Bax'Foreholte zonder scheidsrechters... Verdiende i VERRASSEND OPTREDEN MERCAS0L T0V VERRAST LSRG NIET „WAKKER": 8-21 SPORTTRIBUNE ooo HVS-DAMES ONGESLAGEN AAN LEIDING Piet van Leeuwen snelste Kleine nederlaag tegen Buitoni: 66-70 LEIDSE COURANT pagina i NOTEER m.i.vals nieuw kwartaalabonnee van de Leidse Courant naam adres: woonplaats: Stuur als dank voor de moeite het „schip in de fles" naar: naam. adres woonplaats: Deze bon in open envelop zonder postzegel sturen naar: antwoordnr. 349, Leiden. Voor u het ..schip in de fles" als dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaal abonnement op de Leidse Courant Van onze handbal medewerker LEIDEN Het begint erop te lijken dat het Neder lands Handbal Verbond de verschillende zaalhand- baltoernooien belangrijker vindt dan de veldcompetl- tie. Terwijl op het internationale zaalhandbaltoernool van Animo te Den Haag bekwame scheidsrechters in overvloed aanwezig waren, moesten de dames van Bax-Foreholte onverrichterzake naar Voorhout terug keren, omdat het scheidsrechterskoppel zonder be richt verstek had laten gaan. Voor een wedstrijd In de landelijke 1e klasse natuurlijk een misser van de eerste orde. Het zal voor trainer Frank Bonte op deze manier moeilijk worden de dames van Bax-Foreholte voldoende te motiveren voor de volgende veldwed- strijden. De dames van Northa hebben zich zeer goed hersteld van de onfortuinlijke nederlaag vorige week tegen Actief. Het Vlaardingse Hollandiaan werd met de alleszeggende cijfers van 11-2 volkomen overspeeld. Via een verrassende 0-1 wist Northa ongehinderd een ruststand te bereiken van 5-1. In de tweede helft deed Northa er nog een schepje bovenop. Keer op keer werd de Vlaardingse verdediging voor onoplosbare problemen gesteld. Vooral Monique Heemskerk liet zich gelden. Aan de andere kant werden de weinige doelrijpe kansen van Hollandiaan bekwaam gestopt door de goed op dreef zijnde Mirjam Spierenburg. Indien Northa de komende wedstrijden op deze wijze blijft spelen, moet de koppositie haalbaar zijn. Voor de Northa-doelpunten tekenden: Monique Heemskerk 5x. Leidy Vinke 4x. Rinie Heemskerk en Nelleke de Jong. De heren van Northa leden, voornamelijk door condi tiegebrek, een kansloze 10-18 nederlaag tegen HEC. MMO (dames) heeft via een ruime overwinning (6-1) op EDH uit Delft de eerste winspunten binnengehaald. Deze overwinning is geen moment in gevaar geweest. De dames uit Hoogmade toonden zich schotvaardiger dan hun tegenstandsters, terwijl in verdedigend op zicht aan MMO-zijde weinig kansen werden weggege ven. Hierbij dient te worden opgemerkt dat doelverde- digster Riekie Brunt in uitstekende vorm stak. Zij stopte o m. 2 strafworpen. De streekderby a.s. zondag tegen Northa belooft een interessante wedstrijd te worden. De zes MMO-doelpunten kwamen op naam van Corrie Borst 2x, Adrie van Leyden 2x, Gerda van den Berg en Nicolien van Leeuwen. De heren van MMO blijven winnen, zij het dat het dit keer tegen de routiniers van Quintus 3 wat meer moeite kostte. Het werd uiteindelijk een verdiende 14-12 ovenwinning. Topsocorers aan MMO-zijde: Ge rard en Hans Elsgeest, Piet Bank en Gerard den Hollander. Jong Ade en Animo hebben in een spannende wed strijd de punten gedeeld 9-9, alhoewel Animo in de eerste helft op een regelmatige ovenwinning leek af te stevenen. Jong Ade liet in deze fase van de wedstrijd vooral verdedigend veel steken vallen, waar van Animo dankbaar profiteerde. Bij rust hadden de Haagse dames dan ook een comfortabele 3-6 voor sprong opgebouwd. In de tweede helft leek er een ander Jong Ade in het veld te staan. Zowel verdedi gend, met betrouwbaar sluitstuk Wil van der Geest, als aanvallend klopte het nu. Via 4-6, 5-6, 5-7 en 6-7 nam Jong Ade zelfs de leiding met 8-7 na twee voortreffelijk afgeronde break-outs van Margaret van Leeuwen. Animo leek zelfs een verloren ploeg toen Helma van der Geest 5 minuten voor het einde de stand bracht op 9-7. Animo wist echter, zij het met wat geluk, toch nog naast Jong Ade te komen. Gezien het vertoonde spel echter een juiste uitslag. Van de Jong Ade-doelpunten nam Helma van der Geest het leeuwendeel (5x) voor haar rekening. De dames van HVS leverden een knappe prestatie doorhet toch beslist niet zwakke AHC'28 met niet minder dan 8-1 naar huis te sturen. Door deze overwinning en het gelijke spel van Jong Ade heeft HVS zich nu alleen en nog steeds ongeslagen aan de kop van de regionale 2e klasse B genesteld. HVS toonde zich in deze wedstrijd zowel verdedigend als aanvallend oppermachtig. De ovenwinning is dan ook geen moment in gevaar geweest. Na een ruststand van „slechts" 3-0 werd in de tweede helft doorgedrukt naar een vorstelijke 8-1. De doelcijfers van HVS 65-16 moeten voor dekomende tegenstandsters een waar schuwing betekenen. De HVS-doelpuntenkwamen op naam van:Cobia Goeman 3x, Ank van de Bos 2x, Leny van de Bos 2x en Sjaan Waayer. De dames van Nio wisten in een meer spannende dan mooie wedstrijd de volle winst te behalen op Odis 8-7 (ruststand 5-4). Corrie Weening 3x, Sonja van Emmerik 3x en Ria van Velsen 2x zorgden voor NlO-score. De dames van Sanocei-Satumus tenslotte behaalden hun eerste winstpunten tegen het derde team van AHC'28 in een bepaald niet doelpuntrijke wedstrijd 2-1 (ruststand 2-0). Jeugdspeelster Paula van der Hulst verdedigde het Leidse doel met verve. Van onze sportredactie LEIDEN De wielervereniging Swift organiseerde dit weekend versa. Hier legde Maarten haar traditionele wedstrijd Lelde- veld beslag op de eerste n—Utrecht—Lelden. Winnaar met i werd Piet van Leeuwen, die de eindsprint won van Relnier Hoog kamer. Samen waren ze uit het peloton ontsnapt. Ze legden de ongeveer 100 kilometer af In de tijd van 2.34.54 uur. Als derde eindigde op korte af stand Wim van Velzen. Vierde chard Neutenboom de werd Jan Jansen op drie minuten, Paul Albers legde bij de gevolgd door Jan Zwaan en Kees beslag op de tweede plaats. i zijn kielzog Aloys n Tijmen Koets. Tijdens regionale in Den Haag behaalden jeugdleden van Swift taten. In de rigen finishte eerste. Bij de 12-jarigen Leiderdorp wint regionaal Van onze tateltennismedewerker Delfzijl Attak heeft zich enigs zins vergist in de kracht van het Noordwijkse TOV. Verwonderlijk was al de 3-3 tussenstand, die TOV bij elkaar haalde, maar dat invaller Paul Petrovitsj zelfs een 3-4 stand kon laten aantekenen werd toch niet verwacht Hierna verloor Ruud Alkemade zijn laatste partij, maar Sjaak van Veen bracht TOV wederom op voor sprong. Dat de laatste partij door Petrovitsj werd verloren was jam mer voor TOV, maar een gelijkspel was toch al heel wat. Scores: Van Veen 2, Alkemade 2, Petrovitsj 1 Scylla heeft de eerste punten bin nen door winst met 7-3 op AMVJ. Na een 4-1 voorsprong voor Scylla kwam AMVJ nog terug tot 4-3, maar toen was het snel afgelopen. Joly Sojinu won al zijn enkelspelen met ruim verschil. Peter van Schie moest eenmaal de winst aan zijn tegenstander laten, Theo Bakker sloot de rij door eenmaal winnend af te sluiten. Scylla 3 won zeer overtuigend de uitwedstrijd tegen NMB/VDO 2 met 9-1. Alleen Frits Kantebeen moest een nederlaag incasseren. Irene-Avanti werd 6-4. Peter Groot en Theo Louwers wonnen elk tweemaal; daar bleef het bij, want Peter de Groot won niet en het dubbel was ook voor Irene. De 6-4 winst van dames Avanti 1 op Delta- Lloyd was aan de lage kant. Er had meer in kunnen zitten, omdat van Delta-Lloyd Sonja Heltzel en Anne- miek van Moorst afwezig waren. Judy Williams won van Annemiek Smits en Brigitte Kooter. Bettine Vriesekoop bleef ongeslagen, An nemiek Smits won tweemaal en Brigitte Kooter éénmaal. Dames Avanti 2 behaalde dezelfde uitslag als het eerste damesteam; het werd 6-4 tegen NMB/VDO. Liesbeth Smits won haar partijen, Mirjam van der Poel en Wilma Kooter wonnen elk éénmaal terwijl gezien de uitslag ook het dubbel voor Avanti was. Mizu SCO tegen Delta-Lloyd 3 werd 10-0 aldus geen enkel pro bleem voor het trio Thung-Kuijper- Polak. NMB/VDO 4 ontving Docos en verloor volgens verwachting. Ed Fallaux en Ed van der Berg zagen Jan van der Zalm. twee verloren partijen spelen. Treffers uit Bovenkarspel ontving Docos 2; ook hier werd met 8-2 door Docos gewonnen. Ton L'Ami bleef wederom ongeslagen, Gerard van der Klaauw won tweemaal en invaller Fred Bracké won alleen van de sterkste tegenstander. De Treffers gingen op bezoek bij Combi en zagen alleen het dubbel verloren gaan, aldus de tweede 9-1 overwinning voor het trio van Rui ten, van der Zwet en van Beek. De Treffers2 verloor met 7-3 van Over- schie. Kees van Klink won twee maal, Cees Vesseur zorgde voor het derde punt. De Dames van Scylla veegden Middelburg-Zuid volgens verwach ting met 10-0 van de tafel. Vrien denschaar klopte Scylla 4 met 6-4. Fred van der Zeeuw won zijn par tijen, Jos de Wekker voegde daar eenmaal winst aan toe, maar Joost Mentink kwam niet aanwinst toe. Scylla 5 versloeg Evro Salaman ders 3 met 6-4. Nico Blansjaar en Frits Hollander wonnen elk twee maal, Nico Weber won eenmaal en ook het dubbel was voor Scylla. (Van onze basketbalmedewerker) LEIDEN Als een goed begin, indachtig het spreekwoord, het halve werk zou zijn, lijken er voor Mercasol Lelden minder proble men te komen, dan aanvankelijk verwacht werden. De Leidse bas ketballers hebben zaterdagavond het sterke Buitoni (vorig jaar be kerwinnaar) het vuur zeer na aan de schenen gelegd en het scheel de maar bijzonder weinig of Mer casol had gewonnen. Dat lukte nu net niet. Door een paar foutjes in de slotminuten zegevierde Buitoni met 66-70, maar de Haarlemse coach Frank Kales stond het zweet wel op het voorhoofd. Wellicht dat de blessures van Peter Kop en Peter Paulides een rol gespeeld hebben. Met deze twee erbij zou Mercasol wellicht hebben gewonnen. Coach Hennie Blom: "Voor de blessures was ik erg optimistisch. Nu echter was ik voor de wedstrijd tevreden met een ne derlaag van tien punten. Achteraf ben ik teleurgesteld". Teleurgesteld echter niet in het optreden van de nieuwe Ameri kaan Gregory Bell, want de pas vier dagen in Leiden vertoevende man uit Californië voldeed zonder meer. Past uiteraard nog niet he lemaal in het systeem, dat moet groeien, maar schiet goed en kan ook onder de basket aardig uit de voeten. Mercasol - Buitoni was in de eer ste minuten alles behalve een ere- devisiewedstrijd. Na vijf minuten was de stand pas 5-6. Even liep Buitoni weg naar 5-10. maar daar mee was bijna het grootste ver schil van de wedstrijd bekend. Voortdurend schommelde het on derscheid tussen beide ploegen rond de vier punten en dat maakte het voor de (verrassend) vele toe schouwers- er moest zelfs een ex tra tribune worden uitgezet - erg leuk. Omdat de gemiddelde toe schouwer vooral voor het specta- kel komt., lijkt Mercasol met Bell een goede keus te hebben gedaan. Zuivere schoten, knappe passeer bewegingen en zeer onverwachte passes komen uit zijn handen. Een dunk kostte hem echter na rust een technische fout, omdat hij aan de ring bleef hangen. Halverwege leidde Buitoni met 35-39 en dat was van Leidse kant een goede prestatie. De instorting kwam, zoals vorig jaar, nu na de rust niet. Afwisselend in een 1-3-1 en een 2-3 zone verdediging werd Buitoni, bij wie Collins en de Nederlandse Amerikaan Visser bepaald niet meevielen, afgestopt. Het bleef gelijk opgaan. Eric- Jan Berendsen scoorde via een ■droombal'. terwijl Bell, Hoeksema en de akelig rustige Bartholome Buitoni de kans niet gaven uit te lopen. Na drie minuten leidde Mer casol zelfs met 43-42, maar de Haarlemse ploeg herstelde snel en hield, ook al dankzij wat foutjes bij Mercasol de kleine marge vast tot het laatste signaal van de zwak ke arbiter Wessels en zijn goede collega Barrett. Scores Mercasol: Bell 27, Hoekse ma 15. Bartholome 14, Berendsen en de Jong 4, Maassen 2. Topsco rers Buitoni: Freeman 16, Visser 13 en Collins 12. Schotpercentages: M-36% en B-40%. Regionaal wisselend succes. De dames van Mercasol wonnen ge makkelijk van Jugglers. De nieuwe lingen in de eerste divisie kwamen er nauwelijks aan te pas. Rust 35-23 en eindstand 66-32. Tops- coorsters: Annette Maassen 18 en Marlies Bosman 17. Van de tweede divisie clubs kwam Lisse niet in actie en was er verder alleen winst voor VAK-Stars (LISC). De debutant won van Van den Bosch Eagles met 88-50 (44-26). Meest productieve mannen waren Dauwsen (20) en Neijhorst (18). Luba speelde een erg zwakke wed strijd bij ROS in Rijswijk. Kwam ruim achter, hoewel het bij rust pas 37-31 was. Pas in de laatste minuten kon Luba terugkomen en de schade beperken tot 68-64. Christiaan Uhlenbeck was de beste schutter met 23 punten. BVO en Red Stars maakten er in Alphen een schuttersfeest van. BVO, erg verzwakt dit jaar verloor met 90- 111 (39-48). Oe produktie kwam vooral van Verschuren (21), Ross (21) en Klazinga (25). De guards scoorden bijna niet. Vic Bartholome van Mercasol in actie "onder" de basket van Buitoni. LEIDEN Gisteren is de hockey- competitie voor alle klassen los gebarsten. Overwinningen vielen er te noteren voor de dames en de heren van Leiden, de heren van Forescate en Alecto, en de dames van Noordwljk en Room burg. Heren Deventer-LMHC: 6-2 Op een moeilijk veld heeft Leiden een verdiende overwinning be haald. Al na twee minuten was het raak uit een strafcorner, gescoord door Rob Feenstra. Door deze rug gesteun speelde Leiden erg mak kelijk. Op het middenveld, met uit blinker Henk v. Veen, kon zij een ovenwicht creëren. Leiden kreeg zodoende mogelijkheden, maar kon niet doordrukken. Pas in de tweede helft werd er voldoende afstand genomen, toen Rob Feen stra een strafpush verzilverde, toe gekend omdat Ton Gardeniers on deruit was gehaald. Pas in de laatste minuten werden de koek- stadbewoners echt gevaarlijk. Kee per Maftijn Drijver kreeg het moei lijk bij drie strafcorners op rij, maar wist zijn doel schoon te houden. Roomburg-Te Werve: 6—1 Een aanvallend Roomburg heeft genoeg kansen op de zege gehad, maar kon niet tot een doelpunt komen. Uit een van de schaarse uitvallen van de Hagenaars ont stond een situatie, waarin de scheidsrechter een strafbal zag. Keeper Ino Leye was kansloos. Na dit doelpunt dat halverwege de tweede helft viel, kon het teleurge stelde Roomburg geen vuist meer maken. VCL-Forescate: 6-3 Forescate liet zich niet van de wijs brengen door het feit dat de wed strijd een half uur te laat begon. Al na zes minuten scoorde Edwin Dekker door de Haagse verdedi ging te omspelen. Forescate was technisch en conditioneel beter en dat kwam in de tweede helft naar voren. Bob Hofland maakte 02 uit een strafcorner en vlak voor tijd werd het nog 0—3 uit een straf push van Peter Mastenbroek, na- Bennebroek-Noordwljk: 2—0 -Na een sportieve wedstrijd Bennebroek zich een geluk J winnaar noemen. Beide par waren aan elkaar gewaagd, en gaf een leuke strijd. Door een 1 een buitenspel luchtje omgir( doelpunt was het 1—0 bij Ondanks Noordwijks techn overwicht in de tweede helftfc het doelpunt toch aa kant. Coach Joustra van No wijk, tevens trainer van broek vond de uitslag wat g« teerd gezien het vertoonde spe Reigers-Alecto: 3—4 Bij de rust waande Alecto zeker met een 3—0 voorspr maar kwam toch nog bijna be gen uit. Wat voor rust liep, doelpunten van Hans Hartgers en Rob Kruidenier, was na rus te zoeken. Pas drie minuten j tijd kon Martin Ririasa de 1 veilig stellen. Dames Gooische-LMHC: 0—3 Een verdiende overwinning vak Leidse dames. Twee doelpul van Machteld v. Vloten en eer* Godelief v. Roosmalen gaveil juiste krachtsverhouding ->erJ Roomburg-Forescate: 2- In een van beide kanten h( wedstrijd, kwam Roomburg i rust op 1—0 doordat Els Reiii een strafcornerrebound benL Ook in de tweede helft beL Roomburg een overwicht. AL Schermer maakte 2—0 uit J_ strafbal. Pas in het laatste kwfy kwamen de Voorschotenaren rug. Saskia Leeman redde de q Haarlem-Noordwljk: 03 j" Tegen eigen verwachting in l makkelijke overwinning voory Noordwijkse dames. Een opi fronten beter Noordwijk gingr. ten met 0—2 na doelpuntend Brigitte v. Kemenade en Mal Ebeling. Alweer Marijke Ebr bepaalde de eindstand op 0 Bennebroek-Alecto: 3—0 Een verjongd Alecto kon hetk bolwerken tegen mede prom# dus Bennebroek. Drie kansen kend evenzo vele doelpunten. I Van onze sportredactie LEIDEN Leiderdorp is verras send winnaar geworden van het regionale (basketbal)-jeugdtoer- nooi van Mercasol. De Leiderdor pers bleven Kimbria uit Maastricht en het organiserende niet in wedstrijdpunten, in doelsaldo voor. Pluto gen) en Luba bezetten de en vijfde positie. De Leidse Studenten wisten tegen het sterke AAC niet tot winst te komen. In tegenstelling tot het treffen r stadgenoot DIOK (Zie foto) dat LSRG verleden week nog wel in z'n voordeel besliste. Van onze rugby-medewerker LEIDEN—LSRG heeft het sterke optreden van vorige week niet kunnen prolongeen. In de tweede competitiewedstrijd van dit seizoen werd op eigen terrein van het sterke Amster damse A.A.C. met 8-21 vertoren. Studenten kickten de bal teveel, waardoor veel balverlies werd geleden en Robert van Moxem reeds na tien minuten de eerste bal achter de Leidse doellijn kon drukken (0-4). Leiden rea geerde alert. De driekwart-lijn werd snel uitge speeld, waarvan Peter Siegers profiteerde (4-4). Maar al gauw bleek, dat daarmee de spelcon- centratie aan Leidse zijde was verdwenen, want vrij spoedig kwam AAC via Peter van Wel op 4-8. De balbehandeling werd zienderogen slech ter en ook het aantal technische fouten steeg tot een ongewenste hoogte. Uit de daarvoor toegwezen penalty-kicks wist Ad van Dalen de Amsterdamse voorsprong te verhogen tot 4-14. Nog voor de pauze wist Van Wel na een snelle rush weer een try in het Leidse drukken: 4-18. Direct na de hervatting verhoogde AAC def na een offside-overtreding tot 4-21. De L Studenten leken voor korte tijd wakker g te zijn. Ondanks de grote druk op het damse doel kwam Leiden door een try v Meurs niet verder dan tot 8-21 terug, be wedstrijd DIOK-NFC (Amstelveen) gesteld, omdat vier spelers van DIOK van aantreden in het voorlopige nationale teafl uitkomt tegen het sterke South of Scotland

Leidse Courant | 1976 | | pagina 16