Afgang Mercasol LMHC NIEUWE in Rotterdam KOPLOPER Fraai herstel van Bax Foreholte OPVALLENDE PRESTATIES JUNIOREN BIJ MEERKAMP KAMPIOENSCHAPPEN Verrassende winst Scylla „ONWEERSBUI NA ZONNESCHIJN" SPORTTRIBUNE „NA-KAAG" LEIDSE COURANT PAGINA 16 (Van onze atletiekmedewerker) LEIDEN Evenals vorig jaar dienden de altijd weer gezellige Leidse meerkampkampioenschappen als slotwedstrijd van het zomerseizoen. De meest opval lende prestaties werden geregistreerd bij de junio ren. Bij de heren ging de titel na een gelijkopgaande strijd naar Theo Brussche (Bataven). Hij wist zijn naaste belager Aya van Gemeren Holland) pas bij het pols stokhoogspringen voorgoed van zich af te schudden. De tweede dag was trouwens erg succesvol voor Brussche. Hij won achtereenvolgens het hordenlopen 16.4. het discuswerpen. 33.50 en het polstokhoog. 3.60. Tezamen met o.a. de 100 meter in 11.8 en 11.70 kogelstoten kwam hij uit op èen puntentotaal van 5845. Aya van Gemeren eindigde op 5669. Zijn been spierkracht bewees hij bij het hoog (1.80) ver (6.34) en het hordenlopen (17.0). Verder stootte hij 10.29 met de koel. Bert Paauw (H) goed voor 5621 punten won de 100 in 11.8. Ook zijn 1500 was goed: 4.20.1. Hij sprong 6.05 ver en liep de horden in 17.3. Frans Kroone (H) won de 1500 in 4.20.0 terwijl Kees Riemens (H) het speerwerpen won met 48.76. De strijd bij de dames die een vijfkamp te verwerken hadden, ging tussen Mia de Koning (B) en Marjan Bruinsma (L). Laatstgenoemde won met 3189 tegen 3004. Beiden liepen 16.6 op de horden en sprongen 1.60 hoog. De kogelstoot van Marjan 9.60 was alleen aanzienlijk verder. Derde werd Alet Uitenbogaard (L) die met o.a. 1.45 hoog tot 2520 punten kwam. Bijzonder overtuigend won Tineke de Groot (B) bij de meisjes A. Zij scoorde 2906 punten bijna 400 meer dan de nummer twee Sandra van de Graaf (L) die tot 2536 kwam. Ook hier weer een opvallende gelijke nis tussen het hordenlopen, beide 20.0, en het hoog springen, 1.55. Tineke sprong echter 5.04 ver en liep de 200 in 27.08. De derde plaats was voor Heieen Haverkort (B) met 2386. Zij stootte de kogel 8.37 ver. Bij de Jongens A waren de ereplaatsen weggelegd voor Roel Hendriksen (4566), Henny Hakker (4393) en Ruud Eveleens (4261) alle drie van Holland. Roel moest het bijna volledig van het lopen hebben: 100 in 12.0, 400 in 55.2, 1500 in 4.39.7 en horden 16_8. Henny sprong 3.40 met de polstok, 5.85 ver en 1.70 hoog. Ruud Eveleens sprong 1.70 hoog 6.00 ver en liep de 100 in 11.8. Linda Krouwel (B) was de beste all-rounder bij de i meisjes-B, 2322 voor Imca Cohen (L), 2062 en Celina v.d. Meer (H) 2024. Linda won zowel het kogelstoten als het hoogspringen met resp. 9.22 en 1.45. Verder liep zij de 100 in 13.8. Imca won de 80 m horden met 14.3 en Celina won de 100 met 13.6. Bas Kooter (L) was duidelijk de sterkste bij de jongens-B, 3728, voor Crhis Winkel (H) 3475 en Kees Geeretse (H) 3447. De beste resultaten boekte hij bij ver (5.37) hoog (1.70), discus (29.06) en kogel (10.12). Chris Winkel liep een goede 100 horden, 16.2 en sprong 1.65 hoog en 5.24 ver. Kees Gerretse won het kogelstoten met 11.11 en sprong 5.35 ver. Rudi Kerkman en Luuk Redel vormden een paar apart. Beiden waren niet te kloppen bij resp. de jongens-D en C. Luuk was vooral sterk op de 100 en de horden: 12.7 en 18.2. Verder sprong hij 1.45 hoog en 5.19 ver. Rudi eindigde op 4166 dankzij o.a. hoog (1.55) kogel (12.47) en 1000 (3.09.4). Karin v. "t Loo (H) werd kampioene bij de meisjes C met 2455 punten. Vooral dankzij haar 80 (11.1) en haar 60 h (12.2) wist zij Lily Reychard (L) 1853 en Marian Floor (L) ruim te kloppen. Een opvallende rol vertolkte het D-meisje Sandra Dorlas (B). Vooral haar hoogtesprong van 1.50 was van bijzonder goed gehalte. Simone Buzing (B) en Anne Kooistra (L) bleven beide bijna 5000 punten achter. Dick Onderwater (B) besliste met zijn kogelstoot de strijd bij de pupillen tegen Frank Haverkate (H) in zijn voordeel. Eerder had Frank het hoogspringen gewon nen met 1.30. De punten-totalen waren 2667 en 2508. Marco de Rijk (H) deed ongeveer hetzelfde bij de pupillen B. Hij maakte bij het kogelstoten de twee nederlagen op de 40 en het ver tegen Steven Veldhui zen (L) nog net goed: 1730 tegen 1721. Bij de meisjes pupillen gingen de titels naar Angela van Houten (L) en Hedy Anneeze (L). Angela won met o.a. 3.07 ver. Hedy sprong 3.20 ver. Tweede met kleine achterstand werd Wendy Moeliker (L) Hedy had 1374 tegen Wendy 1320. (Van onze tafeltennismedewerker) Leiden Scylla heeft zich van haar goede zijde laten zien door HIA Panels 2 met 9—1 ruim terug te wijzen. Deze overwinning was de tweede van Scylla. Voor de aanvang van de wedstrijd tegen HIA Panels was men van Scylla-zijde lang niet optimistisch; een gelijkspel leek het hoogst haalba re. Theo Bakker verloor de openingswedstrijd tegen Schonemeijer, maar daana was het Scylla wat de klok sloeg. Bij 6—1 bleef Scylla doorgaan en vijzelde hiermee het Vertrouwen in eigen kunnen behoorlijk op. De kans op behoud lijkt voor Scylla in de promotie-ereklasse toch wel aanwezig. De reserves van Scylla hebben de belangrijke wedstrijd tegen JCV met 6—4 verloren. Rob van der Zeeuw kwaro nog tot tweemaal winst, maar Hein Chrispijn en Bert van Schie met elk eenmaal winst brachten niet voldoende positiefs in om de zaak te klaren. Avanti heeft Belcrum met 8—2 teruggewezen. Theo Louwers bleef ongeslagen, Peter de Groot en invaller Jan van Wetten kwamen beiden tweemaal tot winst. TOV blijft het goed doen. Zonder invaller (2e klasser) Paul Petrovits tekort te doen. bereikt het tweemansteam Van Veen-Alkemade iedere keer het hoogst haalbare. Tegen koploper TTC Rath werd het .5—5. Sjaak van Veen blijft onherroepleijk kopman door wederom driemaal winst achter zijn naam te laten noteren. Ruud Alkemade deed dit eenmaal minder. Mizu SCO ging op bezoek bij 't Hooge Huijs 2 en nam de winst met dubbele cijfers mee naar Oegstgeest. De Treffers ontvingen Docos, dat met 7—3 winst naar Leiden terugkeerde en daardoor de leiding in de overgangsklasse heeft genomen. Het trio van de Treffers (Van Ruiten, Van der Veer en Van der Zwet) won van Jan van der Zalm die zijn kunnen niet voldoende uitbuitte. De reserves van Docos gingen op bezoek bij Delta Lloyd 3 en wonnen eveneens (8—2). Gerard van der Klaauw en Ton L'Ami bleven ongeslagen, invaller Fred Brackè won eenmaal. Scylla 3 kon het uit bij Ravesteijn niet bolwerken en verloor met 7—3. Kantebeen en Regeer wonnen beide eenmaal, Karei van Schie kwam niet tot winst. Scylla 4 won de uitwedstrijd tegen Phoenix 3 met 7—3. Fred van der Zeeuw bleef ongeslagen, Jos de Wekker moest een nederlaag incasseren, terwijl Joost Mentink zijn eerste overwinning boek te. Scylla 5 speelde gelijk tegen AMVJ 4. Hollander, won tweemaal, Weber en Blansjaar beiden een maal. De dames van Scylla wonnen van Avanti 2. Sandra de Kruijff bleef ongeslagen, Lies van Win- sem won tweemaal, Marjan Zoetemelk won een maal en ook het dubbel was voor Scylla. Voor Avanti scoorde elk van de dames eenmaal. Dames Avanti 1 heeft de leiding in de ereklasse genomen door met 7—3 de uitwedstrijd tegen 't Hooge Huijs te winnen. Bettine Vriesekoop bleef volgens verwachting ongeslagen, Annemiek Smits won tweemaal, Brigitte Kooter eenmaal minder. De reserves van de Treffers verloren met 7—3 van 21 up 2. Cees Vesseur nam het aandeel van de Treffers voor zijn rekening. (Van onze basketbalmedewerker) LEIDEN/ROTTERDAM - Zelfs de meest fervente supporters; zij die een club steunen blijven steunen, moeten het met afgrijzen hebben aanschouwd. Die groep van een man of zestig, die niet is weg te slaan bij Mercasol is zaterdag getuige geweest van een dramati sche nederlaag tegen het toch niet bijster sterke Disco Danser/- Rotterdam Zuid. Na veertig minu ten, waarin men zich ongetwijfeld zal hebben afgevraagd of dit wel dezelfde ploeg was, die een week eerder zo knap van Delta Lloyd won, stond er een beschamende nederlaag van 82-63 op het score bord in Sporthal de Enk, waar de zestig Leidse supporters meer dan de helft van het publiek uit maakten. De nederlaag was even onver wacht als terecht. Onverwacht, omdat na het succes tegen Delta Lloyd een zege op het niet zo hoog aangeslagen Disco Danser in de lijn der verwachtingen lag. Te recht, omdat alle Leidse spelers, inclusief de beide Amerikanen, ver beneden hun kunnen speelden. Mercasol begon nog redelijk, at was het snel duidelijk, dat de ploeg niet draaide. Van de eerste twintig punten werden er twaalf geproduceerd door de toen nog goed. spelende Gregory Bell. Ook hij zakte echter snel af naar een bedenkelijk peil, hetgeen werd geïllustreerd door een serie van zes vrije worpen kort voor de rust, waarvan er slechts één de juiste richting had. Mercasol kon aanval lend niet in zijn spel komen en had verdedigend de grootste moeite om routinier Eric van Woerkom onder het bord weg te houden. Dat lukte maar nauwelijks en de oud- Punch speler tekende dan ook in de eerste helft voor 16 punten. Bell (15) hield hem aardig bij. Jan Loor- bach nam na rust; samen met Vervoorn en Weemhof het scoren de werk bij de Rotterdammers over. Bij Mercasol was dat Bartolo- me. maar pas tegen het einde, toen de zaak al bekeken was. Bell scoorde nog wat, maar Peter de Jong. die vijfmaal knap had raak- geschoten in het eerste deel kreeg geen bal meer doorde ring. Mercasol Leiden ging zaterdag af in Rotterdam op een manier, die men verleden jaar gewend was. En dat is het laatste waarop men heeft mogen rekenen na de hoopvolle start. Scores Leiden: Bell 15-10, Barto- lome 4-17, de Jong 10—0, Berend- sen 0—4, Hoeksema 0—2 en Van Dijk 0—1. Topscorers DD/RZ: Van Woerkom 16—2, Weemhof 4-12, Loorbach 2-12 en Vervoorn 0—13. Stand eredivisie heren: 1. Kinzo 3—6 (+78), 2. Remington 3—6 (+61), 3. Disco Danser 3—4 (-2), 4. Buitoni 3—4 (-3). 5. Pioneer 3—2 (+3). 6. Delta Lloyd 3—2 (0). 7. Mercasol 3—2 (-22). 8. Nationale Nederlanden 32 (-27), 9. Markt Utrecht 3—2 (-80), 10. Arke Reizen 3-0 (-8). Regionaal was het een rustig weekeinde. Hier en daar werden wat bekerwedstrijdjes gespeeld en alleen de dames van Mercasol kwamen voor de competitie in ac tie. In Soest werd tegen Red Stars de derde zege op rij geboekt: 53-73. Aanvankelijk ging het gelijk op. maar bij de rust had Mercasol toch wat afstand genomen: 24-32. De grote sprong kwam in de achtste minuut na rust, toen het verschil opeens op veertien punten werd bepaald. Een press-verdediging van de Soester dames maakte het onderscheid in de slotfase alleen nog groter: 53-73. Topscoorsters Mercasol: Annette Maassen 16 en Mardette van Gennip 13. Gregory Bell (rechts): alleen in beginfase op dreef (Van onze sportredactie) Warmond De Koninklijke Wa tersportvereniging „De Kaag", hield het afgelopen weekeinde haar onderlinge najaarswedstrij den. Uitslagen: Valken: 1. E. J. Hoppe; 2. W. Meihui zen. 3. F. Jansma. Regenbogen: 1. Hoogendijk; 2. R. van (van onze hockeymedewerker) Lelden De LMHC Is de nieuwe koploper in de eerste klasse A, door een zege op Hudito. Ook de heren van Roomburg en Foresca- te en de dames van Roomburg wonnen. Heren LMHC - Hudito: 1-0 Het Delftse Hudito heeft Leiden meer moeite gegeven dan werd verwacht. LMHC speelde onrustig. Te gehaast spel maakte het de Delftse achterhoede gemakkelijk, terwijl de laatste linie van de Lei- denaren moeite had met de snelle spitsen van Hudito. Een positief punt voor LMHC was dat Wout v.d. Berg die de laatste wedstrijden wat uit vorm was, gaandeweg de ster van het veld werd. Zijn broer Ernst scoorde vlak na rust op aangeven van Wout zijn eerste doelpunt van deze competitie, door zeer be heerst de Delftse keeper op het verkeerde been te zetten. Leiden kwam echter niet tot rust, vooral door de venijnige tegenstoten van Hudito. De strafcornerverhouding van 68 geeft dat ook duidelijk weer. Keeper Drijver hield zijn doel tot het einde toe echter schoon. Door deze wat gelukkige overwin ning en door het verlies van koplo per Uden is Leiden nu lijstaanvoer der, maar of dit zo blijft, zullen de Leidenaren de komende 14 wed strijden waar moeten maken. (Van onze sportredactie) Leiden In de landelijke 1e klasse dames heeft Bax-Foreholte zich fraai hersteld van de drie onfor tuinlijke nederlagen in successie. Met de alleszeg gende cijfers van 11—5 werd het Haagse Athene naar huis gestuurd. In de eerste helft kon Athene het tempo tot 2—2 nog enigszins bijhouden, daarna was het echter alles Bax/Foreholte wat de klok sloeg. Via doelpunten van Hannie Boskamp, Annemiek de Bruin. Jet Verdegaal. Ineke Slobbe en Marjan Mens werd een ruststand bereikt van 63. Na de hervatting kreeg uitblinker Marjan Mens een persoonlijke dekking. Via 7—3 liep Bax—Foreholte uit naar een onoverbrugbare 103 voorsprong. Bax-Foreholte liet op dat moment de touwtjes wat vieren. Athene kon zodoende de neder laag nog een redelijk aanzien geven. Voor Bax—Foreholte scoorden: Hannie Boskamp 4x, Annemiek de Bruin 2x, Marjan Mens 2x, Ineke Slobbe 2x en Jet Verdegaal. De dames van Northa (regionale 2e klasse) leden in Rijswijk een onnodige 10—9 nederlaag tegen Hercules. In de eerste helft leek Northa, dat het overigens deze wedstrijd zonder Monique Heemskerk moest stellen, op een regelmatige overwinning af te stevenen. Northa kon met gemak een 1—5 voorsprong nemen. Wat onoplettenheid in de Northa-verdediging stelde Hercu les in staat bij rust tot 4—5 terug te komen. In het begin van de tweede helft leek er voor Northa weder om geen vuiltje aan de lucht. Net als in de eerste helft echter kon Hercules door concentratieverslapping aan Northa-zijde terugkomen. Zeven minuten voor het einde van de wedstrijd kwam Hercules zelfs op gelijke hoogte (8—8) met Northa. Mary van der Berg. die vooral verdedigend op een goede wedstrijd kan terug zien, bracht Northa weliswaar weer aan de leiding, maar Hercules bleek in de laatste minuten toch de langste adem te hebben en finishte met een 10—9 overwinning. De Northa-doelpunten kwamen op naam van: Thea Terheide 3x, Leidy Vink 2x, Ineke Streng 2x, Mary van der Berg en Margreet Geerlings. De heren van Northa hebben in een bijzonder aantrek kelijke wedstrijd in Rozenburg met 16—12 verloren van Indus. Ondanks deze nederlaag is er toch een stijgen de lijn te bespeuren in het spel van de ploeg uit Noordwijkerhout. De intensieve trainingen van de laat ste weken beginnen hun vruchten af te werpen. Northa had in het grootste deel van de wedstrijd het beste van het spel, maar men liet zich in de eindfase onnodig van de wijs brengen door foutieve arbitrale beslissingen MMO (dames) heeft in een voor het publiek aantrekke lijke wedstrijd de punten gedeeld met EHC uit Leid- schendam (5—5). Gezien het vertoonde spel een juiste uitslag. In het begin van de tweede helft heeft het er nog even somber uitgezien voor de ploeg uit Hoogmade. Via 2—2 wist EHC namelijk door te druk ken naar 2—4. MMO hield gelukkig het hoofd koel en vocht verbeten terug. Via José Elsgeest, Gerda van den Berg en Margré Volwater, die eindelijk weer eens uit de verf kwam, werd zelfs een 5—4 voorsprong genomen. Een foutje in de MMO-verdediging beteken de in de laaste minuten echter nog een puntenverde ling. Via een geenszins geflatteerde 133 overwinning op de reserves van AHC hebben de heren van MMO hun ongeslagen koppositie op de ranglijst gehandhaafd. Voor de MMO-doelpunten tekenden: Geratd Elsgeest 7x, Dries Borst, Joop Volwater en Hans Elsgeest ieder 2x. De heren van Sanocel-Saturnus behaalden een ruime overwinning op het Haagse HEC 2. Via een ruststand van 93 werden de Hagenaars met 169 op verlies gezet. Aan Leidse zijde waren voornamelijk Jean Horbach en Hans Hekesen verantwoordelijk voor de doelpunten. De dames van Sanocel-Saturnus leden een verplette rende nederlaag (2—20) tegen de reserves van Northa. Het damesteam van Nio behaalde een gemakkelijke overwinning op DW Hermes. De Haagse dames hadden geen antwoord op het vooral conditioneel sterkere spel van Nio. Nio zegevierde met 3—11. HLC Roomburg: 0—1 Een veel sterker Roomburg heeft tot zes minuten voor tijd moeten ijn'b wachten op het verlossende doel- |RC. punt. Toen pas scoorde aanvoer der Nol v.d. Drift uit een strafcor- ner. Vooral het niet benutten van de vele kansen en het slechte veld hebben de uitslag beïnvloed. Forescate Noordwljk: 3—1 Binnen vijf minuten stond Noord- wijk op 1—0 door een strafcorner van Maarten Hillebrandt. Wie dacht dat Noordwijk door zou zetten, kwam bedrogen uit. Het begon te rommelen bij Noordwijk en de Voorschotenaren maakten daar dankbaar gebruik van. Gert Jan de Steur uit een voorzet van Jelmer Siersma en vlak voor rust Bob Hofland na aangeven van Edwin Dekker, verhingen de bordjes. Toen het twee minuten na de thee uit een strafbal van Hans Streder, 3—1 werd. was het pleit beslecht. Alecto Waddinxveen: 2—2 Alecto keek binnen een kwartier tegen een 0—2 achterstand aan. Echter nog voor rust wist Rob Kruidenier uit een moeilijke hoek tegen te scoren. Na rust trok Alec to het spel naar zich toe. Martini Ririassa maakte de verdiende ge lijkmaker na een solo van de Wad- dinxveense verdediging. Dames LMHC—Kampong:0—0 Een gehandicapt Leiden kon tegen de Utrechtse dames geen vuist maken ondanks een veldmeerder- heid. Verder dan een schot tegen de paal kwam Leiden niet. Noordwijk—Roomburg: 0—2 Na een kwartier spelen, moest de I wedstrijd ruim twintig minuten I worden onderbroken door een E zware neusblessure van Maus f Bruimsma van Roomburg. Nog voor rust maakte Els ReindersT 0—1. Halverwege de tweede helft 1 bepaalde Joke v.d. Drift uit een I strafcorner de eindstand op 2—0. Forescate—Bennebroek: 0—1 Door goed lopende combinaties I bouwde Forescate in de eerste I helft aan een overwicht. Maar ver-1 der dan een afgekeurd doelpunt I van Janneke te Groen kwam Fo- rescate niet. Bennebroek nam na j rust het initiatief en kreeg de winsl I door een presentje van keepster I De Vreeze, die over de bal heen trapte. Alecto—Groen Geel: 1—2 Alecto creëerde zich in de eerste helft een meerderheid, tot uitdruk king komend in een doelpunt va Pauline de Jong. Dit ene doelpuit bleek echter te weinig voor da zege. Toen het na rust 1—1 werd, brak er paniek uit in de Leider- dorpse achterhoede, wat resulteer de in een strafbal vlak voor tijd. Bas Kooter van AV Holland werd kampioen bij de jongens B. Hier springt hij 5.37 m. ver

Leidse Courant | 1976 | | pagina 16