i Voorhouter bouwt eigen huis zijn CULTUREEL CENTRUM NIEUWE WETERING UIT AS HERREZEN Regen remt tennis toernooi Noordwijk Vakantie Festival voor Stompwijkse en Leidschendamse jeugd Noordwij k niet tegen Ajax FAVORIETEN IN DAMES-DUBBEL UITGESCHAKELD DONDERDAG 22 JULI 1976 LEIDSE COURANT Weinig animo voor avondvier daagse Alkemade Het aantal wandelaars, dat gis teravond is vertrokken voor de avondwandelvierdaagse van Al kemade is danig tegengevallen. Totaal lieten zo'n 550 wande laars zich gisteren inschrijven en dat is enige honderden min der dan vorig jaar. De organisa toren van Alke-vak 76 geven de regen de schuld van het geslon ken deelnemersaantal. De deelnemersaantallen van de zeskamp, die op de sportvelden van DOSR en Wet. Boys werd gespeeld vielen daarentegen reuze mee. Meer dan 100 kinde ren namen deel aan dit jaar voor het eerst in het programma van de vakantiespelen opgeno men onderdeel. Op de foto het ringwerpen. Botulisme in Hoogmade HOOGMADE Door het Cen trale Diergeneeskundige Insti tuut in Rotterdam is geconsta teerd dat een op 9 juli in de Does aangetroffen dode wilde eend is gestorven ten gevolge van botulisme. In verband hiermede raadt het gemeentebestuur aan bij, ge bruik van open water binnen de gemeente, dus ook met dat van de in open verbinding met de Does staande wateren, waaron der de Wijde Aa, de grootst mogelijke voorzichtigheid te be trachten. Het zwemmen in deze wateren wordt afgeraden. Opdracht voor werf De Dageraad WOUBRUGGE Op de scheepswerf De Dageraad be staat weer een gematigd opti misme wat betreft de werkgele genheid voor de naaste toekom st. Na de aflevering van twee sleep boten voor India is men thans begonnen met de bouw van de casco's van vijf sleepboten in opdracht van Damen Shipyard in Hardinxveld. De afmetingen bedragen bij alle vaartuigen 15,50 x 4,80 x 2.30 meter. De laatste wordt eind van dit jaar afgeleverd. Wat de werkgelegen heid betreft houdt dit in, dat een deel van het personeel nog ge bruik zal moeten 'maken van de werktijdenverkorting. VOORHOUTSE JEUGD GING DE BOOT IN VOORHOUT - In w«r en wind werden gistermiddag aan de Vermeerstraat de door de jeugd in het kader van de va kantie-evenementen 1976 zelfge maakte bootjes, te water gela ten en beproefd op hun stabili teit. Er stond een stevige bries. De bootjes die het „hielden" waren dan ook van een deugde lijke constructie. Uren was er in het „Jeugdcentrum" aan de Boekhorstlaan getimmerd, ge zaagd en zeil gespijkerd door ruim honderd jongens en meis jes, tijdens dit nieuwe en zeer geslaagde onderdeel van de evenementen. Gisteravond werd voor de derde maal gestart voor de avond vierdaagse, gewapend met re genkleding en paraplu's, want iedereen had wel even bedacht zaam naar het weer gekeken alvorens opnieuw de wandel schoenen aan te trekken. Het maakte voor de ruim vierhon derd deelnemers weinig uit, dat het weer niet zo stralend was, welgemoed ging men weer van start. Ook de jongste vierjarige deelnemer ving parmantig stap pend zijn derde tocht aan. De spectaculaire „natte" middag, vanaf het begin van de jeugdva- kantie-evenementen bijzonder populair, vindt morgenmiddag plaats op het veld bij het Jeugd centrum, en niet zo als eerder vermeld op de speelwei. Deze natte middag placht men altijd in het zwembad de Columbiaan bij de KTS te vieren, het bad is echter dit jaar niet afgehuurd, maar de organisatie berust bij dezelfde mensen, vandaar dat de verwachtingen weer hoog ge spannen zijn. A. Vaandrager legt functie neer WASSENAAR De heer A. Vaandrager, chef van de ge meentelijke plantsoenendienst, legt aan het eind van deze maand zijn functie neer in ver- band met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Vrijdag 30 juli zal afscheid van hem worden gênomen, o.m. met een receptie in het raadhuis van 16.30 tot 17.30 uur. De heer Vaandrager heeft bijna 30 jaar in Wassenaar gewerkt. Hij is al vele jaren voorzitter van de Wassenaarse afdeling van de Koninklijke Maatschap pij Tuinbouw en Plantkunde en had vele jaren zitting in het bestuur van de Floravereniging, als secretaris en als voorzitter. Op de onlangs gehouden alge mene vergadering van de Ver eniging van Vrienden van Was senaar werd hij tot lid van het algemeen bestuur gekozen. VOORHOUT Het pand aan de Jacoba van Beierenweg 38 zal in december een hele metamorphose hebben ondergaan. Vanaf maart van dit jaar stopt de Voorhouter Van der Zwan elk vrij uurtje in het opknappen van het huis. Hij is vast van plan er zijn droomhuis van te maken. De zelfbouwer is in februari met zijn vrouw en zevenjarig dochtertje van Harderwijk naar Voorhout gekomen. Mevrouw Van der Zwan werd in het huis dat zij thans haar eigendom kan noemen, geboren. Haar man komt uit Hillegom. In Harder wijk gingen zij meer en meer verlangen naar de uitgestrekte bollenvelden. Toen de ouders van mevrouw Van der Zwan, de heer en mevrouw Boere, de wens te kennen hadden gegeven het huis te willen verkopen, werd het plan opgevat naai Voorhout terug te keren. Totdat het huis kan worden betrokken, woont het gezin Van der Zwan in een gehuurde caravan achter de toekomstige woning. Het is een curieuze aanblik die het huis, dat in 1901 werd gebouwd, biedt. Alleen de buitenmuren zijn overeind gebleven. Van binnen is er geen steen op de andere blijven staan. Ook de buitenmuren zullen aan het oog van de voorbijganger zijn onttrokken wanneer het huis gereed is. Eromheen is door een aannemersbedrijf een nieuwe muur gemetseld „Dat is om het vocht uit het huis te halen", vertelt de heer Van der Zwan. Zijn schoonvader, die hem bij zijn werkzaamheden helpt, weet er alles van: ,,'s Winters moest je kleren uit de klerenkast eerst bij de kachel te drogen hangen voor je ze kon aantrekken". De tekeningen voor de hemieuwbouw zijn door de zelfbouwer ontworpen. „Me£ de schoonheidscommissie van Stad en Land schap moest ik wel een paar keer in de clinch alvorens de tekeningen werden goedgekeurd. De commissie heeft enige wijzigingen aangebracht, waar ik nu wel blij mee ben. Zo moet er een rond raampje in de nok van de voorgevel komen. Eer door mij ontworpen balkon vond de commissie te massief Uiteindelijk is de commissie wel akkoord gegaan met mijn plan drie ramen en een deur in de voorgevel aan te brengen. Vroeger waren er vier ramen en deur in de voorgevel". De grootste tegenslag voor de zelfbouwer, die overigens beroeps matig bij het bouwvak is betrokken, was de ontdekking dat het dak van het huis moest worden vernieuwd. „Nu zal ik niet meer voor verrassingen kunnen komen te staan. Bijna alles is uit het huis gesloopt. De komende maanden zullen we het huis langzaam maar zeker leefbaar zien worden". Links en rechts de heer en mevrouw Van der Zwan voor de nog niet verbouwde achterzijde van het huis. In het midden de heer Boere, een broer van mevrouw Van der Zwan. die ook af en toe een handje helpt bij de wederopbouw van het oude pand. Van onze sportredactie Noordwijk De voor 3 augus tus vastgestelde oefenwedstrijd tussen Noordwijk en het eerste elftal van de Amsterdamse ere divisievereniging Ajax zal dit jaar geen doorgang vinden. Het bestuur van Ajax annuleer de schriftelijk deze wedstrijd, omdat dit traditionele treffen niet paste in de voorbereiding voor de competitie, zoals de nieuwe trainer Ivic deze voor ogen staat. Rijnsburgse Boys tegen Crystal Palace (Van onze sportredactie) RIJNSBURG Het bestuur van Rijnsburgse Boys heeft in samenwerking met enkele spon sors drie internationale voet balclubs gecontracteerd voor het spelen van oefenwedstrij den. De voltallige selecties van de Engelse eerste divisieclub Crys tal Palace en de Nederlandse ere-divisieverenigingen FC Twente en FC Amsterdam zul len de strijd aanbinden met de équipe van trainer Frans van der Zeeuw. Het vorig seizoen naar de tweede klasse KNVB- zaterdag gepromoveerde Rijns burgse Boys hervat 22 juli de training en ontmoet 30 juli om 18.00 uur Crystal Palace. Het verdere programma ziet er als volgt uit: 5 augustus 18.00 uur Rijnsburgse Boys—FC Twente; 14 augustus: 16.00 uur Rijns burgse Eredivisie-scheidsrech ters Amsterdam. Eredivisie- scheidsrechter zullen deze drie wedstrijden arbitreren. De wed strijd tegen FC Twente zal ge leid worden door Charles Cor- BODEGRAVEN Nu er overeenstemming is bereikt met betrekking tot de renova tie van 149 woningen in de Bodegraafse Vijverwijk over weegt het gemeentebestuur ook tot de renovatie van 21 woningen aan de Koninginne weg over te gaan. Op korte termijn zal hierover nog een hoorzitting voor de desbetref fende huurders worden be legd. LISSE Het jongerencen trum Qbus organiseert mor gen een fietspuzzeltocht. De tocht voert Icings fraaie plek jes in de bollen- en duinstreek. Hij is tweeëntwintig kilometer lang. De deelnemers starten tussen zeven en acht uur 's- avonds bij Qbus. ZOETERWOUDE - Begin au gustus start een baarmoeder- halskankeronderzoek voor vrouwen van vijfentwingig tot vijfenzestig jaar in Zoeterwou- de. Het onderzoek wordt uitge voerd onder leiding van me vrouw M Beyer, patholoog anatoom bij het Cytologisch Laboratorium in Leiden. Het onderzoek wordt in de Bemardusschool en in het Wit- Gele Kruisgebouw gehouden. De data zijn: 2 en 3 augustus van kwart voor negen to( kwart over twaalf in de Ber- nardusschool, op 6, 9, 10, 11, 13, 16 en 17 augustus van kwart voor negen tot kwart over twaalf en op 12 augustus van half acht tot half tien in het Kruisgebouw. NOORDWIJK Piet van Eg- mond geeft op 30 juli in de Grote Kerk in Noordwijk-Bin- nen een concert om 20.00 uur. Hij zal de volgende werken uitvoeren: Preludium en Fqga in e, J. S. Bach; Koraalvoor- spel „Nu bitten wir den Heili gen Geist". J. G. Walther; Aria, J. B. Loeillet; Deel I uit het orgelconcert in f (koekoek en nachtegaal), G. F. Handel; Suite Gotique, L. Boëllmann; „Nun danket alle Gott", Karg-Elert; Passacagliakoi en Fuga over Gez 194, Coi de Wolf en Improvisatie, 1 van Egmond. Op vrijdag 6 augustus gi Charles J. de Wolff een c eert om 20.00 uur. Hij vi uit: Fantasie in f-moll, W. Mozart; twee koraalvoorj len, Johs. Brahms; Toccatj Fuga in d. Max Reger; Giat na in e. D. Buxtehude; T Sonate no. 4 en Toccata, A gio en Fuga, J. S. Bach. SASSENHEIM - Muzieki eniging „Adest Musica" hef van 27 tot en met 30 juli grote actie. De opbrengst voor het jubileumfonds de band. Dertig junioren worden ill zet om huishoudelijke kan Ij tjes bij de Sassenheimse volking te verrichten tegen minimale vergoeding van 1 gulden. Behalve deze jeugtö tie heeft „Andest Musica" f nog een jubileumloterij, f middels zijn ruim vijfdui2 loten verkocht. Volgende v zullen de overige vijfduiJ loten aan de man worden] bracht. WARMOND In de gymzaal" aan de Dorpsstl te Warmond is dagelijks J 10.00-17.00 en van 19.00-21 uur het werk te zien vang aantal creatieve Warmoncf De meeste inzenders zijn] van de schilder- en tekengï die onder leiding van Ben 1 nimmen een zaterdag maand bij elkaar komt i School met de Bijbel. Er ook werkstukken te enige tijd geleden door döj meente Warmond zijn aaf kocbt van de Warmoif kunstenaar Pieter Geraedt^ In galerie De Pomp hai gezellige schilderstukjes I mevr. v.d. Meer uit Roeqf rendsveen. De vitrine vai galerie is gevuld met kaanse kunst, verzameld c Ardien Zoetmulder uit mond. In de komende hoopt zij enige lezingen t ven over de Afrikaanse kil Het vernieuwde interieur van het cultureel centrum. De meubelen worden binnenkort verwacht. NIEUWE WETERING Met een„Kijkdag" viert het stich tingsbestuur van het Cultu reel Centrum Nieuwe Wete ring begin september de her nieuwde ingebruikname van dit gemeenschapscentrum. In de nacht van 30 april op 1 mei werd het interieur van dit centrum voor een groot ge deelte door een felle uitslaan de brand verwoest. De ver moedelijke oorzaak was een smeulende sigaret die na afloop van het Koninginnebal niet goed was gedoofd. De vlammenzee verkoolde in kor te tijd de vloerbalken en het dak van het culturele centrum. Ook het in het gebouw aanwe zige meubilair ging verloren. Na de brand werd het stich tingsbestuur geconfronteerd met de schade van ruim 30 duizend gulden, die slechts voor een gedeelte door de ver zekering werd vergoed omdat het voormalig r.k. schoolge bouw, dat 20 jaar geleden werd omgebouwd tot cultureel centrum, was onderverzekerd. Om de financiële last wat te verlichten besloot het stich tingsbestuur de herstelwerk zaamheden voor zover moge lijk zélf te verrichten, waar door de post „arbeidsloon" tot een minimum kon worden be perkt. In totaal meldden zich zo'n 50 \Tijwilligers, waarvan er dage lijks een man of vijftien een aantal uren aan het werk was. Stichtingsbestuurder Hooge- boom: „Het karwei is momen teel nagenoeg geklaard. Het dak is hersteld, er zijn nieuwe plafonds ingelegd en er is een compleet nieuwe bar geplaat st. Bovendien heeft het volledi ge interieur een grondige verf- beurt gehad. Alleen de werk zaamheden aan de electrici- teitsvoorzieningen hebben we uitbesteed." Binnenkort kunnen ook de nieuwe meubelen worden ver wacht. Wanneer de bouwvak vakanties volgende week voor bij zijn resten er nog slechts een aantal kleine zaken die dienen te worden afgewerkt. Om ook de buitenwereld te tonen dat de laatste hand aan het herstel wordt gelegd zal ook de buitenkant van het ge bouw een kwastje krijgen. „Daar hopen we half augustus mee klaar te zijn. En dan kan dé zaak weer volop gaan draaien", aldus het bestuurslid Hoogeboom. FAVORIETEN RONDE VERDER (Van onze tennismedewerker) NOORDWIJK Wat door velen verheugd werd begroet, beteken de voor de wedstrijdleiding van het Internationale Badgasten Tennis Toernooi veel extra werk en een verlies van 30 partijen. Tweemaal sloeg de regen toe. Eerst tegen vier uur en vervolgens, nadat de spelers de baan al enige tijd weer hadden betreden, rond zes uur. De laatste stortbui zette de banen binnen tien minuten onder water, zodat verder spelen deze dag vergeten kon worden. De beide favorieten, Armistead de partij gelijk, waarna de re- Neely en Louk Sanders bereik ten evenals de overige geplaat ste spelers, de volgende ronde. De Amerikaan Neely had hier mee de meeste moeite. Ooster buur Bernd Wolschke bleef hem lange tijd bij, maar was op de gen roet in het eten strooide. In het vervolg van de wedstrijd pakte Gary de set direkt met 6-4. Rob liet zich niet van de wijs brengen maar bouwde se cuur spelend aan een ruime voorsprong, die in een 6-2 winst haPi beslissende momenten net de uitmondde. In de beslissende reeks liep hij snel tot 30 uit, toen opnieuw de regen ingreep en de partij tot donderdag ver daagd werd. De dames speelden hun eerste mindere en verloor met 7-5, 7-5. Zowel Louk Sanders als Wouter Fok traden tegen een Duitser aan en scoorden dezelfde cij fers: 6-1, 6-1. N. Sommer en Stefan Eckstein werden er het partijen. Susan Imhoff, uit En geland afkomstig, ondervond de grootsteproblemen. Pas na 6-4 e 7-5 capituleerde B-speelster Nienke Kingma. J. Hu'ybers en slachtoffer van. Jacques Thamin gaf vast een voorproefje van zijn kunnen en veegde H. Singhoff met 6-0, 6-1 van de baan. Ook Yair Werthei- mer stond slechts één game af aan Otto Blom. Gerard Scholtes acteerde te wisselvallig om de Wertheimers Daviscuppartner RonLerner te bedreigen. Vooral in de eerste set produceerde hij j erg veel missers. In de tweede j kregen de winners de overhand, bij de stand 3—3 sloeg hij zelfs drie clean aces achter elkaar en kwam op 4-3. Lerner herstelde i zich op tijd en gaf geen game j meer af: 6-1, 6-4. Gary Oliver en eredivisiespeler Rob Mentink vochten een aan trekkelijke strijd uit. Beiden prefereren een aanvallend spel type en zoeken zo veel en zo snel mogelijk de netpositie op. De grillige wind speelde zowel Gary als Rob regelmatig parten. Met wind tegen kostte het zicht bare inspanning de ballen diep te houden, terwijl ook het volle ren van de door de wind afge remde ballen een extra pro bleem opleverde. Tot 4-4 verliep C. Pearson raakten gee™ ment in gevaar en kloptei R. Smith en Roomburgsp_ Annette van der Mey met cijfers. 6-4, 6-1 en 6-3, 6-2. Ook in B déden zich gel rassingen voor. De Leise Marinus Brooshofft en der Berg speelden T. Re[ en H. Steffin in korte 1" de baan. Har Meyer ha^ opponenten te bestrijden: gen en Henk Luten. Hen*™ uiteindelijk, nadat Har de bijna in zijn zak had. De T/ won hij simpel met 6-1, mi de tweede viel de besliss de tie-break. Meyer verl< miste de energie om de set te bemachtigen: 1-6, 7 9 Voor de tweede geplaatst! H. Bamberger duurde he nooi korter dan de pk was. P. Meieman versperd met het krappe verschil v 5-7 6-4 de weg naar g roem. CARL ADj LEIDSCHENDAM - Het Jeugd Vakantie Festival „Heisa 76" voor alle Leidschendamse (en Stompwijkse) jongens en meis jes van 6 jaar en ouder start maandag 26 juli en eindigt met de jeugdvoorstelling van Conny Vink „Ben je betoeterd" en de clowns Rexis and Son vrijdag middag 6 augustus in de sport hal „De Fluit". In de Koningin Juliana- en Dob- behageschool, de dependance van het Veurs College en Fred die's Hoeve is van maandag tot en met vrijdag „spelen met spul len" mogelijk: met papier, gips, klei en pitriet, schilderen en te kenen, hout- en leerbewerken, batikken en emailleren. Op het terrein aan het Fluitpolderplein is weer de bouwspeelplaats. In het sportcentrum „De Fluit" worden verschillende sport- en spelendagen georganiseerd. Maandag zijn er skelterwedltrij- den, dinsdag mini-zeskampen en woensdag Heisa-zwemwedstrij den. Donderdag 29 juli wordt 's morgens voor jongens en meis- Stompwijk jes van alle leeftijden in de sporthal een sportinstuif gehou den, in de kantine van de sport hal 's middags een damwed- strijd. Vrijdag 30 juli wordt met medewerking van de Leidschen damse Badmintonclub SIO weer het traditionele badmin- ton-toemooi gehouden. De Leid schendamse Hengelsport Ver eniging werkt verder mee aan de hengelwedstrijd die woens dagmiddag 29 j uli in het water langs de Zijdesingel wordt, ge houden. Maandag 26, woensdag 28 en vrijdag 30 juli worden in het Paus Johannes Centrum in Prinsenhof filmvoorstellingen gegeven: „De Babysitters", met de Franse slag" en „De vierkan te recruut". Minitrips staan dinsdag en donderdag op het program resp. naar Scheverun- gen en Madurodam en Artis in Amsterdam. De kookcursussen in de Zuivel- keuken in Leidsenhage, 'n top per van vorig jaar, worden ook herhaald. De cursus waarbij drankjes, koekjes en andere heerlijke hapjes worden ge maakt, duurt twee ochtenden of twee middagen. In Stompwijk ongeveer dezelfde aktiviteiten met dien verstande dat ook voor de Stompwijkse jeugd de deuren van „De Fluit" wagenwijd openstaan. Het „spe len met spullen" gebeurt in het Dorpshuis, de bouwspeelplaats is op het terrein langs de Meer- laan en hengelen dinsdag 27 juli vanaf half 10 in de Jan Koenen- sloot. Dinsdagmiddag draait in het Dorpshuis de kleurenfilm over „Sioux-indianen „Tonka". Een minitrip naar Artis in Am sterdam staat donderdagmiddag op het program. Ook dit jaar worden weer de bekende paspoorten verkocht, die, behalve bij trips, voorstel lingen en kookcursussen, gratis toegang verzekeren bij alle akti viteiten. Voor de eerste week bedraagt de prijs 6 gulden 50, voor de tweede week 5 gulden 50, voor beide weken samen 12 gulden met het voordeel van gratis toegang tot het slotfeest vrijdag 6 augustus in „De Fluit". Toernooi Alkemade: (Van onze tennismedewerker) OUDE WETERING De vierde wedstrijddag van het operZYx D toernooi van de tennisvereniging „Alkemade" heeft de uitsras ling van de eerste als nummer 1 geplaatste spelers opgein In het dames dubbel C verloor het als eerste geplaatsfc'ek RuitenbergVan der 62, 26, met 62, 26 van de dal n Tenge en E. Wilhelm. Vooral in de derde set lukte het Ruitron en v.d. Merwe niet meer. waardoor de spannende strijd vcxfks tenslotte nadelig uitviel. In het herenenekel herenenkel won Harrie Bambergen van E. Rodekerk met 6—0, 1—6, 6—0. Rick Himst won van L. van Tongeren met 6—2, 6—2. De strijd tussen J. van de Berg en B. Groot duurde meer dan 3 1/2 uur. Na 76, 46 viel de ener verende strijd in het voordeel van Van de Berg uit. In het herendubbel C waren J. Parlevliet en N. Schaik de min dere van H. en J. van Veen; 2—6, 2—6. P. Bolle en B. Birkart wonnen in dezelfde afdeling hun partij van L. Hartman en J. Hagen met een klein pun ten- verschil: 75, 75. De snelheid en de techniek van Ingrid Sie- genthaler waren beslissend in haar partij tegen mevrouw Van der Merwe. Ingrid won de partij met de overtuigende cijfers: 6—3 en 6—0. In het gemengddubbel C verloor de als tweede geplaatste Harrie Knol en zijn partner A. Pouw van R. en J. Ederen. Harrie, die met een andere dame speelt dan oorspronkelijk in de bedoeling lagverloor met 2—6 en 3—6. F. Kisten M. de Beer wisten in hun partij tegen het duo Van der Horst en J. Boers na een slechte start toch nog de over winning op hun naam te krij gen: 06, 75 en 63. P. Bolle en Gijzouw wonnen met 60 en fil 6—3 van M. Splinter en iei Leeuwen. In de D-klasse werden ooon aantal partijen afgewerk?rt echtpaar Verduin verslang het gemengd dubbel hetek paar Haak met 6—1, 5-tfni 6—3. Het echtpaar Dorpfef daarentegen moest het afi/d tegen vader en dochter ok nen; 7—5 en 61. In het z nenkel D versloeg H. Ekioe Siemermann met 62 er k De partij tussen P. Borsmef R. Holl was snel besltéoe werd tweemaal 61. In hid mes enkel waren er ookof mevrouw E. Scheerder ire partij tegen H. van ders met 6—3 en 7—5 weinig vter, aan de hemel. B. Arpmaee sloeg met de dezelfde cijf)ft Langelaar.-In het damesen kwamen de als tweede gën ste dames Schreerder—ljn laar na een moeizaam 4(rs toch in de volgende rond(n de volgende twee sets m^ en 64 van het duo Arirc Proost te winnen. aa Door de regen zijn gist* E wedstrijden uitgesteld. 'nU moeten er de volgende 4 ij strijddagen nog 77 partijef 1 den afgewerkt. De publieJu: langstelling voor het Oudea

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4