Raad Hillegom steunt beleid gemeentebestuur 1 EDEi' Favorieten naar volgende ronde Nieuwbouw Kannerschool kost 2,5 miljoen Noordwijkse pompen staan droog Noordwijk overweegt nieuwbouw bibliotheek Stadhoudersweg heet thans Wiegmanweg Werkloosheid in Lisse e.o. daalde PAGINA 4 LEIDSE COURANT VRIJDAG 13 AUGUSTUS lLj HILLEGOM De gemeente raad van Hillegom staat ge heel achter bet beleid van het gemeentebestuur ten aansien van de nieuwbouw van het politiebureau aan de Sixlaan. Het beleid van wethouder Smits is volgenr.de raadsle den correct geweest Alleen de Progressieven plaatsten gisteravond tijdens de raads vergadering de kanttekening, dat de raad zoveel mogelijk over de diverse beslissingen moet worden geïnformeerd. De gemeenteraad van Hille gom kwam tot deze standpun ten, bij de bespreking van de gewraakte nieuwbouw van het politiebureau. Een van de di rect omwonenden had onlangs het gemeentebestuur vele ver wijten gemaakt, omdat de be slissing tot bouw van het nieu we onderkomen voor de rijk spolitie was genomen, zonder de daarvoor wettelijk vastge stelde inspraakprocedures. Hij eiste afbraak van de nieuw bouw omdat deze in strijd zou zijn met het ter plaatse gelden de bestemmingsplan. Het gemeentebestuur verweer de zich gisteravond, met de „REL" ROND NIEUWBOUW POLITIEBUREAU mening, dat de nieuwbouw weliswaar afwijkt van het be stemmingsplan, maar dat deze afwijking slechts een futiliteit was. Indien het gemeentebe stuur ook voor het verlenen van de bouwvergunning toe stemming had gevraagd aan Gedeputeerde Staten (art. 19), dan was een verklaring van geen bezwaar gevolgd. Diverse raadsleden merkten op, dat zij het volledige ver trouwen in het college en met name in wethouder Smits ble ven behouden. Mevr. Snellen berg: „Het is een rel om niks". Raadslid Van der Kamp: „Ais men een steen in het water gooit, dan blijven de kringen nog lang nadeinen." Daarmee doelde de heer Van der Kamp op de berichtgeving in de loka le persbladen. Raadslid Wotte (Progressieven) meende, dat het college de raad een slechte dienst had bewezen. „Men be zit een mandaat om dergelijke zaken te behandelen, maar met een dergelijk mandaat speelt men ook met vuur. Op het moment dat men van be staande regelingen moet afwij ken, stelt men de gemeente in diskrediet en moet men de grootste zorgvuldigheid be trachten." Hij hoopte dat met de protesterende bewoners nog een redelijk vergelijk kon worden getroffen. De heer Den Harder, de bewo ner van de Sixlaan aan wiens tuin het nieuwe bureau grenst, zou nog steeds vastbesloten zijn een kort geding tegen de gemeente aan te spannen. Het einde van de „rel" rondom de nieuwbouw van het politiebu reau is derhalve nog niet ge heel afgelopen. NOORDWIJK De antieke ge- meentepompen op het Linden- plein en bij het raadhuis komen voor een herstelbeurt in aan merking. Hun uiterlijk zal eens goed onderhanden genomen worden, maar ook intern blijkt er aan de pompen een en ander te haperen. Hoe hard men na melijk ook zwengelt, uit de pom pen komt geen druppel. Waar schijnlijk laat de bron onder de pompen het afweten of is de boring niet diep genoeg. Zelfs de oude rot in het vak als loodgieter Reekers zag geen kans de pompen weer produc tief te maken, zo bleek uit de mededelingen van de burge meester in de culturele commis sie. Maar uit een oude foto meende een der commissieleden het bewijs te kunnen peuren dat de pompen in 1951 nog wel de gelijk water leverden. NOORDWIJK - Noordwijk is dringend aan een nieuwe open bare bibliotheek toe. De lees honger van de bevolking wordt met de maand groter en langza merhand is de boekerij uit z'n jasje gegroeid. In juni 1975 wer den er 4128 boeken uitgeleend, terwijl in juni jl. 9154 uitlenin gen plaatsvonden, dus ruim eens zoveel. Het eerste half jaar van 1976 vertoonde een stijging van niet minder dan 39 procent. Er is nog een reden om snel tot nieuwbouw over te gaan. Als de gemeente namelijk niet op korte termijn gaat bouwen, zal men binnen zeer afzienbare tijd de rijkssubsidie kwijtraken. Voldoet de accommodatie wel aan de voorwaarden van het ministerie van CRM, dan neemt het rijk de personeelslasten en een deel van de exploitatiekos ten voor haar rekening. Thans bedragen de personeelskosten circa 132.000,- en verwacht wordt, dat bij uitbreiding van de - te kleine - bezetting deze lasten tot rond 200.000,- zullen oplopen. Eventuele nieuwbouw komt voor 80 procent voor rekening van de gemeente. Bij de gedach tevorming hierover kwam reeds de suggestie naar voren de bi bliotheek te combineren met een sport- en spelzaal. Op deze wijze zouden niet alleen de bouwkosten worden gedrukt, maar sport en cultuur dichter bij elkaar worden gebracht. Zover is het echter nog niet. De raadscommissie voor culturele zaken en het bestuur van de bibliotheek gaan eerst elders een kijkje nemen hoe daar de openbare bibliotheek is gehuis vest en ingericht. Men denkt aan Rijswijk, Wassenaar en Kat wijk. Myxomatose onder konijnen in Lisse LISSE De konijnenfokkers in Lisse en omgeving zitten met lege hokken. In mei brak onder de tamme konijnen de ziekte myxomatose uit en -de hete zo merse dagen die erop volgden deden er geen goed aan. Volgens bestuursleden van de konijnen- en pluimveefokvereni- ging Lissp en omgeving zijn in tussen honderden konijnen het slachtoffer van de gevreesde ziekte geworden en is in Lisse geen konijn meer te krijgen. Volgens zeggen is de epidemie te wijten aan het overbrengen' van de ziekte door wilde konij nen uit de Amsterdamse water leidingduinen. Men vreest dat de epidemie zal overslaan naar omliggende dorpen, waar in, sommige gevallen ook onder de tamme konijnen al myxomatose TTT T' SniiiSnitaia mih Min mm iainiSglWii JflüiüiiMMÏüilii De westgevel van de nieuw te bouwen school OEGSTCEEST -JftSSdjii- UNIEK PROJECT IN lijk al aan het einde van de OEGSTGEEST volgende maand wordt de eer ste paal geslagen voor de bouw van de nieuwe Professor Leo Kannerschool, een school voor kinderen met contactstoornis sen. Een uniek project in West- Europa, onder meer omdat de school vlakbij het in aanbouw zijnde kinderpsychiatrisch cen trum „Curium" wordt ge bouwd. Dat centrum "Curium" beschikt over een team van specialisten dat nauw samenwerkt met de docenten van de Kannerschool. Verder wordt aan de school het "Voortgezet Bijzonder Onder wijs" toegevoegd. Dit onderwijs is bestemd voor kinderen, die zich op het "gewone" voortgezet onderwijs niet kunnen handha ven, maar speciale aandacht no dig hebben. "Er bestaat nog veel misver stand en wanbegrip over het soort kinderen dat op onze school zit", verklaart de heer J. N. v.d. Vorst, die hoofd is van de aan de Geversstraat gevestig de school: "Hier zitten kinderen met contactstoornissen en niet zoals veel mensen denken, kin deren die debiel of dat denkt men ook wel kinderen die lichamelijk gehandicapt zijn". Op de Kannerschool zitten thans 55 kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 14 jaar; meer dan eigenlijk is toegestaan. Deze kinderen zijn verdeeld over vijf groepen: drie kerngroepen voor de kinderen van zes tot en met veertien jaar en twee groepen zeer jeugdigen van vier tot ze- VOLGENDE MAAND VAN START 97 ven jaar. "Het is zaak dat kinde ren met contactstoornissen zo snel mogelijk op een speciale school worden geplaatst. Veel instanties en ook kleuterscholen letten weinig op kinderen die zich „vreemd" gedragen. Veel ouders denken dat hun kinde ren op de lagere school wel weer bijdraaien. Maar als con tactgestoorde kinderen later weer geïntegreerd willen wor den, dan is het zaak dat zij zo vroeg mogelijk naar speciale scholen gaan", aldus mevrouw M. C. Sonders, onderwijzeres en plaatsvervangend hoofd. Het nieuwe onderkomen van de Kannerschool gaat ongeveer 2,5 miljoen gulden kosten. De afde ling zeer jeugdigen, de kern groepen voor kinderen van 7 tot 15 jaar en de groep leerlingen voor het voortgezet bijzonder onderwijs worden in drie ver schillende flanken van de school ondergebracht. De school kan tussen de 70 en 80 leerlingen bevatten en beschikt over een eigen gymnastieklokaal. Verder worden twee speelplaatsen aan gelegd: één voor de zeer jeugdi gen en één voor de oudere leer lingen. Dat is noodzakelijk om te voorkomen dat de "groten" domineren over de kleinen. I Vertraging bij ruimte voor „Leidschendam- Zuid' LEIDSCHENDAM Het be stuur van de gisteravond offi ciéél opgerichte „Wijkvereni- ging Leidscbendam-Zuid" heeft meegedeeld dat het voornaam ste doel van de vereniging, het inrichten van een gemeen schapsruimte aan de Tol, ver traging ondervindt omdat de bouwer van zuid, de Rotter damse firma Muys en de Win ter, de ruimte onder het flatge bouw nog steeds niet heeft af gebouwd. Beloften dat na de bouwvakantie onmiddellijk zal worden begonnen zijn niet na gekomen. Mevrouw T. Hendriks-Louwrier. die tot voorzitter werd gekozen van het uit acht personen be staande bestuur, deelde verder mee dat de drie woningbouw verenigingen samen 9 duizend gulden beschikbaar willen stel len voor investeringskosten en bovendien een huursubsidie van aflopénd 3, 2 en 1 duizend gul-: den voor de eerste drie jaar. De huur gaat inclusief verwarming I 525 gulden per maand bedra- j gen. Verder rekent het bestuur op subsidie van de gemeente die volgens de nieuwe subsidiever ordening op de wijkverenigin- gen waarschijnlijk 500 gulden per jaar is plus 1 gulden per lid. Het gemeentebestuur zal echter pas subsidie verlenen als min stens 30% van de gezinshoofden of zelfstandig wonenden lid is. Burgemeester Staab en zijn voorganger en naamge ver J. J. M. Wiegman WASSENAAR De Stadhoudersweg toegang tot het nieuwe Wassenaar heet sinds gisteren Wiegmanweg naar oud-burgemeester J. J. M. Wiegman, die binnenkort op 15 augustus zijn 80e verjaardag viert. In tegenwoordigheid van burgemeester mr. K. Staab en de Wassenaarse wethou ders, verscheidene raadsleden en nog andere genodigden en belangstellenden, onthulde de oud-burgemeester het nieuwe straatnaambordje, dat voorzien is van de mededeling, dat de heer Wiegman burgemeester van Wassenaar was van 1929 tot 1938. De onthulling van het bordje geschiedde door het wegtrekken van de Wassenaarse gemeentevlag. In de hal van het raadhuis daan als burgemeester, maar had daarna een ontvangst plaats, waar gelegenheid be stond de oud-burgemeester en zijn echtgenote geluk te wensen. Burgemeester mr. K. Staab hield een toespraak, waarin hij o.m. zei dat de gemeenteraad tot het vernoe men van een niet zo lange, maar zeer centraal gelegen weg is overgegaan om uit drukking te geven aan de grote waardering, die Wasse naar verschuldigd is aan de heer Wiegman. In de eerste plaats voor wat hij heeft ge- ook voor zijn activiteiten daarna, o.m. in het bestuur van de Rode Kruis-afdeling, als voorzitter van een comité dat autotochten organiseerde voor ouderen en als maker van een kleurenfilm over Wassenaar, die nu zo onge veer 20 jaar oud is en al in zekere mate historische waarde begint te krijgen. Mr. Staab overhandigde de heer Wiegman een prent van Hui ze De Paauw, waarna de oud-burgemeester een dank woord sprak. LISSE De werkloosheid in het gebied van het arbeidsbu reau in Lisse is de afgelopen maand flink teruggelopen. Het GAB verwacht, dat de daling zich in de komende maanden nog zal voortzetten. De geregistreerde arbeidsreser ve liep terug van 547 naar 462. (Hillegom 94, Lisse 95, Noord- wijk 125, Noordwijkerhout 71, Sassenheim 54, Voorhout 19, overige gemeenten 4). De daling vond vooral plaats in de sector J TOERNOOIEN IN NIEUW-VENNEP, KOUDEKERK EN ALPHEN LEIDEN De pionier-Automo biel Club houdt van 27 tot en met 29 augustus weer de tradi tionele Old-timers rit, die dit jaar eindigt in Noordwijk bij Huis ter Duin. Inmiddels heb ben zich al meer dan 100 eige naren van oude automobielen ingeschreven voor deze rit. Onder de deelnemers bevinden zich ook vele buitenlanders. Vertrokken wordt vanaf het Zeister Slot in Zeist op 28 au gustus om 9.00 uur. Er starten 2 auto's per minuut. Vanaf Zeist voert de tocht naar Bunnik, Ut- Antieke auto's door streek den. Omstreeks 12.30 uur wor den de old-timers verwacht in Alphen aan den Rijn bij Avifau- brugge, Hoogmade, Leiden, Oegstgeest, Rijnsburg, Katwijk en rond 17.00 uur arriveren de deelnemers in Noordwijk aan Zee bij Huis ter Duin. Zondag 29 augustus wordt op de Noordwijkse boulevard een corso gehouden, waaraan de ou de wagens ook deelnemen. Dat corso begint rond 10.30 uur. Vervolgens vertrekken de auto's weer richting Katwijk en rijden dan naar Wassenaar en dan via Den Deijl naar het Nationaal Automobiel Museum in Leid- schendam. Aankomst daar om- NIEUW-VENNEP Zowel bij de heren als bij de dames maakten de favorieten van het open toernooi van de Tennis vereniging Nieuw-Vennep zich waar. Micky Albers trof haar dubbelspelpartner Veronique Pardoel, tegen wie zij geen fou ten maakte en met 6-2 6-3 aan de winnende hand bleef. Ge rard Douma had het niet ge makkelijk tegen de zich fel ver zettende Guus ten Kate, maar drukte op het juiste moment door: 6-4 6-4. De nummer twee bij de heren, Hans van der Loo, had één ga me minder nodig tegen Cees Dronkers (6-4 6-3). Karine Hees- termans stuitte op de B-kam pioene van het district Amster dam, hetgeen haar uitschakeling betekende. Mevr. Hessels-van Din teren won met 6-2 6-1. Het duo Luijtink/Hulsebos verricht te een knappe prestatie door de Amsterdammers G. Dogger en F. Roelvink uit te schakelen. Dit gebeurde wel ten koste van heel wat zweetdruppeltjes en enkele uren spelen: 3-6 6-1 8-6. Het eerste geplaatste Emmense koppel Douma/Bergsma hadden Gezin vlucht Een Oostduits gezin van vier leden is begin deze week in een roeiboot over de Oostzee naar Denemarken gevlucht. Volgens de Westduitse j kustwacht in Lübeck is het ge zin intussen aangekomen in de Bondsrepubliek. nHiiifniiiiHiHHimiiinmiiirtiitiiMMiHiiiiriiitr een rustigere dag. L. de Kind en H. Bos reikten niet verder dan 4-6 3-6. De Nieuw-Vennepse combinatie Stan Kwaai taal/Ma rian Liefbroer was niet opge wassen tegen Micky Albers en Veronique Pardoel, die met 6-2 6-3 finishten. Tine Langeveld en Charles Asselbergs, beiden in Alphen spelend, zegevierden met de cijfers 7-5 6-3 over P. Barend en R. van der Wiel. In C kwam Marian Liefbroer wel tot een overwinning. De Hil- legomse Ans Vink redde het ondanks winst in de eerste set toch niet: 4-6 6-3 6-0. Marian ontmoet nu haar clubgenote, de 15-jarige Heidi Visser, die mevr. P. Ketelaar moeizaam de baas bleef (1-6 7-5 6-4). KOUDEKERK A ID RIJN Op het toernooi van de T.V. Arte- sia werden gisteren in C slechts weinig enkelspelen afgewerkt Peter Wolterink, die bij het Lei- derdorpse de Munnik speelt, plaatste zich via een 6-3 7-5 zege op Hans Ekker voor de halve finale, waarin hij clubge noot Hein Hazenberg ontmoet. ÏL Hamming (TEAN) klopte Ivan Hermans met 6-3 6-0. Me vr. Heer inga ondervond pas in de tweede set, die geheel gelijk op ging, goede tegenstand van Monique Wortelboer: 6-0, 7-5. De beide geplaatste herendub- belcombinaties voldeden aan de verwachtingen. Hans van Ton geren en John Wielsma vatten na 6-1 de tweede set te licht op en moesten deze via de tie-break bij Arendse en Kuyt inleveren. In de laatste set stelden ze orde op zaken en haalden de partij met 6-1 6-7 6-1 binnen. Cees van ADVERTENTIE. landbouw, waar een verminde- ring plaats vond van 187 naar 116. De dalende tendens was even eens zichtbaar bij de vrouwelij ke werklozen van Lisse e.o. Het aantal werkloze vrouwen daalde van 329 naar 273. (Hillegom 77, Lisse 58, Noordwijk 45, Noord wijkerhout 36, Sassenheim 38, j Voorhout 19). Van de 273 zijn er 163 ongehuwd. De daling wordt door het GAB vooral toe geschreven aan het dalende aanbod in de sector landbouw. keiden Van der Geest en Homan in twee sets uif: 6-2 6-4. Jan Staal, lijstaanvoerder in D, en Gerard Otto stonden ruim twee uur op de baan... en bra ken de partij na 6-6 in de eerste set af wegens de duisternis. Het vervolg vandaag belooft de no dige spanning. Mooymans sr. bleek voor de fel aanvallende Bart van der Velden een te vas te muur: 6-1 6-1. De jeugdige Nandy Knuist bleef overeind te gen de routine van Nel ter Laak (6-4 4-6 2-6). ALPHEN A/D RIJN Bij het Rijnstreek toernooi, georgani seerd door TE AN, verdween de nummer vijf van het toneel. Hiervoor verantwoordelijk was D. Carre, die na vele uren de elke bal terugslaande R. Tjho op het nippertje met 4-6 7-5 64 de baas bleef. Hans Gelevert daarentegen had weinig proble men met M. Kantebeen, die met 6-1 64 het onderspit delfde. Samen met zijn vader zegevier- de Hans ook in het herendubbel. De Ruiter en Leer leden een 6-3 6-2 nederlaag. Rik Hins en Den nis van de Water bewezen weer hun kracht. Zij lieten E. Kroese en H. van der Bom slechts twee games: 6-0 6-2. Hans Gelevert had een drukke dag en ver scheen voor de derde maal op de baan voor een gemengddub- bel met Hanneke Rother, even eens uit Noordwijk afkomstig. Het echtpaar Van der Salm ging simpel tenonder: 6-2 6-2. De geplaatste dames bleven winnen. Annie Wahl'e won vlot van C. Troost (6-3 6-1), C. Groe nendijk deed het tegen M. van Amstel nog vlotter: 6-2 6-1. C—1 - Dit gebeurt dan door 'n gedipl. vakman. Bel even en vraag naar de kosten! Versteegen TM. 071-13015U Park „dl* Uyttw" 15 Lekten Ook voor wonlnglnr. Htfptavttftijtf uitgebreid repertoire stc Hollands populair )jel groot assortiment duJ accessoires a eigen import USA-pop en country Nieuwe Rijn 33 Leiden Tel. 143283 VOOR KWALITEITSBROOD: BAKKER AHSMANl HOGE RkJNMJK 118 - TEL 136*; KENNEDYLAAN 9 - TEL 793137 DIA9URTPLEIN 4 - TEL 794727 Al h*t brood *n bank* F T voor Lalden kunnen wl| niet n 'I Fabriek van MATRASSEN en ST0ELKUSSENS Nu ook voor MEUBEL- STOFFERING Merelstraat 1A Leiden 071-150772 Oud papier-acti< Rijpwetermg RIJPWETERING Leden de rksv „Rijpwetering" hoi morgen in hun gemeente i inzamelingsactie van oud pier. De baten komen ten g» aan de jeugdafdeling vart vereniging. De sportverenï verzoekt alle inwoners om 1 Qf gen vanaf negen uur gebuï aa de pakken papier bij de rf va deur te plaatsen. se Lisse/Hillegom Begin val de jaar vond er een zaalvoPj^ wedstrijd plaats tussen de r be sleden van de gemeente Lisf ee Hillegom. Ondanks de t bo voornemens van de Hiller vo mers kon men het niet W ac en werd de eindstand berf* 0D op een 64 voor Lisse. 1 dels heeft men verzocht o revanche en de Lissers kerf de, zal die er komen ook. ne wedstrijd zal plaats moe te den op woensdag 1 septe aanstaande, in de SpoJ ge Treslong te Hillegom aar

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4