Ajax ten onder tegen Sparta Lelieveld verbetert nationaal jeugdrecord uMsm érste toernooiwinst ineke Langeveld 1141 neemt laat ïfstand van Hasenoot Bax-Forholte slaat in tweede helft toe: 10-7 VTL neemt veld weer in gebruik Uitbreiding bij O.S.S. basketbal JONGERE GARDE BREEKT DOOR -IISTRIKTSKAMPIOENSCHAP TENNIS Bollenstreek RESERVES KAMPIOEN WINST OP DEBUTANTE WESTLANDIA m vcrvuiy M 1978 Van onze sportredactie ROTTERDAM De poging van de Leidse cricketers van Aja* om in de laatste competitiewedstri|d een meer florissante positie op de ranglijst te veroveren, is giste ren tegen het Rotterdamse Sparta jammerlijk mislukt. Oorzaak: een falende battingside. Ajax' openingspaar was goed op dreef. Rens de Graaf (12) en Frans Woortman (18) hielden het knappe scoringstempo van drie runs per over aan. De middenmoot bracht er, op Jan Wolter IJssel de Schep per en Frans Houben na, weinig van terecht. Van 37 voor 3 werd het 58 voor 8. De staart (Frits de Jongh 18 n.o. en Johan Langer- horst) roerde zich nog wel. maar kon niet voorkomen dat de innings op 79 bleef steken. Het eerste tweetal van Sparta tast te het toch al verminderde zelfver- Cricket trouwen van de Leidenaars danig aan (30 voor 1), terwijl ook de sterkste aanvaller, Frits de Jongh (1 voor 27) door de slechte pitch niet aan de bak kwam. Captain Ton Eldering (3 voor 32) en Jan Wolter IJssel de Schepper (2 voor 20) konden dan ook niet verhinderen dat Sparta voor het verlies van vier wickets het totaal van Ajax passeerde. Een poging Ajax op innings te sturen mislukte evenwel. Het tweede team van Ajax bleek dit seizoen duidelijk succesvoller. Hoewel de geplande wedstrijd te gen Spirit geen doorgang vond kon toch het kampioenschap van de Tweede klasse C 11 worden begroet. Handbal (Van onze sportredactie) LEIDEN De Leidse sportwereld Is sinds vorig jaar een basketballver eniging rijker. In het voorjaar van 1975 zochten enige wedstrijdroelers van „Die Leythe" naar een gelegenheid om ook in de winter westrijd- sport te bedrijven, hetgeen bij roeien niet mogelijk is. Aangezien een aantal jongens reeds op school basketball hadden gespeeld werd voor deze sport gekozen. Het bleek statutair niet mogelijk binnen het kader van „Die Leythe" te basketballen, zodat een eigen vereniging werd opgericht: de „Overde- vest Speciaalslager Stars". In het eerste seizoen werd met één herenteam aan de competitie deelgenomen. Tot ieders verbazing" werd al meteen het kampioenschap behaald. Het komende seizoen zal behalve aan de competitie ook aan het bekertoernooi mee worden gedaan. Tevens wordt een damesteam ingeschreven. (Van onze atletiekmedewerker) LEIDEN Het is Wybo Lelieveld dan toch nog gelukt, hij heeft het Nederlands jeugdrecord op de 1500 m verbeterd. Wat twee jaar terug nog een droom was, is nu werkelijkheid geworden. Tijdens de Nederlandse atletiekkam- pioenschappen legde Wybo de 1500 meter in 3.47.9 af. Vier jaar terug liep Evert Hoving deze af stand in 3.48.4. Wybo Lelieveld heeft zich in hoog tempo opgewerkt naar de Neder landse top. Op 16-jarige leeftijd sloot hij zich aan bij de Bataven. Op 18-jarige leeftijd liep hij de 2000 meter hindernisloop in 5.57.8 een record dat niet werd toege kend. Later liep hij nog een in- doorrecord op de 1500 m: 3.51.6. Na eerder dit jaar twee jeugdtitels te hebben veroverd kwam hij nu tot de tweede plaats bij de senio ren. Ook enkele andere Leidse atleten waren succesvol bij de Nederland se kampioenschappen. Alfred Ver hoef (Holland) hoefde op de 100 meter alleen zijn oude rivaal Bert de Jager voor te laten gaan. Het andere Bataven-talent Koen Gijs- bers werd vierde op de 800 m. Zijn tijd in de finale was 1.55.2 terwijl hij in de series al 1.54.0 had laten noteren. Wim Huyge (Holland) deed het weer goed op de 110 meter horden. Een vierde plaats werd zijn deel. Ook Theo Kouwen- hoven viel net buiten de prijzen op de 400 m horden: vierde in 67.4. Rob Rijskamp en Theo Brussche beide van de Bataven eindigden bij het hink-stap-springen resp. op de zevende en achtste plaats: 13.68 en 13.45. LrH- LEIDSE COURANT PAGINA 17 (Van onze sportredactie) LEIDEN VTL heeft zaterdagmiddag zijn veld aan de Vliet officieus weer Ingebruik genomen, nadat er een seizoen niet op gespeeld was. VTL had in die periode het veld van buurman Sleutels gebruikt Ter gelegenheid van die opening speelde een elftal van oud-UV- S'ers tegen het standaardteam van VTL. Trainer Aad Koren van VTL was als oud-UVS'er de initiatiefnemer. VTL won de wedstrijd op basis van zijn jeugdige leeftijd met 2—0. De opening was aanvankelijk een week eerder gepland, maar de Sportstichting had geen toestemming gegeven om eerder te spelen. I het UVS-team speelden onder meer de huidige trainer Gerard Désar en oud-trainer Wallie van Schooten mee. .-v.-Jarii ind Van onze tennismedewerker (ATWIJK AAN ZEE Aan de bescheidenheid, die het spel van larinus Brooshooft tot nog toe kenmerkte, is wellicht voor goed een Jnd gekomen. Marinus kon het na de B-finale in Katwijk zelf Buwelijks geloven, dat hij er in geslaagd was om eindelijk zijn in ekere zin leermeester in een officieel toernooi te verslaan. Van nu f aan zal de jeugdige Roomburger in ieder geval met een stuk meer alfvertrouwen op de baan verschijnen. e eerste set bracht geen groots gelegenheid meer om op zijn servi- jnnis, daarvoor werd er te weinig ce tot 6-6 terug te komen. In de [ngevallen. Spanning was er ech- des te meer. Tot 5-5 ging de ire gelijk op. In de volgende ne rees het vermoeden, dat iooshooft toch niet de kracht zou innen opbrengen om door te ukken, want tot twee maal toe it hij een gamepoint lopen, om it hij een dubbele fout met de rvice sloeg. Op de vierde kans id Brooshooft wel succes. Made- die het niet van een sterke rvice moet hebben, kreeg geen tweede set domineerde Brooshooft geheel en al. Hij overtroefde Made ra niet zozeer met power, zoals Henny Koemans dat in Alphen deed, maar ook in vastheid en spreiding was hij de meerdere. Vooral zijn slicebackhands waren opperbest. Madera maakte daarentegen voor zijn doen veel fouten. Hij had dui delijk moeite met de concentratie, want eerder op de dag had hij al de halve finale herendubbel en zijn knappe halve finale tegen de Duit ser Borges (6-4, 6-3) gespeeld. Met maar liefst 6-1 pakte Brooshooft de tweede set. In de halve finale had Marinus zijn goede vorm al bewezen door de tamelijk gemak kelijke 6-4, 6-1 zege op Hans v.d. Loo. In het herendubbelspel toonden de beide finalisten, dat de enkelfinale in goede verstandhouding was ver lopen. Elkaar goed aanvullend ble ken Madera en Brooshooft in de dubbelfinale te sterk voor Tem- minck en De Groot (6-3, 7-6). Bijna was de finale damesenkel B een aangelegenheid tussen de ge zusters Langeveld geworden. Ineke v.d. Meer stak hier echter een stokje voor door Hanneke Lange veld in de halve finale in drie sets te verslaan. De veertienjarige Tine Langeveld was echter totaal opper machtig. Zowel de kwart- als halve finale won zij met 6-1, 6-0, terwijl Ineke v.d. Meer alleen in de eerste set enig partij kon geven. Met veel vaart liet Tine de ballen achter elkaar vlak voor de baseline neer dalen. Via 6-4, 6-0 won Tine haar eerste B-toernooi in dit seizoen. Het herenenkel veteranen werd een zege voor de als eerste ge plaatste De Groot. Opponent W. Stoop maakte op het oog welis waar een veel sterkere indruk, maar zijn sierlijk aanvalsspel was weinig effectief. Na enkele mooie slagen, die door De Groot steevast teruggelepeld werden, belandde de bal steeds weer buiten de lij nen. Dit leverde De Groot 6-3, 6-2 winst op. In de halve finale had De Groot meer moeite gehad. Pas via 5-7, 6-1, 6-3 kwam hij toen langs J. v.d. Berg. Het damesenkel C kende een boeiende eindstrijd. Inge Siegent- haler, eerste geplaatst en dit sei zoen hard op weg naar een note ring op de B-lijst, ondervond zware tegenstand van W. Bouhuis. Nadat beide spelers een set gepakt had den viel de beslissing in de derde set pas bij 11-9. Het was Inge, die er in slaagde door te drukken. Andere finaleuitslagen: GDB: H. Langeveld/C. Asselbergs—I. v.d. Meer/A. Gelevert 6-2, 6-4. HEC: F. Keilerhof—P. Verdegaal 6-2, 6-1. GDC: Siegenthaler/v. Straaten Linsener/v. Mastrigt 6-0, 6-1. DDC: Driesen/v.d. Berg—Ribbink/- Schoutsen 6-4, 6-1. HDC: Herman- s/v. Straaten—Parlevliet/v. Duyven- voorden 6-2, 3-6, 6-4. DED: Fra- chon-Dugas—B. Kraayenvanger 6-2. 64). HED: B. v. Werven-WJ. v. Veen 6-16-2. Tineke Langeveld was in Katwijk oppermachtig. ort Aad Koren, oud-speler van UVS, aan de bal in de wedstrijd tegen zijn eigen pupillen van VTL. >orau Ben] 5—2 HetUen n de vi lunterf de Ben (Van onze tennismedewerker) rn 0°k dit laar 's het weer het tennis- van de Unicum aan de Haarlemmerweg, Ie districtskampioenschappen organiseert de eerste twee wedstrijddagen werden jcs een groot aantal B-partijen afgewerkt Dei de vier 9eP,aa,sten- te weten Madera, ans' Emnes en Van Overbeeke behoefde noed Koernans in actie te komen. De deelna- 3 van Emnes is interessant, daar deze eerste n Ul mspeler van Roomburg zich zelden in de dse toernooienreeks vertoont. vier lijken in staat hun plaatsing waar te aa ken. Koemans heeft de vorm van het begin het seizoen nog niet te pakken, zo bleek °?np ren in zijn par,'j te9en Hasenoot. Pas in ar'9e derde set kon hij afstand nemen (7-5, 5-7, eff pa ^d vd' Rerg ,everc,e zaterdag een goede iel entatie door Bub v.d. Zee in de tweede set n kans te g'even om terug te komen. Met ar. speelde Van de Berg zich in de tweede 1P )e. Alfred Gelevert moest tot zijn schrik hbergen de tweede set afstaan (6-7), maar wpdi e daarna snel een eind aan de illusies mbergen *6"°^ Rob Stam legde voldoen_ de beheersing in zijn spel om niet in ernstige moeilijkheden te komen tegen hardhitter Ton Crépin (6-4, 6-4). Erik de Groot had voor zijn partij tegen Dick Zaadnoordijk niet durven ho pen, dat de zege hem zo makkelijk af zou gaan. Het tempo van De Groot bleek echter veel te hoog te liggen voor Zaadnoordijk, die in tech nisch opzicht duidelijk de mindere was: 6-2, 6-2. Aad de Wit sloot tegen Erik de Boer net iets meer rally's winnend af en pakte zo de overwin ning (6-4, 6-3). Het damesenkel B belooft een spannend onder deel te worden. Annette v.d. Mey, Micky Albers, Milou Penseel en Maureen Meyer zijn in deze volgorde geplaatst. Gelijk in de eerste ronden staan er boeiende duels te wachten. Zo zal Milou Penseel met Tine Langeveld, de winnares in Katwijk, geconfronteerd worden. Gisteren ondervond Tine voortreffelijke tegenstand van M. Mulder (7-5, 6-3). Annette moet het in de eerste ronde opnemen tegen Joke v. Sas. Mocht zij hier zonder kleerscheuren vanaf komen, dan staat Hanneke Langeveld te wachten. In het herendubbelspel B heeft de plaatsings commissie het duo Asselbergs/Koemans als favoriet genoteerd. Overbeeke/Ruysenaars staan als tweede geplaatst, maar het sterke koppel Madera en Adri v. Leeuwen lijkt meer kansen op een finaleplaats te hebben. In het herenenkel C deden zich verrassingen voor. Zowel de nummer drie als de nummer vier van de plaatsingslijst werd uitgerangeerd. P. Verdegaal kon het na een langdurige en mooie partij net niet bolwerken tegen C. Ooster- hoff (5-7, 6-3, 5-7). Elberts Ploos v. Amstel wist na een 3-0 achterstand in de eerste set plotse ling hoe hij met de als vierde geplaatste Paul Theunissen af moest rekenen (6-4, 6-1). Herman v.d. Capellen, tweede geplaatst, speelde te uit gekiend voor Marco Koeken (6-3, 6-2j. Henk Hamming uit Alphen is heel duidelijk de grote favoriet bij de C-heren. In de D categorie kwam Hans Tonjann goed voor de dag. Met 6-1, 6-2 maakte hij een einde aan de aspiraties van de als nummer twee geplaatste C. Fehling. Mevr. Accensi, als vierde geplaatst, kwam even in moeilijkeden tegen A. Riedijk, maar liet in de derde set geen twijfel bestaan wie de sterkste was: 1-6, 6-4, 6-0. (Van onze sportredactie) 2-0 i am via je uite AmsteJ oord, d6SE Op haar afsluitende vergadering van 16 augustus j.l. kers oPeft de Commissie Marathon Bollenstreek met algemene stem- itrijd v4en besloten ait uitstekend geslaagde evenement opnieuw te ide fl9aniseren in het jaar 1978. De marathon zal dan internationaal nedePden aangevraagd en een plaats krijgen op de internationale fdstrijdkalender van de I.A.A.F., onder de naam Tweede Interna- de korf"ale Marathon Bollenstreek. Vaststelling van de datum zal tijdig hat jaar 1977 plaatsvinden. Uit verschillende reacties van atleten Het lPcht worden geconcludeerd, dat een volgende keer op een nog tenig«0,er deelnemersveld kan worden gerekend. Alle medewerkers ïelft u#gden voor de volgende marathon opnieuw hun volledige mede- in hrrkin9 toe. er e Van onze handbalmedewerker VOORHOUT Zonder Mariétte Siera, vakantie en cirkelspeelster Ellie Hoek, blijde gebeurtenis, is Bax Foreholte in de eerste wed strijd van het seizoen toch aan de goede kant van de score ge bleven. Het debuterende West- landia werd op het, nu officieel geopende nieuwe verharde veld met 10—7 geklopt. Het duurde evenwel tot in de twee de helft voordat de Voorhoutsen definitief afstand namen. West- landia had zelfs in de eerste perio de het initiatief en kwam na een 20 achterstand (treffers Hannie Boskamp en Lenie van Beek) dan ook verdiend op een 46 voor sprong. Na rust echter volhardde Westlandia in het 4—2 systeem in de verdediging; een systeem dat door Bax nu beter werd „behan deld". Met name Marjan Mens leg de de fouten in de Westlandse verdediging, op aangeven van Hannie Boskamp sterk bloot, ter wijl ook Annemieke de Bruyn, naarmate de wedstrijd vorderde steeds gevaarlijker werd De druk werd te groot voor Westlandia en nadat Hannie Boskamp de achter stand in een 7—6 voorsprong had omgebogen (tijdens een numerie ke minderheid: Anke van de Nou- land moest in die periode voor twee minuten aan de kant wegens commentaar op de leiding) was de zaak bekeken. Via 9—6 werd het 10-7. Voor Bax-Foreholte scoorden: Hannie Boskamp (5X). Marjan Mens (2x). Anke van de Nouland, Lenie van Beek en Annemieke de Bruyn. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Tijdens het afgelopen weekeinde werden in het Alkebad voor de laat ste maal de nationale zwemwed strijden om de Venne- meercup ge houden. Op de foto een beeld uit de herenestafet te.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 17