Jan van der Lip vaardig roeikampioen van het Rietveld Wassenaar zoekt plaats voor jeugdcafé J in Wassenaar A. van Yperen voor vijftig jaar koorzang geridderd Ongevaarlijk botulisme in Voorschoten Beëdiging bij politie Noordwijk Felle strijd tussen de roeiende dames HAZERSWOUDE Jan van der Lip is gister avond op de Rietveldse Vaart in Hazerswoude roeikampioen van het Rietveld geworden. Tegen tienen versloeg hij in de eindstrijd Sjaak van de Neut, de man die in het verleden al vier titels voor zich opeiste. Arie de groot legde beslag op de derde prijs, die net als alle andere onderschei dingen na afloop bij Klein Giethoorn werden uitgereikt door locoburgemeester P. A. Th. van der Werf, die zich voor en tijdens de roeistrijd samen met Gijs van der Lip en Rein van Vliet ook deze veertiende maal ontpopte als puike organisator. Gabri Timmermans pakte in een veld van dertig heren-roeiers de vierde plaats. Gijs van der Lip in het verleden verzamelaar van menige titel, werd in de eerste de beste serie al uitgeschakeld door Sjaak van der Neut. En de kampioen van 1975, Arie Boer, moest ook in diezelfde Sjaak van der Neut zijn meerdere erken nen. Verrassing van de avond was wel dat „good old" Janus van Vliet zich bij de laatste acht plaatste. De prijs voor de strijdlustigste roeier kwam Arie de Groot ontegenzeglijk toe. Toen hij moest roeien om een plek bij de laatste vier, werd zijn protest na de verloren rit tegen Hugo van de Lip (hij was te snel van start gegaan) toegewezen. Prompt daarna moest hij weer in de KG (het bootje waarmee gevaren werd), en toen pakte hij Van der Lip in. Het had wel tot gevolg dat Arie in de laatste wedstrijden constant op het water ver bleef om zich bij de beste te kunnen handhaven... Overigens: op de overbevolkte wal langs de Riet veldse Vaart was men het erover eens dat Jan van der Lip die vorig jaar wegens een blessure zijn titel van 1974 niet kon verdedigen, de kam pioenstitel alleszins toekwam. Technisch en tac tisch stuurde hij, aanvankelijk met een hondje als mascotte in zijn vaartuig, op de eerste plek aan. Bij de dames ontbrak de titelhoudster 1975, Corry Langejans - van der Lip. Zij had zich van het roeigewoel van deze keer teruggetrokken, omdat zij nu eenmaal geen echte Rietveldse meer is na haar huwelijk met Koudekerker Langejans. De nu geheel open strijd werd in de finale een aangele genheid van de familie Van Zuilen. De jeugdige Jeanette van Zuilen versloeg tenstlotte haar tante Leny van Zuilen (46) en werd zodoende eerste. Mevrouw van de Bos pakte de derde prijs weg voor de roeineus van Carla van de Lip. Bij de meisjes tot en met 12 jaar werd Petra van der Lip, een dochter van Cees, eerste. Zij versloeg in de eindstrijd Ria Boes. Irma van de Lip wérd derde en Anneke Koetsier vierde. De jongens-finale was een aangelegenheid van „import-Rietvelders". Paul Bergers, met zijn ou ders in het Rietveld en zomerhuis bewonend, versloeg zijn „collega" Roy Boes. Wim Hogendoorn pakte het „brons" in een gevecht met Ron Verde- gaal. Sedert vanmorgen is het weer rustig in het Riet veld, de waterrijke buurtschap van Hazerswoude. Na de roeipartijen en na het feest tot in de kleine uurtjes in Klein Giethoorn is alles weer tot zijn normale (rustige) proporties teruggebracht. De eendjes kunnen weer alle tijd uittrekken voor een tochtje door de Rietveldse Vaart. Want gisteravond werden ze vaak verjaagd door de roei-enthousias- ten. Volgend jaar deze tijd wordt het waarschijn lijk nog bedrijviger in de buurt van de Rietveldse Molen (die deze keer overigens niet in bedrijf was). Want dan wordt voor de vijftiende maal de roeiti- telstrijd voor Rietvelders en personen die.aan deze buurtschap gebonden zijn, gehouden. VOORSCHOTEN „In de singel achter woningen aan de Leidseweg Noord een deel van de vroe gere Korte Vliet in Voorschoten is bo- tulisme geconsta teerd. Het geconstateerde geval is niet gevaar lijk voor de mens. Het gemeentebestuur wijst er echter met nadruk op, dat het niet is uitgesloten dat er in Voorschoten ook andere, voor de mens gevaarlijke ty pen botulisme voor komen. Uiterste voor zichtigheid is volgens het gemeentebestuur geboden. De inwo ners van Voorscho ten worden ervoor gewaarschuwd geen dode eenden e.d. met de blote hand aan te vatten, daar besmet- ting via de huid, in dien deze beschadigd is (wondjes en derge lijke) kan plaatsvin den. Burgemeester en wethouders vragen eenieder die dode watervogels ziet, dit te melden bij de dienst Openbare Werken (01717-2141) of bij de rijkspolitie (01717-6965) opdat maatregelen getrof fen kunnen worden om uitbreiding van de ziekte tegen te gaan. Tevens advi seert het gemeentebe stuur de bevolking om watervogels mo menteel niet te voe deren om te voorko men dat veel vogels worden aangetrok ken en zo op eenzelf de plaats worden ge concentreerd. Botulisme is reeds eerder geconstateerd in onder meer Leid- schendam en Wasse- WASSENAAR De commissie Onderwijs uit de gemeenteraad heeft zich uitvoerig bezigge houden met het probleem van het jeugd- en jongerenwerk in Wassenaar. In gebouw „Nije- velt" het vroegere politiebureau hebben al in anderhalf jaar tijd geen activiteiten van betekenis meer plaats gehad en onlangs is het bestuur van de stichting, die dit gebouw be heerde, afgetreden. Intussen hebben zich bij het gemeentebestuur enkele keren actiegroe pen van jongeren gemeld, die ijverden voor het tot stand komen van een jeugdcafé. Burgemeester en wethouders hadden er behoef te aan over de problematiek van het jeugdwerk een gesprek te hebben met de commissie On derwijs uit de raad. Uit dat gesprek bleek, dat alle leden wel bereid bleken de jongeren aan een jeugdcafé te helpen maar de grote moeilijk heid is het vinden van een lokaliteit. De jonge ren zelf weten niets, het gemeentebestuur heeft nog niets gevonden en ook vanuit de commissi! kwamen geen suggesties. Toch werd wethoudel A. J. M. van der Klaauw, die deze vergadering*— leidde, aangespoord te blijven zoeken naai mogelijkheden en de wethouder toonde ziel daartoe bereid. Pas als er concrete plannen oj tafel liggen kan bekeken worden welke finan A ciële middelen beschikbaar kunnen worden ge steld. In ieder geval blijft het subsidiebedrag dat de gemeente tot nu toe aan „De Brug' betaalde beschikbaar. Door enkele leden werd de vraag gesteld hoe veel jongeren er achter de actie voor eeij 9 9 jeugdcafé staan. Daar is echter geen antwoord op te geven. De indruk bestaat dat als er eei gezellige gelegenheid gevonden kan worder met een sfeer die de jongeren aanspreekt, d( D belangstelling groot zal zijn. Er heeft zich a| 1 eens een belangstellende gemeld, die bereid et in staat was een dergelijk café te exploiteren Man maakte zwerftocht met meisje (14) LEIDEN De rijkspolitie heeft gasteren op de rijksweg Utrecht-Bodegraven een 26-jari- ge Leidenaar kunnen aanhou den die sinds 30 juni door de Leidse politie werd gezocht. De man was er op die dag vandoor gegaan met een 14-jarig meisje uit Leiden. Het tweetal was sindsdien spoorloos. Kort na de vermissing van het meisje werd in het ouderlijk huis een bedrag van 22.000 gul den vermist. Het tweetal blijkt bijna de helft van dit bedrag te hebben aangewend voor de aan schaf van een motorfiets waar mee het gedurende veertien da gen op zwerftocht door Neder land is geweest. Al 300 bouwers voor ,,Wensdorp" ALPHEN a/d RIJN - De derde HuttenbouwWeek voor de jeugd uit Alphen en omstreken gaat maandag 19 juli van start. In middels hebben zich al ruim 300 deelnemers voor het massale bouwfestijn gemeld. De organisatoren hebben ge zorgd voor voldoende hout, spij kers en verf, waarmee de jon gens en meisjes op hev ijsclub terrein naar hartelust kunnen knutselen. De officiële opening van „Wensdorp" wordt donder dagavond 22 juli om half acht gehouden. De daaropvolgende avond vindt de grote verbran ding plaats. Hazerswoudse rozenkweker succesvol HAZERSWOUDE/DEN HAAG De rozen Amorette, Glori- montana en Linda Vista, alle van de Hazerswoudse kwekerij G. de Ruiter, zijn op het interna tionaal rozenconcours in Den Haag toebedeeld met verschil lende certificaten. In het Westbroekpark, waar de ze en nog vele andere rozen dagelijks te bezichtigen zijn, boekte deze kwekerij, bekend vooral als "Rosa Polyantha", voor de zoveelste maal in het bestaan van het bedrijf interna tionaal succes. De gouden roos, die overigens ook al eens door de De Ruiters werd veroverd, ging dit keer naar een Nieuw- zeelandse kweker: Sam McGre- dy. Vorig jaar was dat goud ook al voor zijn bedrijf weggelegd. „ZINGEN IS MUN LUST EN MUN LEVEN De drie Boskoopse zussen Reina, Jeanne en Paula Geers vierden gisteren in Boskoop het feit, dat ze vijfen twintig jaar geleden gelijktijdig in het huwelijk traden. Na de echtverbintenis vertrokken zij met echtgenogen Albert Quartel, Maarten Peters en Arie Peters naar Amerika. Deze week kwamen ze in de geboorteplaats terug om de Zilveren bruiloft met de familie te vieren. Op de foto de drie echtparen bij de Boskoopse Gouwe. Diefstal van koffie zoeterwoude De sterk in prijs gestegen koffie blijkt ook in trek bij het inbrekersgilde. Dat ondervond een marktkoopman aan de Zuidbuurtseweg. Uit een auto op zijn erf werden gister nacht 24 dozen hiervan gestolen met een inkoopwaarde van 1.700,-. De auto stond reeds geladen voor het vroege vertrek van de andere ochtend naar een weekmarkt. OUDE WETERING „Een vol komen verrassing. Ik heb hier nooit aan gedacht. Ik heb negen kinderen en geen is vanavond aanwezig. Als ik dit geweten had, dan hadden ze er bij moe ten zijn". De 67-jarige Arie van Yperen uit Nieuw Vennep stam elde nog een beetje van de plot selinge gewaarwording, dat hij voortaan als „ridder" Van Ype ren door het leven zou gaan. Gisteravond kreeg hij op de bij eenkomst van het christelijk ge mengd koor Halleluja uit Oude Wetering de versierselen uitge reikt van de orde van Oranje Nassau in zilver. De heer Van Yperen ontving de koninklijke onderscheiding vanwege zijn 50- jarig actief lidmaatschap van de christelijke zangvereniging. Burgemeester Van Stam was naar Oude Wetering gekomen om zijn nog „jonge" inwoner sinds december woont de nieu we ridder pas in Nieuw Vennep de versierselen uit te reiken. De verrassing was tot op het laatste moment bewaard geble ven. De handdruk van de burge meester Van Stam vóór de bij eenkomst, zette de jubilaris zelfs niet aan het denken want hij kende de burgemeester trou wens al zo lang. Ontspannen zat de heer Van Yperen naar de toespraak van de burgemeester te luisteren, tot hij begreep, dat de koningin hem tot ridder had benoemd. Snel moest het jasje worden opgezocht om de onder scheiding tegen de blauwe ach tergrond van zijn blazer goed tot zijn recht te laten komen. Als 16-jarige is Arie van Yperen nog wonend in Weteringbuurt, lid geworden van Halleluja. Hij vond het gewoon fijn om zijn keel van tijd tot tijd flink te schrapen en ter ere van de Schepper fraaie psalmen ten ge hore te brengen. Die passie is bij Van Yperen nog steeds aan wezig. Met een gezellige lach om zijn mond vertelt hij: „Zingen is mijn lust en mijn leven. Ik heb eigenlijk geen andere hobby of het zou autorijden moeten zijn. Als ik 3 maal in de week zou moeten oefenen zou ik beslist j komen. Ik vind het zo mooi. Vooral het zingen voor bejaar dentehuizen en ziekenhuizen geeft erg veel waardering. We zijn pas in Leiderdorp in Leijt- henrode geweest en dan zie je hoe fijn de mensen het vinden dat je komt zingen." Tot 1940 bleef Van Yperen in de Haarlemmermeer werken bij Burgemeester Van Stam speldt de jubilaris de onderscheiding op boeren, daarna was hij door een ongeluk gedwongen een andere baan te zoeken. Hij werd siga renhandelaar in de plaats, die hij al zo lang goed kende; Oude Wetering. In die oorlog had het koor het druk. Het groeide in die tijd uit tot zo'n 90 leden (Van Yperen: „De mensen hadden niets te doen en de kerk werd in de oorlog ook drukker be zocht"). Na de oorlog zakte het ledental weer snel tot 25. De tenor was in zijn zangkoor in middels al opgeklommen tot een bestuursfunctie. De statuten van .1932 dragen als bestuurslid zijn handtekening en in 1947, toen de huidige voorzitter, de heer Vergunst, in het bestuur kwam, zat de Oude-Weteringse sigaren handelaar er nog steeds in. De tenor van Halleluja had het echter niet alleen druk met de psalmen tijdens de zondags dienst, maar hij moest ook als koster voor en na de dienst nog het nodige werk verzetten. Ook in dat geval maakte hij een jubileum vol, want als koster van de gereformeerde kerk overschreed hij het zilveren ju bileum. Terugkijkend kan Arie van Yperen zich nog veel dirigenten herinneren. De huidige dirigent Bos noemt hij „een hele goeie". „Iedere week oefenen we op donderdagavond van 8 tot 10 erg intensief. Het is een gezelli ge sfeer, maar tijdens het oefe nen wordt er weinig gelachen: er moet worden gewerkt". Toch is het koor mede door leeftijds verschillen van de ongeveer 40 leden van Halleluja een echte familie. Het zingen is voor de jubilaris, ondanks zijn 67 jaren en zijn inwonerschap voor Nieuw Ven nep voorlopig nog niet gedaan. Integendeel, want binnenkort wordt er een nieuwe dimensie aan toegevoegd. Zijn vrouw gaat namelijk over een paar maanden ook in Halleluja zin gen. „Dan gaan we samen lek ker zingen en daar verheug ik me al erg op", zegt de dolgeluk kige Van Yperen, een schuinse blik op zijn zilveren insigne wer pend. B P. Boer overleden t"~ HAZERSWOUDE/KOUDE- food, KERK AAN DEN RIJN -Lf de algemene begraafplaatsgebe? Koudekerk aan den Rijn hieo g gisteren de teraardebestelic/nii van de heer P. Boer plaats»/Mfc vonden. Het afgelopen weeldood is hij op 73-jarige leeftijd in rerbt woning aan de Hazerswoqia^e Rijndijk nog vrij plotsetene® overleden. vord De heer Boer was bij Hazeebt woudenaren en Koudekerbphoi bekend als "meester Boer", na veertig jaar was hij namelaoe als onderwijzer verbonden tjteil de protestants-christelijke litersd re school aan de Hazerswou Rijndijk. Enkele jaren gelel^_ legde hij, toen al gepensionet— de eerste steen voor de thans al weer enige tijd in bruik zijnde, school in Rh; burch-oost. De Gereformeerde Kerk te dekerk aan den Rijn diet Boer als ouderling. Daarna was hij voor deze Kerk bestu slid van de Commissie van heer en boekhouder. De IJst Hazerswoude-Rijndijk, de Oi_ jevereniging van dit dorpsdi de Groene Kruis-afdeling Rijndijk en Koudekerk aan 0 Rijn, het zangkoor Soli Deo (Lg^ ria, deze en nog andere verCj_2 gingen en/of instanties in van beide dorpen kenden nV als een enthousiaste, hard v kende bestuurder, die daarvi m dan ook werd gehonoreerd i I een koninklijke onderscheid?^ I va Hijskraan |?0 1 aai verloor zware m oesl stempels Zoeterwoude Van een mol|||||| le hijskraan die gistermoil111"1 vanaf de Burgemeester Sme weg de Hoge Rijndijk opdra^N in de richting Leiding scho' twee enorme stempels metj-4" een gewicht van 9 ton. Dat i oorzaakte een fikse schade i het wegdek en het trottoir. P soonlijke ongelukken bleven] omdat niemand ter plaatse '4 Koorzang in grote kerk Roeifestijn in Langeraar Auto schept wielrenner SASSENHEIM Een personenauto schepte gistermiddag wielrenner bij de oprit naar de rijksweg in de richting van Amsterdam. De wielrenner uit Aalsmeer liep daarbij een gecompli ceerde beenbreuk'op. Hij is opgenomen in het Academisch Zieken huis in Leiden. yityfatyiV* '-1 waarvoor de deelnemers waren ingedeeld in twee leeftijdsgroe pen. In de eerste categorie van zes tot negenjarigen werd Jac queline de Boer winnaar, terwijl in de tweede plaats gedeeld moest worden door Eddy v.d. Steeg en Marien-Monique v.d. Sal. Voor de winnaars waren drie jeugdspelen eschikbaar. LANGERAAR— Ruim veertig kinderen hebben gistermiddag in Langeraar meegedaan aan een door de oudervereniging van de r.k. lagere school Aeres- teijn georganiseerde roeiwed- strid. Aan de Zuidpias halverwege de Smidskade werd gisteren rond half twee het startsein gegeven voor een spannende wedstrijd, SLIPPARTIJEN OP GLADDE WEGEN SASSENHEIM De door plot- het benzinestation op de Leidse- gelegen sloot terecht en raaktfloe selinge regenval glad geworden vaart slipten twee personenau- onherstelbaar beschadigd, te wegen zorgden gistermorgen in to's, bestuurd door inwoners bestuurders kwamen met fl a Sassenheim voor enkele slippar- van Noordwijk. Beide auto's schrik vrij. tijen. In de beruchte bocht bij kwamen in de naast dé weg ji^|||| DE tul NOORDWIJK Het internat vt naai bekende koor „The trci Ohio State Fair Youth Chat® zingt zaterdagavond om al, ni uur in de Noordwijkse Grfad Kerk. Het koor onder leiding van dl gent Glenville Thomas telt I. leden in leeftijd variërend v. zestien tot negentien jaar Amerikaanse koor maakt de twaalfde maal een toe: door Europa. Morgenai geeft het Canadese jongens! The Columbia Boys Choir concert in de Grote Kerk samenwerking met de org; Feike Asma. I Aan het politiebureau vond de"bee- diging plaats van de heer P. van den Brink (21) uit Wassenaar, die na voetooide opleiding aan de po litieschool „De Boskamp" te Leus- i den, per 1 juli was aangesteld tot I agent van politie bij het Noordwijk- se Korps. Loco-burgemeester J. van Leeu wen. ten overstaan van wie de eed werd afgelegd, sprak er zijn vol doening over uit dat het Noord wijkse politiekorps nooit met een tekort op de sterkte te kampen had gehad. Hij wenste de jonge politie man (zie foto) veel sterkte toe in de badplaats, welke naast rustige perioden, ook woelige tijdens kent. „Het is geen gemakkelijke taak, maar u zult hier zeker met plezier werken'. WASSENAAR Als dt raad i geen bezwaren heeft zal Wasse- I naar binnenkort een „Wiegman- weg" rijker zijn. Aan de raad i wordt namelijk voorgesteld de ze naam van oud-burgemeester Wiegman te verbinden aan de huidige Stadhoudersweg. Aanleiding daartoe is het feit, l dat de heer J.J.M. Wiegman, die van 1929 tot 1938 burgemeester j van Wassenaar was binnenkort 80 jaar wordt. Het geven van I deze straatnaam gebeurt niet al- I leen om een herinnering te be- i houden aan zijn burgemeester schap, maar ook als blijk van dankbaarheid voor de vele bij zondere verdiensten van de heer Wiegman jegens de gemeente en de burgerij, niet alleen tijd TVI zijn burgemeesterschap, rr i.v-1 ook daarna. Een aantal ja geleden eerde de gemeenter) de oud-burgemeester door 1 de erepenning van de gemef*^- Wassenaar in goud toe te 1 nen. Op het nieuwe naambo^— zal onder de naam Wiegman de aanduiding „Burgemee van Wassenaar (1929—19| worden aangebracht. Burgemeester en wethoué hebben in hun voorstel aai» raad nog medegedeeld, dat li in het voornemen ligt een aan te leggen weg te vernoeii naar de overleden oud-bui meester dr. S.F.A.C.M. Ba van Wijnbergen, die in 1938 heer Wiegman opvolgde.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4