Kuiper: dramatische val ^in plaats van feestgeschenk Hippische Sportbond swijgt na schokkende adiodocumentaire S'< Succesvolle dag voor Nederlandse schakers Eerst paniek later lachen om ploeg Post Delisle kan voor verrassing zorgen ATERDAG 10 JULI 1976 LEIDSE COURANT PAGINA 9 Van kilometer tot kilometer SAINT GAUDENS - In Bourg Madame startten 98 renners voor de dertiende etappe over 188 kilometer naar Saint Gau- dens. 4 km: Demarrage van Urebezu- bia, Bourreau volgt hem. 7 km: vluchters ingelopen. 24 km: Aanval van Perrurena en Antonini. Osier, Bellini, Bourreau, Conati en Torres slui ten aan. 27 km: Doorkomst op de col Puymorens, derde categorie: 1. Perrurena 2. Antonini, 3. Bellini 4. Conati 5. Torres. Peloton op 25 seconden. 29 km: Tablourdet rijdt uit pelo ton naar vluchters toe. 51 km: Kopgroep ingelopen. 61 km: Demarrage van Berland, Smet gaat mee. 77 km: Voorsprong twee leiders 50 seconden. 99 km: Doorkomst op de col de Port, tweede categorie: 1. Smet 2. Berland, 3. Conati op 3 minu ten en 20 seconden. 4, Bellini 5. Osier. 139 km: Berland wint sprint voor sprintklassement van Smet. Mintkiewicz wordt derde. Peloton heeft achterstand van 3.55. 143 km: Maximale voorsprong voor twee leiders van 4.20. 171 km: Peloton haalt Smet en Berland in. 175 km: Demarrage van Genet. Panizza, de Meyer en Vianen gaan mee. 185 km: Peloton achterhaalt vier vluchters. 185 km: Aanval van Kuiper. Hij wordt achterhaald door Teir- linck, Panizza, Martinez, Chal- mel, Poulidor en Ovion. 188 km: Ovion wint de sprint van kopgroep, Kuiper komt ten val. Uitslagen Salnt-Gaixtena O* ultalag van da der tiende stappa ziet ar ala volgt uil: 1. Ragia Ovion (Fra.. Os Muar), 188 kilometer In 4 uur 57 minutan an 23 aacondan (gemiddel de 37.931 kilometer par uur); 2. Willy Tair- IInek (Bal., Gulmard) it; 3. Wladtadro Pa nizza (Ita., Chlappano) it; 4. Mariano Mar tinaz (Fra., Anglada) it; 5. André Chemel (Fra., Gulmard) it; 6. Raymond PouHdor (Fra., Caput) it; 7. Hennle Kuiper (Nad- Poet) it; 8. Freddy Msorter* (Bel.. Drtee- aana) op 7 aw.; 9. Geitoen Kerstena (Ned- Poet) it) 10. Joeé Luis Viejo (Spa., Saura) it; 11. Regie Del #p Ins (Fra.. Caput) 4.57.30; 12. Pierino Gavazzi (Ita., Fontane) z.t; 13. AleeeJo Antonini (Ita., Fontane) z.t; 14. Herman van der Slag molen (Bal., Crt- blorl) z.t; 15. Robert Mintkiewicz (Fra., Gulmard) z.t; 16. Michel Ledenmet (Fra., Anglade) it; 17. Ronald de Wltte (Bel.. Crlblorl) it; 18. Glanbettitta Baroncbelll (Ita., Chlappeno) it; 19. Michel Pollentler (Bel., Drieeeena) z.t; 20. tucien van Impe (Bel.. Gulmard) it; 33. Zoetemelk (Ned.. Caput) it); 41. Knetemann (Ned., Poet) it; 66. Pronk (Ned., Poet) it; 73. Vianen (Ned., Caput) 4.57.54; 88. Van den Hoek (Ned- Post) 4S8.11; 80. Raee (Ned., Drteeeena) 5.08.12; 98. en taateto Bellet (Ita.. Van Vaerenbergh) 5.34.41. Het algemeen klaeeement na de dertiende etappe luidt: 1. Raymond Deiiale (Fra.. De Muar) 72.24.53; 2. Luden van Impe (Bel., Gulmerd) op 2.41; 3. Joop ZootemeWc (Ned.. Caput) op 2.47; 4. Raymond Poulidor (Fra., Caput) op 4.10; S. Frandaco Galdos (Spa. Volez) op 4.45; 6. Bernard Thevenet (Fra., De Muer) op 4S3; 7. Faueto BertogUo (Ita., Fontene) op 5.58; 8. Michel Pollentler (Bal., Orleeeene) op 6.11; 9. Hennle Kuiper (Ned- Poet) op 7.10; 10. Joeé Martin# (Por., Velez) op 7.45; 11. Lopor-CerrlH (Spa., Velez) op 7.58; 12. Baroncheill (Ita., Chlappano) op 8.11; 13. Bellini (Ito- CrtWorl) op 9.00; 14. Maertena (Bal- Drleeeene) op 9.01; 15. Rlccomi (Ita- Chlappano) op 9.18; 16. Pa- aerrodona (Spa., Velez) op 9.46; 17. Paniz za (Ita., Chlappano) op 9.46; 18. Mealat (Fra- Gulmerd) op 13.15; 19. Merlin (Fra Gulmerd) op 13J7; 20. Ocana (Spa., Saura) op 13.38; 30. Pronk op 24.29; 47. Knete mann op 40.53 68. Vianen op 1.03.24; 85. Karateea op 1.20.08; 93. Raee op 1.32.45; 95. Van dan Hoek op 1.41.04; 96. Tabak op 1.46.01; 98. en laatete Clgana (Fra.) op 2.45.32. Algemeen bergklaaeement: 1. Bellini 69 punten; 2. Van Impe 85; 3. Zoetemelk 64; 4. Kuiper 54; 5. Galdoe on Conati 44. ?4.5Z^ 2nkCapuM4.52.23;13. Ch?appano z.t; 4. De Muer it.; 5. Post (Kuiper. Kar- Algemeen ploegen klassement: 1. De Muer 217.55.36; 2. Velez 217.58 48; 3. Caput 217.59.57; 4. Saura 218.04.59; 5. Chiappano 218.09.31:10. Post 218.52 00. Algemeen punten Idas» e ment: t Maertens 158 punten: 2. Gavazzi 82; 3. Esclassan 81 4 Kuiper 72; 5. Panizza 55; 8. Zoetemelk 43; 9. Karstens 41. AMSTERDAM Het IBM-schaaktoernooi beleefde gisteren in de vierde ronde van de grootmeestergroep een succesvolle dag voor de Nederlandse deelnemers, die met 3 1/2 punten uit vijf partijen waarbij het treffen tussen Ree en Langeweg hoog scoorden. Hans Böhm, uitkomend in zijn eerste belangrijke toernooi na een langdurige ziekte, ver sloeg Fridrik Olafsson, die in hevige tijdnood door drie lichte stukken midden op het bord mat werd gezet. De onlangs „verjaarde" Donner wist de overmoedige aanvals drift van de Joegoslaaf Vilimirovic niet alleen te stuiten, maar ook te overwinnen. Ger Ligterink blijft, dankzij een remise tegen de Rus Gipslis, de beste Nederlander, terwijl Langeweg tegen Hans Ree zijn vierde nul moest incasseren. De hoogste posities zijn met drie uit vier echter verrassend voor de jeugdige Brit Miles, die de Joegoslaaf Kurajica versloeg, en de Spanjaard Fargo, die Sigurjonsson mat zette. Grootmeestergroep: Kortsjnoi (Rwl) Sax (Hon) 1/2—1/2, Donner (Ned) Velimirovic (Joe) 1—0. Szabo (Hon) Ivkov (Joe) 1/2—1/2, Ligterink (Ned) Gipslis (Rwl) 1/21/2 Böhm (Ned) Olafsson (IJsl) 1—0, Miles (GB) Kurajica (Joeg.) 1—0, Ree (Ned) Langeweg (Ned) 1—0, Farago (Spa) Sigurjonsson (IJsl) 1-0. Stand: 1/2. Farago, Miles 3 punten, 3/4 Ligterink, Kortsnoi 2 1/2, 5/13 Ree, Sigurjonsson, Donner, Kurajica, Olafsson, Szabo, Böhm, Ivkov, Gipslis 2, 14/15 VeLimirovic, (Sax) 1 1/2,16. Lagenweg O. Meestergroep: Woodhams (Aus) Westergeld (Ned) 1/2—1/2, Suwuh (Indon.) Hartoch (Ned) 1/2—1/2, Van Baarle (Ned) Van Wijgerden (Ned) 1/2—1/2, Ciocaltea (Roem.) Tatai (Ita) 1/2—1/2, Eising CWdld) Gaprindasjvih (Rusl.) 0—1. Pribyl (Tsj) Matera (VS) 1/2—1/2. Stand aan kop: 1. Tatai 3 1/2, 2/3. Hartoch, Pribyl 3, 4/5/6 Van Wijgerden, Van Baarle, Gaprindasjvili 2 1/2. De Braziliaan Henrique Mecking is na het uitspelen van afgebroken partijen van het interzonale schaaktoernooi te Manilla vrijwel verzekerd van een plaats bij de eerste drie. De eerste drie schakers.uit dit toernooi kwalificeren zich voor het kandidatentoernooi, waaruit de uitdager van wereldkam pioen Anatoli Karpov komt. Uitslagen afgebroken partijen: zestiende ronde: Tsjesjkovski (Rusl.) Uhlmann (O Did) 1/2-1/2, Biyiasas (Can) - Browne (VS) 0—1. Ljubojevic (Joeg.) Hort (Tsj) 1—0, Balasjov (Rusl.) Mecking (Braz.) 1/2—1/2, Spassky (Rusl.) Jheorghiu (Roem.) 1/2—1/2, Poloega- gevski (Rusl.) Mariotti (Ita) 1/2—1/2. Zeventiende ronde: Tan (Sin) Mariotti (Ita) 0—1, Qumteros (Arg) Torre (phi) 1—0, Hort Balasjov (Rusl.) 1/2—1/2, Browne Ljubojevic 01. Achttiende ronde: Kavalek (VS) Pachman (WDld) 1/2—1/2, Harandi (Irn) Tan 1/2—1/2, Tsjesjkovski Biyiasas 1—0, Ljubojevic Uhlmann 1/21/2. Stand aan kop. 1. Mecking 12,5. 2. Hort en Poloegajevski 12, 4 Tsjesjkovski 11,5, 5. Ribli en Ljubojevic 11, 7. Panno, Kavalek en Balasjov 10. SAINT GAUDENS Giste ren vierden in Denekamp de ouders van Hennie Kuiper hun 40-jarig huwelijksfeest. De gehele familie was er ver zameld, alleen de bekendste persoon, de wereldkampioen ontbrak. Hij kon niet aanwe zig zijn, omdat hij in de Tour de France rijdt. Hennie Kniper wilde daarom gisteren iets bijzonders doen voor zijn ouders, namelijk de etappe in Saint Gaudens win nen. Dat zou het feest daar in Denekamp extra glans geven. En het was een geschikte dag om te winnen, want de favo rieten voor de eindzege zou den zich, vlak voor de berge tappe naar Saint Lary, gega randeerd rustig houden. Zo smeedde Kuiper op de och tend van de tweede dag in de Pyreneeën snode plannen. Het weer was goed, niet te warm en de wind was gaan liggen. Het peloton passeerde zonder noemenswaardige gebeurtenis sen, de top van de eerste berg. In de afdaling daarvan gingen twee „kleintjes" aan de haal, de Fransen Berland en Smet. Hun voorsprong schommelde lange tijd tussen de drie en vier minuten. Toen bleek dat het duo niet meer winst kon pakken, werd duidelijk dat zij in de lange afdaling naar Saint Gaudens zouden worden ingelopen. Dat gebeurde dan ook op achttien kilometer voor de finish- en toen lagen de kansen voor Kuiper erg gun stig, want drie kilometer voor )PAU Esquilto)222 SAINT GAUDENS Font Romcu is het „Zeist" van Frankrijk. Het dorpje, waar alle Franse selecties in alle takken van sport (trainen, ligt 1800 meter hoog in de Pyreneeën. Het gezellige Font Romeu baadde zich gistermorgen in een heerlijk zonnetje. De bevolking en de aanwezige atleten genoten ervan, want hoe vreemd het ook mag klinken het had de voorgaande zeven dagen aan een stuk geregend. I Vlak voor de start riep de speaker op dezelfde toon, waarop hij altijd zijn onzin spuit: „En vandaag hebben we de opgave van de voltallige Raleigh-ploeg. Wereldkampioen Hennie Kui per, Nederlands kampioen Jan Raas en de klimmer Bert Pronk gaan niet meer van start". j Tweede Tourbaas Jacques Goddet hoorde het eerst dat de Nederlandse renners de presentielijst niet hadden getekend. „Het is onmogelijk", riep hij en raakte volkomen in paniek. Het mysterie eindigde tenslotte met een lacher van jewelste. Post en zijn renners hadden het boek van de ronde niet goed gelezen. Zij begrepen tenminste dat de start in Bourg Madame was en waren daar al welgemoed naar toe gegaan. Maar daar was niemand en dat was het sein voor nieuw alarm. De renners moesten als gekken de berg weer beklimmen. Te laat. Het peloton en de volgers kwamen hen al weer tegemoet. Iedereen barstte in schateren uit, Peter Post en zijn renners hadden danig de pest in, maar mochten toch nog meedoen. De zeven renners van de Raleigh-ploeg, Kuiper, Karstens, Pronk, Raas, Van den Hoek, De Cauwer en Kneteman, werden 's avonds alleaal beboet omdat ze de presentielijst niet op tijd hadden getekend. Reglement Hennie Kuiper kwam volgens het Tourreglement gisteren, ondanks zijn valpartij, toch nog op de zevende plaats in het etappeklassemcnt terecht. Gtcn Dieter Onenigheid I Dit is de laatste plaats van de groep, waartoe hij behoorde. i Het reglement van de Tour "j voorziet namelijk in vlakke J etappes, dat wie binnen een kilometer van de eindstreep ten val komt of ernstig mecha- - nisch defect lijdt, dezelfde tijd f krijgt toegewezen als de groep, 'l waartoe hij behoorde op het - moment van het defect. Volgens Gaston Plaud, die twintig jaar lang ploegleider van Peugeot is geweest en pas vorig jaar door Maurice de Muer vervangen werd, kan Delisle deze ronde best win nen. Plaud heeft voor Delisle het programma van dit sei zoen vastgesteld, buiten mede weten van De Muer. Dat is gebeurd op een basis van een oude vertrouwensrelatie, want Plaud kent Delisle al sinds 1967, toen hij hem een con tralet als prof bezorgde. „Op mijn advies heeft Raymond tot mei geen meter gefietst", zei Plaud. „Hij beschikt nu over al zijn reserves. En daar ik gezien heb dat Zoetemelk en Van Impe met elkaar ruzie maken en meer oog voor el kaar hebben dan voor ande ren, kan Delisle daarvan profi teren". In de ploeg van Joop Zoete melk is onenigheid ontstaan. Een aantal renners, vooral de Franse knechten, verwijt Zoe temelk dat hij Raymond Delis le veel te veel vrijheid heeft gegund, waardoor deze bijna drie minuten voorsprong heeft kunnen nemen. Gerard Vianen zei daarover: ,JJisschien heb ben de jongens wel gelijk, mis schien heeft Joop Delisle on derschat. Ik hoop maar, dat hij zijn verlies ongedaan zal maken, want dat is echt nodig voor het moreel van de ploeg". Terwijl Regis Ovion (rechts) op weg is naar de zege, doet Hennie Kuiper verwoede pogingen op te staan. Tevergeefs, het was een wonder dat het aanstormende peloton hem niet raakte. SN HAAG De reactie van de Ne- rlandse Hippische Sportbond op de stermorgen door de NOS uitgezonden cumentaire „topsport voor een pk" met als thema doping en mishande- ig van paarden is in twee woorden Men te vatten: „geen commentaar". iblic relationsman Jacques van Leeu- en: „Het lijkt de NHS weinig zinnig !h te begeven in een welles-nietes elletje. Wel wil ik nog even stellen t wij ons zeer bezighouden met do- ngcontrole. Dat dit niet zonder moei- Lgaat is een logisch gegeven. In de Lielrennerij probeert men al twintig tevergeefs deze uitwassen de kop te drukken. In de voetballerij is men "hans in Nederland nog niet eens zo fr." nel "rff th; houding van de NHS is misschien SE°g niet eens zo onverstandig. Want het t immers zeer moeilijk - om niet te [gen onmogelijk - zijn de feiten te êerleggen die het NOS radioduo ^op Heintz en Bob Ushi in hun uiter- pte interessante documentaire naar B"en brachten. Tijdens het CHIO in Aken, waar de Nederlandse springequipe dankzij een derde plaats uitzending naar Montreal verdiende, sprak men met artsen, rui ters, journalisten en enkele andere in de paardesport zeer goed ingevoerde personen. De opmerkelijkste ontdek king die men deed was dat het paard Codex van de ruiter Hans Horn tussen de eerste en tweede manche (respectie velijk 24 en 4 fouten) een injectie kreeg toegediend met butazolidine, een pijn stillend middel. In een schokkend inter view, of was het een kruisverhoor, gaf ploegarts Rob de Vink toe dat hij Co dex een behandeling had gegeven om dat „het paard stijf was en je het zo soepeler kon laten lopen." Tijdens dit gesprek verzocht De Vink enkele malen tevergeefs „de band even stop te zet ten." Ondanks het feit dat butazolidine niet meer op de lijst van verboden middelen voorkomt had de equipe toch gediskwalificeerd kunnen worden. Vol gens artikel 182 van de FEI moet men dit soort mediche handelingen melden aan de concoursarts. En dat is niet gebeurd. Overigens waren de inspan ningen in Aken voor Codex en Hans Horn tevergeefs. Eerder deze week werd het paard alsnog door de Ut rechtse arts dr. F. Nemeth afgekeurd voor Montreal wegens een nog niet helemaal genezen beenblessure. In de documentaire kwamen nog meer uitzonderlijke zaken naar voren. De heer Visser, eigenaar van Antrieb, ver telt van het moment dat „het voor hem niet meer behoefde." „In Dublin stond Antrieb 's morgens volkomen kreupel in zijn stal. Wij zijn naar Nederland teruggekeerd omdat het paard niet kon lopen, 's Avonds hoorde ik op het nieuws dat Antrieb de Grote Prijs van Dublin had gewonnen." Uitvoerig werd ook ingegaan op andere praktijken die in de springtop gehan teerd worden. Het behandelen van de benen van de paarden met een bijtende zalf (reducin), het slaan met ijzeren stangen tegen de benen bij het nemen van een hindernis. En dat alles met het doel het paard tijdens de wedstrijd hoger te laten springen. In dit verband aarzelt dokter Nemeth ook niet de woorden „regelrechte mishandeling" in de mond te nemen. Iemand anders ver telde hoe de Belgische equipe tijdens De Nederlandse paarden werden gisteren ingeladen voor de reis naar Montreal. Een reis die door een schokkende radiodocumentaire nog wel een staartje zal krijgen. het CHIO '75 in Rotterdam spijkers aan de binnenkant van de pijpkousen had gedaan. Ook hoe de Westduitse ruiter Gerd Wildfang werd gediskwalificeerd wegens barreren. Opmerkelijk was ook hetgeen verteld werd over wat men kan doen indien een paard kreupel is. De Westduitse ex-rui ter en thans dierenarts Schlachter: „Als een paard niet goed meer kan lopen komt het voor dat men in de voet een zenuw doorsnijdt. Het beest voelt dan geen pijn meer en is in staat nog gedu rende een half jaar tot Einderhalfjaar aan wedstrijden deel te nemen. Van genezen van de blessure is echter geen sprake. Het is de keus tussen een ze- nuwsnede of het onmiddellijk afmaken. Jacques van Leeuwen tot besluit: „Nog maals, als Hippische Bond zijn wij te gen het gebruik van doping. Wij kunnen in ieder geval zeggen op dit gebied voorop te lopen." PAUL HOVIUS O Ontzetting Waarschijnlijk door het feest in Denekamp was Kuiper te nerveus. Zijn wil om te win nen was zo groot dat hij veel te vroeg op volle snelheid lag. Links van hem kwam de Fransman Regis Ovion langs zij en rechts rukte de Belg Willy Teirlinck op. Kuiper trachtte het „gat" te sluiten, zoals hij in Bornem met suc ces gedaan had. Hij raakte daarbij met zijn elleboog die van Feirlinck, omdat Ovion van zijn lijn afweek (hij gaf Kuiper een „zwieper", red.) en met een snelheid van onge veer zestig kilometer per uur smakte de wereldkampioen tegen het asfalt. De duizenden mensen op de boulevard Jean Bapmale slaakten een kreet van onzetting. Want pal achter de kopgroep joeg het grote peloton in een lange sprint naar de finish. Het mag een wonder heten dat Kuiper die versuft op de weg zat, niet is aangereden. Links en rechts van hem konden de renners op het laatste nipper tje de wereldkampioen ontwij ken. Huilend kwam hij overeind en sloeg zijn handen om het hoofd. Uit zijn rechterknie en elleboog en ook uit het dijbeen sijpelde bloed. De regenboog trui was van zijn rug ge scheurd. Omringd door foto grafen en journalisten legde hij de laatste meters naar de finish af, waar een ambulance gereed stond. De televisiebeel den moeten voor de feestende familie in Denekamp drama tisch zijn geweest. Gelukkig vielen achteraf de verwondin gen mee. Dokter Geert Simons stelde vast dat hij waarschijn lijk geen hersenschudding heeft en dat ook de wonden aan de elleboog en aan de knie meevallen. Alleen het dijbeen baarde hem enige zorgen. Waarschijnlijk om zijn ouders gerust te stellen, klom Kuiper twintig minuten later weer uit de ambulance. Zijn wonden waren verzorgd. De dokter had hem moed ingesproken en Kuiper fietste op eigen kracht naar de school, waar het pelo ton de nacht doorbracht. „Ik had hier kunnen winnen", zei. hij met spijt en woede in zijn stem, „maar het heeft niet zo mogen zijn". VISIE EX-VEDETTE CEES HAAST Cees Haast, een van de weinige Nederlandse renners, die zich op in het hooggebergte thuis voelden, kent de huidige gele truidra- De ger Raymond Delisle goed. Vandaar dat hij mag zeggen, dat de Peugeotrenner wel eens voor een verrassing kan zorgen in ort Parijs. Cees Haast: „Ik heb met Delisle nog de Tour gereden. Hij is nu bezig met zijn twaalfde. Geloof maar dat hij het de klappen van de zweep kent. Ik zeg niet dat hij nu een groot kandidaat voor de eindzege is. Daar is het te vroeg voor. Maar Delisle kent het vak. Weet wat er nog komen moet. Hij is zo geroutineerd, dat hij wel weet hoe hij zijn krachten moet verdelen". Of de 33-jarige Fransman de gele trui kan behouden hangt 1 volgens Haast af van Van Impe en Zoetemelk. De twee renners, die in de Alpenritten domineerden. Haast: „Als die twee niet gaan rijden, kan Delisle ver komen. Van Impe en Zoetemelk moeten gaan koersen. Ik vind dat ze Delisle te ver lieten gaan. M I ^an *mPe heeft overigens maar zeven seconden voorsprong op Xj Zoetemelk, die een sterkere ploeg rond zich weet. Maar let vooral op Peugeot. Deze ploeg heeft nu twee paarden, waarop gewed kan worden. Thevenet, die nog lang niet kansloos is en i Delisle". Geen huldiging voor Hennie Kuiper in Saint Gaudens, maar een trieste afgang. Met een van pijn vertrokken gezicht moest hij de ambulance opzoeken. Met Jean Nelissen indeT de eindstreep lag er in het parcours nog een helling, waar hij zou kunnen demarreren. Krachttoer De wereldkampioen toonde zich in de aanloop naar die helling bijzonder geïnspi reerd. Hij joeg met het com pacte peloton achter zich, ij verig op het kwartet Vianen, Genet, Paniraa en Demeyer. Kilometers lang maalden de benen van Kuiper een zo hoog tempo, dat even voor de voet van de helling de ontsnapte rennner werd ingehaald. In de volgkaravaan sprak men be wonderend over deze kracht toer. Het was al eerder gebeurd in deze ronde dat Kuiper de aan dacht zou op zich vestigde. Hij greep de vierde verjaardag van zijn huwelijk (ook al een familiefeestje) aan om de etap pe in Bornem te winnen. Op weg naar Saint Gaudens gaf Kuiper een nieuwe demon stratie van zijn atletisch ver mogen. Daar doemde de hel ling op. De Fransman Chalmel sprong weg, Kuiper schakelde een grote versnelling en ging achter de Fransman aan. Hij passeerde hem tijdens de klim en bereikte de top van de hel ling met tien meter voor sprong. De finish lag binnen handbereik. De etappezege ook. Maar op het vals plat na de top vlogen nog zes renners aan, onder wie warempel de oude Poulidor. Nog was er niets verloren, want een speci fieke sprinter ontbrak in de kopgroep. Nog 350 meter, en daar hing het spandoek, dat boven de eindstreep gesi tueerd is, de sprint op de bre de boulevard begon.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 9