FC Den Haag dikt wonden c Sv Moeilijke laatste ronde tegen Chapier achter aanpak malatinsky de beperkingen van stan van de driessche GUNSTIGE LOTING VOOR NATIONALE VOLLEYTEAMS pfoord- brland lefent al ngelse clubs in frote financiële fioeiliikheden 1 Zwaardere straf paardetrainster Beissel von Gymnich Elke week vallen zo'n 20.000 Lotto-spelers in de prijzen. tVoor 7 kwartjes kunt u zondag óók uw slag slaan. Manchester United slaagt niet 12 h SDAG 5 OKTOBER 1976 ten c jl Gi idè r^EN HAAG - FC Den Haag likt etterlijk en figuurlijk de wonden. Pant de forse nederlaag tegen FC en Mtrecht, en vooral de manier waarop I1" vt verlies tot stand kwam, heeft de iloeg van de zondag bijna wanhopige ijkblnton Malatinsky geestelijk en voor- n dirl lichamelijk niet onberoerd gelaten, bellaar er is bepaald geen sprake van in eaniek in de Haagse gelederen, zoals ^"Manager Fred van Hal gisteravond e ko|jee", deelde manager Fred in Hal mee, „de situatie is ioordker niet zo somber als drie Kicken geleden toen we meen- e Bcbn een speciale praatavond te toeten organiseren, waarop e tot dan matige prestaties .»ns konden worden doorge praat. Er was toen sprake van r ^in niet zo beste atmosfeer, TTaarin er door de spelers on- ^rling nog wel wat harde gloorden zijn gesprokea Dat i nu bepaald niet het geval, ovendien kun je natuurlijk "daJet na elke verloren wedstrijd kon meedelen. De afgang tegen FC Utrecht is weliswaar niet voor ken nisgeving aangenomen, maar directe stappen acht de leiding van FC Den Haag (nog) niet noodzakelijk. Met behulp van het weekje rust hoopt de Zuiderparkbrigade weer zo veel orde op zaken te kunnen stellen dat het verdere verloop van de competitie met het nodige vertrouwen tegemoet kan worden gezien. een discussie op touw zetten. Dan gaat het effect ook snel verloren". Niet gevoelig De leiding van FC Den Haag is ook niet gevoelig door de hier en daar opklinkende me ningen dat de benadering van Anton Malatinsky wellicht niet helemaal de juiste is om met deze ploeg tot goede ver richtingen te komen „Het probleem is altijd", aldus Van Hal, „dat de werkwijze van een trainer wordt beoor deeld aan de hand van de resultaten. Als een ploeg twee wedstrijden achter elkaar wint is hij op de goede weg en wordt er een aantal punten uit handen gegeven dan wordt er kritiek op zijn werkwijze (de afstandelijke benadering) gele verd. Wij zijn daar op dit mo ment dan ook bepaald niet gevoelig voor. Daarom over wegen we ook geenszins om Malatinsky een andere manier van trainen te adviseren". Eén van de problemen waar- Een van de tegenslagen van FC Den Haag in beeld: Henk van Leeuwen wordt afgevoerd na zijn forse botsing met doelman Istatov. De Haagse spits is voorlopig uitgeschakeld, hoewel men hoopt dat hij over anderhalve week tegen Telstar weer kan spelen. 75 3i Doelman Istatov is weer overeind gekrabbeld. Van Leeuwen is kreunend blijven K lijgen. mee FC Den Haag in de com petitie tot dusver nogal eens is geconfronteerd is het feit dat de ploeg opvallend vaak een achterstand oploopt Dat veroorzaakt een extra druk op de ploeg die toch al niet opti maal draait Juist dan doet zich het door Oeki Hoekema in onze krant van gisteren gesignaleerde ontbreken van een organisator extra nadrukkelijk voelen. FC Den Haag is op dit moment een ploeg die niet in staat is een opgedragen taktiek binnen de lijnen aan gewijzigde om standigheden aan te passen, iets dat zich nadrukkelijk ma nifesteerde in het duel met FC Utrecht Overigens is de lei ding van FC Den Haag niet zo content met de kritiek van Hoekema. Van Hal:„Hoekema speelde nou ook niet zo best tegen Utrecht Bovendien, waarom werpt hij zich dan niet op als degene die in het veld orde op zaken stelt als dat nodig is?" Oeki Hoekema, die zich in de wedstrijd tegen FC Twente juist in de goede richting leek te ontwikkelen, evenals trou wens een groot deel van de ploeg, stelde daar zondag mid dag na afloop van de wed strijd al tegen over dat hij zich daar niet de meest aange wezen figuur voor achtte „Als buitenspeler sta je nogal geisoleerd. Dan is het niet het meest praktische als je dan als organisator optreedt Boven dien ben ik de nieuwe speler in de ploeg en ik vraag me af of dergelijke aanwijzingen van mijn kant wel worden geac cepteerd. Volgens mij moet de organiserende taak bij iemand op het middenveld of de ach terhoede liggen, dat is voor zo iets de beste positie." Diep dal Inmiddels zit Anton Malatins ky met een reeks geblesseer den die fysiotherapeut Sch- overs doet verzuchten: „We zitten wel in een heel diep dal op dit moment." Niet minder dan acht spelers zijn op het ogenblik niet fit, waarbij de klachten variëren van ernstig geblesseerd (Van Leeuwen) tot licht gekwetst (Kila) op de lijst staan verder Schoenma ker, Thie, Mansveld, Jol, Ou wehand en Swanenburg. De verwachting bij FC Den Haag is dat van dit grote ge zelschap alleen waarschijnlijk Henk van Leeuwen over ruim anderhalve week in de uitwed strijd tegen Telstar zal ontbre ken en dat de overigen dan weer speelklaar zijn. Dan zal moeten blijken of FC Den Haag de ontvangen klappen voldoende heeft verwerkt. Want een twaalfde plaats, met slechts zeven punten uit negen wedstrijden, is toch wel een erg schamele positie voor een club die zich in zo'n royale (gemeentelijke financiële) steun mag verheugen. FRANK WERKMAN PARIJS De loting voor de voorronden van de Europese kampioenschappen volleybal voor nationale ploegen, die in Parijs werd gehouden, heeft voor Nederland een gunstig resultaat opgele verd. De herenploeg werd in de voorrondegroep I ingedeeld met Fran krijk, Israël, Griekenland en Zwitserland. De wedstrijden voor deze groep worden van 5 tot en met 9 mei 1977 in Nederland gespeeld. Twee teams plaatsen zich voor het eindtoernooi, dat in oktober in Finland wordt gehouden. De nationale damesploeg is vrijwel zeker van plaatsing voor het eindtoernooi in fihland. In groep 1, waarvan de wedstrijden eind april in Nederland worden gespeeld, is Nederland ingedeeld met Polen, Zwitserland en Zweden. Ook uit deze groep gaan twee ploegen over. Het toernooi om het Europees kampioenschap voor jeugdploegen (tot en met 18 jaar) wordt in de zomer van 1977 voor de meisjes in Joegoslavië en voor de jongens in Roemenië gehouden. De jongensploeg is in groep 1 ingedeeld met West-Duitsland, Hongarije en Griekenland. Uit deze groep plaatsen zich twee ploegen. Op 13, 14 en 15 mei 1977 spelen de nationale meisjesploegen van Nederland, Roemenië en Zweden hun groepswedstrijden om twee plaatsen in het eindtoernooi in Nederland. Waar de wedstrijden voor de heren, dames en meisjes in Nederland gespeeld zullen worden, moet nog worden vastgesteld. Hoger beroep pakt verkeerd uit DEN HAAG Het beroep, dat mej. A. Beissel von Gymnich tegen een uitspraak van de straf commissie van de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport had aangetekend, heeft consequenties gehad. De raad van appel van de NDR strafte mej. Beissel von Gymnich met intrekking van de trainerslicentie voor de periode van 11 oktober tot 1 maart 1977. Voorts is mej. Beissel gedurende dezelfde periode op wedstrijddagen de toegang tot alle wedstrijd- en trai- ningsbanen en de daarbij behorende gebouwen en terreinen ont zegd. De strafcommissie van de NDR had mej. Beissel von Gymnich aanvankelijk veroordeeld tot intrekking van haar trainersvergun ning voor de duur van drie maanden, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Dit alles naar aanleiding van het positief reageren op een dopingsproef van de door mej. Beissel getrainde volbloed Brunny Star. Tegen deze straf had zij beroep aangetekend. De raad van appel vernietigde de uitspraak van de strafcommissie en sloot mej. Beissel uit tot 1 maart van het volgend jaar. Winst voor Schockemöhle LONDEN Tijdens de Horse of the year-show, die gisteravond in Londen is begonnen, heeft Olympisch kampioen Al win Schocke möhle op Santa Monica het openingsnummer, de Butlin-prijs, gewonnen. Schockemöhle kwam van de in totaal vijf combinaties, die het parkoers met acht hindernissen foutloos aflegden, in de beste tijd rond: 33,7 seconden. De Ier Eddie Macken met Boomerang weid tweede en de Brit John Whitaker op Ryan's Son derde. 1 DEN Noord-Ierland is al begonnen met de voorbereiding voetbalwedstrijd tegen Nederland volgende week woensdag |t stadion Feyenoord in de voorronde van het toernooi om tereldkampioenschap. f week traint de selectie van bondscoach Danny Blanchflower Iventry, waar gebruik wordt gemaakt van de faciliteiten van rste divisieclub. Coventry City zal ook een keer fungeren als ingpartner voor de Noordieren. De club behoeft zaterdag niet ie te komen in de Engelse league. Joordieren spelen tegen Nederland hun eerste wedstrijd in ,'ooJ .50 •00 J ■20 DEN —Het gaat een aantal Engelse voetbalclubs financieel rrald niet naar wens. Het roemruchte Chelsea uit Londen, eens laar van de Europese beker voor bekerwinnaars, staat voor miljoen pond (ongeveer 13,5 miljoen gulden) in de rode cijfers 50 Drtsmouth belanceeert op de rand van een faillissement andere clubs verkeren eveneens in financiële moeilijkheden. 0QJ gaat de handel op de Britse transfermarkt waar vaak zeer qqï bedragen omgaan, gewoon door. OQïnham Hotspur trok dezer dagen Peter Taylor van Crystal 50 to aan voor een bedrag van 200.000 pond. Een koop, die het 00 e transferbedrag in de eerste divisie, alleen al in de maand 50 Knber, op 1,5 miljoen pond bracht Bremner, de voormalige Schotse international van Leeds, was DO van de goedkoopste spelers die in september verkocht werden. 00 ede divisieploeg Huil betaalde slechts 30.000 pond aan Leeds. D0é IMX ROTTERDAM De beperking in het boksen van zwaarweltergewicht Stan van de Driessche bleek niet alleen in de zeven ronden die hij moeiteloos op zijn naam schreef maar het duidelijkst in de achtste en laatste. Zijn Franse tegenstander, Michel Chapier, die een vrij indrukwekkende staat van dienst kon overleggen en in de eerste serie is geplaatst v.d. Driessche tweede had tot de laatste ronde geens zins kunnen bewijzen dat hij die palmares waardig is. De beperkingen van de Rotterdammer: zijn grote overwicht mondde niet uit in een voortijdige beslis sing en in de laatste ronde kwam hij in ernstige moeilijkheden nadat Chapier eensklaps fel in ae aanval was gegaan. Niettemin bleek dat Stan van de Driessche, één van de vader landse profboksers die nummer naar de Europese top zal kun nen reiken, zijn optreden had vervolmaakt. Hij steunde niet meer louter op zijn sterke linkse stoot maar de rechtsvoors taan de Rotterdammer varieerde goed, gebruikte zijn rechtse uit stekend en priemde zijn stoten onophoudelijk door de openin gen, die Chapier liet De uit Reims afkomstige pugilist bracht het niet verder dan zijn tegenstander „toucheren". Zijn stoten waren van weinig of geen betekenis. In de derde ronde, toen v.d. Driessche hem com pleet teisterde, kreeg de Frans- Stan van de Driessche (links, op archieffoto) heeft meer dan een linkse maar nog niet genoeg. Michel Chapier: alleen laatste ronde. Haal meteen een formulier bij uw club of winkelier. man ook nog een wond aan zijn linkeroog, die de ringarts niet zo ernstig achtte om het duel te staken. Ondanks alle kansen die de ferm stotende v.d. Driessche kreeg, slaagde hij er niet in een eindstoot te plaatsen. Hij kon zijn overmacht niet omzetten in een zorgvuldig voorbereide defi nitieve stoot, hoewel hij blaakte van zelfvertrouwen na de we tenschap na de eerste ronde al dat Chapier bepaald geen topper was. Van de Driessche bokste keurig, volgens het boek je, maar is geen „killer". Moeizaam Toen de Fransman in de achtste en laatste ronde eensklaps fel tot de aanval overging, bleek dat v.d. Driessche lucht te kort kwam en zich nauwelijks kon verweren. Zelf aanvallen ging prima, aan gevallen worden was bijna nog desastreus geworden want uit geput en moeizaam haalde hij de laatste gongslag, die natuur lijk werd gevolg door een dave rende puntenzege. De juryleden noteerden: 79-72,8049,80-74. Het was de enige profpartij in het programma dat gisteravond in „Odeon" te Rotterdam werd geboden. Amateurs vulden het programma aan. Doordat de Hagenaar Leo Fassani (Te Pas) de dag tevoren was gevallen en met zijn linkerhand in glas te recht was gekomen drie hech tingen kon zijn A-partij tegen de Rotterdammer Carel Jansen geen doorgang vinden. De te genstander van zwaarwelter Cor Ton (Huizenaar, Rotterdam) was afgekeurd maar de Haagse school Te Pas trad met Hans Lis als vervanger op. Ton stoot bijzonder hard maar Lis uit stekende conditie en zeer snel en soepel de ring nemend hield zijn dékking gesloten en trok het initiatief tot zich, wat Ton niet bijster ligt Lis schreef de eerste ronde met prima geva rieerde stoten op zijn naam maar moest de tweede afstaan. In de derde ronde liep Ton in een slagwisseling een oogwond op mocht niet meer verder bok sen en Lis was winnaar. Een onbevredigend slot van een goe de partij in de A-klasse. Voortijdig Lubbers bokst in Madrid AMSTERDAM - Rudi Lubbers, de oud-Neder lands kampioen in het zwaargewicht, bokst vrij dag in het sportpaleis in Madrid tegen Alfredo Evangelista (Uruguya). Het gevecht in het zwaar gewicht gaat over acht ronden. In de hoofdpartij van het programma verdedigt Jo se Duran (Spa) zijn we reldkampioenschap in het zwaarweltergewicht (WBA-versie) tegen de Ar gentijn Miguel Angel Ca- stellini. Een voortijdig einde kreeg ook het duel in de N-klasse tussen Otto (Crooswijk, Rotterdam) en Bouwense (Te Pas), eveneens een „invaller", in het zwaarge wicht. Het krachtverschil was te groot, ondanks het feit dat Bou wense (pas) tot de C-klasse is gepromoveerd, en trainer Bally te Pas wierp terecht in de twee de ronde de handdoek ten teken van opgave. Te groot krachtverschil was er ook in de partij in het half- zwaargewicht B-klasse tussen Stel (Albert Cuyp, Amsterdam) en Ton de Groot (Huizenaar). Alleen al met zijn linkerhand vergaarde de Amsterdammer vele punten, maar De Groot stond alle drie ronden uit Overige uitslagen: A-klasse: half- zwaargewicht: Jansen (Tilburg) w.o.p. van St Annaland (Crooswiik); C-klasse: zwaarwelter: v.d. Pas (Ver bon. Utrecht) w.o.p. van Duivis (Al- bert Cuyp); N-klasse: halfzwaarge- wicht J. Krumpelman (Huizenaar) w.o.p. van Jurgens (Marciano, Maarssen), zwaarwelter: Wester lak en (Crooswijk) onbelist tegen V. Beek (Marciano), zwaargewicht: Hochwald (Huizenaar) w.o.p. van v. Gulik (Til burg). HERMAN VAN BERGEM RENTIPS (Van onze sportredactie; DEN HAAG - Op de 1 renbaan Duindigt woensdagmiddag zeven draverijen en drie rennen. De eerste start om half twee. Onze tips voor dit programma: SCHEEÏHDAPRUS: Nappie. Milord Baker en Oster Zuidvelae. SCHEVENINGENPRLJS: Nerva, Marupa du Bois en Iwan. Rossignolaprijs: Corral River, Laris- to en Grizka WHY NOTPRIJS: (eerste afdeling): Sainte Nictouche, Coven Cat High Tree. SCHIEDAMPRLJS: Okker Ann erna- rie. Ons T en O Bento. SCHOORLPRUS: Ontdekker, Nar renkapper P en Orson Baker. SCHAGENPRUS: Leanne Fortuna, Mai Regina en Lady Baker. WHY NOTPRUS: Maarschalk. Ha- rukaze en Pantokrator SCHOONHOVENPRUS: Nant Bui tenzorg, Ka Anjo en Myra Glorie. SCHOLKANDPRUS: Longshot Massel T en Marcel Regina LONDEN De koploper uit de Engelse divisie, Manchester United, is er gisteravond in de overgespeelde wedstrijd uit de derde ronde van het toernooi om de League Cup niet in ge slaagd te winnen van Sunder land, dat onderaan de eerste divisie staat. Het duel eindigde in 2—2, na verlenging. De winnaar komt in de vierde ronde uit tegen New castle. Derby County plaatste zich voor de vierde ronde door Notts County met 2—1 te verslaan. Titel formule-3 voor Italiaan VALLELUNGA De 22-Jniie Italiaanse autocoureur Ricardo Patrese is gisteren op het cir cuit van Vallelunga (Ita) Euro pees kampioen in de formule-3 klasse geworden. De laatste race, die meetelde voor de titel, werd zondag afge broken wegens de slechte weersomstandigheden. Patrese eindigde met Chevron-Toyota in de gistermiddag overgereden wedstrijd als tweede achter zijn landgenoot Gianfranco Branca- telli, .die in de eindstand derde werd na de Zweed Anderssoa

Leidse Courant | 1976 | | pagina 13