Peter Knegjens „De grote klok" thriller op KRO-tv Olympische Nachtbraker slingert elke nacht een gave happening de ether in TELEVISIE VANAVON TELEVISIE ZATERDAG— RADIO VANAVOND wsMsmi RADIO ZATERDAG TERUGBLIK PAGINA 2 LEIDSE COURANT VRIJDAG 30 JULI £B-A „LIEVE JONGEN, MIJN TRAGIEK IS, DAT IK MIJN HELE LEVEN AL TWIJFEL" Kamer Drie in het Rechthuis een door knoflook en koppig* Bourgonje gelooide pleister plaats in het sompig laaglanc van Kortenhoef. Het bed i: duidelijk en met overtuiging beslapen. Zacht kwijlend ijs kastje aan het voeteneind mei de fourage voor de twaalfde Olympische Nacht: veel vier kant in de fles, doch rond op de tong. Ook wat gebruind vuurwater van de Schotse hooglanden, Black and White zoals ook het televisietoestel op de bijzettafel, dat trillende beelden van gehaaste voetgan- Bij het raam, achter een tafel met kranten, naslagwerken en twee flessen wijn, die invallen als boekensteun maakt Peter Knegjens zijn huiswerk: knip sels bijeensprokkelen, via hal ve brilleglazen de oogst taxe ren der dagbladklerken, die elk spastisch etmaal in Mont real turven. Zojuist heeft Knegjens droeve hangsnor, hemd uit de broek, blote voeten in sanda len met gepast wantrouwen gelezen hoe criticus Van Bue- ren hem die morgen in de Volkskrant heeft getypeerd. De rondborstige gast-preker in Kees Buurmans .„Olympische ether-leergang rijst uit de ko lommen op als een oude knar, die te lang vergeten is en nu een feestelijke come-back maakt. „Bedoelt die man dat nou onaardig of niet?", vraagt Knegjens zich vruchteloos af, „dat weet je nooit bij zo'n azijnpisser. Wat moet ik nou bijvoorbeeld bakken van deze zin: „het fenomeen Knegjens bestaat eruit, dat hij uitslui tend gewapend is met Het Grote Clichéboek, maar alle afgekauwde clichés per onge luk of met opzet steeds op een ander moment gebruikt, dan het boek voorschrijft". Na het voorlezen verzinkt Knegjens spontaan in somber gepeins, dat een halve minuut aanhoudt. Dan zegt hij hoofd schuddend: „lieve jongen, mijn tragiek is, dat ik mijn hele leven al twijfel. Of ben ik daardoor nou juist een bof kont. Ook dat weet ik niet eens. Als je de mensen om je heen mag geloven brengt Knegjens een dik-in-orde- show. Moet ik dat geloven of niet? Volgens de lieden uit de teevee- en radiosfeer doe je het nooit slecht Die geven je gelijk een dikke voldoende en roepen achteraf, dat je bent i als een gieter. Meer routine Ik begrijp eerlijk gezegd ook niet al te best, waarom Kees Buurman mij heeft gevraagd voor die radioklus. Alsof er geen smak mensen op het thuisfront zitten, die meer rou tine hebben dan Knegjens. De laatste Spelen, die ik voor de radio verslagen heb waren die van Helsinki in 1952. Mind you. Dat is dus bijna een kart eeuw geleden. Daarvóór had ik ook al de Spelen van Lon den in acht en veertig gedaan. Dat waren de legendarische dagen van Fanny Blankers- Koen, de sjezende moeder der lage landen. Ik versloeg de 100 meter hordeloop voor dames en waarachtig ik krijg die zaak spits. Binnen vier tiende seconde finishten zes wijven en ik noem ze stuk voor stuk in de goeie volgorde. Om elf uur drie begint de Olympische Nachtbraker Peter Knegjens, als gastspreker door Kees Buurman ingehuurd voor zijn Canadese ether-leergang aan zijn privé marathon van drie uur. Als zaterdag de klus voltooid is zal Knegjens 42 uur radio gevuld hebben. Achteraf denk je dan: „was dat nou geluk of wijsheid?". Mischien was ik toevallig ge disponeerd. Was mijn haar niet te lang en had ik net niet te veel gezopen en net niet te weinig gegeten. Zoiets. Op zo'n moment begint toch weer die twijfel aan je te vre ten. Een jongen als Willem Ruys, die de drie uur vóór me pakt verslaat al zes jaar sport voor de radio. Die kun je dus om een boodschap sturen. En wat zou meneer denken van Henk Terlingen? Is dat een formidabele luchtacrobaat of niet? Tsjonge, dat is klasse. De boy kent de geheimtaal van Hilversum als zijn broekzak en doet ook nog een beetje aan liplezen. Daarbij weet hij ver rot veel van muziek en heeft hij in zijn bagage een snijden de humor, waar niet tegen op te boksen valt Die man gaat iedereen te lijf op een manier, waar de honden geen brood van lusten. Twijfel En dan is er ook nog Peter Knegjens met zijn eeuwige twijfel. Die om drie uur in zijn hotelbed met het glas in de hand luistert naar Terlingen en denkt: „mijn God, wat moet ik beginnen tegen zo'n snie rend schaap met vijf poten? Ik weet in de verste verte niet, hoe ik 's nachts bij de vracht wagenchauffeurs, die dwan garbeiders van de weg ben overgekomen. Was ik gezellig, oubollig, maakte ik te platte grappen, was ik grof, smerig, luchtig, lichtig? Zoek het maar uit. Een jongen als Henk Lich- tenveldt heeft nog alle tijd en als hij zorgt, dat zijn keel ges meerd blijft kan hij nog vijf Olympische spelen mee draaien. Die man is de grote radio-ontdekking van deze Spelen, dat staat voor mij als een paal boven zijn water. Vergelijk zo'n man nou eens met Theo Koomen. Die stikt ook bijkans in zijn enthousias me, maar dat is geen eerlijke opwinding. Koomen is in de ether een profiteur, die onge vraagd beslag legt op je aan dacht en dingen zegt, die niet waar zijn. Gewoon een fouteri- ge man, die verliefd is op zijn eigen huig. Geen tijd Hoe ze over Knegjens denken is me niet bekend. Accoord, een stelletje practical jokers is een actie begonnen „houd Pe ter in de ether", maar dat doen ze meer voor hun eigen lol dan voor mij. Ik vind het prima. Het geeft trouwens niet, of ik het goed doe of slecht, want ik heb toch geen tijd meer over. Ik heb de over gangsjaren royaal achter de rug en ben inmiddels een dik ke eik geworden, die om een stormpje mag lachen. Ik doe mijn best, maak vlijtig mijn huiswerk, maar ik hoef niet meer zo nodig gevulcaniseerd aan een stoel te kleven. Ik houd wel zo veel mogelijk rekening met het moyenne, de gemiddelde luisteraar, de tien duizenden, die op de camping de slaap niet kunnen vatten op die verdomde stretcher en uit armoe naar Hilversum 3 luis teren. Die horen Knegjens aan een lid van de Nederlandse hockeyploeg vragen: „zeg steek je wel eens een stickie op?" en begrijpen er niks van. Die hockeyer trouwens ook niet Na een aangrijpende stilte riep hij) „nee hoor, ik rook alleen een pijp." Begrijp je? Toch maak ik 'zul ke grappen, want radio maken is voor mij geen strugle voor hihg life meer. Iedereen weet, dat ik volgaarne een stukje Engels of Frans door mijn tekst gooi. Dat doe ik dan uitsluitend voor mijn eigen ge noegen. Voor de televisie zei ik bijvoorbeeld: „Attention pour le signal du départ". En dat alleen, omdat ik het zo alle machtig mooi vind klinken. Of ik maak: „Wilt u zich s.v.p. naar de startholes begeven" of „één twee drie go". Dat zijn kreetjes, die helemaal bij Knegjens passen, maar Piet in Gorredijk heeft daar geen boodschap aan en denkt: „wat roept die goser nou weer?". En dan praat ik nog niet eens over een man als Nico Scheep maker, die een lezersbereik heeft van pakweg één miljoen Nederlanders. Als die op een gegeven moment trek in je krijgt, slacht ie je compleet af. Graadmeter Wat is trouwens een succesvol televisieprogramma? Zo'n kwis voor de Avro soms? „Ja", zeggen ze, want de kijkdicht heid is groot. Dat blijkt voor de heren in Hilversum de eni ge graadmeter te zijn, die be langrijk is. En dat, terwijl de kwis de verfoeilijkste uitvin ding aller tijden is. Het barst trouwens op de televisie van programma's die een hoge kijkdichtheid hebben, maar het aankijken niet waard zijn. Als ze mij zouden aanbieden: „Peter, je krijgt 100 gulden als je naar zo'n programma kijkt" zou ik zeggen: „houd ze maar". Terwijl ik toch een man ben, die elk dubbeltje van de straat opraapt. Monoloog Knegjens onderbreekt nu zijn monoloog om een toegesnelde heer in de gelegenheid te stel len een witz te vertellen, die wellicht ter blijde stoffering van Peter's verbale hoogstand kan worden toegevoegd. Zegt de heer, bij voorbaat snikkend van het lachen: „een paar Spe len terug komt er een Mara thonloper zó vroeg het stadion binnen, dat de terreinknechten nog geen tijd hadden gehad om de hordes van het vorige nummer weg te halen. Springt die man soepel over de hordes en finisht in een nieuwe Olym pische tijd. Zegt iemand naast me op de tribune: „Kunst, met zo'n lange aanloop". „Juist", zegt Knegjens, „het is een grap met een fraai sikje, maar als ik hem goed gecoif feerd de ether ingooi wordt er misschien in Pinjum om gela chen. Hij last een snelle pauze in om de brand te kunnen steken in een verse bolknak en vervolgt: „die 42 uur Olympische Spelen voor de radio vreten me wel op. Toen dat aanbod kwam als een bliksemschicht in een glas heldere hemel had ik er nog een kinderlijke voorstelling van. Ik dacht: „drie uurtjes zwakke schijven aan elkaar praten. Kwart over twee in het Rechthuis onder de wol, zeven uur 's morgens kwiek op het koude zeil, een douchje nemen en in gezwinde pas naar Am sterdam om mijn verdere za ken te regelen. Nou vergeet dat maar. Na drie uur radio ben ik volledig afge brand en ternauwernood nog in staat om in mijn hotelka mer naar de ijskast te lopen. Ik luister wel tot een uurtje of vier, vijf naar Terlingen, dit afhankelijk van de geplaatste consumpties en val tegen half zes in slaap. Live Maar toch hoor je me niet zeggen, dat het een rot klus is. Nee, lieve jongen. Ik vind ra dio een te fascinerend medium om het af te vallen. Ik sta elke nacht weer verbijsterd te kij ken, hoe ze het spits krijgen. En allemaal live, live, live, al les rechtstreeks, rechtstreeks, rechtstreeks. Formidable. Komt een jongen als Bolhuis glashelder op de antenne, als of hij in de achterkamer staat en niet aan de overkant van de grote plas. „Ben je daar Bolhuis, hier is je vrouw". Zegt ie ook nog: „lieve", alsof hij naast dat mens in bed ligt Ik ben mesjokke van die am biance. Radio heeft een par fum, dat je over je water jaagt. Neem een goudhaan als Kees Buurman. Die jongen staat al vanaf het begin van de Spelen 12 uur per dag op zijn voetzolen. En maar rege len, licht op rood, licht op groen, „attentie" roepen in de koptelefoon en na afloop om vijf uur 's nachts ook nog even vergaderen met de jongens in Montreal. Entrecötje Ik merk op een gegeven mo ment, dat Buurman in geen dagen warm eten heeft gehad en ik bestel dus bij het Recht huis een entrecötje met wat ordentelijk sauswerk en die neem ik 's avonds in folie mee naar de studio. Jongen, ik heb nog nooit een sterveling zo blij een hap vreten zien wegwer ken als die avond door Kees gebeurde." Treurmuziek Het is inmiddels half elf ge worden. De radio naast zijn bed zendt treurmuziek uit na de afgang van het Nederlands Hockey-elftal. Op de televisie heeft de Duitser Breidenbach zojuist een sierlijke snoekduik op de sintelbaan gemaakt „Drama, drama, drama", jam mert de reporter. Knegjens on derdrukt met kracht een spon tane braakneiging en roept: „wat nou drama, wat nou af gang?. Alsof het niet ongeloo flijk is, dat onze hockeyers bij de laatste vier zitten. Neder land is een muggenpoep op het behang en als één van onze hockeyers per ongeluk te ha^d slaat moet ie gelijk voor zijn bal invoerrechten bij de Duitse douane betalen. Kom nou asjeblieft, mensen. Laten we het fijn houden en het niet erger maken dan het al is. De Olympische Spelen hebben zichzelf al lang overleefd en het enige, wat van ons radi overslaggevers verwacht wordt is een gepast woord bij de open groeve". Hij sprenkelt wat reukwater over zijn gezicht, trekt schone sokken aan en stapt in zijn bolide. Zijn huiswerk heeft hij naast zich op de voorbank ge legd. Gevreesd moet worden, dat de Olympische Nachtbraker er straks wéér een gave happe ning van maakt. Leo Thuring Foto's Milan Konvalink? NOS 17.30 Olympische Spelen 18.55 Journaal KRO 19.05 Twietie, tekenfilm 19.20 De wondere wereld onder water 19.45 The big Clock, speelfilm (1948) NOS 21.15 Olympische Spelen 21.35 Journaal 21.50 Olympische Spelen NEDERLAND II Teleac 18.30 Sociale verzekeringen NOS 18.45 Ti-Ta-Tovenaar 18.55 Journaal AVRO 19.05 Nationale Hitparade NOS 20.00 Journaal AVRO 20.25 De onzichtbare man 21.15 Donny en Marie Osmond 22.05 Televizier Magazine 22.45 Help een klant NOS 23.10 Journaal 17.55 Journaal 18.00 Nieuws uit Noordri|f Westfalen 18.05 Intermezzo 18.30 Café Hungaria 19.15 Hier und Heute i 19.45 Hit om kwart voor acht'' 20.00 Journaal 20.15 Onderzeeër Wayne heime missie, TV-film 21.30 Het zevende zintuig 21.35 Actualiteiten uit Bonn 22.00 Journaal 22.15 California Split, spt (1974) 24.00 Journaal 17.- Journaal 17.10 Olympische Spelen 18.55 Barbapapa 19.-- Journaal 19.30 Olympische Spelen 1.15 Journaal 17.30 Olympische Spelen fcN - 19.15 Wickie de Viking «Zijl 19.45 Journaal bstus 20.- Olympische Spelen [erlec begi De grote Klok" is de titel van de thriller, die de KRO-tv van avond uitzendt. Een uitgestelde huwelijksreis is eigenlijk het begin van alle ellende. George Stroud, werkzaam bij een groot krantenconcern en een genie in het opsporen van spoorloos ver dwenen personen, besluit na zeven jaar eindelijk eens een keertje met zijn vrouw op va kantie te gaan. Vlak voor zijn vertrek krijgt Stroud (Ray Mil- land) van zijn baas Janoth een nieuwe opdracht, die hij wei gert, wat hem op ontslag op staande voet komt te staan. Di- rekt daarna ontvangt George Stroud een telefoontje van Pau line, de ex-vriendin van zijn baas, met wie hij een borrel gaat drinken. Uit balorigheid besluit Stroud voor zijn baas, die bezeten is van klokken, een wat ongewone klok te kopen. Teruggekeerd in de flat van Pauline krijgen zij plotseling bezoek van Janoth. Stroud ver bergt zich en is oorgetuige van een daverende ruzie tussen Pauline en Janoth. Janoth kan zich plotseling niet meer beheersen en vermoordt Pauline met de door Stroud ge kochte klok. Janoth vlucht in paniek maar ziet tijdens zijn vlucht de schaduw van een man, die hij niet thuis kan bren gen. Om uit de misère te komen roept hij de hulp in van Stroud die nu de opdracht krijgt achter de identiteit te komen van de man in Pauline's flat, zodat Ja noth de schuld van de moord in andermans schoenen kan schui ven Stroud weet dat Janoth de moord heeft begaan. Een zaak die hij zal moeten bewijzen wil hij anderen van zijn on schuld kunnen overtuigen. Ned. 119.45 uur. Twietie Twietie is een ondeugend teken- Scène uit de KRO-thriller De grote klok" met Ray film-vogeltje, dat gek is op mal- Milland, Charles Laughton en George McCrezde. Ie fratsen. Ned. 119.05 uur. Onder water „Bloemen in de tuin van Posei don" zo luidt de titel van de onder de waterspiegel van de aflevering uit de serie „Wondere Middellandse Zee waar de aan- wereld onder water" die de dacht wordt gericht op de zee- KRO-tv vanavond uitzendt. De roos en de zee-anemoon, welke kijkers wordt een blik gegund laatste een doorsnee kan berei ken van maar liefst vijftig me ter. In deze aflevering krijgt in het bijzonder de purperroos de aandacht. Een plant die zich het meest op zijn gemak voelt in de branding en die met recht de mooiste in Poseidons tuin wordt genoemd. - Ned. 119.20 uur. Osmonds De AVRO-tv brengt vanavond de Osmondshow, die de titel „Donny en Marie" meekreeg. In het programma komen overi gens niet alleen Donny en Marie Osmond aan bod. Little Jimmy Osmond zingt het bekende „Tweedeleedee, tweedeleedom" en de speciale gast in dit pro gramma, en tevens ontdekker van de Osmonds, Andy Wil liams, zingt „Away, away come with me". Maar de meeste ruim te in het programma is toch ingeruimd voor Donny en Marie Osmond. Zij zingen onder meer: „Babyface", „I wanna take you higher" en een medley, getiteld: „I like country and I like rock 'n roll", die bestaat uit: Love letters in the sand, Down by the lazy river, Hounddog en Why can't we be friends. Samen met de Amerikaanse zanger Andy Williams kijken de Osmonds te rug naar de verschillende afle veringen van de „Andy Williams Show", waarin de leden van de familie Osmond aan de kijkers werden voorgesteld. Regisseur van deze Osmond-produktie is Art Fisher. Ned. H 21.15 uur NEDERLAND I NEDERLAND II NOS 15.30 Journaal VARA 15.32 Papermoon. TV-serie 15.57 De vele gezichten van India' 16.25 Roetsje TV-film 16.55 Klaartje Tip en Balthasar 17.- De film van Ome Willem DUITSLAND I 10.- Journaal 10.05 Olympische Spelen 12.05 Als de eerste mensen 12.20 Rondblik 12.50 Persoverzicht 13.- Journaal 15.10 Journaal 15.15 Programma met de nu 15.45 Weekend with Father, film (1951) 17.05 Olympische Spelen |l||| III I I 13.- Weekoverzicht 13.30 Voor Joegoslavische <j beiders 14.15 Voor Spaanse gastari 14.58 Journaal 15.-- Black Beauty 15.20 De Boefjes 15.35 Hallo Doe 16.- De knaap met de <M 1 vaders 17.- Journaal BELGIE NEDERLANDS 17.30 Olympische Spelen. i als HILVERSUM I KRO: 18.30 Nws. 18.41 Marktberichten i.s.m. KNBTB. 18.44 (S) Zomerstereo. 19.30 (S) Edwin, platen en swingen. 20.00 (S) In antwoord op uw schrijven verzoekplatenprogr. 22.00 Reisoogst. toeristisch magazine. 22.25 Overweging 22.30 Nws. 22.40 (S) Met het volle verstand. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II VPRO: 18 00 Nws. 18.11 Embaro NOS 19 30 (S) Europees Concertpodium: Promenade Concert 1976 - BBC Symp hony Orchestra met solisten: klassieke en moderne muziek. In de pauze: plm. 0 (H jr) o 20.20 VPRO: a. Nieuws, b. NOS- (1): kunstkultuur-kort. 21.45 I tuur (II). 22.30 Gamma van Bèta: nieuws uit de wereld i schap en technologie. 23 00 (S) N oog op morgen, met om 23.05 Alijke teitenoverzicht Radio - TV en omf m Even ontspannen voor het slapen, A 23.55-24 00 Nws. n a' a, m NOS 17.03 (S) Olympische Spel^e"f portages en overzichten, afgev enij met populaire grammofoonngelw (18.03-18.10 De vakaturebank. 22.^e^e l£ IB VARA. 7.00 Nws. 7.02 (S) ZO. 7.30 Nws. 7.41 Dingen van de dag. 7.53 (S) ZO. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. voor de huis vrouw 8.45 (S) ZO 10.30 Nws. 10.33 (S) De Coen Flink Show. 11.00 (S) Een. boeketje Tekst en Muziek. 11.30 (S) De Proeftuin. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Wegens vakantie gesloten. 14.30 (S) 90 jaar industriebond NW. 15.30 Nws. 15.33 (S) Twee uur Polen, klankbeeld. 17.30 Nws. 17.32Dingen van de dag. NOS: 7.02 Olympisch journaal. V] 7.20 (S) Happy sound. 7.55 EerljSj zegd. 8.03 (S) Pop-station. 10.d, Muziek bij de koffie. (11.03 Hoi kwartiertje 11.15 Strictly Country j 12.03 (S) Drie tussen de middag.tl(J] (S) Bij Barend. 16.03 (S) Zaterdaj 1 dag op single. NOS: 17.03 (S) d tt Spelen. t be l'IIUldzUHIl TROS: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Ontbiit-soos. Om 8.00 Nws. 8.11-8.30 Aktua en 9.35-9.40 Waterst. 10 00 Tien-om. 10.30 Aktua-sport 11. Nws. 11.30 Wegwezen. OVERHEIDS- VOORL 12.49 Vast en zeker. TROS: 13.00 Nws. 1311 Aktua 13.30 Voorzich tig breekbaar. 14.30 Met een knipoog AVRO: 7.00 Nws. 7.02 (S) Reveillefjd Nws. 9.02 (S) Zo oor je nog eensh. 9.20 (S) Nederlandse Gitaardag L 9 40 (S) 't Is historisch. 10.00 (S)L tendconcert. 11.45 Kortweg. 12.1r Operettemuziek. 13.15 (S) Op harp snaren. 13.40 (S) Kinderen makerpk^. ziek. 14 00 Nws. 14 02 Willem MaBntj berg. 15.11 (S) Zwitserse histortt n orgels. 1600 (S) Aspecten. 16.40-[jjgi Radiojournaal. so^ tc lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll[i Actueler kon het niet. Nauwe lijks had het journaal beweerd dat minister Van Agt niet van plan is af te treden in verband met de abortus-zaak, of zijn be sluit was een klein kwartier la ter al het twistpunt in Koos Postema's Nederlands elftal. Zoals te verwachten werd het een zeer geëmotioneerde discus sie, waarin de overige tien elf talleden zich behalve over de minister, ook over de liberale bonbonmaker heen stortten. Die verloor dan ook de controle over zijn snorpunten en kon on danks de hulp van Koos Poste- ma niet meer goed verwoorden, dat naar zijn mening de andere leden wat al te gemakkelijk aan de etische aspecten van deze kwestie voorbijgingen. Enkele andere gespreksdeelnemers le ken door de felle reacties van de voorstanders van legalisering van de abortus geintimideerd, en wekten de indruk een stand punt te geven, dat vooral geba seerd was op de angst om zich te moeten verdedigen tegen de bewogen uitvallen. En zo bleek weer eens, hoe de grootste schreeuwers een gesprek kun nen manipuleren en hoe men vaak door onverdraagzaamheid zijn gelijk probeert te halen in discussies. Het is, alsof je in een spiegel zit te kijken waarbij het bekijken van de ontwikkelingen in het gesprek fascinerend* dan de uitgesproken menirf In het vaste patroon van wekelijkse VARA-zomeraj den neemt ook het prograil „Film-blik" een opvalle plaats in. Niet alleen van\» de vertoonde filmfragmei die gisteravond duidelijk 4 de kinderen zelf en niet, t bij eerdere uitzendingen, hun voorouders waren gekcfcOl Het aardige van deze vakai m serie is de ongedwongen eiw lijk informatieve manier, vA op wordt gepraat speeld met film, al loopt pr^r-i tator Edwin Rutten zo nifeft dan zijn spontaniteit iets teov vallend te acteren. ts" De kijkjes achter het filmdfchl waarbij de aanwezige kindfcve: de uitgelegde technieken zel.jy praktijk mogen brengen, r soms onthullend. Gisteraijg i bijvoorbeeld werden door vt kinderen geluidseffecten h maakt bij een film van jhe Trom. Dat lukte wonderwelh. ter dan de meikers van de Jlit' het er hadden afgebracht, laa kens de erbarmelijke synehaeu satie schijnen die bij het ig vaardigen te hebben gedach dat het toevoegen van gejC kinderwerk is. Ze hebben gef en daarom ging het bij hentve mis. JANlfie iiiniiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiu'1!!* Dm

Leidse Courant | 1976 | | pagina 2