Grondige verbouwing en uitbreiding van hotel-restaurant Noordzee Noordwijk in beroep tegen besluit G.S. I i INRICHTING VANAF VANDAAG ONDER DE HAMER Palace Hotel gaat nieuw hotel bouwen Inbreker aangehouden INSTALLATIE TWEE PASTORES IN OEGSTGEEST Doortrekking Vliet in ijskast Raadslid Reugebrink mogelijk niet in stichting gezondheidscentra Hospitaalschip verbouwd voor marine Nigeria Eerste paal voor brandweer Leiderdorp pagina 4. LEIDSE COURANT DINSDAG 24 AUGUSTUS 1 (Van een onzer verslaggevers) NOORDWIJK „Wie biedt meer? Vijftienhonderd gulden geboden. Nie mand meer? Eenmaalandermaal verkocht". Zo ging het vandaag toe in hotel-restaurant Noordzee aan de Bou levard in Noordwijk aan Zee. Wegens algehele renovatie van het hotel wer den 75 kamerinrichtingen geveild. Ook het met kant afgezette laken, dat eens werd belegen door de elite van Nederland, moest het ontgelden. Alles kwam onder de hamer. Ook morgen en donderdag wordt 's middags en 's avonds geveild. De openbare verkoping bevat niet alleen voorwerpen die af komstig zijn uit hotel Noordzee, maar ook een grote hoeveelheid antiek en een enorme collectie van 5000 flessen wijn. Die flessen wijn worden morgen ge veild. Renovatie Hotel-restaurant „Noordzee" is in no vember van het vorig jaar gekocht door de heer W. Brouwer, die daarvoor werk zaam was in diverse hotels in Zwitser land. Hij kocht het kapitale pand van de familie Beelen, die het hotel in 1900 lieten bouwen. Sinds 1973 was „Noord zee" nog slechts een seizoenbedrijf. De heer Brouwer heeft heel andere plan nen. Hij wil van „Noordzee" een aan trekkelijk hotel-restaurant en een ge deelte inrichten als conferentieruimte. „Noordzee", dat tot april van het vol gend jaar gesloten zal zijn, is dan het hele jaar geopend. De totale investeringen in de renovatie van het bedrijf bedragen meer dan drie miljoen gulden. De eerste fase is on langs gereed gekomen. Toen zijn onder meer de keukens verplaatst naar een centralere plaats in het gebouw. Met de tweede fase is onlangs een aanvang gemaakt Voor de opening van „Noord zee" zal het aantal hotelkamers uitge breid worden naar 220 bedden. Daartoe wordt op een vleugel van het pand een etage gebouwd. Verder wordt de voor gevel van het horecabedrijf dertig centi meter naar voren geplaatst en voorzien van wit geglazuurd natuursteen. Aan de zijde van de Boulevard worden verder twee restaurants gebouwd met terras. De hotelkamers worden voorzien van een bad of douche, telefoon en een aansluiting voor radio en televisie. De derde bouwfase, die aanvangt in het voorjaar van 1977, behelst de bouw van een parkeergarage en conferentiezalen, de aanleg van een zwembad, sauna en solarium. Aan de achterkant van het pand, aan de parallelboulevard zullen nog wat appartementen worden ge bouwd, onder andere voor de familie Brouwer zelf. De 43-jarige heer Brou wer verwacht dat in 1978 de grondige renovatie en uitbreiding van „Noord zee" geheel gereed zal zijn. Tegen die tijd zullen ongeveer 60 men sen in het hoogseizoen werk kunnen vinden in Noordzee, en dat is ruim 50 procent meer dan voorheen. De heer W. Brouwer maakt van Noordzee na een grondige verbouwing een up-to-date hotel-restaurant annex conferentieruimte. NOORDWIJK Het gemeen tebestuur is van plan in be roep te gaan bij de Kroon tegen een beslissing van Ge deputeerde Staten om hun goedkeuring te onthouden aan de globale bestemming „woondoeleinden" voor een terrein gelegen tussen de Erasmusweg en de Rudolf Tappenbeckweg. Op dit ter rein in „De Zuid" konden, vol gens een nog uit te werken plan eengezinshuizen worden gebouwd. De gemiddelde be bouwingsdichtheid moest lig gen op zeven tot negen wonin gen per hectare. Ook volgens het uitbreidingsplan 1937 zou daar bebouwing mogelijk zijn, zij het op een andere wijze. Tegen woningbouw op het ter- rein is bezwaar gemaakt door de Vereniging voor Vogel- en Natuurbescherming Noord- wijk. Gedeputeerden hebben dit bezwaar gegrond verklaard en overwogen, dat aan be doeld terrein landelijk oog punt een .andere waarde moet woj en toegekend. rkennen de land schappelijk waarde wel, maar zij menen dat dit niet kan leiden tot de conclusie, dat verdere bebouwing niet mag plaatsvinden. Volgens het plan van 1937 mochten daar een 17-tal vrijstaande huizen wor den gebouwd. De grond heeft voor het ter visie leggen van het bestemmingsplan een nieu we eigenaar gekregen, die de grond heeft gekocht om daar de bouwmogelijkheden te rea liseren. Hij heeft daar reeds plannen voor gemaakt. Het college vreest dat door het wegnemen van de bouwmoge lijkheden een situatie ontstaat dat de eigenaar planschade gaat claimen. Ds. H. v.d. Berg met emeritaat SASS ENHEIM De gerefor meerde predikant ds. H. v.d Berg uit Sassenheim gaat 30 augustus met emeritaat. In de morgendienst van 29 augustus zal hij afscheid nemen van zijn gemeente waaraan hij sinds 1949 verbonden is. Vrijdag 27 augustus wordt van vijf tot ze ven uur gerecipieerd in het Jeugdhuis. Op verzoek van de kerkraad zal des. V.d. Berg nog eén jaar het bejaardenpastoraat blijven waarnemen. NOORDWLJK De directie van Pal ace Hotel b.v. is van plan aan de Parallel-Boulevard een hotel te bouwen. Dit blijkt uit een voorstel van b en w om aan de BV een strook gemeen tegrond van ca. 95 m2 te verko pen. Het college juicht het toe, dat met deze bouw de hotelac commodatie in de badplaats een belangrijke uitbreiding krijgt en ook dat hiermede de bebouwing langs de Parallel- Boulevard weer een stap verder komt. De overeengekomen prijs is 200 per m2. Een lid van de commissie voor openbare werken, grondzaken en milieuzorg heeft zijn stem voorbehouden. Horeca wil eerder dicht NOORDWIJK Een aantal ex ploitanten van horecabedrijven in de badplaats hebben aan b en w om een herziening van de sluitingstijden voor hun zaken verzocht Zij willen de open stelling tot 's nachts 2 uur in de periode van 1 tot en met 14 september laten vervallen, uite raard met uitzondering van de weekeinden. Daarvoor in de plaats wensen zij in de maand mei him zaken open te kunnen houden tot 2 uur in plaats van het thans geldende tijdstip van 1 uur 's nachts. Het college is van mening, dat een dergelijke wijziging van de sluitingsuren beslist niet is inge geven in het belang van de bad gasten. Zij zien geen aanleiding in het systeem van de bestaande sluitingsregeling een wijziging •aan te brengen. NOORDWIJK Een 17-jarige fabrieksarbeider uit Noordwijk liep tegen de lamp, toen hij na een door hem gepleegde in braak 's nachts door een recher cheur op straat werd aangetrof fen met een zogenaamd „moe- derkruis" om de hals. Het on derscheidingsteken werd des tijds in nazi-Duitsland uitge reikt aan vrouwen, die voor een bepaald aantal germaantjes hadden gezorgd. De jongeman had het even tevoren gestolen uit de collectie oorlogsherinne ringen van een bewoner aan de Parallel-Boulevard. Hij verschafte zich toegang tot het pand door een openstaand raam, waar hij op z'n stroop tocht ook nog geld en sieraden bleek te hebben'weggenomen. De jeugdige Noordwijer zag wel in dat ontkennen weinig zou baten en gaf ook toe vorige week samen met een 17-jarige collega uit Noordwijkerhout een kraak te hebben gezet in het modemagazijn „Tu-Tu" in de badplaats. Hier staken beide he ren zich „in 't pak". Een deel van de buit verborgen zij in een afbraakpand aan de Abraham van Royenstraat De kruisdrager, die enkele da gen geleden door de Katwijkse politie werd aangehouden bij een inbraak in 't Heem, is van daag voor de Officier van Justi tie geleid. OEGSTGEEST In de parochiekerk van de H. Willibrord zal zondag de installatie plaatsvinden van twee nieuwe zielzorgers in Oegstgeest, pastor Th. Koster en pastoraal-werker Jos Zwet sloot Pastor Koster is geboren in Bo- venkarspel en bezocht het semi narie van de Oblaten van Sales (Groot seminarie in Beek en Donk). Na zijn studie aldaar voltooid te hebben ging hij naar Groningen waar hij zijn M.O.- acte Nederlands A en B haalde. In Amsterdam trad hij onder meer op als studentenpastor aan de KHTA en was hij verder 6 jaar lang pastor van de paro chie St Jan de Doper in Am sterdam-West Daar nam pastor Koster vorige week afscheid, bij welke gelegenheid evenals zijn voorganger in Oegstgeest, pas toor Kooij man, een fiets van zijn parochianen kreeg die hem in zijn nieuwe standplaats zeker van pas zal komen. Tegelijk met pastor Koster heeft dezer dagen het jonge gezin van Jos Zwetsloot zijn intrek geno men in de pastorie aan de Leidse Buurt. Jos Zwetsloot is pastoraal werker en ging op 12- jarige leeftijd studeren bij de priesters van het H. Hart S.C.J. in Helmond. Hij bezocht vervol gens onder meer het Groot Se minarie Liesbosch en studeerde in Tilburg theologie. Tijdens zijn studie aan de KHTA in Amsterdam trad hij in het hu welijk. Na zijn studieperiode on derging hij een pastorale trai ning in de parochie van SL Jan de Doper, waar ook pastor Kos ter vandaan komt Verder gaf Jos Zwetsloot op zes scholen in de hoofdstad catechese. „Zoeterwoude 700" begint 1 september ZOETERWOUDE Woensd 1 september worden de festit teiten die ter gelegenheid vi het 700-jarig bestaan van Z terwoude worden gehouden ficieel geopend. Die dag is het 700 jaar gelei dat Graaf Floris V het toenmii ge Ambacht Zoeterwoude i leen gaf aan Dirk van Sant st Hoewel de feestelijkh» pas volgend jaar v tot en met 12 juni - gehouden, vond de coordinat commissie „700 jaren Zoet woude" het historisch juist officiële opening al op 1 sept ber te laten geschieden, plechtigheid heeft plaats in Nederlands-Hervormde kerk Zoeterwoude-dorp en be{ omstreeks 20.00 uur. Na afloop wordt door het i terwoudse gemeentebestuur e receptie aangeboden in veit gingsgebouw „Ons Huis" het Kosterspad nummer 3. BOUWPLAN RIJNSBURG KAMPT MET TEKORTEN RIJNSBURG Het nadelig exploitatiesaldo van het bestem mingsplan „Anjelierenstraat" in Rijnsburg is opgelopen van ruim 240.000 gulden naar ruim 810.000 gulden. Het college van Rijnsburg stelt de raad tijdens zijn vergadering van aanstaande donderdag voor de doortrekking van de Vliet voorlopig aan te houden, om de kosten van het bestemmingsplan enigszins te kunnen dekken. De kosten van doortrekking van de Vliet zijn geraamd op ruim 500.000 gulden. Het oplopen van het nadelig exploitatiesaldo van dit bestemmingsplan wordt grotendeels veroorzaakt door de stij ging in de kosten van het bouwrijpmaken van de gronden. Daar naast moet worden geconstateerd dat de hoeveelheid uit te voeren werken groter is dan aanvankelijk is gepland. Er zijn onder meer bedieningsstraten in het plan opgenomen, waarvan de aanleg niet in de oorspronkelijke begroting is opgenomen. (Van onze correspondent) LEIDERDORP Het is nog maar de vraag of het raadslid Koos Reugebrink namens de ge meente zitting zal nemen in een op te richten stichting tot ex ploitatie van gezondheidscentra in Leiderdorp. Dit op grond van het ongevraagde advies van het raadscommissielid Ton Willems (PvdA), daarin bijge vallen door de overige commis sieleden, tijdens een gister avond gehouden vergadering van de commissie bestuursza ken. Aan de orde was de vorm van deelneming door de gemeente, alsmede de positie van het door de gemeenteraad aan te wijzen bestuurslid. Door de stuurgroep van de stichting in oprichting was het raadslid Reugebrink voorgesteld. Dat dit tot tegenge stelde opvattingen kan leiden was reeds gebleken in de com missie maatschappelijk welzijn bij de discussie tussen de elkaar politiek goedgezinde raadsleden Jos Verdier (KVP) en Koos Reu gebrink (PCG). Die opvattingen liepen uiteen van een gebonden deelneming (Verdier), tot een meer vrijblij vende (Reugebrink). De voorzit ter van de commissie bestuurs zaken, burgemeester M.A. v.d. Have kwam al vrij spoedig met de oplossing. „Een raadslid kan nooit A titre personnel in een stichting optreden. Hij moet de taal van de raad spreken. Een voortdurend overleg is dan noodzakelijk", aldus de heer v.d. Have. Dit was voor de heer Willems aanleiding tot zijn advies niet een raadslid in casu de heer Reugebrink af te vaardigen, maar een lid van het college van B. W., zodat het overleg vlot ter kan verlopen. Steun voor Groene Kruis RIJNSBURG Het college van Rijnsburg stelt de raad tijdens zijn vergadering van aanstaan de donderdag voor over 1976 ongeveer 32.500 en voor 1977 circa 48.000 gulden subsidie te verlenen aan het plaatselijke „Groene Kruis". Deze bijdragen zijn aanzienlijk hoger dan in voorgaande jaren. Ook de con tributie wordt verhoogd van 25 naar 30 gulden. Het bestuur van het „Groene Kruis" heeft meer geld nodig om de per 1 septem ber aanstaande aangestelde der de wijkverpleegster te kunnen betalen. Duitse vrouw aangerand NOORDWIJK - De Noord wij k- se politie zoekt een ongeveer 20-jarige jongeman die tussen de Langevelderslag en Zand- voort een Duitse badgaste heeft aangerand. Het voorval vind plaats toen de vrouw met haar dochtertje op het fietspad reed. De jongeman nam op het gegil van de vrouw de benen. De dader was op het moment van de aanranding gekleed in een blauwe overall rrjet gele strepen of met gele sokken, was in het bezit van een bromfiets en droeg een witte valhelm. „ORGINA BERETON" WEER IN DEN HAAG jaar moet het schip gereed zijn. De „Orgina Bereton" werd op 25 maart van het vorig jaar te water gelaten en kostte onge veer 50 miljoen gulden. De lengte van het schip bedraagt 50 meter. Voordat het schip naar Nederland werd terugge- De Orgina Bereton, van hospitaalschip tot oplei dingsschip voor Nigeriaan- se cadetten. stuurd voer het schip op de grote rivieren in Nigeria om medische hulp te verlenen aan de bewoners van de diverse dorpen aan de rivieren. Daar toe was het uitgerust met me dische apparatuur. Verder wa ren er diverse artsen en ver pleegsters werkzaam. De heer C. v.d. Kommer heeft gistermiddag de eerste paal geslagen voor het nieuwe complex van de Leiderdorpse brandweer en de dienst gemeente- weren. De heer Van der Kommer verrichtte deze handeling als werknemer die het langst in dienst is van de Leiderdorpse dienst gemeentewerken. Het complex wordt gebouwd tussen het Elisabeth ziekenhuis en Leytherode. Het onderkomen voor gemeentewerken en brandweer is omstreeks mei/j uni 1977 gereed. De kosten bedragen ruim 800.000 gulden, terwijl de totale investeringen meer dan 1.7 miljoen belopen. (Van een onzer verslaggevers) DE KAAG De Nigeriaanse regering heeft deze maand het hospitaalschip „Orgina Bere ton" teruggestuurd naar de scheepswerf van Van Lent in De Kaag. Volgens de direc teur van dit bedrijf, heeft de regering van Nigeria besloten het hospitaalschip te laten ombouwen tot een opleidings schip voor cadetten van de Nigeriaanse marine. De firma Van Lent is inmid dels met de verbouwing be gonnen. In oktober van dit

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4