DOS-R is een met Roelofarendsveen Kortebaandraverij i meer dan traditie Bestrating Wassenaar duurder IN VOORSCHOTEN OP 26 JULI:§ Vakantie- feest Nieuwkoop in volle gang PAGLNA 4 LEIDSEXOURANT DINSDAG 13 JULI (SDAC WASSENAAR - Aan de ge meenteraad zal ter goedkeuring worden voorgelegd een plan voor herbestrating voor Nieuw Wassenaar. De raad had een totaalkrediet van 924.000,- be schikbaar gesteld voor de ver nieuwing van de riolering in dit gedeelte van de gemeente. Daarbij was een bedrag van ƒ90.000,- inbegrepen voor her bestrating. Voor de meeste straten en lanen blijkt een algehele herbestrating nodig te zijn. Daarvoor is een bedrag nodig van 350.000,-. De ze raming kan echter nog mee vallen omdat niet te voorzien is of alle verhardingen die na de rioleringswerkzaamheden zijn herlegd opnieuw moeten wor den herlegd. Burgemeester en wethouders stellen daarom voor een voorlopig krediet van 180.000,- te voteren, waarmee m 1976 en 1977 een aantal her- bestratingswerkzaamheden kun nen worden uitgevoerd. Hiertegenover staat een meeval ler van eveneens 180.000,-. De rioleringswerkzaamheden in de Konijnenlaan en omgeving zijn namelijk 180.000,- goedkoper uitgevallen. De aanneemsom bij de aanbesteding bleef namelijk - als gevolg van een schaarste aan werk in deze sector - bene den de raming. Dit restant-kre diet van 180.000,- kan dus wor den afgevoerd. De herbestratingswerkzaamhe- den in Nieuw Wassenaar zullen worden uitgevoerd in de volgen de straten en lanen: Van Calcar- laan, Zijdeweg, Klein Hoefijzer laan, Groot Hoefijzerlaan, Hoge- weg. Beukenhorstlaan, Brem- horstlaan, Teylingerhorstlaan, Bloemcamplaan en Hogeplein., 1 BRANDJE IN KAPSALON NOORDWIJK In kapsalon Vonk aan de Hoofdstraat ont stond gistermorgen omstreeks acht uur een begin van brand. Buren ontdekten rook in de sa lon en waarschuwden de politie. Een juist in de buurt zijnde patrouille hoorde geknetter in het vol rook staande pand, het geen gemeld werd aan de inmid dels gealarmeerde brandweer. Deze wist het vuur snel te do- De brand bleek te zijn ontstaan door een defect aan het voor- schakelapparaat van een TL- buis. Als gevolg van de verhit ting was het plafond gaan smeu len. Woningtoewijzing onder de loep LEIDEN/ZOETERWOUDE De gemeenten in de Leidse re gio zullen gezamenlijk de wo ningtoewijzing onder de loep ne men. Op initiatief van de ge meente Zoeterwoude zal er een bijeenkomst voor vertegenwoor digers van de regiogemeenten worden belegd. Op deze bijeen komst zal het gehele volkshuis vestingsplan worden besproken. ROELOFARENDSVEEN - Vele genera ties Roelofarendsveners, of zoals zij zich zelf zo graag noemen „Veenders", dragen in hun ziel de groeven van hun lidmaat schap van voetbalvereniging DOSR. Een groot deel van de autochtone inwoners van dit tuinbouwdorp is onder de vleu gels van DOSR uitgegroeid van kind tot volwassene. Nog niet eens zo lang gele den waren er in de Veen slechts twee hoogtepunten op ontspanningsgebied: de kermis en de wedstrijden van bet eerste elftal van DOSR. Op 27 maart 1977 bestaat de voetbalver eniging Door Oefening Ste^k Roelofa rendsveen precies 50 jaar en een uit 9 leden bestaand jubileumcomité heeft ter gelegenheid van dit feit een kleurrijk en intensief feestprogramma in elkaar gezet. Niet uitsluitend gericht op de eigen leden en de donateurs, maar gericht op de hele bevolking. „Het is", aldus voorzitter van het jubileumcomité Aad Verdel," logisch, dat we die bevolking erbij betrekken. Ik durf gerust te zeggen: DOSR en Roelofa rendsveen zijn één." Die krachtdadige overtuiging heerst er in alle geledingen van de vereniging en de op dracht, die het jubileumcomité op 13 januari 1975 bij zijn eerste vergadering meekreeg was dan ook slechts „Maak een feest, dat aanspreekt bij de hele bevolking. Een feest, waar iedereen na afloop van zal zeggen: Dèit was het jubi leumfeest van DOSR". De le den van het comité waren gis teravond ter vergadering bij eengekomen op uitnodiging van formateur, Arie Dobbe. Dobbe had de uitnodiging om een comité samen te stellen per brief ontvangen, terwijl hij op vakantie was in New Zeel and. Dobbe's eerste reactie was terughoudend, maar later zwichtte hij toch. Medebe stuurslid Van Ruiten ziet daar een algemene karaktertrek van de „Veender" in: „Eerst zegt hij: „Moet dat nou?" Is er geen ander die het wil doen? Het komt allemaal in feite al op een toezegging neer". Sinds de eerste bijeenkomst van de negen, Aad Verdel, Pie- ter van Ruiten, Arie Dobbe, Joop Bakker, Jan de Koning, Johan van der Zwet, Har van Rossum, Peter van Klink en Wim Akerboom, zijn ze al weer 16 keer bij elkaar ge weest, om een programma voor het feestjaar op te stellen. Terugkijkend op de voorberei dingstijd van ruim anderhalf jaar ontboezemd de bebaarde secretaris van het jubileumco mité Pieter van Ruiten, dat het comité geen dag te laat is be gonnen: „Er is erg veel voor bereiding in gaan zitten. Het moeilijkste punt was, om voor onze 350 jeugdleden ook een fijn programma te bedenken. In een gecombineerde verga dering van de jeugdraad en ons comité zijn we daar volle dig in geslaagd." Jubileumboek Eind van dit jaar zal in ieder gezin van Roelofarendsveen gratis een jubileumboek wor den verspreid. In het maar liefst 40 pagina's dikke boek werk is door jubileum-comite'- secretaris Van Ruiten de ge schiedenis vastgelegd van de vereniging. De schrijver is daarvoor in de archieven van de vereniging gedoken en hij heeft een selectie gemaakt van de belangrijkste stoffige papa rassen. Er zijn gesprekken ge voerd met „mannen van het eerste uur" en foto's uit een koffer op de rommelzolder te voorschijn gehaald. Legenda rische namen als keeper Jan de Koning, die volgens de overlevering gestoken in rode broek gestrekt over de lat kon duiken, komen in het jubi leumboek ter sprake. Apotheo se van het boek vormt de bele venissen rond de promotie van de eerste klas LVB naar de vierde klas KNVB, dit jaar. het weiland van veehouder Cor Bontje zijn eerste wed strijd speelde. Toen de vereni ging in aanraking kwam met officiële KNVB-instanties moest ter onderscheiding van andere DOSsen de R achter de drie letters verschijnen. Veel leden uit die tijd zijn hun vereniging niet trouw kunnen blijven. Hoeveel leden nu al 50 jaar achtereen lid van de oud ste sportvereniging van Roelo farendsveen zijn, is niet meer te achterhalen. De archieven van vóór de oorlog zijn voor VUFTIG JARIG BESTAAN UITBUNDIG MET BEVOLKING GEVIERD Het boek is nog niet geheel klaar maar schrijver Van Rui ten is graag bereid om de eer ste regels van zijn monumen taal te citeren: „Voetballen doen de Veenders al erg lang. Langer dan DOSR bestaat". DOSR vormt de bevestiging op de regel „drie maal is scheepsrecht". De historie ver meldt nog twee verenigingen, die geprobeerd hebben als voetballende club vaste voet op de weke veengrond te krij gen. SVO was de eerste, maar wegens gebrek aan belangstel ling stierf die vereniging een roemloze dood. De honneurs werden overgenomen door de SPC de SL Paneratius Club, één van dé katholieke jeugd verenigingen, die onder strak toezicht van de pastoor hun aktiviteiten mochten uitvoeren zolang de geestelijk herder dan passend achtte. Ook de SPC redde het niet en een aantal oud-SPC spelers richtte kort daarop op 27 maart 1927 de vereniging DOS op, die op een deel verdwenen. Minder dan 10 zijn het volgens de heer J. de Koning, aelf in ieder geval vijftig jaar lid, waarvan meer dan de helft in het be stuur, zeker niet. Het jubi leumcomité heeft geen specia le aandacht aan die groep ge schonken, omdat er het grote gevaar bestaat, dat trouwe le den zouden worden vergeten. PROGRAMMA Aanstaand weekend krijgen de inwoners van Roelofa rendsveen een jubileumpro grammaboekje in de bus be zorgd. Hieruit blijkt, dat zon dag 1 augustus het eerste evenement van start gaat; de DOSR-jubileumrally; zondag 8 augustus gaat het Nederlaag tournooi van start, waarin op 4 achtereenvolgende zondagen het eerste elftal van DOSR tegen RCH, HW, Aalsmeer en Teylingen speelt. Winnaar van het toernooi wordt de vereni ging, die DOSR de grootste nederlaag toebrengt. 15 augus tus is het jubileum-jeugdtoer- nooi voor de Al en BI waar aan 12 elftallen uit heel Neder land deel nemen. Verspreid in de maand augustus vindt ook het jubileumtournooi voor alle senioren-elftallen. Op 13 november is het weer de beurt aan de bevolking, waarbij leden en donateurs ie der met één introduce kunnen deelnemen aan de grote feest avond met Hanny en de Re kels, de boerenkapel en de Ba- kerstreet Jazzband. (Op zon dag 27 maart vindt tenslotte de afsluiting van het festijn plaats met de gebruikelijke of ficiële recepties en een eucha ristieviering). Voor de jeugdelftallen zijn er intussen toernooien, een Sint Nicolaasviering, een panne- koekenmaaltijd, een kerst-in, een dansavond, een zeskamp en een ijshockeywedstrijd. Om het programma te kunnen betalen, heeft DOSR de hulp gekregen van meer dan 100 plaatselijke middenstanders. „Je moet moeite doen om nog een middenstander te vinden die niet heeft meegedaan" be weren de comitéleden overtui gend. Extra steun hoopt het jubileumcomité te krijgen van de loterij, 1000 loten van 25 gulden met drie hoofdprijzen van 999,99 en 90 keer eigen geld. Het belangrijkste deel van de opbrengst is bestemd voor de verbouwing van de kleedgelegenheid, die een uit breiding en een modernisering moet ondergaan. De loterij is in feite door het comité opge zet als een cadeau van de be volking aan de vereniging. Er kan gezien het grendeloze optimisme van de negen niets meer fout gaan. Over de kurk droge grond van het kale DOSR-veld wordt vluchtig heen grestapt. Berichten van deskundigen, dat bij aanhou dende droogte de velden nooit geschikt meer kunnen worden gemaakt voor een intensief ge bruik bij de vele jubileumtour- nooien worden overmoedig weggewoven. Voorzitter Aad Verdel: „Het regent voor die tijd nog wel een paar keer flink". De draverij trekt elk jaar veel belangstelling. i i VOORSCHOTEN De kortebaan draveri j in Voor schoten wordt maandag 26 juli op de Prins Bernhard- laan gehouden. De Voorschotense kor- tebaan is niet weg te denken uit het vroegere agrari sche dorpsleven. De laatste jaren werd de kortebaan gehouden op de dag van de paar denmarkt. Dit jaar valt de paarden markt op woens dag 28 juli. Op die dag is er een lange- baandraverij en dat gaat bij de Ne derlandse Draf- en Rensport (NDR) nog steeds voor. De Voorschotense kor tebaan is daarom verplaatst naar de „vrije" maandag. Het draven van paarden wordt in Voorschoten al enige eeuwen beoefend. Het meest bekend zijn de draverijen in de vori ge eeuw op de „Gouden Zweep", deze werden steeds gehouden in de omgeving van .Het Haagsche Schouw", thans gemeente Leiden. De kortebaan in zijn huidige vorm is ontstaan na de laatste wereldoor log. Uniek is dat deze baan (200 tot 240 meter) uitgezet wordt op de Prins Bernhardlaan. Voor die gelegeheid wordt de laan onttrok ken aan het wegverkeer. De dienst openbare wer ken zorgt voor een per fect wegdek en zodra de straatstenen keurig op een rij liggen wordt er zand gestrooid. Jarenlang werd het co mité Paardensport Voorschoten voorgeze ten door de heer G. Schrama, bekend als meelhandelaar, oud-wet houder en ere-burger van Voorschoten. De laatste twee jaar is de voorzittershamer in han den van de Voorschoten se oud-burgemeester L. de Kool, die zich na zijn pensionering ontpopt heeft als een „hereboer". Hij besteedt zijn vrije tijd namelijk aan het fokken van paarden en hij beschouwt de korte baan in Voorschoten als een nuttige ontspanning voor jong en oud. De jeugd kan Edammer kaasjes winnen door de winnende draver aan te wijzen. Voor die wed strijd zijn er op maan- obbie die jc t, of j ikijkl rsterk dagmorgen in hP0"3^ pen van Voorsf7"3" formulieren ve baar, die na invuk wa: een daarvoor bef', zei bus gedeponeerdsferc ten worden. Voorn je deren is er de toto heel toto haalde vo rijf en 1 een recordomzet. geveer duizend 1 de bezoekers voor een toto-om 27.097 gulden. Kortebaandraveri! ook nog een loteJ als hoofdprijs V Welsh-pony en alJ| de prijs een por! len. Hoewel de kort draverij in Voorst -. een initiatief is vail sen, die met „boter en eieren" te t hebben, betekent!" draverij voor veeV agrariërs de eerst! nismaking met jQ vorm van paardeso. De vakantie-aktivi- teiten in Nieuw koop vinden on danks de warmte gretig aftrek onder de Nieuwkoopse jeugd. Op en rond gebouw De Ark aan de Achterweg waar veel van de door de stichting Open Huis georganiseerde acti viteiten plaatsvin den is elke dag een grote bedrijvigheid te zien. Het polsstoksprin- gen aan het terrein van de Kennedy- laan was gister avond weer een van de spectaculairste onderdelen van de vakantieweek. Het talrijke publiek zag de jeugd tot veertien jaar m zijn geheel in het mod derige water te rechtkomen. Beste en jeugdkampioen werd Remco Don ders, die de walle- kant nog tot op een halve meter wist te naderen. Bij de ouderen ble ven tenslotte vier deelnemers over, hetgeen na afstand meting het volgen de resultaat ople verde: 1. Van Vuu- ren, 2. Henk de Rijk, 3/4 ex aequo Rob en Gees Veen- boer. missprongen. Het Nieuwkoopse timmerdorp belooft weer een succes te worden. Gisteren werden de funde ringen voor het dorp 1976 gelegd door een paar hon derd Nieuwkoopse jongelingen en m de loop van de dag werd al een behoor lijke hoogte bereikt, (zie foto onder). Het dorp zal op maandag 19 juli of ficieel geopend worden. Ter afslui ting van de feestwe- ken in Nieuwkoop zal het dorp op vrij dag 23 juli in vlam men opgaan. ZOETERWOUDE De zoge naamde ogentest- en informa tiewagen van Veilig Verkeer Nederland komt dinsdag 20 ju li naar Zoeterwoude. De wa gen staat van 10.00 tot 17.00 uur op het terrein voor de Rabobank. Bezoekers vanaf 16 jaar kunnen in deze wagen een gratis ogentest ondergaan. In ongeveer 7 minuten worden het gezichtsveld, de gezichts scherpte, dieptewaarneming en oogstand onderzocht. RIJNSBURG In de Flora hal in Rijnsburg wordt vrijdag 23 juli het programma „Op losse groeven" opgenomen. Kaarten om deze opnamen bij te wonen zijn verkrijgbaar aan de zaal. De zaal is open om 19.45 uur. Bezoekers worden verzocht om uiterlijk 20.15 uur binnen te zijn. Omstreeks 20.30 uur beginnen de opna men. Dat kwartiertje wordt benut om het publiek te in strueren. LEIDERDORP - De zomer feesten in Leiderdorp worden dit jaar gehouden van 11 tot en met 14 augustus. Op die dagen staat een kermis op het Ockenrode-terrein. Op 13 au gustus wordt een klaverjas- wedstrijd gehouden in het Dorpshuis en bij het sportpark „De Bloemerd" wordt in de vroege ochtenduurtjes van 14 augustus in de Dwarswetering een viswedstrijd gehouden. Op die dag is er tevens een fiet- spuzzeltocht en een autohin- derniswedstrijd op het burge meester B rugplein LEIDERDORP In de Shel ter aan de Heemraadlaan wor den van 19 tot en 30 juli veler lei vakantie-activiteiten ont plooid. Tot de vakantie-activi teiten behoren onder meer: leeshoek, volksdansen, straat tekenen, bouwen van hutten, L .♦-A De vakantiespelen in Voorhout zijn een groot succes. Hier de met voel enthousiasme knutselende j Voorhoutse jeugd die ondanks de hitte toch in vrij grote getale opkwam. Op donderdag 15 juli wordt in het kader van de vakantiespelen de film „De prins en de bedelknaap" vertoond. De aanvang j van de voorstellingen is om twee en vier uur. De toegangsprijs is één gulden. Van de opbrengst van de voorstellingen worden de vakantiespelen gefinancierd. i maken van een muurkrant, maken van muziekinstrumen ten en een sportdag. De activi teiten hebben plaats tussen 10.00 en 12.30 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Deelname kost een rijksdaalder per dag. Voor tien dagen moeten deelnemers twintig gulden betalen. NOORDWIJK De stichting Orgelcentrum heeft de aan vangstijden van de zomer avondconcerten van acht uur verschoven naar kwart over acht. Het eerstvolgende con cert in de Grote Kerk van Noordwijk-Binnen wordt vrij dag 16 juli gehouden. De toe gangsprijs voor de concerten bedraagt 3,50 gulden, uitgezon derd komende vrijdag waar vijf gulden wordt gevraagd. SASSENHEIM Gezien het groot succes van de viswed strijd in het Park, die voor enkele weken geleden werd gehouden door minder-validen en bejaarden, zijn er stemmen opgegaan, dergelijke wedstrij den vaker te houden. Hiervoor heeft zich een voorlopig comi té gevormd, dat voornemens is op korte termijn een viswed strijd m competitieverband te gaan organiseren. Het ligt in de bedoeling dat de competitie die in het Park zal worden gehouden, uit vijf wedstrijden zal bestaan, verdeeld over ze ven weken, er zijn dus twee extra wedstrijden met het oog op hen die plotseling verhin derd zijn, en daardoor uit he competitieverband zouden val len. De competitie gaat o; dinsdag 20 juli van start, aar. vang twee uur gevolgd doo: elke volgende dinsdagmiddag tot en met dinsdag 31 augus tus. Men kan zich voor deelnff, me opgeven dinsdagmiddag 2! juli in het Park, van half twes, tot de aanvang om twee uuri Het is echter wel zaak zich of het Raadhuis te vervoegen on een bewijs dat men in hel Park mag vissen. SASSENHEIM De poppeiv kastvoorstelling die morge nochtend door de stichting Jeugdrecreatie m Sassenheiro zou worden gehouden is afge last.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4