BO STEUNT VAN PRAAG NIET IJ AANVAL OP SECTIEBESTUUR Schorsing Van Hanegem en Neeskens maar niet in voorronden wereidstrijd Minister van sport getuige vandalisme Schotse supporters Den Haag ziet af n Dick Advocaat UEFA geeft zware straffen VOORZITTER BUDOBOND TREEDT AF Loting tweede bekerronde WEER EXCESSEN BIJ ENGELSE EDSTRIJDEN L mm MAANDAG 11 OKTOBER 1976 DEN HAAG Voorzitter M. J. Methorst van de Budo Bond Nederland legt per 1 december zl|n functie om gezondheidsredenen neer. De heer Methorst, die ne gentien |aar lid was van het hoofdbestuur van de BBN, zal tot volgende bondsvergadering worden vervangen door vlce-voor- zitter J.J. Brakel, die al sinds juni van dit |aar de taken van Methorst waar neemt. j onze sportredactie) HAAG - FC Den heeft afgezien van '{contracteren van Dick caat van Roda JC. [bestuur van de Zuider- heeft een even- t Jacobs (foto) en Ad- I zullen moeten pra- tuele transactie van alle kanten bekeken en is tot de conclusie gekomen dat het met de huidige selectie onverantwoord zou zijn een middenvelder als Ad vocaat te contracteren. Bij de besluitvorming heeft de leeftijd van Advocaat (29) een rol gespeeld. Dick Advocaat had begin vorige week te kennen gegeven bij Roda JC weg te willen, nadat trainer Bert Jacobs hem in het competitie duel tegen NEC naast het basiself tal had gezet. Roda JC bleek niet ongenegen Advocaat te laten gaan, maar naast FC Den Haag meldde zich geen enkele club die interesse had. „Ik zal nu wel mijn contract bij Roda JC uit moeten dienen", ver telde Dick Advocaat gisteravond. „Ik had graag bij FC Den Haag willen spelen, maar over de finan ciën konden we het niet eens worden. Er zit niets anders op dan bij Roda te blijven. Wellicht dat er nog een gesprek moet plaats vin den om de atmosfeer op te doen klaren, maar ik wacht maar rustig af". o Met Van Hanegem is ook Neeskens (foto) gestraft door de UEFA. BERN De strafcommissie van de Europese Voetbal Unie (UEFA) heeft zaterdag zware straffen opgelegd. Willem van Hanegem en Johan Nees kens, die tijdens de eerste halve finalewedstrijd van het Europees kampioenschap in Zagreb, tegen Ts- jechoslowakije, uit het veld werden gestuurd, zijn door de UEFA ge schorst voor resp. vier en drie inter landwedstrijden voor het Europees kampioenschap. De straffen hebben geen betrekking op de wedstrijden In de voorronden van het wereldkam pioenschap. De zwaarste straf kreeg de Franse club Olympi- que Marseille. De Europa Cupwedstrijd tegen de Engelse bekerwinnaar Southampton moest drie keer onderbroken worden omdat toeschou wers voorwerpen op het veld gooiden. Olympi- que Marseille moet de eerstvolgende wedstrijd in een Europees toernooi spelen in een stadion dat .op zijn minst driehonderd kilometer van Marseille verwijderd ligt. Bovendien moet Olym- pique een boete van vijfduizend gulden betalen. De speler Albert Emon werd voor vijf wedstrij den in Europees verband geschorst. Emon' vocht tijdens de wedstrijd met de Brit Fisheren beiden werden uit het veld gestuurd. Hugh Fisher werd voor driewedstrijden geschorst. Ook verbannen De Portugese club FC Porto moet zijn volgende Cupwedstrijd eveneens op vreemd terrein spe len, op zijn minst tweehonderd kilometer verder. Tijdens de UEFA-wedstrijd tegen Schalke '04 wilde een toeschouwer de scheidsrechter mo lesteren, die al eerder met zitkussens was bekogeld. Porto heeft vorig jaar ook al eens een wedstrijd op neutraal terrein moeten spelen. Vijfduizend gulden boete kreeg de Joegoslavi sche club Partizan Belgrado omdat tijdens de wedstrijd tegen Dynamo Kiev door toeschou wers rookbommen werden gegooid. Bij de dertien gestrafte spelers, van wie Onisjen- ko van Dynamo Kiev (drie wedstrijden) de bekendste is. bevindt zich bovendien Nico Kei-, len, de verzorger van Roda JC. Tijdens de uitwedstrijd tegen Anderlecht betrad hij zonder toestemming het speelveld en werd daarom voor een Europa Cupwedstrijd geschorst. ZEIST De loflng voor de tweede ronde van het toer nooi om de KNVB-beker heeft In zeven duels ploe gen uit de eredivisie te genover elkaar gebracht De uit de eerste ronde overgebleven amateur clubs lootten uitwedstrij den tegen eerste divisie teams. MW krijgt weer een tegenstander uit het zaterdagvoetbal, De Zwer vers, en Wageningen ontvangt de tweede amateurploeg, Germani- cus. De loting voor de tweede ronde, die op 21 en 22 november wordt gespeeld, had tot resultaat: De Graafschap-NEC. AZ'67-Sparta FC Utrecht-Ajax FC Twente-Go Ahead Eagles PSV-Fortuna SC Haarlem-Roda JC FC Den Haag-FC VW Feyenoord-Eindhoven Telstar-Vitesse PEC/Zwolle-FC Dordrecht MW-De Zwervers SW-Willem II Wageningen-Germanicus NAC-Heerenveen v jCHT Jaap van Praag is er niet de meningen gepeild", zei FBO-praeses Guus Couwen- N 'slaaqd de leden van de Federatie van berg na zeseneenhalf uur vergaderen. „Er waren voor- glH unothalnrnanisaties (FBO) achter en tegenstanders. Aanvankelijk drong Van Praag op aia voetoa lorganisaties (r-auj acmer stemming aan (ater hij daarop terug De zaak te krijgen bij zijn streven het sectiebe- jS jn 0pen discussie besproken". f betaald voetbal te bewegen vrijwillig Van Praag had tevoren laten weten dat hij, indien de 3r® te treden. FBO hem niet zou volgen, tijdens de algemene verga- n dering betaald voetbal van 27 november aanstaande weken geleden kondigde de voorzitter van Ajax een motie van wantrouwen tegen de bestuurders van at hij tijdens de besloten vergadering van de de sectie zou indienen. Hij wilde, na zijn nederlaag rade eversorganisatie, zaterdag te Utrecht gehouden, van zaterdag, niet zeggen of hij dat inderdaad zal are:tf itspraak zou uitlokken ten aanzien van dit punt. doen. Eerg waarschijnlijk is het niet. "Geen commen- lorstel van Van Praag werd langdurig besproken, taar", luidden zijn schaarse woorden: „Daarvoor moet niet in stemming gebracht. „We hebben alleen ubij de voorzitter van de FBO zijn". Praten Van Praag somde ter vergadering een aantal punten op, waarop zijns inziens het sectiebestuur heeft gefaald. Het enige resultaat van deze bijeenkomst was dat een delegatie zal worden samengesteld die met het sectiebestuur zal praten. Eerder tijdens de vergadering verklaarden de drie aanwezige sectiebestuursleden, die tevens vertegen woordiger van een vereniging zijn - Zwikstra, Stoop en Van Amerongen - zich bereid de genoemde punten aan het bestuur voor te leggen. Tijdens de bijeenkomst werd besloten dat de FBO op de algemene vergadering betaald voetbal zal voorstel len een reglementswijziging aan te nemen, waardoor bij hoger beroep van een speler de opgelegde straf wordt opgeschort. Voorts zal op 27 november een interim-rapport van de structuurcommissie betaald voetbal worden uitgebracht, gevolgd door een eindrap port in het voorjaar van 1977. Er zal ook een studie komen om in de toekomstige1 structuur van de bedrijfstak betaald voetbal een schei ding te maken tussen de onderwerpen die het sectie bestuur behartigt en andere, die door de betrokken organisatie worden behandeld. De FBO verwacht voorts dat het volgend seizoen kan worden begonnen met een competitie betaald zaal voetbal. (Van onze correspondent Roger Simons) LONDEN Een vriendschappelijke voetbalwedstrijd tus sen de Engelse ploeg Aston Villa en het Schotse Glasgow Rangers werd zaterdagmiddag in Birmingham in de 51e minuut gestaakt, omdat stomdronken Schotse supporters het veld bestormden. De stand was 2-0 voor Aston. Toen de chaos ontstond, riep scheidsrechter D. Civil beide clubmanagers bij zich om de situatie te bespreken. Zij besloten de wedstrijd onmiddellijk te staken, „voor de persoonlijke veiligheid van de grote massa". De politie maakte gebruik van hon den om de- supporters van het voetbalveld te jagen. Tweeënzestig Schotten en vier politiemannen werden gewond. Een van de agen ten liep een schedelbreuk op. Een jeugdige toeschouwer werd door messteken levensgevaarlijk ge wond. Groot-Brittannles minister van sport Denis Howell, bevond zich in het stadion toen de Schotten „ontploften". Howell belde onmid dellijk de minister van binnen landse zaken, Rees, op. Zij kwa men overeen een officieel onder zoek te laten Instellen. De com missie van onderzoek zal vermoe delijk geleld worden door een hoge officier van politie. Alcolhoi Minister Howell zei: „De hoofd schuldige van deze schandelijke rel was de alcohol. Het advies van het departement dat treinen en' autobussen met voetbalsupporters niet eerder dan een uur voor het begin van de wedstrijd mogen aan komen en niet later dan een uur na het einde daarvan weer moeten vertrekken, werd compleet gene geerd. Bovendien mag aan boord van de supporterstreinen geen sterke drank verkocht worden. Voorts was in het stadion niets gedaan om de supporters van ploegen gescheiden te houden". De Schotse voetbalsupporters wa ren al dronken toen zij zaterdag morgen omstreeks zes uur uit Glasgow aankwamen in Birming ham. Het duurde tot middernacht eer zij vertrokken. Vóór de wed strijd beschadigde het dronken ge spuis autobussen en een café. 's Avonds moesten nog veel andere cafés van Birmingham eraan gelo- De stad stond tot middernacht on der zware politiebewaking. Op het stadion werden eenenzestig Schot ten gearresteerd. Later werden nog verscheidenen andere aange houden in de binnenstad. De Schotse supporters bewezen hun club andermaal een zeer slechte dienst. Vier jaar geleden zorgden zij er door een massale vechtpartij na de Europa Cupfinale van de bekerwinnaars tegen Dyna mo Moskou voor dat hun club werd verbannen uit de Europese voetbaltoernooien. Na de vrlenschappelijke wedstrijd tussen Arsenal en Tottenham Hot spur In Londen kwam hot even eens tot excessen. Voetbalsup porters gooiden stenen door ra men van cafés en hulzen en ver nielden verscheidene autobus sen. Do Londonse politie rekende zeventig vandalen In. Behalve op voetbal zijn de Schotten verzot op whisky. En als ze maar genoeg drinken en dat doen ze ontstaan dergelijke tonelen op een voetbalveld; Vernielzucht en agressie voeren de boventoon. tam 3 Howell zag met eigen ogen de chaos.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 9