I ..De Karst" is weer gezond Jib Gemakkelijke opdracht PS V en Fevenoord ANOSQIIE hi aar montreal Wielart: Niet vreemd als KNAU ploeg terugtrekt VAN der kroft ltAAT niet TOURE- LANTUNEN „LET OP VOOR TE GROOT OPTIMISME' Succesvolle solorit van een knecht Tweede plaats overwinning op zichzelf mmi jwUüiiNöiJALi 7 JUJLi iy/Ö COUKAJMT/. PAGINA 11 Leo van der Kroft (rechts) blijft in Den Haag. EIST Leo van der Kroft heeft gisteren besloten geen gevolg geven aan de uitnodiging om als scheidsrechter op te treden jdens het Olympische voetbaltoernooi in Montreal. [a de rehabilitatie door de FIFA (internationale voetbalfederatie), 'aarbij hij op de lijst van scheidsrechters voor de spelen werd erplaatst, werd hem in Zeist door de KNVB inzicht gegeven in e gevolgde procedure. Daaruit heeft Van der Kroft de conclusie etrokken dat zijn aanwezigheid in Montreal niet kan voldoen aan rat hij ervan verwacht. Wel liet hij nog eens weten tevreden te jn met zijn rehabilitatie. In plaats van Van der Kroft zal geen ndere scheidsrechter worden aangewezen. is niet verslagen teruggekeerd van zijn mislukte missie in de ogen van het NOC in Stockholm, waar hij een gere puteerd veld hoogspringers achter zich liet. Niet starten in Montreal betekent voor hem geen ingestorte wereld van illu sies. Het betekent wel wat an ders en dat is een sensationele verwachting. De hoogspringer uit Hoofddorp op nuchtere toon: „Het zou er wel eens toe kunnen leiden, dat de KNAU de gehele ploeg terugtrekt voor Montreal. Ik ken mensen die erachter staan. Kriskras wor den sportlui uitgezonden, alleen wij niet. Olympische Spelen zonder atleten is toch niets?" Het is een privé-mening van de jonge hoogspringer die niet als wraak beschouwd moet worden. „Dat ik niet gekozen ben, frus treert me echt niet. Ik ga geen kort geding aanspannen of zo. Ik ga gewoon door met hoog springen. De tijd zal het wel leren, dat het NOC het bij het verkeerde eind heeft gehad." De Atletiekunie heeft intussen wel stappen ondernomen tegen de (onlogische) afwijzing van Ruud Wielart. Er is een expresbrief onderweg naar het NOC waarin wordt aangedrongen de hoo- springer alsnog aan te wijzen voor Montreal. Wielart verwacht daar zelf niets van. Hij heeft zich neergelegd bij de beslissing van het NOC niet zonder de volgende kanttekeningen te ma ken: „Dit worden dan de 21e Spelen. Volwassenheid blijkt niet uit de begeleiding en het NOC. Het valt me zwaar tegen van dat college. Het is toch diep treurig dat mensen over je moe- Ruud Wielart kwam gisteren op Schiphol niet terug als een verslagen man. „Bij de volgende Olympische Spelen doe ik mooi niet mee". ten oordelen die er totaal geen kaas van hebben gegeten." Die laatste woorden, waarmee Ruud Wielerart wat hem betreft zijn mond voorbij praat, slaan op de resultaten van het afgelopen sei zoen. De hoogspringer kwam pas laat in vorm, maar opeens was die explosie er: 2.20 meter, goed voor een Nederlands re cord. Niet goed genoeg voor het NOC hem meteen, aan te wijzen, hij kreeg wel een herkansing. Bij die gelegenheid, de Julispe- len in Stockholm van afgelopen maandag één van de belangrijk ste wedstrijden dit seizoen, triomfeerde hij met 2.18 meter. Wat veel belangrijker was: Ruud Wielart liet maandag een springer als Woods (veertien da gen geleden nog goed voor 2.26 meter) achter zich. „En zo heb ik dit seizoen veer tien atleten verslagen, die straks wel in Montreal mogen starten." Geen aanleiding voor verbittering, wel voor vraagte kens. „Wat willen ze nu eigen lijk? Het was toch vrij normaal geweest, als ik zonder slag of stoot geselecteerd was? Nu gaat er wel een zwemploeg van twintig man, waarvan er maar twee een medaillekans hebben. Terwijl er van ons groepje atle ten dat gaat, iedereen uitzicht moest hebben op een medaille om te worden uitverkoren." Een mogelijkheid, waartoe Ruud Wielart zich in staat acht te. Voor Montreal staat voor hem een sprong tussen de 2.20 en 2.26 „gepland", kansrijk voor eremetaal. Maar nogmaals: de wereld is niet ingestort voor Ruud Wielart. Mieke van Doorn uit Lisse die teveel hinder heeft ondervonden van de voetopera tie en daarom ook faalde in Stockholm zal de tegenslag veel moeilijker kunnen,verwerken. Ruud Wielart: „Het is mooi hoor, een keer uitkomen op dé Olympische Spelen. Maar voor mij staat de prestatie voorop waar dan ook geleverd. Ik be schouw de afwijzing niet eens als tegenslag, wel als onbegrij pelijk." Hij weet zich daarbij gesteund van buitenlandse ken ners, waarvan bijvoorbeeld de aanval in de „Leichatletiek", het Westduitse bondsorgaan op het NOC typerend is. Ruud Wielart heeft zich één ding voorgeno men. „De tijd zal leren, dat het NOC het fout heeft gehad. Maar hoe hoog ik ook mag springen, ik doe bij de volgende Olympi sche Spelen mooi niet mee." KEES KOOMAN MANOSQUE Gele truidra ger Luciën vari Impe is 20.000 Belgische franc (ongeveer 1400 gulden) armer geworden. Voor de start van de Tour had hij zijn vrouw Rita beloofd: Als ik in Manosque in de gele trui rijd. mag je me komen opzoe ken". Rita heeft dat goed ont houden. Gisteravond belde ze: „Ik heb een ticket gekocht en een kamer gereserveerd in een uitstekend hotel, samen voor 20.000 franc". Naamloze Het kan raar lopen in dé wie- Ierwereld. In maart werd Hen- nie Kuiper in Parijs-Nice zeer verrassend versla'gen door Mi chel Laurent Iedereen zag in deze 23-jarige Fransman een toekomstige vedette. Gisteren ging het zo slecht met Laurent dat hij drie kwartier op Viejo verloor en na het sluiten van de tijdscontrole in Manosque aankwam. Laurent werd daar mee de 25e uitvaller in de Ronde van Frankrijk er. op nieuw een naamloze. Wondkoorts Aad van den Hoek. die maan dag tijdens de afdaling van de Izoard ten val kwam in een flinke regenbui, heeft in de nacht van maandag op dins dag vrijwel geen oog dicht ge daan. Van den Hoek had last van wondkoorts. Uitslagen Manosque De uitslag van de elfde etappe van Montgenevre naar Monas- que (224 km) luidt: 1. José Luis Viejo (Spa, Saura) 5 uur 42 min. en 34 sec., 2 Gerben Karstens Ned. Post) op 22.50, 3. Freddy Maertens (Bel., Driessens), op 23 07, 4 Wladimiro Panizza (Ita. Chiap- pano). z.t.. 5. Gianbattista Baronchelli (Ita), Chiappano) z.t., 7 Raymond Delisle (Fra. De Muer) z.t., 7 Hennie Kuiper (Ned. Post) z.t., 8. Michel Pollentier (Bel. Driessen) z.t., 9. Guy Sibille (Fra, De Muer), z.t.. 10. José Martins (Por, Velez) z.t.. 11. Ronald De Witte (Bel, Cribiori) op 23.07,12. Raymond Poulidor (Fra, Caput) z.t., 13. Bernard Thevenet (Fra, De Muer) z.t14. Joop Zoetemelk (Ned, Caput) z.t., 15. Francisco Galdos (Spa. Velez) z.t., 16. Lucien van Impe (Bel, Guimard) z.t., 17. Fausto Bertoglio (Ita. Fontana). z.t. 18. Pedro Torres (Spa. Saura) op 23.16, 19. Regis Ovion (Fra, De Muer) z.t20. Georges Tal- bourdet (Fra, Caput) z.t 41 Gerrie Knetemann (Ned. Post) op 23.19, 49 Tino Tabak (Ned, Driessens) op 23.55, 58. Gerard Vianen (Ned, Caput) z.t66 Bert Pronk (Ned, Post) op 24 59. 92. Jan Raas (Ned, Post) op 25.03, 102 Aad van den Hoek (Ned. Post) op 25.58. Michel Laurent (Fra, Van Vaerenberg) is als enige renner in deze etappe uitgevallen. Algemeen klassement: 1. Lucien van Impe (Bel. Guimard) 60.35,34, 2 Joop Zoetemelk (Ned, Caput) op 7 sec., 3. Raymond Poulidor (Fra, Caput) op 1.36. 4 Bernard Thevenet (Fra, De Muer) op 1 48. 5. Francisco Galdos (Spa. Velez) op 2.04,6. Fausto Bertoglio (Ita, Fonta na) op 2.05. 7. Raymond Delisle (Fra, De Muer) op 4.17, 8. Michel Pollentier (Bel. Driessens) op 4.22, 9. Hennie Kui per (Ned. Post) op 4.36, 10. José Mar tins (Por, Velez) op 4.56, 11. Lopez Carril (Spa, Velez) op 5.18. 12. Baron chelli (Ita. Chiappano) op 5.30, 13. Pe- sarrodona (Spa, Velez) op 5.34, 14. Bellini (Ita, Cribiori) op 5.51, 15. Maer tens (Bel. Driessens) op 5.56, 16. Roc- ii (Ita. Chiappano) op 6.35, 17. Pa- a (Ita. Chiappano) op 10.12, 18 Mesiet (Fra, Guimard) op 10 26, 19. Ocana (Spa, Saura) op 10.57, 20. Dan- guillaume (Fra, De Muer) op 11.01. 37. Pronk (Ned. Post) op 22.32, 41. Knete mann Ned, Post) op 26.36, 54. Van der Slagmolen (Cribiori) op 38.22, 59. Via nen (Ned, Caput) op 41.16.89. Karstens (Ned, Post) op 1.05.41, 95. Van den Hoek (Ned, Post) op 1.15.17, 97. Tabak (Ned, Driessens) op 1.17.08. 99. Raas (Ned, Post) op 1.17.47. Puntenklassement: 1 Martens 147 pun ten, 2. Esclassan 81 pnt., 3. Cavazzi 78 pnt., 4. Kuiper 60 pnt., 5. 40 pnt., 6. 40pnt.,6. Mintkewicz 37 pnt., 7. Zoete melk en Karstens 34 pnt., 9. Battaglin, Sibille en Poulidor 33 pnt Algemeen Bergklassement: 1 Van Impe 75 punten, 2. Bellini 63 pnt., 3. Zoete melk 60 pn., 4. Kuiper 49 pnt., 5. Galdos 40 pnt., 6. Martins 38 pnt., 7. Poulidor 36 pnt., 8. Thevenet 33 pnt. Dagploegenklassement: 1. Saura (Viejo, Torres. Ocana) 17 uur. 54 minuten en 36 seconden, 2. Post (Karstens, Kuiper, Knetomann) 18.16.58, 3. De Muer 18.17.03, 4 Caput 18.17 12, 5. Driessens 18.17.15 (33 pnt). 6. Chiappano z.t. (36 pnt). Algemeen ploegenklassement: 1. Caput 182.21.57, 2. Velez 182.24.47, 3. De Muer 182.25.52, 4. Saura 182.29.00, 5. Fontana 182.31.30. 6. Chiappano 182.35.33.10. Post 183.05.13. „Als ik moet kiezen, wordt het natuurlijk Joop Zoete melk. Uiteraard speelt daar een klein stukje chauvinis me bij mee, maar toch vind ik Joop een meer compleet renner als Lucien van Impe". Aan het woord Piet Rentmeester, de ex-coureur die in de jaren vijftig, begin zestig samen met Jo de Roo de dienst in het Zeeuwse land uitmaakte. En vaak daarbuiten ook. Toch waarschuwt Piet Rentmeester, die via zijn sportzaken en andere activiteiten nog nauw betrokken is bij het wielergebeu- ren in Europa, voor een te groot optimisme. „Zoetemelk en Van Impe letten zo op elkaar dat het best eens kan zijn dat een derde de emdzege pakt. Kijk, als bij zo'n vroege aanval van* Hennie Kuiper maandag een paar jongens zitten die willen rijden, is het wel gebeurd met Zoetemelk en Van Impe. Dan kunnen ze nog zo hard koersen, maar het geel is verloren. Daarbij denk ik aan mannen als Thevenet, Galdos en aan Poulidor. Het is toch wonderbaarlijk wat die man op zijn leeftijd presteert". Rentmeester heeft ook grote bewondering voor het rijden van Hennie Kuiper. ..Nadat hij de regenboogtrui pakte heb ik heel wat grote Belgische renners wat schamper over Hennie horen spreken. Het was in hun ogen dan wel geen Ottenbros, maar hij presteerde toch niet veel meer. Nu heeft Kuiper bewezen dat hij een meer dan waardig wereldkampioen is en vooral....... dankzij hem hebben we in de eerste Tour-Week tenminste een strijd gezien. José Luis Viejo werd geëerd na een van de succesvolste soloritten in de historie van de Tour. ver) MANOSQUE José Luis Viejo woont in Madrid vlakbij het Bernabeustadion waar Real Madrid speelt. De kleine Madrileen, 1.58 meter groot, 26. jaar, heeft het als wielrenner nooit breed gehad. Want hij is een onderbetaalde knecht van Luis Oca na. Dat Viejo van on dergeschikt belang is in de ploeg van Ocana werd duidelijk toen hij gisteren tijdens zijn vlucht van 160 ki lometer slechts verge zeld werd door een mecanicien. Zijn ploegleider was bij het peloton geble ven. Op 142 kilometer voor de finish kreeg Viejo een lekke band. De mecanicien, die on: verschillig als veertien de auto in de volgkara- vaan achter Viejo reed, moest eerst naar voren sturen. Daar door verloor Viejo twintig seconden. Het deerde hem echter niet, want de voor sprong van bijna 23 minuten waarmee hij in Manosque aan kwam, kan worden bij geschreven in de lijst van de meest succes volle soloritten in de geschiedenis van de Tour. MANOSQUE Het eer ste teken dat Gerben Karstens weer gezond is, gisteren verrassend tweede in de elfde etap pe van de Tour de Fran ce, werd drie dagen ge leden, in de etappe van Divonne naar Alpe d'Huet waargenomen. „De Karst" sprintte toen uit het peloton weg en nam 150 meter voor sprong. Toen hij na een bocht uit het zicht ver dwenen was, ging hij languit midden op de weg liggen, zijn fiets naast hem. Iedereen dacht dat Kar stens gevallen was. Toen men inderhaast maatregelen nam om „de gewonde" eerste hulp te verlenen, sprong hij lachend overeind. De jury gaf Karstens voor zijn optreden als „gewonde" vijftig franc boete. Het gaat niet zozeer om die grappen of om de boetes, maar wel omdat zij het teken zijn dat de 34-jarige zijn sle pende ziekte (darminfectie, opgelopen in Andalusië in fe bruari van dit jaar) eindelijk over wonnen heeft. In de eerste week van de Tour was „De Karst" niet te genie- Gerben Karstens: „Opgeven komt in mijn woorden boek niet voor". Dat blijkt wel uit zijn gelaatsuitdruk king gisteren in de etappe die een triomf op zichzelf werd. ten. „Laat me met rust", zei hij steevast, „ik moet ontspannen, alleen op die manier kan ik herstellen". En zo werd Kar stens een eenzame. Twee jaar geleden reed hij nog drie da gen in de gele trui, na een flitsende start te Brest. Was Karstens niet altijd goed ge weest voor sensatie? Vanaf 1965, toen hij in de ronde de buteerde met een etappezege in Versailles is hij een der markantste figuren in de ron de geweest. Ziekte Ziekte en tegenslagen velden Karstens in het afgelopen jaar. Hij brak een pols in de wedstrijd te Putte-Kapelle, herstelde, moest geopereerd worden omdat zijn blinde darm ontstoken was, herstel de, kreeg half april van dit jaar vervolgens een voor hoofdsholte-ontsteking en leed maandenlang onder de virusinfectie in zijn darmen. Dinsdags, twee dagen voor de start van de Tour, werd Kar stens in het ziekenhuis nog operatief geholpen voor zijn voorhoofdsholte-ontsteking, een bijzonder pijnlijke erva ring. En zo verscheen een zie ke „Karst" aan de start van de Tour, vier kilo onder zijn normale gewicht. „Een nor maal mens zou thuis zijn ge bleven", zei hij, „maar ik wordt door de firma goed be taald, dus hier ben ik". Tijdens de rustdag In Divon- ne-les-Bains dienden zich verrassend de eerste teke nen van herstel aan. „Het gaat beter", riep Karstens opge wekt in het imposante hotel Golf, doorgaans de verblijf plaats van de elite, „als ik de bergen achter de rug heb, ga ik nog een etappe winnen". Gisteren, op de derde dag in de Alpen, deed Karstens vroe ger dan verwacht reeds van zich spreken. Op 36 kilometer voor de finish flitste hij weg uit het peloton, dat toen een achterstand van 24 minuten op de Spanjaard Viejo had. „Ze reden toen zestig kilometer per uur", vertelde Karstens la ter, „maar ik koos het juiste moment om weg te gaan. Ik wel alles moeten geven. In de eerste week van de ronde' draaiden mijn benen vierkant, vandaag voelde ik me voor het eerst weer sterk". Dat Kar stens de krachten terug heeft, bleek in de finale, toen hij nog een col van de derde categorie moest beklimmen. Achter hem scheidde zich een groep met alle favorieten af. Er werd zeer hard gereden. Maar de sterren konden Karstens, ont ketend als hij was, niet meer terugpakken. Triomfantelijk zwaaiend, alsof hij de etappe had gewonnen, gleed Gerben Karstens als tweede over de eindstreep. Hij had een overwinning op zich zelf behaald. „Van de honderd renners zouden er m mijn si tuatie 99 naar huis zijn ge gaan", vertelde hij trots, „maar ik zet altijd door. Opge ven komt in mijn woorden boek niet voor. Zo is mijn karakter. Weet je dat ik Ne derlands recordhouder in de Tour ben? Ik heb acht ronden gereden en ik kwam ook acht keer in Parijs aan. Dat is mijn record". Met Jean Nelissen in de Tour P m VAN KILOMETER TOT KILOMETER MANOSQUE In Montgenèvre starten 106 renners voor de elfde etappe over 224 kilometer naar Manosque. 3 km: Aanval van Danguillaume wordt direct afgeslagen. 5 km: Aanval van Cases, Bourreau en Arbes gaan mee. 8 km: Vluchters ingelopen door peloton. 28 km: Pronk, Lasa, Melero en Torres verlaten peloton. Zij worden gevolgd door Chalmel en Le Guiloux, maar pelo ton komt terug. 30 km: Osler, Rota en Arbes gaan er vandoor. Zij worden teruggepakt na 32 km. 54 km: Maertens wint sprint voor sprint klassement voor demarreert Casas en neem 19 seconden voorsprong. 64 km: Casas wordt ingelopen bij de eerste ravitaillering, maar gaat er onmid dellijk weer vandoor. Zijn ploegmakker Viejo gaat mee. 66 km: Casas laat zich terugvallen in peloton, Viejo gaat verder. 76 km: Viejo heeft zes minuten voor sprong. 97 km: Doorkomst op de col Saint Jean, derde categorie, 1. Viejo, 2. Bellini op 12.10, 3. Bergamo, 4. Van Impe, 5. Torres, 6. Kuiper. 125 km: Voorsprong Viejo opgelopen tot 20 minuten. 158 km: Ondanks lekke band is Viejo uitgelopen tot 27 minuten. 183 km: Doorkomst op de cóte du Poteau de Telle, derde categorie: 1. Viejo, 2. Bellini op 23.40, 3. Kuiper, 4. Van Impe, 5. Osler. 186 km: Karstens gaat in de tegenaanval. 214 km: Karstens heeft 2.55 voorsprong op peloton. 219 km: Doorkomst op mont mom d'Or, derde categorie: 1. Viejo, 2. Karstens, 3. Zoetemelk, 4. Van Impe, 5. Poulidor. 6. Pollentier. 224 km: Viejo wint elfde etappe met 22.50 voorsprong op Karstens en 23.07 qp pelo ton, waarvan Maertens sprint wint Lu cien van Impe behoudt gele trui. RODA JC BLU MET ANDERLECHT ZURICH Voor de derde achtereenvolgende maal heeft het lot PSV gisteren bij de loting in Zurich in een toernooi om een Europese voetbalbeker een Ierse tegenstander voor de eerste ronde toegewezen. In 1974 trok de Nederlandse landskampioen en bekerhouder naar Noord-Ierland om FC Ards uit te schakelen. Een jaar later bleek de Noordierse ploeg Linfield FC kansloos. Ditmaal reizen de Eindhovena- ren naar de republiek Ierland, al wordt de grens met Noord-Ierland tot pp een tiental kilometer genaderd. In het uiterste noordoosten speelt PSV zijn eerste wedstrijd voor de Europa Cup 1 tegen FC Dundalk. De wedstrijden voor de eerste ronde zijn vastgesteld op 15 en 29 september a.s. Reeds terug van een welverdien de vakantie heeft trainer Bert Jacobs van Roda JC in zijn woning te Kerkrade de uitslag van de loting afgewacht, terwijl manager Körver in Zurich bij de trekking aanwezig was. „Een loting blijft een loting", zegt Ja cobs, „het resultaat ervan heb je gewoon te aanvaarden. Toch voel ik me niet ongelukkig tegen Anderlecht geloot te hebben." Het evenement dat de Limburg se ploeg in de strijd om Europa Cup II te wachten staat, heeft Bert Jacobs nog niet tot. diep nadenken gestemd. „We zullen ons er tezijnertijd wel op instel len. Een onmogelijkheid bestaat in de voetballerij niet en waar om zouden wij het dus tegen Anderlecht niet kunnen?" Bert Jacobs is ervan overtuigd dat de wedstrijd in de eerste ronde een uitverkocht huis zal trekken, ongeacht hoe de loting was uitgevallen. „Niet de tegen stander, maar het evenement spreekt het publiek aan." Terwijl in hotel Atlantis iri Zu rich de loting werd verricht voor de drie Europa Cup Toer nooien waren veel Ajacieden op vakantie. Voor Ajax wordt een hernieuwde confrontatie op in ternationaal niveau geen „mak kie". Gisteren kwam de naam Ajax uit de beker, onmiddellijk gevolgd door de naam Manches ter United, waardoor de Ajacie den op 15 september aanstaan de in Amsterdam het Europees avontuur zullen beginnen. Twee weken later volgt de re turn. De eerste reactie in het kamp van de hoofdstedelijke formatie was min of meer een reactie van opluchting. Bobby Haarms bij voorbeeld: „Dit is een erg fijne loting. Manchester United heeft een grote naam. En komt boven dien uit Engeland. Ik had geen andere tegenstander willen wen sen. In Engeland heeft Ajax al tijd prettig gevoetbald". René Notten was echter minder tevreden. „Het wordt moeilijk voor ons. Ik had Manchester United liever een paar ronden verder gehad." Guus Brox van Feyenoord heeft gistermiddag een zucht van verlichting geslaakt. De Zweedse club Djurgarden rolde voor de Rotterdammers als te genstander uit de bus in het UEFA-Cuptoernooi. „Een uiter mate gunstige loting", vond de heer Brox, die nog met angst terug dacht aan het vorige sei zoen toen Feyenoord een Engel se club als tegenstander trof en toen prompt door Ipswich werd uitgeschakeld. „Hoewel de Zweden niet onder schat mogen worden, geloof ik niet dat we voor grote proble men komen te staan" aldus Brox. Wim van Hanegem die nog altijd wacht op een buiten landse aanbieding was vrij kort in Lijn commentaar. „Feyenoord moet de volgende ronde kunnen halen", aldus „de kromme", die niet van plan is zijn handteke ning te zetten onder het verlaag- René Notten: „Het wordt moeilijk voor Ajax". de contract dat Feyenoord hem heeft geboden. .Maandag wan neer de training begint zullen ze mij niet zien. Feyenoord heeft voor mij afgedaan". De lotingen hadden het volgen de resultaat: Landskampioenen: Liverpool (Eng) - Crusaders Belfast(Ierl), Ferencvaros (Hong) - Jenesse d' Esch (Lux), Cska Sofia (Buig) - Saint Etienne (Fra), Dundalk (IerI) - PSV (Ned), Austria Wien (Oost) - Borussia Monchenglad- bach (W-Dld), Stal Mielec (Pol) - Real Madrid (Spa), Dynamo Dresden (O-Dld) - Benfica (Port), Dynamo Kiév (Rusl) - Hajduk Split of Partisan Bel grado (Joeg), Bayern München (W-Dld) - BK Köge (Den), Glas gow Rangers (Schott) - Zürich (Zwi), FC Brugge (Belg) - Steaua Boekarest (Roem), Omo- nia Nicosia (Cyp) - Paok Saloni- ki (Griek), Torino (Ita) - Malmö FF (Zwe), Ia Akranes (IJsl - Trabzonspor (Turk), Viking Sta- vanger (Noo) - Banik Ostrava (Tsj), Sliema Wanderers (Mal) - Turun Palloseura (Finl). Bekerwinnaars, te spelen vair 28 augustus: Cardiff City (Wal) - Servette (Zwi) Eerste ronde: Keflavik (IJsl) - Hamburger SV (W-Dld), Ander lecht (Belg) - Roda JC (Ned), MTK Boedapest (Hong) - Sparta Praag (Tsj), Rapid Wien (Oost) - Atletico Madrid (Spa), Loko- motive Leizig (O-Dld) - Heart of Midlothian (Schotl), Winnaar Cardiff City/Servette - beker winnaar uit Rusland, Floriana La Valetta (Mal) - Slask Wro claw (Pol), Bohemians Dublin (Ierl) - BK Esbjerg (Den). Sout hampton (Eng) - Olympique Marseille (Fra), Aik Stockholm (Zwe) - Galatasaray (Turk), Levski Spartak Sofia (Buig) - Lahden Reipas (Finl), Lierse SK (Belg) - Hajduk Split of Dynamo Zagreb (Joeg), SCU Galati (Roem) - Boavista Porto (Port), Carrick Rangers (Ierl) - Ar is Bonneweg (Lux), Bodoe Glimt (Noo) - Napoli (Ita), Iraklis Salo- niki (Griek) - Apoel Nicosia (Cyp). Voornaamste wedstrijden voor de eerste ronde van de UEFA- beker: Feyenoord (Ned) - Djur garden (Zwe), Ajax (Ned) - Man chester United (Eng), Barcelona (Spa) - Belenenses Lissabon (Port), Manchester City (Eng) - Juventus (Ita), Porto (Port) - Schalke '04 (w-Dld), Dynamo Boekarest (Roem) - AC Milan (Ita), Honved Boedapest (Hong) - Inter Milaan (Ita).

Leidse Courant | 1976 | | pagina 11