk loosheid alleen als de ziekte van de decadente Westerse consumptie maatschappij. Het pro bleem waarmee dit land te kampen heeft is pre cies het tegenovergestel de. Er is hier een tekort aan werkkrachten. Er moeten zelfs arbeiders „geïmporteerd" worden uit Polen en zelfs uit Vietnam. Dit tekort komt in alle delen van de industrie voor. Het ergst is het nog in de bouw. Vanwege het tekort aan arbeiders is er in Tsje- choslowakije ernstige woningnood ontstaan. Op het ogenblik leeft slechts 60% van de bevolking in wonin gen met goede accommodatie. De Tsjechische leiders vinden dit al een hele vooruitgang, maar voor een moderne samen leving is het aantal woningen nog veel te laag. Families moe ten in een veel te kleine behui zing leven. Vooral in Praag moeten jonge echtparen soms jaren wachten op een eigen fla tje. Bouwmaterialen worden op grote schaal geplunderd om huisjes buiten de stad te bou wen. Het grote' arbeiderstekort tekort heeft geleid tot wat de leiders hier „fooien geven" noemen, maar wat overal elders omkope rij heet. Omdat er zo'n groot tekort aan werkkrachten is, zei een van de regeringswoordvoer ders „moet je soms een fooi geven om diensten te verkrij gen." Doctoren bijvoorbeeld staan berucht om hun hoge „fooien." „Maar een gewetens volle dokter zou nooit een gift van oudère patiënten aanne men, want zij zijn «het meest hulpbehoevend," ging de rege ringswoordvoerder verder. „We zien dit alles niet als een fout in ons systeem, maar het be wijst alleen dat ons dienstenap paraat nog niet zo efficiënt is als het zou kunnen." Amerikaanse sigaretten zijn heel populaire „fooien." Net als in West-Europa vlak na de oor log, zijn ze nu net zoveel waard als geld. Waarschijnlijk worden die sigaretten nooit gerookt. Ze gaan als „fooi" van hand tot hand en eindigen hun kringloop in de Tsjechische economie in de Tuzex winkels voor buiten landse diplomaten. En die vin den waarschijnlijk dat de siga retten die ze gekocht hebben wat aan de oude kant zijn. Vorig jaar was het gemiddelde inkomen 525 gulden per maand. Dat zal, volgens het nieuwe plan, met zo'n 2,5% stijgen. Ook zal voortaan hogere productivi teit beloond worden met hoger loon. Zeker voor een socialisti sche maatschappij, is er nu al veel verschil in de salarissen. Terwijl de hogere functionaris sen ongeveer 900 gulden per maand verdienen, krijgt een se cretaresse veel minder dan het gemiddelde. Geestelijken, die overigens een vergunning van de regering moeten hebben, ver dienen soms niet meer dan 250 gulden per maand. De koopkracht van deze bedra gen is niet in guldens om te zetten. Men moet het vergelijken met wat er voor dat geld in Tsjechoslowakije te koop is. Hu ren worden zwaar gesubsi dieerd, maar aflossingen van hypotheken zijn meestal duur der. De sociale voorzieningen zijn bijrfa gratis. Alleen een handjevol zelfstandigen betalen inkomstenbelasting. Voedsel is goedkoop. Tijdens de vakantie krijgt men door de vakbonden uitbetaald. Maar alles wat enigs zins op luxe lijkt, zoals auto's, is erg duur. Vakanties naar het Westen, die peperduur zijn, wor den maar eens in de drie jaar toegestaan, en dan nog alleen voor degenen die politiek smet teloos zijn. Bijna de helft van de vrouwen werkt, en dat brengt weer extra inkomsten binnen. Vanwege de woningnood blijven kinderen lang bij de ouders wonen, en dat spaart weer in de uitgaven. Veel mensen werken er zwart bij, wat overigens nadelig is voor de economie. Om het aantal geboortes te sti muleren, krijgen Tsjechische vrouwen voor elk kind een toe lage. Sommige Tsjechen hebben ook nog inkomsten uit het bui tenland. En dan zijn er al die „fooien." Voor de toerist die nietsvermoedend een taxi neemt, kunnen die fooien soms een grote verrassing betekenen. Over het algemeen zijn de in komsten ruim toereikend voor een normaal, zij het weinig lu xueus bestaan. Tsjechische autoriteiten beste den veel aandacht aan het ver standig gebruik van grohdstof- fen, speciaal van energiebron nen. Er is veel te veel spreiding in de Tsjechische industrie. Die situatie dateert nog uit de tijden van het Habsburgse Rijk, toen Bohemen een belangrijk indus triecentrum was. Volgens cijfers van de VN worden er nu ruim 800 verschillende soorten pro- dükten in Tsjechoslowakije ge maakt. Voor een moderne sa menleving is dat niet meer ren dabel. Men wil zich nu op be paalde gebieden gaan concen treren, zoals de bouw, de chemi sche en technische industrie, en de meer traditionele glas- en porseleinindustrie. Iedereen geeft toe dat het land moderne Westerse technologie nodig heeft voor haar economi sche ontwikkeling. Maar de Ts jechische leiders willen niet al te afhankelijk worden van het Westen. Zo wil men wel Wester se producten in licensie gaan maken, maar voelt men weinig voor echte samenwerking met Westerse firma's. Ook leent Ts jechoslowakije weinig van het Westen, dit in tegenstelling met vele andere Oostbloklanden. Hoeveel er wel geleend wordt blijft geheim, maar blijkbaar streeft men er naar geen schul den te hebben aan „niet-socialis- tische" landen. Schulden aan Oostbloklanden vindt men min der erg. Een derde van de Tsjechische handel wordt met het Westen gedreven. Van de overige twee derde gaat ongeveer de helft, naar de Sovjet-Unie, de rest naar de andere socialistische landen. Rusland voorziet bijna geheel Tsjechoslowakije van olie en aardgas. Hoewel de Rus sische prijzen sterk gestegen zijn blijft de Russische olie toch nog goedkoper dan de olie uit het Midden-Oosten. Veilingen ROELOFARENDSVEEN. 12 okt. Snij bloemen: alstroemeria 10 p.s.; anjers tros 12 p.s.; asters 126 p.b.; Chrysanten stuks: Hollyday. Clingendaal, Lovita, Breitner, Cremon, Bornholm. Astro, Tom Pierce. Regalia, Escort, Gemengd. Shandy, 20—59 p.s.; Chrys. tros: Ge mengd, Compy, Lilian Hoek, Lizette, Tahiti, Floris Hoorwood, Skippy, Natalie, Majola, Golden Orfe, Lucida, Rosetta, 50—100 p.b.; Chrys. jaarrond w/g. 200—235 p.b.; gerbera 40 p.s.; gladio len 75—100 p.b.; lelie 16 p.s.; liatris 100—265 p.b.; nerine 24 p.s.; strelitzia 180—200 p.s.; Rozen: Belinda. Carol, Evergold, Gamette, La Minuette, Marim ba. Zorina, Baccara, llona, Est. Ofarim, Annabel, Motrea, Teach In, Golden Ti mes, Mercedes, Sonia, Yellow Belinda. Lifirane 15—70 p.s., Iris: Prof. Blaauw, Ideaal, White Wedgewood 70—160 p.b.; Freesia: Aurora. Ballerina, Golden Yel low, Golden Melody 210—365 p.b.; Ap- jers: Alice, Carnaval, Charmeur. Rose Lena, New Arthur, Keefer, Nora Le Re- ve. Rode sim, Esperance, Oark Lena, witte sim, Helga, Yellow dusty, ge mengd. 12—45 p.s. Nieuwe stafchef Warschaupact MOSKOU (AFP) - De Sovje- trussische generaal Anatoli Gribkov is benoemd tot staf chef van de verenigde strijd krachten van de landen van het Warschaupact. Gribkov is 57 jaar. Van 1973 tot 1976 had hij het bevel over de troepen in het militaire district Leningrad. In maart werd hij gekozen1 tot plaatsvervangend lid van het centrale comité van de communistische partij. Gene raal Gribkov volgt generaal Ser ge Sjtemenko op, die in april overleed. Begraafplaats in Semarang wordt overgebracht DEN HAAG De gemeentelijke autoriteiten van Semarang zijn van zins om de begraafplaats Kobong over te brengen naar een terrein in de dessa Kedoengmoendoe. De aan overbrenging verbonden kosten, die overigens nog niet zijn vastgesteld komen voor rekening van de nabestaanden, tenzij in gevallen dat geen nabestaanden aanwezig zijn. Eventuele belang hebbenden kunnen een schriftelijk verzoek tot overbrenging richten tot het ministerie buitenlandse zaken, directie algemene zaken Casuariestraat 16 Den Haag met vermelding van grafnummer, namen, geboortedatum en datum van overlijden van betrokkenen. Zo heeft het ministerie van buitenlandse zaken medegedeeld.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 7