'lan „De Bloemerd fnigszins gewijzigd RAAD WASSENAAR AKKOORD MET UITBREIDING HOCKEYVELDEN 5LDEN RCL „VERSCHOVEN" Uhh N Heuvelwijk-bewoners niet blij met verkeersmaa tregelen Vriend stal geld en cheques M. Maaskant verlaat gemeentedienst if lér Kortweg VVD-Sassenheim wil onderzoek naar geluidhinder Schiphollijn Bewoners Langerak in hoger beroep KKiUlör, CO U KAÏN X J)ERDORP Een voltallige gemeenteraad gaf gisteravond I fiat aan een gewijzigd plan voor de verdere aanleg van het en recreatiepark „De Bloemerd". De wijziging betreft nelijk de verschuiving van de aan te leggen voetbalvelden >eve van R.C.L. In het oude plan was de toekomstige j met twee velden gedacht ten westen van het R.C.L.- Deze komen nu ten oosten van de bestaande velden. ior is het mogelijk geworden dat het zuidelijke recreatiege- direct links van de toegangsbrug gelegen, beter wordt sloten op het daarboven gelegen middelste recreatiegebied. sport en recreatie elkaar moeilijk verdragen blijkt t feit, dat door de promo- i R.C.L. naar de hoogste e van de zaterdagmiddaga- jurs door de grote toeloop I toeschouwers parkeerpro- ontstaan. Ter voorko- j van parkeren in de ber- worden daarom parkeer- »en aangelegd bij de vel- fvan de hockeyclub Alecto e korfbalvereniging Veloci- financiële middelen la- torlopig alleen toe, dat het lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll erste paal lieuwbouw uitenlust eer E. J. Massink, voorzit- Jan de Oegstgeestse woning- f vereniging „Buitenlust", gistermiddag de eerst paal gen voor de bouw van 43 irdenflats aan de M. H. ïplaan. De flats worden ge- n opdracht van de tgeestse bouwvereniging, hele project is in handen '/an der Vorm woningbouw Het ontwerp is van archi- Hamelink van hetzelfde, in ndrecht gevestigde, bedrijf, is de bedoeling dat de 43 irdenflats, waarvan drie 11 gestemd voor gehandicap ts over ongeveer anderhalf gereed zijn. De totale kos- ïdragen bijna 3,5 miljoen en. De huur van een flat ongeveer 600 gulden bedra- inclusief servicekosten. bren bol lanchj zuidelijke recreatiegebied wordt afgerond. agen "wlingbond A: BC „All Black—BC „Les En attables" 3—1, BC „Never Min- t(lC „De Kraker" 4—0, „Samant- Bowlers"—Bakkerij „Raaphor- -0. Wegrestaurant „De Uiver- oliday Inn" 04. uj dia; i. „Samantha's Bowlers" bladz -1/2, 2. BC „Never Mind" 9-3. olhday Inn" 7 1/2—4 1/2, 4. BC t AijlCrakers" 6—6, 5. BC „AU 6—6, 6. Bakkerij „Raaphorst" 7. BC „Les Imbattables" 3—9, ■estaurant „De Uiver" 0—12. ise B: „Inver House Whis- -Sjaak Scheffer Brilmode 1—3, ,In the Mood" I—BC „In de II 1-3, Sig. Mag. „De Vrie- C „The Pinerunchers" 4—0. I: 1. „Sjaak Scheffers Brilmo- 0—2, 2. Sig. Mag. „De Vries" 3. „Inver House Whiskey" 84, „In the Mood" II 7-5, 5. BC Pinerunchers" 1—11, 6. BC „In lood" 11-11. als b chrev get janu mpioenen r op i tijd d< christ Ctttl mva «h v.d. Helm en v. Velzen uwe eltennis- TERWOUDE Marian Helm en Gerard van Vel- waren de succesvolste deel- Jers aan de Zoeterwoudse Itenniskampioenschappen ''door PIT'54 en Effect '54 len georganiseerd. Achter tafels in 't Centrum kwa- 65 liefhebbers in actie die otaal 185 partijen speelden, de heren werd de kampioen vorig jaar, Wim den Eisen, e halve finale bij verrassing eschakeld door Henry van lingen. In de finale moest alle drie games aan Ge- van Velzen laten. •d van Velzen greep zijn le titel in het dubbel door Nico Hulsbos, Wim en den Eisen te kloppen, al te dat in de beslissende der- 1 ame veel moeite. den Eisen kwam 2 keer Ifnover Fiet v.d. Geest- 'ur te staan, verloor eerst, n terug via de herkansing toonde zich toen wel sterker, finale was Marian v.d. superieur met 21—12 en In de grote finale tegen ard van Velzen pakte Ma de eerste game maar ging ia met keer met 13 ten er. Manege In dit gebied is de bouw van een manege opgenomen en een zo genaamde stiltepunt nabij de oude boerderij Balkenende. Wel zullen dan enkele bezuinigingen nodig zijn, waardoor voorlopig onder meer geen trimbaan kan worden aangelegd. Of in het plan ook een Palenburcht, de aanduiding van een domein voor de jeugd, zal komen, hangt af van de stichting „Ruimte voor de jeugd", die hierover eerst een gunstig advies zal moeten uitbrengen. Op voorstel ,van J. Bezemer (PvdA) besloot de raad dit onderdeel uit het plan te lichten, om na te gaan of de jeugd inderdaad aan der gelijke voorziening behoefte heeft. De raad verklaarde een beroep schrift van een bewoner aan de Van Poelgeestlaan ongegrond. Het beroepschrift was gericht tegen de weigering van b w een bouwvergunning af te geven voor het aanbrengen van een erfafscheiding van rietmatten. Een hamerstuk was dit onder werp bepaald niet. Vijf raadsle den schaarden zich aan de zijde van de desbetreffende bewoner. Het PCG-raadslid K. Reuge- brink pleitte er voor dat in dit soort gevallen, waarbij hij ook dacht aan voorzieningen zoals dakkapellen, niet meer het ad vies wordt ingewonnen van de welstandscommissie Vereniging Dorp, Stad en Land, wethouder Drenth zegde toe voor bepaalde onderwerpen de eisen van wel stand nader te omschrijven, waardoor voor de burger meer duidelijkheid en vrijheid zal ontstaan ten aanzien van het treffen van bepaalde bouwkun dige voorzieningen aan zijn wo ning. De stichting juridisch adviesbu reau „De Leidse Rechtswinkel" ontvangt over het jaar 1976 een subsidie van 1.935,-. Voor waarde is echter, dat de begro ting in mei wordt ingediend voor het daaropvolgende jaar en dat een meerjarenplanning van vijf jaar wordt aangehou den. Sjef van Oekel in Alphen De omstreden televisie- held Sjef van Oekel oor deelt zaterdag met zijn VPRO-vriend Barend Servet in het Alphense winkelcen trum De Aarhof over de verrichtingen van een groot aantal discjockeys-in-spè. De discjockey-wedstrijd. waaraan spraakwatervallen uit de gehele streek deelne men, is opgezet door de winkeliers van het Alphense winkelcentrum. Tussen de bedrijven door zullen Oekel en Servet het publiek op typerende eigen wijze ver maken. Het festijn begint om tien uur. De prijsuitreiking is be paald op balt zes. Succesvolle kapdemonstratie in parochiehuis OEGSTGEEST De Techni sche Ontwilckelings Club (TOC) van de dames- en herenkapper- sisters) in de regio Leiden is gisteravond suksesvol van start gegaan. Dit gebeurde in het Oegstgeester parochiehuis. Twee nieuwe trainers, de heren De Leeuw uit Dordrecht (da mesvak) en W. IJsbrands uit Amsterdam (herenvak) gaven een demonstratie modern kap pen Er werden vooral veel vra gen gesteld over de wijze waar op het haar van de modellen behandeld werd. De technische ontwikkelings club heeft zich aangesloten bij de Technisch Artistieke Kapper sorganisatie Nederland (TA- KON) waartoe over het gehele land 33 clubs behoren. Een toonaangevende organisatie op kappersgebied. TOC-voorzitter Perdaan: „Op het ogenblik is het aantal kappers in Nederland stabiel. Er is een stilstand geko men in de jaarlijkse teruggang van het aantal kappersbedrij- ven. De aanwas in het dames vak is redelijk goed. maar in het herenvak zijn er problemen. Merkwaardig, want in de am bachtelijke sfeer is herenkapper thans een goed beroep". LEIDSCHENDAM Op de gisteravond gehouden hoorzitting over verkeersbeperkende maatregelen in de Heuvelwijk bleek aller minst eenstemmigheid onder de bewoners te bestaan over de wijze waarop deze door het gemeentebestuur moeten worden uitgevoerd. Wethouder H. L. van Dongen die de leden van de verkeerscommis- sie had meegebracht (die overigens geen mond open deden) kreeg van de ongeveer zestig aanwezigen bijna evenveel adviezen. Enige tijd geleden zijn bij wijze kinderen wonen, aldus spreker. van proef in verschillende stra ten versmallingen en beperkin gen aangebracht die het door gaand verkeer óf moeilijker óf helemaal onmogelijk maakten. De tijdelijke geplaatste hekken die midden in de Burg. Keijzer- laan waren geplaatst waren vol gens enkele bewoners een bron van verwarring vanwege het ge brek aan voorrangsbepalingen. Volgens anderen was het sluip- verkeer door de overgebleven straten alleen maar toegeno men. Apotheker Hoogendoorn („mij maakt het allemaal weinig uit") maakte zich tot tolk van „het blokje zieltogende middenstan ders" dat van mening is dat verdergaande versperringen „de doodklap" voor ze zal beteke nen. De straat waar de meeste de Burgemeester Velthuijzen- laan, gaat sluipverkeer krijgen terwijl de Keijzerlaan wordt ge barricadeerd. Een lid van de oudercommissie van scholen aan de Dobbelaan vroeg deze laan geheel af te sluiten er er bijvoorbeeld 'n rolschaatsbaan- tje op aan te leggen. Na een pauze waarin iedereen de gelegenheid te baat nam zijn voorstel te verdedigen vatte wet houder van Dongen de menin gen zo goed mogelijk samen. Alle aanwijzingen zullen door de verkeerscommissie op hun waarde worden bekeken waar door aan de inspraak wordt vol daan. Uiteindelijk zullen echter waarschijnlijk de reeds opgeno men tijdelijke maatregelen wel voor het grootste deel in defini tieve worden omgezet. NOORDWUK/ROTTERDAM I De Rotterdamse politie heeft J gisteren een 27-jarige Maasstad- I bewoner aangehouden op ver- i denking van diefstal van 700 gulden en een aantal kasche- ques uit het huis van een Noordwijker. De Noordwijker ontmoette on langs zijn oude „vriend" op het station in Noordwijk. Hij stelde de man van wie hij niet meer wist dan zijn voornaam, Peter, voor om een paar dagen bij hem te logeren. De volgende ochtend bleek vriend Peter echter met de noorderzon te zijn vertrok ken. Spoedig daarna ontdekte de Noordwijker dat zijn geld en kascheques gestolen waren. Na zijn aanhouding bleek de Rot terdammer de kascheques reeds verzilverd te hebben. WASSENAAR De Wassenaar* ge meenteraad is gisteravond akkoord ge gaan met het beschikbaar stellen van een krediet van 320.000,- voor de uit breiding van het veldencomplex van de sportvereniging „De Kieviten" met twee hockeyvelden en een oefenhoek. Maar voordat de raad zijn fiat gaf moest het college van burgemeester en wethouders een vrij groot aantal vragen beantwoor den. Er waren vragen over de grootte van het, te investeren bedrag en over de mogelijk heden voor uitbreiding van sportvelden voor andere sportverenigingen zoals Blauw Zwart. Drie wethouders beant woordden de vragen. Het bedrag van 320.000,- is vrij hoog, maar de jaarlijkse lasten kunnen gedragen worden, aldus wethouder Caron. En ook de lasten voor een eventuele andere vereniging kunnen gedragen worden. Blauw Zwart heeft voorlopig nog geen behoefte aan uitbrei ding, zo anwoordde wethouder Van der Klauw. Bij de vaststelling van het plan Landelijk Gebied is echter wel rekening gehouden met een eventuele uitbreiding van de terreinen van deze vereniging. Twee voorstellen van het college, allebei betrekking hebbende op verkeerssitua ties, haalden geen meerderheid en wer den door burgemeester en wethouders teruggenomen voor nader beraad. Een voorstel had betrekking op een recon structie van een deel van de Storm van 's Gravesandeweg bij de Schouwweg. Door versmalling van de wegbreedte en de aanleg van parkeerstroken en enkele andere voorzieningen zou daar een veili ger situatie kunnen ontstaan. De kosten worden geraamd op 18.000,- maar de gemeenteraad zag de noodzaak van die verbetering niet in en had er de 18.000,- niet voor over. Het college nam het voor stel terug. Iets dergelijks gebeurde met een voorstel tot het aanleggen van parkeerstroken op de Starrenburglaan. Er waren daarvoor verschillende plannetjes uitgewerkt. In het eerste plan zou voor de parkeerplaat sen een stuk van de groenstrook in het midden van de laan opgeofferd moeten worden. In een tweede plan zouden de parkeerhavens komen te liggen aan de kant van de RABO-bank en de daarnaast gevestigde garage, maar van dat plan bleken de kosten weer hoger. De raad was ook hier niet overtuigd van de nood zaak van de voorzieningen en het voor stel werd aangehouden. De raad ging tenslotte akkoord met een verbouwing van de zolder van het stalge- bouw, waarin de brandweer is gevestigd. Voor de brandweermannen zullen betere slaapkamers worden gecreëerd terwijl er nog ruimte overblijft voor het onderbren gen van historisch brandweermateriaal en misschien ook voor archeologische vondsten van de Historische Vereniging. I De heer M. A. Maaskant, chef van de afdeling „on derhoud gebouwen" bij de dienst gemeentewer ken Wassenaar heeft de pensioengerechtigde leef tijd bereikt en zal op 1 oktober a.s. afscheid ne men uit gemeentedienst. Die dag is er op het raad huis van 17.00 tot 18.00 uur een afscheidsrecep tie. Iedereen die afscheid wil nemen van de heer Maaskant is daar van harte welkom. De scheidende functionaris be gon zijn loopbaan 49 jaar gele den als timmermansjongmaatje in de bouw. Na de bevrijding ging hij weer werken in de bouw, maar maakte tegelijker tijd in 1946 een begin met een avondstudie aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag. In. 1951 behaalde hij daar het diploma bouwkundige. In april 1953 kwam hij naar Wasse- Contributie omhoog bij PIT'54 ZOETERWOl'DE De tafel tennisvereniging PIT54 heeft problemen met de huur van 't Centrum waar zij haar speelge- legenheid heeft en dat (nog) ei gendom is van het parochiebe stuur. In verband hiermede werd er op de jaarvergadering gesproken over contributiever hoging. Er werd nog geen be sluit genomen maar het bestuur werd wel gemachtigd om tot een drastische verhoging over te gaan wanneer de ontwikke lingen daartoe aanleiding ge ven. Voorzitter W. v. Leeuwen trad af en het bestuur werd gecom pleteerd met de heer H. Janson als zevende man. Het bestuur zal de nieuwe voorzitter kiezen. In afwachting hiervan fungeert P. v. Gent als waarnemend. Merkwaardig genoeg ging de beker voor het beste PIT'54-lid naar een niet-lid. Dit was Ad Blijleven die zich elke week op nieuw bijzonder verdienstelijk maakt met het ophalen van oud papier, dat een belangrijke in komstenbron vormt voor PT'54. SASSENHEIM Jeugdsocie- teit „Moef '71" opent van avond weer de deuren. De soos voor Sassenheimers van 13 tot 17 jaar is dinsdag- en donderdagavond geopend van 20.00 tot 22.00 uur. De soos is gevestigd in „de Stormbal" aan de Vaartkade. VALKENBURG - Het college van burgemeester en wethou ders van Valkenburg stellen de raad tijdens zijn vergade ring van vanavond voor, de begraafplaats uit te breiden van 216 naar 242 graven. De kosten van deze uitbreiding bedragen ongeveer 220.000 gulden. Het college meent dat deze uitbreiding'voldoende is voor de komende 20 25 jaar. SASSENHEIM De Sassenheimse V.V.D.-fractie heeft het college van burgemeester en wethouders van die plaats dringend verzocht door T.N.O. in Delft een onderzoek in te doen stellen naar de hoeveelheid geluid die na de aanleg van de Schipholspoorlijn zal worden geproduceerd. De V.V.D. wil prognoses van de te verwachten totale geluidbelasting en wil deze toetsen aan de normen van het ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne. Tijdens de raadsvergadering van dinsdag 28 september stelt de V.V.D. het verstrekken van een dergelijk opdracht aan T.N.O. aan de orde. Al tijdens de behandeling van de Schiphollijn in het voorjaar van 1975 heeft de V.V.D.-fractie kritiek gehad op de manier waar de mogelijke geluidhinder in de nota, die door het college van Sassenheim is samengesteld, werd afgedaan. „De behandeling van de geluidhinder in deze nota was op z'n zachtst gezegd slordig", aldus V.V.D.-fractieleden. Zij hadden verder kritiek op het feit dat bij de totstandkoming van deze nota verouderd kaartenmateriaal is gebruikt. De V.V.D.-fractie meent dat zij niet kan volstaan met de gegevens van de nota en vindt dat op korte termijn een gedegen onderzoek naar de geluidbelasting moet worden ingesteld. Markten Rijnsburg. bloemen. 20 september Alstroemeria 520 0.621, Anjers am. 21500 0.418; Anthurium 687 1,693; As ters 8394 1.168; Chrys. Gepl. n.c. 37400 0.434; Chrys.' tros n.c. 13406 1.581; Chrys. gepl. jr. c 2400 0,477; Chrys. tros jr. c 10958 1,995; Damlia 7170 0,137; Eikeblad 2235 0,269; Freesia 185 4,064; Gerbera 60; Gladiolen 171855 0,224; Glad Colvill. 1320 0,411; Glad. Manus 25440 0,279, Helianten 34540 0,107; Iris 4150 3, 476; Lelie kelk 340 0.272, Lelie tak kas 78480 0.409, Liatris 33530 0,309; Margriet 90 1,183; Narcis kas 29 3,150, Ornithogalum 7350 0,201; Rozen kléin- bi. 5740 0,174; Scabiosa 1020 0,296, Snijgroen 70 0,730; Statice 603 1.774, 2e soort per bos 130 1,103; 2e srt per stuk 7050 0,212, Narcis koude gr 60 0,180; Anjers tros 6676 0,351 Rozen Baccara 5680 0,520; Rozen sonia 2185 0.451, Lelie tak kou. gr 600 0,349; Stro/Oroogbl one 51 3,137; Stro/- Droogbl bey 1440 1,061; Div. snijbloe men 5064 1.684, Div. snijbloemen 11899 0,255, Orchid Arach imp 3578 0,628, Orchid, dendr imp 25600 0,064; Protea imp 1840 0,935, Div bladsrt. imp 995 1,337; Div. snijbl. imp 3194 0,233; Bego nia 84 1,817, St. Paulea 848 1,016. Roelofarendsveen. bloemen, 20 septem ber Alstroemeria 27 p.s.; Anjers tros 36 p.s.; Asters 88 ps, Chrysanten stuks: Breitner. Alex Betser, Janet Ro- we, Migolie, Clingendaal, Astro, Shan dy. Lovita, Bornholm, Spider, Cremon, Bernstein, 35-74 p.s.; Chrys. tros: Gorrv py, Gemengd, Lizette, Lilian Hoek, Son- ja, Clarette, Koens Elite, Rianekke, Ma- jola, 130-245 p.b.; Chrys. Jaarond: spi der wit/geel 180-220 p.bGerbera 42 p.s.; Gladiolen Peter Pears. Golden Jacksonville. Traderhorn, Eurovision. Praha, Junior Promm, Gemengd. Cor- dula. 175-315 p.s.; Lelie 39 ps.; Liatris 240-425 p.b.; Nerine 50 p.s.; Ornithoga lum 225-325 p.b.; Staticen 160 p.b.; Strelitzia 279 p.s.; Rozen: Belinda, Ca rol, Evergold, Garnette, La Minuette, Marimba, Zonrina, Baccara, llona, Est. Ofarim. Annabel, Motrea, Teach In, Gol den Times, Mercedes, Sonia. Yellow Belinda. Lifirane, 12-71 p.s.. Iris Prof Blaauw. Ideaal. 325-430 p.b.; Freesia Aurora, Golden Yellow. Golden Melody, 150-260 p.b Anjers Alice, Carnaval, Charmeur, Rose. Lena. New Arthur. Keeler, Nora. Le Reve. Rode sim, Espe- rance, Dark Lena, Witte sim, Helga. Yellow Dusty. Dark Lena. 35-59 p.s. Van een onzer verslaggevers ABBENES De bewoners van de Langerak gaan in hoger be roep tegen de gemeente Haar lemmermeer en tegen Osinga b.v. De bewoners zijn in het afgelopen weekeinde bij elkaar geweest en hebben vrijwel una niem besloten in beroep te gaan bij het Gerechtshof. Voor de Haarlemse Arrondissements rechtbank werden de Langerak- bewoners vorige week in het ongelijk gesteld. De eigenaar- bewoners vinden dat er nog genoeg kanten van de kwestie met gemeente en Osinga onbe licht zijn. De problemen tussen de bewo ners van de Langerak in Abbe- nes met de gemeente Haarlem- en het bedrijf Osinga b.v. dateren van mei van dit jaar. De oude boerderij op de hoek van de Hoofdweg/Langerak werd verkocht aan het bedrijf, dat van het achterliggende ge bied een opslagterrein maakte voor palen en betonblokken. Dat terrein grenst direct aan de achtertuinen van de eigenaar bewoners van de Langerak. Zij vinden de vestiging van een der gelijk bedrijf in tegenspraak met de aldaar geldende agrari sche bestemming. Zij zijn boos op de gemeente omdat zij niets gedaan heeft tegen de vestiging van Osinga b.v. en tegen het creëeren van een open opslag terrein.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 7