§M SESBi HSsSj---21 BfeiesatBagS liiOI^Psr7f Kermiskoers Nootdorp kon concurrentie aan FC DEN HAAG OEFENT TEGE SC LOKEREN VAN BOECKEL ZET OPMARS VOORT SMIT UITSTEKENDE WINNAAR PAGINA 10 LEIDSE COURANT/ .-jSsjg ■rjawra w,r? ^rsffraï-uasTa iS«r®jrt.us,Eï5.n sr.nrs,ï"i/,eM- 3: Phili) Svemsion (Usl) 13 94 (724). 5 T.io Ste.ner (Arg) 13 85 (719). 6 Johannes laht. (Fm) 13 66 (706). 15 Ell|0 Schutter (Ned) 11 74 (582) Stand na drie onderdelen (100 meter, ver springen, kogelstoten): 1 Guido Kratschmer (Wdl) 2S62 punten. 2 Bruce Jenner (VS) 2493. 3 Raimo Pihl (Zwe) 2461 4 EOerhard Strooi (Wdl) 2459. 5 Nikolai Avilov (Sov) 2451. 25 Ell|0 Schutte nnes Lahti (Fm) 2.00. (857), Raimo P (Zwe) 2.00(857). 10 Ryszard Skowronek (P 1 91 (799), Claus Marek (Wdl) 1.91 (799). 1 Eoerhard Strooi (Wdl) 1.88 (751) Tweede groep: 1 94 (80 (Odl) 1.91 (779), Leonid Lidvenko (Sov) (799). 13 Schutier (Ned) 1.80 (680) Colyear (GB) 14 32 100 METER HOROEN it (Fra) 13 95. 7 Sha Vllegge wicht WELTERGEWICHT Ramon Duvalon (Cub) Groepflnales: Kuramoto (Jap) verslaat Vial tie m de tweede ror (Fra) en Nevzorov (Sov) verslaap Lee (ZKo) (Sov) Leo Randolph (Vst) wint Flnalrf Nevzorov verslaat Kuramoto Leszek Blazynski (Pol) Eberhard Strooi (Wdl) 47,61 id Katus (Pol) 49.87 (810). 3 it) 50.07 (801), 6 EltjO Schutter (Pol) 47.91 (903). 63 45 WR. OR) 2. Christina Breh Ellen Streidt (Odl) S0.5S. (Fm) 50 56. 5 Rosalyn Bryant (VS) 50 65. a Salm (F enter (VS) 51 6T DISCUSWERPEN Finale: 1 Evelm Schlaak (Odl) 69 00 1 (OR). 2 Fama Melmk (Sov) 68 60. 3 I Vergova (Bul) 67 30. 4 Gabnelle Hmzi (Odl) 66 84 5 Sabine Engel (Odl) 65 f Argentina Mems (Roe) 65 38 7 Maria 6 rt (Cub) 63 86 8 Natalia Gorbatsieva Jeugd Brazilië niet opgewassen tegen routine van Rusland MONTREAL Het elftal van Rusland heeft de bronzen me daille In het Olympisch voet baltoernooi ge wonnen door een overwinning op Brazilië. In een wedstrijd, die totaal verregende, won routine het van de jeugd. Het Russische elftal, voor het grootste gedeel te bestaande uit In verschillen de Europacup-toernooien en ve le interlands doorgewinterde spelers, nam al snel de leiding. De 50.000 toeschouwers konden het maar matig waarderen dat Burjak de Jonge, maar technisch zeer vernuftige Brazilianen al In de vijfde minuut op achterstand zette. De hoofdzakelijk uit Canadezen bestaande toeschouwers veerden echter volledig op toen de Brazi liaanse doelman Carlos in de achttiende minuut met veel allure een strafschop van Kolotov stop te. Deze was aan de Oekraïeners toegekend nadat Onisjenko op bijzonder grove wijze onderuit was gehaald. De rust kwam met een voorsprong van 1-0 voor Rusland en dat was in die fase verdiend. Het was jammer voor de wedstrijd dat Nazarenko vrij wel onmiddellijk na de rust 2-0 liet aantekenen, want in de twee de helft kwamen de Brazilianen sterk terug. Vooral nadat Rose- miro in het veld was gekomen. Edinho groeide uit tot de ster van het veld. Hij passeerde a la Garrincha verschillende malen de Russische verdedigers, maar had weinig geluk. Vooral na een kwartier in de tweede helft. Na een machtige solo werd hij kei hard gevloerd in het strafschop gebied, maar de scheidsrechter legde de bal op de 16-meterlijn. Scheidsrechter Klein stuurde vlak voor het einde wel Trosjkin van Rusland van het veld toen deze verdediger de balvirtuoos Edinho op brute wijze onderuit schopte. Op dat moment was het veel te laat voor de Brazilianen om nog iets aan de score te doen. Dat was voor hen geduren de de gehele tweede helft vrijwel, onmogelijk, omdat de Sovjets de voorspron alleen maar wensten te verdedigen. Dat deden ze met alle middelen die voorhanden waren en ze waren zoals reeds gesteld ook bereid om aan de noodrem te trekken. Al dus veroverde Rusland het brons. Niet mooi maar wel effec tief. Zweden had sterkste zenuwen MONTREAL In een zenuw slopende finale tegen West- Dultsland heeft Zweden gister avond de i schermtitel voor heren op het wapen degen veroverd. De Zwe- i den wonnen uiteindelijk met 8—5, na een lange tijd gelijk opgaande strijd. De Zwitsers veroverden zeer ver rassend het brons door een over winning met de cijfers 93 op titelverdediger Hongarije. Rus land eindigde op de vijfde plaats door een zege met 9—2 op Roe menië. Montreal Dat de Japanse ju doka's te ver slaan zijn bleek glsteravon toen Vladimir Nevzo rov uit Rusland de Olympische titel in het wel- ter-gewicht won. Hij deede dat zeer overtuigend. Nevzorov had in vrijwel al zijn partijen voor de finale slechts korte tijd nodig om zijn tegenstanders te ver slaan. De Japanner Koji Kuramoto had aanmerkelijk meer moeite om de finale tegen Nevzorov te bereiken en ging uiteindelijk ook verdiend ten onder. Nevzorov was gewoon een klasse beter dan de Japanse politieman. Hij probeerde een viertal worpen, waar de Japanner bijna aan moest toegeven, maar hij kon zich steeds op het nip pertje redden. Dat kon hij niet meer toen de beslissing moest vallen door de mensen die het Japanner bleek te verslaan gevecht aandachtig hadden ge volgd en het voor het zeggerr hadden. Nevzorov, de wereld kampioen van '75, kreeg uite raard de titel. De Japanse vech tersbaas, die overtroefd was, njaar toch een compliment ver diende voor zijn moed en door zettingsvermogen, moest zich te vreden stellen met zilver. Sportwereld TILBURG Feyenoord heeft gisteravond een oefenwedstrijd in Tilburg tegen de eerste divi sieclub Willem II met 7—1 ge wonnen na een ruststand van 2—1. Verheyen schoot voor de Rotterdammers drie keer raak. NOOTDORP De twintigste Ronde van Nootdorp, is gister avond gewonnen door de 24-ja- rige Ron Smit uit Haarlem. Hij won de sprint van een groepje van dertien renners. Van de Haarlemse renner geen toeval streffer. Hij won als amateur al veertig keer en boekte in Noot dorp zijn zesde seizoenzege. De ronde van Nootdorp is nog de enige kermiskoers, waarvan de H. R. C. Hollandia de organi satie heeft (van onze sportredactie) DEN HAAG 8 Voor de drie rennen van zondagmiddag komt Truus van der Kraats in haar tweede ronde uit tegen Wim van der Meer voor het insiders rentipklassement Tru us van der Kraats heeft nu een totaal van 51 punten. FERNPRUS: Truus van der Kraats. Funchal, Pantokrator, Arequipa en outsider; Brunny Star. Wim van der Meer. Fun chal, Jessy Jinks, Pantekrator en outsider: Queens Birthday. LADY WIEPKEPRUS: Truu* van der Kraat: Dear Susan, Ha- rukaze, Magyar en outsider: Fie ry. Wim van der Meer: Haruka- ze, Fiery, Magyar en outsider: Artois. VEEFONDSPRUS: Truus van der Kraats: Hopeful Future S, Jet Flight, Charlie Brown en- outsider: Flying Jinks. Wim van der Meer: Hopeful Future S, Flying Jinks, Moon River en outsider: Gefion. Voor geen goud wil de 53 jaar oude vereniging deze mooie ron de kwijt. Voorzitter L. E. Ma- lieu: „Onze vereniging heeft op springen gestaan. We hebben de laatste jaren heel wat tegenslag gehad. Op het ogenblik ben ik met een erg jong bestuur druk aan het werk, om de Haagse wielrenvereniging Hollandia een goede plaats in onze sport te geven. Wij willen meer wedstrij den organiseren. Vroeger was Hollandia ook organisator in Waddinxveen, Leidschendam, een etappe van de avondzes- daagse en (tot 1967) van de Ron de van Zuid-Holland. Dat is ver leden tijd. We hebben het moei lijk gehad de afgelopen jaren. We konden nauwelijks ons hoofd nog boven water houden. „De samenwerking met andere verenigingen in Den Haag en daar buiten was slecht. Maar dat is geweest. Hollandia wil werken aan een grote come back. Op het ogenblik hebben we zestig renners, maar als we van de gemeente Leidschendam een trainingsbaan krijgen op het terrein van de ijsbaan, dan hebben we zo een paar honderd leden. Het volgend jaar willen wij bij Hollandia een elfsteden- koers organiseren over zo'n 170 kilometer. Ik hoop echter wel dat de Stichting Organisatie ■enten onze vereni- negeren. Wij willen jong bestuur samen- Voorzitter Malieu van Hollandia, een tevreden man bij de Ronde van Nootdorp. Van der Lucht, Tuyl en Bertou. Maar deze werden weer terug gehaald. De dertien man aan kop namen een ronde voor sprong op-het peloton. Met nog drie ronden voor de eindstreep probeerde eerst Gerrit Pronk los te komen en later Joop van Vliet Het lukte echter niet zodat de kopgroep in zijn geheel op de meet afging. Ron Smit was de snelste sprin ter in de tijd van 2.12.9 secon den. De Deen Jim Hansen eind igde met gering verschil op de tweede plaats. De uitslag: 1. Ron Smit (Haarlem), 2. Jim Hansen (Denemarken), 3. Henk van der Berg (Den Haag), 4. Marcel Reehorst (Den Haag), 5. Ger rit Pronk (Scheveningen). 6. Theo Hoogervorst (Pijnacker), 7. Gemt Kuit (Zwanenburg), 8. Piet Franken (Oosterhout) 9. Daan WUligenburg (Leusden) en 10. Nico Rinkel (Aals meer). ARTHUR VAN RIJSWIJK Wereldkampioen beet in zand MONTREAL - De grootste ver rassing In de derde ronde van het toer nooi vrije stijl worstelen was de uitschakeling van de wereld kampioen In het middengewicht, Adolf Seger. De Westduitser verloor met 14—4 van de Amerikaan John Peter son, die fel aanviel, maar tech nisch matig was. Overigens is Peterson ook geen kleine jon gen. Bij de Olympische Spelen 1972 in München veroverde hij zilver. Ook de tweede man in Europa ligt eruit. Peter Neumair (WDI) moest zijn meerder erken nen in de Zweed Frank Anders- son. Geen winnaa in lotto DEN HAAG De uitslaj lotto no. 30 is: Aantal de mers: 595.223. Bruto-i 2.517.572,-. Prijzenbei 1.299.705,05. Ie Prijs: Geen winnaar, vaj bedrag van de le prijs ga; deel naar de le prijs van zo 1 augustus a.s. Het overig deel wordt in gelijke delen deeld over de 2e t/m de 5e 2e Prijs: 3 winnaars, di( bruto 74.688,- ontvangen. 3e Prijs: 73 winnaars, di< bruto 3.888,- ontvangen. 4e Prijs: 5.062 Winnaars, di per kolom 67,- ontvangen 5e prijs: 8.096 Winnaars, di per kolom 42,- ontvangen Jackpot voor de lotto van dag 1 aug. a.s. 104.480,94. De groep van dertien renners, waar later winnaar Rorr Smit uit zal komen. Dat waren: Hoogervorst, Marcel burg^Met nojfzTn tejTjÏfde vijfenzeventig ronden (85 kilo meter) voor de boeg probeerde nog vijf renners bij deze dertien aansluiting te krijgen. Dat wa ren Blijleven, Van der Spiegel, (Van onze sportredactie) DEN HAAG FC Den Haag zet morgenavond zijn oefen- reeks voort met een internatio nale ontmoeting tegen de gere nommeerde Belgische hoofd-, klasser SC Lokeren. Het duel vindt plaats in het Zuiderpark en begint om 20.00 uur. Een primeur is het optreden van de Ted Easton Band. Het ligt in de bedoeling dat deze band bij el ke thuiswedstrijd voor de nodi ge sfeer gaat zorgen. Bovendien wordt voor de aanvang aan el ke bezoeker een fraai uitge voerd fotoboek (geheel gratis) aangeboden, waarin alles over FC Den Haag te lezen staat. De Belgische formatie van trai ner Ladislav Novak telt ver scheidene internationals. Als centrale verdediger fungeert de 26-jarige Robert Dalving. Op het middenveld is René Verheyen (24) de grootste vedette. Een van de kopstukken is de Poolse in ternational Wlodek Lubanski (29), die vaak met doelpunten de aandacht trekt. Roger Henrotay (27) overgenomen van Stand ard Luik is een nieuweling en komt eveneens op de lijst van internationals voor. Hij kwam Bob Hoogenboom in de plaats van de vertrok) Johan Devrindt (naar Win slag). Bij Lokeren spelen t> Nederlanders (ex-Ajax) n doelman Bob Hoogenboom en middenvelder Jan de Kon <26>- v J FC Den Haag brengt de bel de selectie op de been, maar zonder doelman Ton Thie voorstopper Simon van V Leo de Caluwé traint inmidi weer en lijkt te kunnen aail RVC moet gaan experimenteren (Van onze sportredactie) DEN HAAG De Haringreeks van Scheveningen staa' weekeinde weer centraal. Morgen komen de zaterdagvoetbi uit tegen het Vlaardingse Zwaluwen, dat tot de eerste klas doorgedrongen. Om 15.00 uur wordt begonnen aan de Houl weg. De zondagvoetballers van Scheveningen en RVC komei dag later in de piste, maar dan om 13.00 uur. RVC moet gezien de lange lijst van geschorste spelers - een gelegenheidsopstelling aantreden, o.a. met de nieuweling i van Toledo (ex-SVV). (Van onze sportredactie) VOORBURG - Huub van Boeckel heeft zijn opmars in het tennistoernooi van Leeuwenbergh in Voorburg voortgezet. De 16-jarige Hagenaar, die onlangs bij de Europese jeugdkampioenschappen al van zich deed spreken, plaatste zich gisteren voor de kwartfinales door Wim Pufkus te verslaan. Van Boeckel ontmoet nu de Amsterdam mer Martin Koek. Na Marian Laudin werd ook de geplaatste Nick Fleurij uit geschakeld. De Rijswijker verloor van Peter Vaarties. Belangrijkste Uitslagen: derde ronde: Hemmes - Boers 6-0, 60., Van Boeckel - Pufkus 4-6, 6-3, 6-4., Fok - Mentink 7-5, 6-2., Welschen - Adema van Scheltema 6-3, 6-4., Dries»en - Klippel 6-1, 7-5., Vaarties - Fleury 6-2, 6-3., Dames - 2e ronde: Vessies - Van Bremen 6-2, 61., Bielefeld - Hemmes 6-3, 64, 6-3., Zwaan - Hehenkamp 6-3, 60., Schothorst - Mesker 62, 7-5... in een vooruit gespeelde wedstrijd voor de eerste ronde van het internationale» Chateau d'Ax - tennistournooi in Deven ter hebben Louk Sanders en Rolf Tfcung met 62, 6-3 en 3-6 gewonnen van Garcia en Simmonds. De Amerikanen hadden in de voorronde een walk-over gehad. Voor de eerste ronde plaatsten zich de combi naties Ceasey - Mccormick, Wright - Eke, en Marik - Bregcha. Uitslagen: kwalificatie herendubbelspel: Wright - Eke (Australië) tegen Stone (Verenigde Sta ten) en Lemer (Israel) 63, 6-4. Marik - Bregcha (Tsjechoslowakije) tegen Edwards (Zuid-Afri- ka) en McCarthy (Australië) 7-5, 0-8, 12-10. Ceasey - Simmonds (Australië) tegen Homman en Mulder (Nederland) 6-3, 62. Garcia en Sim monds (Verenigde Staten) walk-over. Eerste ronde: Sanders -Thung (Nederland) te gen Garcia Simmonds 62,3-6,63. Zaterdag Honkbal: Olga ADO-Aktie '68 Kinheim (beker), Eskamp III, 14.30 uur, Gemako Wassenaar- Bloemendaal, Kerkehout 15.00 uur. Wielrennen: Revanches Mer- kenkampioenschap, Strand-, weg 14.00 uur. Voetbal: FC Den Haag-Loke ren, Zuiderpark, 20.00 uur. Tennis: Toernooi Leeuwen bergh, Lindelaan, 10.00 uur. Zondag Honkbal: VUC-TYBB, Het Kleine Loo, 14.00 uur. Cricket: HCC I-Hercules, Van Hoogenhoecklaan, 11.00 uur. Quick Hg.-VOC, Savorin Loh- manlaan 11.00 uur. HCC III- Hermes DVS, Van Hc hoecklaan, 11.00 uur. P aardes port: Derby draver) Duindigt, 13.30 uur. Tennis: Toernooi LeeuweP bergh, Lindelaan, 10.00 uur. Voetbal: FC Den Haag-Texa! DHB, Duinlaan 14.30 uur. Voetbal: VUC-Wilhelmus, H! Kleine Loo, 14.00 uur.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 10