Scylla ten onder Fides Pacta langs De Danaïden: 10-7 ^fortuinlijk verlies an Bax-Foreholte eisjes Spartaan ampioen Promotie AAV'36 Ad van de Helder verrassend winnaar wielerronde Noorden Winst BC PORTTRIBUNE LEIDSE COURANT PAGINA 17 (Van onze tafeltennismedewerker) LEIDEN Mldstars heeft al direkt laten zien wie er de meeste kans gaat maken op promotie. Dit on dervond Scylla door haar uit-wed- strijd met 9-1 te verliezen. Joty Sojlnu scoorde het enige punt door winst op Pitstra: tegen de broers Vlieg verloor hij In drie games. Peter van Schle deed zijn uiterste best maar kon het niet maken, evenals Theo Bakker. Scylla 2 had geen moeite met de zekere degradatiekandidaat Red Stars: 9-1. Hein Chrispijn en Rob van der Zeeuw wonnen elk drie maal. Bert van Schie moest het tegenpunt toestaan Scylla 3 ver loor thuis met 8-2 van R en R (voorheen K en B). Er werd vijf maal in drie games gespeeld. Karei van Schie en Frits Kantebeen scoorden elk eenmaal, wat niet was weggelegd voor Rob Regeer. Avanti had geen enkele moeite met Ons Vermaak en finishte op 9-1Peter Groot en Theo Louwers wonnen elk driemaal, Peter de Groot tweemaal. TOV speelde thuis 5-5 tegen het lastige PSV. Sjaak van Veen en Ted van der Ploeg wonnen elk tweemaal, Ruud Alkemade zorgde voor het vijfde punt. Docos - DITO werd 9-1. Ed van der Berg en Ed Fallaux scoor den volgens verwachting zeer een voudig, maar dat Jan van der Zalm hun aanwijzingen zo goed opvolg de dat hij maar eenmaal verloor (2422 en 21-19) was toch niet verwacht. Docos 2 leek na de 3-1 achterstand tegen Polec 2 te gaan verliezen, maar won toch nog met 6-4. Ton L' Ami won driemaal. Gerard van der Klaauw tweemaal en Peter Rodenburg sloot de rij met eenmaal winst. De Treffers schudden NMB/VDO 4 van zich af (9—1). Sjaak van Ruiten en Hans van der Zwet bleven ongeslagen. Koos van Beek liet de tegenstan der eenmaal scoren. Mizu aan- rechtbladen SCO is een lange naam voor wat eens Oegstgeest was. Ondanks deze lengte zag Ra pidity hen op bezoek komen en de punten meenemen naar Oegst geest. Ferdinand Thung bleef on geslagen. GieLKuijper en Jaap Po lak moesten elk een nederlaag toestaan, maar omdat ook het dub bel voor hen was werd het 8-2. Scylla 4 kwam tegen Diveko niet verder dan 5-5. Fred van der Zeeuw bleef ongeslagen. Joost Mentink en militair Jos de Wekker wonnen elk eenmaal. Steeds Hoge- r/TSB 2 had geen medelijden met Scylla 5 en won met 9-1. Avanti 2 ontving TSO 2 en won overtui gend met 9-1. Wim van Steenber gen en Van Wetten bleven onge slagen, Leon van der Werf verloor eenmaal. Bij de dames was Tana- ka-Avanti vooral het verrassende debuut van Brigitte Kooter, zij won van Wagemakers en Snijders. Bet- tine Vriesekoop won haar partijen. Annemiek Smits viel iets tegen door slechts eenmaal te winnen. Cispen kon de dames van Scylla op 5-5 houden. Sandra de Kruiff en Lies van Winsem wonnen beide tweemaal, Zoetemelk eenmaal minder. Dames Avanti 2 won over tuigend met 10-0 van Middelburg- Zuid. Aldus de volle winst voor Liesbeth Smits, 'Wilma Kooter en Mirjam van der Poel. Van onze handbal medewerker )EN Een atrafworp In de laatste minuut van de wedstrijd bracht tl bij de wedstrijd van Bax-Forehotte als bij de dames van Northa isllssing ten nadele van genoemde teams. ^oreholte, dat helaas weer KlTÜlBdig moest aantreden (de eelsters Elly Hoek en Anke Nouland ontbraken op het heeft tegen het gerenom- Idem-Hellas een onfortuin- ierlaag geleden 6—7. In de helft leek de Voorhoutse litaslh op weg de Haagse dames benut eerste nederlaag toe te bren- >re, v Katti :oreholte speelde in die fase rden. Ie wedstrijd bijzonder attrak- an h andbal De ruststand was dan 4—fl «rdiend 5—3 in het voordeel Bax-Foreholte In de tweede pakte het echter allemaal an- uit. Verdedigend klopte het vel. doch aanvallend was het iaat mis. De Voorhoutse-aan- K^Jwist wel scoringskansen te antwi 'Pen" doch deze werden n0' '.amateuristisch" verspeeld, ir werd Marjan Mens, die in •rste helft de Haagse verdedi- regelmatig voor grote proble- ,eqej had geplaatst, nu via zware an Al redin9en- die merkwaardiger- 'niet door de scheidsrechter en gezien, afgestopt. /Hellas zag daarentegen kans einige scoringsmogelijkheden Tiutten Via 5—4. 5—5 en 65 i de Haagse ploeg 3 minuten het einde op gelijke hoogte Bax/Foreholte. Het leek erop K leide ploegen genoegen zou- %emen met een puntenverde- doch in de laatste minuut j Idem-Hellas een zeer aan- Ibare strafworp cadeau. Idem- s maakte daarbij geen fout en gaf uiteraard in de laatste secon den de winst niet meer uit handen. De doelpunten van Bax-Foreholte kwamen op naam van: Hannie Boskamp (2x). Marjan Mens (2x), Ineke Slobbe en Annemiek de Bruin. Trainer Frank Bonte merkte na afloop nog op dat het toch wel bijzonder jammer is dat door arbi trale fouten in de laatste minuut van de wedstijd Bax-Foreholte voor de tweede keer in successie met een nederlaag werd gecon fronteerd. Overigens tilt hij niet zo zwaar aan deze nederlaag. De veldhandbalwedstrijden zijn vooral voor de jeugdspeelsters een goede oefening voor het grote werk in de zaalcompetitie. De dames van Northa kunnen ondanks de 11—10 nederlaag te gen het Rotterdamse Actief terug zien op een goede wedstrijd. Met een beetje meer geluk zou een puntenverdeling haalbaar zijn ge weest. Actief startte overrompelend, bin nen 10 minuten keek Northa al tegen een 3—0 achterstand aan. Via Thea Terheide en Leidy Vink (2x) kon de schade voor Northa bij de rust beperkt blijven tot een verschil van twee doelpunten. In de tweede helft had Northa zelfs het beste van het spel. Op de beslissende momenten liet Northa echter de aandacht verslappen, waardoor Actief doeltreffend kon LEIDEN Het landelijk badrrtirv tonseizoen kan dit jaar zeer at tractief worden. De twee eerste klassers die Leiden kent: BC Veg- lo en BC Leiden zijn in dezelfde poule ingedeeld zodat er twee „derbies" komen: te weten op zondag 10 oktober in het Studen ten Sportcentrum en zaterdag 18 december in de 5 Meihal wanneer Leiden Veglo ontvangt. Voor badmintonnend Leiden een „must" om te gaan kijken. Afgelo pen weekeinde startte BC Leiden fortuinlijk met een overwinning op Avanti uit Middelburg. Met 6-5 wonnen de Leidenaren met de hakken over de sloot. Jolanda Heemskerk maaktte de zege een feit door in een zeer spannende driesetter te winnen van C. Ouden. Badminton Na een achterstand van 8-0 in de derde set wist zij met kunst en vliegwerk de overwinning te beha len met 12-10! Minder gelukkig was Jack Lamen die ook nu weer blijk gaf mentaal niet tegen de spanning op te kunnen Samen met vrouw Lineke moest hij de mix-overwinning aan de Middel burgers laten. Nieuweling in het Leidse team was Herman Strik (19) die zijn single met 15-5 en 15-9 won. Veelbelovend is Herman Strik voor de club o.l.v. routinier Enzo Spadon die in zijn enkel tegen A. Proos 15-8 en 15-0 geen pardon kende. BC Veglo trad „thuis". Studenten sporthal. aan tegen Rotterdam 1. Het werd een 8-3 nederlaag omdat, wederom de ..dubbels" bij Veglo niet willen draaien. André de Rooy en Dik van Wijk wonnen hun en kels en Helga van Balgooy won in drie sets van mej. v. Nölm. Frans van Houten was invaller voor Hans van Harteveld zodat het team niet optimaal voorbereid in het strijd perk trad. Captain André de Rooy: ..We hebben verschillende partijen in drieën verloren, met een beetje geluk win je die en wordt het 6-5". (Van onze korfbalmedewerker) LEIDEN Een sterker damessextet besliste de Leidse derby De DanaJden-Fldes-Pacta in het voordeel van laatstgenoemde. In de eerste helft was er nog nauwelijks van enig krachts verschil sprake, maar toen na rust Nandy van Helden (2x) en Joke Noordervliet Fldes-Pacta op 38 zetten, was de strijd gestreden. De Danaïden slaagde er nog wel in in de eindfase het spel naar zich toe te trekken, maar het einde kwam met een verdiende 7—10 zege voor de bezoekers. Na 2 wedstrijddagen valt er uiteraard nog weinig te voorspellen over de afloop van de kompetitie in de Overgangsklasse A. maar wel is duidelijk dat de ploegen in deze afdeling elkaar weinig in kracht ontlopen en dat wij een bijzonder interessante kompetitie kun nen verwachten. Voor De Danaïden doelpunt ten: Gerard Nap 2. Eric Filemon 2, Cees Chris- tiaanse 2 en Ciska Peters. Voor Fides-Pacta: Dick Onderwater 2, Nandy van Helden 2, Tiny de Roode, H. de Boer, José Sjardin, Diet Rijsbergen, Joke Noordervliet en Henny Brakel. Korfbal Zuiderkwartier-Koog Zaandijk In de Promotieklasse leverde Zuiderkwartier een goede prestatie met een 5—5 gelijkspel tegen het sterke Koog Zaandijk. Er had zelfs meer in gezeten indien de Leidse ploeg in de tweede helft aanvallend niet tekort geschoten was. Bij een 5—3 voorsprong stokte de doelpuntenpro- duktie en 1 minuut voor tijd miste Zuiderkwar tier bij een 5—5 stand een strafworp, die de winst had kunnen brengen. Opvallend in deze Van onze atletiekmedewerker LEIDEN De Alphense atlektlekvereniglng, AAV36c, kan terugzien op een bijzonder geslaagd seizoen. Zowel de dames als de herenpioeg promoveerde naar respektlevelijk de eerste en de tweede klasse. Een duidelijk verzwakte ploeg van de Bataven zag geen kans om naar de hoofdklasse te promoveren. De Holland-dames eindigen met een licht verzwakte ploeg als vierde in de vierde klasse. De enigq herenpioeg uit de Leidse regio de de finale behaalde in de landelijke competitie, die van AV- V'36c, reikte tijdens de laatste wedstrijd naar een nieuw record totaalpunten. Met 11.312 punten werd de tweede plaats opgeëist achter Lycurgus (Krommenie) met 11.484 punten. Een nieuw clubre cord werd gevestigd door Kees Justus Vogel. 1.90 hoog. Ook zijn vertesprong, 6.39, leverde veel Atletiek punten op. Wim Schoenmaker, van huis uit een kogelslingeraar, be wees ook goed met de gewone kogel om te kunnen gaan: 11.99. Minstens even goed was zijn dis cusworp: 34.48. Rob van Schoten kwam goed uit de voeten op de 5 km: 15.41.2. Ger Egberts liep zowel de 100 als de 400 in resp. 119 en 52.1. Aad Buytenhuis bracht bij de 1500 m 4.03.3 op de klokken. Harry de Hey wierp de speer 47.42 meter weg. Willem de Wit liet 16.8 noteren voor zijn hordenloop. De dames van AW36c werden eveneens tweede met 10.120 pun ten. Eerste werd hier' het Gro ningse GVAV met 10.930 punten. Voor een uitstekende start zorgde Ella Hoogendoorn. 100 m horden in 16.2. Ook Ingrid Hoogeveen boekte een goed resultaat, discus 35.60. Joke Wijfje liep een snelle 800: 2.24.1. Wilma de Wit sprong 4.93 ver. In de kogelstootbak liet Ria Verkade 9.26 opmeten terwijl Jacqueline Kooistra tot 9.12 kwam. Een licht verzwakte dames ploeg van AV Holland (Hester de Boo was geblesseerd) kwam in Beek 45 punten te kort om te promoveren. Het puntentotaal dat zij bereikten was 5567. Een zeer snelle 4x100 meter werd gelopen door Joske Boom, Alice Saat. Ineke Altona en Barry van Haarlem: 51.7 Een ander individueel succes werd geboekt door Mies Kuipers. Zij won het discuswerpen met 34.02. Ineke Al tona sprong verder 1.50 hoog ter wijl Barry van Haarlem de 100m in 13.0 volbracht. Door afwezigheid van Mia v.d. Harg en blessures van o.a. Tineke de Groot hebben de dames van de Bataven een enigzins teleurstel lend resultaat geboekt bij de pro motiewedstrijden Boven de grijze middenmoot staken de prestaties van Jeannette Hendriks: 60.1 op de 400 en 13.0 op de 100. Marian Verschie kwam tot 2.26.2 op de 800 m. Ook het speerwerpen was goed: Ria van Dijk 32.62 en Heieen Haverkort 29 28. The Kouwenho- ven sprong 4.94 ver. onze atletiekmedewerker )EN - De regionale B-jeugd- •petitie is voor de atletiekver- Jingen uit de Leidse regio goed riopen. De meisjes van De Spar- >n (Lisse) eindigden zowel in de tste wedstrijd als in de eind igschikking op de eerste plaats, jongens^ van het Alphense /'36 C firïlsten als tweede ach- het oppermachtige Sparta ter- de meisjes derde werden. J de nieuwe rekortan baan van Mrta (Den Haag) verbeterden de toftaan-meisjes hun totaal tot Bijna alle nummers waren bezet. Na een sterke estafet- 53 3, overtuigde vooral Cuny de bij het kogelstoten: 11.57. Ma- Wilson van de tweede ploeg 'd hier tweede met 10.30. Mar- v. Maris liep de 800 meter in 6. Bij het hoogspringen viel resultaat van Ann Waasdorp al door de gladheid een beetje o: 1.45. Marian v.d. Veek was ste op de sprint: 13.5. Har- Elburg kwam goed uit de en op de 400 meter: 68.0. 's het hele seizoen draaiden de lsies van AAV ook nu weer in subtop mee. Tot een gedeelde 'e plaats kwam Carmen de 9^ bij het hoogspringen: 1.45. °'anda Hakkenbroek liep een rke 100 meter: 13.6. Niet veel minder was het lopen van Mariët Schalkwijk op de 400m: 65.4. An- nelies de Morrée stootte de kogel 9 80 ver. Bij de Bataven waren vooral Linda Krouwel, Tina Buntsma en Carola Buzing goed op dreef. Aangevuld met Maria de Bont liepen zij de estafette in 54.2. Linda Krouwel stootte de kogel 9.66 ver en sloot de 400meter winnend af in 64.0. Carola Buzing bracht bij de 100m 13.8 op de klokken. Tina liet een sterke indruk achter op de 800m die zijn in 2.29.5 volbracht. Imca Cohen liep een goede 100 meter voor de AV Leiden: 13.6. Maartje Weeda liep de 800m in 2.33.9. AAV 36c was bij de jongens vooral sterk op de loop- en de kracht nummers. Jan Hoving stootte de kogel 13.34m weg en wierp de discus naar 35.64. Erik Neerings ondervond geen tegenstand op de 1500m: 4.22.1. Ronald Vonk vol bracht de 800 meter in 2.06.4. Adriaan Vogel sprong 5.76 ver. Een andere ploeg die behoorlijk draaide was De Spartaan. Bert Mens stootte de kogel naar 12.48 en wierp de discus 35.78 ver. John Duivenvoorde kwam na een snelle start op de 800m tot 2.06.2. AV Holland moest het vooral hebben van het korte werk en het sprin gen. Paul Crama liep de 100 in 12.1 en sprong 5.60 ver. Peter Florijn was sterk op de 400m: 56.4. Kees van Manen (AVL) liep een sterke 1500: 4.32.0. profiteren. Via 7—7 liep Actief uit naar een 10—7 voorsprong. Northa dacht er nog niet aan te capitule ren. via 10—8, 10—9 werd het enige minuten voor het einde van de wedstrijd door een fraai cirkel- doelpunt van Monique Heemskerk zelfs 1010. In de laatste minuut mocht Actief echter een strafworp nemen, die helaas voor de Northa-aanhang koelbloedig werd benut. Van de 10 Northa-doelpunten nam Leidy Vink de helft voor haar rekening. De heren van Northa leden even eens tegen het Rotterdamse Actief een grote nederlaag 246 (rust stand 11—3). Vooral in conditio neel opzicht waren de Rotterdam mers hun tegenstanders veruit de baas. De break-out, het sterkste wapen van Actief, kon dan ook veelvuldig en met succes worden gebruikt. In de regionale 2e klasse B heb ben de damesteams van Jong Ade en HVS hun ongeslagen kop positie op de ranglijst gehand haafd via overwinningen op res pectievelijk AHC en Velo. De re gionale derby op 3 oktober ks. kan bijzonder interessant worden. De basis voor de overwinning van Jong Ade werd in de eerste helft gelegd. Bij rust had Jong Ade een fortuinlijke 5—0 voorsprong opge bouwd. In de tweede helft werd de voorsprong door goed verdedigen knap vastgehouden. Eindstand 2—6 in het voordeel van Jong Ade. Vermeldenswaard is nog dat doel- verdedigster Wil van der Geest 3 strafworpen wist te stoppen. Voor de doelpunten van Jong Ade te kenden Helma van der Geest (4x), Gonnie van der Geest en Lydia van der Poel. Danaïden belaagt de korf van Fides Pacta. Jan Heinrichs kijkt wedstrijd was wederom het goede spel van debutant Wil de Wit. Pernis-Tjoba Pernix speelde onder moeilijke omstandigheden (regen, wind) een redelijke wedstrijd tegervhet Zeeuwse Tjoba, die na een 3—2 ruststand verdiend met 6—2 gewonnen werd. Het in vergelijk met het vorige seizoen sterk verander de Pernix (Jacob Bakker stelde zich weer be schikbaar voor het eerste en Janco Breedveld en Kees Brokaar keerden na een driejarig verblijf bij Velocitas, weer op het oude nest terug) gaf in deze wedstrijd blijk weer in eigen kunnen te geloven en over de hele linie hard te willen werken voor een goed resultaat. (Leidse doelpunten: Kees Brokaar 3. Janco Breedveld. Jan Mulder en Ria Laman). ALTIUS-TOP Een 43 achterstand bij rust was het resultaat van een niet agressief genoeg gespeelde 1e helft door Top. De 2e helft gaf een ander Top te zien, dat zich naar een verdiende 57 overwinning wist te vechten. Peter Siggaar. Rob en Dirk Meyer, Jan-Willem Simmelinck, Wilma Kühn, Hildo Krop en Annemie Keuning scoor den. Ons Eiland-Achilles Het falende tweede aanvalsvak van de thuisclub was de oorzaak van het feit, dat Ons Eiland met een 3—4 nederlaag genoegen moest ne men. In de eerste helft scoorden P. Beekman, Han Deegenaar en Rob Hasselbach voor Ons Eiland. Wion-K.N.S. Door een verkeerd uitgestippelde taktiek moest K.N.S. al na 15 minuten tegen een 4—1 achter stand aanzien. Een veranderde strijdwijze zorg de er echter voor, dat de rust met 7—7 kwam, waarna de wedstrijd gelijk opging. Het einde kwam met 11—11. Velocitas—Weidevogels Velocitas verloor de thuiswedstrijd tegen Weide vogels enkel en alleen doordat de Leiderdorpse ploeg geen „afmakers" in haar gelederen had. Gerard van Poelgeest wist als enige Velocitasser te scoren. Uitslag: 1—4. Fiks-Albatros Na een gelijkopgaande 1e helft moest Fiks de zege aan opponent Albatros laten (2—4). R. Anholts en Martin Huizinga doelpuntten voor Fiks. Fluks-Tempo In een onder slechte weersomstandigheden ge speelde wedstrijd toonde Fluks zich superieur aan Tempo, dat met een 12—2 nederlaag naar huis gestuurd werd. KVR-Crescendo Crescendo speelde een slechte wedstrijd tegen KVR, maar kon. ondanks het feit, dat er slordig met <Je vele kansen omgesprongen werd, toch met de volle winst gaan strijken (6—7). Doelpun ten: Lenie Kok 3. Gabriël Kok, Ans de Rie, Wilfred en Ria Cornelisse. Van onze sportredactie NOORDEN Ad van de Helder is zaterdag de verrassende winnaar geworden van de 32ste wielerron de van Noorden op 'gewone' fiet sen. Van de Helder sprong tien ronden voor de finish weg en kwam met ruime voorsprong over de meet. Rob Veenboer (winnaar '74 en *75) werd tweede, Herman de Beer (eerste in 1973) derde. Cees Eijs en Rinus Bos volgden. De ronde voor amateurs, liefheb bers en junioren werd beheerst door een vroege ontsnapping van de gebroeders Theo en Herman Noy. Het tweetal lapte het peloton na veertig rondjes en behield die marge moeiteloos. Theo Noy bleek in de lange eindsprint de sterkste. Verdere uitslag: 3 Pieter Koele- man, 4 Wim Veenboer, 5 Jos de Bruin, 6 Theo Oudshoorn, 7 Melle- ma, 8 Koos v.d. Knaap, 9 Niekerk, 10 Jos Keizer. Ineke Slobbe scoort het eerste doelpunt voor Bax-Foreholte in het treffen met Idem Hellas. HVS heeft in een harde wedstrijd het Wateringse Velo op verlies ge zet 5—7 (ruststand 2—4). Het har de spel werd ten dele in de hand gewerkt door het zwakke fluiten in deze klasse. Naar verluidt achten detopscheidsrechters deze klasse beneden hun waardigheid, met het gevolg dat mindere goden deze wedstrijden moeten leiden. Bij de Stompwijkse ploeg kunnen vooral Leny van de Bos en doelverdedig- ster Anja Gijlswijk terugzien op een goede wedstrijd. Een slroefdraalend MMO (dames), dat nog steeds puntloos is, heeft het tegen het eveneens nog punt loze Hollandlaan niet kunnen bol werken. Hollandiaan trok met 5—3 aan het langste eind. Opgemerkt moet worden dat de dames uit Hoogma- de nog steeds niet op volle oor logssterkte kunnen uitkomen door blessures van topsccorster Margré Volwater en doelverdedigster Rieje Borst. De heren van MMO behaalden een ruime overwinning op het Ha HERMES. De Hagenaars hadden geen antwoord op het vooral con ditioneel sterke spel van MMO. Via een 11—8 ruststand drukte MMO in de tweede helft door naar een eclatante 22—14 overwinning. De heren van Sanocel-Saturnes leden tenslotte een onnodige 29—19 nederlaag tegen HMSH. Een 16—13 voorsprong werd in de laatste 10 minuten door kapitale verdedigingsfouten uit handen ge- De start van de "gewone fietsers". Ad van de Helder zou deze race winnen. reddie van Duyn van j toe.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 17