Voor dertigste maal Rijnsburg's Bloemencorso door de Leidse regio Pem OO Muller in de finale SOUND SHOP ONDANKS BLOEMENSCHAARSTE Diamanten echtpaar zou best eens willen vliegen «^Austin Allegrc B«atiixstraat 4, Laidan, 071-123407 een optocht in historische kle dij. Om 19.00 uur begint die dag de wiellerronde voor de jeugd. Donderdag 5 augustus trekken om 10.00 uur de Rijns- burgse kinderen met vele bloe men uitgedost door Rijnsburg. - De hele dag worden spelen gehouden als ringsteken en boegsprietlopen. Vrijdagmid dag om 3 uur wordt een paar- denspringconcours gehouden. Zaterdag 7 augustus breekt voor de Rijnsburgse bloembol lenkwekers de grote dag aan. Omstreeks 13.00 uur vertrekt het "Rijnsburgs bloemencor so". De route van het corso is als volgt: Rijnburgerweg (13.00 uur), Oegstgeesterweg, Brou werstraat, Noordeinde, Van Saxenstraat, Evertsenstraat, Piet Heinstraat, De Ruyter- straat, Kanaalstraat, Katwij- kerweg, Langevaart, Sandt- laan, Herenweg, Kerkstraat, Vliet N.Z., Koestraatbrug, Graaf Florislaan, Oegstgees terweg en JRijnsburgerweg; Oegstgeest (13.55 uur); Rijns- burgerweg, Rhijnzichtweg, Leidse Buurt, Geverssstraat en Leidsestraatweg. Leiden (14.20 uur): Rijnsburgerweg, Stationsplein, Stationsweg, Steenstraat, Blauwpoortsbrug, Haarlemmerstraat, Pelikaan straat, Hooigracht, Hoge Woerd, Breestraat, Noord einde, Rembrandtstraat; van 16.00 uur tot 17.00 uur pauze bij de Doelenkazerne, daarna: Witte Singel, Zoeterwoudse Singel, Hoge Rijndijk, Leider- dorpse brug, Persant Snoep- weg, Van der Valk Bouman- weg, Tollenaersingel, Van Die pingenlaan, Laan van Ouder zorg, Van Poelgeestlaan, Van der Marckstraat, Lijnbaan. Per week hebben wij nog enkele uren voor het repareren van uw Dit gebeurt dan door 'n gedipt, vakman. Bel even en vraag naar de kosten! Versteegen Tel. 071-13015\_ Park „die Leythe" 15 Lelden Ook voor woninginr. Het gebeurt altijd div. interessante aanbiedingen uitgebreid repertoire Hollands populair groot assortiment accessoires eigen import USA-pop en country Onze 900 m2 showroom staat voor u open. Hoofdstraat 104-106' te Valkenburg (ZH). POOT BV VALKENBURG (ZH), Hoofdstraat 104-106. Tel. 01718-16947 LEIDEN (filiaal), Lammenschansweg 132. Tel. 071 - 766907 Mini - Austin - Triumph Princess - Morris. MG - Rover. >7(VRIJDAG 30 JULI 1976 LEIDSE COURANT PAGINA 5 Van een onzer verslaggevers LEIDEN/RUNSBURG "Het Rijnburgse bloemencorso wordt dit jaar vele malen mooier dan in voorgaande ja ren", verklaart de 61-jarige Joop Visser uit Leiden, die nu alweer voor de 25ste keer de ontwerpen voor de praalwa gens heeft gemaakt Ondanks het feit, dat er enige tiendui zenden guldens meer uitgege ven moeten worden voor de aanschaf van de bloemen voor onder meer de praalwagens, is Visser er steevast van over tuigd dat het corso ook op 7 augustus weer van een leien dakje zal gaan. Een groot deel van de bloemen is als gevolg van het prachtige zomerweer te vroeg uitge bloeid. Als aanstaande don derdag de wagens moeten worden versierd met ruim een half miljoen bloemen, zijn de prijzen van de bloemen door de schaarste aanzienlijk hoger dan gebruikelijk. Zoals de za ken er nu voor staan zal vei ling Flora uit Rijnsburg de extra kosten voor zijn reke ning nemen. Sprookjes Het Rijnsburgs bloemencorso staat dit jaar geheel in het teken van Neerlands sprook jesboek. Het motto "Sprook jesland in bloemenland" is af komstig van de Leidse Joop Visser. Hij begint al na de Drie Octoberfestiviteiten te werken aan de ontwerpen voor de praalwagens, die pas in het daaropvolgende jaar in augustus door de streek rij den. "Het is vooral de laatste weken keihard werken. De grootste beloning is dat tijdens het corso vele duizenden men sen langs de weg staan", zegt Joop Visser. Hij wordt voor zijn vele activiteiten betaald, maar dat vindt hij niet het belangrijkste. "Het is een van mijn grote hobby's. Ik laat mijn medewerkers niet toe dat zij de wagens ontwerpen. Dat doe ik veel liever zelf', ver klaart de Leidse reclameman, die woont aan de Hogewoerd. Joop Visser bouwt wagens ook zelf. In een werkplaats in Lei den wordt dezer dagen corso wagen "Klein Duimpje" rij klaar gemaakt Ongeveer acht mensen werken continu aan de wagens. "In het verleden gebeurde het nogal eens dat bloemn teveel domineerden, en dat het decor van de wagen in bloemen verdronk. Je moet proberen een juiste verhou ding te vinden tussen bloemen en decor. Daar hebben we nu speciaal op gelet", zegt Joop Visser die zelf voortkomt uit een bloembollenkwekersfami- lie. Half miljoen Aanstaande donderdag begin nen ongeveer 100 binders aan het "opmaken" van de praal wagens. In ongeveer twaalf uur tijd gaan een half miljoen bloemen door tweeho'nderd mensenhanden. De bloemen worden elk jaar weer inge kocht door Wim Zwaan uit Rijnsburg, die eveneens de in koop van bloemen verzorgt voor de corso's in Rotterdam, Den Haag, Katwijk en in het het buitenland. Joop Visser, heeft in ieder geval de kapstok van het corso weer gemaakt. Nu is het aan anderen om er werkelijk een bloemencorso van te maken. De praalwagens zijn vrijdag avond 6 augustus te bezichti gen in veiling Flora in Rijns- burg. Geïnteresseerden kun nen van 17.00 tot 23.00 in de veilinghal terecht. Na het cor so op zaterdag 7 augustus zijn de corsowagens te bezichtigen van zaterdagavond tot en met zondagavond op de Boulevard in Noordwijk aan Zee. Corso 1976 In 1947 ging het eerste bloe mencorso van start, toen nog georganiseerd door de plaatse lijke Rijnsburgse Oranje-ver eniging. Tegenwoordig is de organisatie gheel in handen van-Flora. Het dertigste bloe mencorso, dat sinds de oorlog wordt gehouden. Gedurende deze dertig jaren heeft de heer C. Leeuwenberg, corso-voor zitter, zich elk jaar ingespan nen voor de totstandkoming van het corso. Het bloemencorso in Rijns burg is dit jaar de afsluiting van een week vol met activitei ten. Maandag wordt een vis wedstrijd gehouden om 19.00 uur in het Oegstgeesterkanaal. Diezelfde avond is er een schaaktoernooi om 20.00 uur in de openbare school aan de Hofweide (vier dorpen toer nooi). Dinsdag wordt om 20.00 uur in de Immanuelkerk een groot zomerfeestconcert ge houden m.m.v. het Katwijk Christelijk Mannenkoor. Woensdag om 17.00 uur is er ^damesmode/ Nieuwe Rijn 33 Leiden Tel. 143283 VOOR KWALITEITSBROOD: BAKKER AHSMANN HOGE RIJNDIJK 118 - TEL 128939 KENNEDYLAAN 9 - TEL 763137 DIAMARTPLEIN 4 - TEL 764727 Al hot brood en banket voor Lelden kunnen wij niet maken Maar wel het lekkerste! ROOSEN OPTIEK SPECIALIST IN Contactlenzen Kort Galgewater 1, Leiden Tel. 071-120375 Postdieven in Meren wijk LEIDEN De Leidse Meren- wijk wordt de laatste paar we ken belaagd door postdieven. Uit de postbussen in de flats en maisonnettes verdwijnen regel matig poststukken. De daders scheuren op de brie ven op en en nemen de waarde volle inhoud mee. Op deze ma nier zijn reeds vele kascheques van de girodienst en banken verdwenen. De niet-waardevolle inhoud deponeren de dieven op straat Geen enkele postbus is door de daders geforceerd. Door de gleuf wordt op ingenieuze wijze de post uit de bus „gelepeld". De politie raadt de bewoners van de „Horsten" aan hun post- nl Brand richt nw oïvoor twee „^miljoen „schade aan VÏ GHl l, (ANP) Een grote {brand in een winkelcentrum in Veghel heeft gisteravond voor I ongeveer twee miljoen gulden schade aangericht. Jöe brand brak uit in een levens- ae^ middelenzaak en werd door om- linj wonenden ontdekt. Voordat de re^brandweer ter plaatse was, was l Ihet vuur al overgeslagen op drie alt]andere winkels: een hobbyshop, |een groentezaak en een verfwin- ndjkel. Met behulp van vier wagens aJen zestien spuiten en een water- jjJkanon kon men uiteindelijk de ■lir{vuurzee bedwingen. De oorzaak |van de brand is nog niet be- ikend. Hiernaar wordt door de rijkspolitie een onderzoek inge- EJsteld. Ree en Enklaar ^startten goed nd(VELP Hans Ree en Bert jEnklaar hebben donderdag in de eerste ronde van het „open {Schaakkampioenschap van Ne derland" in Velp gewonnen. En- klaar versloeg met zwart Mon- dria en Ree had aan een kleine fout van Corrie Vreeken, de enige vrouwelijke deelnemer in de hoofdgroep, voldoende om de partij naar winst te voeren. jkd ite|In de hoofdgroep van het Kem- chfbouwschaaktoernooi zijn een md aantal Haagse schakers goed uit ide startblokken gekomen. Agua' vist de Belg Demoulin ie ver daan, terwijl Helfrich het punt indeelde met Van de Bos uit Delft, de reservegroep kwam Frai- Pajkin niet verder dan een half punt tegen Glabbeek uit St. Oe- derode en Kraanen verloor hier van Douven uit Sittard. De jeug dige Peter Gelpke versloeg in de ftweede zitting de Zaandammer Breedveld. Aardverschuiving Vijf Joego slavische mijnwerkers zijn giste ren levend begraven toen zich in een mijn in de buurt Velenje een aardverschuiving a,jvoordeed. Reddingsploegen heb ben een van de mannen kunnen redden. Het dode lichaam van een andere is geborgen. De drie anderen worden nog vermist en gevreesd wordt dat zij omgeko- KATW1JKS BADGASTENTOERNOOI KATWIJK Ook in zijn derde partij tijdens het badgastentoer- nooi van de Katwijkse Lawn Tennis Vereniging bleef favoriet Klaus Miiller aan de positieve kant van de score. De jonge Noordwijker Alfred Gelevert was niet opgewassen tegen het gedegen spel van zijn tegenstander die vooral een goede spreiding aan de dag legde. Bovendien maakte Alfred te veel onnodige fouten om de 6-2 6-2 nederlaag te kunnen voorkomen. Miiller plaatste zich met deze zege in de finale, die, als het weer geen roet in het eten gooit, zaterdag gespeeld wordt. iüen andere krachtmeting m het herenenkelspel B was die tussen Gerard Pasma en de Oud-Leide- naar Frans Engelenburg. Ge rard had in de eerste set aan vankelijk de beste kansen, maar vergooide deze met enkele dub bele fouten. Op 5-4 had hij twee setpoints waarvan hij er één zelf teniet deed via een dubbele fout Een volgende dubbele fout gaf Frans de mogelijkheid gelijk te maken en zelfs door te drukken: 7-5. In de volgende reeks zakte Gerard weg en verloor met 7-5 6-1. In C speelde Peter Wolterink zich als eerste in de eindstrijd, waar hij wel voor moest knok ken. Tegen Piet van Duyvenbo- de had hij de eerste set nodig om in zijn spel te komen, maar kwam vervolgens niet meer in al te groot gevaar: 3-6 6-1 6-4. Een uur later stond hij weer op de baan. Zijn tegenstander was nu de Drent Harrie Huberts, die hem de eerste set afhandig maakte. Vooral de rechtuit langs de lijn geslagen backhand van de Drent was een sterk wapen. In de volgende sets hield Peter hier rekening mee en ze gevierde met 4-6 6-4 6-3. Peters teamgenote in de compe titie Inge Siegenthaler bereikte de eindstrijd van de C-dames. Met strak spel bleef zij Wil Bou- huys net de baas: 64 7-5. Cora Bloot versloeg Marijke Brink in twee vlotte sets: 6-1 6-3. De lange lijst van het herenen kelspel D is tot de laatste vier gevorderd. Hiervoor kwalifi ceerden zich: C. van Weerlee, B. van Werven, D. Bamhoorn en H. van Daal. De langste krachtmeting van de dag kwam op naam van de ge en Joep Blanken. Maddie den Elzen en de heer Koemans wer den met 7-5 5-7 10-8 geklopt, hetgeen voor Jobien en Joep een finaleplaats betekende. NOORDWIJKERHOUT John Wielsma zorgde in de avondu ren voor een knallende verras sing. Dick Hylkema, tweede ge plaatste, maar na de nederlaag van de no. één als favoriet ge kenmerkt, maakte zelfs geen ga me tegen de zelfbewust opere rende Wielsma, die nota bene in D al uitgeschakeld was. Binnen drie kwartier was de wedstrijd ten einde: 60 60. Voor de rest was het een rustige dag óp het vooral 's avonds druk bezochte park van de Boekhorst, waar het toernooi ui terst voorspoedig wordt afge werkt Ursula Klinge kwam door haar 6-2 6-2 overwinning op Petra Wessels als eerste in de halve finale in D. Ook Ans Stigter, de enig overgebleven ge plaatste bereikte de volgende ronde. Annette Blommendaal werd met kleine marge geklopt: 6-4 7-5. In het herendubbel C vielen Hans en Leo van Tongeren op. Met twee korte sets verwezen zij het tweede geplaatste koppel Huub de Haas/Dolf Beelen naar de rijen der verliezers: 6-1 6-4. Henk van Galenstien en Ruud Stikkelbroek, beiden lid van de Boekhorst, brachten Eric Roo- derkerk en L. Arbman een 6-4 3-6 6-4 nederlaag toe. Ans Vink en Riet van Balen maakten hun plaatsing op het nippertje waar. Met 6-3 3-6 6-3 brachten zij Ria Zekveld en Riet Schoorl een moeizame neder laag toe en speelden zich bij de laatste vier. Joop Visser en twee van zijn medewerkers bezig met de bouw van de praalwagen "Klein Duimpje". Treinverkeer Leiden-Alphen gestremd LEIDEN/ALPHEN AAN DEN RIJN Het treinverkeer tussen Leiden en Alphen aan den Rijn is gisteravond van zeven uur tot kwart voor elf gestremd ge weest. Rond zeven uur gister avond kwam een machinist in. Alphen melden dat in de stroomafnemer van zijn trein een stuk draad van de bovenlei ding zat Vermoed werd dat er een defect aan de bovenleiding was. Een minitieus onderzoek langs de hele spoorbaar tussen Leiden en Alp wees echter uit dat er met de bovenleiding niets loos was, waarna om kwart voor elf het treinverkeer werd Uitbundig zomerfeest in "Dorrepaal" LEIDSCHENDAM De 74 geestelijk gehandicapten die dagelijks "Huize Dorrepaal" aan de Westvlietweg bezoeken hebben gisteren, begunstigd door schitterend zomerweer, hun eerste grote zomerfeest ge houden. In de ideaal daarvoor gelegen tuin naast "Huize Dor repaal" werden 's morgens al lerlei spelen georganiseerd die begeleid werden door de mu ziek van een draaiorgel. Er was een songfestival let je en de gas ten van het huis gaven zelf een judo-demonstratie. Afgewisseld door het nuttigen van drankjes en lekkere hapjes vierden de "cliënten" van Huize Dorrepaal een feest dat in volgende jaren zeker zal worden herhaald. Het begeleidingscentrum voor geestelijk gehandicapten van de 's-Gravenhaagse Vereniging Schroeder van der Kolk is pas sinds oktober in Huize Dorre paal gevestigd, de enige vesti ging buiten Den Haag. De acti viteiten van de vereniging be staan uit het exploiteren van dagverblijven, sociale werk plaatsen, begeleidingscentra, woonvoorzieningen en o.m. een psychiatrisch centrum. In Huize Dorrepaal zijn elke dag 74 per sonen met een gemiddelde leef tijd van 30 a 35 jaar, die niet het niveau hebben om aan het arbeidsproces deel te nemen van 9 tot 4 uur aanwezig. Ze worden met busjes gehaald en weer thuisgebracht. In het huis worden ze bezig gehouden met handenarbeid, sociale vorming en verschillende therapieën. "Er is een zo groot mogelijk aantal aktiviteiten", aldus de directrice mevrouw M. E. Wassenaar-On derwater, die bijgestaan wordt door 12 full-timemedewerkers, "om een zo gevarieerd mogelijk programma te maken, dat pro gramma moet voor hen een zin volle dagbesteding zijn". Hazerswoudenaar verongelukt in Frankrijk TOURS/HAZERSWOUDE De 56-jarige Roelof Velthuisen uit Hazerswoude is woensdag in Cel le Saint-Avant (Midden- Frankrijk) dodelijk veronge lukt. Hij werd bij het overste ken van de weg aangereden vorig iaar stond het bloemencorso In het teken van het _duizend-jarig bestaan van Rijnsburg. Kinderen in Oudhollandse kledij versierden de praalwagens. OUDE WETERING Drie augustus 1916 Drie augustus 1976. Op zich twee data die weinig betekenen, maar voor het Oude Weteringse echtpaar Han van der Meer (82) en Trees van der Meer-Schuttenhelm (83) betekent het het begin van hun huwelijk en de dag, dat ze hun diamanten huwelijksfeest hopen te vieren. Uiteraard wordt er aan deze bijzondere gebeurtenis de nodige aandacht besteed. De fraaie ereboog aan de deur van hun woninkje laat de "bui tenwereld" weten, wat er aan de Kerstraat in Oude Wëtering aan de hand is. Als het diamanten echtpaar zich voor hun huisje in de zon koestert, wordt het veel vuldig door de watersportre creanten, die Oude Wetering aandoen, gefeliciteerd. Voor het echtpaar zelf is het echtef de gewoonste zaak van de wereld; "Geen van beiden zijn we ook maar één dag van plan geweest om elkaar achter te laten en voorlopig willen we nog op deze voet doorgaan". Het is zelfs de liefste wens van het diamanten echtpaar om nog eens een vliegreis te maken. En kele jaren geleden zijn de heer en mevrouw Van der Meer voor het eerst op vakantie geweest en dat is hen zo goed bevallen, dat ze beiden een vliegreis best aan durven.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 5