1 Mansveld tekende voor drie jaar bij Alles draaide om het zitvlak van Joop Zoetemelk 9 Ondanks alles toch goede Tour gereden9 OEKI HOEKEMA NAAR FC DEN HAAG Van Hanegem liet weer verstek gaan Brokamp wellicht terug bij Pollentier kreeg zege haast cadeau Alleen ongeluk kan Van Impe van zege houden NSPAG 13 JULI 1976 LEIDSE COURANT PAGINA 9 ansveld tekende voor drie jaar bij en kreeg ■naast van de leiding van FC Den Haag nog «alde toezeggingen. usoperatie voor v. Vliet (Van onze sportredactie) HAAG Simon van Vliet wordt vandaag in een intauis opgenomen voor een neusoperatie. De voor per van FC Den Haag zal een week in het hospitaal lijven, nadat er een schotje in de neus is rechtgezet, it hij met ademen moeilijkheden ondervond. Na eek ziekenhuisverblijf zal Van Vliet nog een week houden, zodat hij de training die vandaag bij )en Haag is begonnen - pas over veertien dagen tanvangen. (Van ome sportredactie) DEN DAAG Aad Mansveld beeft zfpi contract bij FC Den Haag verlengd. De ausputzer van de Zuider- parkclub, die de afgelopen maanden weigerde de hem voorgelegde tweejarige verbintenis te ondertekenen, kwam gisteravond tot overeenstemming over een drie jarig contract waarin enige clausules zijn vermeld over zijn activiteiten na zijn actieve loopbaan xij FC Den Haag. Daaronder kan worden verstaan dat Mansveld, die gisteren op verzoek van het bestuur van FC Den Haag zijn vakantieadres verliet om met voorzitter Choufoer en secretaris Van Hal nog eens over de zaak te praten, over drie jaar wellicht wordt ingezet bij jeugdtraningen. „We zijn erg gelukkig met het bereikte akkoord", ver klaarde Fred van Hal, die overigens niet wilde aandui den wat de clausule na afloop van het nu getekende driejarige contract exact inhield. „Er waren enige onder delen uit ons oorspronkelijke voorstel Mansveld niet helemaal duidelijk, maar nu dat is opgehelderd was hij ook tevreden met de overeenstemming. We hebben overi gens wel die drie jaar afhankelijk gesteld van een medisch onderzoek, maar daar verwachten we geen problemen van gezien de inzet en constitutie van Mans veld." Gisteren zijn FC DenHaag en Oeki Hoekema tot over eenstemming gekomen over een contract van de Ex- Fries in de Residentie. Nadat FC Den Haag en Hoeke- ma's club van vorig seizoen, Lierse SK, al eerder gisteren tot een akkoord waren gekomen over de trans fersom werden het bestuur van FC Den H?ag en de carrière speelde voor achtereenvolgens Cambuur, Go speler het gisteravond laat telefonisch eens. Ahead, PSV, De Graafschap en Lierse SK, zal in het Hoekema kwam aan het begin van de middag naar het elftal van FC Den Haag de positie van rechterspits Zuiderpark om de transactie mondeling af te ronden, innemen. De 27-jarige Hoekema was in het verleden en waarbij tevens de contractduur ter sprake kwam. alleszins aanvaarbaar schutter, van welke eigenschap FC Oeki Hoekema, die zijn al geruimte tijd durende prof- Den Haag gaarne gebruik zal maken. 1 Oeki Hoekema ROTTERDAM Wim van Hanegem is van daag niet naar Zeist vertrokken waar de selec- tiegroep van Feyenoord zich op het nieuwe seizoen gaat voorbereiden. De kromme liet gisteren ook verstek gaan op de eerste training die door Vujadin Boskov werd geleid. Wel aanwezig waren Michel van der Korput en Jan Everse, die evenals Van Hanegem tot op heden hebben geweigerd bon contract te tekenen. Een verrassing op de training was de aanwezig heid van Joop van Daele die aan Go Ahead Eagles was uitgeleend maar met Feyenoord tot overeenstemming is gekomen over verlenging van zijn contract. Boskov liet op de eerste dag dat hij de Feyenoorders trainde al duidelijk merken dat met de Joegoslaaf niet te spotten valt. Zijn landgenoot Ramljak kreeg een boete van 105,- opgelegd omdat hij 35 minuten te laat op de training verscheen. De verklaring van Ramljak dat hij reizende per auto van Zagreb naar Rotterdam door een verkeersonge luk was opgehouden maakte bij Boskov geen enkele indruk. MVV MAASTRICHT - De kans is groot dat Willy Brokamp van Ajax naar MVV gaat. De club hoopt de Limburger snel een contract voor te houden. Penningmeester J. Bar- tels: „Wij willen Bro kamp graag terug heb- ben. En de kans dat hij MW gaat versterken in het nieuwe seizoen is erg groot. Onze verenigmgs- begroting is goedge keurd door de gemeente Maastricht Wij moeten nu nog wachten op goedkeuring van de pro vinciale overheid en dan kunnen we de onderhan- r>- i jj u - j delingen met Brokamp George Knobel terug in Maastricht. Gisteren leidde hij de eerste en Ajax voortzetten". training van MVV. idere opponent iung en Sanders VERSUM Door de nodige eldingen wegens blessures, vaak gebruikte motivering jenniskringen, is er in het ilschema van het Melkhuis- let nodige veranderd. Door alsnog uitkomen van de gaar Balasz Taroczy, die op ld van zijn ATP-punten als ede werd geplaatst, moest pnieuw worden geloot. Dat tot gevolg dat ook voor de e Nederlandse deelnemers, k Sanders en Rolf Thung iwe opponenten ontstonden, fiers, die aanvankelijk tegen izabal moest uitkomen, be- jdt nu vandaag de wat ster- I geachte Argentijn Ricardo d, terwijl Rolf Thung (eerst n Deblicker) nu tegen Bob 'itt speelt. 1 Hemmes haalde het hoofd- nooi in Hilversum langs re- :re weg niet. De Tilburger gisteren verrassend van de Iser Kanderal, maar werd de weg versperd door de traliër Marks. De kans be- dat Hemmes alsnog tot het fdevenement doordringt, als :ky loser", hetgeen pas in de van vandaag werd beke- Overigens vielen ook giste- de Brit Lloyd en de Frans- Deblicker af van de deelne- slijst wegens blessures, ter- de komst van de Joegoslaaf ark nog onzeker was. rugval van :r Ligterink STERDAM De Groningse lent Ger Ligterink, tot en de vijfde ronde de beste ■erlander in het IBM-toer- i, moest in de zesde ronde meerdere erkennen in de erekendbare Drasko Velimi- ic. Ligterink daalde af naar niddenmoot en Velimirovic ineheerde zich voor twee tereenvolgende nederlagen, gend langzaam kruipt Vik- Kortsjnoj naar de top van vedstrijdladder. In de zesde de bracht hij Donner al snel en hopeloze positie, iets dat rner in de vijfde ronde tegen ook al had ondervonden, uitslagen van de gisteren teelde partijen in de zesde de van het IBM-schaaktoer- zijn: otmoestergroep: tsjnoj (Rus) - Donner (Ned) 1- 0 (Hon) - Sax (Hon) 1/2 - 1/2 ennk (Ned) - Velimirovic (Joe) n (Ned) -Ivokov(Joe) 1/2 -1/2 j(GBR) -Gipslis (Rus) 1/2 -1/2 (Ned) - Olafsson(IJsl) 1/2 -1/2 »go(Hon) - Kurajica (Joe) 1/21/2 irjonsson (IJsl) - Langeweg (Ned) 1/2 .stand is: 1/3. Miles, Kortsjnoj, >go 4 punten 4. Szabo 3 1/2. 5/13 Sigurjonsson, Olafsson, Olffs- Gipslis, Sax, Ligterink, Ivkov, fn 3. 14. Velimirovic 2 1/2. 15. ner 2. 16. Langeweg 1. ips voor Duindigt IN HAAG De tips voor 'en draverijen en drie ren- 1, die morgenmiddag op de ssenaarse baan worden ge iden. eerste start is om half drie. OKZULPRUS: Ortence ome, Nallastar V en Omar guna. lAGDORPPKUS: Olga Anjo, wim en Noranda. EBHOORNPRUS: vlaxaver iy. Nesster Dear en Lola van ome. EEKPRIJS: Loes Areta, Leo mover en Kid Gold. OTENPRIJS: Jupiter D, Lex ota en Kiry van Ursem. UHPENPRIJS: Majoor. Mike fen Marco IJmujden. jAASWAALPRUS: Nant Bui- teorg, Max Record en Li 1LMPRIJS: Midgetina, Mact- dn en Singular. UtMENPRUS: Magie Power, nber en Gefion HJSTACHEPRUS: Bona Fi- 1 Rite en Supreme Gold. WERELDKAMPIOEN HENNIE KUIPER: ROOSENDAAL - Nog ont daan door de gebeurtenissen van de afgelopen dagen arri veerde Hennie Kuiper gister avond per trein in Roosen daal. Na een lange treinreis, waarbij het uur tijdsverschil van een uur tussen Nederland en Frankrijk hem ook nog enigszins parten had gespeeld, kon de wereldkampioen toch nog duidelijk onder woorden brengen hoe hij de dramati sche val van zaterdag had be leefd. „Het is natuurlijk een enorme ontgoocheling ge weest voor zowel mezelf als de ploeg", vertelde de import- Brabander die in de eerste twee weken van de Tour van velerlei zijden het predikaat „vechter" opgeplakt had ge kregen. „Het ging zo goed en de stemming was uitstekend in de Raleigb-ploeg. Als dan zo iets gebeurt, is dat een erg grote teleurstelling." Hennie Kuiper kon al weer nuchter tegen de feiten aankij ken. „Ik ben in deze Tour, door anderen van te voren be schouwd als een van de kans hebbers op de eindzege. Maar dat was natuurlijk veel te hoog gegrepen. Maar toch vind ik dat een erg goede Tour heb gereden. Ik heb me als wereldkampioen laten zien en dat was mijn bedoeling. Ik had natuurlijk ondanks alles uitstekende vooruitzichten op de vijfde plaats in het eind klassement en dat is wel erg triest dat zo'n val aan die mo gelijkheden een eind maakt." Hennie Kuiper, de wereldkam pioen die door velen niet voor „vol" werd aangezien, omdat vooral de Belgen vorig jaar veel liever een landgenoot de titel hadden zien grijpen, heeft de blik al weer vooruit gewor pen. „In september komt het nieuwe wereldkampioenschap. Ik wil proberen daar zo goed mogelijk voor de dag te ko men. Daar wil ik opnieuw het bewijs leveren niet toevallig de regenboogtrui te hebben ver overd." Heimie Kuiper, de Nederland se renners die de afgelopen veertien dagen zo veel kleur gaf aan het Tourgebeuren en door legio aanvallen blijk gaf over talent en ambitie te be schikken, wilde gisteravond zo snel mogelijk naar bed. Uitrusten van de inspanning van de reis en de krachtenver- 'gende twee Tourweken. Van morgen hoopt hij voorzichtig weer op de fiets te zitten om niet al te veel uit de roulatie te geraken. Want door zijn spectaculaire optreden in de Ronde van Frankrijk heeft de Nederlandse wereldkampioen inmiddels al zo veel contracten voor criteria los kunnen we ken dat hij zo snel mogelijk aan zijn verplichtingen wil vol doen. FLEURENCE Wielrenners kennen specifieke beroeps ziekten, zoals bronchitus en een zwerend zitvlak. Dit zit vlak is een der kwetsbaarste plekken voor de coureur. Zijn achterwerk steunt immers uren lang op een zadel en door de beweging van de be nen schuurt bet zitvlak over het leer van het zadel. De huid kan daardoor licht geir- riteerd raken. Erger is het als de coureur door een kuil rijdt en de schok door gebrek aan vering vap de fiets recht streeks op het zitvlak in werkt. Dan ontstaat een on derhuidse beschadiging van het weefsel, dat gaat zweren, zoals thans bij Joop Zoete melk het geval is. Sinds gisteren heeft Zoete melk het meest besproken achterwerk van West-Europa. Dat heeft twee oorzaken: ten eerste omdat hij de enige is die Van Impe nog kan bedrei gen en daardoor een tikkeltje spanning in deze ronde over eind houdt, ten tweede omdat er gisteren in de vervelende etappe van Pau naar Fleuren- ce werkelijk niets gebeurde, dat het vermelden waard is. Op zo'n dag kan zo'n geschon den achterwerk plotseling het nieuws worden. Bij de start rond het middaguur in Pau waren er al enkele journalis ten die met gepaste trots ver telden dat Joop hen zijn ach terwerk had laten zien en dat er inderdaad sprake was van een ernstige verwonding. En de hele dag door riepen de zelfs in deze drukkende warm te opgewonden radioreporters om het uur het laatste nieuws over het zitvlak van Joop in de ether. Intussen werd er in de cara- vaan druk gediscussieerd over hoe een renner een dergelijk ongemak kan voorkomen. Want dat bet een ongemak is, hoeft niet omschreven te wor den, want Joop zelf klaagde voor de start: „Waar moet ik vandaag in hemelsnaam op zitten?". Wielrenners plegen in hun koersbroek, die voorzien is van een zeemleren lap, vet te smeren, ten einde een bescher mende laag te vormen tegen irritatie .van de huid. Dit vet vervult sinds jaar en dag zijn functie, maar het is er ook de oorzaak van dat de huid week wordt. Beter is dus gewoon zonder vet te rijden en het zitvlak na elke koers goed met eau de cologne af te wassen. Meeleren Er was gisteren dus de nodige opwinding in de karavaan over Joop die opnieuw veertig kilometer staande op de peda len aflegde en zijn zitvlak dat hem, als niet spoedig kan worden ingegrepen, misschien zou verhinderen de ronde uit te rijden. Gisterochtend kon Joops lijf arts nog niets ondernemen, omdat de situatie er nog niet „rijp" voor was. Mogelijk kan Uitslagen Joop Zoetemelk kwam als 67ste over de finish. Een erg opgewekte indruk maakte hij niet. Zoetemelk vanochtend voor de start van de tijdrit geholpen worden, zodat hij tenminste zijn tweede plaats in het alge meen klassement zo goed mo- 00 "'i*'39 van 06 zest,ende «'appe. gelijk kan verdedigen. Het over nieuws over de verwonding van Joop moet bij Van Impe nog meer zekerheid hebben gebracht dat hij straks in Pa rijs als winnaar van de ronde gehuldigd zal worden. Van Impe zal zijn trui wel tot Parijs dragen, of Zoetemelk de pijn nog 1044 kilometer kan verbijten, blijft een vraag. Zo'n grote steenpuist is im mers een onding. Joop zit er- Zoetemelk in onderhandeling met Frisol FLEURANCE De kans is aanwezig dat Joop Zoetemelk voor het eerst in zijn carrière voor een Nederlandse wieler ploeg gaat rijden. Frisol wil het volgend jaar zijn come back in de Tour de France vieren en zoekt daarom naar een kopman. Ploegleider Piet Liebregts heeft de onderhandelingen met Zoetemelk geopend. Twee keer heeft er telefonisch over leg plaatsgevonden. Na de Tour de France zal Liebregts met Zoetemelk verder onder handelen in Chaam, waar de bekende Acht van Chaam ver reden wordt Zoals bekend verlaat Zoetemelks voornaam ste sponsor, het verzekerings concern GAN, op het eind van dit jaar de wielersport. De etappe van gisteren kwam voor de coureurs haast neer op een rustdag. 'In het vlakke land strekte het peloton zich uit als een langgerekt kleurig lint. 1. Pollentier (Bel-Driessens) 152 km in 4 uur, 38 minuten en 33 seconden. 2. Maertens (Bel)Driessens) 4 38.49, 3. Karstens (Ned-Post), z.t., 4. Gavazzi (Ita- Fontana) z.t., 5. Esclassan (Fra-De Muer) z.t., 6. Paolini (Ita-Chiappano) z.t.. 7 Osler (Ita-Cribiori) z.t., 8 Antonini (Ita-Fontana) z.t., 9. Teirlinck (Bel-Gui- mard) z.t., 10. Mintkiewicz (Fra-Gui- mard) z.t.. 11. Van der Slagmolen (Bel- Cribiori) z.t.. 12. Delepine (Fra-Caput) z.t., 13. Viejo (Spa-Saura) z.t., 14 Sch- mid (Zwi-Driessens) z.t„ 15. Sibille (Fra- De Muer) z.t.. 16 Vianen (Ned-Caput), z.t.. 17. Raas (Ned-Post) z.t., 19. La- louette (Fra-Anglade) z.t.. 20 Le Den- mat (Fra-Anglade) z.t.. 49. Van den Hoek (Ned-Post), z.t., 67. Zoetemelk (Ned-Caput) z.t.. 77. Pronk (Ned-Post) Algemeen klassement: 1 Van Impe (Bel-Gulmard) 87.34.34. 2. Zoetemelk (Ned-Caput) op 3 18, 3. Delisle (Fra-De Muer) op 9 27. 4 Riccomi (Ita-Chiappa- no) op 10.22. 5. Poulidor (Fra-Caput) op 11.42, 6 Galdos (Spa-Velez) op 12.13, 7. Pollentier (Bel-Driessens) op 12.53. 8. Bertoglio (Ita-Fontana) op 13.36. 9. Maertens (Bel-Driessens) op 14.08, 10. Pesarrodona (Spa-Velez) op 14.45. 11. Pamzza (Ita-Chiappano) op 15 09, 12. Lopez-Carril (Spa-Velez) op 15.27. 13. Martins (Por-Velez) op 15.34, 14. Ocana (Spa-Saura) op 16.49. 15. Bellini (Ita-Cri biori) op 18.45, 16. Torres (Spa-Saura) op 20.33, 17. Martin (Gra-Guimard) op 23.09, 18. Thevenet (Fra-De Muer) op 24.02. 19. Danguillaume (Fra-De Mue- r)op 27.21. 20. De Witte (Bel-Cribiori) op 28.42, 27. Pronk (Ned-Post) op 40.12, 73. Vianen (Ned-Caput) op 2.00 58. 84 Karstens (Ned-Post) op 2.17.54. 85. Raas (Ned-Post) op 2.18.27, 88. Van den Hoek (Ned-Post) op 2.38.50. Ploegenklassement: 1. Driessens (Pol lentier. Maertens en Schmid) 13.56.11. 2. De Muer en Cribiori 13.56.27, 4. Chiappano z.t.. 5. Caput z.t.. 6. Fontana z.t.. 7. Post z.t. Algemeen Ploegenklassement: 1 Ve- lez 263 37.22. 2. Caput op 12.16, 3. De Muer op 13.46, 4. Chiappano op 18 56, 5. Saura op 17.06, 6. Guimard op 23.12. 13. Post op 2.38.54 Puntenklassement: 1. Maertens (Bel) 195 punten. 2. Gavazzi (Ita) 96. 3. Es classan (Fra) 93. 4. Pollentier (Bel) 78, 5. Panizza (Ita) 73. 6. Paolini (Ita) 64. 7 Karstens en Zoetemelk (Ned). 57. 9. Poulidor (Fra) 51. 10. Mintkiewicz (Fra) 48. FLEURANCE De 152 kilometers tussen Pau en Fleurance onder een drukkend warme son aan een bewolkte hemel waren voor het peloton aanleiding om het een dagje kal maan te doen na de zware inspanningen in de Alpen en Pyreneeën. Pas in de laatste 25 kilometers werd er flink gekoerst voor de dagprijzen. De Fransman Roger Legeay ging er vandoor. De Belg Pollentier, die werkte voor sprinter Maertens, ging mee ter controle. De tijdrijder Pollentier hij heeft een afschuwelijke stijl maar gaat wel hard kreeg de etappezege in de schoot geworpen toen Legeay in volle vaart in de strobalen duikelde. Pollentier reed daardoor plotseling alleen voor het peloton uit en besloot om keihard door te gaan. Hij behield zijn voorsprong en won op wat gelukkige wijze. Achter hem versloeg zijn kopman Maertens in de sprint van het peloton Ger ben Karstens. VISIE EX-VEDETTE HENK STEEVENS Elsoo Henk Stee- vens is al meer dan dertig jaar aktief in de wielersport. Aanvankelijk als wielrenner, daarna als ploegleider. De ze laatste funktie bekleedt hij nog steeds en wel bij de amateurformatie DriessenOptiloo. Een keer in zijn le ven heeft Henk Steevens de Tour de France gereden. Als jong maar veel belovend „broekje" werd hij in 1953 op genomen in de na tionale Nederlandse ploeg waartoe on der andere ook Wim van Est en Woutje Wagtmans behoorden. Steevens heeft ook geen moeite om de eindwinnaar in de Tour de France aan te wijzen. .Alleen een ongeluk kan Lucien van Impe nog van een tour zege afhouden", al dus Steevens. „Een verrassing lijkt me uitgesloten. Van Impe is een pientere renner en de Puy de Dome, het grootste obsta kel wat het peloton nog wacht, is een kolfje naar zijn hand. Met zijn lich te pedaalslag is hij enorm in het voor deel in die niet te lange maar ontzet tend steile klim." Van kilometer tot kilometer FLEURANCE In Pau star ten 88 renners voor de zestien de etappe naar Fleurance. 6 km: doorkomst op de Cote de Berlanne, vierde categorie: 1 Bellini, 2 Martins, 3 Mintke- wicz. 32 km: aanval van Perrurena wordt afgeslagen. 38 km: sprint voor sprintklas sement: 1 Mintkewicz, 2 Maer tens, 3 Osler 40 km; snelheid peloton ge daald tot 30 km/uur. 118 km: Cote de Lavardens, vierde categorie: 1 Bellini, 2 Le Guiiloux, 3 Menendez, 4 Osler 127 km: Demarrage van Le geay, Pollentier gaat mee ter controle. 137 km: Legeay komt ten val, Pollentier gaat alleen door 152 km: Pollentier wint zes tiende etappe voor Maertens en Karstens DE LANGSTE ETAPPE UJUtl.18eET.326i'; (start 3e deel vd route! IACANAU 257 lm qCo stel nou ^\Cachac BORDEAUX*

Leidse Courant | 1976 | | pagina 9