Geen verrassingen in Belgische competitie L tv FAVORIETEN VOORAAN OP RENBAAN DUINDIGT ORANJESELECTIE ZONDER SCHRIJVERS Kwestie -Taiwan mag niet meer ontstaan Sympathiekeinbreker bij RVC NIEUWE PRAESES VOOR DE NAV WAT GING MIS IN MONTREAL? IC DONDERDAG 7 OKTOBER 1976 LEIDSE COURANT PAGINA 15 BRUSSEL De zesde speel dag in de eerste divisie van de Belgische voetbalcompeti tie heeft geen verrassingen opgeleverd. De eerste zeven ploegen wonnen allemaal, zo dat er aan de kop van de ranglijst niets veranderde. Van de twee koplopers, Club Brugge en Antwerp FC. had den de Antwerpenaren bijna een punt verspeeld. Heel lang leek het duel tegen Cerkel Brugge op een gelijkspel van 1-1 uit te draaien, maar in de laatste minuut scoorde Jos Heyligen, waardoor Antwerp met een totaal van elf punten uit zes wedstrijden op gelijke hoogte met Club Brugge bleef. De ploeg van Ernst Happel kende geen problemen tegen Beerschot, dat met een neder laag van 4-1 naar huis werd teruggestuurd. Raoul Lambert was de grote man in de Brug- ge-ploeg. Hij scoorde zelf tweemaal, gaf de voorzet, waaruit Mucher in eigen doel schoot en leverde de beslissen de pass af op zijn naamgenoot Paul Lambert, die het vierde doelpunt scoorde. Anderlecht kwam tegen AS Oostende snel aan de leiding 'Franz Beckenbauer scoorde de openingstreffer voor de West duitsers in het duel tegen Wales. Joor een doelpunt van Coeck, maar kon in de eerste helft die voorsprong niet vergroten. Pas diep in de tweede helft ging de Brusselse machine op volle toeren draaien en bepaalden Haan, Coeck en Vanderelst de eindstand op 4-0. Een Neder lands doelpunt ook bij RWD Molenbeek. Eddy Koens gaf de Brusselse ploeg tegen Char leroi de leiding. Teugels zorg de voor de 2-0 eindstand. De butant Kortrijk blijft het goed doen. Het staat, na de 2-0 over winning op FC Luik, op een gedeelde vierde plaats met RWD Molenbeek, Standard Luik en Lokeren. Het door pech achtervolgde Winterslag haalde in de uitwedstrijd te gen Beringen zijn eerste pun ten binnen: 2-0. FC Beringen—FC Winterslag 0-2; Club Brugge—Beerschot VAV 4-1; SC Lokereri—Lierse SK 2-1; Stand ard—SV Waregem 3-1; SC Ander lecht—AS Oostende 4-0; SC Char- leroi—RWD Molenbeek 0-2; KV Kortrijk—FC Luik 2-0; KV Meche- len—SK Beveren 2-2; Antwerp FC—Cerkel Brugge 2-1. Stand: 1. Club Brugge en Antwerp 11 pnt; 3. Anderlecht 9 punt; 4. RWDM, Lokeren, Standard en Kor trijk 8 punt; 8. Beerschoten, Lierse 7 pnt.; 10. Cerkel Brugge 6 pnt. Voor de eerste divisie van het Engelse voetbal zijn de volgen de wedstrijden gespeeld: New castle United—West Bromwich Albion 2-0; West Ham Unite d—Leeds United 1-3. De Noordierse club Carrick Rangers heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese be ker voor bekerwinnaars. De Arie Haan nam een van de doel punten van Anderlecht voor zijn rekening. Noordieren verloren de twee de wedstrijd tegen Aris Bon- neweg (Lux) met 2-1, maar hadden de thuiswedstrijd met 3-1 gewonnen. Carrick Ran gers speelt in de tweede ronde tegen de Engelse bekerwin naar FC Southampton. Het Westduitse voetbalelftal heeft gisteravond in het Ni- nian-park in Cardiff met 2-0 Jupp Heynckes scoort de tweede treffer voor West-Duitsland. gewonnen van Wales. Het was een vriendschappelijke wed strijd, die werd gespeeld ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de voetbalbond van Wales. De laatste twee ontmoetingen tussen beide lahden, respectievelijk in 1968 en 1969 waren beide geëindigd in een gelijkspel van 1-1. Voor West-Duitsland was het het eerste optreden sinds het eindtoernooi- om het Europees kampioenschap in Joegoslavië. Helmuth Schön heeft zijn elf tal, in vergelijking met de ploeg, die in 1974 wereldkam-, pioen werd, op vele plaatsten gewijzigd. Slechts vier spelers (Vogts, Beckenbauer, Schwar- zenbeck en Höness) die er in München ook bij waren, speel den mee. De overwinning van 2-0 was enigszins geflatteerd. Wales kreeg, vooral nadat Becken bauer in de 34ste minuut West- Duitsland de leiding had gege ven, verschillende goede kan sen op de gelijkmaker, maar Griffith en Curtis faalden in kansrijke positie. In de 73ste minuut, kort nadat Bertie Vogts op de doellijn de gelijk maker had voorkomen, beslis te Jupp Heynckes de wedstrijd (2-0). Uitblinker in de West duitse ploeg was Karl-Heinz Rummenigge, de debutant van Bayern München. Er waren 23.000 toeschouwers. De Europese voetbalkampioen Tsjechoslowakije heeft in Praag een vriendschappelijke interland tegen Roemenië met 3-2 gewonnen. Bij de rust was de stand nog gelijk: 1-1. De wedstrijd werd bijgewoond door 15.000 toeschouwers. Voor Tsjechoslowakije scoor den Panenka, Dobias en On- drus. De Roemeense treffers kwamen op naam van Balaci en Georgescoe. Twee minuten voor het einde van de wed strijd werd Dobias door Scheidsrechter Nagy uit Hon garije uit het veld gestuurd. (Van onze sportredactie) Kuindigt gisteren hun plicht, ober Wetemans had om zijn achterstand in te lopen op de kampioensjockey Henk van der Kraats twee ijzers" in het vuur. In de eerste ren over de sprintafstand van 1300 meter won de Hagenaar erg makkelijk met de driejarige hengst Corral River van Stal Geren. In de tweede ren van de middag ging hij ook als favoriet van start met de drievoudige win naar Sainte Nitouche. Over de 2800 meter kon deze vijfjarige RENTIPS (Van onze sportredactie) WASSENAAR Rober Wete mans is dan eindelijk uitge speeld in de rentipcompetitie. Wetemans is met zijn 176 pun ten niet meer te banderen. Deze week komt John Smith, de Scheveningse jockey (die vorige keer tot 21 punten kwam) uit tegen de bekende Haagse eige naar van dravers en volbloeds Jan van der Berg. De laatste zorgde enkele weken voor een grote senatie om in Engeland de uitstekende driejarige Che- walker te kopen. De drie rennen zijn zaterdag middag op Duindigt WILMAPRIJS: Jan van der Berg: Otello, Magic Power, The Foy en outsider: Telstar le Bref. John Smith: Gone Spare, Otello, Magic Power en outsider Tel- star le Bref. GROTE PRIJS DER TWEEJA RIGEN: Jan van der Berg: Pfalzgruss, Great Hero, Maddy en outsider: Pinzello. John Smi th: Great Hero, Native Surprise, Pfalzgruss en outsider: Maddy. FLOWER POWERPRIJS: Jan van der Berg: Gefion, Fieldmas- ter, Ebeltoft en outsider: Cupi d's Cave. John Smith: Fieldmas- ter, Another Pinta, Gefion en outsider: Mostly Delta. Ierse merrie het echter niet bol werken en moest genoegen ne men met eerr derde plaats. Ina Schwarzkachel, na haar been breuk, zegevierde makkelijk met Midnight Millie. Coven Cat, de trouwe prijzenloopster van de familie Van der Touw, kwam zeer fraai met Henk van der Kraats op de tweede plaats. Het paard is sinds enkele dagen bij Berths Riem in training. De derde ren van de middag werd een prooi voor trainer Cees van der Harst en jockey Allen Jones. De overwinning van Harukaze is niet in gevaar geweest. Not so Bad werd twee de voor Fangara. De eerste uitslagen: Scheem'daprijs (2040 meter met autostart): 1. Nico Bloemlust (A. Suykerbuyk) Am. tijd 1.22.8, 2. Nappie, 3. Oda Helvetia Toto winnend 13,70, plaats 1,70, 1,20 en 1,60, trio koppel 12,50, trio 210,60. ROSSIGNOLAPRUS (130(f meter) 1.Corral River (R. Wetemans) 1.24.1, 2. Imponente (Ier), 3. Grizka Toto: winnend 1,90, plaatsen 1,20. 2,30, 1.80. koppel 45,60. Scheveningenprijs (2040 meter met autostart) 1 nerva (J. v. Dooyeweerd) 1.23.5, 2. Marupa du Bois, 3. Maestro Belwin. Toto: winnend: 3,70, plaatsen 1,60, 2,50, 3,30, koppel 12,00, trio 231,10. Schiedampnjs (2040 meter met au tostart) i: Neptunus B (J. Geluk) Toto: winn. 4,40 pl. 2,70, 1,60, 4,10 1.27.0,2. Ons T. 3. Nerium. kopp. 7,10. Niet gestart nr. 1 Nun's Toto: winnend 4,20, plaatsen 2,20, Habit. 3,00, 9,50. koppel 25,20. Niet gestart Totalindex omzet: 316.531,- nr. 8 Nutwin Anjo. Schoonhovenprijs (2040 meter) 1. Nant Buitenzorg (M. Vergay) 1.22,2, 2. Mystery, 3. Myra Glorie. Toto: winn. 1,30 pl. 1,20, 2,20, 1,80, kopp. 6,20, trio 4ö,-, niet gestart nr. 5 Martina Norma Schoklandprijs 2120 meter) 1. Long shot (J. van Dooveweerd) 1,22,5, 2. Lola Hollandia, 3. Marcel Regina. Toto: winn. 3.- pl. 2,90, 3,40 kopp. Why notprijs (eerste afdeling, 2800 meter): 1. Midnight Millie (mej. R. Schwarzkachel) 3.17,2, 2. Coven Cat, 3. Sainte Nitouche. Toto: winn. 7,10 pl. 1,20. 1,30, 1,10 kopp. 21,30, trio 105'70. Niet gestart nr. 3 Tracy Jones en nr. 7 Horse Schoorlprijs :2520 meter): 1. Narren kapper P. (C. van Leeuwen) 1,27,1, 2. Ovatio, 3. Olga Anjo. Toto: winn. 2,50 pl. 1,60, 1,70 kopp. 7,30. Schagenprijs (1600 meter): 1. Lea Bond van an Leeuwen) 1.19,4, 2. Leanne Fortuna. 3. Matchless. Toto: winn. 6,30 pl. 2,60, 5,30, 1,70 kopp. 35,10, trio.621,70, Niet gestart: nr. 8 Kimberly Gregor. Why Notprijs (tweede afdeling): 1. Harukaze (A. Jones) 3,19,7, 2. Not So Bad, 3. Fangara. Voor de verandering heeft Muhammad Ali zijn mond eens dicht als hij in gezel schap verkeert van de acteur^ Ernest Borgnine (1) en John Marley, die beiden een rol spelen in de film The Grea test. Die gaat, hoe kan het anders, over het leven van Alie die overigens inmiddels weer schijnt terug te komen op zijn beslissing met boksen te stoppen. RIJSWIJK - RVC, gekweld door van de zijde van de KNVB opgelegde proble men, heeft nu ook te maken gehad met een .sympathiek" ie mand. In de nacht na de vrijdagavond ge houden ledenverga dering verschaften) een onbekende(n) zich toegang tot de bestuurskamer waar verschillende kasten, inhoudende o.a. de bescheiden van oud penningmeester Mangelmans, werden opengebroken. De beer Mangelmans: „Vreemd maar waar wordt er niets ver mist. Men beeft geld en sloften sigaretten laten liggen. Papie ren weg? Nee hoor, alles is onaangeroerd gebleven. Dit was voor de verandering eens een nette inbre ker". DEN HAAG Interim-bonds- coach Jan Zwartkruis heeft de zestien spelers bekend gemaakt, van wie er zondag of maandag a.s. elf worden gekozen voor de wedstrijd van woensdagavond 13 oktober in Rotterdam tegen Noord-Ierland. Het betreft hier de tweede wedstrijd voor groep vier van de voorronden van het wereldkampioenschap 1978. Eerder won Nederland in Reyk javik met 1-0 van IJsland. Bel gië, de vierde deelnemer in deze groep, behaalde in IJsland de zelfde score. Tot de groep van zestien beho ren niet minder dan vijf spelers, die in „buitenlandse dienst" voetballen. Het zijn Jan Ruiter, Arie Haan en Rob Rensenbrink van Anderlecht, Johan Nees- kens en Johan Cruyff van Bar celona. Niet geselecteerd is Johnny Rep, voor wie Jan Zwartkruis dit weekeinde spe ciaal naar Spanje ging. Door oponthoud tijdens de reis zag de bondscoach hem slechts twintig minuten aan het werk. Met Neeskens en Cruyff, die in de selectie hun rentree maken ten koste van Jan Peters en Theo^ de Jong, keert Eddy Treytel te rug. De Feyenoord-doelman is geselecteerd inplaats van de ge uit: Doel: Jan Ruiter (Anderlecht) en Eddy Treytel (Feyenoord). Achter: Willy van de Kerkhof (PSV), Adri van Kraay (PSV), Wim Rijsbergen (Feyenoord), Ruud Krol (Ajax) en Wim Meut- stege (Sparta). Midden: Johan Neeskens (Barcelona), Wim Jan sen (Feyenoord), Willy van der Kuylen (PSV), Arie Haan (An derlecht). Voor: Rob Rensen brink (Anderlecht), René van de Kerkhof (PSV), Johan Cruyff (Barcelona), Ruud Geels (Ajax) en Kees Kist (AZ'67). Selectie Nederlands-militair elftal DEN HAAG Het Nederlandse militaire elftal, dat volgend jaar onder leiding van coach Jan Zwartkruis voor de voorronden van het CISM-We- reldkampioenschap tegen Algerije, Frankrijk en Marokko zal spelen, begint 12 oktober zijn oefen campagne in de legerplaats Ossendrecht met een wedstrijd tegen NAC (Breda). De technische leiding van de ploeg berust voorlo pig bij Dick Buitelaar van de KMA te Breda, tevens trainer van de zaterdag-eersteklasser NSW te Numansdorp, nu Zwartkruis zich met het Ne derlands elftal bezighoudt. De selectie bestaat uit: Erni Brandts (De Graaf schap), Paul Bijvanck en Frans Hoek (beiden Volendam), Geert Jansen (Sparta), Rob de Kip (Haarlem), Hans Kok en Ed Kraal (beiden Telstar), Tjeerd van 't Land (PEC), Ad Mellaard (NEC), Rob Monnee en Genie Rosmalen (beiden FC VVV), Frits de Nijs (Hermes DVS), Jan Poortvliet (PSV), Chris Jansen (Go Ahead), Ben Wijnstekers (Feye noord), Johan Tukker (SC Cambuur) en Dick van der Wulp (Wageningen). Later zal Ton Pattinama (Excelsior), die momenteel op militaire oefening in het buitenland is, de selectie completeren. DEN HAAG Het bestuur van de Nederlandse Autorensport Vereniging zal de algemene vergadering van de NAV op 4 november a.s. voorstellen Hans Kok te benoemen tot opvolger van Tom Meylink als voorzitter. Geruime tijd geleden werd Kok, die commissaris in het bestuur was, benoemd tot vice-voorzitter van de organisatie. Afgesproken werd toen dat hij aan het einde van het verenigingsjaar zou worden voorgedragen als opvolger van Meylink. Meylink raakte vorige maand in opspraak. Zijn Alpine werd 15 kg te licht bevonden toen deze, na een protest van Fred Schregar- dus, werd gewogen. De NAV-praeses werd daarna, overeenkomstig de regelementen, voor twee wedstrijden geschorst en raakte zijn punten voor het Nederlands kampioenschap kwijt. „Meylink kon zijn werkzaamheden als voorzitter niet meer combi neren met zijn beroep", aldus perschef Penzo Smook, „afgesproken was al dat Kok hem zou opvolgen. Wij zijn door de diskwalificatie bij de Trophy of the Dunes in een stroomversnelling gekomen. Het bestuur blijft het betreuren dat Meylink aftreedt. Hij is een bijzonder capabel man." Tijdens een bestuursvergadering dinsdagavond kwam Meylink terug op een eerder gedane uitspraak dat hij terstond zijn functie zou neerleggen. Meylinck vecht de diskwalificatie overigens aan. Hij is van mening dat de meting is verricht met materiaal dat daarvoor niet geschikt is. In het hoger beroep (jat hij heeft aangetekend is nog geen uitspraak -gedaan. Londen Het bestuur van het Inter nationaal Olympisch Comité (IOC) en vertegenwoordigers van de grote in ternationale sportbonden zullen vol gende week in een zes dagen durende bijeenkomst in Barcelona bespreken wat tijdens de Spelen van Montreal is misgelopen. De belangrijkste pun ten op de agenda zijn de weigering van de Canadese regering om Taiwan te laten deelnemen en de boycot door de Afrikaanse landen van de Spelen. Het IOC is niet van plan de kwesties van Montreal op te halen maar Öe organisatie wil wel voorkomen dat dezelfde zaken de Spelen van 1980 in Moskou verstoren. „Wij moeten onze standpunten zorgvuldig bekijken zo dat een situatie als in Montreal, toen de Canadese regering weigerde Tai wan toe te laten, niet opnieuw kan ontstaan. Wij zullen ook bespreken wat dient te gebeuren met landen, die zich terugtrekken nadat officiéél is ingeschreven voor de Spelen", aldus lord Killanin, voorzitter van het IOC. De weigering van de Canadese rege ring om Taiwan toe te laten heeft een precedent geschapen, waarover vele leden van het IOC zich zorgen maken omdat zij van mening zijn dat Rusland eenzelfde standpunt kan innemen ten opzichte van de landen waarmee het geen diplomatieke betrekkingen on derhoudt, zoals Israel en Chili. Russi sche autoriteiten hebben in Montreal uitdrukkelijk verklaard dat alle lan den'in 1980 aan de Spelen in Moskou mogen deelnemen. De verwachting is dat men tijdens de bijeenkomst in Barcelona Rusland zal verzoeken de uitspraken in Montreal ten aanzien van de deelneming van alle landen schriftelijk te bevestigen. Uitsluiten De mogelijkheid om op sportief ge bied maatregelen te nemen tegen Ca nada en de Afrikaanse landen zal volgende week ter sprake komen. Lord Killanin noch Charles Palmer, de algemeen secretaris van de federa tie van internationale sportbonden, wil zich uitspreken over mogelijke maat regelen. „Persoonlijk voel ik er veel voor om alle belangrijke internationa le amateursport in Canada voor vijf jaar uit te sluiten maar dat is een zuiver persoonlijk standpunt",aldus aldus die tevens voorzitter is van de internationale judo federatie. „Ik zal zeker mijn standpunt laten horen zo wel wat betreft de weigering van Ca nada om Taiwan toe te laten als de Afrikaanse boycot. Ik kan natuurlijk niet zeggen wat de plannen van de andere sportbonden zijn", aldus Pal mer. Het bestuur van het IOC zal in Barce lona ook besprekingen voeren met de organisatoren van de Spelen in Mos kou en de winterspelen in Lake Pla cid. Lord Killanin heeft reeds ver klaard dat ten aanzien van Lake Pla cid vragen zullen worden gesteld over de maximale subsidie van 49 miljoen dollar (ruim 115 miljoen gulden), die president Ford van de Verenigde Sta ten aan Lake Placid heeft toegezegd. Killanin is van mening dat, rekening houdend met de inflatie, over een periode van vier jaar dit bedrag net voldoende zal zijn voor deze winter sportplaats. Positief Het negen leden tellende bestuur van het IOC zal zich ook bezig houden met de vraag welke strafmaatregelen moe ten worden genomen tegen de vijf gewichtheffers, die tijdens de Spelen in Montreal werden betrapt op het gebruik van spierversterkende midde len (anabole steroiden). Naar aanlei ding van protesten is vorige maand door professor Arnold Becket (GBr) een contra-expertise uitgevoerd. Vol gens prof. Becket, lid van de medische commissie van het IOC, viel ook de contra-expertise positief uit. De ge wichtheffers die positief reageerden waren de Pool Kaczmarek (goud), de Bulgaren Khristov en Blagojev, die resp. goud en zilver veroverden, de Amerikaan Grippaldi (vierde) en de Zweed Norrback. De internationale wintersportbonden zullen volgende week in Barcelona tijdens een congres voorstellen bespre ken waarin de mogelijkheid wordt opengelaten dat professionals deelne men aan de Olympische Winterspelen. Dit heeft Gianfranco Kasper, secreta ris-generaal van de Internationale Ski federatie gisteren in Bern gezegd.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 15