Oud-Kwakelaars vierden het verleden en heden T Luie Thijs van Leer in Soefi-tempel J. Olsthoori pastor in Leiderdorp ,,Laurentiusin de Houtkamp 'PLASZICHT' PAGINA 4 LEIDSE COURANT MAANDAG 6 SEPTEMBER M Installatie ds. Knorth LEIDERDORP - De Hervormde predikant Ds J. A. Knorth werd zond dag in de Dorpskerk ambt bevestigd door zijn van de Scheppingskerk Geursen. In de stampvol! waren behalve de vele pre ten en patores uit de om ook zijn onlangs met em I gegane voorganger Ds. aanwezig. Ds Knorth die 49 jaar is Diepenveen afkomstig is als thema voor zijn preek zen de tekst van de eerst» aan de Corintiërs. Na van de dienst was er nc bijeenkomst voor een aan nodigden, onder andere h lege van burgemeester ei houders, in het wijkgebou' t De reünie in het dorpshuis kende een uitbundig verloop Acht priesters gingen in de eucharistieviering voor. DE KWAKEL - Zaterdag avond heeft het 400-jarige Uit- hoornse kerkdorp De Kwakel weer eens na alle voorgaan de, vaak snorrende evenemen ten feestelijk het beste, beentje voorgezet Kwakelaars en oud-Kwakelaars kwamen met honderden naar het Dorpshuis om een grootse "reü nie te vieren. Voordien werd in de parochikerk van St Jan Geboorte een plechtige avond mis gecelebreerd in een stampvolle kerk; kapelaan Granneman, een van de moto ren achter het snorrenfeest, dat over het hele land in de belangstelling heeft gestaan, schatte het aantal kerkgangers op een 650. Het altaar was prachtig ver sierd met de levende bloemrij ke produkten van het jubile rende tuindersdorp. Acht priesters (pastoor Adank en kapelaan Granneman en als reünisten pater Bartels, de pastoors Klijn, Steenman en Van Dam, moderator De Jong en pastoor Cramers) gingen in de eucharistieviering voor, ge stoken in stijlvolle liturgische paramenten die door kapelaan Granneman van de St. Bavo- basiliek in Haarlem waren ge leend voor deze uitzonderlijke De preek werd gehouden door „oud-Kwakelaar" dr. A. de Jong, die o.a. „de warmte van De Kwakel" prees, „dat we er samen mogen werken en le ven". Onder leiding van diri gent G. Huissen, met aan het' orgel J. Snellenberg, zong het gemengd parochieel koor de „Kleine Orgelmesse" van Jos Haydn, het Ave Verum van Mozart en, als afsluiting, Haendels Halleluya. Direct uit de kerk stortten de feestgangers zich in het vertier dat in het dorpshuis werd ge boden, beneden en boven. Aan de wanden de vele honderden foto's, momentopnamen uit een Kwakelse feestelijke pe riode en vele oude prenten die van de historie van dit karak teristieke dorp vertellen. Dat er vele oud-Kwakelaars waren was duidelijk te zien, want een groot deel van de mannelijke reünisten kwam zonder snor. Trouwens, aan de meeste Kwakelaars is het snorren feest niet meer af te lezen. De reünie werd in elk geval een dik succes. Al was het alleen maar om dat feest van herken ning: omhelzingen en hartelij ke begroetingen aan alle kan ten. Hoe kon het ook anders; na vaak zovele jaren uit het oog geweest te zijn, was men nu meteen weer in het hart en in het hart van De Kwakel. Begeleid en ondersteund door Discotheek Firewood bleef de stemming tot het eind toe op perbest. Reactie van een oud- Kwakelaarse uit het zuiden des lands: „Dit had ik van m'n leven niet willen missen, al die oude bekende gezichten weer om me heen..." Nog een paar dagen blijft De Kwakel in de roes met de kermis, de volks spelen, de optochten. Pas don derdag hoopt men uitgeslapen over te kunnen gaan tot de orde van de dag. TON PIETERS „EIDERDORP - Tot op van pastoor A. Hanuni van de Menswordingparo< benoemd Pastor J. Olst thans ruim 11 jaar verb aan de Emmanuelparochi< Dordrechtse uitbreidinj Sterrenburg-Dubbeldam, nieuwe pastoor is 43 jaar in Leidschendam geborei heeft gestudeerd aan de st ries Hagenveld (Heemstet Warmond. Na zijn priest ding in de St. Antoniuspai in de binnenstad van Dord De installatie door deker Noort zal vermoedelijk eii tober- begin november vinden. Goed begin actie voor missionarissen Zoeterwoude Zoeterwoude De Wereldwin kel die gisteren op twee plaat sen werd gehouden bij het be gin van de Week voor de Zoe- terwoudse missionarissen ken de een goede verkoop. In het zaaltje van de Christus Die- naarkerk ging deze gepaard met de expositie van een groot aantal kijkdozen welke ook op het thema van de missie en ontwikkeling was gemaakt door de leerlingen van de Sja- loomschool. Dat stimuleerde het bezoek extra waarvan de verkoop profiteerde. Vooral in de middaguren kwa men velen een kijkje nemen en bleek de voorraad van sommige artikelen niet toereikend en moesten bestellijsten worden aangelegd. Hoogtepunt van de (financiële) akties moet de vei ling worden die donderdag avond wordt gehouden. De toe gezegde goederen hiervoor wor den morgen opgehaald. Op woensdag en donderdag kan men deze vanaf 2 uur bezichti gen in het Don Boscohuis. Woensdag is er van 2-5 uur een kindermiddag in het Centrum en er volgt nog een bingomid dag voor de bejaarden en een kaartavond georganiseerd door de K. P. J. De week wordt in het volgende weekeinde afgesloten met een kerkcollecte. Overigens lieten de Zoeterwoudenaars zich ook vo rige week reeds van goede zijde zien. De collecte voor de MIVA bracht 3.067.85 op. LEIDERDORP Aanvankelijk viel de publieke belangstelling wat tegen. Maar om 14.30 zondagmiddag was het gezellig druk in het park de „Houtkamp". Men kon er genieten van de luchtige en vrolijke klanken van de harmoniekapel „Laurentius" uit Voorscho ten. Het optreden vond plaats in het kader van een seiie door de Leiderdorpse afdeling van K. O. georganiseerde openluchtcon certen. De kapel werd gedirigeerd door het lid van de Amsterdamse politiekapel Jan Schellevis, die de wegens ziekte verhinderd zijnde vaste dirigent Dik van Oijen op een bekwame wijze verving. Tijdens de pauze van het concert verzorgde showdrumband .Liber- té" uit Vlaardingen een sprankelend optreden. Vooral de majorettes maakten er een leuke show van, al is een hobbelig grasveld niet bepaald de ideale vloer om er subtiele danspasjes op uit te voeren. Volgende week zondag wordt de serie openluchtconcerten in de „Houtkamp" besloten met een optreden van de drumband en harmoniekapel „Forum Hadriani" uit Voorburg en van de fanfare „De Jorisband" naar de sportzaal „Op Dreef" in het Binnenhof waar dan de badmintonclub letterlijk en figuurlijk het veld zal moeten ruimen. KATWIJK Het was een prachtig idee om de Sqefi-tem- pel in Katwijk aan Zee te hu ren voor een muziekoptreden van Thijs van Leer. Wat lijkt er mooier dan die mystieke ruimte gevuld te horen met het bekende zoete fluitgeluid van Thijs? Dat dachten al die men sen die zich in grote drommen naar het heiligdom gespoed hebben om het zelf mee te ma ken. Nu is haastige spoed zel den goed maar bij deze gelegen heid zeker niet, want in plaats van half negen begon het con cert over negenen om niet opge helderde redenen. Alles stond toch al klaar: een piano, en het begeleidend orkest in de vorm van een bandapparaat. Toen de meester zich eindelijk vertoon- de, bleef helaas achterin de zaal de kaartverkoop en aanvoer van stoelen hoorbaar doorgaan, maar enigszins begrijpelijk was dat wel: elk verkocht kaartje leverde weer een tientje op. Het was een knappe vertoning. Aan muziekmaken werd niet ge daan, maar het was een lust voor het pog. De manier waarop Van Leer het samenspel met het „wonderkind" Jeroen aan de piano met zijn schouders, ogen en wenkbrauwen regelde was adembenemend. Perfekt inge studeerd was het even haperen van de piano, dat weer feilloos door de fluit werd opgevangen. Wat ze speelden kwam er eigen lijk met zo op aan, het klonk toch allemaal even apatisch. Je roen deed solo een paar vinge roefeningen, die iedere piano leerling leert beheersen; de zaal beloonde hem voor deze presta tie met bewonderend applaus. En samen speelden ze wat ba rokmuziek, maar daf ging niet zo goed. Het klonk zo'n beetje als wat je wel hoort op de leer lingenavond van de muziek school: stijf, onrijp, en zonder enige interpretatie; alles even vlak en plichtmatig. Dat nemen we Jeroen niet kwalijk, maar Thijs toch wel. Thijs moet beter zijn best doen en niet zo lui rijn. Er kwam ook nog een gitarist in het stuk voor; zijn rol be stond in het publiekelijk stem men van het instrument En Thijs heeft ook nog piano gespeeld en daarbij gezongen. Eigen composities of, zoals hij het zelf noemde, een paar aan elkaar vastgeplakte thema's. Nou, toen werd het pas echt verschrikkelijk en niet om aan te horen. Thijs kan maar beter platen maken; met behulp van de volmaakte opname-appara- tuur in de studio, die zorgt voor de nodige akoestische effekten j lijkt het heel wat PAULA KONING Zakkenrollers in Aarhof ALPHEN Zakkenrollers heb ben zaterdagmiddag toegesla gen in en bij het winkelcen trum Aarhof Een inwoonster van Hoogmade werd beroofd van haar polstasje met een inhoud van 400 gulden en diverse waardepapieren. Een mevrouw uit miste mistte bij thuiskomst haar portemonnee met zestig gulden. Vernielingen in clubhuis Tempo ALPHEN Onbekenden heb ben in de nacht van zaterdag op zondag grote schade aange richt in het clubhuis van korf balvereniging Tempo aan de Nieuwesloot in Alphen. Door het verbreken van ruiten werd het clubhuis betreden. In het gebouwtje werden flessen bier en ketchup ,tegen de wan den stukgesmeten. De vandalen namen de benen met medene ming van enkele kratten bier en limonade. Stroomstoring in Morskwartier LEIDEN Het Leidse Morskwar tier heeft zaterdagmorgen ruim een half uur zonder stroom ge zeten. De stroomstoring werd veroorzaakt door een verkeerde schakelstand in een pas ge bouwd schakelstation. NOORDWIJKERHOUT Het viskampioenschap van Noor- wijkerhout was dit weekeinde de inzet van de hengelsport wedstrijden van vereniging De Arnoud. Tweeënzestig deelne mers streden om de grootste vapgsten in de Leidse v^art. In café-restaurant „Piet-Gijs" vond de prijsuitreiking plaats. De eerste prijs bij de dames hengelaars werd gewonnen door mevr. Mens (300 gram), gevolgd door mevr. Romijn en mevr. Zandbergen. Kampioen- hengelaar van Noordwijker- hout bij de heren werd Jan Derksen met 1570 gram, ge volgd door W. G. Warmerdam (1450 gram) en Nic. Hulse bosch (1270 gram). Zoeterwoude. Voor hem vol komen onverwachts is zater dagavond Gerard van Crom- yoirt, groepsleider van Scou ting Zoeterwoude, gehuldigd bij zijn 12,5—jarig jubileum. Gidsen, Welpen, Verkenners en Kabouters leverden allen hun eigen bijdrage geënt op gebeurtenissen uit de afgelo pen periode waarbij de groepsleider was betrokken. Twee kabouters mochten een kado overhandigen namens al le kinderen. De heer P. Paar- dekooper dankte Gerard voor rijn vele werk voor de jeugd beweging en overhandigde een projectiescherm. Zoeterwoude. In de „Tour de Benthutten" bood de sport- commissie van de K. P. J. de Viskampioenen Jan Derksen en mevr. Mens ontvingen de trofeeën uit handen van de voorzitter van hengelsportvereniging De Arnoud. leden de kans eikaars krach ten te meten op de fiets. Er was een parcours uitgezet met start en finish nabij de zomer- home aan de Noord Aa. De deelnemers gingen via het Kerkpad naar de Zuidbuurt, Geerpolder en via het nieuwe fietspad naar Gelderswoude. Na het afleggen van dé lange Broekweg werd de Weipoort- seweg bereikt op weg naar de finish. In de categorie sport- fietsen ontstond er een kop groep van drie man waarvan Theo van Leeuwen (wiens broer Piet de bekende ama teur-renner is) Peter Berg en Cok Mooijman in deze volgor de klopte in de sprint. Bij de toerfietsers werd Jan Berg A. zn. winnaar met een enorme voorsprong op Cor van Veen en Paul Hovius. Anneke v.d. Salm was de snelste dame vóór Bernadet v.d. Meer en Magdalène van Rijn. Het programma wordt vrij dagavond voortgezet met een Lampion-vaartocht in de Wei- poortse Vliet en Noord Aa. Vertrek om 20.15 uur vanaf de boerderij van de fam. Van Velsen. Noordwijk.Enkele honderden jongens en meisjes stonden za terdagmiddag in de Northgo- sporthal oog in oog met Brom snor. De alom bekende dorps veldwachter, die in de populai re TV-serie geregeld overhoop placht te liggen met Swieber en Malle Piet, verscheen in hoogst eigen persoon op een kinderfeest, dat door een Leidse instelling voor de Noordwijkse jeugd was geor ganiseerd. Op hem rustte deze keer de dankbare taak om de fraaie prijzen uit te reiken van een tekenwedstrijd. Warmond. De Zonnebloem-ak- tie georganiseerd door War- monds voetbalver. Warmunda is afgelopen vrijdag afgesloten met de overdracht van ƒ.1.500,aan het bestuur van de Zonnebloem. In het clubhuis van de voetbalvereni ging werd het bedrag door de voorzitster van de Warmondse afdeling van de Zonnebloem Mevr. v. Diest-Hekker in ont vangst genomen. HAZERSWOUDE - „Energie Edukatief' heet de tentoon stelling, die van woensdag 8 september tot en met zondag 12 september wordt gehouden in de voormalige Johannes Postschool aan de Dorpsstraat 122 te Hazerswoude. Volgens de organisatoren, de Stichting voor Milieu-edukatie (met on der anderen Sicco Mansholt als aanbevelingscomitélid), wordt een indringend beeld van de energievoorziening in onze samenleving gegeven. Dat komt op de exposities tot uiting middels veertig panelen, maquettes en vitrines, waarin verschillende vormen, moge lijkheden en beperkingen van energie worden tentoonge steld. Op werkdagen is de ten toonstelling van 10.00 uur tot 12.00, van 14.00 tot 17.00 en van 20.00 tot 21.30 uur geo pend. Op zaterdag en zondag is het kijktijd van 14.00 tot 17.00 uur. Men heeft er vrij toegang. HAZERSWOUDE - Op dins dag 14 september, om 20.00 uur, start bij de tafeltennisver eniging Avanti in het clubhuis aan de Hazerswoudse Sport parklaan de klaverjascompeti- tie. In het winter seizoen wor den in totaal zeven ronden af gewerkt. Vier daarvan rijn be palend voor de stand in het eindklassement. Burgemeester roffelt jazzclub open te water Met een fikse drumsolo opende burgemeester Staab van Wassenaar dit weekeinde de Wassenaarse Jazz Club. Na de muzikale uitspatting zei mi-, Staab alle vertrouwen te hebben in de toekomst van de jazz club. „Het was een aspect dat in het Wassenaarse cul turele leven nog ontbrak. Het versterkt de onderlinge band van de Wassenaar- ders enorm". Voorzitter Jan Schouten zei, dat men een jaar nodig had gehad voor de voorbereidingen. Hij kondigde tevens een le denstop af: de club had al 200 leden voor er een noot^ was SASSENHEIM - Twee p nenauto's raakten zate) avond in de bocht van de E evaartweg nabij het benzin tion te water. Een personej 1 bestuurd door een 22-jarifj1 woonster van Noordwij k 1 1 en reed de Leidsevaart iij bestuurster kwam met de sl 5 en een nat pak vrij. De 1 werd onherstelbaar besch; Een tweede personenauto j te aan de andere kant va weg en belandde in een De bestuurder, eveneens achtig in Noordwijk, were gewond. De auto raakte sl| licht beschadigd. hotel - restaurant (Tijsterman) "de boerderij aan de Nieuwkoopse plassen" dagelijks om 3 uur een rondvaart (f 3.— p.p.) gezellig en beschut terras aan de oever van de plai diners a la carte in onze sfeervolle hooiberg en een prachtige, gezellig ingerichte stal voor uw receptie, uw bruiloft, uw familiefeest of diner. uw gastheer en gastvrouw NICO en BEP TIJSTERMAN TELEFOON 01725-1267

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4