Jan Wagenaar had spijt van
klappen voor Derbywinnaar
Sportuitslagen
Swinkels ook
kampioen trap
Seiger beste
Nederlander
LOTTO
Schuiten
winnaar in
Zwitserland
LEIDSE COUKAJN'i,
WASSENAAR - Jan Wagenaar,
de 39-jarige trainer-pikeur uit
Otterlo zegevierde gistermid
dag voor de vierde keer in zijn
leven in een Derby. Nadat hij
jaren geleden met het paard
Bento Kitty had gewonnen van
wijlen zijn vader en daarna
twee Derby's overheerste met
Diana R en Henri Buitenzorg,
was nu op Duindigt de beurt
aan het paardje van zijn moe
der, de driejarige merrie Onna
Pride. In de eindstrijd bleef
Wagenaar de eerste favoriet
van de twintig gestarte paar
den, de hengst Olafski Itenska
met Andries van der Blonk,
met gering verschil voor.
De Noorderling Klaas Woudstra
werd met Othello Hinda derde.
Deze derde plaats was de ver
rassing in de Derby. Woudstra
zelf was met zijn „derde geld"
allesbehalve tevreden. In de
laatste honderd meter was
Woudstra door Wagenaar ver
hinderd. Meteen nadat de paar
den de finish door waren spoed
de Woudstra zich naar het dra
verij-comité. Maar toen de pi
keur op de rechterstoel was
aangekomen was de uitslag al
officieel en bleef er voor Wage
naar niets anders over dan een
boete van vijftig gulden wegens
hinderen. Klaas Woudstra: „Wa
genaar viel met Orma Pride he
lemaal naar binnen en ik kon
geen kant meer op. Anders had
ik misschien wel gewonnen".
Druppel
Klaas Woudstra (midden) met Othello Hinda werd gehin
derd door Jan Wagenaar met Orma Pride. In de eindstrijd
viel Wagenaar wat tegen de Noordelijke combinatie aan.
Aan de binnenkant gaat Olafski Itenska op een tweede
plaats af.
De vijftig gulden boete voor
Wagenaar betekende een erg
lichte straf en was maar een
fractie van zijn in de Derby
gewonnen zeventig mille. Klaas
Woudstra maakte echter wel de
fout om voor eigen rechter te
spelen.
Woudstra was zo kwaad dat Wa
genaar hem hinderde, dat hij
over de finish met zijn sulky op
die van Wagenaar in reed. Wa
genaar liep daardoor een kapot
wiel op. Voor deze daad kreeg
Woudstra geen boete of straf,
omdat het draverij-comité het
niet had gezien! Wagenaar:
„Toen dat gebeurde moest ik r
even tot tien tellen en het hoofd
koel houden. Waarom was zo
iets nu nodig van Klaas Woud-1
stra? Ik kan me indenken dat
hij kwaad was. Ik viel wat naar j
binnen het laatste stuk, maar ik
deed het niet met opzet en hij i
had er echt weinig hinder van. j
Ik ben erg blij met de overwin
ning, voor de koers dacht ik I
zeker bij de eerste drie te ko-
men. Maar een Olafski Itenka
kloppen, dat had ik niet ver-
wacht".
Maar liefst twintig paarden gin- i
gen er in deze Derby van start
Al snel achter de vleugels van i
de startauto sprongen er vijf
paarden in de fout Dat waren:
Zwaar programma
Kees Verkerk
(Van onze sportredactie)
DEN HAAG Kees Verkerk
wacht een zwaar drafprogram
ma. Morgenavond komt het Wa-
teringse paard aan de start in
het kampioenschap van Neder
land. Op de Hilversumse baan
moet hij het over 2440 meter
opnemen tegen o.a. Jojo Buiten
zorg, Jonker Volann, Manza en
Monty Buitenzorg.
Donderdagmorgen vroeg ver
trekt Kees Verkerk met pikeuri
Gerard van Eykelenborg rich
ting Parijs, 's Middags moet dit
duo aantreden op de drafbaan
van Enghien waar het paard zal
starten in de 2950 koers om de
Grand Prix La Haye
WESTDUITSERS BESTE RUITERS
GEESTEREN De Westduitser Hartmuth Roder
heeft tijdens het internationaal concours hippique in Geesteren
de Grote Prijs van Twente gewonnen. De 32-jarige ruiter wasj
met „Dukat", evenals Wereldkampioene Janou Tissot doorge- j
drongen tot de barrage van de uit twee manches bestaande
wedstrijd.
Roder maakte slechts op de muur een fout Janou Tissot noteerde.!
in de barrage acht strafpunten. Dick Wiekei zorgde voor een
verrassing door met „Sultan" als derde te eindigen.
Wereldkampioen Hartwig Steenken, die met de paarden „Erle
Goya" en „Early Morning" naar Geesteren was gekomen, stelde
teleur. De Westduitser behaalde slechts in het jachtspringcon-
cours een tweede en derde plaats. Dat onderdeel van het CSI
werd gewonnen door Peter Sünkel met „Feuervogel" uit West-
Duitsland. Ulrich Meyerzubexen zegevierde in het Puissance-con
cours samen met Jürgen Emart. Beide ruiters bleven in de vierde
en beslissende barrage, waarbij de muur 2.05 meter hoog was,
foutloos. Herman Seiger uit Deuringen was gedurende het drie
daagse hippische evenement in de internationale rubrieken de
beste Nederlander.
KONINGSBOSCH, Eric
Swinkels, zilveren medaillewin
naar in Montreal op het onder
deel skeet van het kleiduiven-
schieten, is gisteren in Konings
bosch bij Roermond Nederlands
kampioen trap geworden.
Swinkels schoot in de moeilijk
ste van de twee vormen van
kleiduivenschieten 180 van de
200 duiven raak. Zeventien
meer dan zijn naaste concurrent
Jan van Heerde, die tot een
totaal van 163 kwam.
GIPPINGEN Roy Schuiten
heeft gisteren in Gippingen
(Zwi) een wegwedstrijd voor
professionals over 220 kilome
ter gewonnen in vijf uur, vier
minuten en vier seconden.
In de laatste ronde van 9,6 kilo
meter zette Schuiten met Jan
Raas de achtervolging in op de
Belg Paul Wellens, waarna
Schuiten kort voor de finish
weer demarreerde en tenslotte
als winnaar over de streep ging.
RIDDERKERK Co Hoogen-
doom uit Volendam heeft za
terdagmiddag de prof-wieler
ronde van Ridderkerk gewon
nen. Hij had een voorsprong
van 55 seconden op een achter
volgend drietal, van wie Harm
Ottenbros de sprint won.
Hoogendoom was met Otten
bros, Vlot en Nini den Hertog
na vijftien kilometer koers ont
snapt. Dit viertal nam een ronde
(1700 meter) voorsprong. Hoog
endoom demarreerde vijftien
kilometei; voor de finish en was
niet meer te achterhalen.
Zege Tabak
SANTPOORT - Tino Tabak
uit Egmond aan Zee heeft de
Ronde van Santpoort voor be
roepsrenners gewonnen. Tabak
had aan het einde van de 120
kilometer lange wedstrijd een
voorsprong van 20 seconden op
zijn Belgische ploeggenoot Her
man van Springel, die op zijn
beurt een groepje achtervolgers
nipt voorbleef.
De winnende cijfers in lotto 31 zijn: 6-10-13-20-27-33 en reservegetal:
i 41. Het aantal deelnemers bedroeg 580.343, die voor een inleg zorgden
van 2.456.117 gulden.
j Het prijzenbedrag is ƒ1.271.135. Eerste prijs (met jackpot) ƒ512.809,-
I tweede prijs: ƒ116.666,- derde prijs: ƒ174.998,- vierde prijs: ƒ233.331,-
I en vijfde prijs: 233.331,-.
DUITSE LOTTO
I De winnende getallen in de Duitse lotto zijn: 26-28-31-42-43-44 en
j reservegetal: 40. De winnende cijfers in het Duitse „Spiel 77": 9458103.
Supertrio
j Uitslag van de supertrio draverij te Duindigt: 1. NUMMER 7 (Nanouk),
j 2. NUMMER 6 (Nichol T) en 3. nummer 9 (Nolivyr Alketis). Uitbetaling
j ƒ76,50. Omzet: ƒ41.563.
Vol vertrouwen in de goede prestaties die zij hopen te leveren zijn
I zaterdagochtend vanaf de Vliegermolen de Nederlandse deelnemers
i aan de vijfde Olympische Spelen voor gehandicapten naar Toronto
i vertrokken. De Nederlandse ploeg telt achtenzestig deelnemers. De
verwachtingen zijn beslist hooggespannen. Men rekent erop twaalf
I gouden, vijftien zilveren en vijftien bronzen medailles te veroveren,
j alsmede enkele wereldrecords te verbeteren. Overigens Is de politiek
ook al tot deze wedstrijden doorgedrongen. Joegoslavië heeft inmid-
j dels laten weten van deelneming af te zien, gezien de aanwezigheid
I van Zuid-Afrika.
Orange Bowl (Siem van Leeu
wen), Odysner (Hendriks), Olaf
Pride (Manus Bouwhuis), Ottilia
S (Wim van Dalen) en Piet Smit
met Opulent Pride. Van deze
paarden was Opulent Pride
weer snel aan het front. In de
laatste rechte lijn had de pupil
van Duindigt-trainer Wim van
Dalen, Ottilia S, ook nog kans
om dicht bij de kop te komen.
Maar de fout in het begin had
de paarden te veel kracht ge
kost en ze konden op het mo
ment dat de andere gingen
sprinten, wegens gebrek aan
voldoende lucht niet meedoen.
Olafski Itenska is bijna het ge
hele parcours aan de leiding
geweest. Het verschil tussen de
ze hengst en Orma Pride op de
finish was gering. Voor Klaas
Woudstra die het laatste stukje
in de mangel werd genomen
was de derde plaats toch een
De Sulky en de krans van Orma Pride. Jan Wagenaar
en het paard genieten reeds van de verdiende rust.
Annie en Jan Wagenaar, het gelukkigste echtpaar van
Duindigt. Wagenaars moeder, eigenaar van het paard
Orma Pride, ontbrak op Duindigt. Ze is op vakantie.
De gehele familie Wagenaar
deelde even later in het NDR-
paviljoen in de feestvreugde.
Jan Wagenaars dochter, de zes
tienjarige Ivonnc, is de vaste
verzorgster van het paard en
kon haar tranen niet meer de
baas. Voor de merrie mocht ze
appels en peentjes in ontvangst
nemen.
Van de Stichting NDR kreeg
Wagenaar een horloge met inge
bouwde chronometer. Voorzitter
Piet van Binsbergen: „Jou be
hoef ik eigenlijk niet zo'n klokje
te geven. Zo'n grote vakman
weet precies wanneer hij moet
gaan rijden". De moeder van
Jan Wagenaar is ook de fokker
van het paard. Wagenaar zelf:
„Ik moest de merrie een paar
klapjes in de eindstrijd geven
om nog meer snelheid te ont
wikkelen. Dat had ik nog nooit
eerder gedaan en ergens spijt
me dat ook. Maar het ging om
zeventig mille. Morgen krijgt ze
weer een prima verzorging thuis
in Otterlo".
Het programma rond de Derby
had twee uitschieters. Speedy
Volita won zeer fraai de Leo
Englebertprijs. De merrie
maakte aan de start ditmaal
geen fout. Jan Wagenaar hielp
collega Gerard Gommans aan
de start een handje door aan de
halster met het paard mee te
lopen.
Monty Buitenzorg (Sjeng Hen-
drikx) sprong evenals Joke wel
aan de start en speelde geen rol
meer. Rober Wetemans zege
vierde met Hopeful Future S in
de Veefondsprijs. Het paard van
de Wassenaarse Stal Geran
bleef een neusje voor op Flying
Jinks met Toni Treanor. Met
deze overwinning toonde Wete
mans aan hoe goed de paarden
van trainer Joep Dekkers en
eigenaar Ger de Kroes in vorm
ARTHUR VAN RIJSWIJK
zijn.
215 52.4. 11 Shivnath Singh (India)
2.16.22,0. 12. Chang Sop Choe
(Nkor) 2.16.33.2, 13 Massimo Magna-
>hn Jones, Millard Hamp-
i. Steven Riddick) 38.33. 2. Oost-
ind (Manlred Koket. Jorg Pfei-
Benjamin Brown, Fred New-
nouso. Maxie Parks) 2.58.65. 2. Polen
(Ryszard Podlas. Jan Werner.
Kroniger) 42 59. 3. Sovjet-Unie (laija-
na Proretsjenko. Loedmila Maslakova.
Nadosida Besfamilnaja, Vera Anisimo-
va) 43.09, 4. Canada 43.17, 5. Austra
lië. 43.18 6 Jamaica 43 24. 7. Ver
enigde Staten 43.55, 8. Groot-Brittan-
nië 43 79.
4 x 400 METER ESTAFETTE:
Finale. 1. Oost-Duitsland (Doris Ma-
letzki. Brigitte Rohde, Ellen Streidt.
Christina Brehmer) 3.19.23 (ER, WR,
OR). 2. Verenigdo Staten (Debra Sa-
VLIEGGEWICHT
h (VS), zilver: Re-
renko (Sov) 3.51.45, 6. Bemdt Anders-
son (Zwe) 3.5245. 7. Douglas Parn-
heim (GB) 3.52.46, 8. Grzegorz Sled-
ziewski (Pol) 3.54.29. 9. Luber Stark
(Tsj) 3 55 98
K-2 1000 METER
Finale 1 Sovjet-Unio (Sergei Nagor-
iki) 3 29.01. 2.
PAPIERGEWICHT
Goud Hassan Isaiov
VEDERGEWICHT
Goud Angel Herrera (Cuba), zilver:
Richard Nowakowski (Odl). brons
inale: 1. John Walker (NwZ) 3.39.17.
Ivo van Damme (Bel) 3.39.27. 3.
in (Wdl) 3.39.33.
Schmid. Bernd Herrmann) 3.01.98, 4.
Canada 3.02.64. 5. Jamaica 3.02.84.
6. Trinidad en Tobage 3.03.46, 7.
Cuba 3.03.81. 8. Frankrijk 3.06.51.
HOOGSPRINGEN:
Finale: 1. Jacek Wszola (Pol) 2.25
meter (OR). 2. Greg Joy (Can) 2.23.
3. Dwight Stones (VS) 2.21, 4. Serge
Boedalov (SOV) 2.21. 5. Serge Sen-
koekov (Sov) 218. 6. Rodolfe Berga-
me (Ita) 218. 7. Rolf Beilschmidt
(Odl) 2.18. 8. Jasper Toning (Den)
2.18. 9. Terje Totlan (Noo) 2.18
DAMES:
KOGELSTOTEN:
Finale: 1. Ivanka Christova (Bui) 21.16
fer, Dieter Kurrat. Alexander Thleme)
38.66. 3. Sovjet-Unie (Alexander Aksi- <Ar9)
VLIEGGEWICHT
Goud Yu|i Takada (Jap), i
xander Ivanov (Sov). brons:
Sup (Z-Kor)
Jean-Luc Rouge (Fra) met
ippon.
Finale groep A: Uamura (Jap) wlnt
van Tsjosjisjvili (Sov).
Derde ronde groep B: Jorge Portelli
Paul
Eamonn Coghlan (ler) 3.39.51. 5.
Frank Clement (GB) 3 39.65. 6. Rick
Wohlhuter (VS) 3.40.64. 7. David
Moorcroft (GB) 3.40.94, 8. Graham
Crough (Aus) 3.41.80, 9. Janos Zemen
(Hon) 3.43.02.
4 x 100 METER ESTAFETTE
Finale: 1. Verenigde Staten (Herman
meter (OR). 2. Nadesjda Tsjitsjova
(Sov) 20.96. 3. Helena Fibingorova
(Tsj) 20 67. 4 Marianne Adam (Odl)
ippon). Keith Remtry (GB) wint van
Jeaki Tho (Z-Kor) met waza an.
FINALE GROEP B: Keith Remtry (GB)
wint van Jorge Portelli (Arg).
(Roe).
ZWAARWELTERGEWICHT
Goud: Jerzy Rybicki (Pol), z
HA LFZWAARGEWICHT
3.08.69. 2. Span
a Diaz
3 Oost-Duitsland (Pet
Bemd Duvigneau, Riidiger Helm,' Jur-
gen Lehnert) 31135. 4. Roomenië
3.11.35. 5 Polen 3.12.17. 6. Noorwe
gen 3.12.28. 7. Bulgarije 3.1294. 8.
Hongarije 3.14.67. 9. West-Duitsland
3.24.19.
Zovegin Oydov (Mon). brons: Gene
Davis (VSI.
LICHTGEWICHT
Goud: Pavel Panigin (Sov), zilver:
Lloyd Keaser (VS), brons: Yasaburo
Borislav Anamev (Bul) 4
WELTERGEWICHT
Goud Ijichira Date
sur Barzegar (Iran).
Dziedzic fVS'.
MIDDENGEWICHT
Eindstand: Goud: Haru
2.11.12,6. 4. Don Kardon (VS)
2.11.15.8. 5. Lasse Viren (Fin)
2.13.10.8. 6. Jerome Drayton (Can)
Ronate Stecher. Carla Boden
dortf, Barbel Eckert) 42.55 (OR). 2.
West-Ouitsland (Elvira Possekol. Inge
Heiten. Annegret Richter. Annogret
ZWAARGEWICHT
Goud Teolilo Stevenson (Cuba), zil
ver: Mircea Simon (Roe), brons: Cla
rence Hill (Ber), Johnny Tale (VS).
3.48.20. 2. Geza Csapp (Hon) 3.48.95.
3. Vasile Diba (Roe) 3.49.65. 4 Oreste
Perri (Its) 3.51.13. 5. Alexander Sjapa-
Ninogradov) 3.52.76, 2. Roe
monië (Gheorghe Damelov. Ghoorghe
Siminov) 3.54.28, 3. Hongarije (Tamas
Buday. Oszkar Frey) 3.55.66. 4. Polen
(Jerzy Opara. Andrzei Gronowicz)
3.59.56. S Oost-Ouitsland (Detlel Bo-
the. Hans-Jurgen Tode) 4.00.37. 6.
Tsjechoslowakije (Jlri Cvtrtecka. To-
mas Sach) 4.01.48, 7. Bulgarije (Ivan
SUPERZWAARGEWICHT
Goud: Soslan Andjev (Sov). i
joszef Balla (Hong). brons: La<
ker), 20. J. Winkeli
Susan GB (M.
257.1. 2 Oear
(Ba- Zoom) 3 L. F
BEKERPROGRAMMA
Orwo/HCAWThe Herons 8—1.
Hoofddorp—Luycks/ Giants 4—7.
Montreu/Neptunus—Sparta 3—6. OV-
VO—Hotam/Storks 4—1. Volewijcker-
s—Tertramln/Nicols 0—10 (7 innings).
Olag/ADO—Aktie '68 K 1—3. Ola/UV-
.V—Lottg./Schoten 1—11 (7 innings).
HVTih gers—Oortas/Quick 2—1.
EERSTE Klasse
A: PSV—Onze Gezellen 6—0. Ooster-
loo—Euro Stars 3-17 (7lnnings). On
ze Gezellen—PSV 6-3. Euro Star-
sOosterloo 6—2.8: Pirates—SCR.
TWEEDE KLASSE
A: Rooswijk—Laakkwartier 10—0 Ge-
VUC—TYBB O
ar—Bloemendaal 5-3.
B: ODIZ/Frogs—ABC 2—9. HCRI- Qi
WAmstolland 5—4.
C: Cuir 2000 Hilversum—Knickerboc
kers 7—0. Robur '58—HMS 7—5.
Black Lions—Geldrop 2—0.
D: Nutspaarbank/GoudaSchiedam
8—10. Holy—Comtech Nado V 7—1.
n 500 cc:
Cornwall (Zaandam) Kawasa
ki 47.41.7 min. (137.331 km 2. J.
Middelburg (Naaldwijk) Yamaha.
Snelste ronde (W. Zoet (Ophemert)
Yamaha 1.47,8 min. (141.122 km.).
GROTE PRIJS VAN FINLAND (2)
50 cc.: Julian van Zeebroek (Bel)
op Kreidler. de ell ronden (66.33 km.)
in 33.94.2 (gem. snelheid 118 km/u.)
2. Ulrich Gral (Zwi) Kreidler 33.50.9.
3. Eugemo Lazzarini (Ita) Kreidler
34.27.0. 4 Herbert Rittberger (Wdl)
Kreidler 34.44.9, 5. Hans Hommel
(Oos) Kreidler 35.14.4. 6. Theo Tim
mer (Ned) Kreidler 35.17.5. 7. Rolf
Blatter (Zwi) Kreidler 35.19.1, 8 Cees
in Dongen (Ned) Kreidler 35.53.8, 9.
HCC II 93. VOC 193 voor 7. VOC
wint met 102 runs.
EERSTE KLASSE
HC.C III—ACC. HCC III 82. ACC 83
voor 2. ACC wint met 7 wickets.
Quick (N)VOC II. Quick 124. VOC
86. Ouick wint met 38 runs.
ZONDAG
HOOFDKLASSE
HCC I—Horcules HCC 105. Hercules
100. HCC wint met 5 runs Quick
(HG)VOC Quick 107, VOC 108
Wmn 1.50 pl 1.10 1.30 1,50 kopp 4.70
trio 29,50.
Leo Englebertprijs 2100 m: 1 Speedy
t S (R. Wetemans) 2.22.2, 2
Flying Jinks, 3 Stormkoe.
7Q 3 70 kopp 650
r) 2.57.3 1.22.9. 2 Lud-
r 5. VOC
Rood en Wil—HBS. Rood
146 HBS 148 voor 8. HBS v
Totallsatoromzot 689.488.
2 wickets. UD—HCC II. UD 217 voor
9. HCC 170 voor 9. Draw.
EERSTE KLASSE
Quick (N)Krekels Quick 73. Krekels
74 voor 9. Krekels wint met 1
wicket. VRABloemendaal. VRA 98
voor 6. Bloemendaal 97. VRA wint
met 4 wickets. VOC II—ACC. VOC
140. ACC 205 voor 3. ACC wint met
Kuijs (Batavus), 6 M. Rehorsl (ind.).
7 J. van Herwerden (Amstel). 8 T.
Zijlstra (mil.). 9 H. van Kilsdonk
(Mustang). 10 E. van Gils (Mus
tang), 11 C. Schuurman (Soka). 12.
H. de Jong (Mustang). 13 W 't
Hoen (ind.), 14 J. Vries (Mustang).
15 M van Leeuwori (Bosscho Staal
bouw), 16 T. Huyberts (Van Zand-
voort). 17 J v d. Velde (Union). 18
J Feiken (Mustang). 19. A van
I (Zandvoorl). 23 25 F. van
Lachterop (Amstel). 26 J. van Ber-
kel (Bartok), 27 T. v.d. Berk (mil.).
28 M. v.d. Toom (ind 29 B. vd.
Putten (ind.). 30 M. v.d. Braak (Van
Zandvoort).
(Vlaardingen) 8. E. Brand (Dordrecht)
9. P. Bruinenberg (Zuid-Beijerland)
10. P. Balvers (Schiedam) 11. E Wit-
tekoek (Vlaardingen) 12. H. v.d. Berg
(Den Haag) 14. W. v.d. Burg (Maas
land) 16. J. v.d. Hoeven (Maasland).
BARENDRECHT
Uitslag en-amateurs: 1 Ger Mak
(Schiedam) 100 kilometer In 2.20.37
uur. 2 A de Groot (Gouda). 3 W.
Luppers (Purmerend) 4 S. Schuitema-
ker (Andijk). 5 H. Lunenburg (Loos
broek). 6 J. Hordijk (Westmaas). 7 R.
Borst (Zwaneburg), 8 C. van dor Mey-
don (Putlershoek). 9 H Botterhuis
(Sambeek). 10 G. St. Nicolaas (Dord
recht). 11 K. St. Nicolaas (Dordrecht).
12 J. Kottenis (Don Haag), 13 M.
Havik (Strijen). 14 G. de Wit f*Gra-
vendeel). 15 T. Griep (Spijkenisse). 16
W Schuurhuizen (Rotterdam), 17 P.
HOOFDKLASSE DAMES
Shut Copex DSS—Terrasvogels 6-3.
Tempo Team HHCShell 7-6. De
Pinguïns—Bloemendaal 7-6, BM-
Z/EDO—Kennemer Intersport OG
Kamstra
(Moerdijk), 1
i). 18 A
!0 K. de Wolff ('s-Gravendeell.
den). 2. T. Appeldoorn (Roosenc
3.^J. Thijs (Etton Leur).
Paardesport" I Wielrennen
Grot* prijs van Weet-Oultslsnd
1. James Hunt (Gbr) met McLaren 1
uur 41 min. 42.7. sec. (gem. snelheid
168.566 km/uur).
2. Jody Schockter (Zaf) met Tyrrell -
6. Rolt Stommelden (Wdl). met Marti
ni Brabhm- 1.44.13,0.
7. John Watson (lor) met Penske -
1.44.16.6.
8 torn Pryce (Gbr) met Shadow -
kampioenschap, ns ben van de zee-
ben wedstrijden Is:
1. Nikki Lsuda (Oos) 58 punten. 2.
James Hunt (Gbr) 44. 3. Jody Schock
ter (Zaf) 34. 4 Patrick Depailler (Fra)
26. 5. Clay Rogazzoni (Zwi) 16. 6.
Jochem Mass (Wdl) 14.
Dieter 8raun (Wdl) Mordibelh 48 15.3.
3. Tom Herron (GBr) Yamaha 48.16.1.
4 Charles Mortimer (GBr) Yamaha
48.18.7. 5. Bruno Knuebuhler (Zwi)
Yamaha 48.28,1. 6. Gerard Chou-
kroun (Zwi) Yamaha 48.28,9, 7. Jon
Ekerold (GBr) Yamaha 48.31.1. 8. Vic
tor Palermo (Spa) Yamaha 48.32.5. 9.
John Dodds (Aus) Yamaha 48 32.9.
10 Patrick Fernandez (Fra) 48.46.3.
Stand wereldkampioenschap: 1.
KOERSEN ALKMAAR
Drenteprl|s 2040 m: 1 Nita Careless
(W Stort) 2.58.1 1.27.3. 2 Noorlandia,
pl. 1,40 2,10 1.50 kopp 7.40
RIDDERKERK
Professionals
1 C. Hoogendoom (Volendam) 97
250 cc.: 1 Walter Villa (Ita). Harley 32.0C
Davidson de 19 ronden (114 57 km)
in 46 45.4 (gem. snelheid 147 km./u)
2. Takazumi Katayama (Jap) Yamaha
47.19.3. 3. Gianlranco Bonera (Ita)
Harley Davidson 47.29.3,
Utrechtprljs 1700 M: 1 Koek Buiten
zorg (A. Niemeyer) 2.24.4 1.24.9, 2
Lentebode, 3 Matchless
Wmn 13.40 pl 2.20 2,00 1.30 kopp
47.29,6. 5.
Tom Herron (ler) Yamaha 47.34.5, 6
Dieter Braun (Wdl) Yamaha 47 36.9.
7 John Dodds (Aus) Yamaha 48.07.2.
8. Palric Fernandez (Fra) Yamaha
48 20.9. 9. Jean-Franfois Valdo (Fra)
48 40,9.
Pier Paolo
(Ita)
Motorsport
Mordibidelli 46.27.8, (gen
140,2 km/u). 2. Gert Bender (Wdl)
Bender 47.21.3, 3 Henk van Kessel
(Ned) AGV Condor 47.22.3. 4. Jean-
Louis Guignabodent (Fra) Morbidelli
47.39,1. 5. Paolo Pileri (Ita) Morbidelli
47.45.5. 6. Stetan Dorllinger (Zwi)
Morbidelli 48.12,6, 7.. Anion Mang
(Wdl) Morbidelli 48.15,5. 9. Matti Kin-
Victoria (W. Slrooper) 2.55.2 1.25.4,
2 Kwita Norma. 3 Kristalpnse.
Wmn 5.40 pl 1.70 2.10 4.10 kopp 5.90
trio 327.70.
Gelderlandprljs (1e afd.) 2040 m: 1
Mesquita (D. Suykerbuyk) 2.55.0
1.25.8. 2 Natalie Hanover. 3 Nanda S.
Winn 4.90 pl 1.50 1,30 1.90 kopp 8,20
Zeelandprl|s 2040 m: 1 Karla Pluto
(M. van Leeuwen) 2.52.5 1 24.6. 2
Joris Hagheweyde. 3 Impereur
Wmn 4,20 pl 1.60 3.80 3,40 kopp 5.00
trio 283.10.
Umburgprljs 2040 m: 1 Grand Geste
(W. Duivonvoorden) 2.53.7 1.24.3. 2
Victorious II. 3 Karei Duke.
.PROD UKTIERACES' OP ZAND
VOORT
Sfanrinnlklasae boven 500 cc:
1. K. Cornwall (Zaandam) Kawaza-
ki 10 ronden (1 ronde is 4,3 km)
19.59.8 min., gem. snelheid 126.801
n Manen (Hilversum)
km 12. W.
Kawasaki. Snelste
wall 1.55,4 min. (gem. snelheid
131.642 krnplm.
Sportklasae tot 500 cc:
1. R. Moonen (Den Haag) Honda.
10 ronden 19.30,5 min. (129,975 km)
2. S. Lemstra (Zaandam). Snelste
Lemstra 1/55.3 (132,-).
da 10 ronden 18.31,5 (136.1
2- K. Cornwall (Zaandam) Kawasa
ki. Snelste ronde< Bouwmeester en
Cornwall 1.50 (138.306 km).
Standaardklasse tot 500 cc:
1. A. Bosch Cs-Heerenhoek) Suzu
ki. 10 ronden 20.13 min. (125.421
km). 2. F. Poeren (Veldhoven) Hon
da Snelste ronde: Bosch 1.59
(127.845 km).
Wegraceklasse 750 cc:
1. W. Zoet (Ophemert) Yamaha 12
ronden. 22.6,9 min. (134.544 km). 2.
J. Middelburg (Naaldwijk) Yama
ha. Snelste ronde: Zoet 1.50,3
(137.929 km).
Stand wereldkampioenschap: 1
Bianchi 90 punten. Ipileri 74. 3. Angel
Nieto (Spa) Bultaco 55. 4. Van Kessol
36. 5 Bonder 25. 10 Cees van Don
gen (Ned) Morbidelli 10.
500 cc.: 1 Pat Hennen (VSt) Suzuki
46.27 0 (gam snelhoid 156 8 km/u),
2. Teuvo Laensivuori (Fin) Suzuki
48.50,0, 3. Philippe Coulon (Zwi) Su-
:i 49 Of.
r. John h
(Wdl) Suzuki 49.17.8, 7. Jack Findloy
(Aus) Suzuki 49.40.5, 8. Christian
Estrosi (Fra) Suzuki 50.25 6. 9. Pekka
Nurmi (Fin) Yamaha 50.32.9, 10. Karl
Auer (Cos) Yamaha 50.56.2.
Stand wereldkampioenschap: 1 en
wereldkampioen Barry Sheene (GBr)
87 punten. 2. Laensivuori 42, 3. Hen
nen 36. 4. Luzzinolli 28. 5. I~
ZATERDAG
HOOFDKLASSE
Rood en Wit—HCC. Rood e
voor 8. HCC 183 vi
wickets. HCC IIVOC.
Wmn 3,20 pl 2,30 4,90 3,70 kopp 5,20
Frieslandpri|s 2380 m: 1 Oebele
Spencer (J. Weel) 3 33.9 1.29.9. Oeka
Beroona. 3 Nimrod Fez.
Wmn 6.30 pl 2.50 2.10 kopp 9.90.
Totallsatoromzot: 2SS.S81
KOERSEN DUINDIGT
Lente Hoo1dpri|a 2620 m: 1 Oble van
Elsone (J. Coolen) 3.44.00 1.26.2. 2
Netje Voorne. 3 Manus B.
Wmn 10,60 pl 2,80 1.50 2.60 kopp
21,60 Vlo 4.18,90.
Fernprija 1900 n
Weiss)
chal.
Wmn 6,90 pl 2.50 1.50 kopp 0,20.
Monty Buitenzorg 2120 m: 1 Mister
Bond (S. Hartman) 2.58.4 1.24.2, 2
Ormosa. 3 Koly B.
Winn 5.70 pl 2.30 1.80 2.80 kopp
10.80 trio 336,90.
Stel Lektochendamprijs 2600 m: 1
Nanouk (M. Vergay) 3.36 8 1.23.4.
2 Nichol T3 Nolivyr Alkestis.
Winn 3,40 pl 1.60 1.50 2.00 kopp 7.00
trio (Supertrio) 76,50 (Totaalomzet
Supertrio 41.563 00).
Derby Oprt|s 2500 m: 1 Orma Pride
(J. Wagenaar) 3.26.0 1.22.4, 2 Olafs-
kid Itenska. 3 Othello Hinda.
Winn 5,90 pl 1.80 1.40 6.20 kopp 4.70
trio 231.30.
Smit (Halfweg) op 2.25, 7. G.
Vianen (Kockengen). 8. H. Kui
per (Hoogerheide) op 2.50, 9. B.
Hordijk (Rotterdam), 10. P. van
Katwijk (Mill) op 3.15. 11. R.
Buckacki (België), 12. J. Krekels
(Sittard). 13. J Harings (Sibbe).
14 A. Huizebosch (Nijeveen). 15.
J. Aling (Bladel), 16. J de Cau-
wer (België), 17. B. Janbroers
(Zaandam). 18. J. Brinkman
(Rotterdam), 19. B Pronk (Sche-
veningen), 20. A Versluis (Amei-
de). 21. D. Allan (Australië), 22.
W. Prinsen (Hank), 23. G. Kam
per (Warmenhuizen). 24. C. van
Dongen (Hoeven). 25. F. Mintjes
(België). 26. M. Prinsen (Hank).
27. A. Kraan (Gouda), 28. C.
Berkouwer (Stolwijk). 29. A
Bakker (Soest), 30. R. Pijnen
(Hoogerheide).
Demy-race: 1. J. Breur (Achter
Joop Zijlaard). 2. R. Pijnen, 3.
G. Karstens, 4. Th. Smit, 5. G.
Vianen, 6. T. Tabak, 7. H. Otten
bros. 8. N. Been, 9 J. de Jong.
Liefhebbers/veteranen
1. K. Tolhoek (Yerseke), 40 km in
58.20, 2. B. Jansen (Bleiswijk), 3.
W Wielhouwer (Sommelsdijk). 4.
P Heyster (Etten-Leur). 5. S.
Koevermans (Vlaardingen), 6. J.
den Hartigh (Puttershoek), 7. B.
Kanselaar (CapeUe aan den Us-
sel), 8. H. Ket (Amsterdam). 9. W.
1. Jules Bruessing (Am-
W. Gomes (Amsterdam),
>rs (Purmerend).
1. Bram van de Stelt (Sil-
votde). 2. J Ribbers (Groenlo). 3 H.
Boom (Markelo).
Berllcum
Amoteur»: 1. Gerrie van Gorwen (Ol-
land)2. P. Kuys (Vlijmen). 3. Gevers
(Heesch).
Hapert
dingen) 40 kilometer in 1.05.14 uur,
2 R. Jenissen (Amsterdam). 3 R. Snij
ders (Halfweg). 4 R. van Uzendoom
(Tiel). 5 R. Meeldijk (Vlaardingen). 6
E. Brand (Dordrecht). 7 C. Buys (Am
sterdam). 8 A Goossen (Leiden), 9
R. Versluis (Utrecht). 10 P. Balvers
(Schiedam), 11 B. Bruinenberg (Zuid
Beyerland), 12 R Koppert (Poeldijk),
13 E. Wittekoek (Vlaardingen). 14 G.
Ammerlaan (Maasdijk). 15 J. Kuyven-
hoven (Leiden). 16 W. van Rijswijk
(Rijswijk), 17 G. van Tiem (Beneden
Leeuwen), 18 A. Jansen (Leiden), 19
(Eerdhoorn), 20 F. Dol-
1 Gijs Nederiol (Maarson).
De belangrijkste uitslagen v
lerdag gespeelde partijen voor nei
open nederlands schaakkampioer.-
"e Velp zijn:
in (Wdl)-Dekker (Ned) remi-
mgen) 2 Ger Mak (Schiedam) 5
Thomas (Engeland) 4. P. van L
won (Zoeterwoude) 5. F. v.d. E
(Monster) 6. J. Hordijk (Westmaaa) 7.
J. Zuijdweg (Rotterdam) 8. A do
Groot (Gouda) 9. T. Hoogervorst (Pij- Dieks (Ned)-Rukavina (Joe) afgebro-
nacker) 10. W. Uebrechts (Vlaardln- ken
gen) 11. D. Willegenburg (Loosbroek) Van der Hauw (Ned)-Nement (Ned)
•-—>13. K. 0-1
H. Ja- Verholt (Nod)-Ramaekers (Ned) remi-
Wockenfuss (Wdl)-Slisser (Ned) 1-0
•t Hart (Ned)-Helmond (Ned) 0-1
Roe (Ned-Carlier (Ned) 1-0
i Amstel) 15.
(Amsterdam) 16. W. Kroone (Gouda)
17. W. van Monfoort (Wilnis) 18. T.
Tjoelker (Hlllegom) 19. H. van Leeu
wen (Haarlem) 20. T. van Duuren
Stout (Hendrik Ido Ambacht).
11 W. Brouwers (Rotterdam). 13.
T. Zwanenburg (Zwijndrecht).
14. G. Geens (Haarlem), 15. A.
van der Ploeg (Kwadendamme),
16. H. Uittenbogaardt (Rotter
dam). 17. A. Keizerwaard (Nu-
mansdorp). 18. F. de Swart (Go-
rinchem), 19. ex eaquo: het pelo-
2. L. van Laere (Amsterdai..,,
G. van Putten (Haaften). 4. H.
Smit (Haarlem), 5. J. van der
Hoeven (Maasland). 6. B. Zoon
tjes (Tilburg), 7. R. Post (Amster
dam), 8. B. Visser (Amsterdam),
9. R. Hacken (Zaandam). 10 H.
de Vries (Haarlem). 11. A. Ste
vens (Lisse), 12. L. Kroeze (Alp
hen aan den Rijn), 13. J. Har-
tings (Culemborg). 14. F. Remts dam.
(Haarlem), 15. P. van Gessel
Junioren: 1. Jos de Bruin (Alphen)
2. J. de Bie (Haarlem) 3. A Kamsteeg
(Aalsmeer) 4. P. Koppert (Monster) 5.
F. Breeman (Amsterdam) 6. H. van
Rossum (Den Haag) 7. P. Roosenburg
(Rijswijk) 8. A de Jong (Abbenes) 9.
N. Messfng (Den Haag) 10. H. Wee
ning (Den Haag) 11 B. Nugteren
(Slikkerveer) 11 R. Emens (Den
Haag) 14. M. Huizinga (Gouda) 15. J.
Aartsen (Voorschoten) 18. T. Vrolijk
(Scheveningen).
Dames: 1. Koelie van Oosten-Hage
(Kloetinge) 3. T. v.d. Plaat (Gelóermal-
sen) 3. G. Knetemann (Huibergen) 5.
T Fopma (Huins) 8. I. Trompen (Den
Haag) 11. N. Streef (Nieuw Lekkor-
land) 13. N. van Vliet (Maasland) 17.
N. Wesdorp (Scheldam) 20. M. Bik
(Bergambacht).
SANTPOORT
Profs: 1. Tlno Tabak (Egmond) 2. H.
van Springel (België) 3. H. Ottenbros
(Hoogerheide) 4. J. Krekels (Sittard)
5. G. Knetemann (Huibergen) 6. J.
Aling (Bladel) 7. W. van Helvolrt (Til
burg) 8. R. Buckakl (Axel) 9. R van
Schil (België) 10. J. Schipper (Baarn)
14. A. Versluis (Ameide) 15. B. Hordijk
(Rotterdam) 24. J. Brinkman (Rotter-
ZEOGE
Amstours: 1. Andró Verstljlan (St.
Willebrord) 2. W. Jerromlasse (We-
meldinge) 3. Ad Verstijlen (St. Wille-
brordl 4. .P. Franken (Oosterhoutl 5. 20. Diaz 1 (+1).
Oen Brooder (Ned)-Tobben (Ned) 1-0
Battels (Nedt-Vogel (Ned) 1-0
De Visser (Ned)-Fritschy (Ned) remise
Stand na drie ronden: 1/69 Agur.
Anklaar. Wockentuss. Helmond.
Ree en Nomet 3 punlen 7/10. Ac-
kermann. Dekker. Den Broeder.
Battels 2 1/2 punt.
BIEL - Vl|ftlsnde ronde
Portisch (Hon)—Byrne (VS) atg.
Lombard (Zwi)—Tal (Sov) afg.
Anderssor (Zwej-Goelko (Sov) 1-0.
Sosonko (Ned)Rogofl (Vst) 1/2-
1/2.
Castro (Col)—Sanguinetti (Arg) 1/2-
1/2.
Liborson (Isr)Oiaz (Cub) afg.
Scorn (Hon)—Huebner (Wdi) afg.
Geiler (Sov)-Smejkal (Tsj) 1/2-1/2.
Smislov (Sov)—Malanovic (Joe) afg.
Pelrosjan (Sov)—Larsen (Don) afg.
De stand na vijftien ronden Is:
1 Larsen 10 (+1).
2 Smislov en Tal 8,5 (+1).
4. Huebner 8 (+2).
5 Byrne en Potrosian 8 f+1).
7 Portisch 7,5 (+2).
8. Andersson, Sme|kal en Sosonko
7,5 (+1).
11 Sanguinetti 7 (+2).
12. Csom 6.5 (+3).
13. Liborson 6.5 (+2).
14 Geiler 6.5 (+1).
15. Rogoff 6.5.
16. V
6 (+3).
I Castrol (+2>'
19. Lombard 3 (+2).