J Paardenmarkt Voorschoten: Genii Renovatiewoningen Stomp wijk kosten 43.000 gulden elk ZOMERKORTING!! KOMT! Tennisstrijd j op Leidse Hoif Kaageiland weert auto's tijdens ,,paalzitten" Sportcomplex Stompwijk voortaan ,,De Meerhorst' Zoeterwoude bijna 700 jaar bij 3 SUISSES OUDE TOREN WARMO LUIDT KAAGWEEK IN uuuiiaiii DiiNbJJAU Zy JUlMi Lux- CONSTRUCTIEFOUTEN TIJDENS BOUW (Van onze correspondent) STOMPWIJK De renovatie van de 40 woningen in de Van Santhorststraat gaat per woning zeer waarschijnlijk ongeveer 43.000 gulden kosten. Deze me dedeling werd gedaan tijdens de on langs gehouden vergadering van de ei genaar van deze veertig woningen: de woningbouwvereniging „Don Bosco". De woningen in de Van Santhorststraat zijn ongeveer tien jaar geleden ge bouwd, en verkeren als gevolg van ern stige constructiefouten in bijzondere slechte staat. De renovatiekosten zullen worden verwerkt in de huur. Dat bete kent een huurverhoging van 120 tot 150 gulden per woning per maand ofwel bijna een verdubbeling van de huidige huur. De bewoners zijn in principe niet van plan deze ingrijpende huurverhoging te betalen. Zij worden daarin gesteund door het bestuur van de woning- Met de duizenden verkoeling zoeken de strandgasten waren gisteren ook de edele viervoe ters van het Neder landse circus Toni Boltini aan de Noordwijkse Noordzeekust om pootje te baden. Gisteravond draaf den de paarden weer in hun eigen zandbak in de cir custent in Noord- wijk,. Vanavond treden ze op in Katwijk. bouwvereniging, die het liefst geen huurverhoging ziet, omdat de fouten gemaakt zijn bij de bouw. De overheid stelt echter dat als huizen voor een bepaald bedrag worden gerenoveerd, een gedeelte in de huur wordt verwerkt. De renovatieplannen kunnen worden uitgevoerd als rijk en gemeente hun goedkeuring verlenen. De bewoners willen nu eens van de soesa af. De huizen zullen per drie worden gerenoveerd. De bewoners van de betreffende percelen zullen wor den ondergebracht in caravans. Over de centrale verwarming is nog geen duide lijkheid. Bewoners wensen de kosten te drukken door geen CV aan TE LATEN LEGGEN. Maar venvacht wordt dat de gemeente niet zal toestaan dat in de nieuwe gevels gaten worden gemaakt voor olie- of gaskachels (gevelkachels). Verder is te venvachten dat het rijk CV verplicht stelt, omdat de renovatiekosten een bepaald bedrag overschrijden. Het bestuur van „Don Bosco" poogt het geld dat uitgetrokken is voor verven en behangen in con tanten aan de bewoners uit te keren, zodal elke bewoner zijn huis naar eigen smaak kan aankle- De Kaag Het college van B en W van Alkemade heeft de rijkspolitie gemachtigd, de we gen op Kaageiland gedurende de paalzitwedstrijden, die van 30 juni tot 4 juli worden gehou den voor het autoverkeer te slui ten. Een uitzondering zal wor den gemaakt voor de bewoners vpn Kaageiland en automobilis ten met een duidelijke en aan toonbare bestemming op het ei- landl Met dit besluit wordt een be langrijk stuk ongerustheid bij de inwoners van Kaageiland weggenomen. De wegen van het schilderachtige watersportei- land waren de afgelopen dagen, ook zonder het paalzitten, over vol. De komst van vele honder den toeschouwers en hun auto's was voor de meeste Kagenaars een angstig droombeeld. De po litie en de personeelsleden van het Kaagse pontveer hebben nu wettelijke mogelijkheden om het „overbodige" autoverkeer te weren. In kringen van de Alkemadese raad heerste gisteravond ver ontwaardiging over de houding van B en W van Warmond rond het paalzitten. Omdat het ei genlijke paalzitten in de War- mondse Dieperpoel plaats vindt, heeft het Warmondse col lege beslist over de afgifte van de vergunning. De gemeente Al kemade heeft echter met de grote verkeersgevolgen van de Warmondse beslissing te ma ken. Raadslid Klerks moemde de beslissing van Warmond zon der voor-over-leg„ heel weinig collegiaal". SASSENHEIM - Het Franse jongerenkoor „Les Petits Chanteurs de Versailles" maakt van zaterdag 3 tot en met donderdag 8 juli een toer- nee door de Bollenstreek. Tij dens de Eucharistie-vieringen zaterdagavond in de St. Bart- holomeus-kerk te Voorhout, en zondagsmorgen in de St. Ma- thias-kerk te Warmond zullen de zelfde liederen worden ge zongen in het Latijn en Frans t.w. Psalm 146 van Antoine Godeau, met orgel; het Kyrie van Orlando di Lasso; „Le Seigneur Jésus lui même" van Goudimel; „Sanctus IX", Gre goriaans; „Pater Noster" van Nicolas Kedroff; „Agnus Dei" van Orlando di Lasso; tijdens de communie het geliefde „Ave Verum Corpus" van Mo zart, of „Ego Sum Panis Vi- vus" van Palestrina en tot slot „Cantate Domino" van De la Lande. In de concerten die gegeven worden zondagavond in de Herv. kerk te Warmond (7 u.) maandagavond in de St. Jozefkerk te Hillegom (8 u); dinsdagavond in de St. Victor kerk te Noordwijkerhout (8 u); woensdagavond in de H. Hart- kerk in de Zijl (half 8) en donderdagavond in de St Pancras-kerk te Sassemheim (8 u), worden o.a. gezongen: „Regina Coeli" van Aichinger; Cantate Domino" van De la Lande; een drietal traditionele Franse melodieën uit de 19e eeuw; „Ave Maria" van Bou- zignac; „Au Joly Boys" van Claude de Sermisy; „Trois jeu- nes tambours" van Mare de Ranse; enkele motetten uit de Renaissance; „C'est l'Agneau de Dieu" van Praetorius; Ho- dil Christus natus est" van Clérembault, Chanson Joyeu- se de Noël" met een 10-jarige silist; van Bach wordt ook een koraal gezongen, met orgelbe geleiding. De meeste liederen 1 zullen echter capella wor den gezongen, met orgelbege leiding. De vieringen als bij de concerten wordt begonnen en gesloten met een orgelsolo van de dirigent Pierre Béguigné, die sedert 1949 aan het koor verbonden is. WARMOND Op vrijdag 2 juli zal Veilig Verkeer Neder land aanwezig zijn op het pleintje bij de Pomp met een informatie-auto. Men kan dan via folders en d.m.v. een ge sprek informatie krijgen over veilig lopen, veilig fietsen, vei lig autorijden, verlichting, banden, autogordels, land- bouwverkeer enz. Bovendien kan men mee doen aan een ogentest. De wagen staat op het pleintje van 10.00 - 12.30 en 13.00 - 16.30 uur. LISSE In de Sint Agatha- kerk in Lisse geeft de blinde Franse organist André Paga- nel een orgelconcert. Het con cert wordt zaterdag 3 juli om 20.15 uur gehouden. Op het programma staan onder meer werken van Bach, Couperin en Vierne. LISSE In de maand juli worden door de buurtvereni ging Wilhelmina te Lisse twee uitgaansdagen georganiseerd voor de kinderen van 4 t/m 14 jaar. Voor 4,5 gulden per kind per dag kan men mee. Don derdag 15 juli, naar het Lin- naeushof te Bennebroek en woensdag 28 juli naar de Beekse Bergen te Hilvaren- beek. Inlichtingen bij P. Buis man, Willemskade 19 te Lisse voor 10 juli. LISSE Voor hen die zich nog niet bridge-zeker voelen, of hun kennis over het bridgen wat willen uitbreiden, organi seert de rekreatiecommissie van het gemeenschapscentrum De Poel een 6 woensdagavon den durende aanvullende brid- ge-kursus. Deze kursus start woensdag 14 juli in 't Poel- huys. Aanmeldingen en inlich tingen over deze kursus bij P Wassenaar. Ooievaarstraat 42 te Lisse, tel. 12042. De rekreatiecommissie organi seert vrijdag 9 juli weer een bridge-drive in 't Poelhuys. De aanvang is 20.00 uur. Inschrij vingen kunnen worden ver richt bij de heer P. Wassenaar WASSENAAR In de reeks evenementen van de winke liersvereniging Langstraat en Plein werden o.m. al knik kers, ijs, notitieblokjes, vader dagverrassingen en haring uit gedeeld volgt vrijdag 2 en zaterdag 3 juli een antiek- en curiosamarkt. Ongeveer 20 an tiekhandelaren zullen dan ri hun stands in het winkeld trum aanwezig zijn. Er voir in de komende weken meer verrassingen, zoals i optreden van een sneltel naar, het uitdelen van souf niers, een reizende beiaard^, een standwerkersconcours. I WASSENAAR - De muzi vereniging Excelsior zal i kader van de inzamelingsac1' voor nieuwe uniformen en?' strumenten ter gelegenhf van het 75-jang bestaan derdagavond 1 juli een i gang maken door een deel \j_JS het dorp, waarbij steunbonrfr tevens loten voor een jubileumloterij verkocht zul/1 worden. LEIDSCHENDAM - Ifier. Jeugd Vakantie Festival worog d dit jaar gehouden van 26 jumili tot en met 6 augustus. De lasudt ste dag wordt het feest bestóutei ten met een jeugdvoorstellirjaar van Conny Vink „Ben je bf ru{ toeterd" waaraan ook de bordt roemde clowns Rexis and F meewerken. i S®or |ergi ■in b Oprichting vereniging volkstuinen in De Zilk DE ZILK De Volkstuinen vereniging De Zilk wordt morgen officieel opgericht tij dens een speciale vergadering in het „Van Nispenhuis" aan de Sportlaan in De Zilk. Mo menteel hebben zich 26 kandi daten gemeld voor het ver krijgen van een volkstuin. Tijdens een bijeenkomst zal een voorlopig bestuur worden geformeerd, terwijl ook een voorlopigcontributie wordt vastgesteld. De avond, begint om acht uur. Op de agenda staat behalve de oprichting van de nieuwe vereniging do film „groentetuin bij huis" eri een lezing van G. v.d. Pouw van het Algemeen Verbond van Volkstuinverenigingen over het georganiseerde volk stuinwerk. Eventuele gegadig den voor een volkstuin in De Zilk kunnen inlichtingen in winnen bij H. W. Sanders, tel. 02520.-21583. Stompwijk Het reeds 12 jaar bestaande sportcomplex aan de Meerlaan in Stompwijk zal, op verzoek van de twee gebruikers, eindelijk een naam krijgen. „Stompwijkse Boys", een van de gebruikers heeft burgemeester en wethouders „De Meerhorst" als naam voorgesteld, de handbalvereniging HSV de andere gebruiker „Landzicht". De sportverenigingen willen een bord met de naam aanbrengen waardoor naar hun mening de herkenbaarheid van het sportcomplex wordt verhoogd. B. en W. vinden „De Meerhorst", gezien de ligging aan de Meerlaan, de beste naam. De Stompwijkse Dorpsraad die donderdag in „Het Blesse Paard" bijeenkomt zal om een slotadvies worden gevraagd. Zoetefwoude —Ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van de gemeente worden in de periode van 27 mei tot 11 juni 1977 een aantal festivitei ten georganiseerd, waaraan een groot aantal verenigingen uit de gemeente hun heeft men 1276 als medewerking zullen uitgangsdatum geno-j verlenen. Hoewel men, omdat in dat, Zoeterwoude eigen- jaar de gemeente lijk al langer bestaat zelfstandig werd. ADVERTENTIE Uw Uw laatste Korting-Kans zaterdag S/uli op BREIGARENS op SOKKEN opFITALON gezondheidsondergoed Botermarkt 13, Leiden V 3SUISSES^ xyz FOLKLORE EN HANDEL GAAN HAND IN HAND VOORSCHOTEN Graaf Floris V heeft eenmaal een goed paard op „z'n kop getikt" en daarna gekocht. Zijn dankbaarheid voor deze aankoop beweest hij door Voorschoten in 1282 officiële marktrechten te verlenen, waardoor de al voor 1200 bekende marktplaats officieel werd. In 1976 zijn er Voorschote naren, die nog steeds gebruik maken van de gunsten van de zo droevig aan zijn einde gekomen graaf Floris V en zo zal er op woensdag 28 juli weer traditie getrouw een paardenmarkt zijn. Het verrassende is dat deze markt in dit autotijdvak weer een echte handelsmarkt geworden is met aanvoeren, die er niet om liegen. Vorig jaar werden 423 paarden ter markt gebracht. Het comité tot instandhouding van de Voorschotense paar denmarkt bestaat uit amateurs beter klinkt het in het Vlaams „liefhebbers". De direkteur van de centrale boekhouding van de gemeente Voorschoten P. C. Kraaijeveld is gewoon een „paardemarktgek" maar daarom kan hij ook zo nuchter zijn berekeningen maken sa men met zijn medecomitele- den, waarvan Henk Boekhout, de veeverloskundige de meest „vakman" is. Ook de direkteur van de RABO-bank, A. H. Kempen, ziet de paarden markt als een belangrijke hob by en de gemeentelijke plaats vervanger van de direkteur van de centrale boekhouding A. van Beest heeft in de loop der jaren zoveel moois over de paardenmarkt uit de mond van zijn direktie chef gehoord, dat hij ook al een klein beetje paardemarktgek is geworden. Verder zijn er tal van vrien den, die het hele marktgebeu- ren mogelijk maken. Het organiseren van een fol kloristische paardenmarkt is geen eenvoudige aangelegen heid. Wil de markt goed draaien, dan komen er toch botsingen tussen de belangen. De paardenhandelaren komen naar Voorschoten omdat de aanvoer steeds van goede kwaliteit is. Zij willen graag ruimte hebben en zien liefst geen toeristen op de Voor straat waar de markt gehou den wordt. Voor de toeristen is het bekijken van honderden paarden gewoon een evene ment. Ze komen met duizen den, waardoor het een groot kluwen wordt van mensen en paarden, waarbij de paarden dikwijls nog het rustigst zijn omdat ze gebonden staan aan een touw. Nu begint de echte markt al 's morgens rond zes uur. Wan neer de burgemeester de markt opent om 10 uur. is de handel al bijna gedaan. Die opening is zuiver folkloristi sch. De burgemeester plant een kruis aan het begin van de markt ten teken dat de enig overgebleven kruismarkt van Nederland geopend is. On danks het vroegere processie verbod is er altijd in Voor schoten processie gehouden vanaf het Wapen van Voor schoten naar de Treubstraat. Voorop de groepscommandant van de politie, daar achter de burgemeester met het kruis en in zijn gevolg echgenotes van de wethouders en de wethou ders, comitéleden e.d. Keurig beklom de burgemeester ieder jaar het trapje tegen de paal aan en plantte het kruis. De laatste jaren lijkt het meer op de Zeeuwse spreuk „Luctor et Emergo" (Ik worstel en kom boven). De processie moet zich steeds door het publiek heen worstelen, er is gewoon te wei nig ruimte. Om spreiding van de toeristen te verkrijgen is nu al enige jaren gelijk met de paarde- daarnaast is er het vermaak- centrum in de Treubstraat. In de middaguren bestaat gele genheid de gemeentetoren te beklimmen en bovendien is er op het M.O.C.-terrein dres- suurrijden door manege „De Vreehorst". De Kortebaandraverij is al op maandag 26 juli. De heer Kraaijeveld is daar wel geluk kig mee: „Nu kunnen we ten minste twee dagen feest vieren rondom het paard" Paardenmarkt in Voorschoten op 28 juli betekent: handel en wandel, een plezierige vermen ging van folklore met de wer kelijkheid. Na afloop worden alleen de paarden geteld, kij kers tellen is onbegonnen werk. JOOP PEETERS Paardenmarkt Voorschoten alleen de paarden zijn nog te tellen. WARMOND De stem van de Oude Toren zal morgen eerst, na de restauratie weer over het dorp galmen. De toi de ruine zullen dan officieel worden geopend. De genodigden zullen voorafgegaan door muziekver. St. Mal om 19.05 wandelen vanaf het gemeentehuis aan de Herenweg1 de Oude Toren. De heer W. F. Leemans van de Stichting tot van de Oude Toren draagt de klok. die door de bevolkii^ geschonken, over aan de burgenlijke gemeente in de persooi^ burgemeester De Vreeze. De klok zal hierna voor de eerste i worden geluid door de burgemeester van Warmond. Voorts zal oorkonde worden ingemetseld en om precies 20.00 uur za Kaagweek worden ingeluid. In de toekomst zal de klok bij bijzo re gelegenheden te horen zijn. Daarmee is dan een einde geko aan de zwijgzame periode van de toren die geduurd heeft vj de Tweede Wereldoorlog toen de klok door de vijand in be werd genomen. latHI kii ADVERTENTIE )d I LEIDEN De komende week is het tennispark de Leidse H,ec het strijdtoneel voor de tennissers. De plaatsing in het herene%eJ spel B zou er wellicht anders hebben uitgezien, wanneer hij, gi de finales van gisteren was gemaakt. Nu staat Bram Madera vl,rei bovenaan en Henny Koemans tweede. Mocht Madera er deze wg r wel in slagen de titel te winnen, dan zou dat de tweede achtert^, volgende maal zijn. Bob v. Overbeeke, gisteren de verrassende winnaar in Sassen- heim, komt niet onder de ge plaatsten voor. De plaatsing als derde van Ad v.d. Berg doet in vergelijking hiermee vreemd aan. Adri v. Leeuwen lijkt meer de aangewezen man. Ronald Blommendaal staat als vierde genoteerd. Henny Koemans kwam gisteren alweer in actie. Van vermoeidheid door de pres tatie van de voorgaande dag was niets te merken. Via 6-3, 6-1, rekende hij vlot met Niels Blok ker af. Paul Kallenberg maakte er tegen Erik de Boer weer een langdurige aangelegenheid van. Niet het aantal games, maar de lange railey's maakten, dat bei de spelers twee uur op de baan stonden. Op 5-4 kreeg De Boer twee setpoints. Toen Kallenberg deze had weggewerkt en de set met 7-5 pakte, miste De Boer de conditie om in de tweede set Kallenberg in zijn ralley's te volgen (2-6). Dick Zaadnoordijk kwam op eigen club niet door de eerste ronde. Witteveen was hiervoor verantwoordelijk: 6-2, 7-6. Maureen Meyer en Anita Ham ming zijn de geplaatsten bij de dames in de hoogste categorie. Joke v. Sas lijkt hier de enige, die in staat is om dit duo te bedreigen. In de halve finale komt zij waarschijnlijk tegen Maureen Meyer. Heieen v. Pari don speelde in deze afdeling gisteren tegen Maya de Boer- Mulder en zegevierde opvallend gemakkelijk (6-2, 6-2). bli In C staat Heieen als tweedfen, de plaatsingslijst, Mia Smit ifedc favoriet. In de eerste rol va, kwam zij totaal niet in moeita heden: 6-1, 6-2 tegen Thea i z son. Bij de C-heren komtj plaatsing erg slecht uit. RoW< dammer Riedijk, om onduidi ke redenen eerste gepla* F kwam de eerste ronde al fe h door. Met 6-3, 6-4 moest hij Ja gen Van Geldrop capitule>tbi Ook Van Leent, derde geplafr j is al vroegtijdig uitgerangefoo Wielsma tenniste veel sterfew Het was, dat het Wielsma a)d 1 veel moeite kost om twee Utf achterelkaar serieus te ten b< sen, anders had de uitslag Vkk Van Meent een minder draaffe aanzien gehad. Nu won hij livi 6-1. 6-7, 6-0. Rik Hins. tw$kt geplaatst gaf zijn visitekaaHn af. Geen game stond hij |>s Rotteveel toe. ti In het herendubbelspel Grimbergen/Stokkermans grootste kanshebbers genol Het duo Verdegaal/Bijleveldi eventueel in de derde ronde te zware opgave voor hun nen zijn. Bij de veteranen de geplaatste spelers achtei volgens De Groot, v.d. Berj Paridon en Witteveen. Van don klopte De Goey met liefst twee maal 6-0. De a veteranenpartij was die tus Kemeling en Van Straaten, zelfs gisteren de hele wedsl een dikke willen trui aan Kemeling zegevierde met 6-2

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4