Leidse politie kan nog wel 50 man gebruiken Leidse bevolking krijgt voorlichting over kabeltelevisie AAN ROOMBURGERWEG WORDT GESLOTEN IQ BISTRO MENKEN: Van ijssalon tot restaurant innchfi verdwenen DEN Een aluminium met 3 kilogram ratten- i gistermorgen tien uur uit de fiet- van een medewerker de gemeentereiniging Iwenen. De fiets stond het Hommelsveld in de ■wijk. ;t rattenverdelgingsmid- ^an b'j het innemen an een kleine hoeveelheid dodelijk zijn. Een ieder, Tic aanwijzingen kan ge- die leiden naar de DUaats waar de bus zich iians bevindt, wordt ver acht dit te melden aan het ilitiebureau, Zonneveld- aat 10, telefoon 149961. LEIDEN De Leidse bevol king zal worden voorgelicht over kabeltelevisie. Tijdens een vergadering van de werk groep kabeltelevisie werd gis termiddag besloten tussen 10 en 19 september een standje op de markt in te richten. Hier kunnen belangstellenden folders krijgen met eventueel mondelinge explicatie. Na de voorlichtingsperiode wordt een behoeftepeiling ge houden onder de Leidse bevol king naar haar wensen ten aanzien van kabeltelevisie. De uitslag van deze enquête zal naar schatting medio oktober bekend zijn. Tijdens een van de eerstvolgende gemeente raadsvergaderingen moet een krediet van 8000,- beschik baar worden gesteld voor de papierkosten en dergelijke van de enquête. De abonnementsprijs van ka beltelevisie zal tussen 10,- en 12,- per maand komen te liggen. Deze cijfers worden ge noemd op basis van verkregen gegevens uit Dordrecht, een met Leiden vergelijkbare ge meente. Tijdens de vergade ring was er met name van de heer De Jong van de stichting Kabelnet Merenwijk nogal wat kritiek over dit aangegeven bedrag. Hij noemde het te hoog in vergelijking met de abonnementskosten die bewo ners van de Merenwijk betalen 7.70). Wethouder Van Aken wees hem er op dat de leidingen voor kabeltelevisie in de Me renwijk „in maagdelijke grond" konden worden gelegd. Met name het leggen van de leidingen in de binnenstad zal heel wat duurder worden. De adviseur van de gemeente voor kabeltelevisie, de heer Jelgersma, sprak zelfs van een abonnementsprijs van 20,- voor de bewoners van de bin nenstad. Ongetwijfeld zullen de abonnementsprijzen wor den geharmoniseerd. De tegenstanders van kabelte levisie zullen mogelijk in de toekomst zijn aangewezen op een binnenantenne. Wethouder Van Aken stelde dat binnen tien jaar het hebben van an tennes op daken is verboden. De werkzaamheden aan de bouw van de tv-mast op het industrieterrein in de Meren wijk zijn nog niet begonnen. Tijdens de werkgroepvergade ring wilde wethouder Van Aken de reden hiervan niet geven. Wel stelde hij nadruk kelijk, dat de Merenwijk per 1 oktober signaal heeft. inf< (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Het verzoek van de vereniging van Nederlandse vrnkë Gemeenten (VNG) aan de regering ernst te maken met het °P 1)611 brengen van de getalsterkte van de politiekorpsen wordt door de geröeen te politie van Leiden van harte toege- m juicht. Politievoorlichter hoofdinspecteur Oudman, tevens be last met personeelszaken van de politie zei gisteren desge vraagd dat het Leidse korps nog wel 40 tot 50 mensen extra aai. kan gebruiken wil men alle wettelijke taken echt naar behoren Ti. 9. kunnen vervullen. Met name de wijkdienst kampt met onvol- 1 dra- doende personeel. heer Öudman wees er op dat het korps van ;iden dat momenteel 199 sterk is nog altijd 17 va catures telt. Dit ondanks het feit, dat de Leidse politie er inlangs nog acht man bij reeg. Aan de andere kant ;aan er weer agenten met pen- achtjsioen en de opleiding van nieu- agenten op de politieschool ïeemt nog altijd een jaar in dag. IjBij de Leidse politie verwacht ïen volgend jaar de getal sterkte boven de 200 uit te zien „We mogen er ieder jaar een paar meer in dienst nemen", aldus de heer Oud- iman, die dat echter nog onvol- noemde. Gegadigden voor een baan bij Jde Leidse politie kunnen zich dan ook bij hem melden. Iede reen tussen 17 en 20 jaar die over een diploma Mavo-4, 3 jaar LEAO, 4 jaar Lagere Landbouwschool of detailhan delschool of 4 jaar LTS met T-stroom kan bij de politie terecht. Is men ouder dan 20 jaar dan zijn deze diploma's niet direct vereist, maar moet men wel over een gelijkstaan de algemene vorming beschik ken, die in een psychologische test beoordeeld wordt De Leidse politieagent zal zich voorlopig nog in vol ornaat op straat begeven. Klediugactie Het is nog niet bekend of het korps van Leiden zich zal scharen achter het initiatief van de Nederlandse Politie bond (NPB) een actie te gaan voeren om een hogere kleding- toelage te krijgen. Deze toela ge, die al jaren rond 275 gul den ligt en nauwelijks wordt verhoogd, wordt door de NPB veel te laag genoemd. Volgens de politiebond ligt het jaarlijks benodigde voor kledij zeker rond het dubbele van dit be- - drag. De politiebond heeft aange kondigd op 1 januari tot actie te zullen overgaan als op die datum de kledingtoelage niet zal zijn aangepast. De moge lijkheid is in dit verband geop perd om met spijkerbroek of T-shirt, of in elk geval zonder pet dienst te doen. Politievoor lichter Oudman kon nog niet zeggen in welke mate dit ini tiatief in het Leidse korps wordt ondersteund. Wel leeft de zaak van de kledingvergoe- ding al heel lang onder het korps en is een groot deel van de Leidse agenten volgens de heer Oudman bij de Neder landse Politiebond aangeslo ten. rtakantiespelen GROFVUILSTORTPLAATS de nd ijlwijk u ÏIDEN De stichting Zijl ij jk organiseert volgende week Akanties pelen voor kinderen n vier tot dertien jaar. Op osdag 3 augustus worden van in tot twaalf uur spelletjes in tMerenwijkpark gedaan, nsdag 4 augustus gaan de idere kinderen per bus naar it Jeugddorp „Zuid-West" aan Voorschotenweg. Donderdag augustus is er voor alle kinde- n een speurtocht in het park in tien tot twaalf uur. In de ila van het scholencomplex n het Valkenpad wordt van fee tot vier uur een filmvoor- elling gegeven op vrijdag 6 igustus. 's Avonds is er vanaf ■ven uur een lampionnenop- «ht Gestart wordt bij het staurant in de „Kopennolen". aarten voor deelname aan de itiviteiten zijn op de volgende tressen te krijgen: Snippen- oek 2. Dotteifckxm 8. Gibadal en LibeUenveld 17. II1 LEIDEN De grofvuilstortplaats aan de Roombur- gerweg zal met ingang van 1 januari 1977 zijn gesloten. Het college van b en w heeft hiertoe gisterochtend besloten teneinde een einde te maken aan de overlast, die omwonen den hiervan regelmatig onder vinden. Zo brak er vorige week nog een flinke brand uit, die gepaard ging met een grote roo kontwikkeling. Zoals bekend moest het verbrandbare vuil momenteel naar de vuilverbran dingsinstallatie aan de Gabriël Metsustraat vervoerd worden. Hoewel gebruikers hiervan op de hoogte zijn gesteld, komt het nog regelmatig voor, dat zaken als hout, karton en board ver stopt tussen onverbrandbaar puin worden afgeleverd. Het besluit om de stortplaats nu definitief te sluiten heeft voors hands geen betrekking op on verbrandbaar puin, dat afkom stig is van bouwwerken (renova tie bijv.) in Leiden. Het college zal tevens een drin gend verzoek richten tot Gede puteerde Staten van Zuid-Hol land om voor het einde van het jaar elders een stortplaats aan te wijzen, die aanvaardbaar is voor de gemeente Leiden. De wethouder van economische za ken heeft herhaaldelijk - ook namens de Gemeenschappelijke Vuilverwerking e.o. - met de provinciale autoriteiten overleg gepleegd over de onhoudbare situatie aan de Roomburgerweg. Daar de provincie tot op dit moment geen bruikbaar alterna tief heeft aangeboden voor het storten van onverbrandbaar vuil, zag het college zich ge noodzaakt bovengenoemde maatregel te nemen. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Pieter Johannes j zn. v. P. I. T. van der Sman en J. T. Kerstjens; Johannes Cornelis zn. v. G. Remmelzwaal en N. Koppe; Linda Katri- na Jannetje dr. v. C. Hartevelt en T. Pikaar; Maarten Cornelis zn. v. C. Hoge- woning en A. J. Sterkenburg; Sandra Elisabeth Maria dr. v. C. J. Jansen en A. E. A. Hansen; Fernando Guilliano zn. j v. P. G. Rozenblad en I. B. Sussenbach; i Verena Marguérite dr. v. K. Wamsteker en Y M. L. Bijlsma; Heieen dr. v. W. Hartevelt en A. Guijt; Roger William zn. v. C. W. Kühr en S. M. Bons; Fokko Joannes Laurens zn. v. C. C. Sterk en C J M Berkvens; Rinse 'zn. v. A. Kijistra en E. Sluiters; Martijn zn. v. J. van der Meer en J. R. van Eijgen; I Aaldert Jan zn. v. W. L Idema en E. M. Stuijfzand; Marjolijn dr. v. W. Kerst en M. Noest; Ingrid dr v. G. J. M. j Houtenbos en M. J. H. F. van der Sluijs; Robert Ewout zn. v. W. Leeuwenburgh I en A T. C. Hoogeveen; Frank Jan zn. v. G. J. Smit en E. M. Zeegers; Claudia i dr. v. J. Ligtvoet en J. van den Berg I Overleden: J. de Koning geb. 9 aug. 1905 man; S. Theunissen geb. 20 jun 1 1976 zn. v. M. J. Theunissen en M. J. j Kooien; C. Polm Pom geb. jan an 1897 I man; J. J. Kieft geb. 11 mei 1945 man; I M. S. van Zwieten geb. 21 mei 1899 geh. gew. met P. S. van Dijk; E. Smit geb. 3 apr 1916 geh. gew. met J. van der Steen; A. M. Dirkse geb. 4 jul 1896 geh. gew. met J. C. Ginjaar; F. C. M. van Bemmelen geb. 9 sep 1916 man; J. F. Kippenberg geb. 16 jul 1917 man; Z. Versloot geb. 8 mei 1896 geh. gew. met N. van der Meij; D. de Bes geb. 25 jul 1906 man; G. van Dijke geb. 11 aug 1906 echt. v. C. Bonhof. OEGSTGEEST - Het is ongeveer drie jaar gele den dat de Oegstgeeste- naar Huub Menken zijn ijssalon aan de Lange Voort ombouwde tot specialitei tenresta uran t. Het is prettig toeven in Bistro Menken". De ta feltjes staan weliswaar wat dicht op elkaar, maar de culinaire ge rechten die de gast krijgt voorgeschoteld vergoeden dit geringe ongemak ruimschoots. Behalve de smulpaap komt ook de wijnkenner aan zijn trekken in "Bi stro Menken". Alle mo gelijke soorten wijn worden er geserveerd. Als specialiteit wordt een huiswijn aangebo den. Het is een bourgog ne wijn, die f 12,50 kost. "Ik was een beetje uitgekeken op de ijscoupes en de patates frites", aldus verklaart Huub Menken zijn overstap van het ijs naar de tournedos. In 1958 opende de geboren en getogen Oegstgeestenaar zoon van de bekende melkfabrikant Men ken en broer van de initiatief nemer tot de Leidse ijshal, Tom Menken, een ijssalon/an- nex cafetaria in de Van Assen- delftstraat. Zodra het winkel centrum Lange Voort gereed was, in 1969, richtte Huub Menken ook hier een zaak in. "De ijssalon aan de Van As- sendelftstraat heb ik verpacht. Ik ben nu dagelijks in de bi stro te vinden". Toen het plan postvatte om een speciahtei- tenrestaurant te beginnen heeft de heer Menken de heer Van Os en de heer Mullie, respectievelijk de bedrijfslei der en de chef-kok in dienst genomen. "Uiteindelijk wist ik meer van melk en ijs dan van bistro's". Ook nu nog laat de heer Menken zich met raad en daad bijstaan door zijn twee medewerkers. "Van Os slaat alle wijnen in. Het reilen en zeilen in de keuken laat ik aan Mullie over. Zij hebben jaren lang evaring in het horeca- vak". Huub Menken denkt er hard over de naam van zijn bistro te veranderen. Vooral "bistro" Eet smakelijk Misschien overkomt het u qok wel eens: je hebt best zin om een keertje uit eten te gaan, maar je kunt ei genlijk geen keus ma ken uit het aanbod van restaurants en bistro's in en rond Leiden. Soms omdat je niet weet wat er achter de gevel van de betreffen de horecagelegenheid schuil gaat: wat kan je er eten, hoe duur is het er, wat voor publiek komt er: noem maar op. Vandaar deze ru briek: „Etenswaardig- heden". Verslaggevers van de Leidse Courant gaan op pad om voor u een kijkje te nemen in de verschillende eet- gelegenlieden in stad en streek. Om u bij uw keuze een beetje te hel pen. En mocht u toch maar liever thuisblij ven, dan kan dat ook: in elke wekelijkse afle vering van „Etens- waardigheden", zal de chef-kok een van zijn keukengeheimen ver klappen. Speciaal voor de gastronomen van de Leidse Courant. Eet smakelijk staat hem niet zo aan. "Iede reen die slakken op zijn menu kaart heeft staan en stokbrood serveert noemt zijn restaurant "bistro". Hierdoor gaat het specifieke karakter van een bistro verloren. Uiteindelijk zijn we ook geen bistro in de oorspronkelijke betekenis. De naam is ontstaan in het Fran krijk van de negentiende eeuw. Een "bistro" was een restaurantje waar kleine hap jes konden worden gegeten met stokbrood. "Bistro" is het Russische woord voor "klein hapje", aldus de heer Menken Twee maanden geleden werd "Bistro Menken" aanzienlijk uitgebreid. In totaal zijn er zeventig zitplaatsen. Tevens werd de keuken vernieuwd en uitgebreid. "We hebben nu ruimte voldoende om partijen te houden". Bezoekers aan Bi stro Menken kunnen kiezen uit zo'n vijftien hoofdgerechten. De prijzen variëren van f 15.- (voor een piepkuiken in kreeft- saus en champignons) tot f 25.- (voor een "Ris de veau Neuborg", gekookte zwezerik met kreeft en asperges). Voor de jongere gasten is er een kindermenu voor f 6.-, dat door de kinderen zel f kan wor den samengesteld. Wie een tournedos bij Menken bestelt, treft een kleine verras sing op zijn bord aan. Het is een schijf Franse komkom mer, gebakken met ui. De komkommer wordt in de tuin van een van de medewerkers van Bistro Menken gekweekt en geeft een bijzonder tintje aan de schaal, waarop voorts verse asperges, rijst, verse prmsessebonen en gebakken aardappelen op smakelijke wijze zijn uitgestald. Bistro Menken is dagelijks van twaalf tot tien uur geopend. Zondags is zij gesloten. Tournedos favorite Voor de lezers van de Leidse Courant heeft chef-kok Mullie het recept voor een "Tourne dos favorite". Dit is een bief stuk van de haas met paté en aubergines in kruidensaus. Voor één persoon heeft men voor de bereiding een bief stukje van de haas. één auber gine, één ons Franse paté, een kwart litertje room en de krui den dragon, thijm, basilicum, kruismunt en lavas nodig. De aubergine wordt in plakjes gesneden en met de tournedos meegebakken. De kruidensaus wordt als volgt bereid: men doet de room in een pannetje en voegt de kruiden naar smaak toe. Wanneer de saus op temperatuur is gekomen, dient deze via een zeef over het vlees te worden verspreid. De kruiden blijven achter in de zeef. maar geven wel een essentiële smaak aan de saus.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 3