"wick Boys L MIST „LEF" BIJ SH0: 0-0 Noordwijk aankop DOSR overtroeft MMO in derby ERSTE INSTPUNT UDEKERK RTTRIBUNE LEIDSE COURANT PAGINA 15 t* I sportredactie) Quick Boys heeft ook voor eigen publiek dat het dit seizoen aan- er voetbal kan bieden afgelopen jaren. Haalde van trainer Perdijk In het duel bij Kozakken Boys ikter" (met negen man) kspel, nu lieten de Kat- tien ook een wedstrijd hand te kunnen zetten, zelf te kunnen bepalen, m-eigenschap, waaraan tijd de pioeg heeft ont varen insiders misschien hoogte van de omme- Quick Boys, Excelsior M. irdag het eerste slachtof- jeworden (2-0 winst voor lys). En dit tot zijn eigen j. Trainer Admiraal, na CW nu begonnen bij de Maassluis: „Wij zijn puur He zijn afgebluft door de in Quick Boys, en power ie positieve zin. Ik heb tel excuus. Ook mijn jon- Quick Boys allang ken den dit niet verwacht", jnteuze woorden, die het lerdaad verdient. En de jt nog meer cachet, wan- iontbreken van Nico Kuyt Zwaan (vrijdagmiddag I door de KNVB geschor- i beschouwing wordt be- Weliswaar stond nu op lenveld een Sis Thu Pan '67 op het oude nest eerd) opgesteld, die vori- t wegens werkzaamheden jmaar Quick Boys kon ook Ie verlies van de andere r, Leo Hoek, mentaal langen. De halfspeler ver vijf minuten van het idat hij bij een ongelukki- eerste klasse ge sliding een knieblessure had opgelopen. Zijn opvolger Lourens Mouter liet echter zien, dat Quick Boys nu meer achter de hand heeft dan vroeger. Hij paste zich op het middenveld naast Sis Thu Pan en Jaap Heerikhuizen uitste kend aan; een Katwijkse linie, die het heft vanaf de eerste minuut in handen nam en het feitelijk de hele wedstrijd niet meer afstond. Vanuit die hechte basis, werd de verdediging van Excelsior (waarin alleen laatste man Hans Plaatzer, de ex-Noordwijker, opviel) regel matig met scherpe dieptepasses doorsneden, bestemd voor de snelle, beweeglijke aanvallers Bart Zandbergen. Jaap Hoek en Teun van der Plas. Bovendien konden vleugelverdedigers Martin Heerik- huisen en Arie Remmelzwaal met de regelmaat van een klok als extra-aanvaller de druk op het Ex- celsior-doel vergroten. Gezegd moet worden, dat Excelsior zijn tegenstander daarbij opvallend weinig in de weg legde. De ploeg verzuimde de opkomende Katwij- kers tijdig af te stoppen of met een consequente mandekking uit te schakelen. Ook in aanvallend opzicht brouw den de bezoekers er niet veel van. Slechts twee reële scoringskansen waren daarvan het schrille bewijs: voor rust knalde Frans de Munnik op de borst van Arend van den Oever en kort -voor tijd verraste Mart van der Pol met een schot, dat via de vuisten van de Katwijkse goalie en de lat slechts een corner opleverde. De mogelijkheden van Doelman Gerrit Geurtsen van Excelsior kan hier nog stompend redding brengen. Teun van der Plas en Arie Haasnoot bedreigen hem tevergeefs. Quick Boys daar tegenovergezet waren zo talrijk, dat Excelsior zich nog gelukkkig mocht prijzen met de twee doelpunten. Treffers, die Jaap Hoek met twee kopstoten voor zijn rekening nam. Tweemaal gebeurde dat uit een corner. Oe eerste, halverwege de openingshelft, werd nog wel door Jan van Dijk uit het doel gehaald, maar de attente arbiter Van Riet stond naast het doel en zaa de bal de lijn passeren: 1-0. In de. Mouter, Jaap Hoek, Bart Zandber- tweede periode verdween het leer gen), dat trainer Perdijk terecht in de bovenhoek: 2-0. Daarnaast kon stellen: „We hadden met liet Quick Boys zoveel schoten 50, 6-0 moeten wiifnen. Maar Ik naast en over het doel belanden heb wel genoten van deze wed- (Teun van der Plas. Lourens strijd". (Van onze sportredactie) EIJERLAND „Lef gevraagd. Liguenin, de oefenmeester van het dit sei- de eerste klasse debuterende RCL, bena- ;het ook na het doelpuntloos geëindigde bij SHO weer. „Als het elftal niet heel snel isico's gaat nemen, heeft het nu haar top i Alleen als de jongens meer „lef" gaan alleen als de verdedigers meer gaan opko- middenvelders en aanvallers meer diepte g®pel gaan doen, kan dit RCL in de absolute gldraaien. Eerder niet." Vooral in de tweede helft van het vaak wat ig overkomende duel in Oud-Beijerland at de Leiderdorpse Racing aanvallend bru- mist. Natuurlijk. Ook afgelopen zaterdag werd het aanwezige technische surplus in enige doelrijpe kansen omgezet. Te weinig mogelijkhe den evéqjvel om de veldverhouding werkelijk juist weer te kunnen geven. Huguenin, overigens toch redelijk tevreden "over het vertoonde spel („Het ging duidelijk beter dan vorige week") nog eens: „We hebben een midden veld, een aanval met louter technische spelers. Die willen die bal nu eenmaal liever in hun voeten aangespeeld krijgen, gaan niet zo snel diep. Maar nogmaals, dat moet er uit. Pas dan kan RCL gaan spelen zoals het eigenlijk moet." Ondanks dat gebrek aan brutaliteit, ondanks het vrij risicoloze voetbal heeft RCL bij SHO de mogelijkheden gekend om een vrijwel „winnende" voorsprong te nemen. Zoals in die stormachtige periode van de eerste helft, tussen de dertiende en vijftiende minuut Achtereenvolgens werden Sjoerd Teske (knap afstandschot), felle Ben Heemskerk en kop-specialist Dick van der Bijl in stelling gebracht Tweemaal redde uitblinker-doel man Jan Barendregt; eenmaal verdween de bal op centimeters naast het SHO-doel. Schijnbaar teleurgesteld zakte RCL vervolgens terug naar het niveau waarop het hard werkende SHO al enige tijd vertoefde. De Oud-Beijerlanders kenden eigenlijk alleen in rechterspits Rob Hansen een speler die boven de grauwe middelmaat uit kwam. Hansen bezorgde linkerverdediger Ab Braat een lastige middag, maar vond medespelers Paul Teunissen en Cees Visser niet bereid het aangenomen werk af te maken. Na de hervatting domineerde RCL, zeker het laatste half uur, de wedstrijd volledig. Ook in die tweede helft echter verzuimden de rood witten de zo noodzakelijke diepte in hun spel te brengen waardoor het meeste gevaar nog uit vrije schop pen moest komen. In de 60ste minuut bijvoorbeeld. De steeds beter draaiende Jan van Duyn stuurde de bal subtiel richting SHO-doel. Weer was het Barendregt (hij was het die voor het ene winstpunt van de thuisclub tekende) die het leer tot hoek schop kon verwerken. Diezelfde Van Duyn'creeer- de even later de meest uitgespeelde kans van het duel. Goochelend trok hij langs directe tegenstan der Dick Stooker. Zijn voorzet op maat bereikte de vrijstaande Bas Ederveen. Het kostte SHO opnieuw een hoekschop; de fraaie kopbal werd door Barendregt uit het doel getikt GERT-JAN ONVLEE (Van onze sportredactie) LEIDEN - Noordwijk heeft zich dank zij een eenvoudige 0-3 zege op Zwaluwen VI. aan de kop van de ranglijst in de eer ste klasse genesteld. De ploeg van trainer van John Eelman, die het moest s(ellen zonder de zieke Ruud Bröring, toonde zich de gehele wedstrijd de be tere ploeg en had ook weinig moeite om dit in de tweede rondgang in doelpunten tot uit drukking te brengen. Met uit stekend aanvalsspel verschaf ten de Zeekanters zich uitste kende mogelijkheden (John van Dijk, Arie Weijers en Piet Al ders), maar desondanks zou na de eerste vijfenveertig minuten een magere 0-1 voorsprong op het score bord prijken. Weder om Jaap van Resteren hielp Noordwijk over de drempel. Nadat Alders op onreglemen taire wijze van het scoren was afgehouden mocht Van Reste ren vanaf 11 meter zijn kracht bewijzen: 0-1. Na de pauze bood Zwaluwen wel meer tegen stand, maar Noordwijk bleef door snel en effectief uitverde digen de gevaarlijkste ploeg. Binnen tien minuten was de strijd dan ook beslist. Jan Wil lem Bogers, met de bal aan de voet op het middenveld, kreeg een vrije doorgang naar de Zwaluwen-goalie en tikte be heerst 0-2 in. Uit een indentieke situatie distilleerde Bogers de derde Noordwijkse treffers, nu echter na een sluitende combi natie met John van Dijk. Noordwijk kon op zijn lauwe ren gaan rusten, ook al kwam het goed weg toen de Zwalu wen-spits zijn inzet op de paal zag belanden. Tweede klasse Het Sassen hei mse Ter Leede maakte tegen debutant Dinteloord geen fout. Ook al kon Dinteloord de definitieve beslissing tot drie minuten voor tijd uitstellen, Ter Leede trok toch met 2-0 aan het langste eind. Het zwakke Dinte loord had in de eerste helft weinig verweer tegen het vlot aanvallende Ter Leede. Dank zij een falende Sassenheimse voorhoede kon Din teloord tot aan de pauze de 0-0 stand in takt houden. Willem Kos ter knalde op de paal, terwijl lin kerspits Kees Buurman alleen voor doelman Frans Reuvers faalde. Ter Leede begon de tweede periode hoopgevend. Reeds in de eerste minuut nam het afstand van Dinte loord door een doelpunt van Ben- no Kooy, dat fraai was voorbereid door Kees de Zwart, die drie verde digers zijn hielen liet zien. De ontknoping zou echter pas 42 mi nuten later vallen. Nico van der Fange profiteerde beheerst van een foutieve terugspeelbal van Dinteloord-verdediger Martin Vis sers Katwijk behaalde een knappe 2-3 zege op het geroutineerde PPSC zaterdag uit Schiedam. Trainer Verkuylen had zijn taktiek (direct spelen en snel vrijlopen) afgestemd op het kleine Schiedamse veld, maar zijn mannen verloochenden in de eer ste periode deze opdrachten. Desondanks opende Katwijk na een kwartier spelen toch de score. Wim Guyt (2) rondde een afgesla gen aanval keihard af. Binnen een minuut kwam PPSC echter weer op gelijke hoogte, toen Dik Herri- son de bal in eigen doel lepelde Een sterker Katwijk wist voor de pauze geen afstand te nemen, maar sloeg vlak na rust, toen de opdrachten van Verkuylen wel uit gevoerd werden snel zijn slag. Bin nen tien minuten zetten Wim Guyt (1) en Wim Guyt (2) Katwijk op een confortabele 1-3 voorsprong. Kat wijk overklaste PPSC in de reste rende speeltijd, maar liet wederom door een beoordelingsfout in de defensie PPSC tot 2-3 terug ko men. SIZO uit Hillegom hield aan de bijzonder matte vertoning tegen GVW één winstpunt over: 1-1. In een gelijkopgaande eerste helft, die weinig uitzichten bood op een doelpuntrijk treffen, kwam GVW na tien minuten vrij gelukkig aan een 0-1 voorsprong. Ab van der Bovenkamp was er als de kippen bij om een communicatiestoornis tussen Sjaak Ras en doelman Jan de Ruiter af te straffen. Beide ploegen lieten zich na de pauze niet verleiden tot minder plichtma tig voetbal. Het bleef een gezapige voetbalwedstrijd, waarin SIZO ui teindelijk toch nog de gelijkmaken de treffer forceerde. Nadat eerder Brobbel alleen voor de GVW-goa- lie had gefaald, schoot Eltjo Vijn in de 75ste minuut SIZO naar het verdiende gelijkspel. Rijnsburgse Boys revancheerde zich volkomen voor de onnodige nederlaag tegen Volendam vorige week. De Meeuwen werd naar een kansloze 0-3 nederlaag gespeeld. De ploeg van trainer Van der Zeeuw nam aanvankelijk een af wachtende houding aan, maar kreeg in de wedstrijd zoveel ruimte voor aanvallende acties, dat het uiteindelijk met vier spitsen zou opereren. Ondanks het uitstekende veldspel en de dito kansen liet de openingstreffer 43 minuten op zich wachten. Piet Haasnoot zette Rijnsburgse Boys. dat Leo Pluyn- graaf moest missen wegens vakan tie. na een combinatie met Cor Vreugdenhil op 0-1. Na de pauze moest Rijnsburgse Boys het toen beduidend sterker voor de dag komende Meeuwen lange tijd naast zich dulden. De Boys maak ten zelfs enkele kritieke momenten door, die echter door doortastend optreden van doelman Ed Bos en Gerrit van Egmond zonder schade lijke gevolgen verliepen. In de slot fase trok Rijnsburgse Boys binnen vijf minuten de zege naar zich toe. Groenendijk en Vreugdenhil zorg den voor de 0-3 zege. an onze sportredactie Koudekerk behaalde Spirit het eerste winstpunt iompetitle. Het zonder Leo etten en Herman Hogenes lende Koudekerk bleef te- pirit steken op een 2-2 Een dominerend Koude- ist het betere veldspel bij- moeizaam in doelpunten Irukking te brengen. Nadat »ege de eerste helft Fred aar op aangeven van Wim msteijn een ongelukkig op- n achterstand had wegge wist Koudekerk niet definl- or te drukken. Wederom Hagenaar zette de Koude in de tweede speelperlo- op een beslissend lijkende orsprong, maar vlak voor rd de volle winst toch nog den gegeven. t klasse |Boys stelde bijzonder teleur sen rooskleurige 0-3 voor bij JAC te verspelen. Na elijkopgaande eerste helft, Hans Aanholt Lisser Boys had gezet, leken de Lisse- regelrecht op de verdiende f te stevenen. Na de twee actie van Piet Boot in de minuten van de tweede apte Lisser Boys echter vol- in elkaar. JAC had vijftien t nodig om via doelpunten tns Pohlman (2x) en Dick de 1e score gelijk te trekken, eutels heeft met de verdedi- taktiek succes. Werd via speelwijze vorige week het competitiepunt binnenge- ditmaal gaf het recht op een oerwinning op DSVP. Grote tker bij de Leidenaars was Bavelaar. die de spelmaker er van DSVP volkomen uit- të'de. Ondanks de afwachten- >uding van de ploeg van Mat weer verwierf de Sleutels beste kansen (Bert Mon- tagne en Ferry van Haver). Na rust moest De. Sleutels het spel lange tijd uit handen geven. Halverwege vatte De Sleutels de oude draad weer op en incasseerde het via een doelpunt van Hans Huis de verdiende 1-0 zege. Randstad Sport kwam tegen WDS niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel. Met name in de tweede rondgang bouwde Randstad Sport aan een groot ovenwicht, maar de ploeg van trainer De Wolf miste toch die doortastendheid en snel heid om definitief door te breken. Vanuit het middenveld werd te weinig tempo gemaakt en werden te weinig activiteiten ontplooid om de kundige WDS-defensie in moei lijkheden te brengen. De beste kans was voor Wouter Zaanen, maar hij miste jammerlijk in ideale scoringspositie. Debutant SVOW blijft het in de vierde klasse uitstekend doen. Te gen het te lakoniek optredende Zevenhoven kwam SVOW na de pauze sterk terug. Het in de eerste helft beduidend sterkere Zevenho ven verwierf zich wel een 1-0 voor sprong (doelpunt Leo Bos), maar moest deze na de pauze bijzonder snel weer inleveren. Hans van Zuy- len bezorgde SVOW de halve win st. TAW stelde teleur door op eigen terrein een 0-2 nederlaag te leiden tegen Te Werve. In de vierde klasse B behaalde ARC een door de weersomstandig heden vertekende 0-1 zege op Semper Altius. Met de storm in de rug verwierf ARC zich in de eerste helft de beste kansen. Een door Cor Prook benutte strafschop was echter het magere resultaat van de inspanningen van de Alphenaren. Na de pauze moest ARC zich be perken tot het verdedigen van de 1-0 voorsprong. vierde klasse Van onze sportredactie LEIDEN DOSR heeft zijn eerste overwinning in de vierde klasse te pakken. Voor ruim 1000 toe schouwers werd de eerste thuis wedstrijd, tegen streekgenoot MMO, met 2-0 afgerond. De Hoog- madese ploeg had geen schijn van kans tegen een oppermachtig DOSR. Altior en Rijpwetering hiel den elkaar in de andere streek- derby van 4B In evenwicht: 1-1. SVLV moest in Rijswijk zijn meer dere erkennen (0-2), terwijl Alp- hen bij Archipel met 4-3 nipt won. Wassenaar hield thuis Graaf Wil lem ll/VAC onder de duin: 2-1. DOSR bouwde via onder meer een betere techniek een overwicht op tegen MMO, dat bovendien met een verdedigende instelling naar Roelofarendsveen was gekomen. Door die versterkte Hoogmadese defensie kreeg DOSR weinig reële scoringskansen. Het openingsdoel punt ontstond dan ook door een fout van verdediger Hennie van der Star, die Martien Hoogenboom daarmee in de gelegenheid stelde om eenvoudig te scoren. Dezelfde Martien Hoogenboom viel een kwartier voor tijd uit en werd ver vangen door een sterk spelende Richard van der Meer. DOSR kwam voor rust niet verder dan enkele rechte afstandsschoten van Hans Bolle en Pim van der Meer. Hoewel MMO na rust wat meer aandrong kreeg DOSR toch de betere kansen. Halverwege die pe riode rondde Pim van der Meer een combinatie met Hennie van Berkel doeltreffend af: 2-0. MMO- doelman Jan Borst moest daarop nog enkele goede reddingen ver richten, o.a. op een kopstoot van Theo Akerboom. Altior en Rijpwetering konden bei den niet ontevreden zijn met de 1-1 eindstand. Altior bestreed Rijp wetering aanvankelijk doeltreffend met veel inzet en kwam door een defensieve fout van Nico Dissel dorp (waardoor Bennie Droog kon scoren) aan een voorsprong. Een zelfde fout (nu van Jan Smooren burg) stelde aan de andere zijde Wardie van Emmerik in staat om de kansloze Jan van der Jagt te passeren. Na rust kwam Rijpwete ring beter voor de dag maar kreeg niet meer dan een afgekeurd doel punt van Hans Witteman. Ook Al tior kwam niet meer tot doelpurv ten, hoewel Kees Badernog een rakelings naast schoot. Een hard werkend Wassenaar heeft in het niet fraaie, maar wel boeiende treffen tegen Graaf Wil lem ll/VAC de volle winst gepakt.- Halverwege de eerste helft nam Wassenaar de leiding: Graaf Wil lem vond, in paniek gebracht, het eigen doel. Na rust bracht een snelle doorbraak van Ton Papo een 2-0 score op het bord. Graaf Willem slaagde er na die treffer in het iniatief over te nemen. Wasse naar werd teruggedrukt en acht minuten voor tijd was het Tinus Muyzelaar die de achterstand hal veerde. Verder kwam Graaf Willem evenwel niet. Alphen sleepte bij Archipel een zwaar bevochten zege weg. Drie maal moest een achterstand wor den weggewerkt alvorens Peter van der Neut uit een strafschop het beslissende doelpunt scoorde: 4-3. Peter van der Neut had een groot aandeel in deze ovenwinning door maar liefst drie doelpunten voor zijn rekening te nemen. Voor rust scoorde hij de gelijkmaker, erna benutte hij twee penalties. Erik Lens tekende met een kopbal na een voorzet van Rini van Elk voor de vierde treffer. SVLV was in Rijswijk niet opge wassen tegen de gelijknamige club, die zich niet tot het uiterste behoefde in te spannen om de punten binnen te halen. De eind stand van 2-0 was reeds met de rust bereikt. In de tweede helft beperkte Rijswijk zich ertoe de voorsprong te consolideren. Het mat opererende SVLV was echter niet meer in staat iets aan de stand te veranderen. In de vierde klasse A kwam van de „Leldse" clubs alleen Forehol- te tot een gelijkspel (5-5), terwijl de anderen verloren. Opvallend waren vooral de nederlagen van WSB (1—2 bij Hoek van Holland) en SJC (2—3 tegen Voorburg), ploegen die de competitie zo voortvarend waren begonnen. SJC stelde teleur tegen Voorburg, dat al snel met 2-0 leiding leding nam. Voor rust kon Wim Brauw (Via een penalty wegens hands) voor SJC nog wel iets terug doen. Maar Voorburg liep nog meer uit: 1—3. Na rust begon SJC aan een sterk offensief, maar kwam niet verder dan een tweede treffer van Wim Brauw. Wel troffen Leo van Houten en Maarten Plug de paal: de gelijkmaker kwam niet. Concordia en Foreholte maakten er in Delft een doelpuntenfestijn van: 5-5. De eerste helft was niet zo geweldig. Hans Dateme opende de reeks, waarna Concordia op 2-1 kon gaan rusten. Twee doelpunten van Cor van Steyn brachten de Voorhouters na de hervatting aan' de leiding, maar Concordia kwam middels een penalty (haken van Peter van Kampen) terug. Leo van Kesteren scoorde weer voor de bezoekers. De thuisclub kwam weer op winst door twee treffers, de laatste uit een penalty wegens een overtreding van doelman Al- bert Ruigrok. Vlak voor tijd kon Piet Ruigrok het ene punt nog redden voor Foreholte. ASC bracht het in de eerste wed strijd bij Tonegldo niet tot winst. De ploeg werd met 2-0 verslagen. Na een hoopgevende start kréég- ASC een morele tik, toen Bob Logger ongelukkig in eigen doel kopte. Ook het tweede doelpunt van de thuisclub kwam voort uit een fout: Wim Nieuwenburg liet de bal van zijn schoen springen, waarop Ruud Staas eenvoudig kon scoren: 2-0. Pressievoetbal van ASC na rust leverde niet veel meer op dan een schot van Pieter Ba- rendse over en een kopbal van Wout Bergers naast het doel. Bernardus heeft het in een gelij- kopgaand treffen tegen WP niet Altior-aanvaller Cees Hoogervorst in dopduel met Cees Borst van Rijpwetering. Rechts aanvoerder Kees van der Star. gered. De thuisclub slaagde er nog wel in een 0-2 achterstand onge daan te maken, maar werd na rust toch definitief op achterstand ge zet. Al in de tweede minuut kwam WP aan de leiding. Ted de Boer zag een terugspeelbal over eigen doelman Sjaak Vriesekoop in het Goal verdwijnen.Via f rans Buy- tendijk (uit een strafschop) bereik te WP een 0-2 score, maar twee doelpunten van schotgrage Frans de Boer brachten Barnardus nog voor de pauze weer langszij. In de tiende minuut van de tweede helft viel het doek definitief voor 'het veel schietende, maar slecht rich tende Bernardus. Arno van Riet passeerde in de rebound doelman Siaak Vriesekoop: 2-3. Een tegenvallend WSB heeft in de uitwedstrijd bij Hoek van Holland teleurgesteld. De ploeg uit Noord- wijkerhout, die favoriet Tonegido vorige week nog op een 1-1 gelijk spel hield, verloor met 2-1. WSB speelde ook duidelijk minder dan in haar eerste competitie-treffen. Dat zwakkere spel resulteerde in de eerste helft al in een 1-0 voor sprong voor de „Hoekse" Boys; een marge die kort na de hervat ting naar 2-0 werd uitgebouwd. Gerard Oudevelthuys bracht, al in de zevende minuut van die tweede helft de spanning weer terug (2-1).' maar ook al omdat Jan Brama voor open doel faalde bleef die 2-1 in tact. Overigens stopte talentvol le Gerard van de Berg bij die stand nog een strafschop van Hoek van Holland. Vierde klasse D Bodegraven heeft bij DONK een 0-2 overwinning weggesleept. Die zege werd overigens pas ver in de tweede helft veilig gesteld. Acht minuten voor het eindsignaal doel puntte Krijn Blonk (de bal schoot via de muur in het Goudse doel) en nadat Piet Verburg nog op de doellijn had gered was het Piet Cassee die een minuut voor tijd 0-2 binnentikte. Herman de Hertog heeft RKNSV bij het Haagse ODB de winst ge bracht De Hertog tekende in de vijftiende minuut van de tweede helft voor het enige doelpunt. Bei de ploegen maakten er voor de thee een lauwe vertoning van; in de tweede rondgang speelde NSV duidelijk beter Nieuwkoop kwam er tegen Moord recht niet aan te pas Al bij rust leidde Moordrecht in dit sportieve- treffen met 0-2. De eindstand werd 4 bij 0-3 bereikt.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 15