Boskov: Beste wedstrijd tot nu toe ISlliSfi EERSTE VERLIESPUNT VOOR KOPLOPER MVV 55 FATALE FOUTJES DEFENSIE NEC Toeschouwers slachtoffer van Telstar EINDHOVEN KON ALLEEN TEGENSTRIBBELEN i Gele kaarten in Deventer FC Twente biedt publiek weinig Eredivisie Sparta-FC Den Haag A|ax-PSV NAC-Haarlem FC VW-AT67 FC Twente-De Graafschap FC Utrecht-NEC Talatar-Roda JC Go Ahead Eagles-FC Amsterdam Elndhoven-Feyenoord FC/Den/ Haag Ga/Eagles FC/Utrecht NAC FC/VW AZ'67 De/Graafschap FC/Twente FC/Amsterdam Eindhoven Tussen haakjes 4 4 0 0 0 12- 2 (1) 4 3 1 0 7 6- 2 (2) 4 3 0 1 6 5- 3 (6) 4 2 0 2 4 12- 4 (3) 4 2 0 2 4 7- 4 (4) 4 12 14 5- 4 (5) 4 12 14 4- 4 (7) 4 12 14 3-4 (10) 4 12 14 5-6 (13) 4 2 0 2 4 5- 7 (15) 4 2 0 2 4 4- 9 (16) 4 1 1 2 3 6- 5 (8) 4 1 1 2 3 3- 3 (11) 4 1 1 2 3 4- 5 (12) 4 0 3 1 3 4- 8 (14) 4 0 3 1 3 3- 7 (9) 4 1 1 2 3 2- 7 (18)' 4 0 1 3 ,1 2-7 (17) b vorige competitiestand Eerste divisie Vltesse-SW PEC Zwolle-Excelslor Cambuur-FC Dordrecht Veendam-FC Viaardlngen Volendam-MW Fortune SC/Heracles FC Oen Bosch-FC Groningen SC Amerafoort-Heerenveen Helmond Sport-Wlllem II ..0-2 MVV Vitesse FC/Groningen Volendam Veendam SC/Cambuur Fortuna/SC Heerenveen PEC/Zwolle FCA/laardingen Willem/ll FC/Den/Bosch Wageningen FC/Dordrecht Excelsior Helmond Sport Heracles SW SC Amersfoort 4 3 0 7 6- 3 (1) 4 3 0 1 6 13- 2 (4) 4 2 2 0 6 6- 5 (5) 3 2 1 0 5 8- 5 (3) 4 2 1 1 5 10- 7 (8) 4 2 1 1 5 5- 4 (9) 4 2 1 1 5 6- 5 (11) 4 2 1 1 5 3- 2 (10) 4 1 3 0 5 5- 3 (6) 4 2 1 1 5 8- 7 (2) 4 2 0 2 4 10-10 (14) 4 1 1 2 3 6- 4 (7) 2i 1 0 1 2 3-2 (12), 3 1 0 2 2 2- 2 (13) 4 0 2 2 2 3- 6 (16) 4 0 2 2 2 2- 6 (15) 4 0 13 1 3-12 (17) 3 0 0 3 0 1- 7 (18) 3 0 0 3 0 2-10 (19) De gestaakte wedstrijd Volendam-Wageningen (1-1) is niet in de stand opgenomen. Topscorers Eredivisie 1. Posthumus (NEC) 2/6. Mühren (FC Twente), Schneider er Jansen (beiden Feyenoord), Nanninga (Roda JC) en Van Veen (FC Utrecht).3 7/24. Perazic (Den Haag), Kreuz (Feyenoord), Hazelhekke (De Graafschap), v. d. Berg (Haarlem), v. d. Kuylen (PSV), Dahlqvist (PSV), Kila (Den Haag), Strik (Eindhoven). De Kip (Haarlem), Meyers (NEC). Peters (NEC). Geels (Ajax), Michielsen (Sparta), Streuer (FC Utrecht). Groeneweg (NAC), Brouwers (NAC). v. d. Lem (Roda JC) en Vreijsen (Feyenoord) Eerste divisie 1. Bursac (Vitesse) en Oldenburger (Veendam)4 3/7. Veendendaal en Gerdsen (beiden Vitesse). Sonneveld (Volendam). Tijl (FC Vlaardingen) en Breuer (Willem II) allen 3 8/23. Van Loon (Groningen, Leushuis (Den Bosch), Van Berlo (Helmond Sport), v. Slooten (PEC), Bosman (Veendam), Rorije (Heerenveen), Bond en Wokke (beiden Volendam). Brokamp (MW), Schutter (Willem II), Haan (SC Cambuur), Prauser (Fortuna SC), Vlietstra (Veendam), Zwamborn (FC Vlaardingen), Bakker (FC Groningen) en Burhenne (FC Den Bosch) allen2 DEN HAAG - MVV heeft zijn leidende positie in de eerste divisie in de laatste midweekse ronde van de voetbalcompetitie behouden. De Maastrichtenaren moesten gister avond overigens hun eerste winst punt afstaan. In Volendam werd het tegen de gelijknamige club een gelijkspel van 22. MVV moest een achterstand van 2—0 wegwer ken maar deed dat bekwaam. Bin nen twee minuten zorgden Bro kamp en Viteskic voor een gelijke eindstand. FC Groningen klom naar de tweede plaats door winst in de uitwedstrijd tegen FC Den Bosch (2—1). De thuisclub liet een puntende- ling liggen doordat Peters drie minuten na de hervatting een strafschop miste. De negen wedstrijden in de eerste divisie m—MW met 6000 kijkers. Bij SC Amers foort—Heerenveen waren slechts 750 toe schouwers. Volendam—MVV 2-2 (1-0). Bond 1-0 (strafschop), 56. Wokke 2—0, 71. Brokamp 2—1, 73. Viteskic 2—2. Scheidsrechter: Wel- linga, toeschouwers: 6000. SC Amersfoort—Heerenveen 0-1 (0—0). 66. Breuer 0—1, 75. Schutter 0—2. Scheidsrech ter: Van Ettekoven, toeschouwers: 1750. SC Cambuur—FC Dordrecht 1—0 (0—0). 79. Haan 1—0. Scheidsrechter: Oetelmans, Toe schouwers: 3000. Boeking voor de Paauw (FC Dordrecht) wegens spelbederf. Fortuna SC—Heracles 2—0 (1—0). 12. Prau ser 10, 78. Beenen 20. Scheidsrechter: Bakker, Toeschouwers: 2000. Gele kaart voor Polko (Heracles) wegens neerleggen van een tegenstander. PEC Zwolle—Excelsior 0—0. Scheidsrech ter: Thomas. Toeschouwers: 4000. Veendam-FC Vlaardingen 3-2 (2-0). 31. Oldenburger 1—0, 37. Brouwer 2—0, 66. - Swanborn 2—1, 76. Tijl 2—2, 79. Vlietstra -y 3—2 (strafschop). Scheidsrechter: Manuel, toeschouwers: 4000. Gele kaart voor Zwam- born (FC Vlaardingen) wegens het neerleg- gen van een tegenstander. FC Den Bosch—FC Groningen 1—2 (0—1). 43. Bakker 0—1, 67. Fühler 0-2, 78. Burhen- ne 1—2. Scheidsrechter: Gans, toeschou wers: 3500. (Van onze correspondent) EINDHOVEN „Langzaam komt alles in orde", zei trainer Vujadin Boskov na de wedstrijd tegen Eind hoven. Hij was uitermate tevreden over het spel van „zijn Feyenoord" tegen het deze competitie verras send begonnen Eindhoven. „Dit is beslist de beste wedstrijd geweest die we tot nu toe ge speeld hebben", aldus de Joego slaaf. „Na de rust werd het spel van de achterhoede veel minder, maar we hadden de zaak toen al onder controle". Boskov ont moette de ploeg van trainer Ri- nus Gosens nog vier weken in het loopgips tegen FC Den Haag vorig seizoen. „Toen was Eindhoven nergens. Het viel me nu toch wel mee. Eindhoven speelt technisch en tactisch zeer behoorlijk en heeft voor semi- profs een prima conditie". Gosens, toch teleurgesteld door de grote nederlaag van 4-0, weet een gedeelte van de nederlaag aan onervarenheid van zijn team. „Vooral het tweede doel punt was een direct gevolg daarvan. Als zo'n treffer dan ook nog valt net na het ope ningsdoelpunt, is dat een klap voor het moreel van de ploeg". Eindhoven is na de drie vrij onverwacht behaalde gelijke spelen, weer met de werkelijk heid geconfronteerd. De ploeg, die meer individuele kwaliteiten heeft dan het vorige seizoen, moest het toch afleggen tegen het professionele Feyenoord, met een sterke Nico Jansen. Een tegenvaller voor Feyenoord was het vrijwel totaal wegvallen van linkerspits Van Deinsen, waardoor de verrassing uit de aanvallen deels verdween. In de openingsfase, waarin de Rotter dammers geen vat kregen op de snelle counters van Eindhoven, misten Bleijenberg, Strik werd in de 33ste minuut gebro ken. Een dieptepass van Wim Jansen bereikte Nico Jansen, die Savic kansloos liet en Ad- janski uitstekend passeerde. Twee minuten daarna gaf Scha pendonk zijn eigen ploeg de nekslag. Hij speelde na een uit gooi van Adjanski terug, maar daar stond Nico Jansen die Bloemers, de laatste man, pas seerde en zijn tweede treffer kon laten noteren. Na de rust stelde Feyenoord, voordat Eindhoven kon tegen pruttelen, snel orde op zaken. Van de Korput besloot een rush met een tikje naar de meegeko men Vreijsen, die meteen raak schoot: 0-3. Gosens zag het debacle naderen en verving Bruinen door Blij- derveen en Goedhart door Ja cobs. Vooral Jacobs bracht wat meer vaart en zekerheid in de aanval. Bij Feyenoord viel Rijs- bergen uit met een bloedneus en werd vervangen door Vos. Van de Korput moest zijn plaats af staan aan Van Daele. Vier minuten voor het einde van de wedstrijd, goed geleid door scheidsrechter Weerink, Van Deinsen nog kans zijn zwakke optreden een iets beter aanzien te geven door Savic te passeren na een dieptepass van De Jong: 0-4. Eindhoven: Adjanski; Schalks, Sa vic. Bloemers. Bruinen (Blijderveen); Strik, Wamaar, Kreekels; Schapen donk, Bleijenberg en Goedhart (Ja- Feyenoord: Treytel; Schneider, Rijs- Haarlem zwak 3 BREDA NAC heeft op bijzonder overtuigende wijze afgerekend met Haarlem, dat een bijzonder zwakke indruk maakte. De Bredase ploeg, waarin het gemis van voorstopper Bu- disic nauwelijks merkbaar was, had vrijwel de hele wedstrijd een groot over wicht, hetgeen resulteerde in diverse goede kansen. Dat NAC lang op een tref fer moest wachten kwam door subliem werk van doelman Boersma, die een serie voortreffelijke reddin gen verrichtte, een dosis pech, een kopbal van Brou wers tegen de paal en twee ballen die van de lijn wer den gehaald, en onkunde (Dekker die tot twee maal toe vrij voor Boersma faal de) Na de openingstreffer van Groeneweg, die na een schitterende een - twee - combinatie tussen Quaars en Dierckx scoorde, ging Haarlem, dat tot dan toe slecht met twee spitsen had geopereerd, in het offen sief. Maar net als bij het counteren voordien kwam er weinig uit door slecht plaatsen. Door de risico's, die Haarlem nam kreeg NAC bovendien al gelegen heid gevaarlijk te worden. En vijf minuten voor tijd sloeg de Bredase ploeg ge nadeloos toe, toen Smits en Brouwers alleen tegenover Huyg stonden. Over Huyg heen plaatste Smits de bal naar Brouwers, die ineens, vanuit de lucht vernieti gend uithaalde. Scoreverloop: 72. Groeneweg 1-0. 85. Brouwers 2-0. Scheids rechter: Vervoort, toeschou wers: 7500. NAC: De Jong, Krijnen, Bak ker, Damsma, Dekker, Damen, Dierckx, Quaars, Brouwers, Groeneweg en Smits. Haarlem: Boersma. Wentink, Huyg, Peys, De Vries, Van der Ban, Wildbret (Melchers), Gor ge, De Kop. Van der Berg en Reynolds (De Winkel) Martin Vreijsen maakt het derde doelpunt voor Feyenoord. Voor hem Bloemers, V. d. Korput en de missende doelman Adjansky. Denen gelijk KOPENHAGEN Denemar- ken heeft gisteravond voor 23.000 toeschouwers in Idrott- spark te Kopenhagen bij stro mende regen met 1—1 gelijkge speeld tegen Frankrijk. In deze vriendschappelijke ontmoeting namen de Denen acht minuten na de hervatting door Roentved, uitkomend voor Werder Bre men, de leiding. Pas twee minu ten voor tijd scoorde Michel Platini de gelijkmaker. UTRECHT Na de wedstrijd FC Utrecht tegen NEC die de Utrechters met 2-1 wonnen, blijft de vraag of trainer Hans Kroon van NEC er wel juist aan doet om Jan Peters in elke wedstrijd het concept mee te geven zich meer in de aanval te tonen en niet zo sterk op het middenveld te domineren. NEC had het direct al moeilijk tegen dit FC Utrecht dat in tegenstelling tot voorgaande thuiswedstrijd nogal traag uit de startblokken kwam waardoor NEC eigenlijk het spel moest maken. Daar voelden de gasten niet veel voor hetgeen weer impliceert dat FC Utrecht de Nijmegenaren rustig liet komen. Toch nog on verwacht kwam Utrecht aan de openingstreffer toen Hulshoff na een overtreding tegen Huls horst tegen een gele kaart opliep en de hiervoor toegekende vrije schop door Streuer hard en laag langs de volkomen verraste Schellekens werd geschoten. Ook de tweede Utrechtse tref fer kwam echter door een foutje in de NEC-de- fensie. Bij een lage voorzet van Wilschut trapte Medik finaal over de bal waarna van Veen klaar stond om opnieuw te scoren: 2-0. Na de rust scoorde Posthumus tegen. Scoreverloop: 21. Streuer 1-0, 34. Van Veen 2-0, 65. Posthumus 2-1. Scheidsrechter: Jonker. Toeschou wers: 13.000. FC Utrecht: Istatov; Wilschut, Paunovic, Van Maurik, Cabo, Oostrom, Cote, Streuer, Hamberg, Van Veen, Hulshorst. NEC: Schellekens, Visser, Medik, Komelis, De Neel- ing, Marijnissen, Peters, Hulshoff (Ruijs), Hoogen- doorn, Posthumus, Veeken. Bayern München tegen kampioen van Zuid-Amerika MÜNCHEN Bayern Mün chen, winnaar van de Europese beker voor landskampioenen, speelt in november twee wed strijden om de Wereldbeker te gen de kampioen van Zuid- Amerika, Belo Horizonte uit Brazilië. Dit heeft Wilhelm Neudecker, de president van Bayern "Mun- chen, gisteren in München be kendgemaakt. De eerste ont moeting wordt in het Olympisch stadion in München gespeeld. Data zijn nog niet bekend. Russische trainers scherp bekritiseerd MOSKOU - Het Russische sportdagblad „Sovjetski Sport" heeft gisteren de trainers van het nationale elftal, Valeri Lo- banovski en Oleg Basilievitsj, scherp bekritiseerd. Na de ma tige prestaties van Dinamo Kiev, dat in 1974 en 1975 tot de beste ploegen van Europa be hoorde, en de „bescheiden" der de plaats van de Sowjet-Unie tijdens het Olympisch voetbal toernooi, worden de beide trai ners „arrogantie en gebrek aan zelfkritiek" verweten, die heb ben geleid tot „een reeks van nederlagen". Het artikel verschijnt op hetzelf de tijdstip dat leidende Russi sche voetbalofficials zich in Moskou beraden over de huidi ge crisis in het Russische voet bal. Tijdens deze bijeenkomst zal ook een beslissing moeten vallen over de door Lobanovski en Basilievitsj ingediende ont slagaanvrage. De toon en de tendens van het artikel wijzen er op dat het verzoek ingewil ligd zal worden. DEVENTER Go Ahead Eagles en FC Amster dam hebben na 90 minuten krachtvoetbal, waar bij alle reserves moesten worden aangesproken, de beide punten verdeeld. Het werd een ware slijtageslag, waarin scheidsrechter Van Dijken de grote uitblinker was. Drie maal moest hij een gele kaart laten zien. Voor de FC Amsterdam-spelers Bianchi en De Jong en de middenvelder van de Eagles Salfischberger. Slechts hierdoor kon hij de orde op het veld handhaven. De tweede helft leverde Amsterdam snel een gele kaart op. De Jong haalde na drie minuten Korver genadeloos onderuit. Het spel werd daarna nog harder. De „Adelaar" Salfischberger zag ook geel toen hij de doorgebroken Sörensen onderuit haal de. Tegen de verhouding in opende FC Amster dam, toen'Van Bommel na een hoekschop volledig vrijstaand de bal in de 66e minuut langs Endeman schoot. FC Amsterdam trok zich daarna massaal terug in de verdediging, waardoor de thuisclub weliswaar het nodige geluk het slotoffensief met een doelpunt beloond zag. Terry Hendriks zag zijn inzet via het been van FC Amsterdam-verdediger De Jong in het doel draaien (1—1). Scoreverloop: 66. Van Bommel 0—1, 77. De Jong (eigen doel) 1—1. Scheidsrechter: Van Dijken, toeschouwers: 7000. Go Ahead Eagles: Eindeman, Koopman, Walbeek, Lode- weges, Kist, Oude Wesselink, Van der Pas (Waalderbos), Salfischberger, Vuskovic, Hendriks, Korver. FC Amsterdam: Jongbloed, Flinkevleugel, Swerissen, De T "ianchi, Van der Merkt, Veenend 1 n Bommel, Petersen (Sleeman). ENSCHEDE De Graafschap is er zonder al te veel problemen in geslaagd om FC Twente in, eigen huis een punt te ontfutselen. Na een tame lijk kwaliteitsarme vertoning, waarin de thuis club wel het grootste deel in de aanval was, werd het 0—0. Daarmee kreeg de formatie van Evert Teunissen genoegdoening voor het vorige seizoen in Enschede geleden nederlaag met 8—0. Beide ploegen kwamen gehandicapt aan de start. Twente miste Pahlplatz, Gritter, Bos en op het laatste moment ook nog de voor oranje gepasseer de Thijssen, terwijl De Graafschap Brandts, Stein- voort, Nanlohy en Aalbech niet ter beschikking had. De Doetinchemmers kwamen hun handicap het best te boven, mede door een tamelijk afwach tende houding aan te nemen. Evenals tegen Roda JC en NEC, welke duels verloren gingen, bleek Twente niet in staat het spel voldoende te dicteren. De thuisclub bouwde de acties zorgvuldig, maar ook in veel te laag tempo op en vergat bovendien daarbij enige inventiviteit in het spel te leggen. Daardoor kregen de 9000 toeschouwers maar wei nig waar voor hun geld en hun ongenoegen werd met langzaam handgeklap en fluitconcerten tot uiting gebracht. Toeschouwers: 9000. Scheidsrechter: Ram. FC Twente: Gross, van Iersel, Drost, Overweg, Oranen, Bloemberg, Van der Vall, Mühren, Achterberg, Jeuring, Van Santen. Dc Graafschap: Doornebosch, Mintjes, Marijt, Van Lon den. Henk Koenders, Joop Koenders, Overgoor, Veen (Trentelman), Hiddink, Hazelhekke, Storm (Kerlin) VELSEN Telstar gaat het dit seizoen in de eredivisie zeer moeilijk krijgen. De Velsense formatie slaagde er gisteravond niet in de 2500 toeschouwers, die na de teleurstellende resultaten (één punt uit drie wedstrijden) van het nog prille seizoen, naar Schoonenberg getogen waren, bevredigend voetbal te laten zien. Aangezien ook Roda JC er weinig van terechtbracht hebben de bezoekers van weinig aantrekkelijk spel kunnen genieten. Doelman Paul v. d. Meeren van Telstar stompt de bal weg voordat Nanninga gevaarlijk kan worden. Op de achtergrond Dick Advocaat. Beide ploegen voelden er niets voor enig initiatief te nemen. Van het bezoekende Roda viel deze houding nog wel te begrij pen, maar ook de thuisclub durfde niet aan te vallen. Roda JC kwam in de eindfase van de wedstrijd nog tamelijk gelukkig aan een voorsprong. De lang verscholen Dick Nanninga ont deed zich van zijn bewaker Van Essen en schoot de bal fortuin lijk langs Van der Meeren. Vijf minuten later liet Telstar Zieg- ler ongehinderd vanuit de ver dediging oprukken. Hij ging een een-twee-combinatie aan met de voor de Deen Kolding ingeval len Toonstra, die de bal terug legde op Van der Lem. De Am sterdammer maakte geen fout en schoot de bal van grote af stand in de uiterste hoek van het doel. Van der Lem 0—2. Scheidsr Draaisma. Toeschouwers: 2500. Telstar: Van der Meeren; Driessen, Wellerdieck. Van Essen; Kerkhof, Staats (Kick), De Wit; Jonker, Stout, Kraal, Kramer. Roda JC: Geilman; De Wit, Pfeiffer, Ziegler, Broeks; Advokaat, Ehleru Kolding (Toonstra); Van der Lem, Nanninga, Vermeulen (Meuser).

Leidse Courant | 1976 | | pagina 17