Illusies van Roda JC in blessuretijd verstoord Vizier Van der Kuijlen onverwacht nog goed voor gelijkmaker ONERVARENHEID EELT GROTE ert Jacobs Si DUNDALK NIET GROOTS, WEL ONVERMOEIBAAR Alleen Real Madrid volgt voorbeeld Bayem München Southampton doet van zich spreken 3NDERDAG 16 SEPTEMBER 1976 LEIDSE COURANT.::. PAGINA 17 (Van onze speciale verslaggever) EL Getreurd werd er niet in ,'s kleedkamer na de grote desillusie, ten stonden de spelers onder de dou- Schokschouderend zei trainer Bert Ja- Doodzonde, en dat is het. Ik dacht fvinst binnen te hebben, maar zo zie je, rvarenheid speelt in dergelijke wedstrij- een grote rol. De jongens hadden die ook in de laatste minuten met harde ipen uit het strafschopgebied moeten ken. Was dat gebeurd, dan hadden we gered, want ik vond dit Anderlecht der dan Feyenoord afgelopen zondag. a JC hield Anderlecht niet alleen negen- *^ninuten lang knap in bedwang, maar dhaafde bijna al die tijd een voorsprong 1—0. Edoch het „wonder" ging niet f, omdat Anderlecht twee fouten in Ro- defensie knap en meedogenloos afstraf- wilde de bal wegkoppen", zei Leo Ehlen, zo voortreffelijk Rob Rensenbrink had pschakeld. „Ik keek om en toen stond senbrink achter me, vrijwel op de doel- Hoe hij de bal nog langs Van der "en werkte, begrijp ik nu nog niet. Ik Rensenbrink overigens helemaal niet •lijk. Maar ja, je weet het nooit met Leo Ehlen had zich meer voorgesteld Anderlecht. „Ze vielen me eigenlijk u Ze hebben in de officiële speeltijd elijks een kans gehad. Die twee doel- ;n, dat was geluk." te geloven. We hadden de zege op zak. Maar er komt nog een duel in Kerkrade. Volgens mij kunnen we dit Anderlecht hebben." Een uitspraak waarmee Arie Haan het niet eens is. „Roda JC zal in Kerkrade het spel moeten maken. Het moét winnen. Een goede ploeg, dit Roda JC, daar niet/van. Het sterkste wapen vind ik de aanval. Maar we hebben ze wel in de eerste helft te veel ruimte gegeven. Thuis winnen ze niet van Anderlechts trainer Goethals was erg ver rast over het spel van Roda JC. „Een fysiek sterke ploeg met individuele klassespelers." Jammer dat ze zoveel fouten maken in duels. Met zoveel klasse moet je toch niet aan shirtjes trekken. Nee, hard vond ik het spel niet, maar ik vraag me wel af hoe lang deze ploeg dit krachtvoetbal volhoudt. Hoe speelt Roda JC over enkele maanden?" Het moment waarop Roda JC voor het eerst echt schrok. Vercauteren brengt de stand op 1—1. Van links naar rechts v.d. Mierden, Ziegler, Vercauteren, Vandendaele en Advocaat. esc k sen H est n Meuser, die Ludo Coeck tot een figu- maakte, verzuchtte: „Ik had voor de strijd getekend voor een nederlaag van Maar achteraf zeg ik: triest dat het zo. elopen. Ik had gedacht dat Anderlecht wals zou zijn die je plat maakt. Ondanks wee treffers is me deze kampioensploeg igevallen." re Vermeulen, die door Vercauteren, de van de gelijkmaker, uitbundig werd lemd, klom kreunend in de bus. „Niet )oelmansperikelen BUSSEL Bram Geilman, afgelo- en zondag danig geblesseerd fegen ëyenoord, hoorde pas enkele minu- en voor Anderlecht-Roda JC dat was esloten hem te laten spelen. In de weede helft verscheen toch reserve- oelman Jo van der Mierden, leilman. „Ik heb gedaan wat ik kon ïaar het ging echt niet meer". Van er Mierden raakte ook nog gebles- eerd. De Brit McKenzie trapte hem egen het hoofd. Van der Mierden: „Ik vilde er perse niet uit". Later bleek at zijn neus scheef stond. Men ver- toedde dat zijn neus gebroken was. Vandaag zou hij onderzocht worden 1 hetziekenhuis. Vijfmaal geel (Van onze sportredactie) BRUSSEL De Ierse scheidsrechter Carpenter regeerde bij Anderlecht-Ro- da met ijzeren hand. Hij deelde in, lotaal vijf gele kaarten uit. Bij Roda kregen Leo Ehlen, Dick Nanninga en jjohan Toonstra het geel te zien, bij Anderlecht Arie Haan en Frank Ver- auteren. (Van onze speciale verslaggever) BRUSSEL De zeepbel' vol illusies spatte in blessuretijd uit elkaar. Lang leek Roda JC in het Astridpark in Brussel voor een sensatie te zorgen. Tot twee minuten voor het einde leidde Roda JC met 1—0. Totdat Anderlecht na lang en moeizaam zoeken met twee doelpunten de verdediging van Roda JC op de knieën dwong. Toch een voortreffelijke prestatie van Roda JC, dat weer verbaas de door de manier waarop men een sterker geachte tegenstander in het nauw bracht Toonstra brengt vreugde bij Roda door de stand op 1—0 te brengen. Jan Dockx van Anderlecht kan dit niet verhinderen. Anderlecht kan in uitwedstrij den gevaarlijk zijn, maar een Roda in deze vorm is tot heel wat in staat. Ook nu speelde men weer een goede wedstrijd: En zeker na die snelle treffer van Johan Toonstra in de ne gende minuut - Nanninga kopte de bal uit een hoekschop van de aalvlugge Gerard van der Lem precies voor de voeten van de aanstormende Fries die koel bloedig doelman Jan Ruiter van Anderlecht geen enkele kans gaf - was het moreel van de Zuidlimburgers niet kapot te krijgen. Roda groeide naar een voor de ploeg ongekende hoog te. Net als tegen Feyenoord af gelopen zaterdagavond maakte men vooral op tactisch gebied een erg volwassen indruk. De befaamde voorhoede van An derlecht kreeg geen centimeter ruimte van het hard werkende Roda, dat over een ijzeren con ditie beschikte. Twee zware die wedstrijden - eerst in Rotterdam en nu gisteravond in Brussel - en in alletwee wedstrijden moest men zich wapenen tegen een moordend offensief. Want ook de ploeg van Ray mond Goethals, gooide na die verrassende openingsgoal alle voorzichtigheid overboord. Vooral in de tweede helft leek Roda af en toe te bezwijken onder de vloedgolf van aanval len die op het doel van de in de tweede helft ingevallen Van de Mierden toekwamen. Toch verdedigde Roda zich nog altijd knap. Met een ware doodsverachting gooiden de Kerkradenaren zich voor elke bal en ze waren af en toe zelfs via razendsnel opgezet te counters erg gevaarlijk. Tot twee minuten voor het einde leek Roda historie te gaan schrijven. Maar toen spatte die zeepbel erg hard uit elkaar. No ta bene in blessuretijd (de Ier Carpenter liet twee minuten doorspelen) wist Anderlecht eindelijk het gat in het bastion te vinden. Eerst via Frank Ver cauteren en in de laatste minuut door Rob Rensenbrink. Maar verlies of niet. Roda zorg de in het Astridpark voor een voortreffelijke prestatie. Het is niet elke ploeg gegeven Ander lecht ineigen huis zo lang gron dig in bedwang te houden. Roda JC: Geilman v.d. Mierden, Eh len, Pfeiffer, Ziesler, Blatter, Meu ser. Toonstra, Advocaat, Van der Lem, Nanninga, Vermeulen. Anderlecht: Ruiter, van der Eist, fjvers: Ve kunnen \omenteel iet beter jJNDALK Ze deden niet Aor elkaar onder, de trainer m PSV en die, van FC Dun- |lk. Kees Rijvers was tevre- l De 36-jarige speler-mana- Jim McLoughlin eveneens ar niet op.dezelfde wijze t ben tevreden gezien de om- ndigheden waarin we verke- i", zei Rijvers, „niet over de mier waarop we speelden, n elftal, dat zo ongelukkig zo el achter komt, had in elkaar rmen zakken. Je beheerst je luwen dan vaak niet meer. !t nare is dat we zo weinig tijd [bben om de ploeg weer goed laiende te krijgen. Ik had ge- :ht hier te zullen winnen. Op tegenstand had ik gerekend. et op het feit dat Dundalk het het einde toe heeft kunnen brengen zo te spelen. Je krijgt i extra druk als er problemen i in een ploeg. En die zijn er, t weet iedereen. Met de spa 's in de vorm van nu kunnen j eenvoudig niet beter. Dat n ik niemand verwijten". ook s Rijvers tevreden? Ik ben het •k", zei Jim McLoughlin, die ch wel wat moeite had om zijn leurstelling te verbergen, „Ik m tevreden omdat de jongens, e beloofd hadden zich voor Pnderd procent in te zetten, /i mderd twin tig procent hebben leverd. Ik ben tevreden omdat toeschouwers huiswaarts gin- met de idee waar voor hun te hebben gekregen. Daar- m ben ik als manager tevre- We hadden hier kunnen 'innen, maar dat wil niet zeg en dat we zo goed waren als mdhoven. Mijn spelers en ik jn natuurlijk wel wat teleurge- 'fld over de uitsla?" DUNDALK Kees Rijvers kreeg gelijk, al heeft hij dat stellig niet gewild. „De ploeg van Dundalk is er een zoals VW. Wij kunnen het dus in ons eerste Europa Cupduel moeilijk krijgen. Het is geen groots elftal, wel onvermoeibaar." De Ierse kampioen heeft naar de woorden van de trainer van PSV tweemaal vijfen veertig minuten gespeeld. Onvermoeibaar is de ploeg blijven doorgaan. De wedstrijd tegen het door velen zo zwak geachte Dundalk bracht nog juist een gelijkspel: 1-1. Dat PSV over veertien dagen in Eindhoven niet met een achter stand begint tegen deze energie ke tegenstander dankt de ploeg aan Willy van der Kuijlen, die twaalf minuten voor tijd einde lijk wel goed richtte en gelijk maakte. De Ieren, gesteund door een enthousiast publiek, hadden in de achtste minuut verrassend de leiding genomen. Scheidsrechter Davies weigerde in te gaan op het vlagsignaal van zijn grensrechter bij een duidelijk buitenspelgeval. Dat stelde de 21-jarige Sean McDo well in de gelegenheid een vroe ge treffer te scoren, waarvan lange tijd gedacht werd dat het ook het beslissende doelpunt zou zijn. Zo ver kwam het ech ter niet. Die ene treffer van McDowell, een speler die vorig jaar werd aangekocht voor wel geteld vijftienhonderd gulden, bleek juist niet voldoende voor de Ieren om met winst naar Nederland te kunnen reizen. Desondanks werden zij als hel den gehuldigd toen het eindsig naal klonk. Manmoedig startte Dundalk in het schemerlicht van het Oriel Park met vier man in de voorste lijn. Een aanvallend concept dat al in de tweede minuut uitmond* de in een schot van Jimmy Sensationeel De ontmoeting kreeg toch een sensationeel begin. Na acht mi nuten al. Don McConville stond bij de hoge voorzet, die aan de treffer voorafging, zeker ander halve meter buitenspel. De grensrechter vlagde maar Da- vies liet doorspelen. Het strakke schot van Sean Mc Dowell dat volgde op de door Deacy weggewerkte bal liet Jan van Beveren kansloos. Vreemd genoeg volgde van de verblufte PSVers geen enkel teken van protest. Na die fortuinlijke openingstref fer koos Dundalk voor een iets behoudender taktiek De Ierse kampioen hield alleen Frank Devlon en Tom McConville in de voorste lijn. De counters schiepen echter groot gevaar voor de Eindhovense defesnsie. Toen Rick Stevens halverwege de eerste helft de bal liet lopen, kreeg Devlin een unieke kans. Jan van Beveren redde. Pas daama kreeg PSV zijn eer ste kans. Na een van de schaar se snelle aanvallen bereikte Paul Postuma in het centrum Willy van der Kuijlen, die onze ker richtte, zoals hij vele malen zou doen. Tien minuten na de hervatting maakte van Kraay in even buiten het strafschopge bied hands. De harde vrije trap van McDowell ging juist naast. Onverwacht Twaalf minuten voor tijd kreeg PSV toch zijn gelijkmaker, vol komen onverdacht René Van de Kerkhof had zich eindelijk op links bij de hoekvlag vrijge- speeld. Het hoge schot dat Wil ly Van der Kuijlen afvuurde was toen uitermate zuiver. Via PSV voelde dat de wedstrijd tegen de aangeslagen tegenstan der meer kon opleveren dan een enkel punt Een gelukkige afloop voor de Ierse defensie stond de, gezien de verhouding in het veld zeker niet verdiende, winnende treffer in de weg. Het schot van René van de Kerkhof was Blackmore wel te machtig, maar via een verdediger kreeg hij de bal toch in bezit Aanmer kelijk gemakkelijker had in de slotfase Paul Postuma de ont- vrije positie schoot hij evenwel hoog over. Het bleef 1-1, en met dat onver wachte resultaat mag PSV te vreden zijn. Dundalk: Blackmore: McManus, McLoughlin, O'Brien, B. McConville, T. McConville, Cavanagh, McDowell, Lawlor, Devlin, Dainty. PSV: Van Beveren, Poortvliet, Stevens, Deacy, Deijkers, Willy van de Kerkhof, Postuma, Van der Kuijlen, René van de Kerk- Willy van der Kuijlen heeft weer vernieti gend uitge haald. Zijn schot beteken de de gelijkma ker voor PSV in de strijd tegen Dundalk. DEN HAAG - Van de halve finalis ten in het EuropaCup 1 toernooi van vorig jaar heeft gisteren alleen Real Madrid het goede voorbeeld van bekerhouder Bayern München gevolgd. De Duitse club won dins dag in Denemarken met 5—0 van Koege. Real Madrid voegde daar aan een bescheiden overwinning toe in de uit-wedstrijd tegen het Poolse Stal Mielec (2—1), terwijl Saint Etienne en PSV Eindhoven niet verder kwamen dan gelijke spelen. Saint Etienne hield in Sofia de score blank tegen CSKA en PSV kwam in Ierland niet verder dan 1—1 tegen Dundalk. Naast Bayem München en Real Madrid verzekerden twee Verenigingen van beschei den kaliber zich van een goede uitgangsposi tie voor de return-wedstrijden over veertien dagen. Het waren Paok Saloniki (Griekenland) en Trabzonspor (Turkije). Beide verenigingen hadden met mini tegenstanders van doen. Paok won op Cyprus met 2-M) van Omonia en Trabzonspor op Usland met 3—1 van If Akranes, dat niet kon verhelen dat er een verschil in klasse bestaat tussen het Natio nale elftal van Usland en het clubvoetbal aldaar. Duitse Borussia München Gladbach, zette zich voor 60.000 toeschouwers in het Prater- stadion te kijk tegen Austria (1—0) en Benfi- ca verloor in Oost Duitsland met 2—0 van Dynamo Dresden. Borussia München Glad bach, dat Stielike (geschorst), Danner en Klinkhammer (beiden gewond) en Koeppel (niet speelgerechtigd) miste, kwam met de 1—0 nederlaag nog goed weg uit het Prater stadion. De achilleshiel van de Duitse ploeg was het middenveld, waar Wohlers, Wimmer en ook Bonhof teleurstelden. Het enige doel punt viel in de 23ste minuut toen een af standschot van Daxbacher door Wittkamp van richting werd veranderd en de bal onbereikbaar voor de Duitse doelman in de uiterste bovenhoek vloog. Na de tegenvallers als nationaal team bij het Europees kampioenschap en de olympische spelen, knoopte de oud super-cup winnaar Dynamo Kiev gisteren op eigen veld voor 60.000 toeschouwers aan bij vroegere succes sen. Partizan Belgrado werd met 3—0 ge klopt, waarbij Oleg Bibsj in, de Europese voetballer van 1975 een strafschop wegens hands benutte. De Russische kampioen leed overigens een geducht verlies, toen in de 85ste minuut Boris Onitsjenko wegens het in praktijk brengen van revanche-gedachten uit het veld werd gestuurd. Club Brugge De Belgische vertegenwoordigers in het Eu ropa Cup gebeuren hielden hun kruit droog tot aan het einde. Dat ondervond Roda in Brussel tegen Anderlecht en Steaua tegen Club Brugge. De Belgische kampioen nam in de 52ste minuut een 1—0 voorsprong toen Davies een strafschop benutte. Raul Lam bert was even tevoren in het strafschopge bied onderuit gehaald. Acht minuten later was het 1—1, toen Troi de uitgelopen doel man Jensen omspeelde. Vijf minuten voor tijd kregen de Belgen alsnog loon naar werken, toen Verheecke uit een moeilijke positie inkopte (2—1). Bij deze wedstrijd kreeg de Roemeen Vigu de gele kaart voor een overtreding tegen Courant. DEN HAAG Southampton, de tweede divisie club, die dit jaar Manchester United van de Engelse beker afhield, heeft zich in de eer ste ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwin naars danig geroerd. Gesteund door krachten als Mike Channon en Peter Osgood daverde de ploeg over het Franse Olympique Mar seille heen. Het Franse voetbal, onder aanvoering van St. Etienne in opkomst, kreeg met 4—0 een flinke klap te verwerken. Binnen vijf minu ten in de eerste helft had Squthampton de zaak beslist In de dertigste minuut opende Waldron de scorq. Drie minuten later zorgde Channon voor 2—0. Marseille had nauwe lijks afgetrapt of Osgood haalde uit voor 3—0. Twintig minuten voor tijd Channon velde het vonnis over de Franse ploeg. Uitzichten op de tweede ronde zijn er ook voor Atletico Madrid. De Spanjaarden zullen dat zeker niet zo vroeg hebben verwacht gezien de vervelende uitwedstrijd tegen Ra pid Wien. In Oostenrijk waren de verwach tingen ook behoorlijk hoog gespannen en liefst 60.000 toeschouwers (een record in deze eerste ronde) trokken naar het stadion. Krankl bezorgde de supporters in de negen tiende minuut vreugde door Rapid op 1—0 te zetten. De angst van de Spanjaarden bleek lange tijd niet ongegrond. Pas tien minuten voor het einde wist Cano Atletico' op gelijke hoogte te brengen. Zeven minuten later kreeg de Spaanse bekerwinnaar dank zij de Argentijn Ayala zelfs nog de winst in handen. Daardoor zijn de zorgen voor de thuiswedstrijd tot een minimum terugge bracht. Makkelijk Dat Hamburger SV, een van de favorieten, het gemakkelijk zou krijgen, dat was na de loting tegen het onbeduidende IJslandse IF Keflavik wel duidelijk. De Westduitsers, met Blankenburg en Stef- fenhagen in de gelederen, deden het rustig aan. Al na acht minuten was het door Zaczyk en Reimann 2—0. De 8000 aanhan gers moesten toen zeventig minuten wachten op het derde doelpunt waarvoor Hidien verantwoordelijk was. België, dat als enige twee vertegenwoordi gers heeft, zou in de volgende ronde weieens niet meer aanwezig kunnen zijn. Anderlecht verkeek zich op Roda JC en behaalde door treffers van Vercauteren en Rensenbrink op de valreep de minimale winst van 2—1 in het Astridpark. Toonstra had in het begin tegengescoord. Kerkrade zal de Brusselse ploeg over veertien dagen warm ontvangen. Lierse SK deed het met 1—0 tegen Hajduk Split ook al zuinigjes aan. De ontmoeting, die dinsdag werd gespeeld, werd in de 33e Ivsclict drv>r Cenlpmans

Leidse Courant | 1976 | | pagina 17