Taptade Leiden 1976 denkt ook aan anderen ïGS OMWER1ÜN Hoever een schoen al niet kan gaan Aankoop woningen voor rehabilitatie verloopt moeizaam n Herfstvakantie- programma voor bewonertjes iijlwijk Op Losse Groevenshow in Stadsgehoorzaal KREDIETEN Als u tekort komt. Voor een onverwachte kans. Als u direkt over geld wilt Lwvi ,,-^Een Koop-Krediet- 97SfOENSDAG 13 OKTOBER 1976 LEIDSE COURANT PAGINA 5 DOOR ®p m'jn omwe9en door stad en land kom ik graag mensen tegen. Elke T(_M morgen tussen tien en elf uur kunt g mij telefonisch vertellen wie I UN u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn PIETERS geduldige telefoon is 071 12 22 44; u kunt dan naar toestel 18 vragen. Oxford meets Leiden on housing'en gezelligheid Vanavond komen 19 raadsle den van de City of Oxford en een heel stel hogere ge meentelijke ambtenaren van Leidens „twin city" in de Sleutelstad aan voor een be zoek van vijf dagen. Een werkbezoek, wel te verstaan, want onze bloedsbroeders zijn bijzonder geïnteresseerd in het wonen, leven en bou wen in Leiden. Zo wordt een van de hoogtepunten van hun verblijf de officiële ont hulling van de Oxfordlaan op het Leidse goud-eiland, het Waardeiland, zaterdag. Samen met Herr Oberburge- meister Hans-Heinz Hauser van tweelingstad Krefeld (die bijzonder geïnteresseerd zal zijn in de onthulling van de Krefeldlaan. Onze Oxfordse vrienden zul len nauwelijks op adem kun nen komen. De ene ont vangst na de andere, rondlei ding en excursie (allemaal op touw gezet door de voorzitter van de sectie Politieke en Ambtenaren-uitwisseling binnen het Comité Interna tionale Uitwisselingen, WD- raadslid Cor Elzenga) volgen elkaar op. Cor Elzenga: „Het moet lopen als een trein, want het is de eerste keer dat wij de Engelsen ontvangen. En we weten wat zij zich veroorloven als wij bij hen op bezoek komen. Onze amb tenaren lopen ook mee met de raadsleden. Dat is alle maal aangekaart. Je moet wat van deze uitwisseling weten te maken." Zo komt zowel Labour als Conservatieve naar Leiden. In alle pais en vree. Met hun vrouwen. Althans de Labour- afgevaardigden, die van hun raadslidmaatschap bijna een beroep kunnen maken. Op het programma staan bezoe ken aan de Merenwijk, reno vatiewoningen in het Haag- wegkwartier, een wandeling door de Camp, een restaura tieproject van de stichting Diogenes aan de Hogewoerd, Leidse hofjes en de opening van de vernieuwde Leidse schouwburg (alleen de raad sleden). Er staat nog veel meer op het programma en over enige tijd gaat het Leidse ambtelijke apparaat op bezoek bij Oxford. Er valt veel van elkaar te leren. Ook al heeft Engeland een boel narigheid door te maken, op het ogenblik. Taptade '76 belooft een muzikaal en majorettisch hoogtepunt te worden Taptade Leiden 1976 belooft ik heb het al eerder in deze kolommen voorspeld een muzikaal en majorettisch hoogtepunt in het Leidse culturele leven te gaan wor den. Dat moet op zaterdag 6 november gestalte gaan krijgen. De beste showorkes ten van ons land, de lieftalligste meisjes, de bekoorlijkste stokvoeringen, werken daar aan mee. 5000 plaatsen in de Groe- noordhal staan ter beschikking van elke liefhebber en op het ogenblik is de organi satie al begonnen aan de laatste 500 plaat sen. Maar voor velen is er nog hoop om deze eerste uitvoering van een ongetwijfeld jaarlijks terugkerend evenement bij te wo nen. Maar er zijn nog een paar erg aan trekkelijke „deel-projecten" aan deze Tap tade verbonden. Wat is „deel-project"? Slechts een modernistisch woord, maar er valt erg veel van te verwachten. Het begon ergens bij de 75-jarige VW Leiden. Een bejaarde vereniging voor vreemdelingenverkeer die in verband met de Taptade iets wilde doen voor de leeftijd genoten, de 65-plussers. Roel Dekker, de VW-directeur, zei er gisteren het zijne van: „Op onze kosten kunnen de bejaarden naar de Taptade in de Groenoordhal. Op zaterdag 6 november rijden er comfortabe le bussen af en aan. Iedere AOW-er kan daarin plaatsnemen. De bussen gaan elf bejaardencentra langs, om de bewoners uit hun isolement te halen. Ik vind dit een goeie zaak en het comité Taptade heeft dit initiatief positief opgenomen". Wat wil je dan nog meer? De heer Dekker hoopt, dat een en ander goed van de grond komt: „Bejaarden moeten niet alleen maar thuis zitten te bejaren". Er komt een mobiel verkoopkantoor (van de supersnelle autorijschool Van Rooden), een kiosk op wielen die toegangsbewijzen bij de bejaarden aan de deur komt bren gen van 20 tot en met 22 oktober. Directies van centra worden daarvan dezer dagen op de hoogte gesteld. Hun mensen krijgen een prettige avond in het vooruitzicht ge steld. Niemand hoeft straks de bus te missen, want die staat gewoon klaar Daarbij komt nog een ander deel-project. Dat wordt bloemrijk verzorgd door bloe menveiling Flora te Rijnsburg. Bloemetjes voor de Taptade. Dure blommen en daar om zit er een tentoonstelling aan vast. Die expositie wordt vanaf 30 oktober (dagelijks te bezichtigen van 's morgens 11 tot 's avonds 10 uur) gehouden in de Waag. De opening wordt klankrijk opgeluisterd door de Flora-band van Rijnsburg en dat is helemaal niet zo mis. De gemeente Leiden haalde de hand over het arme hart en stelde een aardige subsidie in het vooruit zicht, een bedrag, waarvan een „modaal" gezin altijd nog bijna een maand kan leven. Bloemstukken zijn daar te zien, stukken die ter decoratie zullen dienen van de Taptade; en oude en nieuwe muziekin strumenten als entourage. Met het liefst nog poppen daarbij in de kledij van deel nemende korpsen. Als de markt staat te bloeien op 30 oktober gaat de gewaagde expositie open. Medewerkers zijn vrijwilligers die graag de „Taptade in bloemen" begeleiden, bewa ken en onderhouden; nu al genoemd de „gekken van de Taptade". Voor een gulden kan men de bloemenpracht bekijken, wel licht omgeven met de levende muziek van een of ander korps. De grootste schoen van Nederland staat tot volgende week in de Dorpstraat van Noordwij- kerhout. Niet te koop, maar wel te kijk. In de naaste omgeving van de firma Schouten die alles met schoenen heeft uit te staan. Er is niemand die deze schoen past, daarom hoeft ook niemand hem aan te trekken. Maar het is een gek gezicht, hoor, zo'n uit z'n krachten gegroeide hush puppy die de schoenen van dit merk onder de aandacht van de schoeiselbe- hoeftigen wil trachten te brengen. Het is de „hush puppy van de teevee", uit een reclames pot van de Ster. Bijvoorbeeld vrijdagavond is het geval te zien even vóór 7 uur. Wat doe je nou met zo'n schoen, zult u zich terecht kunnen afvragen. Dat weet ik ook niet, maar ik kwam hem toevallig tegen: een loos geval van etalagemateriaal bekleed met al dan niet echt pigskin, ofwel de huid van een varken. Het is dat de fabriek in ons Brabantse Dongen staat, anders zou je je kunnen voorstellen dat het Britse rijk al zo ver is gevallen, dat de „subjects" van Elizabeth II uit louter narigheid hun voeten met varkenshuid moeten omwikke len. Maar laten we er niet mee spotten; het Verenigd Koninkrijk is al ver genoeg in het drijfzand der economie verzeild geraakt. Maar goed, de gigantische schoen die er in wit en grijs amper gekleurd op staat, is drie meter lang. Zie de proporties, vergeleken bij het wuivende Schoutenkind. Klanten kunnen het geld van hun kassabon terugkrijgen, als ze de juiste maat van het onding kunnen raden. Het is even rekenen en doordenken. De hush pup pies beroeren in elk geval weer in verhevigde mate de markt. Ze zijn, geloof ik, nog net betaalbaar, als jeniet op al te grote voet leeft. LEIDEN De stichting „Zijlwijk" heeft voor de kinderen uit de wijk een herfstvakantieprogramma opgesteld. Voor jongens en meisjes van 4 tot 6 jaar is maandag 18 oktober van tien tot twaalf uur in de voormalige „Kortemarkt" een handenarbeidinstuif. Op dinsdag 19 oktober kunnen de kinderen op dezelfde tijd terecht n de aula van de school aan het Valkenpad. Daar worden dan mige tekenfilms vertoond. Het poppéntheater „Myko" uit Haarlem [eeft donderdag 21 oktober van twee uur tot half vier een voorstelling in de aula van de school aan het Valkenpad voor kinderen van 4 tot 6 jaar. Voor jongens en meisjes van 6 tot 12 jaar is er maandag 18 oktober van twee tot vier uur een handenarbeidinstuif in de voormalige iKortimarkt". Dinsdag 19 oktober kunnen de kinderen van twee ot vier genieten van de vertoning van de „Pink Panther" in de aula van de school aan het Valkenpad. Woensdag 20 oktober is tr voor de 6- tot 12-jarigen een puzzeltocht uitgezet van twee tot drie uur. Gestart wordt voor het restaurant „De Koperwiek". Het herfstvakantieprogramma wordt vrijdag 22 oktober besloten met een lampionnenoptocht voor alle kinderen uit de Zijlwijk. De start is om half acht bij het restaurant „De Koperwiek". Kaarten voor alle activiteiten zijn a 3.— te krijgen bij: R. van Veldhoven, dotterbloem 8, T. Rijpma, Punterwerf 4, T. v. d. Kooy, Snippenhoek M Leune. Gloxiniadal 24, P. Grovenstein, Giliadal 24, en G. Hreuker Libelleveld 17. Programma zaalvoetbal (Van onze sportredactie) Programma Groenoordhal: Hoofdklasse: Swift 't Winkeltje- LEIDEN Zowel in de Leidse ^an °*er Ras BMW (20.00 uur); Groenoordhal als in de Lisser Zwaanvogels-LDWS (21.00 uur). JttB-Hal worden vanavond 2A: VNA-Rijnsburgse Boys Loofdklassewedstrijden ge- (20°0 uur). 3B: Padox-Hoogk. speeld. Om acht uur treden in Ass- <21 uur*< SCGW/AWC- Leiden Swift/'t Winkeltje en RHW (22 uur>- 3C: LOI-VTL (22 Van der Plas BMW tegen elkaar uur^- UVS-Bax-Zeefdr. aan en om negen uur ontmoeten (20.00 uur). 3E: Leny's Bar-FC diezelfde Groenoordhal) Duynstee (21 uur); Uljee-Sierex fwaanvogels en LDWS elkaar (21 uur>: De Tayerne-Auto n de THB-hal in Lisse werken Heemskerk (22 uur). van Gerven de Jong en De Te- Programma THB-Hal: Districts- fielhandel om 21.20 uur hun duel beker: Godyla-DKS/Intiem af In diezelfde hal komt ook (20.25 uur). Hoofdklasse: Van ^de-hoofdklasse Godyla in ac- Gerven de Jong-Tegelhandel ue. Godyla speelt om 20 25 uur (21-20 uur). 1: Blokhuis Lisse- de Districtsbeker tegen het Glasbergen (19.30 uur); THB- naagse DKS-Intiem. Boys-Roodenburg (22.15 uur). Rob de Nijs Eerste presentatie Leids Barokensemhle LEIDEN Het Leids Kamer koor zal samen met het Leids Barokensemble morgen 14 okto ber een concert geven in de Lodewijkskerk, Steenschuur 19a in Leiden. Het concert zal een uur duren en beginnen om 20.30 uur. Uit gevoerd worden: ouverture in a klein en cantate no. 4 „Christ lag in Todesbanden" van J. S. Bach; Chacony in g klein van H. Purcell; Deutsches Magnifi cat „Meine Seele erhebt den Herren" van H. Schütz. LAK-theater LEIDEN De Amsterdamse C r ea-H andke/W eiss-groep brengt vanavond „De Zaak Op- penheimer" terug in het LAK- theater. De voorstelling begint om kwart over acht. Kaarten a vijf gulden (3,50 gulden LAK, CJP en 65+) zijn aan de zaal verkrijgbaar. De grootste schoen van Nederland. Zangeres Zonder Naam LEIDEN De Zangeres Zonder Naam, Rob de Nijs, Cees en Marjan, Mieke en de Kermisklanten treden donderdag 28 oktober op in de Leidse Stadsgehoorzaal. Deze „Tros Losse Groevenshow" wordt gepresenteerd door Chiel Mon- tagne. De theatershow, geënt op het vrijwel gelijknamige televisie programma, trekt in Nederland en België momenteel volle zalen. De deelnemende artiesten zullen onder meer ook hun recente „hits" zingen. Aanvang van de show is om kwart over acht. Voorverkoop is aan de Stadsgehoorzaal vanaf 25 oktober tussen een en drie uur. De entreeprijs bedraagt vijftien gulden. LEIDEN Het aankoopbeleid van woningen die gerenoveerd of herbouwd moeten worden ver loopt niet zo soepel als de bedoeling is, dat bleek gisteravond op de vergadering van de commissie voor volkshuisvesting. Het probleem kwam aan de orde naar aanleiding van de bespreking die de commissie voerde met de projectleiders van Geoproject en Nationale Woningraad inzake de rehabilitatie van de Kooi en Noorderkwartier. Wethouder A. Verboom van volkshuisvesting, de voorzitter van de commissie verklaarde het probleem te onderkennen, maar meende dat er vooralsnog weinig aan te doen was. „Gelegenheidskoopjes nemen we wel te baat", verklaarde wethouder. De moeilijkheden met de aankoop van panden zijn onder meer het gevolg van de sterke vraag naar woningen die op het ogenblik heerst. De gemeente is er vaak niet op tijd bij. Daar komt bij dat de afdeling Grondzaken van de afdeling Gemeentewerken, die zich met de aankoop van de grond waarop de gewraakte panden staan bezighoudt, met een tekort aan mankracht kampt. Er kan daardoor niet voldoen de tijd worden uitgetrokken voor de uitvoering van het aankoopbeleid. Wethouder Verboom ver klaarde dat de mankracht van de afdeling Grond zaken de hoogste prioriteit van het college heeft Sophias traat De bewoners van de Sophiastraat en omgeving, die naar aanleiding van het agendapunt betreffen de de herbouw van de 194 woningwetwoningen in 'dit gedeelte van Leiden-Noord de vergadering bijwoonden zijn niet veel wijzer geworden. Over de huurprijs, het kardinale punt wat betreft de bewoners met betrekking tot het al of niet doorgaan van de herbouwingswerkzaamheden kon namelijk nog geen mededeling gedaan worden. Wel werd er nog met betrekking tot het bouwplan nog medegedeeld dat naar een zo ruim mogelijke bouw gestreefd zal worden, met een dichtheid van 60, liefst zelfs nog minder. Plan of Krediet. Doorlopend Snel beschikbaar en tegen aantrekkelijke voorwaarden. LEIDSE SPAARBANK

Leidse Courant | 1976 | | pagina 5