Reoenbooateam Holland toch nog voorbij de Friezen Ria Stalman wierp 52.78 m Nederland en België eindigden gelijk in atletiek meerkamp Bugner wil come back Wereldtitel voor zeiler Tolhurst Ierse cricketers hadden nog 2 1/2 uur nodig Golftitel voor Carel Braun Clare FrancisE snelste vrouvir in zeilrace Mecking leidt met half punt Ante Mladinic nam ontslac Lotto Manoeuvre Van Wijk LEIDSE COURANT p\r,iN\ u Er werd weer skutsje gesild op de Friese meren. Deze twee opnamen geven een beeld van dat fraaie gebeuren. KONING OLAF NOORWEGEN) DERDE K< HANKOE De Australische'" zeiler Frank Tolhurst, vrijdag*' al zeker van de wereldtitel, is tweede geworden in de laatste j®' race van het wereldkampioen-'" schap in de 5,5 meter-klasse. De overwinning ging zaterdag ui naar de Zwitser Claude Bigar. d: De uitslag is: 1. Claude Bigar (Zwi), 2. Frank |li Tolhurst (Aus.), 3. Robert Symo-iv nette (Bah.). j>I Eindstand: 1. Tolhurst 11 pun-gt ten, 2. Turner (VS), 33,1 pnt; 3.)e Koning Olaf van Noorwegen lij 34,1 punt. f H I" K (Van onze zeilmedewer- ker) WARMOND Hét Hol landse regenboogteam heeft de hegemonie van de Friezen eindelijk doorbroken. De laatste zege dateerde van 1973. Ook deze Kaagweek lag er aanvankelijk geen overwinning in het ver schiet. Na twee dagen zeilen keek Holland te gen een achterstand van twaalf punten aan, maar door minder individueel en meer als team te zei len zijn de Hollanders er in geslaagd de Friese re genbogen achter zich te houden. Een dagwinst van 131/4 punt leverde een totaalstand van 155 1/4 tegen 164 3/4 voor Holland op. Echter in af wachting van een uit spraak in hoger beroep van een Fries protest (waarschijnlijk pas in ja nuari 1977), dat bij toe wijzing de zege toch nog bij de noordelingen zou brengen. De wedstrijd van zaterdag mag de strijd van Bouw van Wijk genoemd worden, die zich met zijn bemanning Ton Theunissen en Frank Zipman volledig in dienst van de ploeg stelde. Hij DOWNPATRICK - In de Noordierse plaats Downpatrick heeft het Nederlandse cricke telftal de driedaagse interland tegen Ierland met 131 runs ver loren. De Ieren, die in hun tweede innings op 269 runs voor het verlies van 5 wickets declareer den. gaven zichzelf daarmee de volle derde speeldag om Neder land voor de tweede maal uit te krijgen. Slechts tweeeneenhalf uur waren daarvoor nodig. Voor 142 runs werd Nederland aan de kant gezet. Het batten op de langzame bow lers verging onze landgenoten slecht. Vooral de Ierse aanvoer der Monteith (vijf wickets voor 49 runs) liet zijn tegenstanders veelvuldig puzzelen. Goed bat ten kwam alleen-Van Laer (43 runs), Bekedam (22 runs) en Trijzelaar 33 runs). De Neder landse staartwickets, toch al te groot in aantal, vielen bijzonder snel. Binnen twintig minuten werden de laatste vijf batslieden ingerekend. Op 63 viel pas het tweede wic ket toen de hard slaande Van Laer voor de tweede maal in deze wedstrijd gestumped werd. Zijn opvolgers bleven het ant woord schuldig op de Ierse spin- bowlers, die gemakkelijk hun team naar de zege leidden. De scorers: Ierland 160 en 269 voor 5, Nederland 156 en 142. BREDA Carel Braun van de Kennemer golfclub heeft dit weekeinde op de Bredase golf club Toxandria htft golftoer- nooi om het nationale kam pioenschap „stroke play" ge wonnen. Braun deed de vier ronden op de baan met een par van 73 en 298 slagen (75 - 70 - 78 - 75). Het was Brauns eerste Nederlandse titel. Hij volgde Victor Swane op. die de vijfde plaats deelde met Tom Wernink. Tweede werd jeugdspeler Bardef van Dam uit Rotterdam met een to taal van 299 slagen, derde Jaap van Neck (Toxandria) met 302 slagen en vierde Bart Nolte uit Eindhoven met 303 slagen. Er waren 34 deelnemers. K [e NEWPORT De Britse Clare Francis is gisteren als eerste vrouw aan de transatlantische zeilrace de haven van Newport binnengelopen. Zij was in totaal de dertiende die, met goed gevolg, de over steek beëindigde. Clare Francis heeft in totaal 28 dagen gevaren en verbeterde daarmee het re cord van de Franse Marie-Clau-1 de Fauroux met vier dagen. MANILLA Gisteren zijn d< afgebroken partijen uit de der tiende, veertiende en vijftiende ronde uitgespeeld. De Brazi liaan Henrique Mecking boekte een resultaat van 1,5 punten uil twee partijen. Hij versloeg Uhlmann, maai- kwam tegen de Canadese Biyia: sas niet verder dan remise. Mee king heeft nu de leiding na vijfj tien ronden met 11.5 punten. D4 Tsjech Vlastimil Hort heeft eeij achterstand van een half puntj De Rus Tsjeskovsky werkte ziclj omhoog door twee afgebrokeii partijen tot winst te voeren. Hij deelt nu de derde positie mei zijn landgenoot PoloegajevskJ Beiden hebben tien punten. BELGRADO Ante Mladini heeft ontslag genomen al bondscoach van het Joegoslavi sche nationale voetbalelftal. D beslissing van Mladinic kom twee weken na de teleurstellen de verrichtingen van Joegoslj vië bij het Europees voetba kampioenschap. Joegoslavië kwam voor eige publiek niet verder dan de viei de plaats. Over drie en een ha ve maand speelt Joegoslavië d eerste wedstrijd in het kwalif catietoernooi voor het werelc kampioenschap 1978 in Argent nië tegen Spanje. Tien speler die in het Europees kampioei schap in de selectie waren opg nomen, zullen voor de wedstrij tegen Spanje niet beschikba; zijn vanwege verplichtinge voor hun buitenlandse clubs c omdat ze dan zullen zijn opg roepen voor militaire dienst. De winnende cijfers van lot to 27 zijn: 6-19-27-31-39-40. Reservegetal 4. Het aantal deelnemers aan lottcT27 be droeg: 634.545, die voor een inleg zorgden van 2.629.134 gulden. Prijzenbedrag: 1.556.484. Eerste prijs (met jackpot) 563.424. Tweede prijs: 124.884, derde prijs: 187.326, vierde prijs: 249.768. vijfde prijs: 249.768. DUITSE LOTTO De winnende getallen in de Duitse lotto zijn: 3-14-15-17- 32-47. Reservegetal: 35. Het winnende getal in de loterij .Spiel 77" is 9341630. SUPERTRIO Uitslag Supertrio te Wasse naar. 1. nummer 12 (Lucky Six), 2. nummer 2 (Mac Bui tenzorg), 3. nummer 11 (Luit van Toogwijk). Niet gestart: nummer 4 (Lerry Buiten zorg). Uitkering 224. Om zet 35.855. werd bij de start nog volledig stil gelegd door Hettinga, die hem keurig uit de wind hield en een forse achterstand bezorgde. Later revancheerde hij zich. Bij de verste boei rondde hij deze niet, maar ging door, waardoor hij Hettinga een heel eind op- roefde. Met deze actie gaf hij drie Hollandse schepen de gele genheid bij te komen en de Fries te passeren. In het laatste rak probeerde De Wilde hem weg te brengeh, wat half gelukte. Toen echter nam Van Wijk het initiatief over en dreef zijn tegenstander bijna het riet in. Tijdens deze ma noeuvre raakte hij met zijn tuig het schip van De Wilde, wat een protest en uitsluiting van Van Wijk betekende. Ook De Wilde werd na een protest uitgesloten. Maar onderwijl waren opnieuw drie Hollandse regenbogen voorbij gevaren en waren de punten binnengehaald. Teamleider Bouw van Wijk was na afloop erg voldaan over de Hollandse ploeg. „Zoals zij het tempo drukten, nadat ik bij de start zo'n achterstand had opge lopen, is pas echt teamzeilen". Martelgang Er woei 's morgens nog een zwakke wind over de plas en met het middaguur was er slechts bij vlagen wind. Dit be tekende voor velen een martel gang van vijf a zes uur. Afwis selend zeilen en lang stil liggen. De klassen, die na de Draken startten, hoefden dan dan ook maar één ronde te varen, die bij de regenbogen meer dan drie maal zo lang als gewoonlijk duurde. Regenboogzeiler Bouw van Wijk plantte een brandende kaars op zijn helmstok om beter van elk zuchtje wind te kunnen profiteren. Drie Hollanders eindigden za terdag bovenaan in de inviduele regeriboogwedstrijd, daarmee hun faam als mooi-weer-zeilers bevestigend. Winnaar Jan van Staveren schreef ook het eind klassement op zijn naam. De zege bij de Draken, na lange tijd weer aanwezig, ging naar J. Landeweer. Ondanks de totaal verschillende zeilcondities gedurende deze Kaagweek, bleven enkele deel nemers vier dagen ongeslagen. Deze prestatie werd geleverd door Rob Sepers (Vaurien), Pe ter Mertens (jeugdboot-a), P. Frech (Pampus), P. Noordeloos (Solo-b). Berita Valk was met haar „be manning" Jaqueline de Vos ver reweg de beste in de 420-klasse. Tweemaal ging zij winnend over de finish, tweemaal eindigde zij als derde. Bij de sharpies deden Frans Verkaik en Bob Leverington niets voor elkaar onder. Beiden behaalden twes overwinningen. Twee derde plaatsen voor Ver kaik. tegenover een derde en een vierde plaats voor Levering- ton deden de balans ten gunste van Verkaik doorslaan. Uitslagen vierde dag Holland- Friesland: 1. Holland 36 3/4; 2. Friesland 50. Seriewedstrijden: 470: 1. F. Ros; 2. P. Heerema; Olympia Jol: 1. F. Mik; 2. H. Kraan; 3. L. Hof; Spanker: 1. A. Oranje, 2. H. Rietdijk; Schakel: 1. F. Bulk; 2. P. Horsmeier; 3. S. Sas; Flying Junior: 1. J. Ho fland Jr; 2. P. jonker; 3. A. Müllaart; 420: 1. B. Valk; 2. P. Fromberg; 3. R. Wallage; Vrij heid: 1. M. Vermeulen; 2. T. van Wessem; 3. H. Vermaas; Stern A: 1. F. Dagelet; 2. T. Swart; 3. W. Nagel; Solo A: 1. R. van Vianen; 2. R. van Helvert; 3. C. van Grieken; Vaurien: 1. R. Se pers; 2. A. Schaaf; 3. K. Schriel; Draken: 1. J. Landeweer; 2. E. Frech; 3. A. Warners; Jeugdboot A: 1. Caroline Vogelenzang; 2. Rik Wolters; 3. José Thijssen; 12 Voetsjollen A: 1. J. van Weezen- beek; 2. F. Daniëls; Jeugdboot B: 1. Jeroen Slooter; 2. Jan Jaap van Deventer; 3. Jan-Hu bert Hulsker; Cadet: 1. Onno Adriaanse; 2. Victor van Leeu wen; 3. Jan van Beek; Valken: 1. M. Stomp; 2. K. van Asselt; 3. E. Rolff van de Baumen; Sharpie: 1. F. Verkaik; 2. B. Leverington; 3. A. van Wijk Randmeer: 1. W. van de Rijke; 2. M. Kamermans; 3. A. van Kooten; Regenbogen: 1. J. van Staveren; 2. J. Hettinga; 3. U. Jager; 16. Kwadraat: 1. H. van der Kooy; 2. H. Könst; 3. Breur; Laser: 1. Chris Wulffers; 2. Dirk-Jan Zweers; 3. Maarten Oostenbroek; Pampus: 1. Frech; 2. D. de Ruyter; 3. L. de Wit; Europe: 1. H. Kroon; 2. S. Dokkum; 3. R. Beukers; Stern B: l. H. Yntema; 2. R. van Eijk; 3. D. Peet; Solo B: 1. P. Noorde loos; 2. J. Willemsen; 3. J. Ver sluis; 12 Voetsjollen B: 1. B. Paddenburg; 2. L. H. van Leeu wen; 3. Mevr. A. van der Voort- Wijntjes. PAPENDAL De jeugdploegen Meer- Nederland als eerste met 11.045, België zij had overigens maar twee punten voorsprong Pal 5600, 8. Hans Teljeur (Ned.) 5282. kamp van Nederland en België hebben- vergaarde 10.923 punten. op Jennifer Smit (Ned.). Meisjes: Jennifer Smit de overwinningen Pedeeld Relpië zePe Arjen Wolters werd winnaar van het individuele De einduitslag is: 1. Anne Michel (Bel.) 3866 pnt, «Jenmter b viVirdo hriHp 1Q *3!" klassement met 6506 punten voor Michel Boels Jongens 1. Arjen Wolters (Ned.) 6506 pnt, 2. Michel (Ned 3864, 3. Marline Masset (Bel.) 3677, 4. Astnd Vierde bij de tienkamp met 19.244 pun- (6445) Boels (Bel.) 6445, 3. Jean Toully (Bel) 6416, 4. Paul Uffelie (Ned.) 3611, 5. Jenny v.d. Berg (Ned.) 3570, ten. Nederland kwam op een totaal van BlJ de meisjes ging de eerste plaats in de vijfkamp Mattelaer (Bel.) 6383, 5. Patrick Jacqmin (Bel.) 6. Ellen Nieuwenhoff 35*1, 7. Francoise van Poel- 18.148 punten. Bij de meisjes eindigde naar de Belgische Anne Michel met 3866 punten. 6167, 6. Piet Meydam (Ned.) 60*2, 7. Hans van de voorde (Bel.) 3380, 8 Brigitte Mignon (Bel.) 3UJ1. DORTMUND Ria Stalman, de Nederlandse recordhoudster discuswerpen, heeft gisteren bij internationale atletiekwedstrijden in Dortmund haar specialiteit gewonnen. De Delftse kwam in vrijwel windstil weer tot een afstand van 52,78 meter. JOE BUGNER LONDEN Joe Bugner, de Engelse profbokster, die een half jaar geleden afstand deed van zijn Europese titel in het zwaargewicht en zich vervolgens terugtrok uit de ring, wil een come back maken. Andy Smith, de manager van Bugner, vertelde gisteren dat de bokser enkele dagen tevoren naar hem toe was gekomen met het verzoek een gevecht om de Europese titel tegen zijn landgenoot Richard Dunn te arrangeren. „Binnen drie weken heb ik Joe weer in de conditie voor een titelgevecht", aldus Smith. Promotor Harry Levene wil het gevecht DunnBugner op 27 september in het Wembley stadion laten plaats vinden. Bugner had Smith ook verteld dat hij zijn plannen om Engeland te verlaten door zal zetten. Bugner wil zich vestigen aan de Amerikaanse westkust. Bea Wiarda, de Nederlandse jeugdrecordhoudster, eindigde op de tweede plaats met 49,32 meter. De prestatie van Ria Stalman is onvoldoende voor afvaardiging naar Montreal. Vanavond start Ria Stalman in internationale wedstrijden in Stockholm. Evert Hoving, Mieke van Doorn en Ruud Wielart krijgen vanavond nog een kans om zich voor de Olympische Spelen van Montreal te kwalificeren. Groot Brittannië heeft de drie- landenwedstrijd atletiek tegen de dames- en herenploegen van Canada en Polen, die het afge lopen weekeinde op de baan van Crystal Palace in Londen werd gehouden, gewonnen. Indrukwekkend was het optre den van Sonja Lannaman. De Westindische sprintster won de 100 meter in 11,28 sec. en de dubbele afstand in 22,86 sec. Bijzonder verheugend voor de Engelsen was ook het optreden van Alan Pascoe op de 400 me ter horden: 50.62 sec. Van voortreffelijk gehalte was ook de 2,21 meter waarmee de Pool Jeszek Wszola het hoog springen won. Geoff Capes, een van de favorieten voor het ko gelstoten in Montreal, won zijn specialiteit met 20,83 meter. Salin, de Europese kampioene, en Pirjo Haggman beneden de 51 seconden met resp. 50,67 en 50,97. Op de 10 kilometer kwa men drie lopers vlak na elkaar over de eindstreep. Pekka Pai- varinta won in 28.18.6 voor Martti Vainio (28.19.2) en Seppo Nikkari (28.20.8). Seppo Hovinen werd kampioen speerwerpen met 90,18 meter. Nog-geen vierentwintig uur na dat zij zaterdag in Sofia het wereldrecord kogelstoten voor dames op 21,87 meter had ge bracht, heeft Ivanka Christova de prestatie alweer verbeterd. Bij wedstrijden in Belmeken kwam de 35-jarige Bulgaarse gisteren tot 21,89 meter. Marian ne Adam (O.Did) was record houdster met 21.67 m. sinds 30 mei 1976. De Bulgaarse Nikolina Stereva heeft bij atletiekwedstrijden in Sofia het wereldrecord op de 1000 meter, een vrij incourant nummer, verbeterd en gebracht op 2 minuten en 33.8 seconden. Het oude wereldrecord stond met 2.35.6 op naam van de Oost- duitse Gunhild Hoffmeister. De Bulgaarse start in Montreal op de 800 en 1500 m. Ria Stalman greep haar kans niet. Zij bleef bij haar voorlaatste kans ver onder haar kunnen. Henri Lauterbach, de achttien jarige Oostduitse hoogspringer, heeft zich gisteren in Jena als nog voor de Olympiache atle- tiekploeg van zijn land gekwa lificeerd. Lauterbach sprong in Jena 2,23 meter hoog. Bij de Finse atletiekkampioen- schappen in Turku werden eni ge goede prestaties geleverd. Op de 400 meter dames bleven Riita

Leidse Courant | 1976 | | pagina 14