SHotel Nieuw Minerva uitbreiden Auto schept fietsend paar Piet van Egmond opende reeks orgelconcerten in Noordwijk Half miljoen voor plan Aardam-West m Geld uit pot werkgelegenheid nog niet besteed NIEUWE BUSSEN VOOR DE N.A.L. ANNETTE V. D. MEY WERD UITGESCHAKELD jjjjjfWEE PANDEN AAN DE AALMARKT Een dode, twee gewonden téte* AIRCONDITIONING J 191 i-itliUüiii CO LfirtiN i', PAGINA 3 VARA fel heen, 22} met Herri* 21.30 Guil de avond l wijden, 23 23.55 Nm 02 Late arnachtblil J 2 Al wakkj Wan een onzer verslaggevers) 1EIDEN Het Oud Hollandse ïotel Restaurant Nieuw Miner- aan de Boommarkt gaat zijn Jstel accommodatie uitbreiden. 142 bedden die de capaciteit a Nieuw Minerva inclusief het pand op de hoek van de Mande- akkoord is gegaan met de ver- makerssteeg nabij het Waagge- koop van de panden Aalmarkt bouw (Hotel au bord du Rhin) nu meet zal met 12 worden uit gebreid. Een en ander is mogelijk gewor den nu het college van b en w 6 en de uitgifte in erfpacht van de grond eronder aan de eigenaresse van Nieuw Minerva, mevrouw Favier-Zandbergen. Deze wil na een grondige ver bouwing beide panden die op de monumentenlijst staan net als de huidige vertrekken van Nieuw Minerva oud-Hollands gaan inrichten. „Ik heb ze hard nodig in verband met de stijgen de vraag naar hotelruimte voor grote gezelschappen", licht me vrouw Favier toe. Vooral educa tieve reisgezelschappen kloppen nog al eens aan de Boommarkt om onderdak aan en de huidige ruimte voorziet onvoldoende in de vraag. Ook niet nu in de Vrouwensteeg boven 't Vergulde Haantje (ook behorend bij Nieuw Minerva) enige tijd gele den de laatste student de deur achter zich dichttrok en na een opknapbeurt een hotelruimte voor 11 personen verscheen. Mevrouw Favier hoopt het eer ste pand, waarvan de hele gevel is verzakt, in het voorjaar van het volgend jaar zover te heb ben opgeknapt dat het in ge bruik zal kunnen worden geno men. Het andere pand is nog bewoond en de gewenste trans formatie zal daarom wellicht nog wat meer tijd in beslag nemen. Beide panden aan de Aalmarkt worden via een achterpad langs muziekhandel Servaas en druk kerij Jansen verbonden met 't Vergulde Haantje aan de Vrou wensteeg. Eigenaresse mevrouw Favier vraagt zich overigens af of de nieuwe uitbreiding van haar ho tel wel voldoende zal zijn. „De ene verbouwing is nog niet ach ter de rug of de volgende kon- De nieuwe panden van hotel Nieuw Minerva: Aalmarkt 5 en 6. NOORDWIJK De reeks zo meravond-orgelconcerten in de Grote Kerk van Noordwijk-Bin- nen is gisteravond weer begon nen. Het initiatief van de organi satoren om het aantal concerten uit te breiden tot zes dit seizoen wegens de grote toeloop vorig jaar, is van harte toe te juichen. Ook nu was er weer een groot publiek, dat aandachtig luister de naar Piet van Egmond als eerste bespeler. De Toccata en Fuga in d-moll van Bach en het Orgelconcert no. 5 in F groot van Handel zijn zo bekend dat ze een mooie gelegenheid bieden de speciale klank en kwaliteit van het ruim honderd jaar oude, maar in zeer goede staat verkerende instru ment te beoordelen. Menig orgel van die leeftijd haalt het er niet bij. De klank is zeer lucide en komt bijna noot voor noot over. natuurlijk ook door de goede akoestiek. De tamelijk rustige manier van spelen van Piet van Egmond droeg ook bij tot dit luistergemak; zijn spel is om zo te zeggen ernstig, beschouwe lijk, wat in de langzamer delen op zijn plaats is, maar in de snellere soms afbreuk deed aan vaart en spanning. Zijn spelop vatting deed wel wonderen in de impressionistisch getinte wer ken van César Franck en Ca- mille Saint-Saëns, waarin hij met soms een minimum aan vo lume de ruimte vulde. De Sonata da Chiesa van Hen drik Andriessen werd wel met de geladenheid gespeeld, die wij aanvankelijk misten. In de im provisatie tot slot, geïnspireerd op o.a. kerkliederen, trok de organist pas echt goed van leer. Hier maakte hij virtuoos ge bruik van alle mogelijkheden van het instrument en zijn eigen talent. En gelukkig gaat Piet van Egmond zich niet te buiten aan het eindeloos door-improvi seren, wat we zo vaak tegenko men. In de beperking toont zich de meester. PAULA KONING digt zich al weer aan", merkt zij energiek op. Met haar 62 jaren geniet zij nog zichtbaar van haar werk. Alleen de omgeving van het restaurant zag de eige naresse graag nog wat verbe terd. Met name het voorbij den deren van het zware verkeer doet de gasten nog weieens schrikken.Mevrouw Favier hoopt op een laagje asfalt voor de deur, want de afsluiting van de Breestraat lost voor haar niet zoveel problemen op: de bussen blijven langs de marktroute rij den en de lus Apothekersdijk- Boommarkt-Kort Rapenburg zal voor het verkeer geopend moe ten blijven in verband met de nieuwbouw van Rijnland aan de Breestraat. Desalniettemin heeft de eigenaresse van Nieuw Mi nerva de afsluitingsplannen met vreugde begroet: „Er valt zoveel moois van die straat te maken, opgesierd met groen... een uit stekende plaats voor iets dat we allang niet meer in Leiden ge had hebben: een derie". 13xpositie coop. 22} A (OORDWIJK - In de kapel de Hoofdstraat in Noord- I aan Zee exposeren Boub- Idzahi en Jan Jonkergauw I ichtershl^iidenjgn. De tentoonstelling "?0 02 van<*aag begonnen en duurt 30 (S) Kik en met 25 juli. De opening Artieaerd door wethouder Th. Jan- de ijen om 16.00 uur verricht. De N0.s"Ja|ntoonstelling is dagelijks te Jeachtigen van 14.00 tot 17.00 I ir en van 19.00 tot 21.00 uur. •vens zijn enkele ontwerpen te "jen van beeldhouwster Krekel jpn Spronsen-Duller. Lien ton stro 'erbrand londagc OORDWIJK - Op de tuin van vakaren bollenkweker aan de Lange- o elderlaan ging gisteren een roschelf in vlammen op. De raakte in brand toen men S) MusP de tuin bezig was afgedankt ekstro te verstoken, ïgeveer tien ton stro ging ver- n. bollenkweker (27), die ook vas van de strohoop, proces-verbaal terza- het veroorzaken van brand 30*S?3or schuld. huisvroi Nws. 10 Piet Po 12 resente 17.00 OORLK LEIDSCHENDAM De 59-jari- ge mevrouw P. A. Versluis is gisteren om het leven gekomen bij een verkeersongeval op de Leidschendamse Oostvlietweg. Samen met haar man fietste zij omstreeks half vier in de rich ting van haar woonplaats, toen in tegengestelde richting een au to een bromfiets inhaalde en auto schepte daarbij de beide fietsers die enkele meters het naastliggende weiland werden ingeslingerd. De vrouw overleed in ziekenhuis St. Antoniushove. B. is met zeer zware verwondin gen in het Voorburgse Diaco- nessenhuis opgenomen. De bromfietser, de 18-jarige A. C. van P. van Rijswijk, die even- daarbij in een slip raakte, de Haar man, de 60-jarige S. P. de eens geraakt werd door de auto, kon na behandeling in het zie kenhuis naar huis. De automo bilist, de 31-jarige E. B. Uit Voorburg, kwam er zonder ver wondingen vanaf. TER AAR De gemeente overweegt voor de afronding van het bestemmingsplan Aardam-West een bedrag van bijna een half miljoen gulden beschikbaar te stellen. Voor dit bedrag zullen bepaalde sloten worden uitgebaggerd, gegraven of gedempt. Ook wil het college voor dit bedrag een hoofdriolering aanleggen. Derhalve stelt het de raad voor in zijn vergadering van aanstaande donderdag akkoord te gaan met de beschikbaarstelling van een krediet ad 467.000,-. De raad buigt zich donderdagavond in zijn vergadering eveneens over de aanschaf van meubilair ten behoeve van de in aanbouw zijnde Protestants Christelijke kleuterschool voor een bedrag van 35.000 gulden. Het college stelt de raad voor hiermee akkoord te gaan. ADVERTENTIE Professioneel doordacht en 'n plezierige prijs... VOORN en KONING airconditioning bv I Beneluxweg 2, Bodegraven. Tel. 01726-3960*. 1 Na 1 juni nieuw tel. nr.01726-19203' astig duo reeg slaag 1® OORDWIJK Een 23-jarige lauffeur uit Boskoop en een sser van 19 uit Waddinxveen n^fcdden in de badplaats de bloe- ■H êtjes buiten gezet en gedroe- zich daarna in een eethuis Het ibeschoft en vervelend. Zo 1'en zij de borden van andere :ie. 9.0 9.40 p zoekers leeg en voorzagen 11.00 f ch ongevraagd van etenswa- riow. 1 in uit de voorraad, i is tot an waarschuwingen stoorden --O j zich niet en toen hun vrijpos- ssie in Sheden de spuigaten gingen d tlopen, werden zij door perso- nl. NC eel uit de zaak verwijderd. Ge- 17X)0 avend aan hoofd en handen wamen zij op straat terecht en 'HIT] °esten een veilig heenkomen ■lUJotkm boterhen politiepatrouille pikte de 10.03 'stposten op en bracht hen aar het bureau. Hier werd het Tour uo wat opgepleisterd, waarna ij naar huis konden keren. 12.03 03 Ba RAAD LEIMUIDEN BEZORGD LEIMUIDEN Enkele raadsleden van de gemeente Leimuiden toopden zich tijdens de gehouden raadsvergadering bezorgd over de gang van zaken betreffende de besteding van de extra uitkering van het Gemeentefonds ten behoeve van de werkgelegenheid. De heer Van der Made (VVD) vroeg, wanneer die gelden nu eens besteed zouden worden. Toen voorzitter W. Muijs daarop geen antwoord kon geven, betuigde raadslid A.C. Kea (KVP) zijn ontstemming over het beleid. Hij vond dat de raad tijdig moest horen van de bestedingen en niet op een zeer laat tijdstip iets voorgeschoteld mocht krijgen. Wethouder Muijs had toegezegd, dat de gelden beschikbaar zouden komen voor werkzaamheden aan de reconstructie van de Dorps straat, de restauratie van de trottoirs in Tuindorp en de financie ring van een opbaarruimte. Over deze opbaarruimte sprak de raad ook geruime tijd. „In de volgende vergadering zal een voorstel worden behandeld", zegde loco-burgemeester Muijs toe. Wel is er al overleg gweest met de kerkvoogdij van de Nederlands Hervorm- de Gemeente waarin overeenstemming is bereikt over het creëren van ruimte voor de opbaarruimte rechts naast de Dorpskerk, grenzend aan het kerkhof.Dit plan is door de andere kerkbesturen goedgekeurd, hoewel de katholieke kerk bezig is een eigen oplos sing te zoeken. Een deel van de raadsleden kon niet zonder meer instemmen met het gemeentelijk commentaar ten aanzien van de nota Alternatie ven en Varianten. Daarom werd dit agendapunt opgeschort tot de volgende vergadering op 26 augustus. ADVERTENTIE "mee Zomerhuis Jiitgebrand BOTtefcr'"'' g (Pa rand i OORDWIJK Op het kam- ■ein ,,'t Lappennest" in Langeveld brak gisteravond uit in een houten zomer- Het vakantieverblijf handde tot de grond toe af. 'ok de inboedel ging geheel erloren. Jet pand behoorde toe aan een iwoner van Amsterdam, die er 'eeds meer dan twintig jaar zijn 'akantie placht door te brengen in enkele minuten zijn bezit rook en vlammen zag opgaan, it zomerhuis was dit seizoen Aog niet bewoond. De brand is [vermoedelijk ontstaan door lek kage aan een butagasfles, waar een waakvlam het gasvlam ontbranding moet hebben iebracht. Stap deze week eens binnen bij de kantoormeubel showroom van CIEBA en doe het daarna thuis nog 's dunnetjes over.... Dunnetjes? Kom nou, noem dat maar gerust dubbeldik. Want u krijgt na uw bezoek de 64 pagina's tellende vierkleuren ClEBA-katalogus mee. Kom ook 's naar de 750 m2 grote toonzalen als u niet direct kan toormeubelen nodig heeft. Dan blijft u mooi op de hoogte van de laatste kantoormeubel-mode. U mag kijken zolang als u wilt. Op werkdagen van 9-5 uur in het ClEBA-gebouw. bv Industrieterrein "De Waard" Willem Barentszstraat 35 LEIDEN, telefoon 071/149044 RUIM 25 JAAR EEN BEGRIP VOOR KANTOOR-EFFICIENCY. TER AAR Dezer dezer dagen arriveerden bij de N.A.L. (Fir ma P. M. Langhout) in Ter Aar de eerste twee van zes nieuwe bussen. De toestemming voor deze grootste aankoop in één keer uit de ruim 50-jarige ge schiedenis van de N.A.L. werd begin mei door het ministerie gegeven. De nieuwe serie van zes DAF's met een Van Hool-carrosserie komen zes oude DAF's vervan gen waarvan de oudsten zeven tien jaar lang de ruggegraat van de N.A.L. hebben gevormd. Ze waren hard aan vervanging toe, maar eigenaar-directeur P. M. Langhout kreeg geen toestem ming voor de aankoop van nieu we bussen. Deze weigering was gelegen in het feit dat de bijdra gen van het Rijk in de verliezen die het streekvervoer lijdt zó krap was dat er geen geld be schikbaar was. Nu is de vergun ning dus tóch afgekomen en konden de nieuwe bussen wor den besteld. Aangezien de nood bij de N.A.L. zó hoog was gestegen - de oude ggn drietal bussen van de „Soms belden er mensen naar DAF's waren afgekeurd - moest n.Z.H. bijhuren. Dat gaf ook ons op om te zeggen dat de bus de Teraarse busonderneming weer z'n specifieke problemen, van zó en zó laat uit Leiden naar Ter Aar niet had gereden. Een vergissing, want alle dienst en zijn normaal uitgevoerd. De Hooi worden afgeleverd. mensen hadden alleen niet in de gaten dat wij met gele bussen reden. Voorop, naast de rich tingfilm, was duidelijk het op schrift „N.A.L." aangebracht, maar dat had men niet gezien," aldus de heer Van Dam, die in Ter Aar op het kantoor van de busonderneming de dagelijkse leiding heeft. De nieuwe bussen wijken af van het materiaal wat de N.A.L. tot dusverre gebruikte. Het eerste wat opvalt is de kleur. In tegen stelling tot het grijs-gebroken wit zijn de nieuwe bussen ge heel wit met een smalle lichtro de band, die aan de achterkant in schuine richting naar het dak loopt. Aan de zijkant in scha- duwletters het opschrift „N.A.L.". Verder zijn de zes fraaie lijndienstbussen voorzien van een uitstapdeur voor de achteras. Met de vernieuwing van onge veer het derde deel van het wagenpark was een investering van een miljoen gulden ge moeid. De overige vier bussen van de nieuwe serie, die de nummers 62 t.m. 67 zullen krij gen, zullen nog deze zomer door de Belgische fabriek van Van Tennistoernooi Hillegom HILLEGOM Jannie Hoogenkamp heeft in het open tennistoernooi van Hillegom voor een grote verrassing gezorgd. Annette van der Mey, favorie te in B, bleek niet opgewassen tegen het degelijke spel van Jannie en werd met 6-2 6-4 uitgescha keld. Jannie, die in Zandvoort les geeft en daar ook overgangsklasse A speelt, vertrouwde op haar vastheid en dat bleek geen slechte keuze. Telkens was het Annette, die uiteindelijk na een rally de bal fout sloeg. Pas in de tweede set kreeg ze meer vat op het spel, kwam nog met 4-3 voor, faalde op het beslissende moment. Jannie zich hiermee voor de finale. Zij heeft een goede kans daarin uit te komen tegen Milou Penseel, die vlot met Claar Hylkema afre kende en op weg naar de finale nog van Els Kales moet winnen. Van de geplaatsten in B had opnieuw Arnold van de Capellen een moeilijke middag. Hij verloor de eerste set met 6-3 van Jan van Maarl, maar herstelde zich op tijd en haalde de partij met 3-6 6-4 6-1 binnen. Minder problemen had Dirk Wiers- ma met Nico Tuyn. De eerste set won hij met 6-0, maar in de volgende liep hij een 4-0 achterstand op. Een betere concentratie bracht hem op gelijke hoogte en meteen drukte hij door: 6-4. Blommen- daal rekende vlot met Niels Blokker af: 6-2 6-2. Ronald Blommendaal en Gerard Pasma hadden veel moeite met Dick Hylkema en Wim van Eeden. Zowel Pasma als Hylkema slaagden er niet in één servicegame te behouden. Tenslotte gaf de routine de doorslag en bereikte het Noordwijkse duo de halve finale, evenals Niels Blokker en Carl Adam- se. Deze laatsten hadden drie sets nodig om Jan van de Maarl en Rob Liefbroer te verslaan: 6-4 3-6 6-3. In het damesenkelspel C zijn nu alle halve finalis ten bekend. Van hen had alleen Claar Hylkema drie sets nodig om een ronde verder te komen. De anderen zijn Lonneke Offenberg, Bemadette Tombrock en Emmy GrooffTinekeRozema en Rosemarie Verdegaal gaan in het damesenkel D uitmaken wie met de eer gaat strijken. De "heren zijn nog niet zo ver. Hier zijn slechts enkele halve finalisten bekend. In D plaatste Mi chel van der Linden zich ten koste van Hans Gelevert. Anne Jan van der Meer tekende in C voor een gelijke prestatie. Wim van Eeden werd er met 7-6 6-1 het slachtoffer van. CARL ADAMSE Koel in de zomer warm in de winter! PARKET,maar dan wel van flIZIA De laagste prijzen van Nederland in de grootste parkethal. 48.75 per n 55.65 per rr 55,65 per n il 040 834753 833994 Massief Eiken 39.- Massief Eiken 19.®°! g TILBURG GIZ1A PARKET «ree kanaak»* 98 Tilburg W01S52Ö028

Leidse Courant | 1976 | | pagina 3