Gespreide woningbouw in de Bollenstreek Bouwen in Voorhotf moet beperkt zijn II ,Bouw twee masten voor kabeltelevisie een heilloze zaak99 Wimpels voor 'gouden' RCL RAAD NOORDWUKERHOUT BLUFT BIJ ZUN STANDPUNT: VERKEERSWERK GROEP VALKENBufi IN BEROEP TEGEN y BESTEMMINGSPLAN •■V Onteigeningsprocedure voor verwerving grond Nassaulaan ingezet Werkgroep milieuzorg wil geen „Haaswijk U E Ji Rijnsburg krijgt een sportraad PAGIN A 4 LEIDSE COURANT VRIJDAG 27 AUGUSTUS [TT (Van een onzer verslaggevers) NOORDWUKERHOUT - De gemeente Noordwijkerhout blijft bij haar stand punt dat er geen bouwlokatie Voorhout moet komen, maar dat de voorkeur gegeven moet worden aan een gesprei de opvang. Tijdens de gisteravond gehouden ge meenteraadsvergadering hechtte de raad zijn goedkeuring aan een voorstel van het college om aan de diverse instanties de standpunten van Noord wijkerhout mee te delen. De raad meent onder meer dat door de realisering van een grote bouwlokatie in Voorhout de verstedelijking van het Bollengebied in de hand wordt gewerkt, omdat de af standen tussen de omliggende kernen steeds kleiner worden. Noordwijker-, hout acht het onaanvaardbaar dat de bouwlokatie op minder dan 1 kilometer afstand komt te liggen van de bebou wing van Noordwijkerhout. Tijdens de raadsvergadering deelden burgemeester Bosma en wethouder Heemskerk mee, als reactie op de woor den van het raadslid Van der Lem (PPNZ) dat zo die bouwlokatie er dan toch moet komen Voorhout zeer zeker niet een centrum- of regiofunctie moeten krijgen. „U moet Voorhout meer zien als een slaapgemeente", aldus de burgemeester. De gemeente wil aannemings- en han delsbedrijf Van Denzen BV geen bouw vergunning verstrekken voor de uitbrei ding van het kantoor van dit bedrijf aan de Kerkstraat. Een door het bedrijf ingediend bezwaarschrift werd door de raad niet gehonoreerd. Wel zal de ge meente in de omgeving zoeken naar andere mogelijkheden, om het bedrijf toch mogelijkheden te bieden uit te breiden. De uitbreiding van Van Denzen is in strijd met het ter plaatse geldende be stemmingsplan „Uitbreidingsplan in hoofdzaak en onderdelen 1943" dat voorziet in tuinen en open erven. Op gronden met deze bestemming mag niet worden gebouwd. In het onlangs ter visie gelegde ontwerp-bestemmingsplan Zuid-Zeestraat is de betrokken grond bestemd voor werkplaatsen en kleine bedrijfsgebouwen met een maximum hoogte van 3,5 meter. Het bouwplan van de firma Van Denzen betreft een pand dat bijna 6 meter hoog wordt. De drank- en horecabelasting in Noord wijkerhout worden verlaagd van vijf naar drie gulden voor slijters en van 7,50 naar 5 gulden voor horeca-exploi- tanten voor elke vijftig liter omgezette drank. De belasting wordt verlaagd op aanvraag van de zes plaatselijke slij ters. Een van de beweegredenen van het college om de raad voor te stellen inder daad tot verlaging van de belasting over te gaan is de harde concurrentiestrijd die tussen slijters wordt gevoerd. Zij maken moeilijke tijden door, meent het college, hoewel hij zich realiseert dat deze verlaging hen niet uit de nood kan halen. „Het is een geste. Jaarlijks zal slechts 2500 gulden minder belasting worden verkregen," aldus burgemeester Bosma. VALKENBURG - Tien indie ners van een bezwaarschrift te gen het Valkenhurgse bestem mingsplan „Dorp 74" bij Gede puteerde Staten van Zuid-Hol- land waren gisteren ten provin ciehuize uitgenodigd om hun bezwaren te komen toelichten. De Verkeerswerkgroep Valken burg aan de Rijn/Katwijk, die destijds een studienota uit bracht over de verkeerssituatie rond Valkenburg, kwam nu met een uitvoerig betoog waarin en kele nieuwe feiten naar voren gebracht werden. De werkgroep wil op korte ter mijn een plan voor de aanleg van een Randweg, twee-strooks, die aansluit op de reeds gecon strueerde Voorschoterweg. Als er een plan is voor de randweg, zo stelt de werkgroep verder, kan de Hoofdstraat worden op geknapt, want dat is hard nodig, maar met handhaving van de huidige breedte. De Verkeerswerkgroep pleitte voorts bij GS om de gemeente Valkenburg financieel te steu nen bij het opknappen van de Hoofdstraat, ook als de rand weg er komt; „Het zou wel erg triest zijn als de aanleg van de randweg zou gaan betekenen dat Valkenburg zou blijven zit ten met een beurs gereden weg, die vele jaren open gestaan heeft voor al het doorgaande verkeer", aldus de werkgroep. Over de loop van de randweg stelde de Verkeerswerkgroep voor om de Voorschoterweg en kele honderden meters vóór het Haagse Schouw met een lus te laten aansluiten op de Rijndijk, op de plaats waar deze onder de tunnel door komt van Rijks weg 4. Een mogelijke aansluiting van de randweg op de discutabele rijksweg 11 vindt de werkgroep niet gewenst om deze redenen: 1. Er zou een geheel nieuwe weg worden aangelegd vlakbij en parallel aan de onlangs gerecon strueerde Voorschotenerweg. 2. De weg zou precies het gebied doorkruisen, waar men de be stemming rekreatie aan gegeven heeft. 3. De aansluiting zou dan zo ver van het Haagse Schouw komen, dat de route door Valkenburg een drukke sluiproute zal wor den. Drs. J. Borgman, die de hoor- commissie voorzat kon meede len dat op het ogenblik hard gewerkt wordt aan een studie over een mogelijke rand is samenhang met an( plande wegen als m weg 6 en de Noordelijk" weg bij Wassenaar. Hj dat indien voor een rand Valkenburg zou worde_ zen, deze wel een prioriteit zou krijgen. college van B en W vanf burg werd door hem d> voorgelegd of zij, indietf randweg zou komen. d( structie met verbreding Hoofdstraat nog wel noè i den. Uit hun antwoord bj I voor hen het opknappen! I wegdek dan in ieder ge J langrijker zou zijn dan ding. hoewel ze dat tó wilden vasthouden. D( keerswerkgroep stelde vj deze vraag met de Valki se raad zou worden bes] De Provincie nodigde B van Valkenburg uit over^_ ander, en met name financiële consequenties, i komen praten. ?iijr J rde r 'an' BURGEMEESTER DETMERS: ZOETERWOUDE Er is ook in Zoeterwoude veel onbehagen over de situatie rond de mast(en) voor kabel-t.v. in de Leidse regio. Minikus wees er nog eens op in het verleden niets teveel te hebben gezegd toen hij sprak over de vele voetangels en klemmen op dit gebied die er te verwachten waren. Burgemeester Detmers vond c. oprichting van twee masten een heilloze zaak waarmee geen en kel belang is gediend. Hij hoop te dat de bemiddeling van Van Huiten resultaat zal hebben. Hij sprak over „stoorzenders" die aan het werk gaan buiten de vergaderingen om van het over legorgaan waarvan hij deel uit maakt. Overigens is mogelijk zelfs nog een derde mast in het geding omdat ook gestudeerd wordt over de mogelijkheden van een bestaande mast in Voorschoten. De noodzaak van de aanschaf van twee beregeningsinstallaties t.b.v. de beide sportcomplexen werd algemeen onderkend. Wel meenden, met name Engelkes en Straver dat deze aanvraag te lang onderweg was geweest. Dit ging overigens niet ten koste van de velden welke dank zij gehuurde installaties in de afge lopen maanden toch een goede verzorging kregen. Een aanvullend krediet voor de reconstructie van de Zuidbuurt- seweg (waarvan de hoogte over igens voor buitenstaanders niet bekend werd) noopte Straver tot het maken van kritische opmer kingen. Hij meende dat de pro blemen bij de uitvoering van dit werk waren onderschat en be klemtoonde de noodzaak van een goede kostenbewaking bij de dienst gemeentewerken. „Het is niet het eerste krediet dit jaar wat niet toereikend is". Wethouder De Jong zette uiteen dat er ontzettend veel heeft te gengezeten en herinnerde er aan dat men van de eerste kostenra ming destijds erg geschrokken was. Bij de nieuwe, aanzienlijk goedkopere planning waren er tegenvallers. Het RCl-bestuur wordt door burgemeester Van den Have van Leiderdorp gelukgewenst met het 50-jarig jubileum. Of zoals Leiderdorps eerste burger stelde: "Ons 50-iaria huwelijk..." 3 ZOETERWOUDE - De sociale woningbouw is tijdens de raads vergadering van gisteravond di verse keren aan de orde ge weest. Dat gebeurde al direct aan het begin toen de heer De Graaff informeerde naar de toe gezegde nota Woningtoewijzi- gingsbeleid. Burgemeester Det mers kon mededelen dat deze ambtelijk gereed is en inmiddels het college heeft bereikt. Voor dat deze in de raad komt zullen eerst nog de woningbouwvereni ging Willibrord en de woon ruimte-adviescommissie worden gehoord. Hoewel de deur open blijft voor onderhandelingen werd toch be sloten eer onteigeningsprocedu re in te zetten voor grond aan de Nassaulaan. Deze grond is nodig voor de realisatie van het bestemmingsplan Hoge Rijndijk Oost. Er is hier een verschil tussen twee exploitanten, Nagte- gaal en Zn. B.V. en „De Vijver" in het geding welke de verdere ontwikkeling belemmert. Na de rondvraag, toen de pu blieke tribune in de gelegenheid was zijn zegje te doen, wilde Drs. P. v. Son, voorzitter van de woningbouwvereniging weten, waarom de overdracht van gronden in dit gebied, welke bestemd zijn voor de sociale woningbouw, nog niet aan de gemeente zijn overgedragen. De voorzitter zei dat hierover reeds geruime tijd geleden overeen stemming is bereikt met „De Vijver". Dat nog geen feitelijke overdracht heeft plaatsgevon- den, heeft in ieder geval niet geleid tot vertraging van de bouwplannen", verzekerde bur gemeester Detmers. Waar het ging om de sociale woningbouw werd de meest krasse taal gesproken door de heer Straver. Hij had zich "geer- gerd over uitlatingen van een exploitant betreffende toekom stige bestemming van het ter rein van De Goede Herder en daarbij aangegeven welke cate gorie mensen daar zouden kun nen wonen. Dat ging Straver veel te ver temeer daar voor dit terrein nog een bestemmings plan moet worden ontwikkeld. „Niet anders dan over m'n lijk zal die exploitant daar nu al de zaak gaan uitmaken", aldus Straver. Hij gaf meteen het voorstel in overweging de grond in toekomstige bouwgebieden die bestemd is voor de sociale bouw er uit te lichten en deze de woningbouwvereniging zelf in exploitatie te laten brengen. Medaille Met de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau is onder scheiden de heer H. Wielinga, adjudant bij de Haagse gemeen tepolitie. Hoofdagent L. de Boer kreeg een zilveren medaille uit gereikt. LEIDERDORP Het vijftig jaar en twee dagen 'oude' RCL, opgericht onder de naam "Ont spanning Door Inspanning" en ook nog enige tijd bekendheid genietend als "Ons Clubje", vierde gisteravond in het eigen clubhuis zijn gouden jubileum met een gezellige, drukbezochte receptie. Als eerste spreker, tevens 'eer ste supporter" voerde Leider dorps burgemeester Van den Have het woord. Met lege han den overigens want al op 24 april was een fors geldbedrag vanuit de gemeentekas richting RCL gegaan vanwege het be haalde kampioenschap in de za terdag tweede klasse. Van den Have wenste RCL een succes vol seizoen toe in de eerste klasse: "Handhaven is dit sei zoen voldoende..." De heer Van de Neut, bestuur slid van de KNVB Afdeling Lei den, kwam beslist niet met lege handen. Zowel namens de KNVB als de LVB werd een wimpel overhandigd: „De bijbe horende vlaggen heeft u bij het veertig-jarig jubileum al ontvan- gen Hoewel de traditie anders voor schrijft, was Piet van der Geer, voorzitter van de Centrale Orga nisatie van Voetbal Scheids rechters, niet in het bezit van de gebruikelijk (grensrechters)vlag- getjes. "Ik wist dat de KNVB er al voor twee zou zorgen", stelde Van der Geer. Wel zette hij "Terreinmeesters" Arie en Ger- rit in het zonnetje: "Zij verdie nen het...", was zijn eenvoudige verklaring. Na ere-voorzitter ds. Honnef, die de moeilijke jaren van RCL nog even memoreerde, was het de beurt aan jeugd-voorzitter Van Gamelen. Deze bood, na mens de gehele jeugdafdeling (33 elftallen) een fraai bord aan waarop het programma van de zaterdag kan worden "gepro grammeerd". Nog was echter de koek niet op voor Racing's voorzitter Van Egmond en zijn mannen. "Se nior" Rasser vertelde hem dat de oudere garde van RCL er in was geslaagd op het complex een kinderspeeltuin te realise ren. Origineel en waardevol. De door Van der Geer aan de Leiderdorpse voetbalvereniging 'onthouden' grensrechtersvlag- getjes arriveerden overigens toch nog op De Bloemers. De hockeyvereniging Alecto, naas te buur van RCL, overhandigde er vier... OEGSTGEEST De Werkgroep milieuzorg Oegstgeest heeft i avond een handtekeningenactie in „Het Witte Huis" gehoudi groep wil dat de gemeente een streep door het bestemminj Haaswijk haalt. Zij ziet de Morsebelpolder liever aangemei een recreatief gebied dan als een woningbouwgebied. Mevrouw Zoutendijk-Meys gal ongeveer 100 woningen perh gisteravond een toelichting op Allemaal argumenten waarT de zogenaamde verstedelijking- tig tegenargumenten wa snota van minister Gruyters. aangevoerd. In de loop de Als mogelijke andere bouwloka- ren heeft Oegstgeest de gro: ties noemde spreekster de van Haaswijk in eigendom Kamphuizerpolder, de Grunerie kregen ter waarde van zo'ri en het ASC terrein. Gaandeweg miljoen gulden tegen een i de discussies bleek dit geen last van 3 ton per jaar. haalbare kaart. Dat Oegstgeest aankopen verkregen de uitbreiding Haaswijk, waar keuring van G.S. minstens duizend woningen ko men in de sociale, premiekoop- en particuliere sector, kan ont beren maakte de tongen los. Er bestaat in Oegstgeest wel dege lijk behoefte aan een dergelijke uitbreiding. De komende tien ja ren alleen al om de aanwas op te kunnen vangen. De bewering van spreekster dat er geen woningbehoefte meer bestond werd door één der aan wezigen, bestuurslid van de wo ningbouwvereniging Buitenlust, ernstig in twijfel getrokken. De woningbouwvereniging heeft een ledenstop en een wachtlijst waarop 700 aanvragers prijken. Op het ogenblik is het al zo dat Oegstgeest tegen de eigen aan was „neen" moet verkopen. Met name Buitenlust dringt aan op een spoedige realisering van Haaswijk. Ook zijn er in de gemeente geen doorstromings mogelijkheden aanwezig. Bo vendien zal bouwproductie in Haaswijk komen te- liggen op aar. I de J Teylingen wo)( bij Foreholte SASSENHEIM - Teyl heeft gisteravond met 2***' wonnen van Foreholte. va eerste helft was het vooraÈ»et< lingen dat de aanval zoel40" vijf minuten had de voett?01' eniging al succes. Aad Witr kon de bal doortikken nareS van der Kroft. Ed. WPv kreeg voor Foreholt een ler kans maar schoot over t#6!1 Ook Loek van Resterend dicht bij een treffer. Co valwo Korgt van Teylingen knalcPf^ teindelijk raak: 0-2. Na d^" kwam Foreholte er bete'ar maar miste toch nog te ai kansen. Kort voor het scoorde Cor van Steijn ui(P 5 vrije trap een maal voor£e elftal. hei elu lier Markten Rijnsburg bloemen 26 augustus Al- stroemeria 2320. 0,517; Anjers am. 74440, 0,333, Anthur.um 2929. 1,780; Asters 6463, 1,086, Chrys. gepl. n.c. 11460, 0,414; Chrys. tros n. c. 5233, 0,735; Chrys. gepl. jr. c 1500, 0,385; Chrys. tros jr. c 21240, 1,021; Dahlia 18240, 0,103; Eikeblad 225, 0,428; Free- sia 1257, 1.303; Gerbera 2950, 0,436; Gladiolen 496936, 0,117; Glad. colvill. 41240, 0,556; Glad. nanus 68990, 0.144; Helianten 19345. 0,170; Iris 3029, 2,941; Lelie kelk 2340, 0.343; Leli® tak kas 70440. 0,561; Liatris 108850, 0,134; Mar- Sriet 687, 0,969; Ornithogalum 36190, ,076; Rozen grootbl. 8020 00,107, Rozen kleinbl. 58240. 0.067, Scasiosa 3200, 0,136; Snijgroen 875, 0,641; Stati- ce 12084, 1.315; Stephanotis 200, 0,90, 2e soort per bos 349, 0,420; 2e srt per stuk 37870, 0,131; Anjers tros 26620, 0,179; Rozen baccara 9600, 0,139; Ro zen sonia 15500, 0,093; Rozen ilona 5660, 0,136; Lelie tak kou.lg 2440, 0,395; Stro/droogb. pe 1150, 0,902; Div. snijbloemen 30302, 1.308; Div. snijbloe men 51244, 0,236; Orchid, arach. inp 2222, 0,531; Orchid dendr.inp 11438. 0,201; Protea inp 2190, 1,069; Div. blad set. inp 258, 3,500; Div. snijbl. imp 2701, 1,821; Div. snijbl. imp 147, 5,653; Begonia 267, 2,378; St. paulea 896, 0,951; Roelofarendsveen. bloemen, 26 augus tus - Agapanthus 55 p.s. Anjers tros 18 p.s. Asters 79 p.b. Chrysanthen stuks: Spider, Cremon, Miaolie. Alex Betser, Breitner, Shandy 25-63 p.s. Chrys. tros.: Lilian Hoek. Gerry Hoek, Koens Elite. Gemengd, lizette. 80-135 p.b. Chrys. Jaarrond spider 100-135 p.v. Dahlia 95 p.b. Droogbloemen 150-220 p.b. Chelo- na 90-170 p.b. Gebera 33 P.S. Gladiolen Peter Pears, Cordula, Lifi Flame, Euro- vision, Hochsommer, Sneeuwprinses Traderhorn. Spotlight, Carmen, Oscar, 100-260 p.b. Colvillie 75 p.b. Lelie 28 p.s. Liatris 113 p.b. Montbretia 103 p.b. Nerine 60 p.s. Orchideeën 6-55 p.s. Ornithogalum 93 p.b. Staticen 93 p.b. Rozen: Belinda, Carol. Evergold. Gar- nette. La Minuette, Marimba, Zorina, Baccara, Ilona, Est. Ofarim. Annabel. Motrea, Teach In, Golden Times. Merce des, Sonia, Yelico. Yellow Belinda, Lifi- rane. 5-35 p.s. Iris: Prof. Blaauw, Ideaal. 275-325 p.b. Freesia: Apollo, Aurora, Ballerina, Fantasy, Golden Yellow, Gol den Melody, Gemengd 70-135 p.b. An jers: Alice. Carnaval, Charmeur, Rose, Lena, New Arthur. Keefer, Nora, Le Revo, Rode Sim, Esperance, Dark Lena, witte sim. Helga, Nadja. Tangerine. Yel low Dusty 20-45 p.s. Illllllllllltlllllllllllllllllillll Bij de opening van een tentoonstelling van de vereniging van zeeschilders in galerie „Ja" in het Wassenaarse Spcrt- fondsenbad kreeg Reindert de Jonge (rechts) voorzitter van de zeeschii- dersvereniging, een scheepsbel. Het ca deau werd hem overhandigd door ir. Brouwer, vice- voorzitter van de stichting „Een dracht". Ir. Brouwer ontving op zijn beurt van de voor zitter van de zee schildersvereniging een tekening aan geboden van het schip ,'.De Een dracht" De ten toonstelling in gale rie „Ja" duurt drie weken. Illillllllllllllllllllllllllllllli STREEKCOMMISSIES VERZENDEN ADVIES h RIJNSBURG Rijnsburg krijgt zijn sportraad. De ge meenteraad had gisteren niet veel tijd nodig met het voor stel hiertoe akkoord te gaan. Aanvankelijk was de instel ling van een sportraad een initiatief uit de raad geweest, maar de verenigingen waren er eigenlijk nooit serieus op in gegaan. Tijden veranderen en nu de verenigingen toch zelf met een idee zijn geko men stemde de raad daar una niem mee in. De sportraad krijgt zeven leden, waarvan vijf vertegenwoordigers van de sportverenigingen. Twee leden worden uit de gemeen teraad aangewezen, onder wie een lid van het college. Moge lijk zal gezocht worden in kringen buiten de confessio nele partijen. Het PvdA-raadslid Joop de Mooy zag gisteren in het groot uitgevallen exploitatietekort van het plan Anjelierstraat een brevet van onvermogen. In plaats van de eerst geraam de 246.000 gulden bleek het tekort te zijn opgelopen tot 566.000. Het negatief oordeel over deze gang van zaken was unaniem. WD en PvdA toon den zich met name bevreesd dat de bewoners straks het gelach zullen moeten gaan be talen door de hoge lasten waarvoor ze komen te staan. Ook wethouder De Mooy zei geschrokken te zijn van de ontwikkeling. Hij beloofde de vinger strakker aan de pols te houden. Nu in de Anjelierstraat ge werkt wordt is de markt ver plaatst naar de Tulpenstraat en dat gaat gepaard met ver keersproblemen. In dit ver band zal bekeken worden of voor de Koestraat een par keerverbod kan worden inge steld. Gelijktijdig zal de ver keerssituatie in de Hofstraat en de Herenweg bezien wor den. Enkele raadsleden be stempelden gisteren de toe stand hier als .Jevensgevaar lijk". j BOLLENSTREEK De Bouwlocatie Voorhout, mag, zo hij er j komt, alleen dienen voor bewoners van de Bollenstreek. Overloop uit de Leidse agglomeratie en die van de IJmond moet ten zeerste worden afgewezen. Dat is de slotconclusie van de streekcommissie I Bollenstreek in haar advies aan de provincie over bouwplannen in de toekomst. Het advies wordt gegeven in het kader van het commentaar op de provinciale nota Alternatieven en Varianten. Mede op basis van deze inspraakresultaten zoals die in de inspraakrapporten van de verschillende streekcommissies zijn neergelegd zullen provinciale staten nog dit najaar een uitspraak I doen waaruit zal blijken welk alternatief voor de verdere ontwik- keling van een streekplan in aanmerking komt. Noordwijk. De aanleg van de secundaire weg 6 zou dan wel eens onvermijdelijk kunnen worden wat weer voor de nodi ge problemen in Warmond en Oegstgeest zou kunnen zorgen. Als besloten zou worden tot de aanleg van de SW 6 of Rijksweg 11 dan geeft de sectie Leiden en omgeving de voorkeur aan Alp hen als bouwlocatie boven Voorhout. De meerderheid van de commissie acht verder ge vaar voor geluidsoverlast in de Stevenshofjespolder bij de aan leg van rw 11 en rw 44 die nodig zullen worden bij de ontsluiting van deze mogelijk vol te bou wen polder. De werkgroep vroeg zich overigens af of het terrein van de vuilstort in Lei den niet voor woningbouw ge schikt te maken is. Volgens de commissie Bollen streek verdient het aanbeveling I de mogelijkheid van een bouw- I plaats in het zuidelijk deel van I de Haarlemmermeerpolder te bestuderen die zou moeten gaan dienen voor de opvang van de overloop vanuit de Bollenstreek. I De polders Hoogeweg en Els- geest en de Roodemolenpolder in Voorhout zouden in elk geval vrij van huizen moeten blijven. Volgens de Bollenstreek zou een Voorhoutse locatie zeer lang zaam tot stand moeten worden gebracht. Men denkt aan een maximum te bouwen woningen van 200 per jaar om de integra tie met het bestaande dorp goed te laten verlopen. Vraagtekens Vanuit de sectie Leiden en om geving zijn grote vraagtekens geplaatst bij een bouwlocatie Voorhout. Van deze kant wordt erop gewezen dat het hier gaat om waardevolle bollengronden. Een mogelijke zuigende werking op gebieden als Amsterdam en Haarlem zou verder absoluut moeten worden voorkomen. Verder wordt gevreesd voor een toenemende verkeersdruk op Rijnsburg in verband met de verbinding Leiden-Katwijk/- Flora Speciale aandacht wordt ge vraagd voor de Flora in Rijns burg. Het wordt van groot be lang geacht dat deze bedrijfs vestiging voor Rijnsburg en zijn regio behouden hlijft. Over de werkgelegenheid zegt de com missie verder dat de vestigings mogelijkheden van industrie in Leiden vergroot moeten wor den. Voorhout zegtRj] de de „nee tegen U d v verstedelijking^ 'de VOORHOUT - Met alleetfstc stem van de heer De Gilet (PPR) tegen is de gemeentereen van Voorhout gisteren akkoing gegaan met het voorstel hdc het college in zake de staj ec puntbepaling van de gemeeroei over de bouwlocatie in V<d hout. rbt Het advies van de gemeebre (een volmondig néé tegen va: worden van bouwlocatie v kb de Haagse en Leidse agglomi bi tie) werd gisteren onder mKai verdedigd door de verte^e woordiger van gemeentebelfeui gen, de heer Warmenhoven. Int hamerde nog eens cp het verlrai van de bollengronden die kif1 beschouwde als een vetpot v g< ons land waar andere delen ijiw de agrarische sector vaak gei zwaar moeten worden gesutfagt diëerd. Verder vermelde lbo raadslid het feit dat Voorhi in nu al voor twee derde slaap ter. meente is en dat het worden v de! slaapstad onvermijdelijk lij di Warmenhoven voorspelde k: de verstedelijking van Voorhtfë - een sociologische mislukkip. zou worden hetgeen werd ide dersteund door de socialist orj Wit en het andere raadslid vl Hp PPR mpvrouw Wiiline t rrd

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4