Olympisch stadion te huur voor 50.000 dollar per dag Y Coureurs Ferrar reserveerden wer kamers voor jubile umraces Kater voor FC Den Haag QUEBEC ZOEKT COMPENSATIE VOOR VERUES Henk Warnas (Eagles) koos voor zekerheid bij PEC VUC WON OEFENDUEL Prima duel tussen Wilhelmus en UV| r°] Bellaart en Ties Kruize nieuwe coaches Klein Zwitserland DONDERDAG 19 AUGUSTUS 1976 LEIDSE COURANT PAGINA 12 ON] WINTERSLAG Zon dag. Dat is het magische woord waar sinds gister avond spelers, trainer en begeleiders van FC Den Haag zich aan vast klam pen. Zondag begint de competitie en dan zal al les veel beter gaan, is de mening. Dat is wel te hopen. Want wat de Haagse profclub aan haar escapade naar het sombere mijndorpje Win- terslag overhield was een fikse kater en een neder laag van 3-1 tegen de pas naar de hoogste Belgi sche afdeling gepromo veerde gelijknamige ploeg. En die nederlaag was nauwelijks geflat teerd. Want slechts door het overtuigende optre den van doelman René van Antwerpen kon FC Den Haag de score be perkt houden. Alle overi ge spelers verdienden een dikke onvoldoende. Maar, klonk het in de Haagse gelederen, als het om de compe titie gaat wordt het anders. Spe lers die klaagden over gebrek aan inspiratie die uit ging van het gros van de tegenstanders in de oefencampagne, verklaarden met stelligheid dat ze zodra het om de punten gaat heel anders zullen opereren. Degenen die FC Den Haag de afgelopen we ken hebben zien spelen tegen amateur- en eerste divisieploe- gen moeten echter een groot Geen paspoort dan 'n boete (Van onze sportredactie) WINTERSLAG - Ver warring alom in de Haag se gelederen toen scheids rechter Ponet vóór het duel tegen Winterslag de paspoorten van de spelers wilde zien. Zo niet dan kon er op een boete van tien gulden de man wor den gerekend. Dat alles volgens een nieuw Bel gisch voorschrift waarvan bij FC Den Haag nog nooit iemand had ge hoord. De paspoorten kwamen overigens niet op tafel, evenmin als de boe te. Een babbeJ van mana ger Van Hal met Ponet was voldoende. Lex Schoenmaker liet zich vervangen, omdat zi|n Aad Klla kwam in de tweede helft bij een sliding voetblessure hem nog steeds te veel hinderde, op een steen terecht HIJ klaagde later over pijn In Trainer Malatlnsky houdt er rekening mee dat hif zijn het bovenbeen, maar zal waarschl|nli|k zondag spe- middenvelder enige tijd zal moeten missen. len. vraagteken zetten achter die speculaties. Want met uitzonder ing van de eerste helft van de duels tegen VW en Robin Hood is het erg pover geweest wat de Haagse FC voor het voetlicht bracht. In die rij vormde het treffen met Winterslag geen uitzonder ing, eerder een weinig perspec tief biedende afsluiting. Hoe wel de Belgische competitie pas op twaalf september begint en Winterslag slechts een zeer ondergeschikte rol wordt toege dacht in de Belgische titelstrijd werd FC Den Haag door dat zelfde bescheiden ploegje volle dig weggespeeld. Op het middenveld waren de Belgen, met tegenwoordig de van Lokeren afkomstige Johan Devrindt (ex-PSV) in de gelede ren, heer en meester, verdedi gend kwamen ze nauwelijks in moeilijkheden en aanvallend waren ze een doorlopend ge vaar. FC Den Haag opereerde tempoloos, zonder initiatief en bereidheid nog enigszins te wer ken. Winterslag daarentegen, ge steund door 1900 getrouwen op de tribunes, acteerde enthou siast, met snelheid en bij tijd en wijle met knappe combinaties. Daarin had Devrindt, die zich al heeft ontpopt tot de grote vedet te van de bescheiden Belgische ploeg - zonder zich daar overi gens ook maar één moment naar te gedragen - een groot aandeel. Hij was doorlopend aanspeelbaar, sterk in de combi natie en had naast het scoren van één treffer een aandeel in de beide anderen. FC Den Haag kon daar niets tegenover stellen met uitzon dering van de laatste tien mi nuten van de eerste helft. Daar in was er sprake van redelijk tegenspel, nadat de ploeg van Mal a tins ky zelfs een voor sprong had genomen. Slordig uitverdedigen van Ma- thieu Denier werd afgestraft door Martin Jol, die na een lan ge ren vanaf de middenlijn knap scoorde: 0-1. Maar binnen anderhalve minuut was het 1-1. Dezelfde Denier vertolkte daar bij een hoofdrol. Nadat eerst een treffer van zijn voet door het niet toepassen van de voor- deelregel werd geannuleerd mocht hij even later uit de door Devrindt genomen vrije trap op nieuw aanleggen en knalde hard en laag weer raak. Tot de rust bleef het vanaf dat moment een levendig duel, maar na de pauze bleef daarvan niet veel meer over. FC Den Haag zakte erg diep weg en via Devrindt (straf schop na een overtreding van Van Vliet ten opzichte van Van Woerkum) en de zeer opvallende Beckers werd het 3-1. Wissels bij FC Den Haag (Albertsen voor Schoenmaker en Swanen- burg voor Kila) konden de ploeg van Malatinsky niet uit het dal verheffen. Het bleef een trieste vertoning. Maar misschien wordt zondag alles anders.... FRANK WERKMAN Scoreverkoop: 36. Jol 0-1; 37. M. Denier 1-1; 50. Devrindt 2-1; 57. Becker 3-1. Scheidsrechter: Ponet; Toe schouwers: 1900. WINTERSLAG: Sikorski; Baia- monte. Theunis, Snijders, Scot- ton; P. Denier, M. Denier, Van Rompaye; Beckers, Devrindt, Van Woerkum; FC DEN HAAG: Van Antwer pen; De Caluwé, Van Vliet, Mansveld, Korevaar; Kila (Swa- nenburg), Perazic, Schoenmaker (Albertsen); Jol, Van Leeuwen, Hoekema. Oefenduels betaald voetbal DEN HAAG De resultaten van gisteren gespeelde vriend schappelijke voetbalwedstrijden zijn: Piershil—FC Dordrecht 0—5. Doelpunten: Snijders (2), Molen dijk, De Paauw en Ooms. VDLSW 24. Doelpunten VDL: Rietdijk (strafschop) en Van der Vaart; SW: Mulder (2), Dutina en Kreft. RKWIK—FC Vlaardingen 2—3. Doelpunten RKWIK: De Groot en De Rond; Vlaardingen: Vork, Hijboer en Hoogendijk (eigen doel). Sparta—Lierse SK 5—2. Doel punten Sparta: Van Staveren, De Goey, Clark, Michielsen, Vis ser (strafschop). Jansen (Lierse) werd uit het veld gestuurd we gens een grove overtreding te gen Jansen. Fort una SC—FC Amsetdam 1—4. 25. en 43. Wetzel 0—1 en 02, 47. Wisman 03, 49. Wetzel 0-4, 71. Engbertsen 1-4. MONTREAL Voor wie interesse mocht hebben: het Olympisch Stadion van Montreal is te huur, voor 50.000 dollar per dag. De provincie Que bec moet het stadion ten minste honderdentien da gen per jaar tegen die prijs verhuren om het verlies van de Spelen, dat nu reeds 995 miljoen dollar bedraagt, niet nog verder te laten oplopen. In oktober zal het profvoetbal- team (Amerikaanse versie) van Montreal er zijn laatste competi tiewedstrijden spelen. Volgend jaar april trekt het plaatselijke baseballteam erin. Om een rede lijke bezettingsgraad te krijgen, rekent men verder op gebeurte nissen van niet-sportieve aard: Evangelisatiebijeenkomsten van Billy Graham, bijeenkomsten van Jehova's Getuigen en con certen van de Rolling Stones. De toren en het daarna beves tigde inklapbare parachutedak zullen in de komende anderhalf jaar worden afgebouwd. Men schat de kosten op 120 a 130 miljoen dollar. Olympische loterij in Rusland MOSKOU In oktober gaat in Rusland een loterij van start met bet doel een deel van bet geld bijeen te brengen dat nodig is voor bouwen en verbeteren van stadions voor de Olympische Spelen van 1980 in Moskou. Voor een bedrag van 50 kopeken Cf 1,75) kan men een lot kopen. De loterij heeft geen trekking. Door het openen van het lot weet men meteen de prijs. De prijzen bestaan uit geld tot 5000 robel (ruim 18.000 gulden), auto's en toegangs kaarten voor de Spelen. De helft van de opbrengst van de loterij wordt uitgekeerd aan prijzen, de andere helft wordt gebruikt voor het bouwen van stadions. De Russen volgen met de loterij het voorbeeld van München en Montreal. Inmiddels is de grasmat uit het Olympisch Stadion verwijderd. De grond zal worden afgedekt met een kunststoflaag, die zoda nig zal worden gelegd, dat het weinig moeite kost om de eron der liggende atletiekbaan weer gebruiksklaar te maken. De Olympische accommodaties zullen, zolang het tekort van bijna een miljard dollar niet is aangezuiverd, in handen blijven van de provincie Quebec. De provinciale regering heeft een lening van 700 miljoen dollar tegen een rente van 10 1/4 pro cent bij Canadese en Ameri kaanse banken opgenomen om de financiering rond te krijgen. De terugbetaling zal geschieden uit de opbrengst van een extra heffing op tabaksartikelen. Inmiddels zijn ook plannen op gesteld voor de overige Olympi sche installaties. In het Olym pisch zwembad zal men tegen betaling van hetzelfde start blok mogen duiken als waarvan Kornelia Ender en John Naber naar goud doken. In het wieier- stadion zijn de Canadese kam pioenschappen gehouden. Deze winter wordt het omgebouwd tot een overdekte ijshal en vol gend jaar zomer komen er ten nisbanen in. Op de roeibaan zullen lessen worden gegeven in roeien, kano en kajakvaren. Verenigingen zullen er boten kunnen huren, die de organisatie van de deel nemende landen heeft gekocht. Het hippisch centrum in Bro- mont blijft in handen van enke le schatrijke bouwondernemers, die ook betrokken zijn geweest bij de bouw van het stadion. Het complex zal op commerciële ba sis aan individuele ruiters en rijclubs worden verhuurd. De schietbanen in Acadie zijn over genomen door de jacht- en vis club van Montreal. Alleen de installaties voor het boogschie ten in Joliette zullen als gemeen telijk eigendom gratis ter be schikking staan van het publiek. «OM ZANDVOORT: GROTE PRIJS VAN EUROPA (RIC Eft iditi wed Turn h r or z zigli ZANDVOORT De organisa toren van de Grote Prijs van Nederland verkeren nog steeds in onzekerheid over de komst van Ferrari naar de Nederland se wedstrijd, tellend voor het wereldkampioenschap der cou reurs. Na de eerste berichten, dat Ferrari zich na het ongeluk dat wereldkampioen Nikki Lauda in de Westduitse Grand Prix overkwam, uit de formule 1-races had teruggetrokken, kwamen meldingen uit Ita liaanse bron, die heel wat min der definitief waren. „Ik heb contact gehad met het hotel waar de mensen van Ferrari gewoonlijk logeren", betoogde Johan Beerepoot, directeur van het circuit van Zandvoort, gis teren tijdens een persconferen tie. „Daar had men op een tele grafische vraag of de kamers moesten worden vastgehouden een bevestigend antwoord ge kregen." De Italiaanse renstal, die wel staat ingeschreven met twee wa gens, heeft evenwel geen cou reurs aangemeld. Er werd ge suggereerd dat Ferrari de we reldtitel 1976 wel eens voor Lau da zou kunnen redden door de wagen van de Oostenrijker aan Ronnie Peterson ter beschik king te stellen. Zweed zzweed vergaarde slechts één punt voer de titel en kan dus Lauda niet bedreigen. Anderzijds kan hij mogelijk wel voorkomen dat Ja mes Hunt, die elf punten achter staat, de topman van Ferrari overvleugelt. Overigens staat Ronnie Peterson voor de 25e Grote Prijs, die onder de eretitel Grote Prijs van Europa zondag 29 augustus op het circuit in de duinen wordt gereden, al inge schreven met een March-761 van het March-racingteam. Slechts een zekerheid hebben de organisatoren: Lauda zal, hoe wel hij goed vooruitgaat, niet binnen afzienbare tijd in een race kunnen starten. Op Zandvoort zullen de twee Tyrrells met zes wielen hun Nederlandse wedstrijddebuut maken. De Zuidafrikaan Jody Scheckter en de Fransman Pa trick Depailler rijden de boli des in de race, die gaat over 75 ronden (316,95 kilometer). Ook nu telt het veld - voorals nog staan 28 wagens ingeschre ven - één Nederlandse coureur. Boy Hayje heeft de beschikking over een Penske PC 3. De 27-ja- rige coureur rijdt onder de kleu ren van het F en S-team in de reservewagen van de Ier John Watson, de verrassende winnaar van de Grote Prijs van Oosten rijk. Manager Toine Hezemans stelt evenwel zijn verwachtingen niet hoog. „Ik hoop dat Boy zich kwalificeert in de training", was zijn nuchtere bescheid. „Ik re ken op een klassering tussen de 20e en 25e plaats voor de star topstelling. Meer zit er voor ons niet in." Ronnie Peterson moet wellicht de wereldtitel voor U F-' aaan redden. Dure zaak corp In een tijd van inflatie vormt de organisatie van een Gin Prijs een zaak van super-inflatie. Het racegebeuren kou s in 1975 „slechts" 725.000 gulden, voor de Grote Prijs \.evj Europa 1976 bleek 950.000 gulden nodig. Daarvan krijgen^ constructeurs, die de wagens inschrijven, ongeveer 750.§fat gulden. hooi Bij een bezoek van 40.000 toeschouwers op de wedstrijd^ en zo'n 12.000 op de twee trainingsdagen is sprake van sluitende exploitatie. Goedkoop is zeker die tweede tl ningssdag niet. Voor het bijwonen van de training en tweetal kwalificatiewedstrijden van de formule Renault J moeten de bezoekers twaalf gulden neertellen. Aan 23 procent vermakelijkheidsbelasting en 16 procent B'i over het resterende bedrag wordt 400.000 gulden aan SPELEN OF OP DE BANK ZITTEN DEVENTER Vóór de wedstrijd tegen landskam pioen PSV 9P tweede Pinkster dag, de laatste competitiewed strijd in het vorige seizoen, werd Henk Warnas uitbundig gehuldigd omdat hij meer dan vijf honderd wedstrij den voor Go Ahead Eagles had ge speeld. Zondag begint Go Ahead aan de nieu we competitie. Henk Warnas (32) zal er niet bij ziin Gisteren verander de hij van club. In de groen-witte kleuren van PEC- Zwolle, dat ook Hoekstra van FC Groningen over nam, speelt hij te gen FC Groningen. Warnas over zijn plotse linge vertrek: „Het was me duidelijk geworden dat ik geen kans zou krijgen mij in het eerste elftal te bewijzen. Trai ner Wiel Coerver had al gezegd, dat het voor mij dit jaar erg zwaar zou worden. De concurrentie zou wel eens te groot kunnen zijn. Ik had net kend en durfde de slag wel aan. Ik heb er hele maal geen moeite mee dat een talentvolle jon gere mijn plaats in neemt Maar daar had voor ge vochten kunnen worden. Dat wilde ik ook best doen. Als ik eruit was gespeeld, had ik mij er bij neergelegd. Dan had ik de slag verloren. Maar zoals het nu ge gaan is, viel er helemaal geen slag te verliezen. Coerver werkt graag met jonge spelers. Dat is zijn goed recht Maar als je niet wordt opgesteld, kun je moeilijk van een concurrentiestrijd spre ken". Het is de vraag of de 19-jarigen bestaande de fensie van Go Ahead- Eagles het de gehele competitie zal kunnen volhouden. Henk War nas: „Dat is inderdaad de vraag. Manager Peter Stephan had ook liever gehad, dat ik nog een jaar zou blijven. Je komt er vast weer in, zei hij mij, maar ik heb geen zin daarop te wachten. Ik speel in de hoop dat alles goed gaat. Als ik op mijn kans moet wachten tot het slecht gaat hoeft dat van mij niet". „Toen kwam het aanbod van PEC Zwolle en was het voor mij niet moei lijk een keus te maken tussen spelen en op de JONG FC DEN HAAG OEFENT (Van onze sportredactie) DEN HAAG In het Zuider park wordt morgenavond een oefenwedstrijd gespeeld tussen de betaalde jeugdelftallen van FC Den Haag en het Rotterdam se Excelsior. De aftrap is om '19 uur. In Jong Den Haag komen o.m. uit Bert Blijie, Jean Noël, Cees Tempelaar, Martin Toet Romeo Zondervan en doelman Woody Louwerens, die evenals Hans Galjé een halve wedstrijd zal spelen. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Gisteravond stonden de oefenwedstrijden voor de voetballers weer centraal. Aan Het Kleine Loo speelde VUC tegen de eerste klasser HOV (Rotterdam) en zegevierde meer dan verdiend met 2-0. Ronald Westendorp doelpuntte voor de rust en Gabri Winkels erna. Peter Broekhuizen stond meer doelpunten voor VUC in de weg. Wilhelmus had bezoek van de Leidse hoofd klasser UVS, een prima duel dat in 1-1 eindigde. In de tweede helft namen de gas ten de leiding, maar aan dit doelpunt kleef de een buitenspelluchtje. De brigade van Chiel Jansen kwam aan de verdiende gelijk maker door de ex-HMSH'er en Jacky Ree dijk: 1-1. Aan de de Duinlaan voerde Texas/DHB een waar schuttersfeest op, want de Afdeling eerste klasser Marathon werd met liefst 8-3 van het veld gespeeld. De Texaanse-doel- punten kwamen van Peter Smit (2), Karei Oosterbaan (2), Leen de Graaf (2) en Cees en Wim Zwarts. De strijd tussen ADO en ODB werd op de valreep beslist, want ODB trok met 1-0 de overwinning tot zich. In dit potige duel scoorde Goof Metaal. Verrassend was de overwinning van 5-1 die Oranjeplein in zijn nederlaagserie op SV'35 behaalde, met de „Hein Ciere"-wisselbeker als inzet. Daarentegen verloor Maasstraat in zijn nederlaagreeks met 4-3 van de vierde klasser Wassenaar. LENS kwam in een lichtwedstrijd uit tegen Ind irh haar "aal de tweede klasser RKAW. De darf^jj zwakte bezoekers moesten LENS eeP winning van 3-0 toestaan. In dit ui?1*® snelle duel nam LENS voor de rt&* voorsprong van 2-0 door doelpunt! Wim Keetman en Bert Blans. Na de ove ting liet Dick Brandenburg een eiiiyra van 3-0 registreren. Blauw-Zwart verloor voor eigen pubBvv 3-2 van de zaterdag eerste klasse (Leiderdorp). Voor de rust zat Blauv^ nog op fluweel met een voorsprong i Door doelpunten van Pieter Donath1 van der Ham. pw De andere resultaten waren: BMT-r^ burg 1-1, VDS-Voorburg 0-2, Spoorw negido 1-1, Loosduinen-ADS 3-3, ON.**A 2-1, WIK-Westerkwartier 2-0 en Berk°rt (Van onze hockeymedewerker) DEN HAAG - Het derde hoofd klassejaar van Klein Zwitserland zal, nadat Ab van Grimbergen die twee jaar lang zijn krachten aan de tophockeybegeleiding van deze club heeft gegeven, aan het eind van het vorige seizoen zijn "■pMT>r»+ir» noovlrtrrrïr» rtif jpor leiding van Joost Bellaart staan. Joost Bellaart, vorig jaar trainer van het eerste elftal en coach van de dames van Klein Zwitserland, die onder zijn leiding naar de eerste klasse promoveerden, is afkomstig van de Haagse Academie voor Lichamelijke Opvoeding en heeft al enige jaren zijn domicilie op Klein Zwitserland. voor zijn toekomst als hockeycoach van groot belang zal zijn. Vast staat in ieder geval dat hij bij de samenstelling van zijn selectie niet zal kunnen beschikken over Ad Boelaars (terug naar zijn oude club Bloemendaal), Irving van Nes (terug naar het zuiden) en Govert de Lint. Talentvolle jeugdspe- zullen hierdoor grotere kansen L .om naar de top door te stoten. A 8 De dames van Klein Zwitserlarij^ zijn vertrek in een soort luchtloos rechtgekomen, zullen zich op jm, technisch gebied geen zorgen bt^ te maken, Ties Kruize zal zich, z4tgr nog geen tophockey kan bedrijva deze - zo belangrijke - begeleidiihia, paanhouden.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 12