„WE MOETEN BUFFELEN „KWALITEIT VOLDOENDE" TER LEEDE: RIJNSBURGSE BOYS: SIZO: KATWIJK: „GEZELLIGE CONCURRENTIE STRIJD" 00 Frans van der Veen (Noordwijk): Koos Haneveld (RCL): „Het blijft schipperen" „Meedraaien in kopgroep" Van den Oever en Schaap (Quick Boys): en'ure" indejing wekt woede op n „Zelfvertrouwen gestegen" LEIDSE COURANT PA<;i\A 5 Kid 1, S van (jer Veen: „Waarmaken" en, WS zij Iphia a1, Wei irte Sch Noordwijk Frans van der Veen, de 21-jarige voorstopper van zater dag-eersteklasser en afdelingskam pioen Noordwijk verwacht geen te rugslag. Hoewel de Noordwijkse bri gade van trainer John Eelman aan het einde van de vorige voetbaljaar gang een duidelijke veer moest la ten door het vertrek van spelers als Kees Karstens (Montlucon), Ben Barten, Cor Vreugdenhll, Hans Westgeest en doelman Constant Smit, ziet Van der Veen Noordwijk het komende jaar toch weer hoog komen. „Sterker nog", weet opval lend optimistische Van der Veen, „we zouden best wel weer eens kampioen kunnen gaan worden Verklarend: „Is Noordwijk nu wel zoveel zwak ker geworden? Ik vraag het me echt af. Goed. in Constant Smit is er een klasse-doelman vertrokken, dat is jammer en voor ohs waar schijnlijk moeilijk volledig op te vangen. Maar dat is. op papier de enige plek die dit seizoen wat minder bezet zal zijn. In de verdediging komt Simon van Beveren erbij („Een jongen met lengte die de achterhoede beslist niet zal verzwakken") en op het middenveld is Kar stens dan wel weggevallen, maar Kees heeft vorig jaar toch ook erg veel wedstrijden ge mist." De voorste lijn van zijn formatie wil Frans van der Veen zelfs „sterker" noemen. „John van Dijk van Foreholte is een pure aanwinst voor Noordwijk. Jammer dat hij pas nu is overgeko men Frans van der Veen zelf denkt als rechtsachter in het nieuwe Noordwijk terecht te komen. Maar dan wel pas in het derde competitie-tref fen. De eerste wedstrijd om het kampioen schap bij de zaterdagamateurs tegen IJssel- meervogels leverde hem twee wedstrijden KNVB-ZATERDAG EERSTE KLASSE schorsing op. Niet alleen daarom kijkt Van der Veen echter minder tevreden terug op die verloren tweekamp. „Noordwijk miste toen gewoon wat. We waren op een of andere manier niet voldoende geconcentreerd voor die wedstrijden. Hadden ons ook niet voldoende gerealiseerd dat IJs- selmeervogels op wraak uit was. Dat zag je zo goed in die eerste wedstrijd. Wij wilden gaan voetballen, zij alleen maar winnen. Hoe dan ook. Dus gingen we volledig de boot Voor Frans van der Veen belooft het komende seizoen zwaar te gaan wegen. Na de al lange competitie vertrok hij, met ploeggenoten Jan Willem Bogers en Sjoerd Boot naar Uruguay om tijdens de wereldkampioenschappen voet bal voor studenten in actie te komen. „Daar zijn we zo'n vijf weken geweest. Op zich erg geslaagd, we haalden er ook een derde plaats weg. In feite zijn we door blijven voetballen, maar ik denk dat het wel op te brengen is het seizoen goed vol te maken." Zoals ook Noordwijk het seizoen goed zal gaan volmaken. Frans van der Veen: „Maar dan moeten we wel het geluk hebben dat er weinig blessures komen. In de breedte is Noordwijk natuurlijk wel verzwakt. Vroeger hadden we vier, vijf eersteklassespelers op de reservebank zitten. Nu is het veel moeilijker geworden goede vervangers te vinden - dat zou wel een pro bleem kunnen gaan vormen." Maar dan: „ledereen denkt dat Noordwijk weg zal zakken. Juist daarom zullen wij ons als spelers willen waarmaken. Buffelen om de mensen te bewijzen dat ze het fout hebben gezien Koos Haneveld „thuis" bij RCL. LEIDERDORP „Ik heb er altijd In geloofd dat we die eerste klasse zouden halen. Ook na die twee ongelukkige seizoenen toen we het net niet redden. RCL past qua voetbal toch zeker In die eerste klasse?" Koos Haneveld, de vijfentwintigjarige laatste man van het Lelderdorpse RCL, bleef opti mistisch. Ook nadat De Zwervers en Spljke- nlsse „zijn" Racing van promotie hadden afgehouden geloofde hij erin. Zijn blijdschap over het bereiken van die zaterdag-top was er evenwel niet minder om. „Uiteindelijk werd het vorig seizoen toch nog spannend. Toen we van Geinoord hadden verloren zag je iedereen denken: zou het nu weer mis gaan? Maar dit keer ging het niet mis. Waardoor we ons nu eindelijk in de top kunnen gaan bewijzen". Want Koos Haneveld ziet RCL goed mee draaien. „De kwaliteit is er gewoon. En vorig jaar hebben we voor de beker toch ook knap gevoetbald tegen eersteklassers. Je kunt na tuurlijk nooit zeggen dat je het dit jaar gaat maken, maar echt, ik heb er vertrouwen in". Oud-UVS-er Koos Haneveld die vijf jaar terug met Leo Holl, Sjoerd Teske, August Broerse en Bram Brandt de overstap naar RCL maakte, voelt zich. dat is al spoedig duidelijk, „thuis" bij de Leiderdorper?. „Vanaf het eerste jaar al We werden goed opgevangen door de club en door de jongens ook fijn opgevangen. En. wat ook belangrijk is. de prestaties bleven niet uit. Aanpassen aan een nieuwe club wordt dan ook weer eenvou diger". De overgang van Haneveld c.s. luidde voor de Leiderdorpse Racing een nieuw hoofdstuk in. Ook voor Koos Haneveld even wel. „Bij UVS hadden we tot op dat moment voornamelijk voor de gezelligheid gespeeld. Bij RCL kwam al snel het prestatieve element erbij". KNVB-ZATERDAG EERSTE KLASSE Ook werd Haneveld dat eerste jaar al van vleugelverdediger tot laatste man omgevormd. „Zeg maar libero. Ik vind zo'n plek als laatste man ideaal, maar ik moet wel de kans hebben naar voren te gaan. In RCL kan dat. En ook het feit dat ik Bram Brandt achter me in dat doel heb staan. Met Bram speel ik al vanaf de UVS-jeugd samen, dat is natuurlijk ook ideaal". RCL gaat het komende seizoen vrijwel onge wijzigd in. Koos Haneveld: „Daaf Brandt lijkt dit jaar zijn plaats wel te gaan veroveren. En misschien dat ook Jan van Duyn (ex-UVS en ADO) het eerste elftal haalt. De capaciteiten heeft hij er natuurlijk zeker voor". Geconfronteerd met de uitspraak van trainer John Huguenin („RCL heeft zijn top nog lang niet bereikt") stelt Haneveld: „Misschien ligt onze top wel hoger dan we denken. Maar voorlopig vind ik persoonlijk al dat we het heel aardig doen. Hou het er maar op dat het komend seizoen de stelling van Huguenin moet worden bewezen. We zullen er in ieder geval wel erg hard voor gaan werken. Werken voor. werken met RCL: Koos Haneveld hoopt het de komende jaren te blijven doen. „Ik denk er zelf tenminste niet aan ooit nog eens hogerop te gaan. Ik heb wel eens een oefenwedstrijd gespeeld bij Haarlem. Maar dat ging er allemaal zo sfeerloos aan toe. nee dat hoeft voor mij niet zo erg. Nu heb ik het naar m'n zin bij RCL. we spelen in de hoogste amateurafdeling en we kunnen nu gaan proberen het allerhoogste te berei ken. Wat wil je nog meer?" •ZATERDAG EERSTE KLASSE Kijk Quick Boys-trainer Ger lijk kent dit seizoen een pro- in waar elke oefenmeester van t dromen. Naast een bijzonder ïbreide selectie van veldspe- weet Perdljk zich ook in het lit" van twee gelijkwaardige, be- wbare doellieden. Arend van Oever (21), beginnend aan zijn Ie seizoen als senior en Floor lap (29), de vaste keus van de ite jaren. Een vaste keus die dit seizoen opnieuw zal moeten rmaken; Arend zit hem op de en. Vriendelijk op de hielen, rlgens. I van den Oever: „We hebben een gewei verhouding, kunnen goed met elkaar lieten, trainen samen, kortom: er is wel ijk een concurrentiestrijd aan de gang, dan wel een gezellig sportieve". ook Floor beaamt: „Het gaat gewoon Het is zeker niet zo dat we elkaar bij training constant in de gaten houden", zo blijft het ook", weet Arend. „Wie er ons tweëen ook uit de boot valt, de zer blijft doorgaan". „Oudere Floor: "Dat In het begin van dit seizoen dacht ik jg wel over mezelf te laten terugvallen c het niet zou redden. Maar nu ik weer r aan het trainen ben, is die gedachte rerdwenen. Ik heb er weer echt zin in", j eveneens: „Ik hoop dit jaar m'n plaats tt eerste vast te veroveren. Het moet er slot van rekening eens van komen". De jlijkheden zijn er ook vindt Van den r: „Ik heb in de laatste twee jaar in het ve-elftal veel ervaring opgedaan. Met m'n e seizoen daarvoor bij de regionalen, >/)f ik wel dat ik het grotere werk nu an. Dat is vorig jaar ook gebleken. Aan ind van het seizoen heb ik in het eerste Jaar leuke wedstrijden gespeeld, en ook nge ti dat v in de bekerwedstrijden ging het gewoon goed". Een mening die Floor Schaap over z'n eigen laatste seizoen niet heeft: „In het begin van de competitie draaide ik lekker, maar daarna ben ik erg wisselvallig gaan keepen. Eigenlijk zoals heel Quick Boys vorig jaar speelde. Misschien wel een nadeel voor mij, want ik ga pas echt goed spelen als het in het elftal ook lekker loopt. Aan de andere kant zal elke speler dat gevoel wel hebben, dus De kwaliteit mag dan niet zoveel verschillen, de stijl van beide doelverdedigers is wel degelijk „anders". Floor: „Arend heeft gewoon meer lef, hij is meer een schoenenduiker dan Een stijl dfe in het aantal blessures is terug te vinden. „Gipsplantje" Arend: „Wat dat be treft ben ik echt een brokkebeen. Alles is wel een keer kapot geweest. M'n arm, m'n knie, noem maar op. De laatste tijd gaat dat wat beter. Ik ga er nog wel fel in. maar ik bekijk het allemaal wat beter". Een gegeven dat Floor altijd in zijn loopbaan heeft gekend: „Laat ik het afkloppen, maar tot nu toe heb ik alleen vorig jaar een forse klap gehad. Ik denk dat dat voornamelijk door m'n wat laconiekere spel komt. Ik ben in een wedstrijd niet zo snel fel te maken". Over de positie die Quick Boys met een van beide keepers gaat innemen weet Floor „dat je er niets van kan zeggen". „Wie weet heeft Kozakken Boys nu opeens een wonderelftal, je hebt op dit moment gewoon geen idee van de krachtsverhoudingen in de eerste klasse. Maar je kan in ieder geval wel stellen dat bestuur en trainer er in de voorbereiding alles aan hebben gedaan. De aanloopperiode is nog nooit zo goed verzorgd geweest. Trouwens, we kunnen als Quick Boys best wel successen gebruiken. Zelf wacht ik er nu zes jaar op". Eerst echter zal Ger Perdljk zijn moeilijke keuze bekend moeten gaan maken. Van den Oever of Schaap. Het tweetal: „Die beslis sing zal door ons zonder meer worden aan vaard. Of we het er nu mee eens zijn of niet: we gaan gewoon door". Ger Perdijk: een benijdenswaardige trainer SASSENHEIM „Met een vierde of vijfde plaats zijn wij al tevreden. Dat lijkt haal baar, ook al is het moeilijk voorspelbaar. In feite ontbreekt het ons aan echte kwali teit". Ter Leede-secretaris Keuning weet de beper kingen van de eerste selectie van de Sassen- heimers. Met de opmerking „Het blijft schip peren" drukt hij enigszins de gelatenheid uit binnen de vereniging waar het betreft de prestaties. Toch ziet Keuning voor de équipe van nieuwe trainer Turkenburg betere per spectieven dan in het vorige seizoen, toen Ter Leede geplaagd werd door enkele trai nerswisselingen. „De eerste trainer, die wij aantrokken moest wegens familieomstandigheden onmiddellijk afhaken. In Roel Timmer hadden wij een TWEEDE KLASSE goede oefenmeester gevonden, maar hij moest na twee maanden zijn werkzaamhe den op medisch advies staken. Zijn taak werd voor korte tijd overgenomen door onze jeugdtrainer Out. In de tweede periode had Ton Kantebeen de leiding en onder hem zijn er pas resultaten behaald. Het is duidelijk, dat het wisselen van trainers geen positieve uitwerking heeft gehad. Ik hoop nu dat wij in het begin de punten pakken. Dat is ons in het vorige seizoen niet gelukt en dan ga je krampachtig spelen". Voor Ter Leede blijft het hopen op de terugkeer van de „vette jaren". Kwalitatief sterke spelers zijn vertrokken (Leen de Goey, Cor Vreugdenhil, Sjoerd Boot en Ben Bar ten), terwijl talentvolle jeugdspelers nog niet rijp zijn voor het grote werk. TWEEDE KLASSE RIJNSBURG RIJnsburgse Boys heeft het verloren terrein weer heroverd. Het schip van „kapitein" Frans van der Zeeuw vaart een vaste koers en lijkt ook In de tweede klasse hoge ogen te gaan gooien. De kwaliteit van de Rijnsburgse selectie werd sterk verhoogd door de komst van Wil Groenendijk (ex-FC Utrecht), Cor Vreugden hil (ex-Noordwijk) en Alko Hassing (ex-HVO Vlaardingen). Elftalbegeleider Gerard van Zuylen: „Er zijn bovendien nog enkele veelbelovende spelers uit de A-junioren overgekomen, zodat we nu een selectie van zeventien gelijkwaardige spelers hebben". Voor Gerard van Zuylen is ook nu weer het uitgangspunt: „redelijk meedraaien in de kopgroep". „Zo dacht ik er aan het begin van de vorige competitie ook over. Ik ver wachtte echt niet, dat we kampioen zouden worden. Toen we echter halverwege de com petitie bovenaan stonden heb ik gezegd: „Nu moeten we het kampioenschap pakken, nu moeten we het waarmaken". Grootste probleem voor de keurgroep van trainer Van der Zeeuw is de zwakke voorbe reiding voor de wedstrijd.' De meeste spelers zijn werkzaam in de bloemenhandel en kun nen zich pas vlak voor de wedstrijd vrijma ken. Van Zuylen: „Een echte voorbereiding is er in feite niet. Donderdagavond na de training zitten we een behoorlijke tijd bij elkaar, maar dat is natuurlijk geen ideale situatie. Maar we hebben al enkele afspraken kunnen maken met de werkgevers van som mige jongens, waardoor ze eerder vrijaf krijgen. Dat is wel noodzakelijk, nu we van die verre reizen moeten maken". De dug-out waar het allemaal om draalt Arend van den Gever (linke) en Floor Schaap wijzen elkaar de weg - TWEEDE KLASSE HILLEGOM De Indeling van het Hlllegom- se SIZO In de zogenaamde Zeeuwse klasse heeft vooral bij voorzitter Roel Artmannl grote woede gewekt „Dat is voor ons in financieel opzicht bijzon der bezwaarlijk. Die verre reizen hebben in feite ook niets meer met amateurisme te maken, De jongens moeten om tien uur van huis en komen pas negen uur 's avonds terug. Dat is ook voor hun echtgenoten bezwaarlijk. Wij hebben wel geprotesteerd bij de KNVB, maar ik geloof niet dat we veel kans maken. De Meeuwen heeft tenslotte ook een kort geding over die indeling verlo ren". Desondanks lijkt die nieuwe competitie in de „Zeeuwse" afdeling een ommekeer voor SIZO te gaan betekenen. Sedert lange tijd kan de eerste keus van de Hillegommers weer beschikken over een bevoegd oefen meester, de Haarlemmer Van der Gevel. Voorzitter Artmanni: „Ja, je wil nou eenmaal niet altijd op een van die onderste plaatsen eindigen". Van der Gevel is geen onbekende bij SIZO. „Vijftien jaar geleden is hij ook al trainer bij ons geweest. De oudere spelers kennen hem dus al, terwijl de jongeren ook onder hem getraind hebben". Het SlZO-bestuur wil het komende voetbaljaar meer prestatiege richt werken. „We willen een beetje gaan werken aan de achterban. We willen sommi ge spelers activeren om zich beschikbaar te stellen voor het eerste of tweede elftal. Er zullen er echter velen zijn die zeggen: „Ik spëel voor mijn lol, voor mij hoeft het niet". Dat vind ik wel jammer". TWEEDE KLASSE KATWIJK Voor Katwijk-trainer Verfcuyten zijn de kansen op een hoge notering In de tweede klasse van de KNVB-zaterdag aan merkelijk gestegen. „Er was in het vorige seizoen helemaal geen ploegverband. Er was een gebrek aan geloof in eigen kunnen. De spelers dachten niet dat zij al zo sterk konden spelen, nu zij onmiddellijk van de vierde klasse waren doorgelopen naar de tweede. Maar door de- prestaties in de tweede helft van de competi tie is het zelfvertrouwen sterk gestegen. Zij zijn brutaler geworden, zijn niet meer zo bang om een fout te maken. Dat kan het ploegverband alleen maar ten goede komen. Ik ben er dan ook van overtuigd, dat er nog veel meer uit te halen valt". Katwijk, dat Cees Guyt moest laten vertrek ken naar Volendam en versterkt werd door de komst van Ger Pronk van Quick Boys, is ingedeeld in een voor haar vreemde („Zeeuwse") klasse. Verkuylen: „Ik wil er niet over klagen. Dat je nieuwe tegenstan ders ontmoet is wel een voordeel, maar je zult ook veel meer moeten reizen en het is de vraag, hoe de spelers dat opvangen. Ik heb zelf in Zuid-Afrika gespeeld en dan moest je ook acht uur in een bus zitten. Daar zul je je goed op moeten voorbereiden. Het betekent, dat je vroeg naar bed moet en vroeg zal moeten opstaan om in ieder geval niet te laat voor de wedstrijd aan te komen. De KNVB stelt dat het spelpeil stijgt door de klassen met elkaar te mixen. Daar kun je echter volgens mij een vraagteken achter zetten".

Leidse Courant | 1976 | | pagina 5