Woningbouw in Buitenhof begint mogelijk eind 1978 Toekomst wielerronde voor jeugd Alkemade wankelt CDA ontstemd over procedure Duivenvoorde ir~ 5 Hazerswouc/e tijdelijk extra kasteelheer en burgemeester KORTWEG Ruim 1,3 miljoen voor opknappen huizen Oegstgeest LEIDSE COURANT DINSDAG 3 AUGUSTUS 197blN LEIDERDORP ZIET RUIMTE VOOR 1500 WONINGEN (Van een onzer verslaggevers) LEIDERDORP De gemeente Leiderdorp heeft de nota „uitgangspunten" uitgebracht, waarin uit de doeken wordt gedaan hoe de ontwikkeling van de wijk Buitenhof zou moeten verlopen en welke uit gangspunten daarbij een rol moeten spelen. Met de bouw van woningen in Buitenhof, dat gelegen is naast het plan „Voorhof' dat nog maar net in ontwikkeling is kan waarschijnlijk eind 1978 of in het begin van 1979 begonnen worden. Ongeveer zes jaar geleden verscheen in Leiderdorp de „struc tuurstudie De Hoven", waarin in hoofdpunten het beleid voor het gebied „De Hoven", waarin gelegen Voorhof en Buitenhof, zijn vastgesteld. Het college van b en w van Leiderdorp achtte het wenselijk deze hoofdlijnen voor het laatste onderdeel in „De Ho ven" nog eens te bekijken. In de nota uitgangspunten Buitenhof zijn derhalve enige wijzigingen aange bracht. De gemeenteraad krijgt de nota binnenkort onder ogen. Woningbouw In de nota wordt voorgesteld 1500 woningen neer te zetten in Buitenhof. Dat betekent dat per hectare gemiddeld 25 woningen worden gebouwd. (Buitenhof V OOrzieningen is 60 hectare groot). Negentig procent van deze woningen zullen eengezinswoningen zijn en ongeveer 10 procent meergezinswoningen. In deze nota wordt de mogelijkheid open gelaten dat in Buitenhof zelfs 2000 woningen worden gebouwd. Dat zou betekenen dat in Buitenhof meer woningen staan dan in Binnenhof, Winkelhof en Voorhof sa men. 43% van de te bouwen woningen zullen woning wetwoningen zijn, 39% premiekoopwoningen, 9% pre mie-huurwoningen en 9% ongesubsidieerde woningen. Het aantal bejaardenwoningen in Buitenhof zal maxi maal 10% van het totaal aantal woningen bedragen, die bij voorkeur worden gesitueerd aan de zijde van Winkelhof. De maximumhoogte van flats bedraagt vier woonlagen, eventueel op een enkel onderhuis. Deze hoogbouw wordt in principe niet vlak tegen de Engelendael geplaatst. Het plan Buitenhof zal in tenminste drie fasen worden gerealiseerd. De eerste fase aan te vangen tegen 1979 omvat het gebied tussen de Leysloot, De Engelendael, de Vossiuslaan en de Dwarswetering. De laatste fase omvat het gebied tussen de westelijke ontsluitingsweg en de Provinciale weg. In de eerste fase wordt ongeveer 13 hectare bebouwd met woningen. De nota gaat voor deze fase uit van een dichtheid van 30 woningen per hectare, hetgeen betekent dat in de eerste fase onge veer 400 woningen worden gerealiseerd. In het hele gebied Buitenhof zijn vijf combinaties gepland voor het basis- en kleuteronderwijs, met daarbij drie gymlokalen en twee sportvelden. Enkele Leidse onderwijsinstellingen voor het voortgezet on derwijs overwegen een dependance te stichten in Buitenhof. Als deze Leidse scholen inderdaad depen dances stichten, dan kan, volgens de samenstellers van de nota, gerekend worden op maximaal 80 loka len, waarvoor een ruimte nodig is van ongeveer 3,5 hectare. De grootte en situering van winkelvoorzieningen in dit plan zijn afhankelijk van een onderzoek naar de winkelbehoefte. In de structuurstudie „De Hoven" is een buurtwinkelcentrum ter grootte van ongeveer 1500 vierkante meter opgenomen. Indien de sporthal niet in het plan-Voorhof of elders wordt gerealiseerd, dan zal deze hal een plaatsje krijgen in Winkelhof. Tevens is een oecumenisch centrum van 2500 vierkan te meter gepland. Uitgangspunten bij het creëren van groenvoorzieningen, zo blijkt uit de nota, zijn het handhaven van de Molensloot; handhaven van een groenzóne langs de Leysloot; het maken van twee buurtparkjes en het handhaven van een open ruimte rond de bestaande molen. De bouw van het oecumenisch centrum, drie kleuter scholen, drie basisscholen, bijzondere scholen, gym nastieklokaal en de bouw van een dienstencentrum voor bejaardenzorg is opgenomen in de eerste fase. Gepland is tevens dat de sporthal in deze fase wordt gerealiseerd. LEIDSCHENDAM CDA-frac- tievoorzitter C. H. de Ruijter heeft gisteravond samen met zijn fractiegenoot J. C. van Erp in de commissie voor openbare werken en ruimtelijke ordening zijn ernstige teleurstelling uit gesproken over de procedure die burgemeester en wethou ders ten aanzien van plan-Dui venvoorde hebben gevolgd. De heer De Ruijter zei dat raad en commissie min of meer ter zij de zijn gesteld en waarschuwde dat dit „beslist de laatste ont sporing" moest zijn. Hij stelde uitdrukkelijk dat zijn fractie dit niet meer zou nemen. B. en W. hebben zoals eerder meegedeeld begin juli uit 84, aanmeldingen een selectie van 14 kandidaat-bouwers gemaakt en deze uitgenodigd offerte voor bouwen in Duivenvoorde te doen, zonder daarin raad of commissie te hebben gekend. Bovendien werd meegedeeld dat de raadscommissie in december op de hoogte zou worden ge steld van de definitieve selectie die B. en W. in november zal maken. De heer de Ruijter wees er op dat door de raad uitdrukkelijk is gesteld dat Leidschendamse bouwers voorrang zouden krij gen en dat met de woningbouw verenigingen zelfs nog geen ge sprek is geweest. De vraag offerte aan de Leidschendarru bouwers zou verder op et slecht tijdstip zijn gedaan, n melijk op de eerste dag van c bouwvakantie. Zijn fractieg noot noemde het „bijzondt laakbaar" dat er geen enke mogelijkheid tot tussentijd- rapportage aan raad of commi sie is gedaan. Wethouder H. L. van Dongen daarop, dat het college te got der trouw had gehandeld, ov< „ontsporingen" praten ging hei te ver. De selectie van de vee: tien man geschiedt op gron van historisch en plaatselijk b< lang." HAZERSWOUDE Hazers- welwillend in „zijn" woonplaats woudes burgemeester J. ten heeft verwelkomd. Sterker nog: Heuvelhof heeft sinds gisteren hij installeerde in het dorp, in concurrentie in eigen gemeente, het hutten-dorp aan de Breitner- Maar daarbij dient onmiddellijk laan om precies te zijn, de 12-ja- te worden gezegd dat hij die zelf rige Tonny Loman tot „burge- GEBREK AAN ENTHOUSIASME BU ONDERWIJZERS ROELOF ARENDSVEEN/OU DE WETERING De toekomst van de wielerronde, die voor de Alkemadese schooljeugd ieder jaar in het kader van de vakan ties pelen wordt georganiseerd, staat opnieuw op het spel. Gis teravond meldden zich slechts 6 schoolploegen aan de start met totaal 39 wielrennertjes. Vergeleken met eerdere wieler rondes, waarin 11 schoolploe gen aan de start verschenen, was deze opkomst teleurstel lend. Volgens de organisatoren zou de dalende lijn in het aan tal deelnemers, die zich vorig jaar al aftekende, voornamelijk zijn te wijten aan een gebrek aan enthousiasme van het on derwijzend personeel op de la gere scholen in Alkemade. Eén van de onderwijzers, die dit jaar wel een ploeg heeft bege leid, de heer Gerard Haas, be vestigt de dalende animo bij zijn collega's voor de wielerronde: „Toen we 8 jaar geleden begon nen was er een hele groep ent housiaste onderwijzers, maar ie dere keer werd het tijdrovende begeleidingswerk dezelfde man op een school toegeschoven. Na zo'n 5 jaar alleen de wielerboon- tjes van hun school te hebben gedopt, hebben de meesten er dan hun buik ook van vol. Daar bij komt, dat er weinig onder wijzers zelf aan wielrennen doen, waardoor ze niet met hun ploeg mee kunnen rijden bij de trainingsritjes". Het comité vakanties pelen denkt er dan ook hard over om de opzet van de wielerronde vol gend jaar te veranderen. Voor zitter Jos van het Hart: „We willen meer met bedrijfsploegen gaan rijden. Misschien dat het rijden met zo'n ploegje meer animo losmaakt". Daarnaast zijn er ook andere suggesties binnen gekomen, zoals het mee laten rijden van meisjes en het koppelen aan een echte wieler koers met „grote" wielrenners. Slechtste suggestie tot nog toe is die om maar te stoppen. Met ruim 15 ijverige organisatoren, goede medewerking van de poli tie en ruime publieke belang stelling kan de wielerronde, van oudsher hét hoogtepunt van de vakantiespelen, niet zomaar een roemloos einde beleven. Het wedstrijdverloop van gister avond stond in het teken van de broertjes Vermeer. Bij de 8 en De start van de wielerronde van Alkemade gisteravond. 9-jarigen nam Johnnie Vermeer na het startschot direct de lei ding en die stond hij niet meer af. Met meer dan een halve baan voorsprong denderde John tien ronden later weer over de finish. Casper Klomp werd tweede en derde 'Edwin Koster. De vierde en vijfde plaats werd ingenomen door Bram Nugteren en Vincent van der Hoorn. van die van de 8- en 9-jarigen. Opnieuw nam een Vermeer van af het startsein de kop en op nieuw moesten de tegenstanders met lede ogen toezien hoe hij uit het zicht verdween. Dit keer was het Rob, die met nog ruime re voorsprong dan zijn broer voor Hans Heyzelendoorn en Eric van der Meer eindigde, die resp. tweede en derde werden. Voor Rik van Diemen was een vierde en voor Kees Bakker een vijfde plaats weggelegd. Strijdlustigste renner gister avond was ongetwijfeld Dikkie van der Meer, want terwijl al 9 wielrennertjes zich voor de start bij de 8- en 9-jarigen opmaakten kwam hij bedeesd vragen of hij ook mee mocht doen. Dikkie sloeg bepaald geen gek figuur, maar voor de kusjes van ronde miss Anita van der Hoorn kwam hij nog niet in aanmer king. Die werden dit keer nog gebroederlijk door Rob en John Vermeer gedeeld. meester" over de daar hun Vi kantiespel vierende jeugd. En Rijndijks speeltuin De Rod Wip, waar de jeugd kastele bouwde, benoemde hij, in ht bijzijn van zijn echtgenote, d 12-jarige Hans Pijnacker „kasteelheer". Pakweg 300 jongens en meisje uit Hazerswoude-dorp zetten een halve dag tijd een hutter, dorp in elkaar met karrevracl, ten hout en 12 pakken spijkert Toen het grootste karwei wa verzet, kon burgemeester Te, Heuvelhof Tonny Loman d ambtsketting en de dorpssleuU overhandigen. Zo rond de 275 kinderen van d Rijndijk bouwden in speeltuii De Rode Wip kastelen bij d vleet. In de middaguren instal leerde Ten Heuvelhof met zijn vrouw het geheel, voordat Hans Pijnacker de ambtsketen kreeg omgehangen. De poppendokters in Hazers woude hadden het op de eerste dag van deze vakantiespeelweei voor de jeugd erg druk. Zo'» 200 poppenmoeders met hun „kroost" kwamen naar het con sultatiebureau. In peuterspeeIj zaal Het Wonderland, Rijndijk, kwam zo'n zelfde aan tal meisjes naar mevrouw Lau ra de Vries, die uit Winschotei was komen reizen om de pop pen aan een medische control te onderwerpen. Aanstaande vrijdag gaan hei huttendorp aan de Breitnerlaari en het kastelen dorp in De Rode Wip in vlammen op. Dit ah feestelijke afsluiting van de va kantieweek. NOORDWLIK In het Kok- kerbad in Noordwijk is gister avond de zwemavondvierdaag- se van start gegaan. Dit jaar hebben zich 140 deelnemers voor het zwemfestijn gemeld, 33 meer dan vorig jaar. De jongste zwemlustige is vijf jaar, de oudste 81 jaar. Elke deelnemers moet per avond tenminste 250 meter zwem men, voor de ouderen is de afstand twee maal zo groot. NOORDWIJK De Noord- wijkse Fotogroep „X 65" houdt vanaf 7 augustus tot en met 22 augustus een expositie in de Kapel aan de Hoofd straat in Noordwijk. Tijdens de eerste week van de foto-ex positie wordt tevens een ten toonstelling van gladiolen ge houden. De opening van de gladiolen show en de fototen toonstelling wordt verricht door mr. J. M. Binnike, burge meester van Noordwijk. De opening heeft plaats op zater dag 7 Bonnike, om 16.00 uur. WARMOND Ook dit jaar zal in Warmond de avonddrie- daagse worden gehouden op woensdag 11, donderdag 12 en vrijdag 13 augustus. De War- mondse sportverenigingen hebben een interessante route uitgezet die zal voeren over de landerijen van dhr. Menten, het Bos van Krantz, Zwanburg en Koudenhoorn. Er kan een keuze gemaakt worden tussen een route van 5 of 10 km. De Pomp aan de Dorpsstraat is het vertrekpunt waar men vanaf 19.00 uur aan de wande ling kan beginnen. De kostei) zijn 3.50 voor volwassenen en 2,50 voor kinderen. Kaar ten zijn bij verscheidene win kels in Warmond verkrijgbaar en op de eerste wandelavond bij het vertrekpunt. WASSENAAR - In Galerie „Ja" aan de Prinsenweg/Zan- derijlaan in Wassenaar wordt vanaf morgen tot en met 22 augustus een tentoonstelling gehouden van studenten van studenten fotoschool uit Den Haag en studenten van de Rietveldacademie in Amster dam. De Galerie is woensdag tot en met zondag geopend van 10.00 tot 17.00 uur en woensdagavond tevens van 20.00 tot 22.00 uur. Woensdag wordt de expositie om 20.30 uur geopend door fotograaf Simon Smit, fotojournalist van het Haagse dagblad Het Bin nenhof. WASSENAAR De Wasse- naarse Reddingsbrigade houdt zaterdag 14 augustus een „open dag" in en rond de strandpost aan de Wassenaar- se Slag en dat evenement heeft de toepasselijke naam van „Slag '76" gekregen. Het is de bedoeling zoveel moge lijk belangstellenden in con tact te brengen net de brigade. Het programma van „Slag '76" bestaat uit enkele onderdelen, 's Morgens half 11 begint in de buurt van de strandpost een „zandbouwwedstrijd" voor kinderen, waaraan gratis kan woden deelgenomen. Om 1 uur 's middags is de start van een strandloop, waarvoor kin deren 1,50 inschrijfgeld moe ten betalen en volwassenen 2,50. En verder is er in de strand post de gehele dag dat wil zeggen van 's morgens 10 uur tot 's middags 5 uur „open huis". Er zal een tentoonstel ling zijn ingericht over het werk van de W R B, er zullen demonstraties worden gehou den en men kan een kijkje nemen in het botenmateriaal van de brigade. LISSE Feike As ma geeft zaterdag 7 augustus in de Sint Agathakerk in Lisse een orgel concert. Het concert begint om 20.15 uur. Op het programma staan wei-ken van Langlais, Couperin, Mulet en van L. de Saint-Martin. LISSE De prijsuitreiking van de 20ste Tour de Lisse wordt vrijdag 13 augustus ge houden in 't Poelhuys in Lisse. De deelnemers en hun ouders worden dia's getoond van de wedstrijden. De avond begint om acht uur. Zwemavonduierdaagse in 't Kokkerbad in Noordwijkerhout. eniging De Bollenstreek houdt zondag 8 augustus een grote fietstocht over een afstand van 128 De tocht heet „Cor Rui- grok-fietstoertocht" naar de verleden jaar plotseling over leden voorzitter van de toeraf- deling. De roete voert de deelnemers langs Leimuiden, Ter Aar, Woerden, Haarzuilen, Maars- sen, Abcoude, Uithoorn, Bil- derdam en uiteraard Lisse. De organisatoren gaan uit van een gemiddelde snelheid van 25 km per uur. Men kan star ten van acht uur tot half ne gen vanuit het RTV-clubhuis aan de Spekkelaan. Inschrijf geld bedraagt vijf gulden. In lichtingen bij secretaris C. Wesseling, J. van Ruysdael- plein 121, tel. 02521—10445. LISSE De muziekvereniging Canita Tuba concerteert zater dag 14 augustus op het plein aan de Ooievaarsstraat in Lis se om half negen. De activiteit wordt gehouden door de re creatiecommissie van het ge meenschapscentrum De Poel. Bij slechte weersomstandighe den wordt het concert uitge steld tot zaterdag 21 augustus. VOORSCHOTEN De Haag se Rozenkoningin, die ook met de paardenmarkt Voorschoten bezocht, komt vrijdag weer naar de Voorstraat. Ditmaal om tijdens de weekmarkt ro zen en Haagse hopjes uit te delen. Zij zal worden ontvan gen door de marktcommissie. SASSENHEIM Gisteravond is op het ijsclubterrein het laatste grote evenement van dit seizoen t.w. het buurtvoet- baltournooi begonnen, waar voor weer veel animo bestond van de zijde van de jeugd. Voor poule I, die uit jongens van 7 t.m. 10 jaar bestaat ga ven zich 3 op, en voor poule II, jongens van 11 en 12 jaar 6 elftallen. Er was vrij veel belangstelling van de zijde van het publiek voor de wedstrij den die tot en met vrijdag avond avond zullen plaats hebben. SASSENHEIM - Voor het Go spelconcert gisteravond in de Geref. Kerk door de Continen tal Singers was goede opkomst vanuit Sassenheim en omge ving. De verwachtingen wer den niet teleurgesteld want de enthousiaste jongelui, Ameri kaanse studenten, bestaande uit een gemengd koor bestaan de uit 17 meisjes en 24 jongens en een orkest bestaande uit twee trompettisten, twee trom bonisten, twee hoornblazers, één dwarsfluitbespeler, een pianist, een drummer en drie gitaristen, hadden eer van hun werk, en het talrijk publiek genoot van deze wijze waarop vocaal en instrumentaal het Evangelie werd vertolkt De avond werd geopend door ds. D. v. Santen, één der plaatse lijke Gereformeerde predikan ten, die o.a. opmerkte dat na geweldig veel voorbereiding vooraf de jongelui kwamen om zingend te getuigen van hun geloof in de Heer, tot Zijn eer en zegen voor de aanwezi gen. P. Voskuilen onderscheiden ALPEN A/D RIJN/ZOETER- WOUDE Burgemeester J. J. Detmers heeft gistermorgen in het directiekantoor van Oost hoek en Zonen in Zoeterwoude, aan de heer P. Voskuilen, hoofd afdeling verkoop van dit bedrijf ter gelegenheid van zijn veertig jarig arbeidsjubileum de ereme daille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitge reikt In zijn toespraak tot de jubilaris die vergezeld was van zijn echt genote, wees burgemeester Det mers er op, dat de heer Voskui len als 13-jarige knaap destijds bij Oosthoek in Alphen in dienst trad. Plichtsgetrouw en werk lust hebben tot dit jubileum ge- Burgemeester Detmers speldt de jubilaris het koninklijk j goud op. leid aldus burgemeester Det mers, die de jubilaris vervolgens het koninklijk goud op de revèr bevestigde. De directeur van het bedrijf Ir. P. Kolk sprak woorden van dank voor de wijze waarop de heer Voskuilen steeds voor de belangen van de firma op de bres heeft gestaan alsmede voor de wijze waarop hij de klanten toch ook steeds tevreden wist te VJ stellen. Hij bood een geschenk: p, onder couvert aan alsmede de medaille plus oorkonde van de w Vereniging van Handelaren in q Beton materialen, terwijl me- vrouw Voskuilen een fraai| ei bloemstuk werd overhandigd. OEGSTGEEST Indien de raad met een desbetreffend voorstel van het college ak koord gaat, dan worden op kor te termijn 37 na-oorlogse wo ningen in de Celebes- en de Borneostraat voor een bedrag van ruim 1,3 miljoen gulden opgeknapt. De huurverhoging per woning gaat bijna 80 gul den per maand bedragen. De woningen worden beheerd door woningbouwvereniging „B ui- te nlust". De renovatie bestaat in hoofd zaak uit het aanbrengen van dakkapellen aan de voor- en achterzijde van de woningen; het aanbrengen van centrale verwarmingen; vernieuwen van electrische leidingen; verbeteren van de keuken; aanpassen van de douches; het aanleggen van nieuwe plafonds en het aan brengen van warmte-isolatie en vernieuwing van de raamkozij nen. De werkzaamheden wor den uitgevoerd door Van der Worm Woningbouw bv. De ver beteringen aan de woningen hebben plaats nadat overleg is gepleegd met bewoners en het ministerie van volkshuisvesting. De huurverhoging is op het huurniveau van 1 april 1975. De gemeente Oegstgeest heeft de mogelijkheid deze ver-| hoging nog aan te passen met de jaarlijkse huurverhoging, tot dat de renovatie is uitgevoerd.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4