Maatregelen tegen risico's van opslag munitie in Maaldrift Raad Leiderdorp moeizaam akkoord met' dure woningwetbouw plan-Voorhof in J RONALD COPPER VERUIT FAVORIET Toenemend bezoek soos ,,de Sjelter" ai Si Muziekkorpsen teleurgesteld over discussie in raadscommissie n Joy-riding beboet met 400 guld EXOTISCHE KUNST IN VOORSCHOTEN en LEIDSE COURANT DINSDAG 17 AUGUSTUS iINSD WASSENAAR IN TELEGRAM AAN VREDELING WASSENAAR De gemeen teraad van Wassenaar heeft gisteravond besloten de mi nister van Defensie per tele gram te vragen om maatrege len tegen de risico's, verbon den aan munitie-opslag in het rijksmagazijnencomplex Maaldrift Dit onderwerp kwam ter sprake bij de be handeling van het bestem mingsplan „Ter Weer". Na mens de minister was tegen dit plan een bezwaarschrift ingediend, waarin geëist werd dat er veiligheidszones rond dit magazijnencomplex zou den worden aangebracht. De raad stelde zich achter het standpunt van burgemeester en wethouders, dat het instel len van deze zones onaan vaardbaar moet worden geacht. Dat zou immers de gewenste ruimtelijk ontwik keling in het betrokken ge bied onmogelijk maken. On dermeer zouden bijvoorbeeld 23 woningen niet gebouwd kunnen worden en zouden ook particuliere belangen worden geschaad. In het telegram aan minister Vredeling wordt gevraagd de risico's op te heffen, c.q. tot een aanvaardbaar minimum te beperken door ofwel de muni- Jagerslaan tie te verwijderen ofwel de opslag zodanig te beperken, dat geen veiligheidszones ver eist zijn. In uitvoeriger stuk ken, die separaat aan het tele gram aan de minister worden toegezonden wordt er o.m. op gewezen dat de vestiging van het militaire complex in 1951 geschiedde in strijd met het toenmalige bestemmingsplan en tegen de uitdrukkelijke wil van de gemeente Wassenaar. De vaststelling van het be stemmingsplan kostte betrek kelijk weinig tijd. Er waren in totaal 12 bezwaarschriften in gediend, waarvan er 2 gegrond en 6 gedeeltelijk gegrond wer den verklaard. Een tweede agendapunt, waar over in het verleden al heel vaak gesproken is en waar over dikke dossiers vol stuk ken zijn geproduceerd, betrof de Jagerslaan. De raad bleek geen moeite te hebben met de conclusie van burgemeester en wethouders en van het Ver- keers- en Welzijnsoverleg: het tweerichtingverkeer handha ven, een pad aanleggen voor Fietsers en wandelaars en een ruiterslag. Wel werd een aan tal opmerkingen van techni sche aard gemaakt Gevraagd werd bijvoorbeeld om een stippellijn in het midden van de weg. om een zorgvuldige bewegwijzering, om een nade re bestudering van de ver keersstromen door Wassenaar onzovoorts. Al deze kwesties komen nog in de commissie Technische Diensten aan de orde, zo beloofde burgemees ter mr. K. Staab. (Van onze correspondent) LEIDERDORP Het besluit van het be stuur van de Stichting Jeugdwerk Leider dorp om geen bier meer te tappen tijdens de soosavonden in het clubhuis de Sjelter aan de Heemraadlaan is in de praktijk goed ontvangen. Veel jongeren vinden dat de sfeer er beter op geworden is. Het soosbe- zoek bleef zelfs toenemen. Dit staat te lezen in het onlangs uitgebrachte jaarverslag van de stichting over 1975. Aanleiding tot dit besluit was de landelijke bezorgdheid die was geconstateerd over het toenemende gebruik van alcohol onder jon geren en de ervaring dat het biergebruik niet beperkt bleef tot ouder dan 16-jarigen. Het financiële overzicht laat zien, dat de uitgaven van 1974 op 1975 stegen met meer dan een ton, namelijk van 177.000 naar 285.000. Verreweg het grootste deel daar van is bestemd voor personeelsuitgaven en kosten van huisvesting. In 1975 bedroegen de kosten hiervoor respectievelijk 104.000 en 121.500 Circa 80% van deze uitgaven wordt gefinancierd uit subsidies van rijk en gemeente. In het jaarverslag wordt voorts melding gemaakt van een toenemende belangstelling voor het leiden van clubs en het helpen bij het uitvoeren van activiteiten door vrijwilli ge medewerkers. De stichting beantwoordt hiermede aan het. doel: niet alleen voor, maar ook met de Leiderdorpse gemeen schap te werken. Opvallend is echter, dat hoewel voor de kinderen uit het Binnenhof gebruik wordt gemaakt van de lagere school „De Hobbit", er slechts één vrijwilliger uit die wijk afkomstig is. Het bestuur van de stichting is er van overtuigd, dat er in Leiderdorp, gezien de grote belangstelling, behoefte is aan een plaats als Sjelter, doch is van mening dat het aantal gesubsidieerde vaste medewer kers dringend moet worden uitgebreid. Een noodzaak die overigens in het jaarverslag onvoldoende wordt aangetoond. Het bestuur spreekt tenslotte de hoop uit, dat de stichting met de gemeentelijke uit breidingen kan meegroeien, om de diensten en activiteiten voor ieder bereikbaar te ma ken. Noord wijkse garage opgelicht NOORDWUK Bij een Noord- wijks garagebedrijf verscheen een man, die belangstelling toonde voor een paar nieuwe auto's. De wagens zouden be stemd zijn voor een firma uit Meppel, die voornemens was te Noord wijk een filiaal te vesti gen. Toen men het eens was over de leverantie en het con tract was getekend, vroeg de „directeur" en passant of zijn wagen even afgetankt kon wor den. Daar bestond natuurlijk geen enkel bezwaar tegen en de autoverkoper vond dat hij in deze wat slappe tijd in de auto handel een gebeitelde dag had, temeer omdat de koper ook nog had gezinspeeld op een leveran tie van nogeens twee wagens in de loop van het volgend jaar. Toen het aankwam op het beta len van de benzine-rekening, bleek de directeur zijn porte feuille thuis te hebben laten lig gen. Dit was echter niet zo'n probleem, want de volgende dag zou men hem de nota kunnen aanbieden in het Palace Hotel, waar hij een werkvergadering i zou hebben. Met de aanbieding van de benzi ne-rekening van circa vijftig gulden kwam de ontknoping. In het Palace Hotel wist men van de directeur en zijn werkverga dering niets af en de Meppeler firma bleek niet te bestaan. De „directeur" is inmiddels te Zeist aangehouden. Het is een 41-jarige kapper, die z'n coup in tientallen steden en dorpen met succes had toegepast. (Van onze correspondent) Buitenhof. Volgens dit plan zullen in de jaren LEIDERDORP Ondanks de bezwaren die er tot 1985 ongeveer 1500 woningen worden gebc bestonden tegen de bouw van 140 woningwetwo- ningen in het plan-Voorhof wegens de hoge huren, zal daardoor van 18.000 stijgen gaf een meerderheid van de gemeenteraad gister- avond het voorstel „groen licht" in de onder Het inwonersaantal van de gemeente Leidei circa 2 j Het WD-raadslid Thom Stuivenberg zorgde J enig politiek vuurwerk, door zich aan de zijd voorzitterschap van wethouder/loco-burgemeester de progressieve minister Gruijters en staats.' Eng bert Drenth gehouden vergadering. Verschil lende raadsleden hadden moeite met het voorstel, omdat de huurprijs van een vierkamerflat op 475,- per maand zou komen, terwijl in de onmid dellijke omgeving van het plan 40 eengezinswo ningen worden gebouwd met een huurprijs die ligt tussen de 295,- en 345,- per maand. Een moeilijk punt in het geheel was, dat de Algemene woningbouwvereniging Leiderdorp taris Van Dam te scharen in hun bevorderinj a het eigen woningbezit Hij appelleerde aan ff M ff groeiende voorkeur voor het eigen woning Een door hem ingediend amendement om va percentage woningwetwoningen van 43% vijl cent over te hevelen naar de koopsector, R°2 door de overige fracties niet aanvaard. me ^jl De raad besloot voorts aan de Leidse Volksui^00pe siteit K. O. afdeling Leiderdorp een subsidié *aa te kennen voor een drietal in het park De jh^Gen reeds meer dan 100.000,- aan voorbereidingskos- icamp houden openluchtconcerten. Ook ^eidse 1"~J w een subsidie gegeven een het Rijnlands Chrisdcrda^ Mannenkoor voor een in de Dorpskerk te jdreige kerstconcert. Bij de behandeling van de voonwaa™ den voor de verkoop van bouwgrond zag^ac^. PvdA-lid Ton Willems een lek in de bepalindr ten doel heeft speculatie bij de verkoopvan 1 woningen tegen te gaan. Op zijn voorstel z111133 ten had gemaakt Een en ander was voor het college van burgemeester en wethouders aanlei ding geweest de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening te verzoeken in dit bijzonde re geval een extra rijksbijdrage te verstrekken. Het KVP-raadslid Jos Verdier die mede namens de PCG-fractie het woord voerde, had er moeite mee, dat de lasten van het stedebouwkundige commissie bestuurszaken trachten tot een iaar aspect op de bewoners worden afgewenteld. Zijn voorstel om, in afwachting van een mogelijke bijdrage van het rijk, een alternatief plan te ontwikkelen voor de bouw van woningen in de vrije sector, werd door de raad verworpen. De raad behandelde ook de nota uitgangspunten disch betere formulering te komen. In antw^e op een desbetreffende vraag van WD-fractietwe® zitter Dop kon wethouder Drenth bevestigenf.33^1 voor de problemen verbonden aan de stichting1' Genootschap Oud-Noord- wijk bestolen NOORDWUK Het Genoot schap Oud-Noord wijk is van haar kostbaarste bezittingen beroofd. Dieven drongen 's nachts, na verbreking van een raam, de museumboerderij bin nen en stalen uit de vitrines een antiek gouden oorijzer, een paar fraai bewerkte gouden spelden, een stel gouden oor hangers en een gouden gesp van een met granaatkralen bezette fluwelen halsband. De sieraden behoorden bij oude kleder drachten. Het zijn alle onvervangbare stukken en het toch al berooide Oud-Noordwijk met z'n krappe kas is door deze diefstal erg gedupeerd. Behalve de sieraden namen de inbrekers ook een partij munten mee, voorzien van de beeltenis van Koning Willem I. Koning Willem II, Koning Wil lem III en Koningin Wilhelmina. Oud-Noordwijk beschikt over een lijst van de jaren, waarin de ontvreemde munten geslagen zijn. Tennistoernooi Zee en Duin KA rWUK Afgelopen zondag is op het fraai in de duinen gelegen, maar daardoor ook winderige tennispark van de tennisvereniging Zee en Duin het open toernooi van start ge- gaanln B is sprake van een sterke deelname,waaronder di verse spelers van buiten het district. Als favoriet staat de Haagse tennisleraar Ronald Copper genoteerd, die dit sei zoen reeds diverse B-toernooien in het district Den Haag op zijn naam bracht, wat gezien de daar aanwezige kwaliteit, voor al ook in de breedte, een uitste kende prestatie is. Deze presta tie bergt wel het risico in zich, dat de betrokkene op de A-lijst wordt geplaatst Bram Madera, eerste team-lid van Roomburg, is de enige Leidse speler onder de geplaat sten, maar hij staat wel als tweede op de lijst Derde en vierde zijn Jaap Temminck en Frans Engelenburg, beiden oud- Leidenaren. Bij de dames vinden we louter bekenden uit het Leidse Dis trict. Ineke van der Meer, die voor Noordwijk uitkomt, is eer ste geplaatst, gevolgd door Uni cumspeelster Maureen Meyer, niet tegen de Haagse Robert Jan Agnes Engelenburg (O.T.C. Den Tetenburg, die 64 16 64 Haag) en de Alphense Hanneke scoorde. Marco Koeken en Ben Langeveld zijn derde en vierde de la Brétonniaire, beiden gezet Gerard Pas ma en Jan van C-spelers, leverden een langdu- der Lippe voeren de lijst bij de rige en op het scherp van de herendubbels aan, de gebroe- snede uitgevochten strijd, waar- ders Ronald en Ton Copper in Leiderdorper Marco aan het staan tweede. Als outsiders kun- langste eind trok: 6—3 57 6—2. nen hier de Roomburgers Bram Marco kwam ook in C in actie j Madera en Marinus Brooshooft en had het tegen B. van Werven aanzienlijk eenvoudiger. Slechts één geplaatste legde een proeve van bekwaamheid af en slaagde daar duidelijk voor. Peter van Overvest bereikte tegen Jan Bakker slechts het magere aan tal van twee games: 61 6—1. Bert den Butter kreeg in de laatste set de zege cadeau van Carlos Schoon, die bij de stand 63 46 61 in zijn nadeel opgaf. Pat Heyligers speelde de langste partij bij de dames. Me vr. M. Franchon-Dugas gaf zich pas na 62 57 46 gewonnen. Alle geplaatsten van de D-da- mes speelden reeds hun eerste partij en wonnen in twee sets. A. Wastera leverde een mara- thonstrijd met B. Burggraaf, die na 10—6 in de laatste set werd beslist in het voordeel van eerst genoemde. CARL ADAMSE aangemerkt worden. In C treffen we onder de ge plaatsten diverse veteranen aan. Alleen de nummer één, Pieter Verdegaal, behoort tot de jonge ren. Piet van Paridon, de Duit ser Franz Kellerhof en Jan Bak ker zijn de overige getipten, in deze volgorde. Bij de dames vin den we Inge Siegenthaler bo venaan de lijst, vóór de clubfa- voriete Wieke Vlaum. Ondertussen is reeds een flinke hap van de 320 af te werken partijen gespeeld. In B kwam de vlotste zege op naam van de Duitser E. Borges, die Cees Jan Asselbergs met 6—1 6—0 af droogde. Bub van der Zee be haalde een knappe, doch moei zame 64 1—6 64 overwinning op Noordwijker Alfred Gele- vert. De trainer van de Leidse Hout Jan Hasenoot redde het NOORDWIJK - De drie plaat selijke muziekkorpsen hebben hun teleurstelling uitgesproken over de discussie in de raads commissie voor culturele za ken, waarin het niet-doorgaan van de zomeravondconcerten aan de orde kwam. Men acht de daar gegeven voor stelling van zaken niet juist en ook zouden de tijdens de discus sie genoemde bedragen niet kloppen. Geruime tijd voor het badsei zoen was er een vergadering geweest van de Evenemtencom- rrussie en de besturen van de muziekkorpsen „Crescendo", „Excelsior" en „De Echo der Duinen". In deze bijeenkomst iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiii NOORDWIJKERHOUT Vierhonderd gulden boete en een voor waardelijke gevangenisstraf van twee weken met een proeftijd van twee jaar hoorde een 23-jarige schoonmaker uit Noord wijk er- bout gisteren als vonnis over zich uitspreken door de Haagse politierechter. De jongeman stond terecht omdat hij in Noordwijkerhout op een hromfiets en in een auto had gereden, terwijl beide vervoermidde len niet van hem waren. Hij begon de joy-riding" met de bromfiets. „Maar een auto leek me comfortabeler", verklaarde de schoonmaker voor de rechtbank. Hij stal daarom een auto, maar botste daarmee tegen een paal, waarna hij een beschadigde auto achterliet „Ik was een beetje dronken", luidde de verdediging. „Ik had 25 flesjes bier gedronken. De rechter sprak daarop over „slechte manieren" en wees vonnis. Expositie Dick Bruna in Oogstgeest OEGSTGEEST Dick Bruna exposeert tot 31 augustus in de AMRO bank aan de M. H. Tromp laan 2 in Oegstgeest De expositie omvat een aantal van zijn affiches, boekomslagen en -illustraties. De heer Bruna - geboren in Utrecht op 23 augustus 1927 - ontwierp sinds 1945 meer dan 1.500 boekomslagen, voornamelijk voor de pocketserie „Zwarte Beertjes". Ook maakte hij ondermeer affiches voor Veilig Verkeer Nederland.Met zijn affiches heeft Dick Bruna vele prijzen gewonnen. Bovendien geniet mijnheer Bruna een grote bekendheid als schrijver en tekenaar van kinderboeken. VOORSCHOTEN - In het Cul- l tureel Centrum wordt van vrij- I dag tot en met zondag een ten- i toonstelling gehouden van exo- tische kunst De tentoonstelling wordt inge- richt door de missie-procure van de Franciscanen, die hier mee geld bijeen wil krijgen voor ruim 300 ordebroeders, die in de 1 ontwikkelingslanden werkzaam 1 zijn. De exotische kunstvoor- 1 werpen zijn daarom ook te koop. De tentoongestelde voor- j werpen werden allemaal met de i hand vervaardigd uit koper, ivoor, jade en stof en zijn af komstig uit Egypte, Afrika, Chi- 1 na, Tibet en Indonesië. De tentoonstelling is zeer uitge breid. Tentoofgesteld worden o.a. ta fels met geknoopte poten uit Afrika, speren met antilope- huid, ivoren beelden, zeldzame maskers, verder tam-tams en schaakspelen in diverse soorten materiaal. De tentoonstelling is geopend van 10 uur tot 21 uur in de avond, de toegang is gra tis. lUIUIUIUIIIUUIIHIIIIUIIIUUIIIIIIIIIIIIIIIIillllllimMIIIIUUIIIIIIIIIIIIlllllllUllllUIUUIIIIIIIIIIIMIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIUlllllllillllUlllllllllllllllllllinilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll hadden de muziekkorpsen ver zocht het bedrag per concert te verhogen van 200,— tot 275,—. De korpsen meenden hiervoor goede redenen te heb ben. In 1975 betaalde de Evene mentencommissie 200,per concert, maar vanwege de gel dontwaarding en de stijgende kosten van de korpsen steldem de besturen zich op het stand puntdat een verhoging van 75,- per concert gerechtvaar digd was. In hun overwegingen betrokken debesturen ook, dat de Evenementencommissie nu en dan korpsen van elders aan trok, onder andere uit Velsen, die per concert een veelvoud ontvingen van het bedrag dat de plaatselijke muziekkorpsen be taald kregen. De Evenementencommissie ging met het voorstel van de korpsen niet accoord. De bespreking re sulteerde in de toezegging, dat de Evenementencommissie con tact zou opnemen met B. en W. voor een extra-bijdrage en dat de commissie de korpsen hier over nader zou inlichten. Daarna had men niets meer van de Evenementencommissie ver nomen. Wel zagen de korpsen tot hun verbazing op een gege ven moment een lijst van evene menten met de data van het optreden van de korpsen. Hier mede namen de muziekorpsen uiteraard geen genoegen. De suggestie dat de muziekkorpsen, na accoord te zijn gegaan met het concertbedrag, zonder meer waren weggebleven, wijzen de besturen nadrukkelijk van de hand. Toen de korpsen niet bereid ble ken in het kader van de zomere- venementen te concerteren, was er op initiatief van burgemees ter mr. Bonnike een bespreking geweest met de Evenementen- EIDE aar 1 lok 1 commissie. Deze wilde tsten gaan tot ƒ225,— per conOor waarop de muziekkorpsen.r. De onderling overleg, hun vratwi; prijs per concert terugbracB van tot 250,—. Over het versit hij van 25,— werd men het eckrede niet eens. Na het vastlopen van de om handelingen hadden de No^ wijkse muziekkorpsen gel korpsen uit de omgeving t wegen solidair met hen te t „Trouw moet Blijken" (Lisse „Wilhelmina" (Rijnsburg) ken bereid om in te vallei ontvangen 175,— per con< aldus de Evenementencoir Nieuwkoop T, heeft 9.000 f" inwoners NIEUWKOOP Maandi augustus om half twaalf i bij de ambtenaar van dej gerlijke stand van Nieuw de geboorte aangegeven 1 Cornelia Rijfers, dochter Rijfers en H. Rijfers-Opp Het was een belangrijk feil de geschiedenis van Niejj koop, omdat daarmede de v inwoner werd begroet. De burgemeester van Ni«| koop, de heer A. H. van I' foort, en zijn echtgenote, vrouw K. van Montfoort-Tf ing, hebben 's middags om 5{j de ouders met de geboorte! hun dochter gelukgewenst der aanbieding van een blo« tje en een spaarbankb waarop een symbolisch 1 was bijgeschreven.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4