f Y erkeers veiligheid Dorpsstraat-Gemeneweg wordt spoedig aangepakt Oranjefeesten Voorhout trokken veel belangstelling war' Authentieke Moz< goed vertolkt dooi Esterhazykwartet Deken Van Zoelen neemt afscheid van Hoogmade MUZIEKCONCOURS WORDT JAARUJKÉ TERUGKEREND EVENEMENT t< IN RUNSBURG Kortweg Najaarsfeesten in Sassenheim „Regering grootste inflatiemaker99 PAGINA 4 LEIDSE COURANT MAANDAG 13 SEPTEMBER lb HAZERSWOUDE - De ver keersonveiligheid waaraan de schoolgaande jeugd van Hazers- woude-dorp op het kruispunt Dorpsstraat-Gemeneweg dage lijks wordt blootgesteld, is een zaak die bij alle ouders grote bezorgdheid wekt. Intussen heeft de wethouder van onder wijs, P. A. Th. van der Werf, tijdens een eerder gehouden bij eenkomst van de Schoolraad toegezegd dat hij voor 17 sep tember aanstaande de mogelijk heden tot beveiliging van de route zal onderzoeken. Op 17 september zelf heeft een gesprek plaats tussen burgemeester en wethou ders en de vertegenwoordigers van de openbare (Springplank-) school, de pro testants-christelijke (Johannes Post-) school en de Schoolraad. Op 21 septem ber, vanaf 19.30 uur, zal de Schoolraad tijdens een openbare vergadering in het gemeentehuis de beveiliging van de route voor de schoolgaande kinderen onder de aandacht nemen. Uitgenodigd hiervoor zijn eveneens de vertegenwoordiging van de Johannes Postschool en de leden van de commissie algemene zaken. In feite spelen er twee zaken betreffende de beveiliging. Daar is allereerst de reali sering van het tunneltje voor voetgangers en wielrijders dat de provincie onder de Gemeneweg wil bouwen. Voordat dat tunneltje er is, dient evenwel de beveili- Het enige dat thans geschiedt inzake de beveiliging op het kruispunt is dat de rijkspolitie in de middaguren een oogje in het zeil houdt. Op de laatste vergadering van de School raad heeft de heer Platzbecker al mede gedeeld dat ouders van scholieren zich afvragen of acties niet op hun plaats zijn. „Men kan hen daar met de grootste moeite van afhouden." KATWIJK Muziek weerge ven op de authentieke manier is het doel dat het Esterhazy- kwartet nastreeft Daartoe is veel studie nodig,want niet alleen zijn onze moderne in strumenten verschillend van de oude, ook wat betreft de uitvoering en muzikale inter pretatie is er heel wat veran derd. Jaap Schröder, de eerste violist heeft zich in het bij zonder hierin gespecialiseerd, en hij verkeert daarbij in de gelukkige omstandigheid sa men met de andere kwartetle den oude instrumenten te be zitten. Alda Stuurop, de twee de violiste, bespeelt een oude Gobetti, Wiel Peeters een alt viool van Tononi, Walter "Mol- ler een cello van Celionatus, en Jaap Schröder zelf een viool van Gagliano, allemaal vervaardigd ongeveer in de eerste helft van de achttiende eeuw. Zaterdagavond speelden ze in de Soefi-tempel in Katwijk aan Zee een programma met twee strijkkwartetten van W. A. Mozart, nl. het Kwartet in G, KV 80 en het Kwartet in D, KV 421 en van Joseph Haydn het Kwartet in F, opus 20, nr. 5. De vertolking van het vroege werk van Mozart en dat van Haydn voor de pauze riep aan vankelijk heel wat vragen op. Het soms onbeheerste spel, de vele tempowisselingen, de nu en dan zeer weerbarstige klank droegen niet bij tot het onmiddellijk en onvoorwaar delijk toejuichen van deze spe lopvatting. Daarbij moet wel gezegd worden dat de compo sitie van de jonge Mozart op ons niet veel indruk maakte; het heeft bij lange na niet die zeggingskracht van zijn latere werk en ook bij het veel speel sere, charmante kwartet van i n Haydn stond het enigszins^ de schaduw. Maar tijdens vertolking van het twe< f kwartet van Mozart dat wi« uitgevoerd, hebben wij vo< p durend ademloos geluiste 45 Alle hindernissen werden spelenderwijs genomen, nfo als resultaat: volmaakt sam u' spel, en een onnavolgb^d* mooie toonvorming, waarin 1 optimaal en overtuigend 1 n unieke geluid van deze inst ie menten te beluisteren was. ingetogenheid waarmee rijkdom aan expressie toon gespreid werd, was o d< roerend. PAULA KONBèg H. Jansen wint polsstok verspringen in Voorschoten VOORSCHOTEN De pols- stokverepringwedstrijd had za terdag in Voorschoten te kam pen met een teveel aan water. In het kader van de Sportreal en de Verlevendiging van het Dorpscentrum was een pols- stokverspringclub „De Leeu wenhorst" uit Noordwijkerhout uitgenodigd om een demonstra tie polsstokverepringen te ver zorgen. Over de Molensloot met een breedte van ruim 10 meter was een parcours uitgezet. In het weiland was een spring- schans gebouwd en op papier was een boeiende zaterdagmid dag verzekerd. Het pakte alle maal een beetje andere uit. De regen kletterde neer, het aantal toeschouwers was gering en ook het aantal Voorechotena- ren, dat bereid was om met het bootje heen en met de polsstok terug te gaan zeer gering. De volhouders kregen toch een aardige wedstrijd te zien, waar bij zelfs de geoefende springers, nog menigmaal in het koude water terecht kwamen door de af en toe tot stormkracht aan groeiende windvlagen. De uitslag bij de springclub was: 1. H. Jansen 13,65 meter; 2. J. Meskers 13,30 meter en 3. D. Pesschiers 13,10 meter. Ook' bij de Voorschotense beginne lingen werd er wedstrijd ge sprongen. Er waren er maar ten paar die helemaal droog over kwamen. De breedte van de Mo lensloot is elf meter. De uitslag was: 1. H. Paauw 11,10 meter; 2. P. Winkel 10,50 meter; 3. C. Winkel 10,30 meter; 4. R. Paauw 10 meter en 5. J. van Gent 9,40 meter. Het ligt in het voornemen de polsstokverspringwedstrijd volgend seizoen zeker te herha len. ONDANKS BARRE WEERSOMSTANDfflEDEN Deken Van Zoelen (rechts) neemt een cadeau van Hoogmadese parochianen in ontvangst. HOOGMADE Deken H. van Zoelen heeft gisteren, na een verblijf van tien jaar, afscheid genomen van de parochie O.L.V. Geboorte. Na een plechtige gezongen hoogmis, die door de deken werd gecelebreerd, dankte pastoor Schoonebeek de scheidende deken. Hierbij herinnerde de pastoor aan de slinkse manier waarop de toen nog pastor Van Zoelen, de pastorie was weten binnen te komen. Behalve op het terrein van de geestelijke verzorging, waarvoor hij tijdelijk geheel alleen kwam te staan, heeft deken Van Zoelen zich ook op allerlei andere terreinen verdienstelijk gemaakt, zoals bijvoorbeeld bij de totstandkoming van de r.k. basisschool, het cultureel centrum, de kleuterspeelzaal en de jeugdsociëteit. De laatste twee zullen volgende week worden geopend. Tijdens een korte receptie in Huize Van der Ploeg maakten vele parochianen van de gelegenheid gebruik de scheidende deken de hand te drukken. Namens de parochianen werd hem door de heer A. van Mil een glasservies en een zilveren tafelcassette aangeboden. VOORHOUT Ondanks de barre weers omstandigheden hebben de oranjefeesten ook dit jaar wee veel Voorhouten op de been gebracht Het zaklopen trok grote belangstelling even als het nieuwe bromfiets-tryle waarbij L. Nijssen met de eerste prijs uit de bus kwam. Het tonknuppelen in het Overbos, leverde in ploeg I een eerste prijs op voor S. van Steyn en in ploeg II was de eerste prijs voor P. Heemskerk. Het touwtrekken werd een grootse overwin ning voor het „Sterke Touwtje". Aan de wandeltocht namen enkele honder den Voorhouters deel, waaronder burge meester Van de Wouw, gemeentesecretaris Van den Aardweg en wethouder van sport zaken Huigsloot De heer P. van Werkhoven kreeg een poedel prijs voor het „vangen" van twee haringen uit de Leidse Vaart. De eerste prijs was voor de heer Hulsebos. De ^fovocup werd gewonnen door de heer J. Geurts. Hij verzamelde dertig punten door aan alle evenementen deel te nemen. Behal ve de cup kreeg hij een herinneringsbeker en een waardebon van vijftig gulden. De loterij die verbonden was aan de feesten ter gelegenheid van het dertig-jarig bestaan van de Oranjevereniging leverde een draag bare televisie op voor de bezitter van het lotnummer 2453 en een barbecue voor num mer 2925. Hondenvuil i$ Zoeterwoude ZOETERWOUDE neinde de toenemende v vuiling door honden tegen gaan hebben b en w e 1 aantal plaatsen in Zoet woude aangewezen, wa honden niet aangelijnd hi ven te lopen. Voor Zoete woude-dorp zijn deze plar1 sen de Keerweer, het pPe keerterrein van Haasbrcx u het terreintje achter de J le van Bainningstraat, de Koi Miening en de Westeindi weg. In Zoeterwoude Rif0' dijk hoeven honden in industriegebied „De Gro|" Polder" niet aangelijnd zijn. de RIJNSBURG Het muziekconcours dat afgelopen zaterdajf Rijnsburg werd gehouden is een dermate succes geworden, r de Floraband heeft besloten het concours jaarlijks te doen t keren. Tijdens de officiële opening van het gebeuren Florabandvoorxitter W. van der Gugten: „We willen van Rijnsburgs concours een vaste traditie maken. Voortaan s elke tweede zaterdag in september een concours worden den." Het défilé voor het gemeentehuis Bloemen voor deelnemers aan i zwem vierdaagse NOORDWIJK Woensdag avond jl. startten in het Noord- wijkse Bollenbad bij een zo merse temperatuur niet minder dan 649 deelnemers aan de zweravierdaagse. Een onver wacht groot aantal. Mede door de hulp van de leden van de Noordwijkse Zwemvereniging en de Noordwijkse Reddings brigade bij de organisatie, kan de staf en het personeel van het Bollenbad op een perfecte gang van zaken bogen. Zaterdagmiddag had de uitrei king van de medailles plaats en ondanks het slechte weer heer ste in het bad een feestelijke stemming. Vele deelnemers kre gen van hun supporters een bloemetje aangeboden. De heer H. J. van den Berg (70) bleek de oudste deelnemer, die de vier maal 500 meter tot een goed einde had gebracht. De wethouder voor sportzaken, de heer T. Jansen, zette hem in de bloemen. Ook de jongste deelnemer, de 4-jarige Arriël Breedveld, die samen met z'n ouders in vier dagen tweeduizend meter had gezwommen kreeg bloemen en bovendien n9g een cadeautje van de organisatoren. In zijn toespraak memoreerde wethou der Jansen, dat al deze Noord- wijkers tezamen een afstand van ruim 1300 kilometer hadden afgelegd, een afstand van Noordwijk tot aan de Middel landse Zee. Overigens was hij blij, dat de zwemmers en zwem sters het dichter bij huis hadden gezocht en in het Bollenbad veel zwemplezier hadden beleefd. Na het fraaie zomerseizoen, kon hij geen feestelijker afsluiting be denken'dan deze zwem vierdaag se. De wethouder rekende er dan ook op, dat het een jaarlijks evenement zou worden. LISSE De onlangs gehou den collecte voor het Konin gin Wilhelminafonds heeft een bedrag van 13.079,37 op- gelverd. BODEGRAVEN Johnny Vermeij, het jongste lid van voetbalvereniging Rohda '76 verrichtte zaterdag de aftrap van een feestwedstrijd, die werd gespeeld ter gelegenheid van de oprichting van deze nieuwe voetbalclub. (Zie foto). In de verbouwde ex-Estokanti ne werd een feestelijke bijeen komst gehouden. De heer A. Maat feleciteerde het bestuur met het nieuwe onderkomen namens de KNVB. Hij bood een Zaanse klok aan. Esto- voorzitter Oudenhoven gaf de nieuwe voetbalvereniging een wedstrijdbal. SASSENHEIM Een 25-jari- ge Sassenheimer is onlangs door de politie aangehouden. Hij heeft bekend de afgelopen maanden een aantal inbraken te hebben gepleegd. In totaal maakte hij zevenduizend gul den buit. STOMPWUK Anton van der Haar en Wim Takes heb ben met hun boot de gondel vaart in Stompwijk gewonnen. Op de boot werd het sprookje „De Gelaarsde Kat" uitge beeld. Op de tweede plaats eindigde de heer Jan Boog- mans met „De klomp van Pig- gelmee". Derde werd de boot van de firma Janson. ALPHEN AAN DEN RUN Een. 22-jarige Alphenaar werd in de nacht van zaterdag op zondag door de politie aange houden, omdat hij zonder val helm op een bromfiets reed. Op het bureau werd ontdekt dat hij de bromfiets in Leiden had gestolen. Ook een aantal Delftsblauwe vazen die hij bij zich had, waren niet zijn ei gendom. Deze bleek hij te heb ben ontvreemd in Koudekerk. BODEGRAVEN Pastor Paardekooper reikte onlangs een onderscheiding Pro Eccle sia et Pontifice uit aan de aftredende kerkmeester A. Verhoef. De kerkmeester ont ving de onderscheiding omdat hij meer dan negentien jaar de financiën van de parochie heeft beheerd. AARLANDERVEEN De rommelmarkt, die onder het motto „Antiek op zijn Aarlan- derveens" ten behoeve van de gereformeerde kerk werd ge houden, is, gezien de slechte weersomstandigheden, een groot succes geworden. De op brengst was ruim zesduizend gulden. Dit bedrag zal worden gebruikt voor aflossing van rente en aanschaf van nieuw meubilair voor het kerkge bouw. ALPHEN AAN DEN RUN Zondagochtend raakte een paard van de mangege Avifau na vast in een sloot bij de Conradstraat. Het paard bleek te weinig pk te hebben om zelfstandig op het droge te ko men. Een trekker moest er aan te pas komen om het dier aan wal te krijgen. SASSENHEIM De najaarefeesten starten vanavond om acht uur met een klaverjaswedstrijd bij „Cees en Ineke". In het Park begint dinsdagmiddag om twee nor een viswedstrijd voor 65-plussere. Diezelfde dag wordt 's avonds om zeven uur het Lunapark in de Prins Hendriklaan geopend. Vanaf de Molenstraat start om acht uur een lampionnenoptocht Medewerking wordt onder meer verleend door de Drumband „Adet Musica" het Tambourkorps „DOS" en de Harmonie JHarpe Davids". Wielrenners kunnen woensda gochtend tussen negen uur en half tien vanaf de Jac. v. Beie- renlaan beginnen aan een 25 km-lange tocht. De finish heeft, uiterlijk om twaalf uur, plaats op het schoolplein van de school „Het kompas" aan de Jac. v. Beierenlaan. Voor de jeugd van 6 tot 9 jaar begint er diezelfde ochtend om tien uur een voor stelling van een poppenkast in de „Ontmoeting". Niet alleen de fietsers maar ook de automobi listen komen die dag aan bod want om één uur 's middags be gint de traditionele autopuzzel- rit. Een wedstrijd in een totaal an dere manier van voortbewegen begint 's middags om twee uur, dan kunnen jongens en meisjes van 14 jaar en ouder boegspriet lopen over de Vijver aan de Charbonlaan. De jeugd tot 16 jaar kan 's middags om half vijf deelnemen aan een viswedstrijd in het Park. Diezelfde jeugd wordt 's avonds om zeven uur op de Oosthaven verwacht Er is daar dan een muziekevene ment. Elke Sassenheimer ouder dan 16 jaar kan donderdagochtend om half zes in het Park gaan wedstrijdvissen. Op de speel plaats van Het Kompas is 's och tends om half tien de start van een wandeltocht van 10 km. Na bij het feestterrein begint er om twee uur een hinderniswedstrijd voor meisjes van 9 tot 14 jaar. Om diezelfde tijd begint ook het tobbetjesteken voor paren bo ven de 16 jaar op het school plein van de RK-opleidings- school aan de Pr. Hendriklaan. Op hetzelfde terrein waar de meisjes eerder die middag bezig zijn geweest beginnen de jon gens van 9 tot 14 jaar om half vier met een hindernis wedstrijd. De najaarsfeesten worden don derdagmiddag om vier uur be sloten met tonknuppelen voor mannen van 16 tot 80 jaar. Dit knuppelen heeft plaats op het feestterrein op de Pr. Hendri klaan. In het kader van de najaarsfees ten wordt er aanstaande don derdagmiddag, van twee tot zes uur, een jaarmarkt in de Wes terstraat gehouden. Op deze markt zijn dan niet alleen 40 middenstanders, maar ook een aantal beoefenaars van oude ambachten zoals een graveur en mandenmaker, aanwezig. Bezoekers van de jaarmarkt kunnen zich ook vermaken met de diverse aanwezige attracties, zoals een rad van avontuur, os aan het spit en een speciale stand van een grote bekende bierbrouwerij uit de omgeving van Leiden. De plaatselijke drumband „Adest Musica" is ook aanwezig met een speciale stand. Bij deze stand wordt war me Gelderse worst verkocht. Voor de kleuters is er op de markt een grabbelton. De eigenlijke wedstrijd werd voorafgegaan door een défilé langs het gemeentehuis. Gedu rende dit défilé werden de mu ziekkorpsen beoordeeld door een leken-jury. Hierin hadden wethouder De Mooy, adjudant Dolman van de rijkspolitie, de erevoorzitter van de Oranjever eniging, de heer D. Heemskerk, de heer M. Vink van de dienst gemeentewerken en P. van Dijk, chef van de proeftuin, zitting. De leken-jury bleek een goede kijk op het geheel te hebben. De korpsen die tijdens het défilé in de prijzen vielen, kwamen op het festival, dat vanwege het slechte weer in de Flora aan- voerhal werd gehouden, ook goed weg. Het korps „Irene" uit Ede werd eerste tijdens het défilé, werd eveneens eerste in| tweede divisie met „Irene" Wassenaar en „St. Joseph") Weert. DWS uit Rijnsburg van de leken-jury een t plaats. Het muziekkorps tweede en derde bij de ling 's middags in de Floi eed De eerste prijs van het festfctoi ging naar de „Schager Dn ipp band". „Dindua" uit Enkhuiuv, werd derde tijdens het de! [f Het korps werd eerste in eerste divisie met „Intermeans uit St. Anna Parochie en Bazuin" uit Oud-Beijerlai usi( Eerste in de eredivisie wi jve „Excelsior" uit Texel en eer est in de derde divisie de minireSjaak van „Levensvreugd". MR. BERKHOUWER BIJ WD-SASSENHEIM: SASSENHEIM „De huidige overheid is de grootste inflatie maker". Dit stelde mr. dr. C. Berkhouwer onlangs op een bij eenkomst van de WD afdeling Sassenheim „Met dit regiem gaan we de kant van Engeland op," Een taak van de liberalen is volgens hem ervoor te zorgen dat Nederland en Europa niet opgaan in een grauw collecti vistisch geheeL Vooral de Partij van de Arbeid beschuldigde de voorzitter van de Raad van Europa ervan ver antwoordelijk te zijn voor drei gende collectivisme, waarin de mens ondergeschikt wordt aan de staat In dit verband noemde hij de sociale situatie, waarbij de eigen verantwoordelijkheid wordt ondermijnd. Hij wees ook op het toenemende misbruik van de sociale voorzieningen. „De WD heeft hiervoor al ja ren gewaarschuwd, hu begint het eindelijk door te dringen dat wij gelijk hebben gehad. Mer- tens, Boersma en Bas de Gi Fortman zeggen nu voorzicl dat er wat moet gebeuren." Voorts ging de heer Berkh wer in op de Vermogens A wasdeling. „Een zaak die alle kanten rammelt," aldus heer Berkhouwer. „Als I doorgaat komt het geld uit dl deling terecht bij de vakbffl ging die part noch deel verschillende ondememinf heeft." Ten aanzien van abortus mer) de WD-er op dat hierbij elementen zijn die van bela zijn namelijk tolerantie en rr peet Een samenwerking met' PvdA is wat abortus betfl goed mogelijk. „Samenwerkt op politiek terrein is niet verwachten. Men doet v linkse zijde niet anders darr geven op de zogenaamde prest tiemaatschappij, daarbij verf tend dat we niet zonder produi tieactivilei ten kunnen."

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4