s Bewoners Duinpark willen noodzakelijke verkeersvoorzieningen Vlag op hoogste punt luxe appartementen Kasteel Oud Wassenaar Koudgewalst- en elektrolytisch verzinkt plaatijzer METAAN ALPHEN Voorhout wil bocht bij Postviaduct aanpakken Telex 32276 Tel. 01720-74941 Druilerig weer hindert lampionnenoptocht niet VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1976 LEIDSE COURANT rmETAAlO NOORDWIJK De bewoners van Noordwijks nieuwbouw wijk Duinpark hebben bij het gemeentebestuur aangedron gen op noodzakelijke ver- keersvoorzieningen. Dit ge beurde op een door het ge meentebestuur belegde hoor zitting in „De Rank" die door de Duinparkers massaal werd bezocht. Duinpark heeft in de Derk Bolhuisstraat en de W. H. van Konijnenburgstraat een hoofd verbindingsweg. Gedeputeerde staten meenden dat deze ver bindingsweg diende te worden onderbroken door een plant soen, teneinde te voorkomen dat een verkeersweg de wijk zou doorsnijden. De bewoners vrezen dat een dergelijke maatregel de verkeersdrukte op andere straten, in het bij zonder de Adriaan Dorsman- straat, onaanvaardbaar groot maakt. De Duinparkers hadden overi gens reeksen wensen op ge bied van verkeer in hun wijk. Zo vroeg men om een parkeer verbod bij de bejaardenwonin gen, het weren van vrachtwa gens in de wijk, het leggen van een verkeersdrempel aan' het eind van het Helleberghof, het rechtzetten van scheef staande' betonnen paaltjes, maatrege len tegen het te hard rijden op de Duinweg, de verplaatsing van het op die weg staande 50 km.-bord, hekken in de achter paden tegen fietsers en brom mers, het parkeren door zo- mergasten, een duidelijker on derscheid tussen woonstraat en woonerven en het plaatsen van grote borden met het op schrift „woonerven" aan het begin en het einde van de weg door het Duinpark. Hoofdinspecteur Basten waar schuwde tegen het aanbrengen van al te ingrijpende belem meringen in de straten, want in noodgevallen moeten de wo ningen bereikbaar zijn voor brandweer, ambulances en dergelijk vervoer, dat echt geen tijd heeft om slaloms te rijden. Daarom dient men ook in de wijk een begaanbare weg te houden. Om de snelheid af te remmen zouden in deze weg om de vijftig meter drempels kunnen worden aangebracht. Een dergelijke oplossing be vordert de duidelijkheid en de verkeersveiligheid, aldus de Noordwijkse korpschef. Een heet hangijzer was de aanleg van speelterreinen. Wethouder Jansen gaf een ui teenzetting van de plannen. Men dacht aan een trapveld voor de jeugd van zeven tot vijftien jaar, aan de inrichting van een tweetal basketbalveld jes en aan wat klim- en klau- tertoestellen op de woonerven. Deze plannen maakten de ton gen los. Het trapveld dacht het college aan te leggen nabij het Jan van Kanhof, maar de be woners daar hadden reeds een brief aan het college gericht, waarin zij klaagden over de hinder van voetballende jonge ren op dezelfde plek. Er ble ken zelfs complete wedstrijden te worden gespeeld tussen ploegen uit Boerenburg en Duinpark met de daaraan ver bonden nevenverschijnselen als het neergooien van fietsen, ruig taalgebruik en ballen in de tuinen. De Jan van Kanhof- bewoners voelden er dan ook niets voor om aan dit trapveld een definitief karakter te ge ven en tijdens de discussie steeg hun onvrede tot ergernis toen bleek, dat de gemeentebe stuurders voornemens waren aan de achterzijde van hun- huizen ook nog een basketbal veldje in te richten. Gesugge reerd werd om het trapveld op de trimbaan aan de Northgo- dreef of in Duinpark-hoog te creëren, terwijl de behoefte aan basketbalvelden in twijfel werd getrokken. De solidari teit van de Duinparkers was overigens ver te zoeken. De meerderheid wilde wel de speelvelden, maar in geen ge val bij eigen huis. Het trapveld zal behoorlijk worden afgerasterd en alles zal worden gedaan om de overlast aan de Jan van Kan hof-bewoners zoveel mogelijk te beperken, zegde het college toe. Het basketbalveldje be staat uit niet meer dan een paar palen en een netje, zei de wethouder, die verder gewag maakte van een intensief ge bruik van dergelijke veldjes in Boerenburg. Men zal trachten de plaats van het veld zover mogelijk op te schuiven naar de duinrand. Het tweede bas ketbalveldje denkt men in te richten nabij het Jan Cramer- hof. De bewoners van Düinpark brachten verder nog het hon- denvuil, de aanwezige stuif dui nen, het ontbreken van een rolschaatsbaan, de nog altijd slecht functionerende centrale antenne, het ontbreken van banken en prullebakken en de begroeiing van schuren met bruidsluiers en dergelijke woe kerplanten ter sprake. Wat de centrale antenne be treft deelde wethouder Jansen mee, dat de gemeente over vier zes maanden, na de ontvangst van een Siemens- rapport, de installatie zal over nemen. Een insider-Duinpar- ker vestigde er evenwel de aandacht op, dat de gemeente nog slechts tijd heeft tot 24 september a.s., want dat daar na de PTT zal ingrijpen. De zelfde spreker deelde ook nog mee, dat de bewoners van Duinpark nog deze maand van telefoonaansluitingen zullen worden voorzien. WASSENAAR Burgemeester mr. K. Staab van Wassenaar heeft vanmorgen de vlag gehesen op het hoogste punt van het tweede van vier blokjes luxe appartementen achter Kasteel Oud Wasse naar. Twee van de ieder vijftien koopwoningen tellende blokken hebben hiermee hun definitieve hoogte bereikt. Het eerste blok van vijftien appartementen komt nog voor de jaarwisseling voor bewoning gereed, waarna steeds drie maanden later een volgend blok gereed komt Tot nu toe zijn twintig van de zestig woningen verkocht. De vier woonkernen, waarmee vorig jaar zomer met de bouw werd begonnen, zijn zo in het parklandschap ingepast, dat zo wel de bestaande begroeiing blijft gehandhaafd als een geva rieerd uitzicht wordt geboden. De zeer luxueuze serviceappar tementen variëren in grootte van drie tot en met vijf kamers. De woningen worden in op dracht van de Mavob gebouwd door Intervam. Het ontwerp is van architectenbureau Verhave- Luyt en de Jongh in Den Haag. Elk van de vier blokjes wonin gen bestaat uit zes lagen. De onderste bevat de garages en de bergruimtes. De vijf bouwlagen erboven bestaan ieder uit drie appartementen. De prijzen va riëren van een kleine drie ton voor de kleinste driekamerwo ning tot 560.000 gulden voor het grootste vijfkamer-appartement. Daarnaast moeten de bewoners gemiddeld ruim zevenhonderd- vijftig gulden per maand aan servicekosten betalen. De servi ce-verlening, die wordt verzorgd door het Kasteel Oud Wasse naar, is zeer uitgebreid. De bewoners kunnen maaltijden bestellen of gebruiken in een speciaal voor de bewoners inge richte ruimte in het kasteel. De woonblokken zijn door middel van overdekte gangen met het kasteel verbonden. Andere on derdelen van de service-verle ning vormen onderhoud van de gebouwen, van het park (waar de bewoners mede-eigenaar van worden) en het schoonhouden van keuken, restaurant en gara ges. De verkoop van de appartemen ten is in handen van de make laarskantoren Clingendael BV en Kimmel Co in Den Haag. Volgens een woordvoerder van opdrachtgever Mavob zijn twin tig van de zestig appartementen tot nu toe verkocht: „De wonin gen voorzien duidelijk in een bepaalde behoefte. Vooral de iets oudere mensen van zo'n vijftig a vijfenvijftig jaar, die van veel luxe en een mooie om geving houden komen erop af. Niettemin is het een gevarieerd gezelschap, dat de eerste wonin gen gekocht heeft. Er zitten za kenmensen en artsen tussen, maar ook accountants en een bioloog". Het grootste deel van de kopers komt verder uit Den Haag en omstreken. „Maar ook de men sen die van verderweg komen" zegt de Mavob-woordvoerder „hebben vroeger meestal al in de Haagse regio gewoond". De exploitatie van het kasteel, dat steeds meer internationale zaken bijeenkomsten en recep ties huisvest, komt per 1 okto ber in handen van de KLM Ca tering, die behalve de verzor ging van maaltijden en dranken De appartementen in aanbouw aan boord ook actief is op het zitter prof. dr. ir. H. C. J. H. gebied van maaltijdenverzor- Gelissen van de. Stichting Kas- ging buiten de luchtvaart. Voor- teel Oud Wassenaar droeg giste ren „de sleutel" van het kasteel over aan de heer W. Bodt, hoofd van de KLM Catering. Bijna vijftit mille voor missionarissi ZOETERWOUDE T de nacht heeft de v< duurd ten bate van d woudse missionariss precies 12 uur werd de overschreden. D< brengst bedroeg 14.042,75. De veiling jaar leverde 11.410,— In de volle zaal van Boscohuis zat de va; direct goed in toen veil ter Jac. Paardekooper koopjes onder de ham< Een kaasvat bracht Later op de avond zout re exemplaren nog b duurder weg gaan. Eer pot augurken w; 12,50 en voor een bo gingen de bieders graai honderd gulden. Onv waren er ook wel m voor de kopers. Zo goede weg voor slecht De prijzen vlogen ecl hoog wanneer er anti getoond. Zo bleken o gieuze beelden nog er| Onbetwiste topper wert tiek kabinet, een famili® dat was geschonken. HoBj nog een fikse restaur» moeten ondergaan gin» reet voor 600,— in boï der grote spanning gingl hoog. Op 1500,— gul» de beslissing te vallepl twee bieders gingen dooi 1650.- mocht eenmevrt^ de nieuwe eigenaar t- Hiermee werd ook de ir overschreden. De eerste H gulden was binnen 35 r bereikt en dqken Lamo; de 5.000,— vol met de c - van een tafellaken. I wordt de week voor de j woudse missionarissen ten met een kerkcollectef Snelheidscon trole ALPHEN A.D. RIJN - Op de Burgemeester Bruins Slotsingel en op de Veldbloemweg heeft de politie bij een snelheidscontrole 17 automobilisten bekeurd. De snelheid varieerde van 60 tot 78 kilometer per uur terwijl op de ze wegen de toegestane snelheid 50 kilometer is. Jeugdige Noordwijkers aangehouden voor diefstal NOORDWIJK - Vier Noord wijkse knapen in de leeftijd van twaalf tot vijftien jaar lie pen van huis weg en haalden een reeks kwalijke streken uit. Na een bezoek te hebben ge bracht aan een vriendinnetje van een van de jongens, braken zij in de omgeving van Haarlem een landschuurtje open en na men de daarin opgeborgen kle dingstukken mee. In Haarlem stalen zij bij het station een paar fietsen en reden er op terug naar Noordwijk. Nog met de fietsen in hun bezit werden zij door de politie aangehouden. Bij het onderzoek kwam aan hel licht dat een van hen, een 15-ja- rige scholier, nog meer op z'n kerfstok had. Bij een veehouder te Noordwijk stal hij 200,- en kocht daarvan onder meer een luchtdrukpistool met kogeltjes. Als motief voor de aankoop voerde de jeugdige delinquent aan dat hij met het pistool de politie van het lijf wilde houden. Volgens zijn vriendje zou de knaap, die reeds eerder met de politie in aanraking kwam, ook van plan zijn geweest iemand te beroven. i Wilbert Drummers in de lampionnenoptocht. VOORBOUT Met een lampionne noptocht werd gisteravond het start sein voor de jaarlijkse volksfeesten in Voorhout gegeven. Ondanks de harde wind en regen trok de optocht enige belangstelling van de Voorhou- ters. Burgemeester Van der Wouw ver klaarde bij aankomst van de optocht op het parkeerterrein van het gemeen telijk sportcomplex, de volksfeesten officieel voor geopend. Vijf corpsen namen aan de optocht deel. Het wa ren de drumband D.W.S. en de Flora- band uit Rijnsburg, „De Wilbert Drummers" uit Oegstgeest en de mu ziekverenigingen „Concordia" uit Lei den en „Sint Matthias" uit Warmond. Vandaag staan de volksfeesten in het teken van de kinderspelen. Voor de kleuters is er een voorstelling van een poppentheater in het parochiehuis. Voor de grotere kinderen zijn er vele evenementen, waarvan nieuw de „bromfiets trial" en het zaklopen voor paren nieuw is. Het traditionele ton- knuppelen, dat altijd veel publiek trekt, heeft morgenmiddag om half twee in het „Overbos" plaats. Meer subsidie voor dorpshuis in Stomp wijk STOMPWLÏK - Het college van b en w van Leidschendam wil het Stompwijkse dorpshuis meer gaan subsidiëren. De lei ding van het dorpshuis kan in het vervolg rekenen op een sub sidie die even groot is als het jaarlijkse exploitatietekort. Gebleken is dat het dorpshuis een belangrijke schakel is in het Stompwijkse verenigingsleven. Vragen over r kabeltelevisie Oegstgeest OEGSTGEEST Het lee mr. J. Hoesjes nee ft hetjï van b en w van Oe|eu schriftelijke vragen v; over kabeltelevisie. Dee Boesjes betwijfelt of die van een mast aan dei» klaan in overeenstemtfrf met het geldende bestenM11 plan. Tevens merkt de heer )cn op dat Multivisie met debt van de mast langer hei I wacht dan technisch va noodzakelijk is. Hij vrade college of het van meninfe' Multivisie vanaf het ibi' waarop het contract metiet geest tot stand kwam, der voortvarend heeft aangepe Tenslotte vraagt hij heti_ of er inmiddels een bch* gunning aan Multivisie i leend en of de bouw vi mast evenals bij de geu. Leiden is gebeurd, doorM mster van Volkshuisvesï Ruimtelijke Ordening ka! den opgeschort. jQ Muziekconcours in Rijnsburg RIJNSBURG De Floraband organiseert morgen onder aus piciën van de Nederlandse Fe deratie van Christelijke Mu ziekkorpsen een muziekcon cours. Voor het concours heb ben 16 korpsen uit heel Neder land ingesclireven. De festiviteiten starten morge nochtend om elf uur met een muzikale rondgang door het dorp waar alle korpsen aan deelnemen. De jury begint om één uur 's middags op het Flo raterrein met het beoordelen van de korpsen. Bij slecht weer zal dit gebeuren precies één uur later in de Florahal van start gaan. De jury, die de uiteindelijke winnaar zal aanwijzen, bestaat uit wpthouder De Mooy, adju dant Dolman van de rijkspolitie, de heer Heemskerk van de oranjevereniging, adjunctdirec- J teur Van Dijk van gemeente werken en de chef van de proef tuin, de heer Van Dijk. De prijs, waarvoor de 16 korp sen strijden, is een herdenkings bord, beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur van Rijns burg. De prijsuitreiking heeft plaats omstreeks zes uur. En treeprijs 1,-. VOORHOUT/SASSENHEIM De gemeente Voorhout heeft een krediet van ruim 2500 gulden beschikbaar gesteld voor de verbetering van de bocht in de weg langs de Leidsevaart, ter hoogte van het Texaco-benzinestation nabij het Postvia duct. Het is nog wachten op de medewerking van de beheerder van het benzinestation en dan kun nen de plannen worden uitgevoerd. De gemeente Voorhout wil onder meer de inrit naar het benzinestation versmallen en andere bor den aanbrengen. Op deze wijze hoopt de L Ribberink van gemeentewerken in Voorhoek de automobilist een beter verkeersbeeld krijgro: Jaarlijks vliegen vele tientallen auto's uit del V Volgens de diverse instanties zijn die ongelèrd niet te wijten aan de bocht, maar aan de autdt r listen die tehard door de bocht willen rj Ruimschoots van tevoren wordt aangegeven bestuurders een gevaarlijke bocht naderen, he slipgevaar mogelijk is. or De gewraakte bocht waar per jaar vele auto's blikschade oplopen

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4