VERDEDIGING VAN HET EIGEN GELIJK Photokinatriomf van het kleine Den Uyl: Van Agt heeft niets miszegd Davina had voorouders in Nederland ibinet niet tegen ïder bestuur VAD Telescoop aan ballon onderzocht licht van sterren Abortus-debat: asmusprijzen uitgereikt Leidse St. Pieterskerk heeft gisteren dr. G. van der Wal, rzitter van de Stichting Premium Erasmianum de Erasmusprlj- uitgereikt aan de Franse hoogleraar In de rechtsvergelijking David en de internationale organisatie Amnesty Internatlo-, Prinses Beatrix en prins Claus woonden de plechtigheid bij, Jngin Juliana en prins Bernhard stuurden gelukstelegrammen I de laureaten. Prov. David (rechts op de foto) ontving de prijs r zijn bijdrage aan de harmonisatie en eenmaking van het t in verschillende landen, Amnesty International voor haar I voor de vrijheid van geweten en meningsuiting. De prijs in ontvangst genomen door internationaal voorzitter Dirk (Van onze correspon dent Roger Simons) LONDEN De be vallige Engelse ex- debutante Davina Sheffield (25), mo menteel door velen als de toekomstige nieuwe koningin van Engeland beschouwd wegens haar goede vriendschap met kroonprins Charles (27), is van moeders zijde van Nederland se afkomst. Mevrouw Sheffield werd verle den jaar vermoord door 2 jonge inbre kers. Zij was een af stammelinge van de familie van Limburg Stirum en van het zelfde geslacht als Anna van Kleef, de vierde vrouw van Hendrik VIII Na al het geroddel over een mogelijke aanstaande verlo ving, was het duide lijk, dat Engelse stamboomspecialis ten Davina's verre verleden zouden uit pluizen. Dit is een Engelse liefhebberij, die je zelfs op bestel ling kunt laten doen (als je er het vele geld voor overhebt). Voor de mogelijke toekomstige koningin van Engeland hebben de experts het echter gratis gedaan. Nijvere genealogen ontdekten, dat de Britse kroonprins en zijn vriendinnetje in feite achter-neef en nicht zijn in de acht tiende graad. Een van Davina's voorva deren verkocht in 1762 Palace aan de Britse koninklijke fa milie, die daar toen slechts 28.000 pond voor betaalde. Davina Sheffield schijnt zich haar his torisch verleden niet erg aan te trekken. Zij verblijft nog steeds op het afgele gen Schotse eiland Zuid-Uist, waar ze zondag aangekomen is met 13 vrienden. Haar enige uitstapje tot nu toe was een korte trip met een vriendin naar het ei land Noord-Uist, om te gaan winkelen. Ze hebben er lange stuk ken tweed, warme sokken en een paar dikke truien gekocht. Uit die inkopen wordt nu afgeleid, dat prins Charles een behaaglijke winter te wachten staat. Ruzie over alimentatie: in 46 jaar 24 processen BERGEN (ANP) - De in het Noordhollandse Bergen wonen de 82-jarige Jaap Bierbrauwer overweegt zich dit najaar te laten gijzelen uit protest tegen een alimentatie die hem 46 jaar geleden werd opgelegd. Zijn vrouw die in 1930 van hem is gescheiden, heeft 23 processen gevoerd tegen haar ex-man. In totaal heeft Jaap Bierbrauwer al meer dan 100.000 gulden aan proceskosten betaald. Ruim 2 jaar geleden richtte hij zich ter gelegenheid van zijn 80e verjaardag met een smeek schrift tot de koningin. De brief werd doorgezonden naar minis ter Van Agt die in een persoon lijke brief liet weten niets voor de bejaarde man te kunnen doen. Hij adviseert hem even tueel een 24e proces aan te spannen. De alimentatie waarmee Jaap Bierbrauwer thans definitief wil stoppen beloopt ongeveer 250 gulden per maand en wordt trendmatig verhoogd. (Van onze parlementaire redactie) AAG Als er vanuit de Tweede Kamer sterke aandrang bitgeoefend om in het bestuur van het vermogènsaanwasde- nds ook regeringsvertegenwoordigers op te nemen, dan zal iinet zich hiertegen niet sterk verzetten. Dit heeft minister- lat Den Uyl gisteravond desgevraagd verklaard tijdens zijn Jkse persconferentie. ■wetsontwerp voor de VAD staat als regeling aangegeven, ■heffingen op overwinst moeten terechtkomen in een fonds, fluitend door de vakbeweging zal worden beheerd. Hiertegen 1 verzet gerezen, ondermeer omdat dit teveel macht in één ju leggen. De PvdA-fractie in de Tweede Kamer speelt met fcchte in het fondsbestuur ook regeringsvertegenwoordigers lemen, zodat het Kabinet en daarmee het parlement eveneens 1 op het beheer krijgt. enlijke synodes: IDEL VERENIGDE IK AFGEWEZEN r (ANP) De gezamenlijke vergadering van de Hervorm- i Gereformeerde Synode heeft gisteren het model voor een jde kerk afgewezen. De commissie die het model had pen, heeft als nieuwe opdracht gekregen een aantal model- fcr een gezamenlijke kerkorde te vergelijken, waarna de fcn in een volgende synodevergadering besproken zullen Ook kreeg de commissie de opdracht een eerste artikel in kerkorde van een verenigde kerk te formuleren, waarin «titeit van de verenigde kerk wordt omschreven. Eerder had {adering de beide synodes aanbevolen een geschrift te doen en waarin enkele grondlijnen van het belijden in kaart i gebracht. nk niefeHT (ANP) - fotoiet ogenblik ikkil een |pn taanse ballon 'ote telescoop derlandse ma- Je Vbor het heelal de I spectra ron- S ecderren heeft ant-KW-De ach<- HpIüP k"lo wegen- Iscoop met een zoer van veertig ilde eter behorende lentaria werd 1 3«acht van don- op vrijdag ices opgelaten d stratosfeer- gevuld met kubieke me- erd ium van de basis Palesti- enjn e Amerikaan- iid. Texas. De ballon werd tot een hoogte van 41 ki lometer gebracht. Bo ven de ozonlaag van de aardatmosfeer kon toen met de kij ker gedurende de he le nacht het ultra-vio lette licht van dertig sterren worden be studeerd, aldus de universiteit van Ut recht De televisiebeelden van de spektra (de intensiteit van de golflengten) rondom de sterren werden naar beneden ge seind, waar de Ut rechtse onderzoekers en hun Amerikaanse collega's de operaties van het instrument bestuurden. Door de zeer grote gevoelig heid van het tv-sys- teem konden de ster ren duizend maal sneller en nauwkeuri ger worden waarge nomen dan met enig ander instrument tot nu toe. (Van onze parlementaire redaktie) DEN HAAG Drie dagen lang heeft de Tweede Kamer zich beziggehouden met een van de allermoeilijkste en gevoeligste on derwerpen: de abortus-wetgeving. Volgende week woensdag en donderdag zullen de beraadslagingen worden voortgezet, met mogelijk op donderdagavond een afronding van het debat met de stemmingen. De kans is groot dat de stemmingen pas op dinsdag 28 september worden gehouden. De kamerfracties' en de indieners van de twee initiatiefwetsvoorstellen hebben hun standpunt gegeven in soms boeiende en indrukwekkende beschouwingen. Bij de een lag het accent op de noodzaak om de verou derde wetgeving aan te passen en daarin meer rekening te houden met de veranderde opvattingen in de maatschappij. De ander liet zich in zijn beschouwing leiden door zijn diepste overtuiging op basis van geloof of mensbeschouwing. De moraal en de ethiek waren drie dagen lang niet weg te cijferen. Komende week zullen de politieke en wet stechnische kanten van het probleem veel sterker naar voren komen. Want dan gaat het er in de waardig gevoerde politieke 1 strijd om, hoe het wetsvoorstel dat uiteinde lijk de meerderheid zal krijgen er in feite komt uit te zien. De verwachting ligt dan ook voor1 de hand dat de christen-democra ten zich bezinnen op amendementen tot wijziging van het wetsvoorstel van Pv dA/WD. Van een echt debat is nauwelijks sprake geweest, maar dat was ook niet te verwach ten. De standpunten over de vernieuwing van de abortus-wetgeving liggen muurvast. De beschouwingen in de kamer moeten dan ook worden gezien als een verdediging van het eigen gelijk. Gezegd moet worden dat zowel de meeste woordvoerders van de frac ties als de indieners van de initiatief-wets voorstellen zich hebben ingespannen om zich diepgaand met de moeilijke en tere problematiek bezig te houden. De belang rijkheid van de materie kwam in de kwali teit van de beschouwingen tot uitdrukking. De vier indieners van het wetsvoorstel van PvdA/VVD v wisten bij voorbaat dat hun initiatief de meeste kans maakt om te wor den aangenomen. Dat maakte hun verdedi ging gemakkelijker, waarmee niet gezegd wil zijn dat zij zich er gemakkelijk van hebben afgemaakt. De dames Van Leeuwen en Gardéniers-Berendsen - geen jurist en geen arts - hadden het veel moeilijker. Ze beseften dat ze de kamermeerderheid niet mee hebben. Dat sterkte hen kennelijk in hun overtuiging, want zij dwongen bewon dering af door hun bezielde verdediging van het christen-democratische standpunt. Vooral mevrouw Gardeniers deed een klem mend beroep op haar medekamerleden om toch vooral echte hulp te willen bieden aan een medemens-in-nood. „Gegrepen" door ve le confidenties van vrouwen riep ze: „Abor tus is schijnhulp". Een sterk argument van mevrouw Van Leeuwen was haar opmerking dat iedereen het afbreken van een zwangerschap ziet als een „noodoplossing", een „uiterste redmid del". Volgens mevrouw Van Leeuwen was het wetsvoorstel van KVP/ARP nu juist bedoeld voor die „noodoplossingen" en daarom begreep ze de weerstand tegen dat wetsvoorstel niet. Ze had natuurlijk helemaal gelijk, toen ze Kamerleden als drs. Franssen (PvdA) en mr. Geurtsen (VVD) bestreed in (hens opvat- Bas de Gaay, Fortman (PPR) zijn het hele- ting dat er alleen maar een gradueel en geen maal eens met de geest van het voorstel van principieel verschil tussen de twee wetsvoor- KVP/ARP. Maar beiden vrezen dat hiermee stellen bestaat. in de werkelijkheid van nu niet kan worden Want het wetsvoorstel van PvdA/WD zal, gewerkt. En het heeft geen zin om een als het tot wet is verheven, de huidige onwerkbare wet aan te nemen, abortus-situatie dekken, zij het dat de klinie- In de worsteling van de kamerleden met ken erkend moeten worden, waardoor de deze „kwestie van leven en dood" zal woens- medische kwaliteit van de ingreep kan wor den gegarandeerd. Als mr. Geurtsen dag en donderdag nog wel worden gepro beerd in het ontwerp van PvdA/VVD meer dat de vier indieners van het PvdA/WD- waarborgen tot bescherming van het onge- ontwerp niet „het hek van de dam" willen, dan kunnen tegenstanders alleen maar con stateren dat het hek al een paar jaar zoek is. KVP/ARP proberen met hun wetsvoorstel boren leven te krijgen. Maar de vier indie ners zullen zich er tegen verzetten dat hun ontwerp sterk zal worden geamendeerd. Ze kunnen dat doen, omdat hun meerderheid- een nieuw hek aan te brengen, waarbij het spositie niet tot concessies dwingt. Echt criterium dat de wet het leven moet besch^r- bevredigend aflopen zal het abortusdebat men geen geweld wordt dan ook niet. Want bij een einduitslag van PvdA en VVD vrezen dat als de strakke pakweg 80 tot 70 kan niemand zich gelukkig normering van het christendemocratische voelen, omdat daarmee alleen maar de ern- ontwerp wet zou worden, er weer een kloof stige verdeeldheid over deze jarenlang sle- komt tussen wet en werkelijkheid en vrou- pende zaak onderstreept wordt, wen weer naar illegale praktijken worden Ook donderdagavond zal het laatste woord er nog niet over gezegd zijn. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister-president Den Uyl heeft gisteren gezegd, in reactie op uitspraken van minister Van Agt van justitie, dat zijn vice- premier niets heeft miszegd over de aanhangige abortus-wetsont werpen. Intussen liet hij wel blij ken, dat hij niet zo gelukkig was met het optreden van de heer Van Agt. „Het is weer één van die vervelende zaken, waarmee het ka binet af en toe te maken krijgt". Van Agt zei in de kamer tijdens het abortus debat, dat alleen een regeling, die in vol doende mate de zorg voor het ongeboren kind garandeert, de goedkeuring van het kabinet verdient. Sommige politici en com mentatoren zagen hierin een voorkeur van de minister voor het CDA-ontwerp, wat hem dan weer kwalijk werd genomen omdat bewindslieden geen uitspraken plegen te doen over initiatief-ontwerpen van kamerle den zolang het eindstadium van de behande ling niet is bereikt. Den Uyl: „Men kan in redelijkheid zeggen, dat de heer Van Agt met deze zin op geen enkele wijze enige uitspraak heeft gedaan ten aanzien van de aanhangige wetsontwerpen". Kennelijk was deze reactie tijdens de kabinetsvergadering van gisteren geformuleerd. Naar aanleiding van Van Agts opmerking, dat hij sprak namens het kabinet zolang het tegendeel niet is bewezen, zei drs. Den Uyl, dat de twee thans in discussie zijnde wets ontwerpen van resp. P.v.d.A./V.V.D. en K.V. P./A.R. nooit in het kabinet aan de orde zijn geweest, dat er in het kabinet nooit enige uitspraak over is gedaan en dat er dus geen sprake kan zijn van welk kabinetsstandpunt dan ook. Onderzoek naar steekpenningen sociale 'dienst ROTTERDAM (ANP) Na een intern onderzoek heeft het college van burgemees ter en wethouders van Rot terdam besloten een justi tieel onderzoek te vragen naar mogelijke frauduleu ze handelingen bij de so ciale dienst van de ge meente. Ambtenaren zou den voor verrichte dienst en steekpenningen en/of goederen hebben aangeno men. Volgens een woordvoerder van de gemeente waren er enige tijd geleden geruch ten, dat ambtenaren op het wijkbureau Sionstraat zich schuldig zouden hebben ge maakt aan frauduleuze handelingen. Bij het verle nen van uitkeringen zouden zij zich hebben laten verlei den giften van de mensen aan te nemen, die voor een uitkering in aanmerking kwamen. Kamerfracties bezorgd over Nederhorst-Staal DEN HAAG (ANP) - De ka- merfracties van PvdA, KVP en ARP uit de Tweede Kamer heb ben grote zorg over het rege ringsstandpunt met betrekking tot de onderhandelingen tussen Nederhorst-Staal te Gorinchem en Hollandia en De Groot Dit blijkt een brief van de Ka merleden Wierenga (PvdA), Van Zeil (KVP) en Van Houwelingen (ARP) aan minister Boersma. Naar de mening van de drie Kamerleden is een van de voor naamste bezwaren tegen de ge kozen oplossing dat er door De Groot en Hollandia 'onvoldoen de' garanties kunnen worden gegeven dat het nieuwe staalbe drijf in Gorinchem binnen een redelijke termijn tot een bedrijf met 400 500 werknemers zal worden uitgebouwd. Maastricht (ANP) Prof. dr. F. H. Wittmann is de ere-medaille '76 toegekend van de Rilem, een internationale vereniging van laboratoria en instellingen in de gehele wereld voor de be proeving en het onderzoek van materialen en (bouwconstruc ties. Vrijgesproken van doodslag op echtgenote DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft gisteren vervroegd uitspraak ge daan en een 42-jarige wacht meester van de rijkspolitie uit Cuyk wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken van de hem ten laste gelegde doodslag op zijn 33-jarige vrouw tijdens een zwempartij in het Gardameer. De man is onmiddellijk in vrij heid gesteld. De officier van justitie, die de doodslag bewezen achtte, had donderdagmiddag zes jaar ge vangenisstraf met aftrek van het voorarrest geëist, geëist. Industriebond NKV wijst wijziging wet Ondernemingsraden af BREDA (ANP) Voorzitter P. Spijkers van de industriebond NKV vindt het wetsontwerp herziening wet op de onderne mingsraden fataal voor een ver dere bedrijfsdemocratisering eh voor de werknemersbelangen. Hij wil het wetsontwerp in de huidige vorm niet tot wet verhe ven zien en hij hoopt dat het overgrote deel van de FNV zich achter dit standpunt zal stellen. Spijkers zei dit vandaag in Bre da op de landelijke propagan distendag van de Industriebond NKV. Het voorstel van de rege ring betekent volgens hem, dat een overheersing van de werk gever ten aanzien van de onder nemingsraadsleden overeind wordt gehouden. Kritiek op verhoging premiegrens volksverzekeringen UTRECHT (ANP) De raad van overleg voor Middelbaar en Hoger Personeel heeft ernstige bezwaren tegen de voorgeno men verhoging van de premie- grens voor de volksverzekerin gen naar 38.800. De raad ziet er „de zoveelste forse aantas ting van de positie van de mid dengroepen" in. In een periode, waarin inko mensverbeteringen sterk zijn in geperkt, aldus de raad, is het onaanvaardbaar een extra las tenverzwaring te leggen op de schouders van degenen die het sterkst door deze inperking wor den getroffen. DEN UYL NAAR TANZANIA-ZAMBIA (Van onze parlementaire redactie) „Van het begin af is het de bedoeling geweest een bezoek te brengen aan deze landen als voorbeelden DEN HAAG Minister-president drs. J. den Uyl zal van ontwikkelingslanden met een progressieve signa- van 1 tot en met 8 oktober een bezoek brengen aan tuur. Ik zal dan ook in de eerste plaats enkele ontwik achtereenvolgens Tanzania en Zambia. Hij geeft daar- kelingsprojecten bezoeken. Daarnaast zal echter ook mee gevolg aan een reeds lang lopende uitnodiging van de rol van deze landen in de totale Afrikaanse ontwik president Nyerere. keling worden besproken", aldus premier Den Uyl. een onzer verslaggevers) 'iULEN De Photokina, die deze week als grootste vakbeurs >r de foto- en filmhandel in Keulen weer vele tienduizenden Jekers heeft getrokken, heeft een aantal duidelijke lijnen r de toekomst getrokken. Voor de eenvoudige amateur gaat steeds verder in de richting van eenvoudiger te bedienen, ir veelzijdige apparatuur van zo klein mogelijk formaat, irmee het aantal mislukkingen zoveel mogelijk wordt terug wacht. En daarnaast groeit er een generatie tweede camera's, 1 door hun omvang minder snel mee op reis worden genomen want daarvoor zijn de kompaktcamera's maar die thuis ect-klaar werk leveren: het Polaroid-systeem heeft een navol- gekregen bij Kodak, terwijl ook de Europese gigant Agfa- vaert haar eigen systeem klaar heeft liggen, om als de markt vraagt ermee tevoorschijn te komen. werkt. In pocketformaat wor den een aantal functies, zoals zelfstandige keuze van sluiter tijd, en enkele veiligheden, au tomatisch geregeld, terwijl een driedelig lensje bij het kleinste diafragma een scherp beeld levert van 90 cm tot oneindig. Een electronenflitser is daar bij leverbaar. Een ander voorbeeld van de voortschrijdende minitechniek is een Minolta-camera op 110 formaat, die is voorzien van een vaste zoomlens. Nadat al eerder kleinbeeldcamera's met zoomlezen voor verschillend bereik waren uitgerust, is dit de eerste pocketcamera waar bij dit systeem is toegepast. Het is een zeer compleet toe stelletje geworden dat bij ge kozen lensopening zelf de slui tertijd kiest (van 10 seconden materiaal dat Polaroid le- wordt van steeds betere liteit; de Kleurenafdruk- zijn schitterend, en de Po- id stal de show met een era die kant-en-klaar af- pmei kken van groot formaat le- le. De ontwikkeling kent zijn problemen. De came- missen bij eerste kennis- val Icing het handzame van at isfinbeeld- en pocketcamera's ze lijken ook niet op wat en" van een camera ver- cht. De ontwikkelingskos- van het systeem zijn hoog, die komen tot uiting in de ndegfcs van het fotomateriaal die er een aantal gebruikers afschrikken. Het afvalpa- biedt een milieuprobleem, ar Kodak zegt dit te hebben ?elost: chemisch afval is er t meer bij, omdat afgewerk- chemicaliën worden opge vangen m een reservoirtje aan de achterzijde van de foto kaart. Polaroid heeft een nieu we camera ontwikkeld waar bij een electronenflitser wordt toegepast, die veel goedkoper werkt dan de flitsblokjes. Ko dak heeft zijn direct-klaar sys teem nog niet beschikbaar voor de Europese markt, om dat het in Amerika de vraag nauwelijks aankan. Maar ook is Kodak in Engeland in een juridisch gevecht gewikkeld met Polaroid, omdat het 'een aantal patenten van Polaroid zou hebben gebruikt. De Brit se rechter heeft Kodak voorlo pig de produktie in Engeland verboden. Kodak laat trouwens in een nieuwe mini-camera, de in- stamatic S-40, zien hoever de ontwikkeling van de electroni- ca ook in deze industrie door Een van de direct-klaar camera's van Kodak, uitgeklapt en bedrijfsklaar tot l/1000ste), waarbij waar schuwingen zijn ingebouwd te gen overbelichting, een flits- contact op l/150ste, en een ma cro-zoom objectief (25-50 mm). Een fraai stuk techniek levert ook Leitz met wat het noemt een nieuwe generatie in de automatische camera's: de R-3, een kostbare compacte kleinbeeldcamera met zowel integrale als selectieve belich tingsmeting door de lens, met een uitgekiende afstandsinstel ling. Daarnaast brengt Leitz een opzienbarend systeem van automatische scherpstelling dat via een soort spotmatic- meting aangeeft of de juiste afstand is ingesteld. Het is overigens een snufje dat nog verder ontwikkeld moet wor den, dat prijzig zal zijn en waarvan de noodzaak nog niet direct is aangetoond. Een probleem dat trouwens bij de meeste vernieuwingen om de hoek komt kijken, is de afhankelijkheid van de gebrui ker van zijn batterij. Laat die het afweten, dan zijn de mees te camera's volledig onbruik baar, al geven sommige fabri kanten aan welke functies ook zonder batterij kunnen Wor den toegepast. Een antwoord hierop is weer de toepassing van de cameramotor, die zorgt voor sneltransport e.d., zaken die meer de professionele foto graaf aangaan dan de ama teur. In het algemeen heeft de Pho tokina op het gebied van de kleinbeeldcamera's geen grote vernieuwingen, maar wel veel verfijningen laten zien. Super groothoek-objectieven (8 mm brandpuntsafstand) tot 2000 mm-tele-objectieven, zoom-ob- jectieven voor allerlei bereik, micro-computers die steeds meer functies overnemen in ongelooflijk klein formaat, waardoor camera-omvang en prijs aan de kleine kant blij ven, verbeteringen aan slui ters, nieuw filmmateriaal, zoals een 27 Din kleurenfilm van Fuji, en veel nieuwe elec- tronenflitsers, die de flitsblok jes gaan vervangen. Voor de smalfilmers is de ont wikkeling naar de geluidsfilm van belang. Steeds meer came ra's worden uitgerust met een microfoon, met geluidstruc- mogelijkheden, toonregeling, e.d. Het zal de amateurfilmer overigens niet meevallen naast een behoolijk filmresultaat ook een gekoppeld geluidsre sultaat te bereiken dat meer waard is dan wat hij gewend was. Op het gebied van de filmlampen zijn verbeteringen in de veiligheid eindelijk aan de orde: Kaiser komt met vei lige, gekoelde halogeenlam pen. Bij de projectie viel op de De Minolta-kompakt camera die is voorzien van een zoomlens Photokina een dia-projector met twee lenzen op, die de beelden in elkaar laat verglij den (Rollei). De doka-enthousiasten kunnen nieuw fotopapier verwachten met PVC of plastic voorbe werkt, nieuwe kleurenmeng- koppen die het afdrukken van kleurenfoto's veel gemakkelij ker moet maken en chemiesets met ontwikkeltrommels voor de minder ervaren amateurs die in korte tijd een leuk resul taat willen bereiken, zonder uitgebreide mogelijkheden van een donkere kamer. Overigens, de Photokina is een vakbeurs voor de foto-indus trie en -handel, en liefhebbers zijn op deze tweejarige beurs niet meer welkom. Ook zonder hen is het al druk genoeg. Bovendien blijkt de hobby-sec- tor in de fotografie- en filmin dustrie, ondanks zijn miljoe nen enthousiaste beoefenaars, van bijkomend belang. Hoofd moot blijft de industriële, we tenschappelijke sector die werkt voor de medische we tenschap, het onderwijs, lacht en ruimtevaart en hun toepas singen, etc. Anderzijds bena- druken de grote tentoonstellin gen die gelijktijdig met Photo kina werden gehouden hoe zeer de hobby verbreid is, en met hoeveel talent hij nu, maar ook al vele jaren geleden werd beoefend.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 5