KEES VERKERK BEWIJST OPNIEUW GROTE KLASSE Walter Villa stelt wereldtitel veilig OPTIMISME BIJ DEELNEMERS Frans Vandeuren winnaar Gold Cup SPORTTRIBUNE Achilles beste schutter in Ede Hollandtoernooi Motorzesdaagse r EDE Op de Harskamp zijn zaterdag de nationale kampioen schappen groot kaliber stan daard geweerschieten gehouden over afstanden van 300. 400 en 500 meter. Mariniers legden be slag op de eerste drie plaatsen. Winnaar werd J. Achilles (Vee- nendaal) met 264 pnt. tweede G. E. Groothedde (Rhenen) 262 pnt en derde K. W. M. Janssen (Mid delburg) met 261 pnt. Het club kampioenschap ging naar Drie bergen met 1034 pnt. Zeiltitel bij Zweden KOPENHAGEN - De Zweedse broers Lars en Olie Johansson hebben in de Sont voor Kopen hagen het Europese kampioen schap in de 470-klasse veroverd. De zesde en laatste wedstrijd werd gewonnen door de Neder landers Stavenuiter en Van Bu ren voor de Franse broers Fol- lenfant. Stavenuiter en Van Bu ren konden zich desondanks niet bij de eerste tien plaatsen. De eindstand van het Europese kam pioenschap is: 1 Lars en Olie Johans son (£we) 37 Pnt2 Lonberg/lbsen (Den) 56,4 pnt.. 3 Wrobel/Stocki (Pol) 62 pnt4 Kistler/Dreyer (Zwi) 64 pnt 5 Dehler/Rusche (Wdl) 65.7 pnt., 6 Bertocchi/Gerin (Ita) 66,7 pnt. in belangstelling ROTTERDAM - Vijftien landen hebben zich reeds aangemeld voor het 6e internationale Hol- land-Bokstoernooi, dat van 21 tot en met 25 oktober in het sportpaleis Ahoy' te Rotterdam zal worden gehouden. De orga nisatoren verwachten nog in schrijvingen van Oosieuropese landen. Hoewel er in principe vier bok-' sers per land mogen deelnemen, bestaat de mogelijkheid dat er meer deelnemers per land zullen uitkomen. Diverse landen hebben daarom verzocht. De landen, die tot nu toe hebben ingeschreven, zijn: België. Bulgarije, Denemar ken, West- en Oost-Duitsland, Engeland. Frankrijk, Griekenland, Ierland, Oostenrijk, Spanje, Rus land, Zweden, Zwitserland en Ne derland. Er zal in het Rotterdamse sport paleis zowel 's middags als 's avonds worden gebokst. Voor trainingen is in de morgenuren de nieuwe, in september te ope nen, sporthal Asterlo beschik baar. Dit zijn de motorcoureurs die volgende maand deelnemen aan de Zesdaagse in Zeltweg (Oostenrijk). DOORN De Internationale motorzesdaagse wordt met een klein beetje eigendunk wel eens de Olympische Spelen van de motorrijders genoemd. Eens per jaar komen zo'n 300 behendige crossers uit ongeveer vijftien toonaangevende motorsportlanden ergens ter wereld bij elkaar om in schitterende, maar ruwe, bemodderde en zwaar geaccidenteerde terreinen met en tegen elkaar slag te leveren. En dat in een zes dagen durende allerzwaarste betrouwbaarheidsrit, die denkbaar is. Dit jaar wordt de (51e) motorzesdaagse gehouden in de buurt van - het van autoraces bekende - Zeltweg in Oostenrijk. Van 20 tot en met 25 september zullen de beste specialisten uit zestien landen aantreden. Dat aantal deelnemende landen is een record. Van alle toonaangevende motorsportnaties ontbreekt slechts Rusland. Vijftien landen - Spanje strijdt alleen met een Vaas-team - brengen in Zeltweg een zeskoppig Trophy-team op dte been. Het winnende team mag zich wereldkampioen noemen. Titelverdediger West-Duitsland. Tsjecho-slowakije en Italië zijn favoriet, maar Nederland, dat het Trophy-team met Herman van Hoegee, Henk Knuiman, Henk Poorte, Joop Staman, Hans van Stuyvenburg en Jan Tijhuis (reserve Gerard Kruiper) bemand heeft, is niet kansloos. De allen op Monark rijdende coureurs maakten vorig jaar, toen de zesdaagse op het Britse eiland Man werd gehouden, een uitstekende beurt met een vierde plaats. Het KNMV-team kon de Trophy nooit winnen. „Dat komt omdat er in Nederland geen motoren geconstrueerd worden en de grote motorsportlanden met echte profs rijden", aldus algemeen manager Wim Bielderman, tijdens de prestatie van de Neder landse zesdaagseploegen in Doorn. „Maar we bereiden ons elk jaar beter voor, hebben goede motoren en zijn niet zonder kansen. We rijden in elk geval voor de overwinning." De zilveren vaas werd al vier keer door Nederland gewonnen, al moet er wel tot 1956 voor worden teruggegaan. Vorig jaar werd het Vaas-team, dit jaar bestaande uit Arno Dreezen, Henry Janssen, Jappie de Jonge en Max Wassink (reserve Boy Wassink) allen rijdend op MTK. derde. Door die plaats en de vierde positie van het Trophy-team veroverde het Oranje-team de onderscheiding van „runner-up". Bielderman hoopt dat het zo blijft en zo mogelijk nog beter wordt. Hij mikt op de goede teamgeest, doet daar veel voor en is verder blij met het grote aantal sponsors en ziet zelfs voor de individuele Rudi Boom, Gerrit Elbert, Jan Harkink, Ben Heman, Albert Kies. Jaap Lanting en Dries Willems een bronzen, zilveren en misschien wel gouden medaille zitten. Nederlands duo tweede in cross FELDKIRCHEN Ton van Heug- ten en Dick Steenbergen zijn in Feldkirchen (Oost) tweede ge worden in de voorlaatste wed strijd voor het Europees kam pioenschap zijspancross. In de twee manches was het Neder landse duo respectievelijk als eerste en derde. De overwinning ging naar de Oostenrijkers Sch neider en Fink, die de Europese titel bijna niet meer kan ontgaan. De uitslagen zijn: Eerste manche: 1 Ton van Heugten/- Steenbergen (Ned), 2. Schneider/Fink (Oost). 3. Thompson/Whitles (Eng). 4. Boilhalder/Bollhalder (Zwi). 5. Rueg- g/Siegwart (Zwi). 6. Boehler/Frech (Wdl) Tweede manche: 1. Schneider/Fink, 2. Grogg/Huesser (Zwi), 3. Van Heug- ten/Steenbergen, 4. Boehler/Frech, 5. Ruegg/Buesser, 6. Bichler/Rebele (Wdl). Carlsson/De Jong winnaar rally HEUSDEN Lars Carlsson en Bob de Jong hebben gisteren In Heusden (Bel) de Llmburgla-ral- ly gewonnen. De combinatie, die eerder dit jaar de Tulpenrally won, behaalde 6167 punten In de wedstrijd, die In Venlo was gestart en over 500 kilometer door Nederland- en Belgisch Limburg voerde. Tweede werden de Nederlanders Van der Lee en Eric Bessem. De Belgische kampioenen Stae laere en Vaillant eindigden als derde. Er waren 24 klassement sproeven in de rally opgenomen. De uitslag Is: 1. Carlsson—De Jong (Ned.) Opel Kadett GTE. 6121 punten. 2. Van der Lee—Bessem (Ned) Opel Kadett GTE. 6128 punten, 3. Staepe- laere/Vallant (Bel), Ford Escort, 6167 punten, 4. Brink—Rieken (WDI) Por sche Carrera, 6131 punten. PAGINA 14 LEIDSE COURAN'i WASSENAAR „Het is weer gelukt. De titel is bij het be9te paard terecht gekomen." Dat was het eerste commentaar van Wateringse Gerard van Eykelenborg toen de eerste emo ties bij de klanken van het Wilhelmus tijdens de huldiging achter de rug waren. Keessie Verkerk was kampioen van Nederland. De ruin zegevierde in de Nederlandse recordtijd van 1.18.2. Jojo Buitenzorg kwam met zijn tweede plaats dicht in de buurt van Kees Verkerk. De ruin van Stal Westland verdiende alleen dit jaar al meer dan tachtig mille. In het Internatio nale kampioenschap gingen slechts zeven paarden over de 2600 meter van start. Manza Buitenzorg nam de leiding en kreeg snel Jonker Volann fn zijn kielzog. Kees Verkerk lag na de start in vierde positie en schoof steeds een plaatsje cp. Met nog vijfhonderd meter te gaan leek de overwinning van Kees Verkerk al zo klaar als een klontje. Even was de onberekenbare Jojo Buitenzorg, langs de reling gekomen, nog gevaarlijk. Maar Van Eykelenborg had met zijn troeteldier nog ge noeg lucht en kracht over om zich niet te laten verrassen. De zoveelste ereronde op Duindlgt kon gemaakt worden. Gerard van Eykelenborg „Duindig is de baan van Kees en daarnaast had hij er nu erg veel zin in." Op weg naar de pikeurskleedkamer kwam „de man achter Kees Verkerk" zijn oude leermeester Bertus Leeuwenkamp tegen. „Ge weldig jongen, dat was vakwerk", en onmiddel lijk riep Ome Bertus het op Duindigt bekende fotovrouwtje. Zijn wens was het pupil Gerard op de kleurenplaat. Mevrouw Lamstra maakte de plaat en veteraan Bertus Leeuwenkamp was gelukkig. Bij de volbloeds was er plotseling een titanen strijd tussen vader en zoon Vandeuren. De kwaliteiten van de nu 44-jarige Belg Frans Vandeuren zijn alom bekend, maar ook de 22-jarige zoon Chris gaat met de dag sterker rijden en treedt duidelijk In de voetsporen van zijn vader. Zowel vader Frans als zoon Chris hadden echter niet gedacht, dat ze in de Gold Cup, een van de belangrijkste rennen van het jaar. de strijd op het scherpst moesten uit vechten. Vader Frans Vandeuren trok met Elder Statesman aan het langste eind. Het verschil op de finish met Jewel (Chris Vandeuren) was maar een half hoofd. Chris Vandeuren: „Pa riep toen we over de einstreep gingen, je bent geklopt en ik twijfelde geen moment aan zijn uitspraak. Hij is een erg goede jockey. Ik hoop het ook te worden. De eindstrijd van vader en zoon Vandeuren was 1 een afsluiting van een prachtige ren om de Goa Cup, waarin dertien paarden van start gingen Feuerglut bepaalde na de start het hoge tenyu maar kon het niet bolwerken met Dieter Wfc Ook Earlydiso was lang in de voorste lijn, i uiteindelijk was het toch Lady Wiepke metl leerling jockey Mario van Gisteren die verr» send het derde geld achter winnaar Elder Stt tesman en Jewel in de wacht sleepte. ARTUR VAN RIJSWU w DDBBBSn WÊÊHBB BRNO De Grote Prijs van Tsjechoslowa- kije, gisteren op het circuit van Brno, heeft de beslissing gebracht in twee van de zes klassen. Nadat al eerder Bianchi (125 cc) en Barry Sheene (500 cc) wereldkampioen werden, stelden de Italiaan Walter Villa, in de 250 cc-klasse, en de Westduitsers Steinhausen en Huber, in de zijspanklasse hun wereldtitel veilig. Walter Villa was de grote man in Brno. In de openings wedstrijd, die in de 350 cc-klasse, bewees hij zijn grote vorm. Hij won gemakkelijk voor de Spanjaard Victor Palomo. In de kwartliterklasse moest de Italiaan er alleen maar voor zorgen een paar punten te halen en niet te ver achter de Japanner Katayama te eindigen. Villa deed zelfs meer dan dat. Hij won voor Katayama en mocht zich wereldkampioen noemen. Walter Villa kan nu de derde coureur worden, die de titels van de 250 cc en 350 cc-klasse in één seizoen pakt. Eerder deden de Rhodesiër Jim Redman (1962 en 1963) en de Brit Mike Hailwood (1966 en 1967) dat. In de 350 cc-klasse heeft Villa namelijk een voorsprong van zeven punten op Charles Mortimer (GBr). De race in de 500 cc-klasse had weinig om het lijf. De wereldkampioen (Barry Sheene) is reeds weken bekend en dat maakt het er niet aantrekkelijker op. De Fin Teuvo Laensivuori maakte van de afwezigheid van de Brit gebruik door, via een tweede plaats, zijn titel „vice-wereldkampioen" veilig te stellen. De race leverde een zege op voor de Brit John Newbold. In de zijspanklasse werd de strijd ook beslist. De vierde plaats was voor de Westduitsers Rolf Steinhausen en Josef Huber voldoende om hun wereldtitel te prolonge ren. De race werd verrassend gewonnen door de Zwitsers Hermann Schmid en Jean-Petit Matile. Nederlands succes was er ook op het circuit in zuidelijk Tsjechoslowakije. Zeer knap was de zesde plaats van het zijspanduo Martin Kooy-Rob Vader, dat eerder dit seizoen tweede werd op Assen. In de halve-literklasse legde Boet van Duimen uit Ammerzo- den beslag op de achtste plaats. In deze race reed ook Marcel Ankone mee. maar hij behoorde niet tot de elf coureurs die de 15 ronden zonder kleerscheuren doorkwamen. Poloploeg uit Zuid-Afrika speelt in Israël TEL AVIV Een waterpoloselectle heeft de raëlische sportbond beet zonder dat men hoogte was heeft de kaanse ploeg drie in Israël gespeeld. Een list van het dagblad Maarlv onj dekte toevallig, dat de Zuidafi» kanen niet alleen als toerist dl heilige plaatsen hadden b< zocht. De Israëlische sportbow heeft onmiddellijk gereageerd De spelers die met de Zuldafri" kanen In het water hebben gele gen zijn met onmiddellijke In* gang geschorst, hetzelfde geldl voor de twee verenigingen dli hebben gespeeld. Een strafcoifr missie van de bond zal later dl strafmaat vaststellen. Ondtf zocht wordt nog wie de wedstnL den voor de Zuidafrikanen hei' georganiseerd. In 't Veld beste lange afstander Walter Villa stijlvol in actie op weg naar de titel. Vader en zoon Vandeuren in bewondering voor het paard dat hen succes bracht: Elder Statesman. BUSLOO André in t (ZPA) heeft zaterdagmiddag 2000 meter vrije tijdens de gebaanwedstrijden te Busloo. realiseerde een tijd van 26 ten en 46,4 seconden. Fred ting werd tweede in 27.33.4 de dames ging de op dit onderdeel naar Denuth in 29.42.0. De uitslagen zijn: 2000 meter schoolslag: 1. Elly (De Dinkel) 37.39.4. 2. Ingrid de (Hel IJ) 37.41.7. 3. Ilona Tijhuis Dinkel) 40.13,0. Tijdens internationale strijden in het Zweedse Angelika Honsbeek vierde in de solotinale. HZC/De Robben heeft zaterdag Veenendaal het Ritmeester toernooi gewonnen. In de finale de Hilversumse vereniging me' van Neptunus Arnhem, winnaai de voorgaande vier jaren. In de om de derde plaats versloeg Ritmeester AZC Alphen met 3-2. 2000 meter schoolslag: 1. Renè ker (De Ussel) 36.07.6. 2. Frans wer (DWR) 36.27.3. 3. Joop (Het U) 36.56,5. Dames: 2000 meter vrije slag: 1. Daphne muth (VZC Ritmeester 29.42,0. 2. ria Gram (De Dinkel) 30.12,2. 3. riette Wijnia (De Dinkel) 30.13,5. 1 MSaBk a Kees Verkerk gaat als eerste door de finish: de titel is L

Leidse Courant | 1976 | | pagina 14