Nog geen zicht op maatregelen Steenstraat >1* II SPANNINGSCHERTS EN SCHOONHEID BIJ SARRASANI Schitterend Orgelconcert Èartelink ^Begrafenisonderneming akoopt de Koningskerk WETHOUDER VAN AKEN KEURT ACTIE AF Margreet Bel wint Voorhoutse ,,Stuif-es-in" EERSTE NEDERLAAG RIJNSBURGSE BOYS de koning téfef AIRCONDITIONING IERSCHEIDINGEN ■jj lijnzichtbrug fgesloten UTERDAG 31 JULI 1976 LEIDSE COURANT PAGINA 3 /AR*| (S) (S (S) e LEIDEN De Leidse begrafenisonderneming: Van 23.4 ^r Luit BV heeft de Nederlandse Hervormde Ko- ningskerk aan de Willem de Zwijgerlaan gekocht. ffM Het college van Kerkvoogden en Van der Luit UM hebben daarover dez^ week overeenstemming be- reikt. De Kerkvoogdijkamer van het Provinciaal College van Toezicht van de Hervormde Kerk heeft S) B. zich met de verkoop inmiddels akkoord verklaard. Zoals bekend besloot de Centrale Kerkeraad enige tijd geleden tot afstoting van de nogal excentrisch gelegen Koningskerk. Het leek de Hervormde ge meente verstandiger de Marekerk aan de Lange Mare te laten fungeren als wijkkerk voor de omgeving van de Willem de Zwijgerlaan. Na een grondige verbouwing zal de 15 jaar oude Koningskerk onderdak gaan geven aan de firma Van der Luit, die zijn pand aan de Haagweg de laatste tijd steeds onbereikbaarder heeft zien worden. Van der Luit kampt al geruime tijd met parkeerproblemen aan de Haagweg en onlangs kwam daar een nieuw probleem bij toen ter hoogte van zijn bedrijf nog een aantal stoplichten werden geplaatst. Het ligt in de bedoeling dat in de loop van het volgend jaar het hele bedrijf naar de Willem de Zwijgerlaan zal worden overgebracht, waar men niet alleen veel makkelijker bereikbaar is, maar waar bovendien een flinke parkeerruimte aanwezig is. Het wijkwerk van de gemeente Koningskerk zal, behoudens de bejaardensociëteit waarvoor in de om geving van de Koningskerk ruimte zal moeten worden gevonden, plaats hebben in het wijkgebouw „Rehobo- th" aan het Rapenburg. Er vindt nog overleg plaats op welke datum een en ander zal worden gereali seerd. Het ligt in de bedoeling de Koningskerk uiter lijk 31 december van dit jaar leeg op te leveren ten behoeve van de firma Van der Luit. De mede-gebrui kers (huurders) van het kerkgebouw of bij ruimten zijn inmiddels in kennis gesteld van het feit dat de ruimten binnenkort niet meer beschikbaar zullen zijn. De Koningskerk judant C. J. Visser van de Leidse recherche heeft gistermiddag jhanden van burgemeester A. Vis de gouden medaille in de t van Oranje-Nassau ontvangen. De heer Visser heeft na ruim laar bij het Leidse politiekorps te hebben gediend, functioneel tijdsontslag gekregen (zie foto boven). Uit handen van burge- J. van der Haar van Voorschoten ontving de heer P. 1 gisteren eveneens een medaille in de orde van Oranje ;au. De heer Kraayeveld heeft onlangs afscheid genomen als r van de Centrale Boekhouding in Voorschoten wegens het i van de pensioengerechtigde leeftijd (zie foto). Gymnastiek vereniging SJZ LE|?ER LEIDSTER voor onze keurgroepen op maandagavond. Inl.: Mevr. Elderhorst, Dr. Kort man nst raat 3, Zoeterwoude, tel. 01715- 1225. Van een onzer verslaggevers LEIDEN Er is nog geen zicht op een spoedige wijziging van de ver keerssituatie rond de Steenstraat. On danks de prikactie van de boze win keliers die gisteren in de ochtendspits de straat hermetisch afsloten zal er zeker voor half augustus nog niets veranderen. Het college van burge meester en wethouders heeft besloten te wachten met het treffen van maat regelen totdat de gemeenteraad zich over de kwestie heeft kunnen uitspre ken. Dat kan pas op 16 augustus als de raadsleden terug zijn van vakan tie. Een en ander valt op te maken uit de reactie van wethouder Van Aken (eco nomische zaken) die wij gisteren om commentaar op de actie van de Steen- straatwinkeliers vroegen. De wethou der zei er de voorkeur aan te geven op dit moment te handelen zoals be stuurlijk in de lijn van de verwachtin gen ligt. Dat betekent dat gevolg zal worden gegeven aan het verzoek van de raadsleden Meijer (PvdA) en Beijen (PPR) op 16 augustus over de proble men van de Steenstraat in de raad te spreken. Beide progressieve raadsle den hadden verzocht maatregelen uit te stellen in afwachting van de discus sies in de gemeenteraad. In hun inter- pellatieverzoek werden de maatrege len waartoe de verkeerscommissie had geadviseerd door de heren Meijer en Beijen scherp afgekeurd omdat deze ten koste zouden gaan van een vlotte doorstroming van het openbaar ver voer en van de verkeersveiligheid. Wethouder Van Aken keurde de actie van de winkeliers overigens af. Hij gaf te kennen zich bepaald hierdoor niet te willen laten leiden bij het al dan niet nemen van maatregelen. Van Aken wees erop dat welke beslissing er ook genomen zou worden er altijd wel groepen zullen blijven die ontevre den zijn. "Dat zie je aan een zaak als de afsluiting van de Breestraat waar de meningen nu al ver over uiteen lopen". De heer Van Aken zei ook niet te kunnen overzien in hoeverre het ad vies van de verkeerscommissie werke lijk uitvoerbaar is. Zoals bekend had deze er in navolging van de winkeliers voor gepleit de Steenstraat "stad-in" open te stellen voor alle verkeer en zowel bussen als auto's in de richting "stad-uit" de Nieuwe Beestenmarkt af te voeren. Mogelijkerwijs stuit dit in de toekomst nog op moeilijkheden als de vernieuwing van de Turfmarktbrug de eigenlijke boosdoener in de hele kwestie ter hand wordt genomen. Volgens de wethouder wordt hier met de nodige voortvarendheid aan ge werkt De heer Van Aken vond wel dat er in deze kwestie misschien wat te traag wordt gewerkt, maar hij wees er op dat het zomerreces van de gemeente raad hier ook de oorzaak van is. Voor het overige meende de wethouder dat de procedures die voor een zaak als deze gelden wel netjes moeten worden afgewerkt en dat kost nu eenmaal de nodige tijd. "Het is een klassieke weg en die laat zich niet zo makkelijk bekorten", aldus de heer Van Aken. De eerst verantwoordelijke wethouder Waal (verkeer) en diens plaatsvervan ger Verboom waren gisteren niet voor commentaar bereikbaar. Proces-verbaal De plaatsvervangend commissaris van politie de heer Cornelissen heeft intus sen aangekondigd dat bij een herha ling van een Steenstraatblokkade mo gelijk minder coulant zal worden op getreden dan gisteren het geval is geweest. De heer Cornelissen noemde de actie van de winkeliers ontoelaat baar en stelde dat het slechts een kwestie van taktiek was dat gisteren geen proces-verbaal was opgemaakt. "Je kunt natuurlijk niet zo tolerant blijven. Alleen, een proces-verbaal zonder meer is ook niet alles. Dan zal er toch ook een strafvervolging moe ten komen". Of er volgende week wanneer de winkeliers mogelijk op nieuw de Steenstraat zullen afsluiten al tot maatregelen wordt overgegaan kon hoofdinspecteur Cornelissen gis teren nog niet zeggen: "Dat hangt af van de ernst van de situatie op dat moment", zo stelde hij. Overigens vrezen de Steenstraatwin- keliers politie-ingrijpen geenszins. "Wij zijn zeker van plan volgende week opnieuw tot actie over te gaan wanneer er niets gebeurt", zo stelde woordvoerder Huyboom desgevraagd. Hij vindt dat wethouder Waal maar terug moet komen van vakantie om zijn toezeggingen na te komen. Een proces-verbaal of strafvervolging ne men de winkeliers op de koop toe. "Het gaat immers om onze broodwin ning", aldus de heer Huyboom. JONGE AKTIEVE BENZINEPOMP BEDIENDE VAN ULDEN AUTO'S B.V. Verdamstraat 6 Leiden Tel. 071-123041. jden Wanneer Bernard ■telink orgel speelt in de Ma- $erk, dan zou het er stampvol hebbers van orgelspel moe- f zitten. In de zomerorgelcon- erie hebben we zelden [ortdurend zo geboeid geluis- Deze organist, de vaste erfcpeler van de Sint Bavo in larlem, ooit winnaar van het prlijkse internationale Impro- fatie-concours in die stad, lelt ons gisteravond laten ho- h waarom hij wijd en zijd Ifaamd is. 1 groot belang voor een con- t zijn natuurlijk de gekozen frken, maar uiteindelijk hangt jt toch voornamelijk af van de pnier waarop ze uitgevoerd 'den. Bartelink heeft het in vingers om alles wat hij inpakt helder uiteen te zetten jnder daarbij afbreuk te doen i tempo of geladenheid, een leilijke opgaaf. Gelukkig left hij ook niet de neiging om „echt Hollandse" stijl de zwa- langzame delen nog eens ex- a aan te dikken, iets waarvoor tel organisten bezwijken. telink voerde ondermeer Gott in der Höh' sei uit. Dit schitterende werk, l^arin de linker- en rechter- bijna onafhankelijk van 'jkaar hun eigen melodie spe- p, werd in zeer beheerst hoog mpo naar het slotorgelpunt hoerd. Het gracieuze, rococo-stukje van Hëndel „Three pieces for a mu sical clock" vormde een verras sende tegenstelling met de ge passioneerde „Fantasie" in f kl. t. van de rijpe Mozart. Brahms aan te treffen op een program ma voor orgel, is wel grappig, maar nooit het meest geslaagde onderdeel. Het slotwerk, de „Etude de concert" van Anton van de Horst was imposant, ze ker niet in het minst door de virtuoze vertolking van Bernard Bartelink. Paula Koning eiden In de nacht van zon- 1 op maandag 2 augustus, ien 12.00 uur 's-nachts en 6 3 ochtends, wordt de Rijn- ihtbrug (tussen Morsweg en faagweg) afgesloten voor alle erkeer. Het verkeer wordt in i uren omgeleid via Morssin gel, Steenstraat, Kort Rapen- Noordeinde en Haagweg. e afsluiting van de brug houdt érband met onderhoudswerk- nheden aan het brugdek. VOORHOUT - De 9-jarige Ma- greet Bel heeft gistermiddag de „Stuif-es-in", die was georgani seerd door de Harmonie „Sint Cecilia", gewonnen. In bijna perfect Engels bracht de kleine Voorhoutse „Kisses for me" ten gehore. Er was voor deze „Stuif es in" enorm veel belangstelling. Niet minder dan vierentwintig „num mers" werden op de planken van het parochiehuis gezet. De tweede prijs was voor Anja en Leontine de Jong met hun liedje „Voor de groentewinkel" en voor „De Zonnestraaltjes" met hun modeshow. Met hun koste lijke act „De kleine man" won nen de 11-jarige Wil van den Nouland en de 12-jarige Jan van Velsen de derde prijs. „Tolfeest" van start Burgemeester N. P. Kremer van Bode graven heeft gister middag het „Tol feest" in Nieuwer- brug geopend. De komende dagen zijn er in Nieuwer- brug tal van aktivi- teiten per gelegen heid van het feit dat 325 jaar geleden deze deelgemeente van Bodegraven een eigen brug over de Oude Rijn kreeg. Vele bewoners zul len in Oudhollandse kledij gestoken de feesten bijwonen. BET0NGARAGES Div. afm. v.a. 1450.- BET0NTUIN- SCHUURTJES div. afm. v.a. 875.- BETON- SCHUTTINGEN 2 mtr. hoog, en geplaatst per strekkende mtr. 48,- Beneden de 10 mtr. 15% extra, exclusief 16% BTW ALLES GEPLAATST Vraagt vrijblijvend onze folder A. en B. BETONBOUW BARRIERWEG 239 EINDHOVEN Tel. ook 's avonds 04998-1200 040-43.08.71 - 43.46.43 IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Van onze sportredactie RIJNSBURG De eerste oefenwedstrijd van het nieuwe voetbal seizoen heeft Rijnsburgse Boys direct de eerste, verwachte ruime nederlaag opgeleverd. Crystal Palace, de Engelse derde divisie club liep na een 2—0 ruststand eenvoudig uit naar een 6—0 overwinning. Een nederlaag waaraan trainer Frans van de Zeeuw vanzelfspre kend geen al te grote consequenties verbond. „Dit was meer een wedstrijd voor het publiek, dan voor de spelers. Het wordt voor mij pas echt interessant als we tegen ploegen als RCL, Roodenburg en Lugdunum gaan oefenen". Rijnsburgse Boys, dat overigens ook FC Twente en Amsterdam nog als tegenstander zal ontmoeten, trad gisteravond aan met nieuwelingen Aad Hassing (voldoende), de minder sterk spelende doelman Ed Bos en ex-Utrechtenaar Wil Groenendijk. Cor Vreug- denhil, Jac den Heyer en Gert Ouwersloot ontbraken. Jlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllll""" Sportmiddag KPJ Aarlanderveen AARLANDERVEEN - De KPJ Aarlanderveen houdt morgen middag op de boerderij van de familie Kempen aan het Zuid einde een sportmiddag. Voor de dames is er een vijf kamp met als onderdelen: hoogspringen, verspringen, de hink-stap- sprong en honderd en vierhon derd meter hardlopen. De heren hebben een zevenkamp die be staat uit de onderdelen: hoog springen, verspringen, hinkstap- sprong, de honderd, vierhon derd en vijftienhonderd meter hardlopen. UITZÉNDBURËAU Telef. 071-131710 Korevaarstraat 33 Leiden iiöabu Professioneel doordacht en 'n plezierige prijs... VOORN en KONING airconditioning bv I Beneluxweg 2. Bodegraven. Tel. 01726-3960*. 1 Na 1 juni nieuw tel. nr.: 01726-19203* LEIDEN Op het terrein van de Groenoordhal aan de Willem de Zwijgerlaan beleef de na een periode van drie jaar gisteravond het beroem de Duitse Circus Sarrasani weer zijn première. Voor een volle maar nog net niet uit verkochte zaal (bijna 4000 mensen) vertoonden de arties ten uit alle boeken van de wereld op vakkundige wijze hun circuskunnen. Een goed samengesteld pro gramma deed elke circuslief hebber aan zijn trekken ko men. De adembenemende ca priolen in de nok van de cir custent, het elegante vakwerk met diverse dressures, staal tjes van lenigheid en behen digheid aangevuld met een flinke dosis humor was het gerecht dat het enthousiaste publiek gisteren van Sarassani kreeg voorgeschoteld. In aanwezigheid van loco-bur gemeester Van Aken en diens echtgenote en andere verte genwoordigers van de gemeen te Leiden genoten al die cir cusliefhebbers gisteren voor de pauze van de koddige kunsten van Jean Albert Hop pe met zijn getemde varken dat als beloning het geestrijke vocht van de zelfde naam te drinken krijgt. Naast een wal sende Friese hengst ook ge waagde acrobatiek in de nok van de tent door het Zwitserse duo The Linders. De kunsten die zij gekoppeld aan eikaars nek en hangend aan een voet daar zo hoog zonder vangnet wisten uit te voeren deden het publiek werkelijk de adem in houden. Een ovationeel applaus kreeg de Amerikaanse jongleur Rudi Schweizer. Een sympathieke jongeman met verrassend snelle kunstgrepen uit de ou derwetse komische doos. Na de pauze, waarin men voor twee kwartjes een kijkje kon nemen in de rijdende dieren tuin van Sarrasani werd het programma vervolgd met twee Nederlandse artiesten, Rita en Henk Luycx, met hun zes Rus sische hazewindhonden, zes leeuwen en twee poema 's, een werkelijk unieke combinatie van dressuur die zelden wordt vertoond. Net zo uniek is ei genlijk het optreden van een 2000 kilo wegend nijlpaard dat luistert naar de naam Hypopo- tamus en dat met al zijn log heid op het droge Groenoord- halterrein toch zijn uiterste best weet te doen net als de gracieuze paarden danspasjes uit te voeren. Het beest is nu 8 jaar oud en er is meer dan vijf jaar gewerkt om hem zover te krijgen. Komisch hoogtepunt krijgt zijn optre den als zijn logheid omslaat in behendigheid en hij de broek van de dompteur wil verscheu ren. Maar dat het best eigen lijk voor huisdier kan door gaan blijkt wel uit de wijze waarop hij zijn bazin een kus je weet te geven. Niet alleen oud, ook jong komt uitstekend bij Sarrasani aan zijn trekken. Er is een muzi kaal clownsnummer met een in een „Amerikaanse" beweeg bare stoel gezeten beroeps- grappenmaker voorzien van drie voeten en drie handen. Hetzelfde trio geeft trouwens ook voor volwassenen een ver makelijke parodie op twee verliefde vogeltjes ten beste. Daarbij zijn er natuurlijk weer serieuzere nummers zoals de unieke jongleurscapriolen op het gespannen koord, waarbij de eenvingerstand vooor ova ties zorgde. Bovendien een combinatie van humor en lenigheid op de trampoline van Ray Dondy (ook al eens bij Mies Bouwman te zien) niet te vergeten de olifanten en een magnifiek optreden van Cir- cus-Oskarwinnaar de Zwitser se clown Walter Galetti, het zijn stuk voor stuk allemaal staaltjes vakwerk die een be zoek aan Sarrasani zeker de moeite waard maken. Het cir cus blijft nog in Leiden tot en met zondagavond en er zijn dagelijks om 15.00 uur en 20.00 uur twee drie uur durende voorstellingen. ARJEN BROEKHUIZEN

Leidse Courant | 1976 | | pagina 3