gestegen Nood PSV hoog overtuigd an volgende ronde ttSy Italië plaatst linale van Davis-Cup zich voor Anderlecht rekent op overwinning Uitverkocht! ZIAN VITESSE INGEDEELD Schadeclaim Wereldrecord kogelstoten Cafe's in Kerkrade tot vier uur open KERKRADE Het college van B en W van Kerkrade is kennelijk erg optimis tisch over de uitslag van de morgenavond te spelen Europacup-return tussen Roda JC en Anderlecht. Gisteren maakte B en W van Kerkrade bekend dat de café's morgenavond tot vier uur open mogen blijven. Of het Zuid Limburgse bedrijfsle ven hun Roda-aanhangers ook toestem ming zal geven een snipperochtend te maken mag men sterk betwijfelen. RE1MTIPS (Van onze sportredactie) DEN HAAG Zeven draverijen en drie rennen zijn er woensdagmiddag op de Wassenaarse renbaan Duin- digt De eerste start om half twee. Onze prognoses voor deze meeting: HELENAPRUS: Magic Power. Fair Swallow en Gona Spare. KOMINYKPRUS: Sainte Nitouche, Jet Flight en Bearly. LUCKY AMBERPRUS: Stormklee, Maxim en Arequipa. HAVELTEPRDS: Okker Annema- rie. Narrenkapper P en Only You. HEERDEPRUS: Milord Baker, Orient jhollandia en Nosca. HEILOOPRUS: Never Worry, Leo Bond en Mike H. HOUTENPRUS: Karloff B, Kiry van Urem en Larens Roem. HIERDENPRUS: Olaf Fez, Nerva en Organza D. HAÏTUMPRUS: New Admiral, Nar- ko Buitenzorg en Omber Buitenzorg. HEMELENPRUS: Opulent Pride, Ka Anjo en Lola van Voorne. TOKIO De Japanse worste laar Antonio Inoki heeft een eis tot schadevergoeding: ingediend tegen Muhammed Ali van 743.333 dollar (ruim 1.8 miljoen gulden). BRUSSEL Pessimisme is zo niet verboden dan toch wel ten zeerste af te raden in de sport. Anderlecht ziet het dan ook wel zitten morgenavond tegen Roda. De tweede ronde van het Europese bekertoernooi voor beker winnaars moet haalbaar zijn. Het brein van trainer Goethals zal echter nog van vele zor gen vervuld blijven voor het zover is. Hij kent de klasse van zijn eigen ploeg, maar hij weet nu ook welke vechters de Limburgers zijn. De vroegere bondscoach betreurt het daarom des te meer dat hij drie van zijn beste krachten moet missen. Verdediger Thissen staat al twee maanden op non-actief en ook international Gilbert van Binst is nog steeds niet fit genoeg voor wat wel eens een harde strijd zou kunnen worden. In principe is hij beschikbaar „ik zou er graag bij zijn", maar hij vreest de zware inspanningen, die zijn blessure waarschijnlijk gaan goed zouden doen. Goethals zal Van Binst dan ook liever meer rust gunnen. Dan is er de afwezigheid van Vercauteren, één van de slachtoffers van het gele-kaarten-festi- val twee weken geleden in Brussel. De mid denvelder had in de strijd tegen Bayern Mun- chen om de Supercup ook al geel gezien en is door de UEFA geschorst. Het brengt problemen voor Goethals, die ver klaarde: „Nu moet Van der Eist in de achterste vier blijven spelen, terwijl ik hem liever in de middelste vier had gezien. Dan kan hij gemak kelijker oprukken. Vercauteren zal ik moeten vervangen door Michel de Grootte, die zaterdag tegen Cerkel Brugge het laatste kwartier mees peelde". Die generale verliep gunstig voor An derlecht Er werd met 6-1 gewonnen. Het ver grootte het vertrouwen van de spelers. KERKRADE De Roda JC-penningmeester behoeft zich voor dit seizoen geen zorgen meer te maken. De 23.000 toegangskaarten voor de Europa cupwedstrijd tegen Ander lecht zijn in de voorverkoop al van de hand gegaan. Roda-manager Hens Coerver: „Het stadion Kaalheide is reeds lang uitverkocht Er zijn ruim 5.000 toegangskaarten naar Duitsland gegaan en Anderlecht heeft 2500 kaarten overgenomen. De overige kaarten zijn in eigen land gebleven". PAGINA 13 Rijvers IJSDAG 28 SEPTEMBER 1976LEIDSE COURANT, t)ME Italië heeft zich gisteren geplaatst voor de finale van toernooi om de Davis-Cup. In Rome wonnen de Italianen met van Australië. In de finale is Chili de tegenstander. Jriano Panatta versloeg in het laatste enkelspel John Newcombe Pt 57, 86, 64, 62. Deze ontmoeting was zondag bij het begin p de derde set gestaakt wegens regen. |or John Newcombe bleek de gedwongen onderbreking door de ken fataal. Was hij zondag in zo'n uitstekende vorm, gisteren «ren de rollen omgedraaid. Nu was het Adriano Panatta, die de rijd dicteerde. Newcombe was aanmerkelijk minder aggressief moest al meteen zijn eerste opslag afstaan. 'latta viel constant aan. Met vooral snel spel zette hij de straliër onder druk. Newcombe was daardoor niet in staat de ilissende punten te maken. Zijn nederlaag en die van Australië daardoor slechts een kwestie van tijd. Panatta groeide in vorm u-mate het duel vorderde. In de laatste set verloor Newcombe zijn eigen opslag steeds de eerste twee punten. In het laatste 1 was Panatta onverslaanbaar. Newcombe haalde nog wel op 40—40, maar de twee volgende klappen van Panatta brachten ië in de finale. EINDHOVEN De nood is bij PSV zo hoog gestegen, dat trainer Kees Rijvers in zijn selectie voor de Europa Cupreturn tegen Dundalk, de kampioen van de Ierse vrijstaat, morgenavond een volstrekt onbekende reservedoelman heeft moeten opnemen. Het is de pas zeventien-jarige Henk Feyt, de zoon van de vroegere doelman van Feyenoord, en Willem II, Chris Feyt. Henk Feyt is de eventuele vervanger van PSV's derde doelman Tonny van Engelen, uit Den Bosch, die onder de lat komt te staan nu Van Beveren en Van Gerven niet beschikbaar zijn. Van Engelen verdedigde afgelopen zondag het doel van PSV in een verloren wedstrijd tegen FC Utrecht, nadat Van Beveren wegens een diepe beenblessure had moeten afhaken. Rijvers laat tegen Dundalk het zelfde elftal aantreden dat de wedstrijd in het Utrechtse stadion Galgenwaard beëindigde. Rijvers heeft nog meer zeer jonge spelers in zijn selectie voor morgen zitten, zoals Gio de Leeuw uit Renkum, Willy Janssen uit Sittard en Arthur Hooyer uit Den Bosch. „Het is natuurlijk wel leuk voor die jongens", legde Rijvers gisteren in Eindhoven uit, „maar het gaat op deze manier allemaal veel te snel. Ik had uiteraard liever nog met hen gewacht". Tegenslagen Ondanks alle tegenslagen van de laatste tijd is Rijvers toch niet pessimistisch. „We hebben twee zware wedstrijden voor de boeg", vervolgde hij, „eerst tegen Dundalk en zaterdagavond thuis tegen Telstar. Wc moeten die wedstrijden binnen zien te halen en dan krijgen we gelukkig rust. Omdat er op tien oktober bekerwedstrij den zonder eredivisieclubs zijn. Daarna spelen we tegen Go Ahead Eagles, ik vertrouw erop dat Edström, Krijgh en Van Beveren er dan weer bij zullen zijn". Dundalk is gisteravond in Geldrop bij Eindhoven aangekomen. De 35-jarige manager-speler Jim Mclaughin was al eerder hier. Hij woonde zondag de wedstrijd tussen FC Utrecht en PSV bij. Mclaughin, wiens team een uitstekende prestatie leverde door de Nederlandse kampioen in Dundalk een gelijkspel van 1—1 af te dwingen, zei gisteren geen angst te hebben te verliezen. Hij wil slechts dat zijn team met spelers uit o.a. Dublin en Belfast en met twee Engelsen een goede indruk vestigt op de toeschouwers. Hij wil niet massaal voor het eigen doel gaan liggen, „want", zo zei hij, „op deze manier wordt het voetbal vermoord. Wat Ajax bijvoorbeeld zaterdag in Breda tegen NAC deed leek nergens op". De wedstrijd wordt geleid door de Oostduitse scheidsrechter Rudi Glöckner. De belangstelling is redelijk, in de voorverkoop waren gisteren al bijna 10.000 kaarten verkocht De basisopstelling van PSV is: Van Engelen, Poortvliet, Van Kraay, Stevens, Deykers, Willy van de Kerkhof, Lubse, Postuma, Rene van de Kerkhof, Dahlqvist en Willy van der Kuylen. Jan van Beveren in betere tijden WENEN In Wenen is de inde ling bekend gemaakt van de groepen in de eerste ronde van de toernooien om de Europese waterpolobekers. De strijd om de beker voor landskampioenen wordt van 22 tot en met 27 oktober gespeeld. De eerste ron de van het toernooi om de Eu ropese beker voor bekerwin naars wordt van 15 tot en met 17 oktober afgewerkt De indeling is: Landskampioenen Groep Londen: Partizan Belgrado, Polytechnic Lon den, Cervena Hviezda Kaschau (Tsj) en de RKSE kampioen. Groep Den Haag: Zian Vitesse, z^>- KA Moskou, Rapid Boekarest, SKK Stockholm en Ethnikos Piraeus (Gri) Groep Sofia: Septemvriisko Sname (Sofia), Vasas Boedapest, Antwerpe- ner SC en SC Horgen (Zwi). Groep Würzburg: SV Würzburg, Ran Nantes Florenzia, Montjuich (Spa), Hermes (Den) en Atse Graz (Oos). Bekerwinnaars: Groep Varna: Var na (Bul) Neapel, Vaesteraas (Zwe), Mouscroinnois (Bel), Tourcoining (Fra) en Barceloneta (Spa) Groep Athene Olympiakos, Primor- ie Rijeka (Joe), Leamington (Eng). Novaky (Tsj), O.S.L.F. (Den) en Dy- PRAAG Helena Fibingerova, de Tsjechische atlete die zondag in Opova het Wereldrecord kogelstoten op 21,99 meter bracht, leverde die prestatie in haar eerste poging. Ook de tweede poging lag met 21,90 meter boven het oude Wereldrecord, dat met 21,89 meter in handen was van de Bulgaarse Ivanka Christova. De rest van de serie van zes stoten van Helena Fibingerova zag er als volgt uit: 21,40 - 20,98 - 21,33 en 21,10 meter. De kogel waarmee de Tsjechische stootte was vijftien gram zwaarder dan de voorgeschreven vier kilogram. an Dick Advocaat spel in Brussel niet aangetrokken. Hij blijft nuchter en zegt: „In Brussel hebben wij niets harder gespeeld dan in de Nederlandse competitie. Ik geloof dat Anderlecht geschrokken was van onze inzet en dat daarom over hardheid wordt gesproken. Morgen avond gaan we er zelfs nog harder tegenaan. We zullen Anderlecht uitschakelen voor de volgende ronde van de Europacup. Ik wil, samen met de selectiegroep, weieens een reisje naar Griekenland of Turkije. Het zou een leuke afwisseling zijn van de competitie. Roda JC is een ploeg waarin de collectiviteit primair is. Een volgende ronde zou betekenen dat Roda JC nog professioneler wordt. We zijn in vergelijking met vorig jaar volwas sen geworden en Roda profiteert niet van de nivelle ring in het Nederlandse voetbal. Onze positie in de kopgroep hebben we door een collectieve inzet be reikt. Feyenoord, Ajax, FC Twente en PSV zijn voor Roda JC gewone tegenstanders geworden. Ook de wedstrijd tegen Anderlecht is 'voor ons een van de velen", aldus Dick Advocaat De 29-jarige Hagenaar is ervan overtuigd, dat mor genavond een tussentijds carnavalsfeest wordt in Kerkrade. Volgens Advocaat wint Roda JC en scha kelt de Europacuphouder Anderlecht uit. Het zelfver trouwen van hem wordt gedeeld door de ruim 20.000 supporters. Kerkrade is nu al in de roes van de wedstrijd, die heel Limburg al weken heeft bezig gehouden. Wil van der Plas - Het mijnstadje Kerkrade, thuishonk ie „runner-up" Roda JC, maakt zich nu al op een tussentijds carnavalsfeest. Trainer Bert en Dick Advocaat zijn er vrijwel zeker van Roda JC de achterstand van 2—1 op Anderlecht kan maken. trainer Bert Jacobs, de smaakmaker van het clubje, is en blijft nuchter, alhoewel hij in zijn hart in een overwinning blijft geloven, voor de lichte maandagmiddag-training zei Ja- „Onze kansen staan fifty-fifty. De achterstand 2—1 is in het voordeel van Anderlecht, maar toch kansloos. Anderlecht zal vanuit een defensie gaan spelen en de countertaktiek Roda JC weet, dat de verdediging van niet het sterkste wapen is. Bovendien Thissen en Van Binst waarschijnlijk niet mee- zodat de defensie van de Belgen nog meer verzwakt". JC zal morgenavond niet als gekken gaan want daar zullen de Belgen van profiteren. JC zal het spel rustig moeten opbouwen en af sterk aanvallend spelen. Ik zal de spelers op hart drukken dat er met verstand en overleg zal worden gespeeld, we zullen rustig moeten naar een opening en" dan keihard toeslaar»", heeft een groot vertrouwen in de ploeg. Hij overtuigd, dat de concentratie optimaal is. wil de ploeg niet uit deze concentratie halen en »rom gaat Roda JC niet naar een trainingskamp. e zullen zo gewoon mogelijk blijven doen. Geen rallures en geen overdreven concentratie. Het beste ïwininacifamn is altijd nog thuis bij moeder de In het gezin wordt meer over de wedstrijd Anderlecht gesproken dan in een officieel De ontmoeting met Anderlecht is voor competitiewedstrijd. Uiteindelijk de tegenstander nog geen anderhalf uur van vandaan. Bovendien zijn Feyenoord, PSV en nog wel sterker en ook tegen deze ploegen zijn kansloos", aldus Roda JC-trainer Jacobs, die zijn optimisme toch wel enige zorgen heeft, namelijk nog niet zeker dat doelman Bram in de ploeg zal terugkeren. Ook John Meu- die in Eindhoven een trap tegen de enkel kreeg, niet helemaal fit. „Het publiek behoeft zich geen zorgen te maken, er komen elf jongens veld", zei Jacobs lachend, van die elf is Dick Advocaat. De „volbloed" van de Zuid Limburgse cupfighter is overtuigd dat Roda JC morgenavond overgaat de volgende ronde van het Europacup-toernooi. Bert Jacobs „Anderlecht is bepaald geen topploeg. De Brussela ren hebben de Europacup voor bekerhouders wel gewonnen, maar moeten zich internationaal nog bewijzen. Anderlecht is geen Feyenoord of Ajax in hun beste dagen en daarom zijn wij niet kansloos", aldus Dick Advocaat die gisteren zijn 29ste verjaar dag vierde. Hij rekent er helemaal op dat zijn medespelers hem morgenavond een overwinning cadeau geven als ver laat verjaardagspresentje. Deze overwinning zou ook een behoorlijke financiële gift zijn, want Roda JC heeft de spelers een overwinningspremie van 3.000 gulden beloofd. „Anderlecht heeft drie spelers die een wedstrijd kunnen beslissen. Dat zijn Rensenbrink, De Ruiter en Arie Haan. We zullen onze taktiek op deze drie spelers moeten bepalen. Als Rensenbrink door een consequente mandekking wordt uitgeschakeld dan hebben wij al veel gewonnen. Bovendien zullen we in het veld professioneler moeten worden. We moeten de scheidsrechter vanaf het eerste fluitsignaal probe ren te beinvloeden. Dat heeft Anderlecht in Brussel ook gedaan. Alle topclubs doen dat in Europaclub duels. Wij missen nog ervaring. Neem Rensenbrink en Johan Cruyff maar als voorbeeld." Dick Advocaat is zich ook bewust van de grote steun van het Limburgse publiek. „Als het Roda-publiek voor een beschaafde heksenketel zorgt dan zullen de scheidsrechter en de tegenstander angst voor ons krijgen. Het huisorkest van Roda zal voor de sfeer moeten zorgen, dan doen wij de rest", aldus Dick Advocaat, die aan zijn vierde seizoen bezig is bij de Limburgse eredivisieclub. „Aan het eind van dit seizoen zal ik over verlenging van mijn contract moeten gaan praten. Ik ben erg tevreden bij Roda JC. De organisatie is goed en de sfeer in de groep is uitstekend. Ook de financiële voorzieningen zijn voortreffelijk. Over de overwin ningspremie (3.000 gulden) is nauwelijks iets gezegd. Het bestuur en de manager waren direct akkoord toen een afvaardiging van de spelersgroep kwam praten. Roda JC is een club waar weinig wordt gezegd, maar waar wel hard wordt gewerkt". Nog harder Dick Advocaat heeft zich de kritiek over het harde

Leidse Courant | 1976 | | pagina 13