antal NZH-reizigers jam in '75 nauwelijks toe KRAPPE ZEGE AD VAN DER BERG SUPER-RONSELAAR CHRIS VERPLANCKE MAAKT VAN KATWIJK TOERISTENFUIK ÏA ANNE VONDELING: „IK WIL NIET ALS PIET LUT DOOR -HET LEVEN GAAN IS ER ROOK WORST IN HET HIERNAMAALS? fSSÉk. Pony races Stompwijk Consultatiebureau i laar Oegstgeest Tennistoernooi Lisse: Zes maanden voor autodief BRONZEN PLAK VOOR EDWARD MAASDIJK unxjekuacj lö jUEi iyio LË1ÜSK COURANT „Horen en zien verging je Chris Verplancke, super ronselaar van de Katwijk- se VVV is de enige toeris ten-promotor, die met ge past vlagvertoon de 200e verjaardag van big brother Amerika kan vieren. Dat officiële dundoek met de tekst „American Revolu tion Bicentennial 1776- 1976" werd hem persoon lijk overhandigd door en kele Amerikaanse vrien den, die hem daarmee wil den belonen voor zijn rus teloos werken achter de schermen van het interna tionale Tulipe Festival. Aan deze muzikale mam moetshow - de vierde in succesie - namen dit jaar traditiegetrouw ook weer enkele Amerikaanse groe pen met daverend succes deel. Verplancke, geassisteerd door zoon Kees en elf gast vrouwen en gastheren heeft inmiddels de borst alweer nat gemaakt voor de hete zomer van 1976. Vorig jaar haalde hij 12 procent meer toeristen naar Katwijk dan in 1974 en ook dit jaar mikt hij weer op een kleine stij ging van het aantal bezoe kers. Het vissersdorp Katwijk zet daarvoor in liet door Chris Verplancke persoonlijk ge lanceerde „People to peop- le-vacantie-plan" alle be schikbare deuren open. Op die manier ziet hij steeds weer kans om ondanks het nijpend tekort aan hotel bedden (lcrap 500) toch 30.000 mensen onder te brengen en een bar ge slaagde vakantie te bezor gen. Zijn motto daarbij is: ..Wat de BH is voor de bus te. is Katwijk voor de Kliste". Geen Hoogduits, oom Chris komt daar rond voor uit. Maar het toeris tisch voetvolk schijnt het toch donders goed te be grijpen. Chris Verplancke, warmbloedige VVV-directeur van de VVV in Katwijk is de enige toeristenpromotor, die met gepast vlagvertoon de 200e verjaardag van Amerika kan vieren. aandacht voor Anne 'todeling. Met enkele an- bewoners van zonnig reningen zou bij heb- gcprotesteerd tegen de telieluidsoverlast in de bad plaats. Kamervoorzitter etyoodeling is echter niet in rerhengd over de rol van /oiilager die hem door de an- tseferen is toebedeeld. Hij vordt volgens hem ten on- lazecbte als klager be- erkbouwd. Dat bleek uit een elofoontje aan ons waarin metiint Vondeling zijn acti- n hteiten in de badplaats Ittrsoonlijk openbaarde. OU elei wordt de indruk gevestigd, alsof ik de hele dag aan de telefoon hang om te kanke ren over het lawaai in Scheveningen. De waarheid is, dat ik precies één keer heb gebeld en dat was met de Paasdagen. Toen stond er een bus op de Boule vard, pal voor de' Oranje flats, waar ik sinds twee jaar een flat huur. Uit die bus schetterde de hele dag muziek en op een gegeven moment lieten ze vóór die wagen ook nog een orkest spelen. Toen heb ik inder daad gebeld en terecht naar mijn mening, want ho ren en zien verging je. Maar daarna heb ik met één keer meer opgebeld om te zeggen, dat ik last had van het lawaai op de Pier. Neem me alsjeblieft niet kwalijk, maar zo'n tiep ben ik echt niet. Ik kan de zon ook best m het water zien schijnen en daarom heb ik bezwaar tegen de voorstel ling, die in dat stuk van mij gewekt wordt. Ik wens on der geen beding inde ogen van uw lezers als een Piet Lut door het leven te gaan. Toen ik die flat in Scheven ingen huurde, wist ik inder daad, dat ik niet naar een onbewoond eiland verhuis de. Ik heb dan ook de kon- sekwenties van mogelijke geluidsoverlast op de koop toe genomen. Dat is het hele verhaal." Aldus Anne Vondeling, de enige, echte voorzitter der Tweede Kamer van het ko ninkrijk Nederland. Die wij hierbij van ganser harte uitnodigen om tijdens de eerstvolgende Veronica Drive-in-show op de Pier onder het genot van een koel glas wijn met ons de zon in de zee te zien zak ken. Want een goede buur is al tijd nog beter dan een ver re vriend in Friesland. Het heeft derhalve zin om Anne in ere te houden. Wie zich over het parkeer terrein naast het beschim melde ex-Palacehotel in Scheveningen naar woelige baren spoedt stoot onher roepelijk op een bord met de tekst „HIER BOVEN HALVE ROOKWORST MET BROOD". Wie vervol gens, aangemoedigd door deze eetlust opwekkende woorden, de hongerige blik naar boven verlegt ont waart slechts lucht en wol kenslierten. Rest nu de prangende vraag, waar bo vengenoemde halve roo kworst met brood wordt geserveerd en door wie. Een nauwlettende bestude ring van het heelal ter plaatste levert weinig op. Er hangt boven het bord Onder redak- tie van Leo Thuring geen gecharterde zeppelin, waar de besnorde weduwe van een verongelukte Luft- waffepiloot de snack ver koopt en zelfs het echtpaar Boesman, dat toch gek is op halve rookworst met brood is met de onafschei- delijke luchtballon in geen velden of hemelwegen te zien. Er moet dus worden gecon cludeerd, dat de aangepre zen hartige hap door de Heer persoonlijk aan het voedselpakket is toege voegd, dat in de hemel wordt verstrekt aan de ont slapenen. Goed, dat weten we dus nu. Sinds carnaval 1974 is ons bekend, dat er in de hemel geen bier wordt geschonken maar op die halve rookworst kun nen we in elk geval blind ten hemel varen. Toch blijven we nog zitten met de vraag, waarom dat bord daar staat. Een wer kelijk bevredigend ant woord kan alleen gegeven T£ KUST EN TE KEUR aft* worden door de eigenaar aan zijn medemensen en van de achter het bord hg- hen via deze opwekkende gende broodjeszaak, die tekst aanspoort om eerder welhcht een hekel heeft af te reizen. Vanavond, op donderdag 15 juli, gonst de 15-jarige Pier in Scheveningen weer van bruisende activiteiten. Om acht uur op het Nautica-eiland optreden van Danny Cardo Carrou sel en Ria Valk, compleet met worstjes voor de borstjes en peentjes voor de teentjes. Dit hoogstaand vermaak wordt gepresenteerd door Viola van Emmenes. Op vrijdag 16 juh wordt op de Pier ook een ware waslijst van vermakelijkheden afgewerkt: om één uur speelt Tony Berk zijn spelletje „Prijsbewust" en om negen uur 's avonds als klapstuk van de week een vuurwerkshow van de oer-Ne- derlandse top-popgroep The Knack. Op zaterdag 17 juli gaat vanaf tien uur weer een steelband met hashverwerkende vuurspuwers over de Pier. Om één uur 's middags op het Nautica-eiland Will Luikinga met het spel „Will wil wel". Om één uur demonstratie rolschaatsen op de Promenade door de Rolling Stars. Om twee uur op het Festival-eiland kinder matinee en 's avonds om acht uur brengen Ciska Peeters, Ronnie Tober, Ben Cramer en Sebastian Greene en puur Hollands stukje volksvermaak. In Katwijk vandaag de toeristenmarkt tot negen uur 's avonds, die in het teken staat van de oude ambachten. Een Twentse groep uit Haaksbergen demonstreert de ambachten van koperslager, spinster, houtdraaier, pottenbakster en guts werker. Vandaag ook de tweede ronde van de zomerkermis bij de Heinsiusstraat tegenover de Camping Noord. Morgen, vrijdag 16 juh grote badgastenbridgedrive in de sporthal Cleyn Dum aan de Stadhoudersdreef. Aanvang acht uur 's avonds. En ook weer zomerkermis. Op zaterdag 17 juh rijdt de unieke smalspoortrein weer door de Katwijkse duinen. Elk u vertrek vanaf tien tot vijf. Volwassenen 3.50 en kinderen 1 ,eiJ)EN Het aantal reizigers van de n rd-Znid-Hollandse Vervoer Maatschap- 1 JNZH) is tegen de verwachting in niet enomen. Dat blijkt uit het jaarverslag irV( de NZH over het jaar 1975. In het i(j verslag van 1974 verwachtte men nog Aoename van het aantal reizigers maar tegendeel bleek waar: in de tweede t van 1975 kon een daling geconstateerd ïen ten opzichte van de overeenkomsti- eriode in 1974. aantal reizigers lag ongeveer op het fiu van 1973. Gezien deze onbevredigen- oestand heeft de directie van de NZH besloten haar opmerking over een uitvoerig marktonderzoek betreffende de mogelijkhe den van het openbaar vervoer gedaan in het verslag van 1974 te herhalen. De directie wijst er verder in het jaarverslag op dat zowel investeringen als maatregelen op het gebied van de personeelsinformatie vooral gericht zijn op verbetering van de produktiemogelijkheden welke op langere termijn bijdragen tot de doelmatigheid al kan er op kortere termijn van een kosten verhoging sprake zijn. Deze opmerking wordt gemaakt om de steeds verder gaande bemoeienis van de overheid, die het bestuur overigens vanwege de hoge subsidies (48,1 procent van de exploitatiekosten) zeer be grijpelijk vindt, ook niet weer al te veel houvast te geven. Over het geheel genomen leverde 1975 toch nog een stijging op van het aantal reizigers van 0,8 procent: 50.191.000 in 1974, 50.587.000 in 1975. Dit aantal is wel gunstig beïnvloed door de overname van het traject Den Haa g—Voorburg van HTM lijn 25. De totale vervoersopbrengsten vermeerderden met 7,4 procent van 46.076.245,— tot 49.475.917,-. Zesenzestig ponys namen gisteren deel aan de ponyraces voor de Stompwijkse jeugd De strijdlust van de ruiters en de meeste paar den werd door het talrijke publiek met veel enthousiasme begroet Guus van de Bosch won op Ju weeltje de eerste koers. Paulientje met M. van de Bosch als jockey was de snelste van de tweede koers De derde koers voor de grootste pony's werd gewonnen door Andy Kwaaitaal op Mira. zijn zus Mizzy won op Pippin de twee de prijs De M.C.C Damwijk hield gister avond een hinderniswedstrijd voor bromfietsers. P Beekman won de competitie, gevolgd door C. v d Bosch. W v. Bohemen, W. Luiten en Fr. Luiten. pEN/OEGSTGEEST Het consultatiebureau tot bestrijding tuberculose, dat thans is gevestigd aan de Rijnsburgerweg, •nat verhuizen naar Oegstgeest. De vereniging ter bestrijding der 6 [rculose, die alle consultatiebureaus in Zuid-Holland beheert, -h(Xt «en optie op een stukje grond aan de Oegstgeester Abtspoel- al naast het zwembad „Poelmeer". Hier zal, wanneer de gemeen- Grad van Oegstgeest akkoord gaat met de verkoop van de grond, gloednieuw bureau worden gebouwd. j Alarmen bevinden zich thans jin een pril stadium. B. en fan Oegstgeest zijn onlangs 'ronteerd met een schets- voor het nieuwe bureau, itieve plannen moeten nog len uitgewerkt. Inmiddels rk^11 0nderhandelingen tus- provinciale vereniging en w. van Oegstgeest geleid J®en mondelinge toezegging de zijde van het gemeente luur. oude consultatiebureau is Jfi aan vervanging toe. Het :"5°et niet meer aan de eisen, ^tegenwoordig gesteld wor- aan een dergelijk bureau. Ook kampt men er met ruimte- i gebrek. Het is de bedoeling dat het houten gebouw wordt afge- I broken. Op het leegkomende terrein zullen mogelijk studen tenflats worden gebouwd. Overigens kon de heer Metz van het consultatiebureau niet zee gen wanneer een en ander zijn beslag zal krijgen. „Op het mi nisterie van volksgezondheid zijn ze over het algemeen niet zo scheutig met het verlenen van subsidies voor nieuwbouw". Over de hoogte van de bouw kosten wilde men bij de provin ciale vereniging in Den Haag geen enkele mededeling doen. LISSE De regen, door velen zo vurig gewenst, dreigde gis teren op het tennistoernooi van de T.C. Lisse roet in het eten te gaan gooien. De groot ste vijand van wedstrijdlei dingen liet zich echter van zijn goede kant zien en het hield om negen uur op met regenen, zodat alle partijen zonder oponthoud het gravel konden betreden. In B werd een flink aantal wedstrijden afgewerkt, die geen grote verrassingen ople verden. Twee geplaatsten kwa men in actie. Beiden speelden zich in twee sets in de volgen de ronde. Bob van Overbeeke had nog de meeste moeite met de Leidse tennisleraar Jan Haasenoot. Uiteindelijk gaf toch het hogere tempo, dat Bob tentoon spreidde, de door slag. Jan, die het meer moet hebben van goed plaatsen kwam regelmatig net te kort en maakte de fouten: 6-4, 6-4. Ronald Blommendaal versloeg Anne Jan van der Meer zon der tot het uiterste te hoeven gaan, met 6-2, 6-3. Lex van Dop verrichtte een uitstekende prestatie tegen de drie klassen hoger spelende Ad van der Berg en werd met de kleinst mogelijke nederlaag uitgeschakeld: 7-6, 7-6. Lange tijd was het zelfs Ad, die op de rand van de afgrond balan ceerde. Op 6-5 in de eerste set veroverde Lex zich een set- point, die Ad teniet deed, en in de tie-break had hij op nieuw een kans de set te pak ken, maar weer kwam Ad te rug en won de tie-break ver volgens met 8-6. Ook in de volgende reeks de den beide spelers nauwelijks voor elkaar onder en omdat zowel Ad als Lex van nature aanvallers zijn, bleef het een aantrekkelijke partij. De span ning steeg ten top, toen voor de tweede maal de tie-break de beslissing moest brengen. Ook nu sloeg Ad op het juiste moment toe: 7-6 7-6. Aad de Wit liet zich verrassen door de C-speler M. Luxen, die ;net 5-7 6-4 6-3 zegevierde. Ge rard Douma raakte geen mo-j ment in gevaar tegen Mike Ruysenaars en won met 6-2 6-4. Mike's broer Benjamin had veel moeite met het spel van veteraan Jan de -Groot, maar was er na één set op ingespeeld en maakte toen korte metten (2-6 6-3 6-1). Ook Peter Wolterink en R. Ooms hadden een driesetter nodig om de volgende ronde te berei ken. Weer stond er één damesenkel op het programma. M. Spren- keler kreeg het in de tweede set nog zwaar tegen Monique Wortelboer, die echter bij 5-5 afhaakte: 6-2 7-5. Wedstrijd leidster Linda van der Mey bewees naast het organiseren ook het tennissen te beheer sen. Met haar partner Jürgen Peters schakelde zij in B de combinatie Martine Thakur en Koos van Diest met 6-2 7-5 uit. Voor Mike Ruysenaars was het geen beste dag. Naast zijn uitschakeling in B, versperde Han de Jong hem ook in C de weg naar de volgende ronde. Han, die evenals in Hillegom vanuit het niets richting finale lijkt te gaan bleef hem met 6-4 7-5 de baas. Eric de Weerdt en Dolf Beelen plaatsten zich als eersten voor de kwartfinale. Beiden deden er drie sets over om hun res pectieve tegenstanders Rob van Leeuwen en Huub de Haas te verslaan. CARL ADAMSE (Van onze rechtbankverslaggever) LEIDEN/DEN HAAG Eea 19-jarige Leidse kelner werd gisteren door de Haagse rechtbank veroordeeld tot zes maanden gevange nisstraf waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en aftrek van voorarrest. De kelner stond terecht wegens diefstal uit geparkeerde auto's. De verdachte had op 4 april onder meer in Leiden auto's gestolen. Daarmee was hij gaan rijden totdat de politie hem betrapte. Bij de arrestatie bleek, dat de kelner uit de gestolen auto's ook goederen had meegenomen. De officier eiste tegen de verdachte zeven maanden gevangenisstraf en tekende daarbij aan, dat de kelner zich soms aan „joy-riding" had schuldig gemaakt. (Van onze sportredactie) UTRECHT Edward Maasdijk van de zwemvereniging De Zij- l/LGB heeft tijdens de nationale jeugdkampioenschappen zwem- i men in Utrecht op het onderdeel 200 meter wisselslag een bronzen medaille behaald. I In de leeftijdsgroep jongens onder zestien jaar kwam hij met een I tijd van 2.23.88 als snelste uit de series. In de finale verbeterde hij deze prestatie met 2.11 seconden: 2.21.76, hetgeen hem de derde plaats opleverde. Zijn tijd betekende tevens een nieuw record voor de Kring Gouwe/Rijnstreek. Clubgenote Ria Harsefras plaatste zich op de 100 meter vlinderslag voor meisjes onder zestien jaar als zevende voor de finale. Kaar tijd, 1.11.48 wist zij in de finale nog scherper te stellen. Zij liet i 1.10.48 noteren hetgeen wederom een nieuw kringrecord betekende. I In de finale eindigde zij op een zevende plaats. Bij de 200 meter I vrije slag voor jongens en meisjes onder veertien jaar veroverden I Gerard Bosman en Helman van Brakel eveneens finale-plaatsen. I Gerard Bosman werd vierde met een tijd van 2.13.05. Eenzelfde plaats in de eindrangschikking was weggelegd voor Helman van Brakel, die 2.15.61 liet afdrukken.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 5