in wielerploeg Feestje" kost Ponsteen plaats Tilburg Trappers slachtoffer van de eigen kracht Sokspartij Jan Hermans goed voor schoonheidsprijs JRACHT (BRIEDÉ) TEGEN TECHNIEK (RUCK) GROOT TEKORT EN WEINIG PUBLIEK Oud- Feyenoord te sterk voor Valkeniers JNSDAG 28 SEPTEMBER 1976 LEIDSE COURANT PAGINA 15 TILBURG Het gaat niet goed met het ijshockey in Tilburg. Het afgelopen seizoen liep het gemid deld aantal betalende bezoekers terug tot slechts 671 per thuiswed strijd (exclusief 351 seizoenkaar ten). Volgens voorzitter Henk Pe likaan van de Trappers komt dit omdat er geen spanning meer is bij de wedstrijden in Tilburg. „We liepen bijna steeds over onze te genstander heen en dan is de aan trekkelijkheid er vanaf voor het publiek. Tilburg werd zes jaar achtereen kampioen van Neder land". Tilburg Trappers heeft met vol doening kennis genomen van de ijver waarmee zijn Nederlandse rivalen zich wapenen voor de nieu we competitie die komende vrij dagavond van start gaat Henk Pellikaan: „Laat ze het allemaal maar proberen om ons van de troon te stoten, dat kan alleen maar de competitie ten goede ko men". Tilburg Trappers werd in de afgelopen jaren zelf het belang rijkste slachtoffer van de eigen kracht. De situatie werd er niet minder zorgelijk om. De afgelopen jaren liep de schuld van de vereni ging op tot tweehonderdduizend gulden. Om de schulden te kunnen voldoen verstrekte de gemeente Tilburg dit jaar aan de Trappers een renteloze lening van 250.000 gulden. Deze oplossing was de Til burg Trappers liever dan het in de arm nemen van een sponsor. Tilburg Trappers hoopt dat de nitellering het publiek terug naar de tribunes lokt Om aan het her stel van het evenwicht zijn steen tje bij te dragen heeft de Tilburg- se club besloten het spelersbe stand te consolideren. Jack de Heer, vele jaren de topsco rer van de Nederlandse competitie, is vertrokken naar Heerenveen en speler Paul Domm zal terugkeren als coach. Die hiaten zijn opgevuld door het aantrekken van twee 23- jarige Canadezen: Bill Buckton en Hugh Prentice. De gemiddelde leeftijd van de selectie van Tilburg Trappers is 24 jaar. Ook dit sei zoen zal de Nederlandse ijshockey- kampioen weer aantreden voor de Europa Cup. In de eerste ronde stuit Tilburg Trappers op de Deen se titelhouder Kopenhagen. Gezien de positie van het Deense ijshoc key moeten de Trappers de eerste ronde kunnen overleven. Te meer omdat de beide wedstrijden op verzoek van de Denen in Tilburg worden gespeeld op vrijdag 15 en zondag 17 oktober. Wanneer Ko penhagen wordt uitgeschakeld maakt Tilburg Trappers een goede kans in de tweede ronde de Zwit serse kampioen Langnau te tref fen. De tweede ronde moet worden gespeeld vóór 15 november. Vrijdagavond wacht Tilburg Trappers in de Pellikaanhal me teen een erg moeilijke wedstrijd. Het Amsterdamse ORWO komt op bezoek. Vooral dit team heeft zich danig versterkt voor de nieuwe competitie. In ieder geval komt Jerry Schüffer, de oud-HYS Infér- vam-speler voor ORWO in actie. Voor HYS Intervam gaat zater dagavond de Competitie Nationa le Nederlanden van start met een uitwedstrijd tegen de Hunters in Utrecht Vrijdagavond is op De Uithof de laatste oefenwedstrijd tegen het Duitse Essen. ARTHUR VAN RIJSWIJK Frans Bouwmeester nog altijd goed voor een doelpunt in li ïtvj j1® Jn HAAG Herman Ponsteen, winnaar van de ,ewveren medaille bij de individuele achtervolging lens de Olympische Spelen van Montreal, maakt it langer deel uit van de Batavus-ploeg. De firma ïft besloten met de talentvolle baanrenner te iken in verband met diens „teleurstellende presta- tijdens de Tour de Lorraine Alsace." pnsteen kwam zaterdag, daags voor de laatste ippe, pas om half twee in de nacht binnen", aldus iegleider Kouwenhoven, „bovendien had hij andere jners meegenomen en het was beslist niet zo dat heren vrij van alcohol waren." De ploegleider *g Kvijt de renner uit Nijverdal gebrek aan discipline. eeitavus had gehoopt in de laatste twee etappes van ,5ndag het algemeen ploegenklassement, waarin het ia"|m tweede stond, nog te kunnen grijpen. jrman Pnnsteen ontkent de beschuldiging dat er cohol zou zijn gebruikt echter ten stelligste. „Boven- oIgien was het niet half twee, maar exact twaalf uur", ies Weerde hij zich, „en waarom moet ik dan alleen gel de ploeg? Als er sprake was van een overtreding eeln waren er meer renners in overtreding geweest. heb de indruk dat ze me kwijt willen. Na mijn '1J ^daille in Montreal heb ik niet eens een bedankje n9®tiad. Ik heb felle kritiek gehad op de verzorging nivh onze ploeg, die leek nergens naar. Ook hadden niet eens een mecanicien. oudl! gang van zaken is zaterdagavond als volgt ge- lir?nest. Wij waren ondergebracht in een kazerne juist een kermis. fvendien was Van Leeuwen jarig. Die werd door leiding niet eens gefeliciteerd. Dat was tijdens ronde al de tweede man die zijn verjaardag vierde ^ht nder dat hij ook maar een hand van de ploegleider dai\eg. We zijn toen even de kermis opgegaan. In zo'n zerne is het immers ook niets gedaan. Daar hebben enkel een glaasje prik gedronken. Ik geef toe we j'js\\ren in een vroelijke bui, maar mag dat als er 'arehand jarig is? In de ochtend-etappe werden we ar Vde, vierde, zesde, zevende en elfde. Dat is toch aar^t slecht? 's Middags hadden we twee man bij de rste tien. Pronk verloor echter minuten buiten zijn e orluld. Dat maakte dat we in het ploegenklassement 001ïn die etappe vijfde werden en in het algemene niet hebben gewonnen. Het zal me benieuwen of Batavus zijn ploeg volgend seizoen bij elkaar houdt. Pronk was zo boos dat hij zondag zei dat hij beslist niet langer voor het merk wil rijden." Post teleurgesteld AMSTELVEEN Voor de grootste en ook succes- volste-wielerploeg van Nederland, Ti-Raleigh van ploegleider Peter Post, is het seizoen na de tours Versailles afgelopen. Aan de ronde van Lombardijen en de najaarstijdritten wordt niet deelgenomen. On danks overwinningen in Nederlands kampioenschap, ronde van Zwitserland en een aantal etappes in de ronden van Spanje en Frankrijk is de vroegere zesdaagse-keizer uit Amstelveen aan het einde van een loodzware competitie licht teleurgesteld. Post: „De houding van de renners de goeden niet te na gesproken kan ik niet begrijpen. Ik heb het als ploegleider goed willen doen, maar als ik sommige renners dan weer hoorde praten, begon ik toch weer aan mezelf te twijfelen." In het nieuwe seizoen gaat Post in elk 'geval door met een ploeg op grote of kleine schaal. Dat hangt af van Ti, de holding maatschappij, die enkele weken geleden aankondigde met sponsoring van de ploeg te willen stoppen. Dat besluit is echter nog niet definitief gevallen. Post: „Als Ti zich terugtrekt zal de ploeg volgend seizoen kleiner zijn dan dit jaar, maar dat moeten we nog even afwachten." Voor het volgende seizoen blijven van de ploeg van dit jaar Hennie Kuiper, Gerrie Knetemann, Gerben Karstens, Aad van den Hoek, Piet van Katwijk, Bert I Pronk, Dietrich Thurau, Günther Haritz en José de j Cauwer. Over René Pijnen heeft Post nog geen beslissing genomen. Post: „Rene is een apart geval." Hoogendoorn, Jan van Katwijk, Cary van der Helst en Van Dongen krijgen geen nieuw contract meer. Jan Raas gaat naar Frisol en Dave Lloyd was al eerder gestopt met wielrennen. Of ik de ploeg nog met veel renners kan uitbreiden weet ik nog niet Het is nog vroeg. Tenslotte is er van het nieuwe wielerprogramma ook nog niets bekend. Slechts een ding staat vast: We rijden volgend jaar weer in de- Ronde van Frankrijk." was Te Pas' eerste wedstrijd in de B-klasse. Als hij niet in hoofdzaak zijn linkerhand zou gebruiken - omdat hij de rechter angstvallig voor zijn kin houdt - kan voor hem succes in deze klas niet uitblijven. Hij heeft een ideale lengte - en de reach daarbij behorend - voor een zwaargewicht Maar de schroom zal hij moeten afleggen. Hoe een bokser benadeeld kan worden door de tegenstander ondervond Krumpelman (Huizenaar, Rotterdam) die in de C-klasse zwaarwelter de Helmonder v.d. Laak ont moette. Krumpelman heeft er meermalen blijk van gegeven dat hij in de C-klasse best meekan. Het geworstel van zijn tegenstander leidde ertoe dat de scheidsrechter in de derde ronde de strijd staakte wegens ondes kundig boksen. Dat was dan wel geheel aan de zijde van v.d. Laak, die Krumpelman eenvoudig belette er een normale partij van te maken. Een door het publiek zeer gewaardeerd ge baar maakte v.d. Berkt (Hoogenband), wiens partij in het junior middengewicht tegen Kupers (Helmond) op medisch advies in de tweede ronde - oogwond - moest worden gestaakt V.d. Berkt was daardoor winnaar maar gaf zijn prijs - en zo veel bekers zal hij als junior ook nog niet hebben - aan de Brabander. Overige uitslagen: N-klasse: weiter Satir (Bisschop) w.o.p. van Damkalis (Verbon), lichtwelter Teil (Crooswijk) w.o.p. van Hoofd (Verbon), welter D. Wijs (Hoogen band) w.o.p. van Den Haan (Huizenaar), middengewicht Bruné (Verbon) w.o.p. van Weijermans (Bisschop); C-klasse: weiter Mu- rel (Huizenaar) w.o.p. van Hamud (Hoogen band). HERMAN VAN BERGEM (Van onze sportre dactie) DEN HAAG Gis teravond is de wed strijd tussen de Val keniers en oud-Feye- noord spelers geëind igd in een overwin-- ning van 2-0 voor de Feyenoord vetei?- De doelpunten wer den gemaakt door Bennaarts voor rust en Bouwmeester na rust. Ruim 1000 toe schouwers woonden dit duel bij, dat de afsluiting was van het vijftigjarig jubi leum van de Valke niers. Verhagen (MTS, Maastricht) bestookten el kaar met doffe dreunen en bekommerden zich niet om dekking. Dat onderdeel van de bokssport was hen nog onbekend. Ze waren dan ook nieuwelingen. De jury wist met dit succesnummer evenmin raad en gaf toen maar een onbeslist. Een opvallende partij boksten de C-klassers (zwaarwelter) Damsteeg (Te Pas, Den Haag) en v.d. Plas (Verbon, Utrecht). Voor die klasse technisch op goed peil maar Dam steeg was in gedachten zo met zijn aanval bezig dat hij somtijds de verdediging vergat en dat mondde uit in een puntennederlaag. Eerste Ook B-klasser zwaargewicht Bally te Pas (Kristalijn, Den Haag) leed een puntenneder laag, tegen Snijders (MTS, Maastricht). Het Uitdager Ken Norton en Mohammed Ali ko men vannacht in de ring in een gevecht om het wereldkam pioenschap zwaarge wicht. Ken Norton kijkt wat somber ter wijl Ali zijn gebruikelij ke show opvoert. ÏN HAAG Stelregel' bij boksen is dat q technische pugilist, mits met voldoende iekc kracht, het wint van een alleen „op biceps" boksende tegenstander. Aan die Iling werd gisteravond in „Amicitia" lig getornd door lichtwelter Peter Briedé )swijk, Rotterdam) die zijn opponent Ruck (Bisschop, Amsterdam) alleen gerit kracht te lijf ging. De technisch veel Amsterdammer had echter zo- moeite met de zwaaistoten van Briedé, hij niet meer dan een onbeslist ver- s d zou aan de stelling moeten worden toege- f %gd: en mits de „krachtfiguur" over een >t incasseringsvermogen beschikt Want had Peter Briedé die vooral in de derde jide, nadat hij in de tweede tekenen van noeidheid had getoond, heel wat moest len. De vechtjas tegen de technicus die zuiverder stootte en zijn aanvallen beter voorbereidde. Niettemin slechts een onbe slist voor Ruck. Het was een van de twee A-partijen die op het programma stonden. De derde kon geen doorgang vinden omdat een bokser zich wel meldde maar meteen weer vertrok „omdat er geen kaart voor zijn vader gereed lag". Volgens de organisatoren - het inmiddels befaamde drietal Huizenaar-Kristalijn-Te Pas - was daarom tevoren ook niet ge vraagd. Jammer dat dit gebeurde, want de controverse tussen „Hoogenband" en het drietal is opgelost, zodat de programma's uitgebreider en beter kunnen worden, er komen veel boksers uit andere contreien (Brabant, Utrecht, Limburg, Amsterdam) en er zit dus schot in. Doorslag Die andere A-partij kon echter de schoon-, heidsprijs worden toegekend. Zwaarwelter Jan Hermans (Hoogenband) won op overtui gende wijze van Henk Kraayenbrink (Bis schop). Hermans bokste, als altijd, zeer geconcen treerd, beweegt fraai en besit een gave stoottechniek. Dat alles was, zeker in de derde ronde waarin Hermans zijn zege veilig stelde, te veel voor de Amsterdammer. Kraayenbrink wist dat de derde ronde de doorslag moest geven. Hij viel onstuimig aan maar met zijn perfecte counters en stopsto ten ving Hermans hem uitstekend op, nam het initiatief van de ietwat ontmoedigde Kraayenbrink over en behaalde een onbe twiste puntenzege. In het keurig verwerkte programma - ook tijdig ten einde - ontbrak het lachsucces niet De zwaargewichten Hengeveld (Bisschop) en Foxy Fashion is soms nêt 'n zaak voor aktrices,voor beroemde ballerina's, voor aankomende filmsterreties of lastige pop-zangeressen. mondain. Heel opvallend, glimlachend, 'n beetje Over al koop is bij je eigen klater-gouden Foxy. Dezejurkisvan ragdun chiffon. Waarom zij wél? En jjj niet? Vannacht het grote duel

Leidse Courant | 1976 | | pagina 15