Leerkracht stelde zich bewust buiten kerk Den Ouden Deijl in Wassenaar wordt afgebroken ,,Ik ga in beroep" Van der Klauw mogelijk nieuwe wethouder N oord wij kerhout Teveel ruimte voor auto in centrum Lisse LEIDSE COURANT WOENSDAG 13 OKTOBER 1976 ?C SCHOOLBESTUURSLID OVER ONTSLAG LEIDSCHENDAMSE KLEUTERLEIDSTER: Mevr. S. Teunissen LEIDSCHENDAM „Het is een zeer zware taak in deze tijd van veranderde en veranderende normen catechese te geven, daarvoor zijn positief ingestelde leerkrachten nodig. Na overleg met de hoofden van scholen en vertegenwoor digers van de oudercommissies zijn we tot de conclusie gekomen dat dit hier niet het geval is. Natuurlijk kun je twisten over wat nou precies positief en negatief is maar naar onze mening heeft deze leerkracht zich bewust bui ten de kerk gesteld". Aldus de heer J. Hoogendoorn. lid van het bestuur van de Stichting R.K. Schoolbestuur Leidschendam. naar aanleiding van de geruchtmakende zaak over het ontslag van een kleuter leidster die in maart van dit jaar mee deelde er niets voor te voelen „voor de kerk" te trouwen. Het betreft G. E. M. Teunissen-Tas die toen als kleuterleid ster ontslagen is omdat zij volgens art. 41 van haar akte van benoeming „een door de kerkelijke wet verboden huwe lijk" is aangegaan. De heer Hoogendoorn. destijds voorzit ter van het schoolbestuur, gaat als volgt verder: „in de regeling die de bisschop pen in 1969 voor het kleuteronderwijs hebben vastgesteld wordt onder meer gezegd „zij zullen bij hun benoeming moeten aanvaarden dat zij bij de ver vulling van hun taak loyaal meewerken aan de doelstelling van de katholieke school. Zij zullen in hun functie niet gehandhaafd mogen worden indien zij in de samenleving van het bovengestel de op ernstige en blijvende wijze tekort schieten". Wij zijn mevrouw Teunissen. toen nog mejuffrouw Tas, tegemoet willen ko men door haar in maart een tijdelijke aanstelling tot oktober te geven. Overi gens heeft zij in maart geen ontslag gekregen, de dienstbetrekking is we gens het verbreken van het contract beëindigd. Het voorlopige dienstver band hebben we gegeven om haar de gelegenheid te geven naar 'n andere baan uit te zien. We hebben geen klach ten over haar en het is haar goed recht naar eigen goeddunken te handelen, van de overlegmogelijkheid heeft zij evenwel geen gebruik gemaakt". Het schoolbestuur had mevrouw Teu nissen aangeraden met pastoor Neder- stigt te gaan praten waarna misschien dispensatie aan de bisschop kon wor den gevraagd. Hierover zegt de heer Hoogendoorn: als je je verbonden voelt met de kerk ga je toch praten, we hebben toen afgesproken dat als we niets hoorden we de zaak als afgedaan zouden beschouwen. Legitiem De KOV, de Katholieke Onderwijzers Vereniging, heeft mevrouw Teunissen meegedeeld dat de dienstbetrekking ge heel legitiem en niet in strijd met het Burgerlijk Wetboek is beëindigd. Hoe wel zij de nieuwe akte van benoeming niet heeft ondertekend, aldus de KOV, is mevr. Teunissen wél stilzwijgend ak koord gegaan met de nieuwe aanstelling die contractueel eind september afliep. Het KOV raadde mevrouw Teunissen dringend aan met het schoolbestuur te gaan praten om alsnog een nieuwe aan stelling te krijgen. Als zij geen nieuwe aanstelling zou krijgen zou mevrouw Teunissen een aanvraag moeten indie nen voor een ontslaguitkering. Het schoolbestuur staat op het stand punt dat ouders hun kinderen bewust naar de katholieke school sturen. De heer J. Lamet, de huidige voorzitter van het schoolbestuur zegt: „Er begint na alle veranderingen langzamerhand weer wat te groeien, er zijn gesprekken met de priesters en de catechese wordt, vanaf de kleuterschool, klas na klas, op een heel bijzondere en goede manier opgebouwd, het is niet zomaar 'n uur tje godsdienstonderwijs". De confessionele school geeft iets we zenlijks mee. Iedereen is er van over tuigd dat in katholieke scholen alleen katholieke leerkrachten passen. De ou ders verwachten iets van ons. Overigens begrijpen we de deining niet die over de zaak wordt gemaakt, mevrouw Teu nissen heeft haar eigen akte van benoe ming ondertekend, ze wist wat haar te wachten kon staan. Als zij zegt dat het wel meer voorkomt dat er geen kerke lijk huwelijk wordt gesloten zeggen we, best mogelijk, dat hebben we dan niet geweten maar in dit geval heeft mede haar niet-positieve opstelling beslist". LEIDSCHENDAM „Ik ben van plan een bezwaarschrift in te dienen bij de commissie van beroep in Den Haag." Dit heeft de kleuterleidster mevr. G. Teunissen uit Leidschen dam, die „van rechtswege is ontslagen", omdat zij „een door de kerkelijke wet verbo den huwelijk is aangegaan" meegedeeld. Hoewel dit huwelijk op 9 maart is gesloten heeft zij nog tot 1 oktober voor de klas van de Angeliakleuterschool, val lend onder de Stichting Rooms Katholiek Schoolbestuur in Leidschendam gestaan. Kort voor zij met de heer C. Teunis sen trouwde is haar al monde ling meegedeeld, dat dit huwe lijk tot ontslag zou leiden. Ze mocht nog wel een half jaar in tijdelijke dienst blijven om haar werkloosheidsuitkering per 1 oktober te garanderen. Mevrouw Teunissen is niet te spreken over de manier waar op zij is ontslagen. Zij zou - als zij had geweten, dat zij haar baan door een belofte had kunnen behouden - daar aan graag hebben meege werkt. „Men heeft mij daar echter niets over verteld", zegt zij, „Het was zelfs zo, dat pas toor Nederstigt mij kort na het huwelijk heeft gezegd mij niet eens meer te zullen trouwen als ik op mijn besluit zou te rug komen om mijn baan te behouden. Ik heb niet voor de kerk willen trouwen omdat mijn man niet kerkelijk is. Het bestuur beschouwt dit als een verboden huwelijk. Ik heb nog gevraagd of er iets aan te doen was, maar dat bleek niet het geval te zijn." De vermoedelijke nieuwe wethouder Van der Klaauw van Noordwijkerhout. NOORDWIJKERHOUT De heer L. J. W. Koelewijn keert in de raad van de gemeente Noordwijkerhout niet meer te rug als wethouder. De sinds een half jaar met ziekteverlof zijn de wethouder acht het niet haalbaar opnieuw de functie van wethouder op zich te ne men. Hij zal worden opgevolgd door de heer Van der Klaauw, die thans voorlopig wethouder Bollenkweker klaagt bij provincie NOORDWIJK/DEN HAAG De Noordwijkse bollenkweker Hogervorst maakte gisteren op een vergadering van de provin ciale adviescommissie voor ruimtelijke ordening gebruik van het nog jonge spreekrecht om de aandacht van de com missie te vragen voor zijn pro bleem. De heer Hogervorst, die zijn be drijf heeft in het Langeveld, woont in het dorp Noordwijk, op zeven kilometer afstand. Daardoor kan hij te weinig toe zicht houden op de gang van zaken en is. hij niet in staat op tijd in te grijpen als er met de apparatuur iets mis mocht gaan. Zou b.v. de verwarming door een storing uitvallen, dan kan dat een strop van wel 20.000 I betekenen. Om die reden heeft hij eerst B en W en later de gemeenteraad van Noordwijk vergunning gevraagd om een bedrijfswoning te bouwen, maar j hij kreeg nul op het request De i heer Hogervorst vindt dat j vreemd, want in de nabijheid is j onlangs wel door iemand anders j een nieuw huis gebouwd en dat kreeg bovendien al snel een niet-agrarische bestemming. De commissie bleek wel gevoel te hebben voor de moeilijkhe den van de Noordwijker, maar kon er toch niet veel aan doen. De voorzitter, ir. Buijsert, ver klaarde dat, in het algemeen gesproken, GS wel vinden, dat op een' bonafiede bedrijf van enige omvang ook een bedrijfs woning behoort maar over dit speciale geval had hij uiteraard geen mening omdat niet bekend was om welke redenen het ge meentebestuur weigert zijn me dewerking te geven. Het zou nl. GS kunnen vragen accoord te gaan met de bouw van zo'n bedrijfswpning, hoewel die vol gens het geldende bestemmings plan daar niet mag komen. GS gaan nu in Noordwijk informe ren naar de achtergronden van deze zaak. Koelewijn definitief wethouder-af is. Zijn opvolging is nog afhan kelijk van gesprekken die bin nen de CPG-fractie moeten worden gevoerd. Waarschijnlijk behandelt de Noordwijkerhout- se gemeenteraad nog tijdens de raadsvergadering van deze maand een voorstel van deze fractie om de heer Van der Klaauw te benoemen te perma nent wethouder. Overigens hoopt de heer Koele wijn deel uit te blijven maken van de raad als gemeenteraad slid voor de CPG. Hij is onge veer twee jaar wethouder ge weest en beheersde als zodanig de portefeuilles maatschappelij ke zaken, sport en recreatie. De heer Koelewijn is in het dage lijks leven leraar aan een Leidse LEAO-school. De heer Van der Klaauw (47) neemt zeer waar schijnlijk de portefeuille over. Overdekt tennissen in Sassenheim SASSENHEIM - Vrijdag 15 oktober wordt in het bloem- bollehmagazijn, annex ten- nishal, van G. B. de Vroomen Zn. aan de Rijksstraatweg in Sassenheim het eerste ten nisballetje geslagen. De hal is tot het einde van het sei zoen reeds voor 60% volge boekt. Het seizoen loopt van 15 oktober tot en met 30 april. Op maandag t/m vrij dagmiddagen en op zaterdag en zondag zijn nog enige ba nen onbezet. De huur per uur voor een seizoen be draagt in het weekeinde 450 gulden, terwijl op door de weekse dagen in de midda guren ongeveer 410 gulden moet worden betaald. De of ficiële opening van de hal heeft plaats in het voorjaar van 1977. Thans wordt nog hard gewerkt aan de realise ring van een kantine en kleedgelegenheid. Tennissers worden voor het verkleden in een voorlopige voorziening ondergebracht. WERKGROEP PPR LISSE De werkgroep van het aktieeentrum PPR-Lisse wil de woonfunctie in de kern van de gemeente verstevigen. Daartoe wil zij de auto terugdringen. De werkgroep is van me ning dat de auto in Lisse. te veel privileges heeft. Vooral het surplus aan parkeerplaatsen in het centrum acht zij onaanvaardbaar, om dat, zo stelt de werkgroep, hierdoor de aan trekkelijkheid van het wonen in het centrum danig wordt afgezwakt. De PPR kondigde gisteravond tijdens een dis cussie over deze zaken aan dat zij tijdens de algemene beschouwingen op 20 oktober een motie zal indienen' die zal moeten leiden tot verbetering van de woon- en winkelsituatie in het centrum van de gemeente. Woonerven Die verbeteringen kunnen volgens de PPR via het scheppen van ondermeer een aantal woon erven in de woongedeelten van het centrum tot stand worden gebracht. Voorts wil zij de ver snippering van de winkelconcentratie tegen gaan teneinde de „winkeldrukte" te handhaven. Dit heeft volgens de PPR tevens tot gevolg dat winkelbezoekers die met een auto naar het centrum komen, deze auto op een parkeer plaats kunnen neerzetten en de inkopen lopend afwerken. Versnippering van de winkelconcen tratie zou, aldus de PPR, het gebruik van de auto in het centrum onaanvaardbaar doen toe nemen. De PPR wenst ook dat er een einde komt aan de aanleg van nieuwe parkeerplaatsen die vol gens haar het gebruik van de auto van en naar het centrum bepaald aanmoedigen. De PPR verwacht dat met deze maatregelen het andere dan het autoverkeer in het centrum van Lisse meer zekerheid kan worden gegeven. De restanten van Den Ouden Deyl aan de Wassenaarse Rijksstraatweg PLANNEN VOOR NIEUW MOTEL IN DE MAAK (Van een onzer verslaggevers) WASSENAAR De restanten van het enige tijd geleden door brand grotendeels verwoeste restau rant „Den Ouden Deijl" aan de Rijksstraatweg in Wassenaar zullen tegen de vlakte gaan. Op dezelfde plaats wordt een nieuw modern hotel restaurant gebouwd. Herbouw en renovatie van het oude pand is niet rendabel. Marenco b.v., een dochteronderneming van Intercontinental Estate b.v. uit Rijnsburg, heeft architectenbureau Brandt en Korbée uit Noordwijk opdracht gege ven een globaal plan uit te werken ten aanzien van de te plegen nieuwbouw. De heer Korbée van het Noordwijkse architecten bureau heeft een brief gestuurd naar de gemeente Wassenaar, waarin onder meer wordt gevraagd met welk soort bouwwerk de gemeente akkoord kan gaan. Afhankelijk van het antwoord van de gemeente zal een plan worden uitgewerkt. Verdere gegevens over onder meer afmetingen van het nieuwe pand zijn nog niet bekend. Brand Restaurant „Den Ouden Deijl" brandde op maan dag 6 september door onbekende oorzaak groten deels uit. Ook uit monsters die door het gerechte lijk laboratorium zijn onderzocht is niet duidelijk geworden wat de oorzaak is geweest van deze fatale brand, aldus blijkt uit het voorlopig rapport van dit laboratorium. Een medewerker van het gasbedrijf constateerde dat tijdens het ontstaan van de brand gaskranen in de keuken openstonden en ook uit de open staande oven gas stroomde. Hij heeft de gaskranen tijdig kunnen dichtdraaien, zodat het uitstromende gas geen enkele invloed op het ontstaan of de uitbreiding van de brand heeft kunnen uitoefenen. Schiphollijn bij Warmond 1,75 meter lager dan gepland WARMOND De Schiphollijn zal in het gebied dat zichtbaar is vanaf de Kagerplassen 1,75 meter lager worden aangelegd dan aanvankelijk was gepland. Dit werd gisteravond tijdens de commissievergadering ruimtelijke ordening bekend gemaakt. Van de Donau naar de Poel zal een duiker onder de lijn worden aangelegd waardoor het moge lijk blijft de Schiphollijn per boot te kruisen. De commissie ging in haar ver gadering van gisteravond ak koord met het voorstel om be woners van Endepoel II de mo gelijkheid te bieden een schuur tje achter hun woning te bou wen. De enige beperking die de bewoners wordt opgelegd is dat het schuurtje niet hoger mag zijn dan 1,80 meter en maximaal 6 m2 mag bedragen. Met betrekking tot toekomstige bouwlokaties in Warmond spra ken de commissieleden zich uit voor -een terrein aan de Oranje Nassaulaan en een gebied aan de Herenweg nabij het bos van Oostergeest. Jubileum- veiling van Philatelica NOORDWIJK - In De Rank discussieerden de leden van Philatelica op een druk bezoch te vergadering over de viering van het 25-jarige bestaansfeest van de vereniging. Voorzitter G. J. van Houten vestigde daar bij de aandacht op de grote veiling, die in het kader van het jubileum op vrijdag 5 no vember in het Verenigingsge bouw aan de Hoofdstraat wordt gehouden. Hiervoor zijn ruim zeshonderd kavels ingezonden. De veiling begint om 8 uur. Van 6 tot 8 uur is het ingezon den materiaal te bezichtigen. Uitvoerig wisselde men ook v gedachten over de zegeluitgifte ter gelegenheid van Amphilex. Door de talrijke combinaties werd deze uitgifte gezien als een aanslag op de portemonnaie van de verzamelaars. Verder kwam ter sprake de catalogi en de steeds stijgende zegelprijzen. Een der oorzaken is de toename van het aantal verzamelaars, waardoor de vraag naar zegel- materiaal stijgt. De organisatie van de jubileum tentoonstelling is thans geheel rond. De expositie belooft in alle opzichten een succes te wor- De vergadering werd besloten met een veiling onder leiding van de heer S. A. van den Oever en een verloting. Voorafgaande aan de bijeen komst van de senioren, kwam de jeugdclub bijeen. Onder lei ding van mevrouw Crama-De la Bije hielden een veertigtal jon geren zich intens met de filatelie Forumavond plan Haaswijk OEGSTGEEST - In café De Roode Leeuw kunnen voor- en tegenstanders van het plan Haaswijk vanaf acht uur deel nemen aan een forumavond. Tijdens de avond wordt infor- matie verstrekt over het ge meentelijke bestemmingsplan, waar zo'n 1250 woningen ge bouwd zullen gaan worden. De bijeenkomst wordt gehouden 1 door plaatselijke afdelingen van PvdA en PPR. Braderie en Sint in Oegstgeest OEGSTGEEST Het bestuur van de stichting winkelcentrum Lange Voort overweegt de suc cesvolle braderie te herhalen. Zij deelde dat gisteravond tij dens de ledenvergadering mee. Naast het herhalen van het bra derie-spektakel kwam ook de intocht van Sint Nicolaas ter sprake. De Goedheiligman zijn tallloze knechten zullen 20 november per schip nabij de Kennedylaan arriveren. VOORSCHOTEN - Het Crea tief Centrum in Voorschoten houdt een korte cursus „verken ning in de muziek" over achter grond en inhoud van verschil lende aspecten in de muziek. Zanger-musicus Cantius Geysel leidt de cursus, die gedurende zes avonden zal worden gege ven, waarvan de eerste morgen avond wordt gehouden. Inlich tingen tel. 01714-2970. OEGSTGEEST - Het college van B. en W. heeft gistermiddag een bezoek gebracht aan de Wil- librordparochie. Men maakte kennis met de nieuwe pastores Koster en Zwetsloot. SASSENHEIM In de Neder lands Hervormde kerk aan de Hoofdstraat wordt zondag 17 oktober om zeven uur 's avonds een Open-Deur dienst gehou den. Spreker is evangelist D. J. de Bruyn uit Wassenaar. Muzi kale medewerking wordt ver leend door het Evangelisatie- koor Leimuiden met solozang van Ina de Boer. rencentrum aan de Koningin Juliana weg, wordt zaterdag on der de naam ,,'t Duveltje" een kinderwerkplaats geopend om kinderen van 5 tot en met 10 jaar kreatief bezig te laten zijn met verven, tekenen, kleien, to neelspelen e.d. ,,'t Duveltje", dat geleid wordt door vijf leden van de jongerensoos, zal elke zater dagmiddag van 2 tot half 4 open zijn. LEIDEN De Boommarkt in Leiden wordt morgen vanaf 06.00 uur voor alle verkeer afge sloten in verband met asfalte- ringswerkzaamheden. Het ver keer wordt omgeleid via de Kip- pebrug, Apothekersdijk en de Prinsessekade. Leidenaar bekent diefstal 20 mille LEIDEN Een 20-jarige Leide naar heeft tegenover de Leidse politie bekend onlangs voor twintig mille aan electronische apparatuur bij Garant-Service in de Willem Barentzstraat te hebben gestolen. De politie heeft het grootste ge deelte van de goederen terugge vonden. De jongeman had uit de opslagplaats van het bedrijf in de Kanaalstraat een bestelauto gestolen en was daarmee naar de zaak in de W. Barentzstraat gereden.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4