Felle brand in kapel St.-Bavo Müller blijft winnen op Katwijkse badg Kinderspelen Hazerswoude „DE MAST" TEGEN DE VLAKTE LEIDSCHENDAM COLLEGE TEGEN ERFPACHT IN DUIVENVOORDE Damlaan in Olympische sfeer LEIDSE C OLIRANT DONDERDAG 29 JULI 11 HAZERSWOUDE Hazers woude staat van 2 tot en met 6 augustus in het kader van de vakantieactiviteiten voor de Jeugd. Zowel aan de Rijndijk, waar speeltuinvereniging De Rode Wip voor de organisatie tekent, als in het dorp, waar een commissie aan de touwtjes trekt, staat een uitgebreid pro gramma gepland. Het festijn aan de Rijndijk be gint op maandag 2 augustus. Tussen 10.00 en 12.00 uur en 14.00 en 16.00 uur kan de jeugd in de speeltuin De Rode Wip met hamer en ander zelf meege bracht materiaal kastelen bou wen. De poppendokter houdt zitting in de peuterspeelzaal Ons Wonderland. Op een terrein aan de Brietnerlaan in het dorp bou wen de kinderen van 6 tot en met 12 jaar een houten dorp. 9.00 uur begint het karwei. In het Groene Kruis-gebouw aan het Raadhuisplein geeft de pop pendokter 's ochtends consulten van de jonge poppenmoedertjes Op dinsdag 3 augustus tussen 9.00 en 12.00 uur aan de Da Costasingel: vissen en roeien. In de middaguren, tussen 14.00 en 16.00 uur: vossenjacht. Voor de kleintjes in de peuterspeelzaal: poppenkastvoorstelling en op treden van een goochelaar. In de gymnastiekzaal van de Johannes Postschool kunnen kinderen van vier jaar en ouder zich op het creatievë vlak uitle- Op woensdag 4 augustus aan de Rijndijk, tussen 9.00 en 12.00 uur: zwemfeest in De Dolfijn. Van 14.00 tot 16.00 uur start bij speeltuin De Rode Wip het le vend ganzenbordspel. Op de vaart langs de Burgemeester Warnaarkade worden er kano wedstrijden gehouden; de jong ste jeugd kan in het voormalige raadhuis naar >de poppenkast. In de middag: ganzenbordspel Een kindermarkt, van 10.00 tot 12.00 uur, op de Da Costasingel vormt een programma-onder deel van de „Rijndijkse spelen" op donderdag 5 augustus Fiets- spelletjes en een puzzeltocht worden daar 's middags georga niseerd op respectievelijk het mavo-schoolplein en in en om de speeltuin. De kinderen uit het dorp wacht op de zesde augustus een zwem wedstrijd in De Hazelaar. De kleintjes kunnen aan allerlei spelletjes meedoen. In de mid dag beoordelt een jury de bouw sels in het huttendorp, wordt er een puzzeltocht gehouden en gaat men jagen op „vossen". Op vrijdag 6 augustus, tussen 10.00 en 12.00 uur en 14.00 en 16.00 uur in de speeltuin De Rode Wip: spelletjeskermis en paard rijden door leden van manege De Hoge Waard. Na het stok- broodbakken in deze speeltuin, dat om 19.00 uur begint: om 20.30 uur ontsteken van het \Teugdevuur ter afsluiting van jeugdvakantieweek 1976. Op het terrein aan de Ferdinand Bol straat in het dorp is het ook al een spelletjesfestijn. In het hou ten dorp gaat men 'savonds al lereerst picknicken (zelf brood bakken!). Tot slot gaat het hut tendorp in de brand. (Van een onzer verslaggevers) NOORDWIJKERHOUT Een felle binnenbrand heeft gister middag om half twee aanzienlijke schade aangericht in de psychiatrische inrichting „Huize Clemens", een onderdeel van het Psychiatrisch Centrum St.-Bavo. De nok van de kapel waar de brand plaatsvond (gelegen aan de zeekant) is voor tweederde doorgebrand en de kap, waarvan het uiterste topje nu ont breekt, zal geheel vernieuwd moeten worden. De woordvoerder van de brandweer, de heer Beugelsdijk, schatte de kosten op ongeveer zestigduizend gulden, nog afge zien van de aangerichte waterschade. De blussingswerkzaamhe- den hebben twee uur in beslag genomen. De brandweerwagens, de nieuwe wagen van Noordwijkerhout, een te hulp geschoten ladderwagen uit Leiden en een auto van St.-Bavo arriveerden op tijd; volgens de heer Beugelsdijk zou er niets meer te redden zijn geweest als de blusauto tien minuten later was aangekomen. Veertig-jarig priesterfeest in MIJ Oude Wetering OUDE WETERING - Met plechtige hoogmis om 11 uur de parochie kerk van Jakol de Meerdere, zal Pater Van Zalm zondag het feit herdenk i dat hij 40 jaar geleden tot pri j ter werd gewijd. Pater Van Zalm, die Oude Weteringer geboorte is, heeft lange tijd de missie gewerkt. Enige I geleden vestigde hij zich in geboorteplaats. Jubileumseizoei DOSR wordt n rally ingeluid ROELOFARENDSVEEN Aanstaande zondag gaat het bileumseizoen van voetbalvj eniging DOSR van stkrt ni 1 een auto-rally. De deelnemt j aan de rally krijgen bij de sta j een routeboek uitgereikt, w; I in een aantal opdrachten aantal foto's staan vermeld. De route voert langs alle uil ken van de gemeente Alkem; en de totale afstand bedra ongeveer 40 kilometer. De d< nemers, 'die voor de route 2 de tijd krijgen, staan aan controleposten verrassingen wachten. De rally gaat om uur 's middags op het DO! parkeerterrein van start, m; vanaf 1.00 uur kan men al schrijven voor 7,50 per dt nemende auto. In Noordwijkerhout wordt hard ge werkt aan de sloop van het gebouw ,,De Par,d te lijf. De grond is eigendom van Mast", dat voor kort als onderkomen de firma Tetteroo uit Leidschendam. De- fungeerde voor de Noordwijkerhoutse ze Leidschendamse firma ontwikkelt mo- jeugd. Met zwaar geschut ging de firma menteel plannen om te komen tot de Van Roode de gevels van het kapitale bouw van woningen op de grond. NIEU eigenl boerii wangi me e ouder ren e vrouv de sc tjes waar Fictie getuij ties kaas' preze de ks Eén duidt kaas RINT Katwijk Ook in zijn tweede partij tijdens het Internationale Badgasten Tennis Toernooi is de eerste geplaatste Klaus Müller niet op moeilijk heden gestuit. Jan van der Lippen, tennistrainer bij Huis ter Duin, speel de goed, maar kon na een lange dag lesgeven geen tempo maken. Müller hoefde niet tot het uiter ste te gaan om met 6-1 6-3 te zegevieren. Op vol le toeren draaiend kun nen van hem nog grote prestaties verwacht wor den. In C speelden twee Zuidwoldc (Drenthe) afkomstige badgasten een opvallende rol. Hans Jorna zorgde voor en verrassing door de plaatselijke favoriet Piet Par levliet met 6-0 7-6 uit te schake len. Zijn dubbelpartner Harrie ïïuberts haalde een bijna nog grotere stunt #uit. Tegen Peter Meiss liep hij een 6-3 5-1 40-30 achterstand op, één matchpoint voor Meiss dus. Deze benutte hem echter niet en werd met 6-7 2-5 alsnog naar een nederlaag gespeeld. De volgende ronde was minder moeilijk; Berkhout werd met 6-3 7-6 geklopt. Samen rekende het Drentse duo in de kortst mogelijke tijd af met Her mans en Hermsen: 6-0 6-0. Peter Wolterink paste zich beter aan de weersomstandigheden, nl. een harde draaiende wind, aan dan Joost Roodenburg en versloeg zich niet op diens vast houdende 'spel: 6-4 6-4.Voor Roodenburg verliep de heren- dubbel beter. Met zijn partner Dem Graaff klopte hij moei zaam het duo Nico Binnendijk/- Piet Parlevliet: 6-3 4-6 6-1. De eerste krachtmeting bij de B-dames leverde een zege op voor Mirjam Mulder. De in C eerste geplaatste Inge Siegent- haler kwam te laat in haar spel: 6-1 7-6 voor Mirjam.Jobinde Blanken-Tieleman presteerde het om de tweede geplaatste Mia Smit te verslaan. Beide da mes legden een goede partij op het gravel met hard, strak spel, waarin tenslotte Jobinde na ver lies van de eerste set toch aan het langste eind trok: 3-6 6-4 6-3. De strijd tussen de clubgeonte Wil Bouhuis en Toos Parlevliet werd met 46 62 6-2 in het voordeel van de eerstgenoemde beslist. Noordwijkerhout Rob van Leeuwen logenstrafte de ver wachting van de wedstrijdcom- uiissic van het open toernooi van de Boekhorst door de favo riet Han de Jong na lange strijd in het gravel te doen bijten. Rob had een voorsprong van 7-5 5-2 opgebouwd en leek in staat te zijn de partij binnen niet al' te lange tijd af te rondenJVlaar dit pakte anders uit.Han kwam terug en dwong hem' met even eens 7-5 een beslissende reeks af. Hierin stond hij telkens e game voor, tot 5-5. Op d< en stand drukte Rob eindell 66111 door en schreef de match 7-5 5-7 7-5 op zijn naam. me; Lysette VAN Noort, in D Jaar gewipt, behaalde in C een knj pe overwinning op Els Dujl 6-2 6-3. In de volgende ron bleek Heidi Groeneveld een groot obstakel, zij het dat I verschil in games miniem 6-4 4-6 7-5. Annette Blomr daal bleef zowel in C als i aan de winnende hand. Nl Driessen en H. Visser wei| resoluut naar de rijen der y liezers verwezen. In D bereikten drie heren rej de kwartfinales. Jan Homai Wim Derks hadden hiervt twee sets nodig, Cees Mensi^ drie. Bij dames maakten Jeaa ff Haket en Wil Jansen er t langdurige vertoning van, tj| uiteindelijk met 6-7 7-5 7-5 in 11 voordeel van Jeanne werd ll slist. Carl Adam LEIDSCHENDAM Burgemeester en wethouders voelen niets voor uitgifte van grond in erfpacht in de wijk Duivenvoorde, voornamelijk omdat dan een uitzondering zou worden gemaakt met betrekking tot andere gronden in Leidschendam, maar ook omdat personen, die al een woning met eigen grond hebben, hierdoor in een voordeliger positie zouden komen te verkeren. De grootst mogelijke meerderheid van het college wil de gronden in Duivenvoorde in verkoop uitgeven. Dit is de conclusie in een 12 pagina's tellende "Nota over het ter beschikking stellen van bouwgrond door uitgifte in erf pacht of door verkoop" waarom door Progressieven Leidschen dam vorig jaar bij de behande ling van de begroting is ge vraagd. De voordeliger positie, waarin Leidschendammers, die reeds een woning hebben gekocht zul len komen te verkeren ten op zichte van voor wie voortaan het erfpachtstelsel zou gaan gel den, is vooral in Leidschendam van betekenis, aldus het collége, omdat de uitbreidingen prak tisch voorbij zijn en de wijk Duivenvoorde, die een geinte- greerd deel is van LeidsChen- dam-noord, in feite het sluitstuk Kunstenaars in spe is de titel van de tentoonstelling die van 5 t/m 22 augustus wordt gehou den in galerie „Ja" in het Sport- fondsenbad te Wassenaar. Er is werk te zien van studenten van de Fotoschool te Den Haag en van de Rietveldacademie te Am sterdam. Simon E. Smit, foto journalist van Het Binnenhof zal de tentoonstelling op woens dagavond 4 augustus openen. van de woningbouw betekent. B. en W. vragen zich af of het dan gewenst is daarvoor nog een wezenlijke ombuiging van het beleid ten aanzien van uit gifte van de grond te realiseren. Volgens de nota is het college verder bang dat het zich met het uitgeven van gronden in erf pacht in een nadeliger positie manoeuvreert ten opzichte van omliggende gemeenten waar men niet van erfpacht gebruik maakt. Zoetermeer en Voor schoten bijvoorbeeld hebben zich al eerder over de vraag 'erfpacht of verkoop' gebogen maar zij zijn niet op erfpacht overgestapt. De aantrekkelijk heid van het wonen in Leid schendam zou door de invoering van erfpacht wel 'ns nadelig kunnen worden beïnvloed. In de conclusie van de nota wordt gezegd dat het geven van voorkeur aan de erfpachtsvorm voornamelijk een politieke keu ze is. Het college komt daarmee tot eerdergenoemde conclusie, 'n Uitzondering zou het college willen maken voor gronden voor bijzondere doeleinden, bij voorbeeld in Amstelwijk voor de recreatie, horeca en dergelij ke waar erfpacht tot de moge lijkheden zou behoren. LEIDSCHENDAM De leden van de Leidschendamse winke liersvereniging „Damcentrum" gaan de komende weken door verschillende aktiviteiten de D ami aan en omgeving in de olympische sfeer brengen. Een etalagewedstrijd over posters van Olympische spelen is een van de onderdelen. Tien win naars krijgen een originele Olympische poster plus een I „Sport Reil Trimset". In samenwerking met de Leid- I schendamse Hengelsport Ver- eniging worden verder dinsdag- j avond 3 en woensdagavond 4 augustus resp. voor jongeren en voor personen boven de 14 jaar j hengelwedstrijden in de Vliet i gehouden. De winkeliersvererü- j ging heeft ondermeer een I „Damcentrum Bokaal" beschik- I baar gesteld voor de winnaar j van dit hengelfestijn. Naar aanleiding van het succes I met de prestatieloop die eind vorig jaar in Leidschendam is gehouden wordt vrijdag 6 au gustus op een parcours rond het Damplein weer zo'n loop gehou den. Niemand minder dan me vrouw Puck van Duinen-Brou wer, beter bekend als de olym pisch kampioene op diverse af standen Puck Brouwer zal in de Damstraat het startschot lQssen. Om kwart voor zeven 's avonds wordt gestart voor de 1-kilome terloop, 'n kwartier later voor de 31/2 kilometer en om half 8 voor de 10 kilometer. De Leid schendamse Showband '75 zal Onderhoudscom- missie woningbouwver eniging VOORHOUT Woningbouw vereniging Voorhout heeft on langs een onderhoudscommissie ingesteld. Deze commissie gaat zich hoofdzakelijk bezighouden met groot onderhoud van de medewerking verlenen. Om in de olympische sfeer te blijven wordt zaterdag 7 augustus 's morgens tussen 8 uur en half 10 op het Damplein gestart voor een fiets-oriëntatietocht naar de wijk Essesteijn. Mariahoeve, Wassenaar, Voorschoten en via het Dierenpark weer terug naar het punt van vertrek. Op het Damplein worden zater dag 7 augustus, in samenwerk ing met de sportschool Koen- ders, bovendien een aantal de monstraties gegeven van judo, teak wondo, karate en boksen. Horse Cooper verzorgt het com mentaar bij de demonstraties die op een grote sportmat wor den gegeven. Na de middag zal er op de sportmat ook een volksdansdemonstratie zijn. Ook hierbij verleent Showband '75 medewerking. „Damcen trum" heeft tenslotte nog tien duizend zonnekleppen aange kocht die tijdens de „Family Olympics", zoals de Leidschen damse spelen heten, asm de jeugd zullen worden uitgereikt. woningen, die de vereniging beheer heeft. Kleine ondPrhoudswerkzaamhe den en reparaties moeten den aangevraagd bij de boer C van Leeuwen, Pieter dg Hoogh straat 16. De nieuwe onder houdscommissie houdt eenmaal ip de twee maanden zitting. Le den kunnen dan hun wensen en ideeën kenbaar maken. De eer ste zitting is op maandag 2 au gustus van acht tot negen uur in het zaaltje bij de bejaarden woningen aan de Beukenrode 33. KORTWEG AARLANDERVEEN - De be woners van Aarlanderveen kunnen terugzien op een ge slaagd Oranjefeest. Gister morgen werd traditiegetrouw begonnen met ringsteken met paard en tilbury en met trac- Bij de tractorberijders sleep ten Ans Kempen en Bertus Ubing de eerste prijs in de wacht. Winnaars bij het ring steken vanuit een tilbury wa ren Piet Rodenburg en Willy Kempen. Voorts werden er nog prijzen uitgereikt aan de genen die hun tractor het mooiste hadden versiert. De eerste prijs hiervoor ging naar Ineke Vink en Jan van Leeu wen. Gistermiddag kon er worden kuip gestoken. In totaal 57 deelnemers meldden zich voor dit spel. Marco Wingelaar werd eerste. Ter afsluiting van het Oranje feest werd de ronde van Aar landerveen verreden. Bij de liefhebbers en nieuwelingen sleepte Sjaak Hogeveen de eerste prijs in de wacht, twee de werd John Vergeer en der de Dick Hoogerwaard. In de categorie „amateurs en junio ren" bereikte Theo Noy het eerst de finish, op de voet gevolgd door Kees van der Wereld en Jos de Bruyn. Leidschendam De onder houdswerkzaamheden aan het overdekte zwembad van het sportcomplex „De Fluit" zijn bijna gereed. Zaterdag 31 juli is het binnenbad weer voor het publiek geopend. Roelofarendsveen/Oude Wete ring Het zwemfestijn van de vakantiespelen in de gemeente Alkemade, dat gisteren in het Alkebad werd gehouden, heeft een combinatie van vrolijk heid en spanning opgeleverd. Spanning in de vorm van zwemwedstrijden en vrolijk heid door het verkleed van de duikplank-afspringen. Voor dit laatste onderdeel waren door de kinderen de vreemd ste creaties bedacht. Aan het zwemfestijn namen ruim 140 kinderen deel en dat waren er meer dan vorig jaar. Leidschendam Ondanks be zwaren van enkele bewoners van de Leidsekade zal op het Het kuipsteken leverde weer de nodige natte pakken op brede stuk Leidsekade naar de Starrevaar een trottoir met parkeerhavens worden aange legd als de gemeenteraad daarvoor tenminste een kre diet beschikbaar wil stellen. De bewoners hebben gezegd dat hun lager dan de rijbaan liggende woningen door de ge parkeerde auto's minder licht zullen krijgen. B. en W. men sen echter dat de lichtinval zal worden verbeterd omdat nu zeven auto's op 2 meter van de woningen (schuin) kunnen worden geparkeerd en in de nieuwe toestand hoogstens drie op 5 meter afstand. Het trottoir, waardoor de Leidse kade ,ter plaatse 1 meter 10 smaller zal worden, wordt in het belang van de voetgangers die van de Leidsekade gebruik moeten maken noodzakelijk geacht. Overigens is het niet mogelijk dit trottoir op de meest gunstige manier aan te leggen. Voorwaarde was oor spronkelijk dat eigenaren van woningen bereid moesten zijn een strook van anderhalf a twee meter van hun voortuin beschikbaar te stellen. Slechts één bewoner bleek hiertoe be reid. De verminderde parkeer ruimte achten B en W niet van groot belang omdat de loswal, die toch bijna niet gebruikt wordt, het parkeren aan de waterkant mogelijk maakt. De kwestie komt maandag a.s. ter sprake in de commissie voor openbare werken en ruimtelij ke ordening. Leidschendam Als De Star, die nu nog provisorisch is be straat voorzien is van een as- faltverharding zal de overlast die de bewoners van Leid- schendam-zuid ondervinden van vrachtwagens aanzienlijk verminderen. Dit hebben b en w geschreven aan twee bewo ners van 't Hert die mede na mens een aantal bewoners van Leidschendam-zuid hebben ge klaagd over de overlast die vooral in de vroege ochtend van dit verkeer wordt onder vonden. Burgemeester en wet houders hebben op twee da gen in april tellingen laten ver richten waaruit bleek dat op de eerste dag 125 vrachtwa gens op De Star reden en op andere 71. Op de Leidsekade werden op beide dagen 41 vrachtauto's waargenomen waarbij geen bouwverkeer. Op de teldata op De Star behoor den 51 resp. 2 tot het bouwver keer in zuid. Met de asfalts- ring kan nog niet worden be gonnen omdat er, op verzoek van wijkbewoners, nog over leg is over verlegging van De Star, verder van de woningen. De eerste indrukken zijn, al dus b en w, echter niet hoop gevend. Over het rumoer dat bezoe kers van het clubgebouw van de postduivenvereniging „De Vriendschap" 's nachts veroor zaken wordt gezegd dat de politie gewaarschuwd is en bo vendien de voorzitter van „De Vriendschap". Het langs De Star geprojecteerde sportveld zal, na aanleg, van een afraste ring worden voorzien waarin twee openingen die aansluiten op oversteekplaatsen.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4