wandtegels tWINKELTJE Plavuizen sanitair mededelingei gemeentebestuu TEGELHANDEL f24- f4g- f2750 f2750 STAND 191 10t/m19 SEPTEmBER mette GEKKE PRIJZEN GEEL 15x15 DEKOR 15x15 MOZAÏEK prijzen per m2 BOEREN Plavnis20x20 ALLGAl) Plavuis TEEWEN Plavuis f33- DOUCHEBAK 80k80 e_ bh.beige, mosgroen FOu.- BADKAMER kompleet lOmZuiandtegels.hraan, enz. unn FJ6TNÜ f512 - 14 07M 22244 lÉF LEIDSE COURANT VRIJDAG 10 SEPTEMBER i| ook op uiittE5ingel^|08O 14ZZ26 telefoontjes 4.08 per plaatsing (voor de eerste 30 woorden niet gro ter dan 12 letters), leder woord mëèr 24 ct. exclusief 4% BTW BU PLAATSING VAN DEZELFDE TEKST op 3 achtereenvolgende dagen: slechts 2i betalen op 6 achtereenvolgende dagen: I slechts 3x betalen i r egel-telefoontjes te plaatsen over een of 2 kolom met grotere letter- 5 korpsen 28 ct. per mm. Opdrachten worden telefo- i nisch en schriftelijk aange- nomen tot de dag vóór j plaatsing 13.00 uur. Lessen en clubs Badmintonkl. LEIDEN. Vnl. op maandagavond kunnen nog se nior- (ook rekreatie) speler(ste- r)s geplaatst worden. Voor infor- matie: tel. 071-134352. 65+. Nou en? Mogen wij? Evert Castelein leert ook u goed en GEZELLIG DANSEN! Leeftijd 65- 75 jaar. Hooglandse Kerkgracht 48. 071-123583-762604. JONGELUI. U kunt dansen? Op onze gezellige klubs voor gevor derden en vergevorderden zijn enkele plaatsen vrij. Ook voor dames! A.s. zaterdagavond en zondagmiddag. Van harte wel kom bij Evert Castelein. Bel nu even 071-123583. Ik DANSEN? VanzelfsprekendI Je bent toch jong en levenslus tig? Ga ook naar Evert Caste lein, daar leer je steengoed dan sen en gezellig! Welkom! Bel 071-123583-762604. DANSLES? Gezellig? Waar? Leiden - Lisse - Rijnsburg en Zoetermeer. Inschrijving vanaf 8 augustus, dagelijks van 2-9 uur. Evert Castelein. Hooglandse Kerkgracht 48. 071-123583- 762604. U zocht 'n kleine DANSKLUB? Helaas. Evert Castelein heeft al leen maar grote klubs. Grote klubs ja, maar gezellig! Het eindel 071-123583-762604. Jong zijn? Heerlijk? Jong blij ven? DANSLES, gezellig en fijn bij Evert Castelein! Jongelui - ouderen - paartjes - gehuwden van harte welkom! Inschrijving dagelijks van 2-9 uur. Hoogland- se Kerkgracht 48. 071-123583. Meer vrienden? Ga ook naar DANSLES bi| Evert Castelein. Fantastisch gezellig en hartstik ke goed. Jongelui - ouderen - alleenstaanden - paartjes - ge huwden van harte welkom vanaf 8 augustus. Dagelijks 2-9 uur. Hooglandse Kerkgracht 48. tel. 071-12.35.83. „DE GOUDEN CIRKEL". Iets nieuws voor ouderen van 21 tot 71 jaar, die kunnen dansen. De Gouden Cirkel sluit alles in 15 weken dansen. 15 dansavonden. 15 x 'n heerlijk kopje koffie en in de pauze 'n drankje en heel heel veel dansplezier. Natuurlijk bij Evert Castelein, nu nog en kele plaatsen vrij. 071-123583- 762604. DANSEN LEREN? "n Feest elke week weer! 47 clubs. Welkom bij Evert Castelein. Hooglandse Kerkgracht 48. Inschrijving da gelijks van 2-9 uur. 071-123583- 762604. t Te koop aangeboden HEUGAFELTTEGELS. Alle kleu ren direct leverbaar. 5 jaar ga rantie. Gemakkelijk te leggen. Tijdelijk Stanley mes cadeau bij aankoop van min. 20 tegels. Smits Woninginrichting. Mare 98. Vrouwensteeg 9. Tel. 123913. NERGENS ZO'N KEUS. VER LICHTING. hang-, wand- en staande lampen. Fa. De Lange. Molenstraat 49. Noordwijk. Tel. 01719—3734, levering door de gehele Bollenstreek. GEBROKEN RUITEN. GLAS-IN- LOOO REPARATIES wordt door mij met spoed hersteld. Ook levering van ventilatoren. Glas reparatiebedrijf D. Galjaard, De Sitterlaan 76. tel. 071-132916. MARKLINTREIN aangeb. met 18 locomotieven, hijskraan, boven leiding en alle toebeh. Als nieuw. Uitgebreid met huisjes, ver beneden halve prijs. Rails o.a. 60 ct Ook gedeelten, zoek uit. t.e.a.b. Uitsl. t/m zondag 3 uur w. verh. Lammermarkt 1, Leiden. Wegens verbouwing MODERNE KEUKEN, roomkleur, roestvrij stalen aanrecht met 2 bakken, breedte 2.20 m., 4 bijbehoren de bovenkastjes afzuigkap Neff met bijbeh. kastje elec- trlsch fornuis (AEG) Kerkstraat 70A. Noordwijkerhout 02523—4057. Aangeboden een FLIPPERKAST, een bowlingbak en een fruitbak uitbetaald. Tel. 071—131981. Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 13 september a.s. van 16.00 tot 18.30 uur. De vergadering zal 's avonds om 19.30 uur worden voortgezet. Agenda: 9 Ontslag aan de heer C. J. M. Montanus als ambtenaar van de burgerlijke stand. 9 Benoeming van een ambtenaar van de burgerlijke stand. Benoeming van leden van de Raad van Bestuur van de Stichting tot Exploitatie van Bejaardencentra. Richtlijnen inzake het eisen van compensatie bij woningonttrekking aan de bestemming en instelling van een fonds financiële bijdragen aan woning onttrekking. 9 Erfpachtsuitgifte van de Zijlpoort met ondergrond aan de heer J. M. G. Melkert te Brussel. 9 Verkoop van gronden in de Merenwijk aan Hollandwoning B.V. 9 Renovatie van de paviljoenen Dames E en Dames F, alsmede voor de uitbreiding en verbouwing van het paviljoen Heren F van het psychiatrisch ziekenhuis Endegeest c.a. 9 Verordening regelende de subsidiëring van wijk- en buurtcomite's. Bijstelling van de investeringsruimte 1976. Meningsvorming m.b.t. de Churchillbrug. 9 Nemen van een voorbereidingsbesluit voor een gedeelte van de Merenwijk in verband met de bouw van een aantal eengezinshuizen door Holland Woning B.V. 9 Beschikbaar stellen van een gestoffeerde wisselwonirfg ten behoeve van de particuliere woningverbetering in de Kooi en Noorderkwartier. 9 Aankoop panden Minnebroersgracht en uitgifte in erfpacht van een perceel industrieterrein in de Waard. Hindery Werkgroep kabeltelevisie Zwemaccommodatie in Leiden. 9 Herziening van het geldende bestemmingsplan („uitbreidingsplan 1933") wordt voorbereid voor het gedeelte van het gebied tussen Lage Rijndijk, de Sumatrastraat, de Timorstraat en de Zijl. 9 Open brief van het Steunkomitee „Geen censuur op de muur" houdende bezwaar tegen het van gemeentewege witkalken van op muren aangebrachte affiches e.d. 9 Aanschaf van schilderijenrekken ten behoeve van het Stedelijk Museum „De Lakenhal". Structuurschets Leiden-West. Brief van Burgemeester en Wethouders over de vervulling van het burgemeesterschap. 9 Brief van de Stiphting Milieubehoud en Welzijn met verzoek om een financiële bijdrage in de kosten van een aan te spannen proces tegen de bouwers van de snelle kweekreactor in Kalkar. Overdracht rioolwaterzuiveringsinstallaties aan het Hoogheemraadschap Rijnland. 9 Verordening op het lozen van afvalstoffen, verontreinigende of schadelijke stoffen op de gemeentelijke riolering. 9 Verlenen van buitengewoon verlof voor halve dagen gedurende éen jaar aan drs. M. L. Wurfbain, directeur van het stedelijk museum „De Lakenhal". 9 Aanschaf van machines en/of andere hulpmiddelen ten behoeve van de Gemeentelijke Dienst Sociale Werkvoorziening. 9 Investeringen en intensiveringen bij de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst. 9 Opheffing van de gemeenschappelijke regeling Gemeentelijke Gasvoorzie- ning Zuid-Holland. 9 Garanderen van rente en aflossing van een aan de Stichting Huisvesting Werkende Jongeren te verstrekken geldlening, groot 2.550.000,— voor de bouw van een flatgebouw aan het Utrechtse Jaagpad. 9 Aankoop van de Carolahoeve c.a. gelegen in het Vlietpark. 9 Ruiling van gronden respectievelijk gelegen aan de Brahmslaan en in het centrum van de Merenwijk. 9 Krediet voor de verwerving van de panden Prinsenstraat 10 t/m 42 (even) in het kader van het rehabilitatieplan „Noorderkwartier". 9 Rekening courant-krediet aan de Stichting Mast. 9 Motie van de heer Meijer e.a. inzake uitbreiding van het kiesrecht voor het Hoogheemraadschap van Rijnland. De werkgroep kabeltelevisie vergadert op maandag 13 september a.s. om 14.30 uur in kamer 204 van het stadhuis. Agenda: 9 Systeemkeuze. 9 Aanpak ontwerp-machtigingsaanvraag. 9 Marktstandplaats op 11 september a.s. 9 Stand van zaken met betrekking tot de mast in de Merenwijk. Bovengenoemde vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten, kan daarover informatie vragen bij het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00-12.00 en van 14.00-17.00 uur. Aanpak binnenstad Openingstijden binnenstadswinkel In het pand Morsweg 10 is sinds maandag 6 september de binnenstadswinkel gevestigd. Deze winkel is op werkdagen elke middag van 14.00—17.00 uur geopend. De binnenstadswinkel is bedoeld als een aanloopcentrum voor allen die belangstelling hebben voor de, problematiek van de binnenstad in het algemeen en de plannen die daarvoor door het gemeentebestuur zijn of worden ontwikkeld. De gemeenteraad.besloot onlangs om vóór 1 januari 1978 een stedebouwkun dig plan voor de binnenstad te laten ontwikkelen. De opdracht daarvoor is gegeven aan de Projektgroep Binnenstad, die haar hoofdkwartier even eens heeft in het pand Morsweg 10, het gebouw van de Adviesraad voor de Binnenstad. Bij opstellen van het plan wil de projektgroep zoveel mogelijk belanghebben den en belangstellenden betrekken. Bewoners, winkeliers, wijkcomité's, huiseigenaren, maar ook bewoners van buurtgemeenten worden in de gelegenheid gesteld hun opvattingen en ideeën in te brengen. Om het contact met al deze groeperingen te vergemakkelijken en om hen zo goed mogelijk met informatie terzijde te staan, zal de heer H. van Gelder, de inspraakcoördinator van de projektgroep, dagelijks tijdens de openingsu ren in de binnenstadswinkel aanwezig zijn. Op die tijden is hij telefonisch te bereiken onder nr. 071-132949. Binnenstad op Leidato 1976 Commissievergaderingen Commissie voor de Volkshuisvesting. Dinsdag 14 september a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: 9 Voorstel tot verlening van medewerking aan de uitvoering van de beschik king deelneming van het Rijk in garanties van de gemeenten bij woningver betering. 9 Beschikbaar stellen van een krediet voor de aankoop en verbetering van de panden Floresstraat 31 en 33. 9 Beschikbaar stellen van een gestoffeerde wisselwoning ten behoeve van de particuliere woningverbetering in de Kooi en Noorderkwartier. 9 Brief d.d. 1 september 1976 aan de Staatssecretaris van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening met het verzoek om de huurverhoging per 1 april 1976 voor een aantal complexen, waarvan de renovatie in uitvoering is. 9 Resultaten inspraakprocedure ontwerp-bestemmingsplan Haver en Gort- buurt. 9 Brief d.d. 9 augustus 1976 van de heer B. J. Boonstra inzake de vervanging van de beplating van de balkons van de flatwoningen aan de Jan Luyken- laan. Commissie voor Sociale Zorg, Maatschappelijke Aangelegenheden, Gezond heidszorg en Cultuur. Dinsdag 14 september a.s. om 21.00 uur in kamer 204 van het stadhuis. 9 Toelichting door de heer Boot op achterstand in de behandeling van bezwaarschriften ingevolge de A.B.W. 9 Aanschaffing goederen en machines t.b.v. de Gem. Dienst Sociale Werkvoor ziening tot een totaalbedrag van 7.090,—. 9 Ontwerp-bestemmingsplan Haver- en Gortbuurt. 9 Aanstelling door de Stichting Openbare Bibliotheek Leiden van een niet bibliotheek-technische kracht. Commissie Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken. Donderdag 16 september a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: 9 Plannen voor de bouw van studentenwoningen aan de Kaiserstraat. 9 Ontwerp-plan voor de bouw van een tunnel onder de Willem de Zwijgerlaan ter hooete van de Mamixstraatr Op de Leidato, die van 10 tot en met 19 september wordt gehouden in de Groenoordhal, is ook een gemeentelijke tentoonstelling over de binnen stad te bezichtigen. Deze tentoonstelling geeft een overzicht van de belangrijkste binnenstadspro blemen in Leiden, van plannen die het gemeentebestuur heeft met de binnenstad en van de manier waarop de bevolking daarbij inspraak kan geven. De gemeentelijke stand is te bezichtigen tijdens de openingsuren van de Leidato, dagelijks van 14.0(1—17.00 uur en van 19.00—22.30 uur. Stichting Brugfonds Leiden Het komt nogal eens voor, dat initiatieven of activiteiten, die in het belang van de Leidse gemeenschap zijn, niet van de grond komen doordat een startkapitaal of startbijdrage ontbreekt. De begroting van de gemeente laat meestal niet toe, dat op korte termijn voor deze activiteiten geld beschikbaar wordt gesteld. Om in een aantal gevallen toch de helpende hand te kunnen bieden, heeft de gemeenteraad destijds de Stichting Brugfonds Leiden in leven geroepen. Uit dit fonds kan in de beginfase de nodige steun worden verleend voor activiteiten en initiatieven op sociaal en sociaal-cultureel vlak of op het gebied van de gezondheidszorg. De stichting verkrijgt haar middelen o.m. uit subsidies, bijdragen en schenkingen. Uit dit fonds worden in beginsel eenmalige bedragen verstrekt. Verder kan. het bestuur voor bepaalde activiteiten, waarin te verwachten is, dat zij binnen afzienbare tijd in een subsidieregeling worden opgenomen, een renteloos voorschot toekennen. Dit voorschot wordt uitgekeerd in de aan loopperiode van de activiteiten die worden ondernomen en zal te zijner tijd weer aan het fonds terugbetaald moeten worden. Instellingen, die al in één of andere vorm subsidie ontvangen, komen niet voor een uitkering uit dit fonds in aanmerking. Het bestuur van het fonds vergadert tweemaal per jaar. Aanvragen voor een uitkering uit dit fonds (eenmalig of in de vorm van een renteloze lening) moeten schriftelijk en vergezeld van de nodige toelich ting elk jaar voor 1 mei c.q. voor 1 oktober worden ingediend bij de secretaris/penningmeester van het fonds, de heer J. Sommeling, afdeling Maatschappelijke Aangelegenheden en Volksgezondheid, p/a Stadhuis Lei den. Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat de volgende verzo om een vergunning ingevolge de Hinderwet zijn ingediend: 1. Nederlandsche Electrolasch Maatschappij B.V./Holiandse Constri Werkplaatsen B.V., alhier. Uitbreiden van de opslagtank voor vloei zuurstof op het perceel Zoeterwoudseweg 1. 2. Directeur van de Rijksgebouwendienst in de Directie van Zuid-Hollan Zeeland, te Rijswijk. Oprichten van door elektromotoren gedreven in la ties t.b.v. het wetenschappelijk onderwijs en onderzoek in de pre) sche laboratoria (gebouw 4 en 5), in het perceel Wassenaarseweg 72. 3. J. P. Vlasveld, alhier. Oprichten van een herstelinrichting voor motorvoe gen en verbrandingsmotoren in het perceel Haarlemmerweg 49A. 4. Directie Leidsch Dagblad, alhier. Wijziging van het dagbladbedrijt handelsdrukkerij in het perceel Witte Singel 1. Iedereen kan tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schrift bezwaren inbrengen en wel bij het College van Burgemeester en Wethoutl stadhuis Leiden. Deze gelegenheid bestaat gedurende VIER WEKEN dagtekening van de openbare kennisgeving, te weten: 10 september 1976 Men kan mondeling bezwaren indienen en wel persoonlijk of bij gemachti op een openbare hoorzitting, die respectievelijk zal worden gehouden op: 1. 28 september 1976 om 14.30 uur in kamer 210 van het stadk 2. 28 september 1976 om 15.00 uur in kamer 210 van het stadh 3. 28 september 1976 om 15.30 uur in kamer 210 van het stat 4. 28 september 1976 om 16.00 uur in kamer 210 van het si De verzoeken om vergunning met de bijlagen en de eventueel inge< bezwaarschriften liggen ter inzage op het stadhuis, afdeling V.O.W., 1 330. De aandacht wordt erop gevestigd, dat beroep tegen een beschikking c alleen kan worden ingesteld door degenen, die: 9 in persoon of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting verschenen; 9 niet op de openbare zitting zijn verschenen, binnen de gestelde te^ schriftelijk bezwaren hebben ingediend, maar niet woonachtig in of een aangrenzende gemeente, waar de aanvraag om vergi openbaar gemaakt. Divers Vrijstelling bestemmingsplan Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemene kennis d voornemens zijn aan de heer W. J. van der Post, Vlietweg 82, s vergunning te verlenen voor het uitbreiden/vergroten van een veestal I een melkruimte voor een periode van tien jaar staande achter de bo< aan de Vlietweg 82, kadastraal bekend gemeente Leiden, sectie V, n: (ged.), zulks met vrijstelling ingevolge artikel 18 van de Wet op de Ruinj ke Ordening van het geldende bestemmingsplan „Partiële plan in hoofc| (voorheen Zoeterwoude)". Rechthebbenden op aangrenzende en nabij gelegen percelen kunnen gedui veertien dagen na heden bij Burgemeester en Wethouders schrift bezwaren indienen. De bouw- en situatietekeningen liggen gedurende^ noemde termijn ten Stadhuize (kamer 319) ter inzage. Spreekuur wethouder van volkshuisvesting Op donderdag 16 september a.s. houdt de wethouder van volkshuisvesting heer A. Verboom zijn maandelijkse spreekuur. Het spreekuur wordt gel den van 19.30 tot 20.30 uur 's avonds en vindt ditmaal plaats in het gebi van de speeltuinvereniging Zuiderkwartier in de Anjelierstraat. Dit spreekuur is met name bedoeld voor bewoners van Tuinstadwijk, huisvestingszaken met de wethouder willen bespreken. Volgende maand zijn het Noorderkwartier en De Kooi aan de beurt. Dat tijdstip en plaats van dit spreekuur worden tijdig via deze adverte bekend gemaakt. Sluiting Bureau Huisvesting Op vrijdag 17 september a.s. is het gemeentelijk Bureau Huisvesting, H gracht 79 de gehele dag voor publiek gesloten. Ook telefonisch is het Bui op die dag niet bereikbaar. Verslagen informatieve avonden Vanaf woensdag 15 september a.s. liggen bij het Buro Voorlichting de versla gereed van enkele informatieve bijeenkomsten, die onlangs op het stad) zijn gehouden. 9 Verslag informatieve vergadering van de gemeenteraad over de aar! van de binnenstad van donderdag 19 augustus j.l. 9 Informatieve avond over het volkshuisvestingsbeleid van maandag augustus j.l. Belangstellenden, die zich op deze avond hebben opgege krijgen het verslag toegestuurd. 9 Informatieve avond over het rehabilitatieplan Pieterswijk van woens 25 augustus j.l. Belangstellenden, die zich hebben opgegeven krijgen verslag thuis gestuurd. 9 Informatieve avond over de reconstructie van Breestraat en marktenro van vrijdag 27 augustus j.l. Belangstellenden, die zich reeds hebben opg* ven krijgen het verslag toegezonden. Alle verslagen kunnen gratis worden afgehaald bij de informatiebalie in hal van het stadhuis.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 10